روح‌الله زم مستقر در پاریس اعدام شد

روح‌الله زم مستقر در پاریس اعدام شد

روح‌الله زم مستقر در پاریس اعدام شد بی بی سیخبرگزاری فارس، تهران، سیزدهم دسامبر 2020:… روح‌الله زم مدیر کانال آمدنیوز شنبه (21آذرماه96) به دار مجازات آویخته شد، اما بنا به سنت همیشگی رسانه‌های معاند که همواره پس از هر مجازاتی فرد را با عناوینی چون دانشجو،‌هنرمند، فعال رسانه ای در فضای مظلومیت می دهد، روح‌الله زم نیز در تمامی این رسانه‌ها‌به عنوان فعال رسانه‌ای معرفی شد. البته اینکه فعالیت‌های روح الله زم در بستر یک رسانه انجام می‌شد، قابل کتمان نیست ولی آمدنیوز مدلی جدید از رسانه‌ را ارائه داد که ذیل آن می‌توان در کشور هدف در پوشش یک رسانه آشوب و بلوا به پا کرده و موجی از نارضایتی و ناامیدی را با انتشار اخبار کذب یا نیمه کذب ایجاد کرد. روح‌الله زم مستقر در پاریس اعدام شد

رد‌پای رجوی در ترور فخری‌زاد . آلبانی آذربایجان تهرانرد‌پای رجوی در ترور فخری‌زاد . آلبانی آذربایجان تهران

روح‌الله زم مستقر در پاریس اعدام شد

رهبر آشوب‌های 96 یا یک فعال رسانه‌ای ساده/ آیا آمدنیوز صرفا یک رسانه بود؟

بنا به اعترافات خود روح‌الله زم، او در زمینه دور زدن تحریم‌ها و خرابکاری‌های اقتصادی فعالیت‌هایی داشته و در زمینه منطقه‌ای نیز نسبت به جمع‌آوری اطلاعات تحرکات عملیاتی مدافعان حرم در عراق و سوریه، از این حوزه‌ها نیز علیه ملت ایران اقدامات ضدامنیتی را مدیریت و راهبری می‌کرده است.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس- روح‌الله زم مدیر کانال آمدنیوز شنبه (21آذرماه96) به دار مجازات آویخته شد، اما بنا به سنت همیشگی رسانه‌های معاند که همواره پس از هر مجازاتی فرد را با عناوینی چون دانشجو،‌هنرمند، فعال رسانه ای در فضای مظلومیت می دهد، روح‌الله زم نیز در تمامی این رسانه‌ها‌به عنوان فعال رسانه‌ای معرفی شد.

روح‌الله زم مستقر در پاریس اعدام شد

البته اینکه فعالیت‌های روح الله زم در بستر یک رسانه انجام می‌شد، قابل کتمان نیست ولی آمدنیوز مدلی جدید از رسانه‌ را ارائه داد که ذیل آن می‌توان در کشور هدف در پوشش یک رسانه آشوب و بلوا به پا کرده و موجی از نارضایتی و ناامیدی را با انتشار اخبار کذب یا نیمه کذب ایجاد کرد.

آموزش جنگ شهری در آمدنیوز

بطور مشخص کانال آمدنیوز در چند مرحله رسما در پوشش یک رسانه اقدام به مدیریت روانی و حتی میدانی ناآرامی‌ها را برعهده گرفت و بلواهای فراموش‌نشدنی را به پا کرد.

روح‌الله زم مستقر در پاریس اعدام شد آمد نیوز

این کانال تلگرامی حتی پا را فراتر گذاشته و رسما به اعضای کانال، آموزش ساخت تجهیزات و مواد گسترش آشوب شهری را می‌داد. نحوه ساخت «کوکتل مولوتف»، اسپری فلفل و نحوه مواجهه با یگان‌های ویژه نیروی انتظامی تنها بخشی از آموزش‌هایی بود که در خلال ناآرامی‌های سال96 به آشوبگران کف میدان داده می‌شد و ماهیت این کانال را از یک رشانه اطلاع‌رسان صرف، به اتاق عملیات آشوب‌ها بدل می‌کرد.

روح‌الله زم مستقر در پاریس اعدام شد تروریسم

طبق گزارش‌های نهادهای امنیتی و همچنین آنچه از شواهد مشخص بود، آشوب‌های یکی دوسال اخیر مخصوصا دی‌ماه 96 از جنبه‌های فنی جنگ شهری بعضا بسیار حرفه‌ای بود و بسیاری از آشوبگران با استفاده‌ از آموزش‌های کانال زیر نظر این به اصطلاح فعال رسانه‌ای! توانسته بودند در برخی شهرها اغتشاش کنند.

علاوه بر این نه تنها در صحنه آشوب‌های خیابانی بلکه در اعترافات یکی از آشوبگران آمده است که روح‌الله زم برای انهدام موشکی برخی مراکز مهم کشور اعم از نظامی یا امنیتی فرد مورد نظر را تامین مالی می‌‌کرده است.

ادعای رهبری آشوب های 96

همه ادعاهای معاندین مبنی بر فعالیت رسانه‌ای زم در حالیست که او خود را رهبر آشوب‌های خیابانی سال 96خوانده و بر این عنوانی که توسط رضا ربع پهلوی و مادرش به او داده شده می‌بالد.

این‌ها تنها بخشی از فعالیت های ضد امنیتی این کانال دروغ‌پراکن در راستای ناامنی‌سازی فضای داخلی ایران هست و بنا به اعترافات خود روح‌الله زم، او در زمینه دور زدن تحریم‌ها و خرابکاری‌های اقتصادی نیز فعالیت‌هایی داشته و در زمینه منطقه‌ای نیز نسبت به جمع‌آوری اطلاعات تحرکات عملیاتی مدافعان حرم در عراق و سوریه، از این حوزه‌ها نیز برعلیه ملت ایران اقدامات ضد امنیتی را مدیریت و راهبری می‌کرده است.

انتهای پیام/

لینک به منبع

روح‌الله زم مستقر در پاریس اعدام شد

***

قاتلین دانشمندان هسته‌ای ایرانی مجاهدین خلق فرقه رجویقاتلین دانشمندان هسته‌ای ایرانی 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/روح-الله-زم-مجاهدین-خلق-و-جندالله-در-بی/

روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سی

روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سیبی بی سی فارسی، جام نیوز و خبرگزاری تسنیم ، پانزدهم اکتبر 2019:… در مرام بی‌بی‌سی، رگبار بستن یک نوجوان یا بمب‌گذاری در مسجد، تنها مخالفت با نظام تلقی می‌شود! در ادامه این گزارش نیز سازمان مجاهدین خلق (گروهک تروریستی منافقین) نیز از نظر بی‌بی‌سی تنها گروهی مخالف جمهوری اسلامی بشمار می‌آید.  گروهکی که بیش از ۱۷هزار تن از مردم ایران را ترور کرده است و در جنگ تحمیلی به خاک ایران با دولت صدام همکاری نظامی داشته است. ظاهرا ترور کودکان و گردن زدن با تیغ موکت‌بری یک کفاش به جرم نداشتن ریش، از نظر بی‌بی‌سی تنها نوعی مخالفت با حکومت به شمار می‌آید!؟ روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سی 

Sir_David_Amess_MPSir David Amess MP, paid head lobby for Mojahedin khalq terrorists
(aka Maryam Rajavi cult, MKO, MEK, Saddam’s private army)
in British Parliament

دورهمی روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سی و واکنش جام نیوز

روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سی

1- تطهیر قاتل در بی‌بی‌سی+ عکس

جام نیوز، پانزدهم اکتبر 2019
لینک به منبع

رسانه سلطنتیِ انگلیس در گزارشی هدف‌دار نظام ایران به ربایش مخالفین خود متهم کرده، مخالفینی که نام قاتل مردم ایران «عبدالمالک ریگی» هم در میان آنهاست!

به گزارش جام‌نیوز، سایت تلویزیون انگلیسیِ «بی‌بی‌سی» گزارشی با عنوان “مخالفان حکومت ایران در خارج کشور چگونه ‘ربوده می‌شوند’؟” منشتر کرده است.

رسانه سلطنتیِ انگلیس در این گزارش هدف‌دار،  نظام ایران به ربایش مخالفین خود متهم کرده، مخالفینی که نام قاتل مردم ایران «عبدالمالک ریگی» هم در میان آنهاست!

 بی‌بی‌سی «عبدالمالک ریگی» سرکرده گروه تروریستیِ جندالله را  با عنوان «مخالف سیاسی خارج از کشور» و گروهی که «هدف خود را حمایت از حقوق اقلیت سنی‌های ایران بخصوص در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده بود» یاد می‌کند.

روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سیتصویر سایت بی‌بی‌سی

این درحالی است که عملیات‌های تروریستی و گروگانگیریِ «عبدالمالک ریگی» موجب کشته شدن ایرانیان زیادی اعم از نظامیان و غیرنظامیان شده است.

در مرام بی‌بی‌سی، رگبار بستن یک نوجوان یا بمب‌گذاری در مسجد، تنها مخالفت با نظام تلقی می‌شود!

در ادامه این گزارش نیز سازمان مجاهدین خلق (گروهک تروریستی منافقین) نیز از نظر بی‌بی‌سی تنها گروهی مخالف جمهوری اسلامی بشمار می‌آید.

روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سیعکس سایت بی‌بی‌سی

 گروهکی که بیش از ۱۷هزار تن از مردم ایران را ترور کرده است و در جنگ تحمیلی به خاک ایران با دولت صدام همکاری نظامی داشته است.

ظاهرا ترور کودکان و گردن زدن با تیغ موکت‌بری یک کفاش به جرم نداشتن ریش، از نظر بی‌بی‌سی تنها نوعی مخالفت با حکومت به شمار می‌آید!؟

یک تروریست ممکن است مخالف جمهوری اسلامی باشد، اما مخالفان جمهوری اسلامی همه تروریست نیستند؛ مجاهدین خلق و عبدالمالک ریگی مخالف جمهوری اسلامی هستند اما تنها یک مخالف نظام نیستند! و تقلیل دادن آن‌ها صرفا به عنوان یک مخالف سیاسی، بی‌شرفیِ رسانه‌ایست!

آیا رسم انگلستان است که گروه تروریستی بتواند خیریه به ثبت رسانده و کمک مالی برای برنامه های افراطی خود جمع نماید؟آیا رسم انگلستان است که گروه تروریستی بتواند خیریه به ثبت رسانده و کمک مالی برای برنامه های افراطی خود جمع نماید؟

نشان دادن بخشی از واقعیت برای تحریف، همیشه از تکنیک‌های بی‌بی‌سی برای فریب مخاطبان بوده است.

بی‌بی‌سی که شعار بی‌طرفی را برای فعالیت رسانه‌ای خود انتخاب کرده است؛ هیچگاه آن را عملی نکرده و در بزنگاه‌های خبری، دم‌خروس جهت‌گیری این رسانه سلطنتی آشکار شده است.

جهت‌گیری‌ی که همیشه باید جهتش در مقابله با منافع ملت و دولت ایران باشد چه تحقیر باشد و چه تحریف! مقابله با نظام ایران با هر بهانه‌ای، حتی تطهیر یک آدم‌کش!

البته که بی‌بی‌سی برای نمایش بی‌طرفی خود از تکنیک‌های مختلف استفاده می‌کند. اما اکنون، با گسترش دسترسی‌ها به شبکه‌های اجتماعی و جریان اطلاعات، نادرست بودن ادعای این رسانه بیشتر از پیش در حال آشکار شدن برای مخاطبان است.

2- دستگیری زم؛ مخالفان حکومت ایران در خارج کشور چگونه ‘ربوده می‌شوند’؟

بی بی سی فارسی، پانزدهم اکتبر 2019
لینک به منبع

امید منتظری بی‌بی‌سی

روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سی

سپاه پاسداران می‌گوید روح‌الله زم را به داخل کشور هدایت و بازداشت کرده است. او نخستین فعال سیاسی خارج کشور نیست که به ایران کشانده می‌شود یا به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی می‌افتد، روندی که از دهه شصت تا امروز ادامه داشته است.

فهرست مخالفان سیاسی خارج از کشور که به دست نیروهای امنیتی حکومت ایران افتادند، طولانی است. در این مطلب نگاهی داریم به سرنوشت برخی از این چهره‌‌ها:‌ علی اکبر قربانی نیک جی (مسئول امنیت سازمان مجاهدین)، علی. توسلی (از رهبران سازمان فدائیان خلق اکثریت)، فرود فولادوند (پایه‌گذار انجمن پادشاهی ایران) و عبدالمالک ریگی (پایه‌گذار جندالله) و سر آخر روح‌الله زم (از پایه‌گذاران آمدنیوز).

از سرنوشت و روند قضایی برخی از این افراد اطلاع دقیقی دردست نیست.

در بین اپوزیسیون داخل کشور این استدلال گاهی نقل زبان بود که حکومت ایرانی می‌کوشد مخالفان و منتقدان اثرگذار خود را از داخل کشور به خارج براند. در دهه‌های گذشته این سیاست روی دیگری هم داشت: دستگاه‌های امنیتی ایران مخالفان اثرگذار خود را به داخل کشانده یا در مواردی در همان خارج کشور تخلیه اطلاعاتی کرده است.

از سرنوشت این مخالفان چه می‌دانیم؟ چرا حکومت ایران مخالفانش را به داخل کشور می‌کشاند یا می‌رباید؟

علی اکبر قربانی از اعضای سازمان مجاهدین؛ آدم ربایی در استانبول

روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سیعلی اکبر قربانی نیک جی -چهره‌های نزدیک به سازمان مجاهدین- در خرداد سال ۱۳۷۱ ربوده شد؛ مقامات قضایی ترکیه بعدتر تایید کردند که گروه جنبش اسلامی نزدیک به جمهوری اسلامی او را ربوده بود

علی اکبر قربانی نیک جی -چهره‌ نزدیک به سازمان مجاهدین – در خرداد سال ۱۳۷۱ ربوده شد. سازمان مجاهدین ربودن او را تأیید کرد و در مراجع قضایی ترکیه پرونده‌ای برای رسیدگی به وضعیت او گشود.

گفته می‌شود چند شهروند ترکیه او زمانی که از خانه‌ خود خارج شد تا سوار اتومبیلش شود، در محله “شیشلی استانبول” ربودند.

سازمان مجاهدین در چگونگی ربایش او نوشته “دو نفر ترک با لباس پلیس به او مراجعه کرده و با نشان‌دادن کارت شناسایی پلیس از می‌خواهند که برای پاسخ به چند سوال با آنها به ادارهٴ پلیس برود. علی اکبر قربانی که به آنها شک کرده بود شروع به سؤال کردن از آنها می‌کند که آنها به او تهاجم کرده و با استفاده از مواد بیهوش کننده او را بیهوش کرده و با خود می‌برند”.

بعدها در سال ۲۰۰۲ در جریان رسیدگی به پرونده “جنبش اسلامی”، گروه برانداز غیرقانونی در ترکیه، مشخص شد که رهبر و اعضای این گروه در ربایش آقای قربانی دست داشته‌اند.

دادگاه جزایی ترکیه همچنین تأیید کرد این گروه در قتل یک روزنامه‌نگار ترکیه‌ای هم دست داشته است.

دادستان‌های ترکیه معتقد بودند تامین مالی این گروه از ایران بوده و رهبر آن در اواخر دهه ۸۰ میلادی به ایران فرار کرده بود.

سازمان مجاهدین و دادستان‌های ترکیه بعدها تأیید کردند که علی اکبر قربانی پس از ربوده شدن در استانبول به نیروهای امنیتی ترکیه تحویل داده شده بود. او بعدا به قتل رسید.

سازمان مجاهدین و برخی منابع خبری ترکیه تایید کرده‌اند که آقای قربانی در مصاحبه‌ای در ۱۵ بهمن ۱۳۷۱ گفته بود دو ایرانی به مدت ده روز از علی اکبر قربانی بازجویی کرده بودند.

جسد او در خاک ترکیه کشف می‌شود، سازمان مجاهدین گزارش داده بود که آقای قربانی با طناب خفه شده بود در جسد او علائم شکنجه‌های شدید‌ دیده می‌شد.

بهروز خلیق، عضو هیأت سیاسی حزب چپ و از رهبران سازمان فدائیان خلق اکثریت می‌گوید دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی مخالفان را به دو بخش تقسیم کرده بودند: اپوزیسیون ملی و غیرملی. برای آنها مجاهدین اپوزیسیون غیرملی بود و قصد داشتند آنها را “هر جا ببینند، بزنند”.

سازمان مجاهدین برای وزارت اطلاعات و دیگر نهادهای امنیتی ایران اولویت‌ امنیتی به شمار می‌آمد بویژه اینکه این سازمان تا دهه نود شمسی در عراق پایگاه داشت و در نزدیکی مرزهای ایران به سر می‌برد.

سازمان مجاهدین سال ۲۰۰۵ بخش‌های محرمانه برنامه هسته‌ای ایران را در فردو افشا کرد.

ایران همچنین سازمان مجاهدین خلق را در ترور اسدالله لاجوردی، دادستان تهران در اوایل دهه شصت در سال ۱۳۷۷ و علی صیاد شیرازی فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۸ مسئول می‌داند.

این مسائل حساسیت‌های امنیتی درباره مجاهدین را بالا برده بود.

علی توسلی، عضو رهبری فدایی اکثریت؛ تجارت قلابی باکو

روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سیگفته می‌شد مأموران امنیتی علی توسلی را که زمانی از رهبران فدائیان خلق اکثریت بود، فریب داده برای یک معامله تجاری به باکو کشاندند

علی توسلی از رهبران سازمان فدائیان خلق اکثریت بود که در سال ۱۳۷۴ برای سفری تجاری عازم باکو شد اما ناگهان سر از ایران درآورد و به زندان افتاد.

گزارش عفو بین‌الملل احتمال ربوده شدن او از سوی وزارت اطلاعات و انتقالش به ایران را تأیید می‌کند.

بهروز خلیق که چند دوره مسئول هیئت سیاسی اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) بود، می‌گوید: “در آن زمان آذربایجان به خاطر فروپاشی شوروری وضعیتی به هم ریخته‌ داشت و جمهوری اسلامی در آنجا از نفوذ بالایی برخوردار بود.” او می‌گوید به همین خاطر پیگیری پرونده علی توسلی مقدور نبود.

علی توسلی در زمان بازداشت عضو سازمان نبود و مشغول تجارت چوب شده بود. گفته می‌شد مأموران امنیتی او را فریب داده برای یک معامله تجاری به باکو کشاندند.

آقای خلیق می‌گوید گاهی هدف بازداشت‌ها و ربودن مخالفان سیاسی حذف و توقف فعالیت آنها در خارج کشور است اما گاهی هدف به دست آوردن اطلاعات است.

علی توسلی نیز با وجود آنکه در زمان بازداشت و ربودنش عضو سازمان نبود اما اطلاعات گسترده‌ای درباره این سازمان داشت.

با آغاز سرکوب حزب توده در اواخر سال ۱۳۶۱، بسیاری از رهبری سازمان فدائیان اکثریت که متحد حزب توده بودند از بازداشت گریختند.

هیئت سیاسی سازمان فدائیان خلق از سال ١٣۶٢ علی توسلی را به عنوان مسئول ارتباط با خارج از کشور منصوب کرد.

بدین ترتیب، علی توسلی عملا مسئول تشکیلات و رابط اعضای کمیته مرکزی با داخل کشور شد. شاید به همین خاطر بازداشت او برای جمهوری اسلامی اهمیت داشت.

بهروز خلیق می‌گوید “اداره چپ نو” وزارت اطلاعات او را ربود اما بعدتر در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی و به خاطر تحولاتی که در وزارت اطلاعات رخ داد او پس از بازجویی‌های مفصل و شش سال زندان آزاد شد.

فرود فولادوند؛ نقد اسلام و انجمن پادشاهی

روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سیفتح‌الله منوچهری و دو همراهش دیماه ۱۳۸۵در استان حکاری ترکیه ناپدید شدند

در اواسط دهه هشتاد شمسی فرود فولادوند از چهره‌هایی بود که با نقد تند اسلام در تلویزیون‌های ماهواره‌ای به شهرت رسید.

فتح‌الله منوچهری که خودش را فرود فولادوند می‌نامید، یک شبکه تلویزیونی را به نام انجمن پادشاهی ایران اداره می‌کرد.

بعدها کیانوش منوچهری، فرزند او ربایش و بازداشت او به دست نیروهای امنیتی ایران را تأیید کرد.

فتح‌الله منوچهری و دو همراهش دیماه ۱۳۸۵در استان حکاری ترکیه ناپدید شدند.

الکساندر ولی زاده شهروند ایرانی- آمریکایی و همچنین ناظم اشمیت شهروند ایرانی- آلمانی نیز همراه او بازداشت شدند.

در آن زمان عفو بین‌الملل بازداشت آنها را تأیید کرد نوشت آنها احتمالا در بازداشتگاه وزارت اطلاعات نگهداری می‌شوند.

آقای فولاوند می‌گفت به دنبال سازماندهی گروهی برای براندازی حکومت ایران است.

در وزارت اطلاعات چه می‌گذرد؟
دیدار روحانی با مدیران وزارت اطلاعات؛ ملاقاتی عادی در وضعیتی غیرعادی
مقام وزارت اطلاعات ایران ادعاهای یک فرمانده سپاه را رد کرد
داریوش همایون، از آخرین وزیران دولت در نظام سلطنتی ایران در آن زمان گفته بود “ظاهرا این فرد به تصور این که طرفدارانی در داخل کشور دارد، به ترکیه رفت تا احتمالا از مسیر ترکیه وارد ایران شود، ولی گفته می‌شود که ماموران جمهوری اسلامی او را در ترکیه ربودند و شنیده شده که او الان زنده و در زندانی در داخل ایران است.”

از زمانی که رییس انجمن پادشاهی ایران در ترکیه ناپدید شد، خبرهای مختلفی در باره سرنوشت او منتشر شده است؛ کیانوش منوچهری، پسر فتح‌الله منوچهری (فرود فولادوند) به بی‌بی‌سی فارسی گفته بود که بعد از ناپدید شدن پدرش، با او تماس هایی گرفته و خواسته شده در باره سرنوشت پدرش سکوت کند.

بعد از ناپدید شدن فتح‌الله منوچهری (فرود فولادوند)، گروه‌هایی پیدا شدند که خود را شاخه انجمن پادشاهی ایران معرفی کردند.

بعدها در جلسات دادگاه‌هایی که برای محاکمه متهمان وقایع بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران در تابستان سال ۱۳۸۸ برگزار شدند، بارها نام “انجمن پادشاهی ایران” به عنوان گروهی که قصد عملیات خرابکارانه داشت تکرار شد و آرش رحمانی پور و محمدرضا علی زمانی در ارتباط با این گروه بازداشت و اعدام شدند.

در حال حاضر از سرنوشت فتح‌الله منوچهری یا فرود فولادوند اطلاعی در دسترس نیست.

عبدالمالک ریگی؛ درگیری پر سر و صدا

روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سیاعترافات عبدالمالک ریگی چند روز پس از بازداشتش از تلویزیون دولتی ایران پخش شد. اما در خصوص روح‌الله زم حکومت ایران آنقدر عجله داشت که تنها چند ساعت پس از انتشار خبر دستگیری چند دقیقه از “اعترافات اجباری” او را از تلویزیون پخش کرد

بررسی شماری از پرونده‌‎هایی مخالفان سیاسی جمهوری اسلامی که ناپدید شده‌اند یا سر از زندان‌های ایران در آورده‌اند، نشان می‌دهد این حوادث عموما در کشورهای همسایه ایران رخ داده است.

حکومت ایران در بسیاری از موارد بازگرداندن مخالفان سیاسی به داخل کشور را به عنوان موفقیت و اقتدار سیستم‌های سیاسی خود نمایش داده است. بازداشت عبدالمالک ریگی رهبر گروه جندالله در زمستان سال ١٣٨٨ را هم مستثنی نبود و موفقیت بزرگ برای وزرات اطلاعات دانست.

مصطفی محمدنجار، وزیر کشور ایران در آن زمان از دستگیری ریگی در خارج از کشور و انتقال او به ایران خبر داد. حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات اما گفت مأموران وزارت اطلاعات این عملیات را در خارج از کشور مدیریت اما او را در داخل کشور دستگیر کردند.

جندالله مخالف نظام جمهوری اسلامی بود و هدف خود را حمایت از حقوق اقلیت سنی‌های ایران بخصوص در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده بود.

عبدالمالک ریگی به محاربه و فساد فی الارض محکوم و در خرداد ۱۳۸۹ اعدام شد.

روح‌الله زم؛ تازه‌ترین مورد از پرونده‌ای قدیمی

روح‌الله زم آخرین مخالف سیاسی جمهوری اسلامی است که به دست مقام‌های امنیتی ایران افتاده است.

به نظر می‌رسد برای جمهوری همچنان بازداشت و انتقال مخالفان سیاسی به داخل کشور همچنان یک “پروژه به روز” است.

اینبار هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داده که سازمان اطلاعات این نیرو در یک عملیات “اطلاعاتی هوشمندانه” روح‌الله زم “مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز” را دستگیر کرده است.

این دستگیری یا به زعم دستگاه‌های امنیتی ایران “به دام انداختن متهمان امنیتی” هم یک پیروزی بزرگ و کارزار تبلیغاتی به شمار می‌آید و ساعاتی بعد از اعلام خبر دستگیری روح‌الله زم، او را با چشم بسته در تلویزیون دولتی نشان دادند که “اعتراف” ‌می‌کرد که اشتباه کرده است.

آیا ربودن جایگزین کم‌هزینه حذف مخالفان است؟

در دهه شصت و هفتاد شمسی، (هشتاد و نود میلادی) حکومت ایران متهم به ترور مخالفان سیاسی خود در خارج کشور شد.

در مشهورترین نمونه دستگاه قضایی آلمان، حکومت ایران را به خاطر به قتل رساندن سه تن از رهبران کرد و مترجم‌شان در رستوران میکونوس در برلین به “تروریسم دولتی” متهم کرد. حکم آن دادگاه باعث شد در آن زمان کشورهای اروپایی سفرای خود را از ایران خارج کنند.

از آن پس، دستکم برای چند سال سوءقصدی علیه مخالفان سیاسی حکومت ایران اتفاق نیفتاد یا اگر افتاد علنی نشد. هزینه قتل مخالفان در خارج از کشور بالا رفته بود بنابراین شاید کشاندن مخالفان به داخل کشور یا ربودن آنها بیشتر اولویت پیدا کرد.

دستکم تا پیش از از بازداشت عبدالمالک ریگی و روح‌الله زم، حکومت ایران سعی در مخفی و محرمانه نگه داشتن این دستگیری‌ها داشت. اما اکنون این کار را با تبلیغات گسترده انجام می‌دهد.

اعترافات عبدالمالک ریگی چند روز پس از بازداشتش از تلویزیون دولتی ایران پخش شد. اما در خصوص روح‌الله زم حکومت ایران آنقدر عجله داشت که تنها چند ساعت پس از انتشار خبر دستگیری چند دقیقه از “اعترافات اجباری” او را از تلویزیون پخش کرد.

به دام انداختن کسانی که جمهوری اسلامی به نحوی برای خود خطرناک می‌داند فقط به مخالفان سیاسی محدود نبوده افرادی مثل شهرام امیری، متخصص هسته‌‎ای ایران هم با شیوه‌هایی مشابه یا با تطمیع به دست حکومت ایران افتاده‌اند.

3- اولین فیلم بازداشت و اعترافات روح‌الله زم منتشر شد+ویدئو

خبرگزاری تسنیم، پانزدهم اکتبر 2019
لینک به منبع

اولین تصاویر از بازداشت و اعترافات روح‌الله زم سرشبکه کانال ضدانقلاب آمدنیوز منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اولین تصاویر از بازداشت و اعترافات روح‌الله زم سرشبکه کانال ضدانقلاب آمدنیوز در بخش خبری 20:30 منتشر شد.

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز عصر طی اطلاعیه‌ای‌ از بازداشت زم خبر داده بود.

متن بیانیه سپاه به‌شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف و عاشورایی ایران اسلامی!

در ایام پر شور و شعور اربعین حسینی و تجدید میثاق رهروان کربلا با آرمان‌های جاودان سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که دشمنان امت اسلامی مقهور عظمت و شکوه راهپیمایی و اجتماع عظیم و میلیونی زائران، با حقد و حسد نظاره‌گر تجلی قدرت اسلام و جبهه مقاومت اسلامی شده‌اند؛ خدای بزرگ را شاکریم که در سایه الطاف خفیه و بیکرانش، پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه را یاری بخشید تا یکی از سرشاخه‌های سراب رسانه‌ای دشمن و جنگ روانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را طی یک عملیات پیچیده با حربه فریب اطلاعاتی گرفتار سازند و با غافلگیری و دستگیری این عنصر پلید و مزدور، دست برتر و ابتکار عمل خود را در مقابل سرویس‌های اطلاعاتی دشمن نشان دهند.

سازمان اطلاعات سپاه، در این عملیات حرفه‌ای، هوشمندانه و چندوجهی با به‌کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگرد‌های ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را مدیریت [کرد] و فریب داد و “روح‌الله زم” سرشبکه سایت ضدانقلاب و معاند “آمدنیوز” را که در سال‌های اخیر با هدایت، تأمین و پشتیبانی مستقیم آنان و نیز حمایت ضدانقلاب خارج‌نشین و عوامل داخلی آنها، به‌عنوان یکی از آبشخور‌های محوری دشمن، عملیات روانی گسترده‌ای برای اختلاف‌افکنی در ارکان نظام اسلامی، ایران‌هراسی، دروغ‌پردازی، القای شبهه در نسل جوان نسبت به عقاید و باور‌های دینی و تبلیغ و فراهم‌سازی زمینه‌های اقدامات خشونت‌بار و تروریستی؛ ایجاد آشوب و ناآرامی در کشور را اداره می‌کرد به داخل کشور هدایت و بازداشت کند.

نامبرده به‌رغم اینکه تحت هدایت سرویس اطلاعاتی فرانسه و حمایت و پشتیبانی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و مرتبط با سایر سرویس‌های اطلاعاتی قرار داشت و به‌صورت شبانه‌روزی با روش‌های پیدا و پنهان و در پوشش‌های گوناگون و چندلایه‌ای مورد حفاظت قرار می‌گرفت، در دام فرزندان ملت ایران در سازمان اطلاعات سپاه افتاد.

با سپاس به درگاه کبریایی و آرزوی قبولی طاعات و ابراز ارادت عاشقان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) به ساحت مقدس شهدای کربلا در این ایام نورانی و معنوی؛ اطلاعات تکمیلی پیرامون این عملیات بزرگ ــ که بیانگر شکست و جا ماندن سرویس‌های اطلاعاتی دشمن از قدرت اطلاعاتی سپاه است ــ و نیز شبکه پوششی گسترده و پیچیده مذکور، متعاقباً به‌استحضار ملت قهرمان و بصیر ایران اسلامی رسانده خواهد شد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

انتهای پیام/+

دورهمی روح الله زم مجاهدین خلق و جندالله در بی بی سی و واکنش جام نیوز

***

International_Liberty_Association_MEK_Terrorists_Charity_LondonLondon is well known for having been a haven for the money laundry activities of the MEK over many years

Ex members accuse @Maryam_Rajavi of coordinating routine sexual abuse. Many of these women lost their wombs.Terrorists, cultists – or champions of Iranian democracy? The wild wild story of the 

رجوی پول شیخ عربستان و دیکتاتور عراق را خرج ترور مردان و تجاوز به زنان ایرانی کردرجوی پول شیخ عربستان و دیکتاتور عراق را خرج ترور مردان و تجاوز به زنان ایرانی کرد

همچنین: