روز دانشجو و اقدامات ضد دانشجویی فرقه رجوی

روز دانشجو و اقدامات ضد دانشجویی فرقه رجوی

روز دانشجو و اقدامات ضد دانشجویی فرقه رجویعلی جهانی، وبلاگ آیینه، هفتم دسامبر 2020:… در آذر ماه سال ۱۳۳۲ خورشیدی درست بعد از چهار ماه که از کودتای ننگین ۲۸ مرداد توسط آمریکا و رژیم وابسته شاه که منجر به سقوط دولت ملی دکتر مصدق شد دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در اعتراض به رژیم وابسته شاه دست تظاهرات زدند و توسط گارد و ساواک شاه مورد یورش قرار گرفته و سه نفر از آنها بنامهای مصطفی بزرگ نیا و احمد قند چی و آذر شریعت رضوی به شهادت رسیدند. بعد از انقلاب ضد سلطنتی مردم ایران در سال ۱۳۵۷ خورشیدی این روز بنام روز دانشجو نام گذاری شده و همه  ساله توسط مردم دانش دوست ایران  گرامی داشته می شود. روز دانشجو و اقدامات ضد دانشجویی فرقه رجوی 

روز دانشجو و اقدامات ضد دانشجویی فرقه رجویروز دانشجو و اراجیف فرقه تروریستی رجوی

روز دانشجو و اقدامات ضد دانشجویی فرقه رجوی

در آذر ماه سال ۱۳۳۲ خورشیدی درست بعد از چهار ماه که از کودتای ننگین ۲۸ مرداد توسط آمریکا و رژیم وابسته شاه که منجر به سقوط دولت ملی دکتر مصدق شد دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در اعتراض به رژیم وابسته شاه دست تظاهرات زدند و توسط گارد و ساواک شاه مورد یورش قرار گرفته و سه نفر از آنها بنامهای مصطفی بزرگ نیا و احمد قند چی و آذر شریعت رضوی به شهادت رسیدند. بعد از انقلاب ضد سلطنتی مردم ایران در سال ۱۳۵۷ خورشیدی این روز بنام روز دانشجو نام گذاری شده و همه  ساله توسط مردم دانش دوست ایران  گرامی داشته می شود.

جنگ ایران و عراق و نقش فرقه رجوی

اما سران فرقه رجوی و بطور خاص رهبری اش مانند همه مناسبت های ملی و مذهبی مردم ایران سعی می کنند ازاین روز سواستفاده نمایند.

علی جهانی

آقای علی جهانی آلمان

سران فرقه تروریستی رجوی  در حالیکه دم از حمایت از جنبش آزادی خواهی دانشجویان می زنند در دوران اوایل انقلاب به بهانه مبارزه با آمریکا سردمدار امپریالیسم جهانی تعدادی از همین دانشجویان را فریب داده و آنها را از پشت میز کلاس های درس دانشگاه بیرون کشیده و بعدش هم به بیابانهای عراق تحت عنوان دانشگاه اشرف کشاند و آنها را از دنیای خانواده و زندگی جدا کرده  و بعدش تعدادی از آنها را در اقدامات تروریستی تحت عنوان عملیات سرنگونی به کشتن داد.

جنبش دانشجویی و شهادت دانشجویان که توسط رژیم وابسته شاه به آمریکا فدا شدن  نه تنها هیچ ربطی به فرقه تروریستی رجوی و بطور خاص رهبری اش ندارد بلکه باید رهبری این فرقه تروریستی و ضد دانشجویی جواب بدهد که چرا با قاتلین اصلی همین دانشجویان یعنی دولت آمریکا که هیچگاه از دشمنی با مردم ایران و بطور خاص دانشجویان دست برنداشته است علیه مردم ایران و منافع ملی هم سویی کامل دارد.

