روایت علی فلاحیان از اعدام‌های 67 (مجاهدین خلق، فرقه رجوی، مرصاد)ا

روایت علی فلاحیان از اعدام‌های 67 (مجاهدین خلق، فرقه رجوی، مرصاد)ا

Tarikh_Online_Ali_Falahianخبرگزاری فارس به نقل ای “خشت خام”، نوزدهم اوت 2017:…  وی می‌گوید: «حکم منافقین و حکم گروه‌های محارب، اعدام است. این را هم امام فرمود، هم همه مراجع و هم قرآن. در همان مقطع برخی اختلاف‌ها هم وجود داشت. مثلا آقای موسوی تبریزی -دادستان وقت کل انقلاب- می‌گفت اصلا این افراد محاکمه لازم ندارند؛ وقتی طرف با ما می‌جنگد، محاکمه کردن او معنایی ندارد. اما عده‌ای معتقد بودند که این افراد … 

رفسنجانی، بهشتی، فرقه رجوی ترور حزب جمهوریرجوی بنیانگذار تروریسم و عملیات انتحاری

تروریسم مجاهدین خلق فرقه رجوی در تهرانروز چهارشنبه آخرین عملیات تروریستهای داعشی در ایران بود !

لینک به منبع (فارس نیوز)

لینک به منبع (تاریخ آنلاین) – خشت خام / نوبت بیست و ششم / گفتگوی حسین دهباشی با علی فلاحیان.

روایت علی فلاحیان از اعدام‌های 67

منافقین همزمان با «مرصاد» در زندان شورش کردند/ هیات 3 نفره هیچ حکم اعدامی صادر نکرد/ علت تردید «منتظری» در خصوص اعدام منافقین

حکم منافق و محارب، اعدام است و این را هم امام(ره) و هم همه علما و حتی خود مرحوم منتظری هم اذعان داشتند؛ اما در مورد سال 67 وقتی عملیات مرصاد صورت گرفت، منافقین فهمیده بودند و در زندان شورش شد. این عملیاتی عجیب و خطرناک بود.

https://youtu.be/lGLb1rxwgTE

گروه سیاسی خبرگزاری فارس علی فلاحیان وزیر اسبق اطلاعات در دولت هاشمی رفسنجانی در گفتگویی با برنامه خشت خام، به تشریح ماجرای اعدام منافقین در سال 67 پرداخته است که به نظر می‌رسد تاکنون یکی از مبسوط‌ ترین توضیحات مقامات در این باره باشد.

علی فلاحیان که به گفته خودش در آن مقطع، به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل نیروهای مسلح، در کرمانشاه و منطقه چهارزبر (محل درگیری با منافقین در عملیات مرصاد) حضور داشته، می‌گوید که در این خصوص باید چند مسئله روشن شود چون همه چیز به دست یک نهاد یا یک سری افراد خاص نبوده است.

وی می‌گوید:

تاریخ آنلاین علی فلاحیان اعدامهای 67«حکم منافقین و حکم گروه‌های محارب، اعدام است. این را هم امام فرمود، هم همه مراجع و هم قرآن.

در همان مقطع برخی اختلاف‌ها هم وجود داشت. مثلا آقای موسوی تبریزی -دادستان وقت کل انقلاب- می‌گفت اصلا این افراد محاکمه لازم ندارند؛ وقتی طرف با ما می‌جنگد، محاکمه کردن او معنایی ندارد.

اما عده‌ای معتقد بودند که این افراد در هر صورت پس از دستگیری، محاکمه شوند. حالا یا از باب احتیاط بود یا فتوایی داشتند و یا بحث رأفت اسلامی بود.

امام(ره) مرتباً تاکید داشتند که مراقب باشید اینها (منافقین) از دست شما در نروند چون اگر رها شوند، می‌روند و مجدداً کسی دیگر را می‌کشند.»

فلاحیان در ادامه به موضوع محاکمه مجدد زندانیان و اعدام برخی از آنها می‌پردازد:

«یک بحث اینجا مطرح است که می‌گویند بعضی از اینها قبلا محاکمه شده بودند، چه شد که دوباره محاکمه شدند؟

اول این در ذهن شما باشد که این افراد حکم‌شان اعدام بود و اگر حاکم شرعی هم حکم اعدام نداده، خلاف کرده است چون طرف آدم کشته یا الان هم می‌گوید که اگر من آزاد شوم، باز هم می‌کشم.

بنابراین اگر یک نفر محارب مسلح دستگیر شد، حکمش اعدام است اما اگر خودش تسلیم شد، می‌توان او را نکشت و اگر توبه کرد، مورد رأفت قرار داد.»

وی ادامه می‌دهد:

«ما اینها را گرفته بودیم اما به ذهن‌مان رسید (من خودم اولین بار این را مطرح و در کرمانشاه اجرا کردم) که برای شکستن سازمان در ذهن مردم و در ذهن خودشان، بحث توبه در زندان را مطرح کنیم و اولین مصاحبه هم از کرمانشاه پخش شد که از کادرهای بالا هم بودند و این خیلی تاثیر داشت. قرار شد توبه اینها هم پذیرفته شود.

فلاحیان بار دیگر تاکید می‌کند:

«اینطور نبود که این افراد اصلا اعدامی نبودند، اما چون خدمت کردند (برخی از آنها کمک اطلاعاتی می‌کردند که خیلی مؤثر بود) درجه تخفیف می‌گرفتند.

بنابراین حکم منافق و محارب، اعدام است و این را هم امام(ره) و هم همه علما و مراجع حتی خود مرحوم آقای منتظری هم اذعان داشتند.

اما در مورد سال 67، وقتی عملیات مرصاد صورت گرفت، منافقین فهمیده بودند و در زندان شورش شد. این عملیات، عملیاتی عجیب و به نسبت خود خطرناک بود.

بر سر این موضوع بحث شد. امام(ره) گفت چرا اینها را نگه داشته‌اید؟ خصوصا کسانی که همین حالا در زندان می‌گویند اگر مرا رها کنید و باز هم مسلسل دست من بیفتد، شما را می‌زنم _ به همین صراحت می‌گفتند_. امام گفت اینهایی که سر موضع هستند اعدام کنید. نگه داشتن آنها معنایی ندارد. اما باز برخی از آقایان فشار آوردند و نمی‌گذاشتند.

قرار شد گروهی 3نفره [نیری، رئیسی،پورمحمدی] از وزارت و دادستانی و کسانی که قاضی هستند و به بحث واردند، تعیین شود و اینها نظارت کنند و ببینند اگر کسانی قابل عفو هستند و می‌شود اعدام‌شان نکرد، اعدام نشوند. کار این گروه، این بود نه اینکه حکم اعدام داده باشند.

در ایام انتخابات هم هر چه آقای رئیسی می‌گفت من حکم ندادم، اصلا کسی گوش نمی‌کرد.

قرار شد آنها (گروه 3نفره) ببینند آیا افراد هنوز سر موضع هستند یا نه؟ ملاک سر موضع بودن هم این بود که فرد می‌گفت من سازمان را قبول دارم و شما را قبول ندارم و اگر رها شوم، علیه شما می‌جنگم.

اما اینکه مثلا فردی فقط به جای اینکه گفته باشد «من منافق هستم»، از عبارت «من مجاهد هستم» استفاده کرده و صرفا برای همین اعدام شده باشد، این مزخرف است.

این 3 نفر، یک به یک پرونده‌ها را بررسی و با افراد مصاحبه می‌کردند و اگر سر موضع نبودند _با اینکه حکم‌شان اعدام بود_ عفو می‌خوردند. درصورتی که این کار اصلا لازم هم نبود.

یکی از شایعات درخصوص اعدام برخی از زنان در سال 67 این است که می گویند، اعتقاد بر این بود که اگر زنی ازدواج نکرده و اصطلاحاً باکره باشد و اعدام شود، به بهشت می‌رود؛ برای همین قبل از اعدام، آنها را به عقد اجباری افراد در می‌آوردند.

فلاحیان این موضوع را از اساس کذب عنوان می‌کند و می‌گوید:

«من خودم چنین چیزی را نه دیده‌ام و نه شنیده‌ام. همین الان هم از این دست دروغ‌ها و شایعه‌ها ساخته می‌شود.»

سوال دیگری که فلاحیان به آن پاسخ می‌دهد، تغییر موضع مرحوم منتظری درخصوص اعدام‌هاست. سوال اینگونه مطرح می شود که شما (فلاحیان) گفتید حکم آقای منتظری هم درخصوص منافقین و محاربین، اعدام بود. چطور شد که ایشان نظرشان تغییر کرد؟

فلاحیان می‌گوید:

«بحثی که خودم مطرح کردم این بود که اگر ما کسانی را که بازداشت کردیم و آنها توبه کردند و توبه‌شان قبول شد، اعترافات آنها از صدا و سیما پخش شود، چند فایده خواهد داشت؟

یکی اینکه ماهیت آنها بین مردم افشا شده و قدرت جذب‌شان کم می‌شود و بعدها تاریخ ما را محکوم نخواهد کرد چرا که افرادی از خود آنها اعتراف کردند. از طرف دیگر این پخش شدن اعترافات در بریدن سایر اعضا تاثیر داشت. بنابراین آمدیم و یک حکم ثانوی برای اینها درست کردیم.

اما آقای منتظری یک مسئله دیگر برایش پیش آمد که با امام(ره) هم اختلاف پیدا کرد. نظر ابتدایی آقای منتظری هم همین بود (اعدام). بعد گفت این اعدام‌ها در نهایت باعث می‌شود که در آینده، تاریخ علیه ما و علیه اسلام بد قضاوت کند. بنابراین خوب است که ما اجازه ندهیم بعدها که قلم به دست دشمن افتاد، ما را لجن مال کنند. اما امام(ره) می‌فرمودند شما به وظیفه شرعی‌تان عمل کنید و منتظر قضاوت تاریخ نباشید.

آخرین سوالی که در این باره از فلاحیان پرسیده می‌شود، تاثیر مسلح بودن یا نبودن افراد در حین بازداشت، در حکم محارب بودن (و اعدام) آنهاست:

«همه کسانی که اعدام شدند، لزوما موقع دستگیری مسلح نبودند. ممکن است ما یک خانه تیمی را می‌گرفتیم و در آن فقط دو سلاح وجود داشت و یا این افراد در خیابان دستگیر می‌شدند. اما به هر حال جزء سازمان بودند و آمادگی برای عملیات داشتند. حالا ممکن است این فرد مثلا در مقطعی برای یک خانه تیمی نان بخرد یا مسئول تدارک باشد و یا…

اینها اسیر محسوب نمی‌شوند.»

***

Under President Macron, France can play a pivotal role in Western relations with Iran

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=30789

اولین گفت‌ و گوی حاکم شرع وقت خوزستان پس از ۳۰ سال. منافقین گفتند آزاد شویم دست به اسلحه می بریم 

Ahmadi_Shahroudiخبرگزاری تسنیم، تهران، هشتم اوت ۲۰۱۷:…  سال گذشته نواری از آیت الله منتظری در دیدار اعضای هیئت بررسی پرونده منافقین در سال ۶۷ منتشر شد که با حاشیه‌هایی همراه بود. در این نوار محور ارجاعات سخنان آقای منتظری به یک قاضی در سال ۶۷ ختم می‌شد؛ شخصی که در آن سال نزد آقای منتظری می‌رود و درباره حکم اعدام منافقینی که بر سر موضع خود پافشاری می‌کنند، توضیحاتی … 

جان بولتون مجاهدین خلق تروریسمتاریخچه ۵۰ ساله سازمان مجاهدین خلق

از مریم تا مینا: بده بستان های آق مهدی و مسعود خان

لینک به منبع

اولین گفت‌وگوی حاکم شرع وقت خوزستان پس از ۳۰ سال

منافقین گفتند آزاد شویم دست به اسلحه می‌بریم/ رد ادعای آیت‌الله منتظری در نوار حاشیه‌ساز/ از حکم ۶۷ امام دفاع می‌کنم

حجت الاسلام احمدی شاهرودی

“شخصی که آیت‌الله منتظری در نوار معروف مربوط به اعدام منافقین در سال ۶۷ از او نام برد، در اولین گفتگویش پس از ۳۰ سال به ادعاهای مطرح‌ شده در نوار منتظری پاسخ می‌دهد.”

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم عباس کلاهدوز و محمدعلی سافلی: سال گذشته نواری از آیت الله منتظری در دیدار اعضای هیئت بررسی پرونده منافقین در سال ۶۷ منتشر شد که با حاشیه‌هایی همراه بود. در این نوار محور ارجاعات سخنان آقای منتظری به یک قاضی در سال ۶۷ ختم می‌شد؛ شخصی که در آن سال نزد آقای منتظری می‌رود و درباره حکم اعدام منافقینی که بر سر موضع خود پافشاری می‌کنند، توضیحاتی می‌دهد.

از آن سال تاکنون این قاضی مسئولیت‌های مختلفی داشته اما درباره جزئیات آن جلسه مشهور و فرایند ضربه به توطئه منافقین در سال ۶۷، هرگز مصاحبه و سخنی به میان نیاورده بود.

آن قاضی، حجت الاسلام و المسلمین احمدی شاهرودی نام دارد و دهه ۶۰ حاکم شرع استان خوزستان بوده است. وی سال ۱۳۳۷ در نجف اشرف متولد شد. پدر او آیت‌الله شیخ علی‌اصغر احمدی از اساتید حوزه‌های علمیه نجف بود که در زمان انتفاضه شعبانیه در سن ۶۹ سالگی توسط عوامل رژیم بعث عراق در حرم امام علی(ع) بازداشت و بعد از سقوط حکومت صدام و بازگشایی زندان‌های حزب بعث مشخص شد که به شهادت رسیده است.

وی در نجف در محضر پدرش همچنین آیت‌الله خویی و شهیدصدر تحصیل کرد. پس از انقلاب  و اخراج برخی شیعیان به ایران نزد آیات میرزا جواد تبریزی، وحید خراسانی و سید کاظم حائری ادامه تحصیل داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی شاهرودی در دهه شصت به دعوت آیت‌الله شیخ محسن اراکی به خوزستان می‌رود و در بررسی پرونده‌ها به وی کمک می‌کند. بعد از مدتی او ریاست کل دادگاه‌های انقلاب خوزستان و همچنین کهگیلویه را برعهده می‌گیرد. از دیگر سمت‌های او رئیس نهاد نمایندگی رهبر انقلاب درمنطقه شش دانشگاه آزاد و مدیر کلی گزینش و استخدام قضات سراسر کشور در زمان آیت‌الله هاشمی شاهرودی بوده است. وی همچنین در دوره چهارم و پنجم مجلس خبرگان رهبری نماینده استان خوزستان است.

خبرنگاران سیاسی تسنیم در سلسله‌ گفت‌‌وگویی‌هایی در قالب تاریخ شفاهی با شاهدان، ناظران و راویان عینی دهه ۶۰ که خود در زمره نقش‌آفرینان تاریخ انقلاب اسلامی هستند به ناگفته‌ها و کمترگفته‌های این دهه با تمرکز بر اقدامات جلادان آن دوره یعنی منافقین خواهند پرداخت. در این میان هر کدام از این راویان در کسوت‌های مختلف در دهه ۶۰ قرار داشته‌اند؛ به‌طور مثال یکی عضو تیم حفاظت مسئولین بوده، دیگری در مقام قاضی و حاکم شرع نشسته بود، آن یکی مسئولیت زندان اوین را به‌عهده‌ داشته و دیگری از مسئولان امنیتی وقت بوده است.

این گفت‌وگوها و گزارش‌ها از (یک‌شنبه، ۱۱ تیر) در قالب پرونده “دهه ۶۰؛ یک دهه یک قرن” در سرویس سیاسیخبرگزاری تسنیم منتشر شده و از همه علاقه‌مندان و شاهدان این دهه دعوت می‌شود ما را در این مسیر یاری کنند.

در همین زمینه بخوانید:

 رازینیاعدام‌ تروریست‌های منافق در سال ۶۷ عادلانه و قانونی بود

محافظ سابق رهبر انقلاب: اولین جمله‌ای که آیت‌الله خامنه‌ای پس از به هوش آمدن گفت

اولین سخنگوی سپاهبهزاد نبوی علناً به شهید بهشتی توهین می‌کرد

بختیاریهزاران نفر از منافقین تواب سال ۶۷ عفو شدند

شجاعی‌فرد: هاشمی گفت “موسوی سابقه مبارزه ندارد که نخست‌وزیر شود”

حالا پس از ۳۰ سال خبرنگاران سیاسی تسنیم با این قاضی باسابقه و بازنشسته که هم اکنون در یک موسسه حقوقی خصوصی مشغول به فعالیت است به‌عنوان شاهد عینی ماجرا درباره دهه ۶۰ و ادعاهای مطرح‌شده در آن نوار حاشیه‌ساز به گفت‌وگو نشستند که در ذیل از منظرتان می‌گذرد:

تسنیم: با تشکر از وقتی که به ما دادید بفرمائید ورود شما به دستگاه قضایی در چه سالی و به دعوت چه کسی بود و در این سالیان مسئولیت‌های شما در قوه قضائیه چه بوده است؟

بسم‌الله الرحمن الرحیم. بنده در اوایل سال ۵۸ بعد از پیروزی انقلاب به ایران آمدم. من قبل از انقلاب در نجف بودم و در خدمت آیت‌الله صدر در اصول و آیت خویی در فقه تلمذ کردم. پس از اینکه شهید صدر و برخی شاگردانشان دستگیر شدند، بنده نیز از سوی عمال صدام دستگیر شدم که این دستگیری اوایل سال ۵۸ و در روزهایی بود که شهید مطهری به شهادت رسیده بود. یادم می‌آید که مراسم ترحیمی از طرف آیت‌الله خویی در نجف برای بزرگداشت شهید مطهری در مسجدالخضرا گرفته شد و بنده نیز حضور داشتم و چند روز بعد نیز دستگیر شدم.

بلاتکلیفی یک ماهه در زندان‌های صدام

بعد از اینکه شهید صدر دستگیر شد، تظاهراتی به همین دلیل در نجف برگزار شد و این  منجر به دستگیری تعداد زیادی از شاگردان ایشان شد ومن هم مدتی در زندان سازمان امنیت بغداد بودم. در یکی از شعب زندانهای بغداد تحت عنوان “شعبه مکافحه الرجعیه” یعنی شعبه مبارزه با ارتجاع -به طلاب و روحانیون می‌گفتند ارتجاع که شاه هم هم همین لفظ را استفاده می‌کرد- تحت نظر بودم. مدارکی علیه من در پرونده بود. عکس‌هایی از اسنادی که درباره انقلاب بود، بعضی از اعلامیه‌ها و عکس‌های شهید صدر و امام خمینی از من گرفته شده بود. یک ماه در حبس بودم و از خانواده خبر نداشتم و در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌بردم.

نذر هزار صلوات کردم که از بلاتکلیفی دربیایم

پس از یک ماه ۱۰۰۰ صلوات نذر کردم که آزاد شوم و گفتم اگر اسمم را صدا بزند، ۱۰۰۰ صلوات می‌فرستم اتفاقا همان روز صدایم کردند و مرا چشم بسته برای محاکمه بردند.

در آنجا اتفاق عجیبی برای من رخ داد. به من گفتند که تو محکوم به اخراج از عراق شده‌ای و بازپرس پرونده گفت “اخراج، اخراج”! من به حسب ظاهر گفتم من عراق را دوست دارم ولی قبول نکردند و حکمم قطعی شده بود. جای تعجب اینجا بود که از پرونده من هیچ سوالی نپرسیدند و هیچ محکومیت و زندانی و بازجویی از من نشده بود. بعدها بود که متوجه شدم همان روز عده‌ای از وزرای صدام علیه او کودتا کرده بودند و این نقشه کودتا برملا شده بود و خلاصه سرشان به قدری شلوغ بود که وقتی برای رسیدگی به پرونده من نداشتند. ما نجات پیدا کردیم و ما را به تهران فرستادند.

من که آمدم ایران، در خلال شهادت شهید مطهری و فوت مرحوم آیت الله طالقانی بود. من در قم مشغول ادامه تحصیل شدم. البته در شهرهایی مانند خرمشهر کارهای تبلیغاتی نیز انجام می‌دادم. در این شهر آقای شیخ محسن اراکی(رئیس فعلی مجمع تقریب مذاهب اسلامی) مسئول تبلیغات اسلامی بود و بنده را نیز که از نجف آشنایی با هم داشتیم دعوت کرد تا به خرمشهر برویم.

در خرمشهر دو مرکز زیر نظر او کار می‌کردند. یکی برای عربها که “مرکز التوعیه” به آن می‌گفتند و یکی مرکز فارسی زبانان  به نام “مرکز الدراسات” و من در مرکز الدراسات مشغول کار تبلیغاتی بودم. در آن زمان کنسولگری عراق در خرمشهر هنوز فعالیت می‌کرد ولی روابط با عراقی ها حسنه نبود و تحرکاتی علیه کشور داشتند. حاکم شرع آن زمان استان خوزستان از منصب حاکم شرعی عزل شد و پس از این، آقای اراکی به عنوان حاکم شرع انتخاب شد و ما فعالیتهای تبلیغی خود را ادامه می‌دادیم تا اینکه خرداد ۶۰ رسید و مجاهدین خلق اعلام جنگ مسلحانه علیه نظام کرد.

دستگیری اعضای گروهک‌ها بعد از ۳۰ خرداد ۶۰

پس از آن بود که دستگیری‌ها شروع شد. دستگیری اعضای گروه منافقین و گروهک‌هایی که به تبع آنها عملیات مسلحانه علیه نظام انجام می‌دادند مانند خلق عرب، پیکار، اتحادیه کمونیست‌ها. در آن زمان تعداد دستگیری‌ها بالا بود و جناب اراکی از ما درخواست کرد که به دلیل تعداد بالای دستگیری‌ها به او در رسیدگی به پرونده‌ها کمک کنیم. ما هم به شکل غیر رسمی به کمک او شتافتیم و پرونده‌ها را بررسی می‌کردیم و بازجویی انجام می‌دادیم اما حکم نمی‌دادیم.

این شد که پای ما به دادگاه انقلاب باز شد. در رسیدگی به پرونده‌ها ما شرح جرم و اظهارات دستگیرشدگان را به آقای اراکی می‌دادیم. البته در خلال این کار درباره دستگیرشدگان پیشنهادات و نظرات خودمان را نیز به آقای اراکی می‌دادیم. مثلا می‌گفتیم فلانی یک سال زندان برایش کافی است یا گرفتن تعهد کافی است یا بر عکس برای برخی که جرمشان سنگین بود، پیشنهاد احکام سنگین‌تری می‌دادیم.

کارآموزی یک ماهه در «اوین» و عزیمت به دادگاه انقلاب شرق خوزستان

تا اواخر سال ۶۰ به همین شکل با آقای اراکی در دادگاه انقلاب همکاری می‌کردیم تا این که آیت‌الله مومن که عضو شورای قضایی بود و تقریبا اداره دادگاه‌های انقلاب با او بود به ما گفت نمی‌شود به این شکل کار ادامه پیدا کند و شما باید دوره‌های کارآموزی را طی کنید و ابلاغ قضایی به شکل رسمی برای شما صادر شود و خودتان حق صادرکردن حکم را داشته باشید این شد که ما وارد کارآموزی قضایی شدیم و در دوره‌ یک ماهه که در زندان اوین برای ما برگزار شد، شرکت کردیم.

در آن زمان آقای لاجوردی دادستان بودند و آقای فلاحیان نیز معاون او بود. مرحوم آیت‌الله محمدی گیلانی نیز رئیس دادگاه انقلاب و حاکم شرع تهران بودند و آقای نیری هم معاون آقای گیلانی بود. پس از یک ماه کارآموزی ابلاغیه قضایی رسمی برای ما صادر شد و اولین ابلاغیه قضایی رسمی برای ما ابلاغیه قضایی دادگاههای انقلاب شرق خوزستان بود. یعنی بهبهان، آغاجری، رامهرمز و… البته همزمان با رفتن ما به بهبهان رئیس دادگاه انقلاب کهکیلویه را عزل کردند.

آیت‌الله مومن  به من تلفن زد و گفت “استان کهگیلویه هم مرز با بهبهان است و حاکم شرع آن شهر مشکل پیدا کرده و عزل شده و شما به مدت ۲،۳ هفته حاکم شرع آن استان شوید و به پرونده‌ها رسیدگی کنید”. این استان دو دادگاه انقلاب داشت، گچساران و یاسوج که عمدتا گچساران بود که پرونده‌های زیادی داشت. این ۲ هفته، ۴ سال آن طول کشید.(می‌خندد)

دادگاه‌های انقلابیِ زیرزمینی!

از طرفی آقای اراکی هم به عنوان کاندیدای مجلس دوم از خوزستان شرکت کرده بود و همین موضوع باعث شد من اواسط سال ۶۲ به جای آقای اراکی حاکم شرع کل استان خوزستان شوم. حکم حاکم شرعی من تا اواخر سال ۶۷ ادامه داشت و در آن زمان من هر روز به شهرها و شهرستان‌های خوزستان سر می‌زدم. از اهواز گرفته تا دزفول، مسجد سلیمان، بهبهان، شوش و‌ آبادان در آن زمان چون هنوز مجرد بودم تمام وقت فعالیت می‌کردم و در روز شاید به ۱۰۰ پرونده رسیدگی می‌کردم. مثلا در دزفول به دلیل بمباران جلسات دادگاه در زیرزمین تشکیل می‌شد خلاصه تا اواخر ۶۷ که از ۶۷/۱۱/۱ استعفا دادم.

تسنیم: فضای خوزستان از لحاظ فعالیت‌های گروهک‌های مسلح چگونه بود؟ گویا در برخی استان‌ها درگیری با گروهک‌ها از جمله مجاهدین خلق شدت بیشتری داشت. باتوجه به قرار داشتن خوزستان در مرز و همچنین شرایط جنگی آن دوران، شرایط شما در این استان چگونه بود؟

خوزستان استانی بود که بعضی از شهرهایش از جمله اهواز، تحرکات گروهک‌ها و ترورها زیاد بود. مردم را ترور می‌کردند؛ چهره‌های شاخص را ترور می‌کردند از جمله شهید بخردیان که منافقین او را ترور کردند، این شهید بزرگوار عالم بنام بهبهان بود. یا منافقین سیدفخرالدین طباطبایی را در اهواز ترور کردند. شهید فخرالدین طباطبایی امام جماعت و روحانی بسیار فعالی بود و مردم او را خیلی قبول داشتند، در ماجرای ترور پسرش هم که همراهش بود، زخمی شد.

ترور عالمی که برای منافقین وساطت می‌کرد

شب ترور شهید طباطبایی، منافقین در این رابطه اطلاعیه صادر کردند و مدعی شدند که شهید طباطبایی به زور از مردم برای کمک به جبهه‌ها پول می‌گرفته است. ایشان اصلا سیاسی هم نبود و بر عکس خیلی اوقات شده بود که نزد من می‌آمد و وساطت برخی از اعضای منافقین را می‌کرد و آدم بسیار دلرحم و مهربانی بود.

شهید حجت‌الاسلام فخرالدین طباطبایی- شهید مظلومی که به دست منافقین در سال ۶۵ ترور شد

تسنیم: آیا عوامل ترور شهید طباطبایی دستگیر شدند؟

نه؛ عوامل ترور ایشان متاسفانه از طریق مرزها فرار کردند و شناسایی نشدند. تفاوتی که خوزستان با استانهای دیگر داشت این بود که در این استان علاوه بر منافقین که فعالیت زیادی داشتند، گرفتار گروهک‌ خلق عرب هم بودیم. این گروهک با حمایت‌های تسلیحاتی که از جانب صدام می‌شدند دست به اقدامات ناامن کننده فراوانی زدند از جمله ترورها و ایجاد رعب و وحشت در شهر و حرفشان این بود که باید خوزستان، منطقه خودمختار شود. این گروهک تحت نام جبهه تجزیه خوزستان فعالیت زیادی داشتند و بمب‌گذاری و ترورهای زیادی انجام دادند.

هماهنگی کامل بین سپاه، وزارت اطلاعات و دادستانی در ضربه به گروهک‌ها در خوزستان

تسنیم: چه تدابیری از سوی شما به عنوان حاکم شرع استان خوزستان برای ختم این غائله انجام شد؟ هماهنگی‌ بین نیروهای مختلف درگیر با منافقین و گرهک‌ها به چه شکل بود؟

انصافا هماهنگی‌های خوبی برای مقابله با منافقین و گروهک‌های دیگر صورت گرفت که باعث شناسایی خانه‌های تیمی آنها  شده بود. ما نهایت تلاشمان را می‌کردیم تا از اطلاعات افراد دستگیر شده استفاده کنیم تا به سرتیم‌ها و سرپل‌های آنها برسیم. انصافا سپاه، وزارت اطلاعات، دادستانی خیلی منسجم عمل کردند و با اینکه استان خوزستان درگیری جنگ بود ولی هماهنگی‌ خوبی میان ارگان‌های ذیربط در ضربه این گروهک‌ها وجود داشت. البته در خوزستان آمار اعدامی‌ها خیلی کم بود و صرفا افرادی که جرائم بسیار سنگینی داشتند، محکوم به اعدام می‌شدند.

تسنیم: یکی از ادعاهایی که منافقین دارند درباره شکنجه زندانیان آنها در بند است. با توجه به حضور شما در راس دادگاه‌های انقلاب خوزستان آیا این مسئله صحت داشت و شاهد رفتار بدی از سمت مسئولان زندان با منافقین بودید؟

این بحث که ما شخصی را دستگیر کنیم و برای دریافت اطلاعات او را شکنجه بدنی کنیم به هیچ عنوان صحت ندارد. ما در داداسرا،  ابلاغی برای شکنجه نداشتیم. نه در دادسرا و نه در سپاه و نه در اداره اطلاعات. شدیدا مراقبت می‌شد که  برخورد فیزیکی با متهمان انجام نشود.

خودسوزی منافق اعدامی در زندان برای متهم کردن نظام

گاهی هم ما به مواردی برمی‌خوردیم که خود دستگیرشدگان از منافقین مخصوصا کسانی که می‌دانستند حکمشان اعدام است در زندان به خودشان لطمه می‌زدند تا نظام را بدنام کنند. موردی بود که به من گزارش شد یک فردی که اتفاقا محکوم به اعدام هم بود تمام بدن خود را با سیگار سوزانده بود. اول با خودم گفتم شاید یکی دو جا از بدنش را سوزانده باشد ولی وقت که آوردنش و لباسهای او را از تنش در آوردند، دیدم که دهها نقطه از بدنش را با سیگار سوزانده بود.

این کار را به طرز فجیعی انجام داده بود و به او گفتم چرا این کار را انجام دادی؟ گفت من می‌دانستم که محکوم به اعدام هستم این کار را انجام دادم تا وقتی که جنازه‌ام را پس از اعدام به خانواده‌ام تحویل دادید از بدن من عکس بگیرند و برای منافقین بفرستند تا آنها هم بگویند که این عکس‌ها سند جنایت جمهوری اسلامی است.

بنده پدر و مادر او را خواستم. بر طبق روال کسانی که محکوم به اعدام بودند قبل از اعدام پدر و مادرشان را برای بازگو کردن جرایم مرکتب شده توسط متهم به آنها فرا می‌خواندیم. او گفت من خودم این کار را انجام دادم و نظام از تهمت بری شد.

برای منافقین در زندان “بحث آزاد” می‌گذاشتم

تسنیم: یکی از کارهایی که آن زمان در زندان صورت می‌گرفت کارهای تربیتی و فکری بود که بر روی زندانیان گروهکی انجام می‌شد تا از موضع خود پایین بیایند. آن طور که نقل شده پیشتاز این حرکت هم مرحوم آقای لاجوردی بود. شما نیز در این زمینه اقدام خاصی در خوزستان انجام دادید؟

ما در زندانها مخصوصا برای گروهکی‌ها و منافقین مبلغ داشتیم و حتی برای آنها بحث آزاد می‌گذاشتیم. مواردی بود که حق متهمان اعدام بود ولی ما سعی می‌کردیم که اعدام را تا حد ضرورت کاهش دهیم. از آنها در خواست می‌کردیم که توبه کنید چون پرونده‌ها پس از رسیدگی به دادگاه عالی در قم ارسال می‌شد و پس از تایید این دادگاه احکام اجرایی می‌شد.

برخی منافقین می‌گفتند اگر الان آزاد شویم دست به اسلحه می‌بریم

نوعا دادگاه عالی این احکام را تایید می‌کرد البته تاکید می‌کردند اگر شخصی توبه نکرده باشد حکم اعدام را تائید می‌کردند لذا ما متهم را می‌خواستیم و سعی می‌کردیم که او به اشتباهاتش پی ببرد و توبه کند. در مقابل نیز بودند منافقینی که اعلام می‌کردنداگر همین الان هم ما را آزاد کنید اسلحه دست می‌گیریم و علیه شما می‌جنگیم.

بینی  و بین الله لاجوردی با زندانیان بد رفتار نبود

 تسنیم: در مراوداتی که با تهران داشتید با آقای لاجوردی هم در ارتباط بودید؟ شخصیت او را در زندان چگونه یافتید؟

من یک ماه دوره آموزشی اوین با شهید لاجوردی و‌ آیت‌الله محمدی گیلانی در ارتباط بودم. شایعاتی هم که درباره بد رفتاری‌های او با زندانیان مطرح می‌کنند بینی و بین‌الله ما هم چنین چیزی را ندیدیم بلکه ایشان را نسبت به متهمان مهربان دیدیم. یادم هست من پرونده یکی از متهمان را که فرزند یکی از روحانیون ساکن نجف بود و حکمش اعدام، با آقای لاجوردی مطرح کردم. ایشان هم پرونده وی را بررسی کرد و جرایمش را کاملاً برای من توضیح داد و گفت نمی‌توانم با این پرونده سنگین برای کاری کنم.

تسنیم: شما در زمان ضربه سال ۶۷ به منافقین و کشف توطئه آشوب آنها در زندان، حاکم شرع کل خوزستان بودید. سال گذشته نواری از اظهارات آیت‌الله منتظری منتشر شد که در آن نوار به شخص شما اشاره شده بود و در واقع استنادات آقای منتظری علیه ضربه ۶۷ صحبت‌های شماست. برخی معتقدند شما در آن برهه پیش مرحوم منتظری رفتید و گزارش غیرواقع از آن ماجرا دادید که اگر اتفاق نمی‌افتاد، این حاشیه‌سازی‌ها هم صورت نمی‌گرفت. نظر شما چیست؟

من این اظهاراتی که برخی افراد درباره بنده می‌کنند درست نمی‌دانم؛ اینها اشتباه می‌کنند. ما در همان سال ۶۷ (تاریخ دقیق آن را نمی‌دانم) نیمه شبی بود که مدیرکل اطلاعات و دادستانی وقت آمدند و به من نامه‌ای را دادند که در آن نامه حکمی از امام بود مبنی بر برخورد با منافقین. متن نامه این بود آنهایی که پافشاری سر موضع دارند، محکوم به اعدام‌ هستند که تشخیص آن به عهده رای اکثریت هیئت سه نفره یعنی دادستان، حاکم شرع و مدیرکل اطلاعات است.

متن فتوای آیت الله خمینی

حکم امام درباره برخورد با منافقینی که همچنان بر سر موضع هستند

شما ملاحظه می‌کنید نظر امام درباره افرادی که پافشاری بر سر موضع دارند.. این حکم امام بود و تشخیص مصداق با حداکثر اعضای هیئت ۳ نفره بود. یعنی ما باید با افراد صحبت می‌کردیم و می دیدیم همچنان بر سر موضع هستند یا خیر. در روزهای پس از صدور آن حکم ما اقدام به رسیدگی‌ها بر اساس حکم امام کردیم. اختلاف نظرهایی میان اعضای هیئت ۳ نفره بود که طبیعی هم به نظر می‌رسید و وجود داشت. مثلا فردی از هیئت ۳ نفره اعتقاد داشت فلانی پافشاری بر سر موضع دارد من می‌گفتم نه اینگونه نیست. لذا با یکدیگر صحبت و بحث می‌کردیم و هرسه نفر باید متقاعد می‌شدیم که پافشاری دارد یا نه چون باید هرسه نفر پای حکم را امضا می‌کردیم.

بعد از دو ماه از حکم امام پیش منتظری رفتم

بعد از حدود ۲ ماه از صدور حکم رفتم خدمت مرحوم آیت‌الله منتظری و به ایشان گفتم حاج آقا ما در خوزستان این چنین مواردی داریم که مثلا محکومان می‌گویند ما در لفظ منافقین را رد می‌کنیم ولی مکتوب نمی‌کنیم. آیا پافشاری سر موضع باید حساب کرد یا خیر؟ آیا اینها مصداق پافشاری سر موضع است؟ خلاصه پیشنهاد دادم که خوب بود حضرت امام هیئتی را مشخص می‌کردند که ملاک پافشاری سر موضع و معنای‌ آن چیست.

منتظری برای مخالفت با حکم امام از پیش آماده بود

تا این حرف را زدم دیدم آیت‌الله منتظری از جا بلند شد و نامه‌ای به من نشان داد که همان نامه معروف به امام درباره اعدام‌ها بود و گفت اصلا من حکم امام را قبول ندارم. پس ببینید ایشان قبل از اینکه من پیشش برم  آماده بوده است. من تاثیری در موضع آیت‌الله منتظری نداشتم.

بعد از اظهارات آیت‌الله منتظری من گفتم “حاج آقا ولی فقیه حضرت امام است و ما تابع حکم ایشان هستیم”. گفت پیشنهاد تو، پیشنهاد خوبی است. من شما را می‌فرستم خدمت امام و شما این پیشنهاد را به امام بگو. بنابراین اینکه می‌گویند من باعث شدم آقای منتظری آن نامه را به امام بنویسد اصلا و ابدا درست نیست. 

چرا در دیدار با امام حرفی نزدم؟

تسنیم: آقای منتظری در آن نوار معروف اشاره به شما می‌کند و می‌گوید که شما نزد امام خمینی می‌روید و محمدعلی انصاری، از اعضای دفتر امام، به شما می‌گوید: “حق نداری با امام حرف بزنی. فقط دست امام را می‌بوسی. مطالبی را که داری بنویس، عصری احمد آقا می‌آید بده به احمد آقا.” این ادعای مرحوم آقای منتظری درست است؟

خیر؛ آقای انصاری به دلیل حال نامساعد امام به من گفتند که ما امروز وقت ملاقات نداریم. حاج احمدآقا هم کاری برایشان پیش آمده و معذرت‌خواهی کرد و رفته است. شما چون از راه دور می‌آیید و قرار قبلی داشتید، می‌توانید برای عرض سلام و دست‌بوسی خدمت امام برسید ولی در این باره با ایشان صحبت نکنید و فقط جهت احوالپرسی به خدمت ایشان برسید. حتی به من گفتند “ببین میر حسین موسوی را که نخست وزیر بود هم به دلیل حال نامساعد امام راه ندادیم”.

راست هم می‌گفت. موسوی آنجا بود و گفت بگذارید لااقل برای دست‌بوسی خدمت امام برسم اما چون ملاقات نبود، اجازه ندادند. 

منتظری گفت چرا مسائل را با حاج احمدآقا در میان گذاشتی؟!

 تسنیم: پس یعنی این ادعا درست نیست که شما نمی‌خواستند امام را ملاقات کنید؟

بله؛ میرحسین موسوی را که نخست وزیر بود، بنده خودم دیدم که به دلیل حال نامساعد امام راهش ندادند لذا بحث اجازه ندادن و راه ندادن نبود. گفتند فردا بیا و حاج احمد آقا را ببین. من فردای آن روز با حاج احمد آن موضوع را مطرح کرده بودم که آقای منتظری ناراحت شده بود و گفته بود “بنا نبوده است که شما موضوع را با حاج احمد در میان بگذارید و وقتی گفتند با سید احمد مطرح کن باید ول می‌کردی و می‌آمدی!”

تسنیم: شما این حرف مرحوم منتظری را قبول داشتید که گفت “باید ول می‌کردی و می‌آمدی”؟

خیر؛ من فردا رفتم و با سید احمد مطرح کردم و مسائل را گفتم.

مرحوم منتظری به حاج احمد سوء‌ظن داشت

تسنیم: این واقعه که گفتید نشان نمی‌دهد که مرحوم منتظری تحت تاثیر برخی اطرافیان خود بوده است؟

من قبل از این جریان هیچ ارتباطی با مرحوم منتظری نداشتم. به هر حال آقای منتظری به حاج احمد سوءظن داشت و می‌گفت که حاج احمد آقا مسبب تمامی این احکام است و خود او نمی‌آید خودش را محکوم کند و از این حرفها.

تسنیم: یکی دیگر از مسائلی که درباره ضربه سال ۶۷ از سوی آقای منتظری و برخی جریانات همسو با ایشان همچون نهضت آزادی ادعا می‌شود این است که نامه امام به خط حاج احمدآقا است و یا حضرت امام تحت تاثیرحاج احمدآقا این حکم را داده‌اند.

این شبهه آن زمان اصلاً برای ما مطرح نبود. امضای امام بود و ما با توجه به امضای امام پای آن حکم، به پرونده‌ها با قاطعیت رسیدگی می‌کردیم.

از حکمی که برای منافقین دادیم دفاع می‌کنم

تسنیم: با تشکر از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید، در پایان اگر حرفی باقی‌مانده‌ای هست بفرمایید.

کسانی که پافشاری سر موضع داشتند حکمشان اعدام بود و ما هم حکم را اجرا کردیم. البته ما حکم ندادیم بلکه تشخیص موضوع و مصداق کردیم. در واقع حکم اصلی از سمت امام بود و از اجرای حکم امام قطعا دفاع می‌کنیم.

انتهای پیام/

*** 

Toby Perkins,_Labour_Chesterfield_Coreruption_Mojahedin_Khalq_Saddam_Terrorism_Maryam_RajaviTOBY PERKIN’S TRIP FUNDED BY FRONT FOR ‘BIZARRE IRANIAN CULT’

sarrafpour03012015برق موضعگیری سخنگوی مجاهدین!!!!! (اصرار رجوی بر مشروع کردن خون کهنسالان کمپ لیبرتی، چرا؟)

مریم رجوی داعش تروریسم گروهک منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی) رسما از داعش حمایت کرد

گزارش کمپ لیبرتی 6مجاهد خلق. متقاضیان سلاح از امریکا. حقوق بازنشستگی این افراد را چه کسی پرداخت خواهد کرد؟ (بخشی از گزارش چهارم ایران اینترلینک)

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=22679

اسناد عملیات انتحاری منافقین 

بنیاد هابیلیان، هجدهم دسامبر ۲۰۱۵:…  ترورهای انتحاری ، بخشی دیگر از کارنامه سیاه گروه تروریستی مجاهدین خلق است .در این روش فرد ضارب با کمر بند انفجاری خود را به اشخاص مورد نظر نزدیک می کرد و با منفجر نمودن خود باعث به شهادت رسیدن فرد مقابل نیز می گردید. در اکثر قریب به اتفاق این اعمال ،افراد زیاد دیگری به اضافه شخص مورد نظر مجروح و شهید شده اند ، از جمله در شیراز و همراه با آیه الله …

حجت سید اسماعیلی: مجاهدین در گذر تاریخ، مروری بر سی سال استراتژی نبرد مسلحانه

لینک به منبع

اسناد عملیات انتحاری منافقین

عملیات انتحاری مجاهدین خلق فرقه رجوی

نویسنده :بنیاد هابیلیان
ترورهای انتحاری گروهک تروریستی مجاهدین خلق : ترورهای انتحاری ، بخشی دیگر از کارنامه سیاه گروه تروریستی مجاهدین خلق است .در این روش فرد ضارب با کمر بند انفجاری خود را به اشخاص مورد نظر نزدیک می کرد و با منفجر نمودن خود باعث به شهادت رسیدن فرد مقابل نیز می گردید. در اکثر قریب…

نویسنده :بنیاد هابیلیان
عملیات های انتحاری همواره در ذهن شنونده به مفهوم از بین بردن خود به قصد کشتن دیگری بوده است، اما گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) در بین تمامی جنایات خاص و منحصر بفرد خود علاوه بر اقدام به عملیات های انتحاری طبق تعریف ذکر شده فوق، تعریف جدیدی از عملیات انتحاری را نیز به…

نویسنده :بنیاد هابیلیان
حکم دادگاه تجدید نظر امریکا درباره فعالیت های تروریستی سازمان مجاهدین خلق (منافقین) که در سال ۲۰۱۲ منتشر گردید خود گویای این واقعیت است که عملیاتهای انتحاری منافقین تنها به قبل از سال ۱۹۸۱ میلادی مربوط نمی شود بلکه این سازمان کماکان به اقدامات تروریستی از طریق عملیات انتحاری دست…

نویسنده :بنیاد هابیلیان
عملیات انتحاری بازسازی شده توسط منافقین که از رسانه رسمی آنها (سیمای آزادی) در سال ۱۳۶۱ از کشور عراق پخش گردید. در این فیلم، منافقین با به عهده گرفتن عملیات انتحاری ترور شهید آیت الله صدوقی ضمن بازسازی چگونگی و نحوه ارتکاب این عملیات، عامل تروریستی این عملیات را به نام محمدرضا…

نویسنده :بنیاد هابیلیان
(ترجمه ایران اینترلینک) … تحقیق انجام شده در این گزارش برای دفتر وزیر دفاع آمریکا صورت گرفته است. تحقیق در انستیتوی تحقیقات دفاعی ملی (RAND) که یک مرکز تحقیقات و برنامه ریزی است و از جانب دولت فدرال آمریکا تأمین مالی میشود و مورد حمایت دفتر وزیر دفاع، ستاد مشترک، فرماندهی نبرد…

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=21360

تخت روانچی: کشورهای اروپایی بالاخره تکلیف خودشان را با تروریسم روشن کنند

دیپلمات، تهران، دوازدهم اکتبر ۲۰۱۵:…  اینکه ما برای برخورد کشورهای اروپایی با اینها برنامه داشته باشیم، موضوع بحث ما نیست. ما میگوییم این کشورها به عنوان یک کار اصولی، نه در حرف، بلکه در عمل باید با پدیده تروریسم مقابله کنند. تروریسم خوب و بد وجود ندارد. اگر باید با تروریسم مقابله شود، باید با هر نوع فعالیت تروریستی مقابله شود؛ چه این فعالیت تروریستی توسط داعش انجام گیرد، چه توسط القاعده …

مریم رجوی داعش تروریسم اگر رجوی این انرژی را بجای مزدوری و دریوزگی، برای مردم گذاشته بود

لینک به منبع

گفت و گوی دیپلمات با مجید تخت روانچی

مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه در گفت و گو با ماهنامه ایرانی «دیپلمات» از روابط ایران با اروپا می گوید. اینکه هم اکنون در چه مرحله ای قرار دارد و چه چشم اندازی برای آن در دوره پساتحریم متصور است. وی معتقد است که اروپا باید تکلیف خود را با تروریسم و مهمتر از آن سازمان مجاهدین خلق روشن سازد. تخت روانچی می گوید که بهبود روابط تهران با کشورهای اروپایی محدود به حوزه اقتصاد نیست و گفت و گو در جایگاه برابر در موارد بسیاری شدنی است. در ادامه بخشی از گفت و گوی ماهنامه ایرانی «دیپلمات» با مجید تخت روانچی آمده است:

یکی از مشکلات و چالشهای بزرگی که در روابط با اروپا، به خصوص بریتانیا، فرانسه و آلمان وجود دارد، فعالیت گروه تروریستی مجاهدین خلق در اروپا است. این امر به هر حال میتواند به نوعی به رابطه ما صدمه بزند چون آنها فعالیت های مستمر علیه کشورمان دارند. وزارت امور خارجه برای کنترل یا حل این موضوع چه اقداماتی را انجام داده یا در دستور کار دارد؟

نمیشود گفت گروهی تا دیروز سازمان تروریستی بوده و از امروز سازمان تروریستی نیست. چنین اتفاقاتی نشانه برخورد سیاسی با موضوع است. یکی از ایراداتی که ما به کشورهای اروپایی داریم و خیلی شفاف و روشن هم با آنها مطرح میکنیم، نوع برخوردشان با پدیده تروریسم و به طور مشخص سازمان منافقین است. اینها ادعا دارند که با تروریسم مبارزه میکنند؛ مثلا میگویند داعش این طور و القاعده آن طور است، ولی وقتی به این سازمان میرسد میبینیم که خیلی راحت چشمشان را میبندند و اجازه فعالیت میدهند و حتی آنها را از فهرست گروههای تروریستی خارج میکنند. درحالیکه اگر واقعا بنا باشد برخورد صادقانه ای با این قضیه صورت بگیرد، خود آنها میدانند که چه جنایاتی توسط این گروه انجام شده و همکاری های آنها با صدام در طول جنگ تحمیلی و سالهای بعد از آن، به چه نحو بوده است. این یکی از موضوعاتی است که ما فکر میکنیم کشورهای اروپایی باید تکلیف خود را درباره آن روشن کنند، آنها باید با تکلیف خود را قضیه تروریسم روشن کنند. بعضی بهانه هایی می آورند ولی این بهانه هایی که در ارتباط با برخورد نرم با این سازمان مطرح میشود به نظر ما واقعا هیچ توجیهی ندارد و حاکی از برخورد دوگانه است که باید تغییر پیدا کند.

در دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی شاهد برخورد کشورهای اروپایی به خصوص کشورهایی مانند فرانسه با جریان منافقین بودیم؛ از جمله بازداشت سرکرده این گروه. با توجه به بهبود روابط بین ایران و اروپا، میتوانیم شاهد چنین اقداماتی در اروپا علیه این گروهک تروریستی باشیم؟

اینکه ما برای برخورد کشورهای اروپایی با اینها برنامه داشته باشیم، موضوع بحث ما نیست. ما میگوییم این کشورها به عنوان یک کار اصولی، نه در حرف، بلکه در عمل باید با پدیده تروریسم مقابله کنند. تروریسم خوب و بد وجود ندارد. اگر باید با تروریسم مقابله شود، باید با هر نوع فعالیت تروریستی مقابله شود؛ چه این فعالیت تروریستی توسط داعش انجام گیرد، چه توسط القاعده و چه توسط منافقین. کشورهایی که ادعا دارند که در روابط خارجی آنها اصولی برقرار و حاکم است، باید ادعایشان را در عمل نشان دهند. این چیزی است که ما مطرح میکنیم.

ولی متاسفانه شاهد روابط بسیار نزدیکی بین این جریان و به طور مثال سوسیالیست های فرانسوی یا حضور جدی این جریان در پارلمان اروپا هستیم و به نظر میرسد جمهوری اسلامی باید اقداماتی در این زمینه انجام دهد.

ما در گفتگوهایی که با کشورهای اروپایی داشتیم، مطرح کردیم که شما بالاخره باید تکلیف خود را با این پدیده روشن کنید. البته عرض کنم که دلیل مطرح شدن این موضوع، این نیست که ما نگرانی هایی از نظر امنیتمان داشته باشیم. امنیت در کشور برقرار است. بحمدالله ایران یک کشور امن در این منطقه آشوبزده است. هرطرفی را که دوروبر ما میبینید گرفتار آشوب و بلوا و سروصدا است، اما ما الان سطح امنیت بسیار بالایی داریم. ولی نکته این است که به خاطر اینکه این کشورها ادعای مبارزه با تروریسم دارند؛ ما میگوییم این ادعا باید در عمل ثابت شود.

یکی از نکات مهم روابط با اروپا، روابط بین ایران و بریتانیاست. بعد از حمله سفارت بریتانیا به ایران کمتر کسی انتظار داشت که روابط اینقدر سریع و بهتندی بهبود پیدا کند. برخی اعتقاد دارند که حضرتعالی مغز متفکر بهبود روابط هستید و توانسته اید در این زمینه اقدامات موثری انجام دهید. پروژه وزارت امور خارجه برای بهبود روابط با بریتانیا چه هست و چطور توانست کار را تا اینجا به پیش ببرد؟

در ارتباط با بحث بریتانیا؛ برگردیم به اینکه موضوعات مختلفی که ما و اروپا برای بحث داریم، به ما دیکته میکند که بتوانیم با کشورهای دیگر تعامل داشته باشیم. عرض کردم روابط ما با بعضی از کشورهای اروپایی نزدیکتر و صمیمیتر است و با بعضیها مقداری فاصله دارد. واقعیت این است که ما با انگلیس- به دلایلی که الان وقتش نیست وارد شوم- سابقه تاریخی ای داریم که در بعضی موارد تلخ است. اگر بخواهیم بر سابقه تاریخی دست بگذاریم، دلنشین نخواهد بود.

آیا همکاریهای اقتصادی و منطقه ای به زودی بین ایران و بریتانیا شروع میشود؟

صحبتهایی هست که هیات های اقتصادی از دوطرف تبادل شوند و رفت و آمد های سیاسی انجام گیرد. فکر میکنیم به مرور زمان با انگلیسی ها هم در زمینه مسائل تجاری و هم در زمینه مسائل دیگر دوجانبه و منطقه ای این دیالوگ را داشته باشیم.

در دوره دولت پیشین به دلیل برخی تحریم ها و اینکه روابط سیاسی مان با جهان بد شد، روابطمان با روسها به گونه ای از تعادل خارج شد. ما اینقدر به روسها یا چینی ها نزدیک شدیم که توازن در سیاست خارجی مان را از دست دادیم. وزارت امور خارجه در دوره جدید چه برنامه ای برای متوازن نگه داشتن روابط دارد؟ آیا میخواهد از طریق کشورهای اروپایی یا بهبود روابط با کشورهای متنوع این توازن را ایجاد کند؟

اشاره کردید به دوره قبل که روابط اقتصادی ما با چین و روسیه بیشتر شد. این یک واقعیت است، ولی واقعیتی است که ما مسئولش نبودیم. وقتی کشورهای اروپایی ایران را تحریم میکنند، ما نمیتوانیم دست روی دست بگذاریم و بگوییم چون ما را تحریم کردند دیگر کاری نمیکنیم. در ان شرایط با کشورهایی که میتوانند با ما رابطه اقتصادی سالمی داشته باشند شروع به کارکردن میکنیم. به طور مثال، شاید تا ده سال پیش با چین در زمینه خودرو همکاری نداشتیم ولی الان میبینید که همکاری داریم. وقتی میبینیم مثلا فرانسویها عقب میکشند، ما نمیتوانیم صنعت خودروسازیمان را تعطیل کنیم؛ مجبوریم برویم و با کشورهای جدید شروع به کارکردن کنیم، چیزی که در دوره تحریم اتفاق افتاد. از الان به بعد دو نکته هست که به نظر من باید مورد تاکید قرار بگیرد؛ یکی اینکه شرکایی که با ما کار میکردند در زمان سختی بود. ما این را نمیتوانیم فراموش کنیم. یک واقعیتی است که کشورهایی را که در طول تحریم خوب کار میکردند، نمیتوانیم فراموش کنیم. ولی واقعیت دیگری هم هست که سیاست اقتصاد خارجی ما سیاستی است که برمبنای یک اقتصاد تجارت آزاد دنبال خواهد شد؛ یعنی انتخاب های مختلفی پیش روی ما قرار خواهد گرفت.

(پایان)

فروغ جاویدان مجاهدین خلق مسعود رجوی مریم رجوی

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=20342

جزئیات دومین کنگره بین المللی “ایران قربانی تروریسم” (+رجوی عامل مزدور و اسرائیل و امریکا مسئول قتل دانشمندان ایرانی)

ایسنا، تهران، هفدهم اوت ۲۰۱۵:…  دبیر دومین کنگره بین‌المللی ۱۷ هزار شهید ترور ، اعلام کرد : کنگره بین المللی ۱۷ هزار شهید ترور، در تاریخ نهم و دهم شهریورماه در تهران برگزار می‌شود . محمدجواد هاشمی‌نژاد ، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، با بیان این که در این کنگره بین المللی ۵۰ شخصیت علمی و متفکر در این حوزه از قاره های مختلف جهان حضور دارند …

مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسمجلال الدین زرگر: تضاد‌های بی‌پایان منافقین؛ همسویی منافقین و وهابیت

Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Our Men in Iran? (Seymour M. Hersh, The New Yorker, April 2012)

محمدجواد هاشمی نژاد تشریح کرد: جزییات برگزاری دومین کنگره بین‌المللی ۱۷ هزار شهید ترور در تهران

لینک به منبع

دبیر دومین کنگره بین‌المللی ۱۷ هزار شهید ترور ، اعلام کرد : کنگره بین المللی ۱۷ هزار شهید ترور، در تاریخ نهم و دهم شهریورماه در تهران برگزار می‌شود .

محمدجواد هاشمی‌نژاد ، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، با بیان این که در این کنگره بین المللی ۵۰ شخصیت علمی و متفکر در این حوزه از قاره های مختلف جهان حضور دارند ، به پشتوانه علمی این کنگره اشاره و تصریح کرد: در این راستا تاکنون چندین نشست با موضوع ترور با حضور اساتید حقوق بین الملل و علوم سیاسی از دانشگاه های مختلف در دانشگاه های کشور برگزار کردیم .

وی با بیان این که هدف اصلی برگزاری این همایش تبیین ابعاد این جنایت در سطح داخلی و بین المللی است ، ادامه داد : برای این کنگره به مانند کنگره قبلی که حدود دو سال پیش در سطح داخلی برگزار شد ، مقالات خوب و فراوانی در مورد تروریسم از سوی اندیشمندان و متفکران این حوزه ، ارسال شده است.

دبیرکل کانون هابیلیان با بیان این که مقالات ارسال شده برای این کنگره از داخل و خارج از کشور است ، تاکید کرد : مقالات برتر در این حوزه در کنگره ارائه خواهند شد و قطعا این کنگره می تواند زمینه مناسبی برای پرداختن به این موضوع و انجام اقدامات حقوقی در سطح بین المللی برای پیگیری های جنایت های انجام شده در این چارچوب باشد .

محمدجواد هاشمی نژاد همچنین از حضور و سخنرانی تعدادی از مسئولان عالی رتبه کشورمان در این همایش خبر داد .

به گزارش ایسنا ،دومین کنگره بین‌المللی ۱۷هزار شهید ترور با پیام «ایران قربانی تروریسم» برگزار می‌شود و تعدادی از سفرای خارجی و نمایندگی از سازمان ملل و برخی مجامع دیگر به منظور انتقال پیام این کنگره ، در کنگره حضور خواهند داشت.

پروفسور فرانسیس بویل: ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، مصداق بارز تروریسم دولتی است

لینک به منبع

یک استاد برجسته حقوق بین الملل دانشگاه الینویز گفت: گروهک منافقین، عامل ترور بیش از ۱۲ هزار نفر از شهروندان ایرانی، از سوی سازمان سیا و رژیم صهیونیستی حمایت می‌شود و خروج آن از فهرست تروریستی آمریکا، نتیجه فشار سازمان های صهیونیستی فعال در ایالات متحده بر دولت این کشور بوده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) پروفسور فرانسیس بویل که دارای مدرک دکترای حقوق از دانشگاه هاروارد و منتقد جدی رژیم صهیونیستی و از مخالفین شناخته شده سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا به خصوص «جنگ با تروریسم» است، همچنین معتقد است: ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، مصداق بارز تروریسم دولتی آمریکا و اسرائیل می‌باشد و عنوان می‌کند که با توجه به توافق صورت گرفته در خصوص پرونده هسته‌ای ایران، این فرصت به وجود آمده تا پیام «ایران، قربانی تروریسم» را به افکار عمومی جهان مخابره کرد.

آن‌چه در ادامه می‌آید، مصاحبه تلفنی خبرنگار ما با دکتر بویل درباره موضوعات روز حوزه تروریسم است که در آستانه برگزاری دومین کنگره بین المللی ۱۷۰۰۰ شهید ترور انجام شده است:

همان‌طور که می‌دانید ایالات‌متحده ادعا می­کند که در حال جنگ علیه تروریسم است، با این حال، گروه­های تروریستی آزادانه در این کشور فعالیت می‌کنند. علت وجود چنین تناقضی در سیاست های آمریکا چیست؟

موضع گیری آمریکا در قبال تروریسم، کاملاً ریاکارانه است. آمریکا همواره تعاریف موجود درباره تروریسم را به نحو دلخواه خود دستکاری نموده، تا دشمنان خود را تروریست بنامد و اقدامات تروریستی هم­پیمانانش را نادیده بگیرد. البته، خلأ تعریف جامع درباره تروریسم در قوانین بین المللی، دست آمریکا را در رفتار دوگانه درباره تروریسم، بیشتر باز می گذارد. بر کسی پوشیده نیست که امروزه اسرائیل یکی از بزرگ‌ترین دولت‌های تروریستی جهان است. با این حال، به علت حمایت های آمریکا، تاکنون هیچ اقدامی علیه اسرائیل در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب نرسیده است. یک سال پیش اسرائیل دو هزار و دویست فلسطینی کاملاً بی‌دفاع را در غزه قتل‌عام کرد، در حالی که مثل همیشه حمایت همه جانبه آمریکا را در کنار خود می دید.

اجازه بدهید در مورد آنچه امروز در سوریه می­گذرد گفتگو کنیم، جایی که ایالات‌متحده در تلاش برای سرنگونی دولت سوریه، تمام گروه­های تروریستی را مسلح و تجهیز می­کند. این به‌وضوح نقض منشور سازمان ملل متحد و همچنین حکم دیوان بین‌المللی دادگستری در مورد قضیه بسیار مشهور نیکاراگوئه است که در آن دولت ریگان به حمایت گروه­های تروریستی علیه نیکاراگوئه پرداخت و نیکاراگوئه پرونده را به دادگاه جهانی ارجاع داد و دولت ریگان را محکوم کرد. من کتابی به نام «از بین بردن لیبی و نظم جهانی» نوشته­ام که در پایان آن با تجزیه ‌و تحلیل سیاست­های دولت اوباما در قبال سوریه، اشاره‌کرده‌ام که اگر به عقب برگردیم و حکم دادگاه را در پرونده نیکاراگوئه بخوانیم، آن حکم دقیقاً درباره سوریه هم صدق می کند و تنها کافی است نام نیکاراگوئه را برداریم و سوریه را به جای آن بگذاریم. این سیاست مسلماً غیرقانونی و قابل سرزنش است. در مورد گروه داعش، همه نشانه­ها من را به این نتیجه می رساند که ایالات‌متحده این افراد را مستقر کرده و آن‌ها در جایگاه بازوی سازمان­های اطلاعاتی آمریکا برای به انجام رساندن اهداف ایالات‌متحده در خاورمیانه، عمل می­کنند.

می‌توانید عوامل خارجی در شکل‌گیری گروه‌های تروریستی بین‌المللی مانند داعش را نام ببرید؟

ماجرا این بود که اوباما قصد داشت به بهانه استفاده دولت سوریه از سلاح­های شیمیایی، به این کشور حمله کند، اما در آخرین لحظه پارلمان بریتانیا از حمایت از او صرف نظر کرد؛ اوباما خواستار جلب حمایت غربی ها بود، اما خواسته اش محقق نشد. همچنین پوتین یک ناوگان دریایی مشتمل بر حدود ده کشتی را در خارج از سواحل سوریه مستقر نمود برای این که به اوباما پیام دهد حمله به سوریه را حمله به خود تلقی می کند؛ از سوی دیگر، گفته می شد چین هم یک فروند کشتی به منطقه اعزام کرده است. بنابراین، در آن مرحله اوباما تصمیم گرفت به جای دخالت نظامی مستقیم در سوریه، گروه داعش را تحت نظارت سازمان سیا در سوریه ایجاد کند. در حال حاضر می­توان گفت سوریه به مناطق مرکزی خود عقب نشینی کرده است. آن‌ها کنترل چیزی در حدود سه‌چهارم از کشور و یا بیشتر را از دست‌داده‌اند و بسیار محتمل است که دولت بشار اسد یک نسل‌کشی آشکار توسط داعش را علیه مسیحیان و یهودیان سوریه شاهد باشد.

نظر شما در مورد حضور گروه‌های تروریستی ایرانی، ازجمله گروه موسوم به سازمان مجاهدین خلق، در ایالات‌متحده و نقش آن‌ها در سیاست‌های ضد ایرانی چیست؟

قطعاً آن‌ها از سوی سازمان سیا و اسرائیل حمایت می‌شوند. هیچ تردیدی در این باره وجود ندارد. مشخص است که مواضع آن‌ها بسیار نزدیک به موساد است. همه به تازگی دیدند که صهیونیست‌ها در ایالات‌متحده چه قدر تلاش کردند سازمان مجاهدین خلق از فهرست تروریستی خارج شود. حذف سازمان مجاهدین خلق از لیست گروه‌های تروریستی واقعاً نشان داد که موضع گیری دولت آمریکا در قبال تروریسم تا چه اندازه ریاکارانه است.

همان‌طور که می‌دانید دومین کنگره بین‌المللی با موضوع تروریسم و قربانیان تروریسم در ایران در ۳۱ آگوست برگزار خواهد شد که بر روی تروریست­ها و قربانیان تروریسم در ایران متمرکزشده است. پیشنهاد شما در مورد بهتر برگزار کردن این کنگره بین الملی به منظور ایجاد یک تصویر خوب از ایران، به‌عنوان قربانی بزرگ تروریسم چیست؟ چگونه می‌توانیم این کار را به بهترین شکل در این کنگره بین‌المللی انجام دهیم؟

متأسفم که نمی‌توانم در این کنگره حضور یابم. از من برای شرکت در کنگره دعوت کرده بودند، اما به خاطر برنامه فشرده تدریس، حضور در آن را نپذیرفتم. در خصوص برگزاری کنگره، یک نکته به ذهن من می رسد و آن این که با توجه به توافق صورت گرفته بین جمهوری اسلامی و ایالات‌متحده، این فرصت برای ایران به وجود آمده تا در این کنگره از ایالات‌متحده و اسرائیل در مقام بانیان تروریسم علیه خود، به افکار عمومی جهان شکایت کند. همه می دانند سریال ترورهای دانشمندان هسته­ای ایران توسط ایالات‌متحده و اسرائیل اجرا شده است. خوب، این مصداق بارز تروریسم دولتی است و باید متوقف شود. اگر ایالات‌متحده خواهان یک رابطه سازنده با جمهوری اسلامی است، هدفی که فکر می‌کنم دولت اوباما در پی آن است، راهی جز این وجود ندارد. بنابراین، در مجموع، فضای بین المللی را برای برپایی کنگره مطلوب می دانم.

انتهای پیام

جان بولتون مجاهدین خلق تروریسممهندس میثمی: مسعود رجوی کجاست؟ مسعود رجوی امروز هم آنجاست که پرسش‌ها را پاسخ نگوید

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=15102

هاشمی نژاد: حامیان مالی، امنیتی و سیاسی “قاتلین مردم کشور” تازه مدعی “حقوق بشر” و طلبکارمان هم شده اند؟!

کانون هابیلیان به نقل از صبح توس، سی ام دسامبر ۲۰۱۴:… اگرالقاعده اقدام به عملیات تروریستی می‌کند و مسئولیت آن را نیز برعهده می‌گیرد، دفتر خاصی در مکانی خاص ندارد که در صدد باشد به صورت رسمی اینکار را انجام داده و امکانات دریافت نماید در حالی که در ایران در مقاطعی چنین موردی مشاهده می‌شود و گروه‌های تروریستی به صورت رسمی تروری را بر عهده گرفته، رئیس جمهور و یا نخست وزیری …

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقمسعود رجوی جیش‌العدل را برادر خود خواند

مریم رجوی داعش تروریسم گروهک منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی) رسما از داعش حمایت کرد

لینک به منبع

به هر میزان که در اثبات حقانیت خودمان در موضوع تروریسم کوتاهی کنیم دشمن پیشروی خواهد کرد

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفتگو با صبح توس

دوشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۳ / ۰۷ ربیع‌الاول ۱۴۳۶ / ۲۹ دسامبر ۲۰۱۴

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: به هر میزان که در عرصه ترور و تروریسم و حقوق بشر کوتاهی کنیم دشمنان پیشروی خواهند کرد؛ کما اینکه اکنون در غرب این اقدام اجرایی شده و در صدد هستند تا جای مظلوم و ظالم را با یکدیگر تعویض نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)سید محمدجواد هاشمی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار سیاسی صبح توس در خصوص وضعیت فعلی ایران در مواجهه با تروریسم و حقوق بشر اظهار کرد: متاسفانه به دلیل اینکه ابزارهای بین المللی و رسانه ای در اختیار نظام استکباری قرار دارد مشاهده می کنیم که بر خلاف ظلمی که بر علیه ایران صورت می گیرد بعضا به عنوان ناقض حقوق بشر نیز مطرح می شویم در حالی که این مسئله ظلم مضاعفی است که به ایران تحمیل می‌شود چرا که تاکنون جنایات بی‌نظیری در این کشور واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه بی‌نظیری جنایات در ایران به دلیل آمار بالای شهدای آن نیست بلکه به دلیل کیفیت و نوع هدفگیری‌هایی است که در ایران واقع شده افزود: در هیچ کجای جهان و در هیچ کشوری همانند ایران شاهد به شهادت رساندن آمار بالای مسئولین در کنار مردم عادی نیستیم لذا این همه ترور مشخص و عریان در جهان بی‌نظیر است.

مسئول بنیاد هابیلیان تصریح کرد: اکنون اگرالقاعده اقدام به عملیات تروریستی می‌کند و مسئولیت آن را نیز برعهده می‌گیرد، دفتر خاصی در مکانی خاص ندارد که در صدد باشد به صورت رسمی اینکار را انجام داده و امکانات دریافت نماید در حالی که در ایران در مقاطعی چنین موردی مشاهده می‌شود و گروه‌های تروریستی به صورت رسمی تروری را بر عهده گرفته، رئیس جمهور و یا نخست وزیری این کشور را کشته و سپس در کشوری دیگر اقامت می‌کنند و با نشان مخصوص دارای سازمان نیز بوده و امکانات مختلف دریافت نموده و حمایت‌های امنیتی نیز از آنان می‌شود ؛ لذا این جنایات در ایران نسبت به دیگر کشورهای جهان بی‌نظیر است و با این حال محکوم نمودن ایران از سوی جامعه ایرانی به نقض حقوق بشر نشان دهنده عدم آگاهی در سطح بین‌المللی از ایران و فجایعی که دشمنان آن در این کشور به بار آورده‌اند، می‌باشد.

هاشمی نژاد با بیان اینکه افزایش آگاهی در سطح بین‌المللی از آنچه مطرح شد نیازمند اقدامی اساسی است تا بسیاری از موضوعات در این عرصه توسط خود گروه‌های مردمی و افرادی که بازماندگان حوادث تروریستی در ایران هستند تبیین شود؛ گفت: بر اساس تجربه ۷ تا ۸ ساله بنیاد هابیلیان در این زمینه؛ اقداماتی اساسی می‌تواند تأثیرات مطلوبی را در پی داشته باشد چرا که این بنیاد تاکنون با حضور و فعالیت نسبی خود در این راستا در محافل مختلف بازتاب خوبی را داشته و نتایج مطلوبی را نیز تا آنجا که بعضا در سطح رسانه‌های کشورهای دیگر مطرح شده شاهد بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد هابیلیان در حوزه عراق و جنایات گروهک‌های تروریستی، به دلیل اینکه سرمنشاء بیشتر این گروهک‌ها به ویژه در حکومت صدام از این کشور و نیز برخی کشورهای عربی منطقه بوده است فعالیت‌های گسترده‌ای را داشته و خوشبختانه بازخورد این فعالیت‌ها در زمینه مباحث خانواده‌های شهدای ترور، بنیاد هابیلیان و… در رسانه‌های دیگر کشورها منتشر می‌شود.

فرزند شهید هاشمی نژاد ضمن بیان اینکه حوزه ترور و تروریسم در عرصه حقوق بشر دامنه‌های وسیعی دارد که به هر میزان در آن ورود یابیم با باب جدیدتری مواجه می‌شویم گفت: با توجه به اینکه در آنها مسائلی اعم از سیاسی، حقوقی، حقوق بشری و… مطرح است ؛ لذا نیازمند فعالیت‌های بیشتری است. همچنین در خصوص موارد یاد شده مشاهده می‌شود که در هر موضوع سیاسی که ایران با جهان دارد بلافاصله کشورهای مقابل ایران پس از اینکه به بن‌بست رسیده و یا درمی‌یابند که ممکن است خود محکوم شوند و یا چهره آنها عیان شود بلافاصله مباحث حقوق بشری را با همان تعریفی که خود مد نظر دارند، مطرح می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران نیز در مباحث ترور و تروریسم دست پری دارد که می‌تواند در این راستا اقدام نماید لذا در راستای این اقدامات نیازمند پایگاه‌های تخصصی است و در بنیاد هابیلیان تلاش شده تا این اقدام عملیاتی شود و گروه‌ها، نهادهای مختلف، محققان مراکز مختلف تحقیقاتی، مراجع رسمی سیاسی کشور و رسانه‌های داخلی به بنیاد هابیلیان به عنوان مرجعی در راستای رفع نیازهای اطلاعاتی، موضوعات تخصصی، ابزارها و کتب مختلف و تولیدات متنوع مراجعه نمایند.

این مقام مسئول در ادامه به جمع‌آوری لیست شهدای ترور توسط این بنیاد اشاره کرد و گفت: تاکنون در مورد شهدای جنگ این اقدام صورت گرفته و برای شهدای ترور نیز در حال تکمیل این لیست هستیم که اقدامی بی سابقه است و آمار ما شامل به روزرسانی ترورهای انجام شده ، ترور روزانه، نحوه اجرای آنها، اطلاعات شهدای ترور، تقسیم‌بندی این شهدا در مناطق مختلف و … می باشد.

وی همچنین از برگزاری نخستین کنگره ملی ۱۷ هزار شهدای ترور کشور مقارن با روز مبارزه با تروریسم در ۸ شهریور سال گذشته توسط بنیاد هابیلیان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه کنگره یاد شده بازتاب خوبی داشت در صدد هستیم تا سال آینده نیز کنگره بین‌المللی شهدای ترور را با حضور اندیشمندانی که در این عرصه حرفی برای گفتن دارند برگزار کنیم .

مسئول بنیاد هابیلیان تصریح کرد: به هر میزان که در عرصه ترور و تروریسم و حقوق بشر کوتاهی کنیم دشمنان این کار را انجام خواهند داد کما اینکه اکنون در غرب این اقدام اجرایی شده است و در صدد هستند تا جای مظلوم و ظالم را با یکدیگر تعویض نمایند به ویژه که سیستم‌های امنیتی غربی و رسانه‌های آنها چنین انگیزه‌ای را همواره در سر می‌پرورانند.

وی ادامه داد: کشور ایران در مقابله با تروریست‌هایی که در دهه ۶۰ در کشور ایران جنایات فراوانی انجام دادند و بخش عمده‌ای از ۱۷ هزار شهدای ترور ایران توسط همین گروهک‌های تروریستی در همین دهه به شهادت رسیدند با طرح و برنامه‌ای دقیق توانست تمامی شبکه‌های آنان را شناسایی نموده و این افراد را به مجازات برساند و ریشه تروریسم را در کشور بخشکاند و در حال حاضر دنیای غرب در صدد است تا همان افراد را به عنوان کسانی که در جمهوری اسلامی ایران بدون دلیل مجازات شده‌اند جلوه دهد و انگیزه‌ شوم جا زدن ظالم به جای مظلوم را بر علیه ایران اجرایی نماید لذا ایران باید چهره خبیثانه تروریست‌ها را به دنیا شناسانده و با آگاهی بخشی سوی دیگر صحنه را نیز به جهان نشان دهد تا جهانیان دریابند که تروریست‌های دهه ۶۰ در ابتدا چه جنایاتی انجام دادند و باعث بر هم زدن آرامش در ایران شدند.

هاشمی نژاد تأکید کرد: ما باید در راستای موارد مذکور در حوزه داخلی و خارجی با بهره‌مندی از شبکه وسیعی از اندیشمندان، مراکز علمی، دانشجویان و… نگاه جهان را نسبت به مسئله حقوق بشر در ایران تغییر دهیم و بنیاد هابیلیان تاکنون در صدد تحقق این امر تلاش خود را نموده است.

وی همچنین گفت: بنیاد هابیلیان تاکنون با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد توانسته است در راستای اهداف مذکور برخی فعالیت‌هایی که جنبه سیاسی، تخصصی و آگاهی بخشی دارد را در قالب موضوعات تبلیغاتی؛ تبیینی، جمع‌آوری و… انجام دهد اما در خصوص مباحث حقوقی به دلیل داشتن مسیر مشخصی که این موضوعات دارد این بنیاد به تنهایی قادر به انجام آن نیست لذا باید قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی عزم جدی خود را به کار گیرند تا بتوانیم در سایه حرکتی جمعی در کشور در مسیر اقدامات حقوقی در این عرصه نیز گام برداریم.

سید محمد جواد هاشمی نژاد یادآور شد: تاکنون دولت جمهوری اسلامی ایران تلاش‌های وافری را از طرق مختلف در راستای معرفی تروریست‌ها و فجایعی که آنان در ایران به بار آورده‌اند انجام داده است اما این اقدامات باید به شکلی دقیق‌تر و با حضور خانواده‌های شهدای ترور و گروه‌های مردم نهاد صورت می‌گرفت چرا که امروزه در جهان مباحث نهادهای مردمی و دیپلماسی مردمی دارای اهمیت ویژه‌ای است و مبحث برون‌سپاری در حوزه‌های مختلف همواره مد نظر دولت‌های بسیاری قرار دارد که نتایج مطلوبی را نیز برای آنان به همراه داشته است لذا دولت ایران نیز باید در این مسیر و در مباحث حقوق بشر از فضایی که موجود است بهترین بهره را ببرد.

همچنین:

مشروح دیدار خانواده شهدای ترور با نمایندگان پارلمان انگلیس در تهران

کانون هابیلیان، تهران، نهم ژانویه ۲۰۱۴: …  جک استراو همچنین با ذکر اینکه می خواهد از رنج خانواده قربانیان ترور صحبت کند، خاطرنشان کرد که در سالیان گذشته با بسیاری از قربانیان ترور در جهان دیدار کرده است. بن والاس یکی دیگر از نمایندگان هیئت پارلمانی انگلیس نیز تصریح کرد: تروریستها نمی توانند با اقدامات غیرقانونی و ترور به

هاشمی نژاد: ترس از پیشینیه جنایات‌آمیز “رجوی” موجب اختفای این فرد شده است

باشگاه خبرنگاران، تهران، بیستم مارس ۲۰۱۴: …  هاشمی‌نژاد: پس از سرنگونی رژیم صدام در ۱۰ سال گذشته تاکنون ارتباط علنی سرکرده این گروهک تروریستی با عناصر این گروه تنها از طریق ویدئو‌کنفرانس و پیام بوده است. فارغ از انتشار اخبار و شایعاتی مبنی بر مردن رجوی، به نظر می‌رسد ترس از پیشینیه جنایات‌آمیز خود و همراهی با دیکتاتور

هاشمی نژاد: واشنگتن منتظر دردسرهای جدید منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی) باشد

کانون هابیلیان، هفتم ژانویه ۲۰۱۴: … هاشمی‌نژاد با اشاره به اینکه “پنتاگون” گروهک تروریستی منافقین را برای اهداف خاصش زیر چتر حمایتی خود قرار داد، اظهار داشت: وزیر جنگ اسبق آمریکا با نگاه ضد ایرانی‌اش مسئله منافقین را سخت‌تر کرد، تصور آنان این بود که این گروهک تروریستی می‌تواند ابزار خوبی برای رسیدن اهداف شوم آنها در

هاشمی نژاد: انگلیس از آلوده شدن کشورش با حضور گروهک تروریستی منافقین نگران است

هابیلیان، سی و یکم اکتبر ۲۰۱۳: … دبیرکل بنیاد هابیلیان در پایان با بیان اینکه انگلیس از ورود افراد جنایتکار در گروهک تروریستی منافقین به کشورشان که دستشان به خون ملت‌ها آغشته شده باشد، جلوگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که دولت انگلیس سرکردگان این گروهک تروریستی را در کشور خود پذیرا است، همانگونه که فرمانده