خانم عضدانلو مردم ایران و بطور خاص دانشجویان این قشر آگاه و روشنفکر جامعه نه تنها هیچگاه از استراتژی خشونت و ترور  و اقدامات تروریستی شما حمایت نکرده و نمی کنند بلکه به شدت از شما بخاطر خیانت ها و جنایات بی شمارتان علیه مردم ایران همانند همه اقشار جامعه ایران از شما متنفرند. بنابراین با این اقدامات ضد دانشجویی تان و با این فراخوان های تکراری نمی توانید کسی را فریب دهید و بجای این تلاش های مذبوحانه برای سو استفاده و مصادره روز دانشجو و جنبش دانشجویی بهتر است نگاهی  بیندازید به کارنامه سیاه تان علیه مردم ایران از سال ۶۰ با اعلام مبارزه مسلحانه تا رفتن در دامن صدام حسین دیکتاتور سابق در اوج جنگ ایران و عراق گرفته تا اکنون که شیفته غرب و بطور خاص دولت ضد ایرانی ترامپ و متحدانش در منطقه نظیر شیوخ مرتجع عربستان سعودی و اسرائیل علیه منافع مردم ایران شده اید و با سیاستهای ضد ایرانی آنها علیه مردم ایران همسویی کامل دارید. همچنین بهتر است بجای سنگ حمایت از جنبش آزادی خواهی دانشجویان را به سینه بزنید و به دروغ مدعی حمایت از جنبش دانشجویی بشوید و بجای اینکه نگران حقوق دانشجویان باشید. بهتر است دانشجویان جوانی را که در زمان جنگ ایران و عراق به عراق کشانده اید و اکنون در کمپ تیرانا تحت عنوان اشرف سه گرفتار هستند و پیر و سالخورده شده اند را آزاد کنید.

لینک به منبع

سی خرداد آغاز شکست یک توهم

روز دانشجو و اقدامات ضد دانشجویی فرقه رجوی

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/با-حمایت-مزورانه-رجویه،-جنبش-دانشجوئی/

با حمایت مزورانه رجویه، جنبش دانشجوئی ایران متضرر می شود!ا

شهدای 16 آذرصابر از تبریز (امضاء محفوظ)، ایران اینترلینک، بیست و سوم نوامبر 2016:… با وجود فرصت زیادی که برای فراخوان دادن بمناسبت سالروز 16 آذر ( بعنوان روز دانشجو) باقی مانده ، فرقه ی رجویه با عجله ی تمام فراخوانی با امضای ستاد اجتماعی داخلی جعلی اش داده که هم دراین عرصه مقام اول را کسب کند وهم مردم را متوهم کند تا بگویند، این روز، روز خوبی نبوده … 

شانزدهم آذر سالروز مبارزه با امپریالیسم یا فرصتی برای خودنمایی مجاهدینشانزدهم آذر سالروز مبارزه با امپریالیسم یا فرصتی برای خودنمایی مجاهدین

مریم رجوی روی جولیانی شانزده آذر نقطه ی سردرگمی مجاهدین

https://iran-interlink.org

با حمایت مزورانه رجویه، جنبش دانشجوئی ایران متضرر می شود!

02/09/1395

باوجود فرصت زیادی که برای فراخوان دادن بمناسبت سالروز 16 آذر ( بعنوان روز دانشجو) باقی مانده ، فرقه ی رجویه با عجله ی تمام فراخوانی با امضای ستاد اجتماعی داخلی جعلی اش داده که هم دراین عرصه مقام اول را کسب کند وهم مردم را متوهم کند تا بگویند، این روز، روز خوبی نبوده وگرنه باند رجوی بنفع آن اعلامیه نمی داد ونتیجه آن شود که اقبال کمتری باین واقعه ی تاریخی بنمایند!!

در فراخوان ستاد اجتماعی مجاهدین در داخل کشور در آستانه ۱۶آذر روز دانشجو این باند ضد آزادی ودشمن استقلال کشور میخوانیم:

” دانشجویان‌ مجاهد و مبارز! – جوانان آگاه و آزاده ایران! – با درود به سه اخگر شعله‌ور ۱۶آذر ۱۳۳۲شریعت رضوی، قندچی و بزرگ نیا، و همه شهیدان دانشجو در نبرد رهایی‌بخش با دیکتاتوریهای شاه و شیخ، به استقبال روز دانشجو می‌رویم. این در شرایطی است که ملت خیانت شده ما به خیزش فرزندان آگاه و فداکارش در دانشگاهها علیه استبداد دینی چشم دوخته و ایران سراسر فریاد دادخواهی و نبرد برای رهایی است “.

اگر منظور ازدانشجوی مجاهد، طرف داران فرقه ی رجوی است، باید گفت که دراصل دانشجوی مجاهدی وجود ندارد! چرا که سازمان مجاهدین توسط باند رجوی مستحیل ونابود شده است!

دانشجویان مبارز هم که توجهی باین نوع بیانیه ها نکرده واز مشاهده ی آن وتلاش باند رجوی ازسوء استفاده از روز دانشجو، دچار اشمئزاز وتنفر وشاید دلسردی میگردند!

با این وجود، مخاطب قرار دادن آنها، کاری عبث تر از آب درهاون کوبیدن است!

درادامه :

” از اجتماع مردم در آرامگاه کوروش کبیر در پاسارگاد تا زنجیرهای انسانی حمایت و حفاظت از کارون و زاینده رود؛ از تجمعات دلسوختگان دریاچه ارومیه و خشم و خروش فرزندان ستار خان در تبریز و سراسر آذربایجان؛ از حرکت اعتراضی لرهای غیور بختیاری تا دادخواهی مادران داغدار جوانان اعدام شده اهل سنت؛ از تظاهرات مادران و زنان شجاع میهن علیه تبعیض و تحمیلات ارتجاعی تا اعتراضات خستگی‌ناپذیر معلمان و فرهنگیان و کارگران و زحمتکشان و مقاومت زندانیان سیاسی “.

 اولا اجتماع در آرامگاه کوروش ، به هر دلیل و بهانه ای هم که باشد، ازاین جهت که وسیله ی نادرستی برای هدف انتخاب شده بود ، ازجنبه ی مدرن وترقی خواهانه تهی میباشد!

ثانیا حمایت ازباز گردانده شدن زندگی به کارون، زاینده رود ودریاچه ی ارومیه ، کاری درجهت حفظ زندگی و اعاده ی طبیعت زیبای حواشی آنان میباشد ودرتناقض آشکاری با خواسته های شما که قدرت های خارجی را دعوت میکنید که ایران را بمباران و ویران کنند، قرار دارد!!

ثالثا، شما با خوش رقصی های خود درمقابل بی رحم ترین دشمنان مردم ایران ، دشمنی عملی خود را با ستارخان و آذربایجان ومردم تبریز بروز داده اید وآنها شما را بخوبی شناخته اند!

رابعا، زنان ومعلمینی درصفوف شما قرار داشته ودارند وداخل نشینان  این اقشار، برخورد شما را با آنها دیده وشنیده اند ومیدانند که درعین حال که با این لایه های زحمتکشان ایران دشمنی کرده ومیکنید ، بطور مزورانه ای درصدد سوء استفاده ازآنان هستید که مسلما این برخورد یک بام ودوهوا ازدیدشان پنهان نمی ماند !

خامسا، وقس علیهذا!

درادامه ی متن این فراخوان آمده است :

” … آثار زهر اتمی و ضربات افشاگرانه مقاومت ایران بر بساط بمب‌سازی، بعد از انتخابات آمریکا با شدتی مضاعف در بحران درونی حاکمیت بارز می‌شود و برجام به بن‌بست رسیده را حتی اعضای تیم روحانی، بدتر از ترکمن چای می‌دانند “.

شما که هرروز این ادعای خود را پس گرفته وروزدیگرش دوباره مطرح میکنید ، چرا اینقدر مستاصل تشریف دارید؟!

جریان ازاین قرار است که شما به همراه تمامی جریانات وکشورهای سلطه جو ومرتجع، تا آخرین دقایق کوشیدید که این توافق انجام نشود!

حال چگونه بعدها آنرا بمثابه جام زهر برای رژیم ارزیابی کردید ؟!

دیگر اینکه کلینتون را رئیس جمهور ایده آلی برای خود میدانستید و حالا چگونه شده که ترامپ گزینه ی بهتری برایتان شده وآیا دراین مورد دچار پریشان و هذیان گویی نشده اید؟!

دوباره:

” هزینه‌های کلان خامنه‌ای برای حفاظت از دیکتاتور خون آشام سوریه، در درون نظام هم به زیر سؤال می‌رود و حتی پاسداران نظام از خود می‌پرسند چرا باید با مردم سوریه بجنگیم …” ؟!

رژیم ایران ، چاره ای جز حضور قانونی و محدود درسوریه ندارد واگر چنین نکند ، باید درمرزهای خود ، درابعاد کلان و هزینه ی بسیار زیاد با این پدیده ی تروریستی جهانی که سوریه را به تخته ی جهش خود تبدیل کرده ، ندارد!

من با تمام نارضایتی هایی که میتوانم از این رژیم داشته باشم، با این کارهای اصولی اش درسوریه موافقت کامل دارم ومعتقدم که تنها این مردم سوریه هستند که دریک انتخابات آزاد ودرجوی امن و خالی ازحضور تکفیری های متشکله ازده ها کشور جهان ، تکلیف بشار اسد را روشن کرده ونشان خواهند داد که با تکیه به تجارب چند ساله ی خود ، چه انتخابی خواهند کرد!

 ماحصل کلام اینکه ، اگر ایران صلاحیت حضور نظامی قانونی درسوریه ندارد ، تکفیری ها و اربابان سلطه گر و مرتجع آنها، بطریق اولی تر ، ابدا نباید یک نفری هم درسوریه داشته باشند!

و نیز:

” … در بحبوحه اعتراضات دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف علیه گماشتگان حکومتی، همزمان با آغاز سال تحصیلی و پیروزی مقاومت ایران در انتقال امن و سلامت مجاهدان اشرفی، فقط انتشار یک تصویر از مریم رجوی در نشریه فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، نظام سست بنیاد آخوندی، از مجلس و دولت تا ارگانهای امنیتی و کارگزاران دانشگاهی را سراسیمه می‌کند “.

کسانی که این عکس را رسانه ای کردند، دلشان ازبابت بیکاری شما درآلبانی سوخت وخواستند که با ایجاد این سوژه ، شما ر ا بکار گرفته و اشتغال زایی کنند. همین!

ودرمورد اینکه انتقال زبونانه ی اعضاء به آلبانی را پیروزی باند رجوی بدانیم، فقط میتوانم بگویم که چه عرض کنم واللاه!

همچنین :

” … در حالی که مجاهدان پیشتاز اشرفی و شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان یگانه جایگزین دموکراتیک در آستانه دوران جدیدی از اعتلا و تهاجم انقلابی قرار گرفته‌اند، حلقه‌های انزوا و طرد بین‌المللی و منطقه‌یی و بحرانهای بی‌علاج اقتصادی و اجتماعی، بر گلوی خلافت فاسد و ارتجاعی تنگتر می‌شود”.

آیا شما آرزو نمی کنید که وضعی شبیه آنچه که درواقعیت رژیم ایران است ، داشته باشید ؟!

البته که میخواهید ولی نمیتوانید!!

درمجموع که به مسائل نگاه میکنیم ، ایران ازنظر ارتباطات جهانی وضعیت بمراتب بهتر ازگذشته دارد واین انزوا عمدتا درذهن شما وقدرت های سلطه گری هست که توقع دارند که ایران بدون قید وشرط تسلیم آنها شود و من باتوجه به سطح فکر مردم ومنافع حکومتی ، قبول چنین تسلیمی را مشاهده نمیکنم!

شما اگر براستی میخواهید از 16 آذر تجلیل کنید، مدتی زبان درکام نهاده وساکت شو!!

چرا که با  انجام این کار ازابهت این روز کم نمیکنید وبعدها که مقبولیتی یافتید مثلا؟!، به طرح شعر وشعار های خود بپردازید!

صابر

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/شانزده-آذر-نقطه-ی-سردرگمی-مجاهدین/

شانزده آذر نقطه ی سردرگمی مجاهدین

شهدای 16 آذرمزدا پارسی، انجمن نجات، مرکز فارس، ششم دسامبر 2015:…  شانزدهم آذر 1394 و یادمان شهادت سه دانشجوی دانشکده ی فنی تهران ، در حالی فرا می رسد که مجاهدین خلق سردرگم تر از همیشه در میان شعارهای ضد امپریالیستی گذشته شان وذات امپریالیست گرای امروزشان ، مانده اند. در آستانه ی شانزده آذر امسال ، مجاهدین خلق نمی توانند شادی خود را از امضای لایحه ی بودجه ی دفاعی امریکا – با الحاقیه …

شانزده آذر نقطه ی سردرگمی مجاهدین

شانزدهم آذر 1394 و یادمان شهادت سه دانشجوی دانشکده ی فنی تهران ، در حالی فرا می رسد که مجاهدین خلق سردرگم تر از همیشه در میان شعارهای ضد امپریالیستی گذشته شان وذات امپریالیست گرای امروزشان ، مانده اند.

در آستانه ی شانزده آذر امسال ، مجاهدین خلق نمی توانند شادی خود را از امضای لایحه ی بودجه ی دفاعی امریکا – با الحاقیه ی هفت ماده ای برای تضمین حفاظت و امنیت ساکنان کمپ لیبرتی – پنهان کنند. امضای این لایحه و قانونی شدن آن توسط پرزیدنت اوباما نتیجه ی تلاش های بسیار و هزینه کردن مبالغ هنگفت لابی های مجاهدین خلق در کنگره ی امریکا بوده است.

این لایحه که در روز 25 نوامبر تبدیل به قانون شد ، پیش از آن در تاریخ 18 ژوئن در اجلاس سنای امریکا با 71 رأی مثبت به تصویب رسیده بود. تصویب این لایحه میسر نبود مگر با تلاش سناتور مک کین و دیگر سناتورهای تحت الحمایه مجاهدین خلق.

درباره ی لابی های پرهزینه ی مجاهدین خلق در کنگره ی امریکا و مبالغ هنگفتی که برای جلب حمایت سیاستمداران امریکایی هزینه می کنند، شواهد و گزارشات بسیار است. بر اساس گزارش های نهادها و روزنامه های گوناگون امریکایی هزینه ی هر پنج دقیقه سخنرانی در حمایت از مجاهدین خلق بین 2000 تا 10000 دلار است. این مبالغ را بیافزایید به هزینه ی سفر و اقامت سالانه ده ها تن از سیاستمداران سابق و فعلی امریکا برای شرکت در گردهمایی سالانه مجاهدین خلق در پاریس که در ماه ژوئن هر سال برگزار می شود.

این بار سنگین هزینه ها برای جلب حمایت امریکا ، مجاهدین را ناچار می کند که بخش عظیمی از گذشته و ماهیت خود را انکار یا پنهان کند. از این روست که سالگرد قیام خونین دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر معاون اول رئیس جمهور امریکا ریچارد نیکسون به تهران به گونه ای مبهم و گاه واژگونه در سایت های مجاهدین خلق بازتاب پیدا می کند.

آنچه مسلم است، ریختن خون آن سه دانشجو توسط نیروهای رژیم شاه در شانزدهم آذر 1332 بیش از هرچیز نماد استکبار ستیزی و مبارزه با نفوذ امپریالیسم است اما مجاهدین خلق هر ساله در این تاریخ فراخوان قیام علیه جمهوری اسلامی سر می دهند. فارغ از آن که این فراخوان های دایمی قیام که همواره به بهانه های مختلف در رسانه های فرقه ی رجوی تکرار می شود، هرگز توجهی را جلب نمی کند و محرک حرکتی نمی شود، نفس روایت مجاهدین خلق از شانزدهم آذر جالب است چرا که جنبه ی ضد امپریالیستی این واقعه – که مهمترین جنبه ی آن است – به وضوح نادیده گرفته می شود.

در واقع در دهه های اخیر، بقای فرقه ی مجاهدین خلق وابسته به حمایت های غرب است و در ازای آن این فرقه حاضر به پرداخت هزینه ها و انجام خدمات گوناگون است. خدمات مسعود رجوی به حامیان غربی و حتی اسرائیل تنها محدود به پرداخت دلار به لابی ها نمی شود، بلکه شامل خدمات جاسوسی و اطلاعاتی و عملیاتی نیز می شود. قتل دانشمندان هسته ای ایرانی یکی از این انواع خدمات به سازمان اطلاعاتی اسرائیل، موساد است. به علاوه گزارش ها درباره ی آموزش دیدن عوامل مجاهدین در سایت نوادای امریکا توسط ارتش امریکا ، غیر قابل انکار است.

همه ی این همکاری ها و خدمات متقابل موجب می شود که فرقه ی رجوی در چالش سردرگمی میان گذشته ی ضد امپریالیسم و حال غرب گرای خود ، گرفتار شود. از این روست که پروپاگاندای فرقه همواره بخشی از تاریخ خود مبنی بر قتل شش پرسنل نظامی و شهروندان امریکایی در ایران در سال های دهه ی70 میلادی را انکار می کند و بخش انشعابی کذایی را مسئول آن معرفی می کند.

امروز خون دانشجویانی که در 16 آذر 1332 ریخته شد ، مجاهدین خلق را در چالشی فرو برده است که برون رفت از آن ، تنها با تلاشی فرقه زوال آن حاصل می شود.

مزدا پارسی

***

لاف پنجاه سالگی؛ در پی هویت نداشتهلاف پنجاه سالگی؛ در پی هویت نداشته

آیا کسی هنوز به رجوی چشم امید بسته است؟آیا کسی هنوز به رجوی چشم امید بسته است؟

همچنین: