روز ملی مبارزه با تروریسم

روز ملی مبارزه با تروریسم

روز ملی مبارزه با تروریسمبنیاد هابیلیان، تهران، دوم سپتامبر 2019:… ایران یکی از معدود کشور‌هایی است که طی چند ماه چندین نفر از مسئولان رده‌بالایش در کنار صد‌ها نفر از مردم عادی ترور شدند و به شهادت رسیدند. همان سال ۶۰ که بحث ترور‌های سازمان نفاق داغ شد، ما یک رئیس‌جمهور، یک نخست وزیر، رئیس دیوان عالی کشور، چند نماینده مجلس، چندین قاضی و… را در جریان ترور از دست دادیم که از این حیث شاید در تمام جهان، ایران جایگاه خاصی داشته باشد. نکته مهم‌تر اینکه اغلب گروه‌های تروریستی که مردم بی‌گناه ایران را به خاک و خون کشیدند، اکنون مورد حمایت علنی قدرت‌های بزرگ قرار دارند. این دولت‌ها حتی سعی می‌کنند از برخی گروه‌های تروریستی ضدملت ایران چهره‌ای مردمی و مظلوم بسازند! همان‌ها که دم از حقوق بشر می‌زنند، نه تنها در مقابل این جنایت‌ها ساکت هستند بلکه ما را هم به دفاع از تروریسم متهم می‌کنند. روز ملی مبارزه با تروریسم 

دستور قتل محمد رضا کلاهی توسط مریم رجوی و ترکی الفیصل عربستان صادر شده استچرا کسی در غرب معمای قتل محمد رضا کلاهی را از مریم رجوی سوال نمی کند؟

روز ملی مبارزه با تروریسم

1- اجازه نمی‌دهیم جنایات منافقین فراموش شود

گفت‌وگوی روزنامه جوان با دبیرکل بنیاد هابیلیان به مناسبت هشتم شهریور روز ملی مبارزه با تروریسم
شهریور 10, 1398

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد

هشتم شهریورماه ۱۳۶۰، سالروز شهادت محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر، به عنوان «روز ملی مبارزه با تروریسم» نامگذاری شده است. شاید خیلی‌ها شهادت رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر وقت را به یاد داشته باشند، اما اغلب مردم از نامگذاری این روز به چنین عنوانی بی‌خبرند. ملت ایران با حدود ۱۷ هزار شهید ترور، یکی از قربانیان اصلی تروریسم در جهان به شمار می‌رود؛ ملتی که هم‌اکنون نیز هرازگاهی طعم تلخ تروریسم را می‌چشد و نظیر آنچه سال گذشته در مراسم رژه اهواز رخ داد، به آمار شهدایش می‌افزاید. بنیاد هابیلیان که متشکل از فرزندان و خانواده‌های قربانی تروریسم است، سازمانی مردم‌نهاد به شمار می‌رود که سعی دارد به تبیین پرونده تروریسم در ایران بپردازد. به مناسبت روز ملی مبارزه با تروریسم با سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، فرزند آیت‌الله شهید هاشمی‌نژاد و دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت‌وگویی انجام دادیم تا از فعالیت‌های این بنیاد بیشتر بدانیم.

عموم مردم شاید خیلی با بنیاد هابیلیان و اهدافش آشنایی نداشته باشند؛ هابیلیان چه اهدافی دارند و اصلاً ماهیت اعضای این بنیاد چیست؟

اعضای بنیاد هابیلیان از فرزندان و بستگان درجه یک شهدای ترور هستند. این خانواده‌ها بهتر از هرکسی می‌توانند به تبیین پرونده تروریسم در ایران بپردازند. از آنجایی که کشور ما از جانب تروریسم خسارت‌های زیادی دیده و همواره مظلوم واقع شده است، از سال ۸۴ بنده به اتفاق تعدادی از خانواده‌های شهدای ترور تصمیم گرفتیم یک سازمان مردم‌نهاد تأسیس کنیم تا در راه مبارزه با تروریسم و شناساندن ابعاد و دامنه اقدامات و جنایت‌های منافقین و دیگر گروه‌های تروریستی به ملت ایران و سایر ملت‌های جهان تلاش کنیم. هدف ما گشودن پرونده‌های حقوقی علیه منافقین و زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا و جانبازان عزیز ترور است.

بنیاد هابیلیان چه تعداد عضو دارد؟

به صورت تشکیلاتی این بنیاد دارای تعدادی اعضای هیئت مدیره و نیرو‌های فعال است، اما با توجه به ماهیت مردمی آن، هرکسی که از تروریسم ضربه خورده باشد عضو ما به شمار می‌رود. با چنین نگاهی حداقل خانواده ۱۷ هزار شهید ترور از اعضای بنیاد هابیلیان هستند.

سؤالی که همیشه ذهن خود من را درگیر می‌کرد این بود که آیا ویژگی خاصی برای تروریسم در ایران نسبت به دیگر کشور‌های قربانی این پدیده شوم وجود دارد؟

ایران یکی از معدود کشور‌هایی است که طی چند ماه چندین نفر از مسئولان رده‌بالایش در کنار صد‌ها نفر از مردم عادی ترور شدند و به شهادت رسیدند. همان سال ۶۰ که بحث ترور‌های سازمان نفاق داغ شد، ما یک رئیس‌جمهور، یک نخست وزیر، رئیس دیوان عالی کشور، چند نماینده مجلس، چندین قاضی و… را در جریان ترور از دست دادیم که از این حیث شاید در تمام جهان، ایران جایگاه خاصی داشته باشد. نکته مهم‌تر اینکه اغلب گروه‌های تروریستی که مردم بی‌گناه ایران را به خاک و خون کشیدند، اکنون مورد حمایت علنی قدرت‌های بزرگ قرار دارند. این دولت‌ها حتی سعی می‌کنند از برخی گروه‌های تروریستی ضدملت ایران چهره‌ای مردمی و مظلوم بسازند! همان‌ها که دم از حقوق بشر می‌زنند، نه تنها در مقابل این جنایت‌ها ساکت هستند بلکه ما را هم به دفاع از تروریسم متهم می‌کنند. از گروهک منافقین گرفته تا دیگر گروهک‌ها، خیلی از آن‌ها در کشور‌های اروپایی دفاتر رسمی دارند. اگر به سایر کشور‌ها نگاه کنیم، معدود گروه تروریستی را می‌توانیم پیدا کنیم که در کشوری صاحب دفتر باشد. مثلاً گروه طالبان در کشور قطر دفتر رسمی دارد که آن هم شرایط امروز طالبان با سال‌های قبلش متفاوت است. اما نگاه کنید کشور‌های به‌اصطلاح متمدن غربی در مورد ایران چگونه رفتار می‌کنند؛ همین سال گذشته که ماجرای حمله تروریستی اهواز پیش آمد، سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه خیلی راحت با شبکه‌های بین‌المللی مصاحبه کرد و مسئولیت این جنایت را برعهده گرفت. جالب است دفتر این گروه در همان کشور‌های اروپایی بود که وزیران خارجه‌شان این اقدام تروریستی را محکوم کردند! اما هیچ‌کدام نخواستند عملاً برخوردی با این گروه تروریستی انجام بدهند. یا سازمان منافقین سال‌هاست در کشور‌های غربی رسماً و علناً فعالیت می‌کنند و کسی با آن‌ها برخوردی صورت نمی‌دهد.

الان خیلی از جوان‌های نسل حاضر از فضای وحشتی که ترور‌های اوایل دهه ۶۰ در جامعه ایجاد کرده بود، خبر ندارند. برای آگاهی این نسل از جنایت‌های منافقین یا سایر گروهک‌ها چه کاری انجام داده‌اید؟

نکته حائز اهمیت درخصوص اقدامات منافقان یا سایر گروه‌های تروریستی این است که آن‌ها می‌خواهند هم اعمال کثیف خودشان را انجام بدهند و هم این جنایت‌ها به فراموشی سپرده شوند. حضرت آقا هم چند سال پیش گوشزد کردند که در این خصوص ما غفلت داشتیم. باید اذعان کنیم که به اندازه ابعاد خسارت‌هایی که تروریسم بر پیکر ملت ایران وارد کرده است، نتوانسته‌ایم روشنگری و عمق این فجایع را به‌خوبی معرفی کنیم، اما به اندازه خودمان تلاش‌هایی انجام داده‌ایم. از راه‌اندازی سایت گرفته تا برگزاری همایش‌ها و کنگره بین‌المللی ۱۷ هزار شهید ترور تا چاپ کتاب و ورود به بحث فیلم‌سازی و انتشار کلیپ‌هایی در فضای مجازی و… اقداماتی است که بنیاد هابیلیان انجام داده است. امسال در بحث عملیات مرصاد فعالیت خوبی داشتیم. چند روز به مناطق عملیاتی مرصاد رفتیم و کار‌های میدانی انجام دادیم. به جرئت می‌توانم بگویم الان هر محقق یا فیلم‌سازی که بخواهد درخصوص تروریسم در ایران کار انجام بدهد، از منابع ما استفاده می‌کند. یا مستقیم به ما مراجعه می‌کند یا غیرمستقیم از آثار ما بهره می‌برد. شکر خدا در چند سال اخیر هم کار‌های قوی و خوبی در این خصوص تولید شده است. مثل فیلم «ماجرای نیمروز» که مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت.

در فضای بین‌المللی چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهید؟

ما از همان زمانی که کارمان را با راه‌اندازی سایت شروع کردیم، مطالب آن را به سه زبان انگلیسی و فارسی و عربی بارگذاری کردیم. بعد‌ها که منافقین به آلبانی رفتند، زبان این کشور را هم به آن افزودیم. یکی از عمده‌ترین فعالیت‌های ما در عرصه بین‌المللی ارتباط‌گیری با کسانی است که از سر جهل یا ناآگاهی با سازمان نفاق یا سایر گروه‌های تروریستی همراهی می‌کنند. ارتباط‌گیری با شخصیت‌های بین‌المللی از رویکرد‌های اصلی ما در این خصوص است. تلاش داریم با این چهره‌ها ارتباط داشته باشیم و جنایت‌های تروریستی در ایران را بازتاب بدهیم. تاکنون نمایشگاه‌هایی را در چند کشور از جمله عراق برگزار کرده‌ایم. بعد از سقوط صدام زمانی که منافقین همچنان در خاک عراق بودند، ملاقات بسیاری با شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف عراقی با گرایش‌های مختلف داشتیم که می‌توانم بگویم مجموع چنین اقداماتی در کنار تلاش سایر نهادها، باعث اخراج منافقین از خاک عراق شد.

گویا کشور ما ۱۷ هزار شهید ترور داده است؛ آمار تفکیکی این شهدا وجود دارد؟

بله وجود دارد. همین آمار ۱۷ هزار شهید ترور را هم بنیاد هابیلیان به ثبت رسمی رسانده است؛ هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور. ما اسامی این ۱۷ هزار نفر را به صورت تفکیک‌شده در اختیار داریم. حتی شهدای هر استان تفکیک شده است و اسامی‌شان در سایتمان وجود دارد. اقدام خوبی که در این خصوص انجام گرفته، برگزاری همایش شهدای هر استان به صورت مجزاست. مثلاً همایش ۱۸۷۰ شهید استان کردستان را برگزار کردیم، یا همایش شهدای بابل و… که ان‌شاءالله در سایر استان‌ها هم نظیر چنین همایش‌هایی برگزار خواهند شد تا جوان‌ها و مردم سراسر کشورمان علاوه بر آشنایی با کلیت جنایت منافقین در تمام کشور، با شهدای ترور استان خودشان هم آشنا شوند.

اگر می‌شود از آثار شاخصی که تولید کرده‌اید نام ببرید.

همان لیست ۱۷ هزار شهید ترور یکی از کار‌های شاخص بنیاد هابیلیان است. جمع‌آوری اسناد و اظهارنظر‌ها و مدارک بین‌المللی در مورد وقوع حوادث تروریستی در ایران نظیر گزارشی که مؤسسه رند به سفارش پنتاگون انجام داده بود یا گزارش دیده‌بان حقوق بشر و گزارش سال ۱۹۹۷ وزارت خارجه امریکا در مورد منافقین ازجمله مواردی هستند که آن‌ها را به صورت کتاب و به زبان‌های مختلف چاپ و عرضه کرده‌ایم. در دیدار با گزارشگر دیده‌بان حقوق بشر در سال ۹۰ او پذیرفت که کشور ما از قربانیان تروریسم در جهان است.

گفت‌وگوی ما به مناسبت روز هشتم شهریورماه سالروز شهادت رجایی و باهنر که به نام روز ملی مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است انجام می‌شود؛ برای این روز چه برنامه‌هایی دارید؟

ما از چند سال پیش برای زنده نگه‌داشتن این روز و بازتاب آن در فضای عمومی کشور اقداماتی انجام داده‌ایم. متأسفانه روز ملی مبارزه با تروریسم چندان جدی گرفته نشده است. در همین خصوص در سال‌های گذشته چند کنگره برگزار کردیم و در نشست‌های تخصصی، دیدگاه‌های اساتید را جمع‌آوری کرده‌ایم. امسال هم برنامه‌هایی داریم که ان‌شاءالله جزئیات آن اعلام می‌شود.

خود شما فرزند شهید ترور آیت‌الله هاشمی‌نژاد هستید؛ آن زمان چند سال داشتید و این اتفاق چه خاطراتی را در ذهن شما تداعی می‌کند؟

من آن زمان ۱۶ سال داشتم. وقتی خبر ترور شهید هاشمی‌نژاد را شنیدم، سریع خودم را به محل رساندم. یک سالن تقریباً باریکی بود که وقتی پله‌ها را بالا می‌رفتم، احساس می‌کردم دارم روی تکه‌های تن بابا راه می‌روم. یادآوری آن صحنه همیشه برایم دردآور است. خیلی از فرزندان و خانواده شهدای ترور چنین صحنه‌های تخیلی را تجربه کرده‌اند.

شما در بنیاد هابیلیان با ماجرای ترور خیلی از شهدا آشنا شده‌اید؛ کدام‌یک از این موارد برای شخص شما جانسوزتر بوده است؟

موارد یکی، دو تا نیستند. جنایت منافقین و گروهک‌ها بسیار خونین و ناجوانمردانه صورت می‌گرفت و اکنون هم اگر فرصتی به دست آورند، به همین شکل جنایت‌هایشان را دنبال می‌کنند. ترور چهار امام جمعه و همچنین پدرم شهید هاشمی‌نژاد به شیوه انتحاری بود که ابدان این عزیزان تکه‌تکه شد. یا شهید فاطمه طالقانی کودکی خردسال بود که در یک کانکس زنده‌زنده توسط عوامل نفاق سوزانده شد. اخیراً هم که به اسلام‌آباد رفته بودیم، با ابعاد دیگری از جنایات منافقین آشنا شدیم. این شهر هنگام عملیات مرصاد حدود ۲۴ ساعت در تصرف منافقین بود. آن‌ها در بیمارستان امام خمینی اسلام‌آباد افراد بیمار را از تخت بیمارستان پایین آورده و با گذاشتن چند الوار دورتا‌دورشان، آن‌ها را زنده در مقابل چشم مردم به آتش کشیده بودند. این‌ها سند روسیاهی این گروهک و خصوصاً دولت‌هایی است که از چنین جنایتکارانی دفاع می‌کنند.

لینک به منبع

2- باید چهره حامیان ترور، برملا شود

رئیس قوه قضاییه در دیدار با جانبازان و خانواده شهدای ترور:

شهریور 10, 1398

روز ملی مبارزه با تروریسم

آیت الله رئیسی به مناسبت سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر در جمع خانواده شهدای ترور و جانبازان گفت: مسئولیت کیفری در ترور متوجه کل سازمان تروریستی است و سازمان منافقین و بسیاری از این سازمان‌ها، مسئولیت کیفری دارند و می‌شود کیفرخواست بلندی برای آن‌ها تنظیم کرد و رسیدگی به آن را از مجامع بین‌المللی خواست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از میزان، همزمان با سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز ملی مبارزه با تروریسم جمعی از خانواده شهدا و جانبازان ترور به همت بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور) با آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه دیدار کردند.

آیت الله رئیسى، رئیس قوه قضاییه در این دیدار بیان کرد: ایام سوگوارى ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفاى ایشان را تسلیت و تعزیت مى‌گویم و صمیمانه خدمت همه شما همسران، پدران گرامى، مادران گرامى و فرزندان عزیز شهداى عالیقدر انقلاب اسلامى، برادران و خواهران شهدا و همه وابستگان به شهداى عزیز و جانبازان و ایثارگران خوش آمد عرض مى‌کنم.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: هشتم شهریور ماه سالروز شهادت رئیس جمهور و نخست وزیر شهیدمان است و در چهاردهم این ماه آقاى قدوسى دادستان کل انقلاب وقت به شهادت رسیدند و به روح مطهر این شهدا درود مى‌فرستیم و یاد و خاطره همه شهداى عالیقدرمان را به ویژه شهداى ترور گرامی مى‌داریم.

وى در ادامه اظهار کرد: خانواده معظم شهیدان در همه جا پرچم برافراشته‌اى هستند که این پرچم نشان انقلاب اسلامى، ارزش هاى انقلاب اسلامى، راه، خط، مقصد و مقصود امام (ره)، اقتدار و عزت نظام اسلامى و مظلومیت این نظام و شهداى عالیقدر است.

تجلیل از مقام شهدا و خانواده شهیدان امروز وظیفه همه است

آیت الله رئیسى ادامه داد: هر کجا وابستگان شهدا در هر کوى و برزنى از این کشور و منطقه و جهان هستند، پرچم برافراشته‌اى براى معرفى یک مکتب است که آن مکتب فرهنگ ایستادگى، مقاومت و اقتدار را به بشریت می‌آموزد.

وی با بیان اینکه تجلیل از مقام شهدا و خانواده شهیدان امروز وظیفه همه است، تصریح کرد: خانواده معظم شهیدان در هر کوى و برزن و دانشگاه و حوزه‌اى و در جاى جاى کشور عزیزمان و در هر جایگاهى که هستند، باید این پرچم برافراشته را، برافراشته نگهدارند.

رئیس قوه قضاییه بیان داشت: از فرزند شهید بزرگوار آیت الله سید عبدالکریم هاشمى نژاد که امروز به عنوان تجلیل از مقام شهدا و پیگیرى موضوع خانواده معظم شهدا و ترور، این مسئله را در دستور کار خود و دیگر خانواده‌هاى شهدا قرار داده، تشکر مى‌کنم. خانواده شهدا نشانه‌هایى از اقتدار و مظلومیت نظام مقدس جمهورى اسلامى هستند و همواره باید یاد و خاطره آن‌ها را گرامى بداریم.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه و هنر باید در این رابطه مسئولیت مضاعفى را احساس کنند و بدانند که امروز پرداختن به شهداى ترور که مظلومانه به شهادت رسیدند، تکلیف آنهاست.

روز ملی مبارزه با تروریسم

نسبت به شهداى عالیقدر ترور باید کار رسانه‌اى و هنرى مضاعفى صورت گیرد

وی افزود: نسبت به شهداى عالیقدر ترور باید کار رسانه‌اى و هنرى مضاعفى صورت گیرد و به هیچ وجه نباید یاد شهداى ترور کمرنگ شود و یا خدای نکرده با گذشت زمان به آن‌ها پرداخته نشود و همواره باید به موضوع شهید و شهادت به صورت عام و به ویژه به شهداى ترور پرداخته شود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه امروز تجلیل از شهدا به ویژه شهداى ترور این صبغه را دارد که چهره کسانى که حامى ترور هستند، باید برملا شود، یادآور شد: باید معلوم شود که آل سعود با پول‌هاى خود چگونه تروریست‌ها را حمایت مى‌کند. غربى‌ها که امروز مدعى دفاع از حقوق انسان هستند و داعیه مبارزه با تروریسم دارند، چگونه کشور خود را به پایگاه تروریست‌ها تبدیل کرده‌اند و دفترشان کنار کاخ سفید است. این چهره باید براى دنیا برملا شود و معلوم شود که این‌ها در حمایت از حقوق انسان و بشر و ضدیت با ترور دروغ مى‌گویند.

وی ادامه داد: جمله‌اى که وجود مقدس دختر سه ساله ابى عبدالله (ع) گوشه خرابه شام دارد، جمله عجیبى است؛ در درد دلى که با سر مطهر ابى عبدالله (ع) دارد، جمله‌ای را از این دختر خردسال نقل کرده‌اند که به نظر بنده این جمله را باید در تاریخ ثبت کنند و در همه قرون و اعصار باید به این جمله پرداخته شود. او مى‌داند سر مطهر شهید بزرگوار سیدالشهدا (ع) در یک طَبق جلوى او گذاشته شده؛ اما سئوال دارد و این سئوال کودک خردسال ابى عبدالله (ع) از تاریخ است و باید تاریخ جواب دهد.

آیت الله رئیسی با اشاره به اظهارات فرزند “شهید کوهسار فاتحی” از شهدای ترور که در این جلسه دلنوشته‌ای خطاب به پدرش خواند، اظهار کرد: این سخن همه فرزندان شهداست که چه کسى بوده که مرا در حال کودکى، یتیم کرده است. تاریخ باید به سوال کودک اباعبدالله (ع) در گوشه خرابه جواب دهد؛ هنوز جواب نداده، چرا؟ سوال کودک حضرت سیدالشهدا (ع) این بود: ” مگر من چه کردم؟ چه کسى رگ‌هاى گردن تو را برید”. این سخن ولو یک سخن عاطفى از یک دختر خردسال است، اما همراه با خود یک دنیا معنا دارد و باید دنیا جواب دهد که به چه تقصیرى خون مطهر ابى عبدالله (ع) را ریختند؛ به چه تقصیرى فرزندان او را یتیم کردند؛ این سخن بسیار پرمغزى است که از دختر خردسال ابى عبدالله (ع) بیان شده است.

جوانى که تمام زندگى وى فقط وقف علم، فناورى، پیشرفت، اقتدار و عزت کشور است، چرا و به چه جرمى باید خون وى بر زمین ریخته شود؟

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: امروز عزیز اهوازى، کرد، فارس، در گوشه و کنار کشور سئوالشان همین است که براى چه خون این‌ها باید ریخته شود و باید دنیا جواب دهد که چرا کسى که سخن از خدا، نجات انسان، ارزش‌هاى الهى و قرآنى دارد و نام پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) را بر زبان جارى مى‌کند و در حال خدمتگزارى به خلق و گره گشایى از زندگى مردم است، باید به خاک و خون کشیده شود؟ چرا فقط به این جرم که یک انقلابى، مخلص و خدمتگزار مردم است، باید خونش ریخته شود؟

وی افزود: امروز باید دنیا از اسرائیلى‌ها سئوال کند که خون این جوانان هسته‌اى ما که جز علم، فناورى و رشد و پیشرفت دانش براى کشور کارى نکردند، به چه جرمى ریخته شد؟ این همان سخن و سئوال نازدانه ابى عبدالله (ع) است و همین سخن زین العابدین (ع) است که در عاشورا بار‌ها فرمودند که دنیا باید جواب دهد.

روز ملی مبارزه با تروریسم

آیت الله رئیسی ادامه داد: جوانى که تمام زندگى وى فقط وقف علم، فناورى، پیشرفت، اقتدار و عزت کشور است، چرا و به چه جرمى باید خون وى بر زمین ریخته شود؟ این‌ها را باید از این حکومت غاصب اسرائیل و صهیونیست‌ها سئوال کنند و این جریان مظلومیتى است که شهداى ما دارند.

رئیس قوه قضاییه گفت: باید از این‌ها سئوال شود و این چهره نفاق که این‌ها مدعى حقوق بشر هستند، باید برملا شود. هم از نظر رسانه و هنر باید به عظمت شهدا و افتخار و اقتدارى که آفریدند، پرداخته شود و هم جهل زدایى از مردم کنند.

وی با اشاره به اینکه در زیارت اربعین مى‌خوانیم که وجود مقدس ابى عبدالله (ع) خون مطهر خود را داد تا از مردم جهل زدایى شود، خطاب به حاضرین در جلسه اظهار کرد: امروز جوامع بشرى دچار یک جاهلیت است؛ منتهى یک جاهلیت مدرن که در آن هم علم و فناورى و هم امپراطوری رسانه‌اى و خبرى بسیار گسترده است و هم قدرتى در پشت این جاهلیت مدرن قرار دارد.

آیت الله رئیسی بیان داشت: آنکه مى‌تواند چهره جاهلیت مدرن را که امروز دنیا مبتلا به آن است برملا کند، خون مطهر شهداى عالیقدری همچون رجایى، باهنر، بهشتى، لاجوردى و شهداى ترور و شهدای عالیقدرى است که مظلومانه در کردستان و اهواز و جاى جاى این کشور به شهادت رسیدند.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: همچنان که خون ابی عبدالله (ع) جریان جاهلیت آن روز را برملا کرد، شهداى عالیقدر ما به ویژه شهداى ترور این ظرفیت را دارند. خون شهید هاشمى نژاد و شهداى عالیقدر ما این ظرفیت را دارد که جاهلیت مدرن و شاخصه‌هاى آن را در عالم به ویژه به جوان‌هاى آینده ساز این کشور، منطقه و جهان معرفى کند.

وی افزود: این نکته بسیار مهم و حائز اهمیتى است و حتما لازم است یک کار حقوقی قوى در مورد این قضیه صورت گیرد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: وزارت امور خارجه، بخش بین الملل قوه قضاییه، حوزه‌های بین المللی و NGO‌های فعال این کار را به صورت رسمی باید از طریق همه مجامع بین المللی دنبال کنند و پرونده‌ها به شکل حقوقی مبتنی بر آنچه از میثاق‌های بین المللی وجود دارد، پیگیری شود.

روز ملی مبارزه با تروریسم

وی ادامه داد: شاید به دلیل حضور استکبار در بسیاری از مجامع و دادگاه‌های بین المللی به سهولت امکان خونخواهی و اینکه سازمان‌های تروریستی پای میز محاکمه کشیده شوند، وجود نداشته باشد؛ اما این موارد نباید ما را از اقدام و پیگیری باز دارد.

می‌شود کیفرخواست بلندی برای سازمان‌های تروریستی تنظیم کرد و رسیدگی به آن را از مجامع بین‌المللی خواست

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: باید اسناد این قضیه توسط وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه، قوه قضاییه و همه بخش‌ها کامل شود. مسئولیت کیفری در ترور متوجه کل سازمان تروریستی است و سازمان منافقین و بسیاری از این سازمانها، مسئولیت کیفری دارند و می‌شود کیفرخواست بلندی برای آن‌ها تنظیم کرد و رسیدگی به آن را از مجامع بین‌المللی خواست.

وی ادامه داد: حتی اقدام نکردن مجامع بین‌المللی قابل پیگیری و معرفی به مردم جهان است.

آیت الله رئیسی گفت: مردم جهان بدانند امروز سازمان‌هایی مدعی حقوق انسان هستند که خون انسان برایشان هیچ ارزشی ندارد. آن چیزی که مهم است، نگاه به خواست مستکبرین است و این موضوع باید برای مردم دنیا روشن شود که امروز کشور‌های آن‌ها پایگاه تروریست‌ها در عالم شده است.

آیت الله رئیسی گفت: باید در این رابطه به صورت جدی کار حقوقی انجام شود؛ لذا خانواده‌های شهدایی که در رابطه با این موضوع به صورت حقوقی کار کرده‌اند، به مجموعه‌ها کمک کنند و عزیزان ما از طریق دستگاه‌های رسمی حتماً این موارد را دنبال نمایند.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: امروز یک استاندارد دو گانه در عالم وجود دارد که این استاندارد دوگانه باید برای تمام مردم دنیا روشن شود و نفرت تمام مردم نسبت به مستکبرین برانگیخته شود. برانگیخته شدن نفرت عمومی نسبت به عملکرد بسیار تاریک و سیاه و ظلمانی آن‌ها از مهم‌ترین اهدافی است که باید در این رابطه دنبال شود.

وی در توضیح این مطلب گفت: قبل از اینکه این سازمان تروریستی در یک دادگاه بین المللی محکوم شود، باید در افکار عمومی و وجدان‌های بیدار دنیا محکوم شود. ممکن است آن‌ها به دلیل سلطه‌شان در دادگاه‌های بین المللی نگذارند این کار صورت گیرد؛ اما افکار بسیار روشن و ذهن‌ها و وجدان‌های بیداری در عالم وجود دارد که اگر این مسائل به درستی پیگیری شود، حتماً حرکت آن‌ها محکوم خواهد شد. این موضوع خود گام مهمی است که وجدان‌های بیدار در عالم این سازمان‌های تروریستی را محکوم کنند.

آنچه شما از موفقیت و توفیق جبهه اسلامی در منطقه می‌بینید، محصول خون شهدای عالیقدر است

آیت الله رئیسی ادامه داد: آن چه امروز در منطقه از بیداری و برملا شدن چهره تروریست‌ها در کشور، منطقه و جهان می‌بینید، محصول خون مطهر فرزندان و همسران شماست؛ چون خون آن‌ها متصل به ثارالله است.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: مگر خداوند متعال از خون ابی عبدالله (ع) گذشت که از خون مطهر یک شهید بزرگوار ازکودک خردسالی که مظلومانه به شهادت رسیده تا پیرمرد ۸۰ ساله مانند مرحوم اشرفی اصفهانی بگذرد؟ این امر امکان ندارد. خداوند از خون مطهر این شهدا که به عاشوراییان متصل هستند، هرگز نخواهد گذشت.

وی تصریح کرد: یقین بدانید من به شما خانواده شهدا، همسران، پدران، مادران و فرزندان با افتخار شهدا اعلام می‌کنم این از نشانه‌های سحر است؛ آنچه شما از بیداری و آثار و برکت خون‌های مطهر می‌بینید، هنوز ابتدای راه است و آثار بسیاری دارد.

آیت الله رئیسی با طرح این موضوع که مگر در هم پیچیده شدن طومار داعشی‌ها، القاعده‌ها و تروریست‌های این منطقه آسان صورت گرفت، گفت: محمد طا‌های خردسال ما در اهواز جان می‌دهد و این موضوع برای پدر و مادر بسیار سخت است و همانطور که گفتم آثار روحی و روانی‌اش برای آن‌ها بسیار سخت است؛ اما می‌دانید این خون‌های مطهر چه می‌کند؟ آنچه شما از موفقیت و توفیق جبهه اسلامی در منطقه می‌بینید، محصول خون شهدای عالیقدر است.

آن چه امروز در کشور و نظام می‌بینید محصول خون مطهر شهدای کربلا و شهدای کربلا‌های ایران اسلامی است

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: تردید نداشته باشید آن چه امروز در کشور و نظام می‌بینید محصول خون مطهر شهدای کربلا و شهدای کربلا‌های ایران اسلامی است؛ لذا برکات این خون‌های مطهر، برکات بسیاری است؛ لکن ما در جایگاه تعظیم و تکریم نسبت به خون مطهر شهدا و خانواده معظم شان باید پیگیری کنیم که چهره مستکبرین و سازمان‌های تروریستی بیش از پیش برملا شود و از لحاظ حقوقی و رسانه‌ای این کار باید مجدانه دنبال شود.

وی افزود: امیدواریم خداوند به همه ما مدد کند و ما بتوانیم وظیفه خود را در مقابل خون مطهر شهدا انجام دهیم و خانواده‌های مکرم و معظم شهدا بتوانند پرچم‌های برافراشته‌ای برای معرفی ارزش‌های انقلاب اسلامی، عزت، افتخار، اقتدار و مظلومیت شهدای ترور باشند و این کشور و نظام که افتخارات بسیاری دارد، چهره منافقین پلیدی را که هم در جنگ تحمیلی به عنوان سربازان صدامیان و هم در جاسوسی برای اسرائیلی‌ها و کمک به داعش و گروهک‌های تروریستی پیگیری و عمل کردند، برای مردم دنیا بیش از پیش برملا کند.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: جریان منافقین و گروه‌های تروریستی بیش از ۱۷ هزار نفر را در این کشور به شهادت رساندند و از رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس دیوان عالی کشور تا بسیاری از شهروندان و همچنین زن، مرد، کودک و خانواده‌های بسیاری را عزادار کردند.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: ان‌شاءالله بخش‌های مختلف در کشور به لحاظ حقوقی، رسانه‌ای و هنری و شما در جایگاهتان به عنوان پرچمی برافراشته بتوانید هم افتخار و اقتدار این نظام و شهدای عالیقدر و هم مظلومیت این عزیزان را برای همگان بیش از پیش تبیین کنید.

وی خاطرنشان کرد: از آقای هاشمی نژاد تشکر می‌کنم و خانواده معظم شهدایی که نتوانستند در این فرصت مطالبشان را بیان کنند، اگر نکاتی داشتند مرقوم بفرمایند و به دوستان بدهند؛ آن‌ها به دست من می‌رسانند.

روز ملی مبارزه با تروریسم

اظهارات جانبازان و خانواده شهدای ترور در دیدار با رئیس قوه قضاییه

گفتنی است فرزند شهید هاشمی‌نژاد در ابتدای این نشست بیان کرد: صحبت‌ها و مطالبی در ذهن داشتیم که در این نشست فرصت شد با رئیس قوه قضاییه در میان بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران بیش از ۱۷ هزار شهید ترور دارد، گفت: تمامی گروهک‌هایی که اقدام مسلحانه کرده‌اند در کشور‌های غربی و آمریکا دفتر دارند.

فرزند شهید هاشمی‌نژاد با اشاره به جنایات گروهک تروریستی منافقین بیان کرد: گروهک تروریستی منافقین یکی از بارزترین این گروهک‌ها محسوب می‌شود که جنایات آن آشکار است. مدت‌ها بود آرزو داشتیم که یک شعبه، بخش و مرکزی در قوه قضاییه برای طرح شکایات توسط خانواده‌های شهدا داشته باشیم؛ اما جایی را نداشتیم تا علیه سازمانی که این اقدامات را سازماندهی کرده و کسانی که پول دادند و از این اقدامات حمایت کردند، شکایت کنیم؛ لذا حضور جنابعالی در این منصب این فرصت را فراهم کرد تا این خلأ پر شود.

زهره سادات لاجوردی فرزند شهید لاجوردی در ادامه این نشست ضمن قدردانی از اقدامات دستگاه قضایی در زمینه مبارزه با فساد بیان کرد: لازم می‌دانم از اقدامات موثر شما در زمینه مبارزه با فساد و برخورد با دانه درشت‌ها قدردانی کنم و برای شما توفیق بیش از پیش را خواستارم.

وی اظهار کرد: شما سالیان سال با شهید لاجوردی همکار بودید و کار کردید و وی را به خوبی می‌شناسید.

دختر شهید لاجوردی با اشاره به بخشی از وصیت نامه پدر شهید خود در خصوص منافقین بیان کرد: امروز برای همه ما روشن است که نفوذی‌ها چه هزینه‌های گزافی را برای نظام درست کرده‌اند و با سنگ اندازی خود و به خیال خود قصد دارند مانع تحقق تمدن عظیم اسلامی شوند.

وی با بیان اینکه شهادت شهید لاجوردی مهر تأییدی بر کارنامه اعمال وی بود، گفت: از شما برای شناسایی عوامل داخلی و خارجی موثر و پشت پرده در ترور شهید لاجوردی تقاضای تشکیل پرونده و رسیدگی در مجامع قضایی را دارم.

روز ملی مبارزه با تروریسم

در ادامه حیدر بنایی جانباز ترور اظهار کرد: به برکت خون شهیدان، امروز شما امید ما شدید و بین خانواده‌ها بخصوص خانواده‌های شهدا و جانبازان نگاه امید بخشی ایجاد شده است.

بنایی با بیان اینکه ما جانبازان و شهدا با جانمان از شما حمایت خواهیم کرد، افزود: امروز خداوند امید دیگری به ما داده که شما هستید؛ اما امروزه جای ظالم و مظلوم در دنیا در حال عوض شدن است و به گونه‌ای رفتار می‌شود که ما مقصر هستیم و تفکرات جامعه ما را با ادعا‌های کذب خود مخدوش می‌کنند و دنیای مجازی نیز به آن‌ها راه می‌دهد. اکنون بچه‌های ترور در مظلومیت قرار گرفته‌اند. تقاضای ما این است که اقداماتی که صلاح است انجام شود تا جای مظلوم با ظالم عوض نشود.

در ادامه محمد بیک سالم، فرزند جانباز عبدالنبی بیک سالم که خودش نیز جانباز است، از ریاست قوه قضاییه درخواست کرد تا مطالبات و حق آن‌ها را در مجامع بین المللی پیگیری کند.

در ادامه پدر شهید خردسال محمدرضا اقدامی، خطاب به رئیس قوه قضاییه گفت: من پدر خردسال‌ترین شهید جنایت تروریستی اهواز هستم و انتصاب امید بخش شما را به عنوان ریاست قوه قضاییه تبریک عرض می‌کنم.

وی با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های مسئول در حادثه تروریستی اهواز گفت: تروریست‌ها کربلای دیگری را رقم زدند و زمانی که تصاویر غرق در خون کودکان بی دفاع به دنیا ارسال شد قلب هر انسانی را به درد می‌آورد.

پدر شهید اقدامی در ادامه با تشریح خواسته‌های خود، اظهار کرد: می‌خواهم بدون مماشات حکم محاربه در حضور خانواده‌های شهدا و پیش از سالگرد صادر شود. از طرفی بررسی پرونده این حادثه مربوط به همان روز حادثه نشود؛ بلکه با نگاه موشکافانه از قبل بررسی شود تا ضعف نهاد‌ها مشخص شود.

در ادامه خضر محمدی پدر شهیده گلاویژه محمدی از شهدای اهل سنت از ریاست قوه قضاییه و دستگاه قضایی خواستار پشتیبانی و حمایت از خانواده‌های شهدا و جانبازان شد.

خواهر شهید اقدمی نیز در این نشست بیان کرد: این لطف بزرگ خداوند بود تا بتوانم خواهر کوچکترین شهید ایران شوم. برادرم در آغوش مادرم با ضرب گلوله‌های مزدوران به شهادت رسید. از شما می‌خواهم که نگذارید خون برادر ۴ ساله من و این خانواده‌ها پایمال شود.

خانم پیرانی از خانواده شهدای ترور نیز بیان کرد: آنچه مغفول مانده این است که ترور فقط یک نفر را به شهادت نمی‌رساند و منجر به مرگ یک نفر نمی‌شود در حقیقت افراد زیادی جانبازِ روحی ترور محسوب می‌شوند چرا که شاهد اقدام تروریستی بوده‌اند و تا پایان عمر درگیر این صحنه‌ها هستند.

وی با اشاره به برخورد دوگانه مدعیان حقوق بشر در حوادث تروریستی در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: به عنوان یکی از خانواده‌های قربانی ترور و شهدای هسته‌ای تقاضای پیگیری قضایی در مجامع بین المللی علیه تروریست‌ها از جمله شهدای هسته‌ای را دارم.

خانم فاتحی همسر شهید کوهسار فاتحی ضمن ابراز تأسف برای تروریست‌هایی که اقدام به شهید کردن همسرش کرده‌اند، خواستار شد تا فرزندش دلنوشته‌ای را که خطاب به پدر شهیدش نوشته، بخواند.

در ادامه فرزند شهید فاتحی دلنوشته‌ای را که برای پدر شهیدش نوشته بود را قرائت کرد و سبب متأثر شدن حضار شد.

روز ملی مبارزه با تروریسم

رئیس قوه قضاییه پس از اتمام دلنوشته این فرزند شهید خطاب به وی گفت: انشاءالله خداوند متعال نبودن پدر را برای شما جبران کند.

سجاد نوروزی فعال رسانه‌ای عرصه ترور نیز در این نشست گفت: ما طی ۴۰ سال گذشته پرونده‌های حقوق بشری متعددی داشته‌ایم که دستمایه هجمه علیه ما بوده است؛ اما هیچگاه موارد مربوط به ترور را نتوانستیم در سطح جامعه و عرصه بین الملل مطرح کنیم. در این زمینه اراده قوه قضاییه می‌تواند راهگشا باشد و می‌توانیم صدای مظلومیت شهدای ترور را با منطق فرهنگ و هنر به جامعه خود و جامعه جهانی برسانیم و این عزم در قوه قضاییه دیده می‌شود.

وی با اشاره به شرکت سخنگوی قوه قضاییه در مراسم رونمایی از یک مستند در این زمینه بیان کرد: این موضوع بارقه امیدوارکننده‌ای برای ما محسوب می‌شود.

این فعال رسانه‌ای در پایان گفت: اکنون غربی‌ها برای جنایات خود تولید کالای هنری دارند؛ اما ما برای مظلومیت خود کاری نکرده‌ایم.

موسی زاده استاد حقوق بین الملل نیز در این جلسه گفت: ابعاد حقوقی حمایت از خانواده‌های ترور اهمیت بسیاری دارد. این در حالی است که در کشور ما قوانین خاص تحت عنوان حمایت از قربانیان ترور مغفول مانده است؛ اما در کشور‌های اروپایی، آمریکا و کانادا جدیدترین قوانین را در این زمینه وضع کرده‌اند.

وی ادامه داد: دادگاه‌های آمریکا از بابت حمایت از قربانیان ترور خود حدود ۹۰ میلیارد دلار علیه ما حکم صادر کردند؛ بنابراین ما باید برای حمایت از خانواده‌های شهدای ترور تلاش‌هایی را به صورت جدی در عرصه داخلی و بین‌المللی انجام دهیم و باید از این مظلومیت حمایت قانونی و بین المللی کنیم.

این استاد حقوق بین الملل گفت: همان طور که در بلاد کفر دستگاه‌هایی برای حمایت از قربانیان ترور وجود دارد و آن‌ها مراجعی را برای این کار ایجاد کرده‌اند، ما نیز نیازمند ساختار و شعبه خاصی برای این موضوع هستیم و باید در این زمینه به قضات آموزش لازم داده شود.

حبیب زاده استاد حقوق بین الملل نیز در این جلسه گفت: چندین هزار قربانی ترور در کشور داریم و به نظر می‌رسد در اقدامات انجام شده در حمایت از این قربانیان کوتاهی صورت گرفته است و در حوزه تقنین نیز تا سال ۹۴ در قوانین ما اثری از مبارزه با تروریسم دیده نمی‌شد.

لینک به منبع

(پایان)

روز ملی مبارزه با تروریسم

***Farid_Totounchi_Mahoutchi_MEK_Iraq_AlbaniaFarid Totounchi (Real name: Mahoutchi) Commander of Saddam’s Private army forcing Somayeh Mohammadi to do a “Forced confession” session in Terror camp in Albania 

Albania: MEK rebrands by assassinating unwanted members

Channel4_News_Mojahedin_Khalq_Rajavi_Cult_MEK_MKO_The shadowy cult Trump advisors tout as an alternative to the Iranian government

Remember.Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) was one of the excuses of US attacking Iraq

MSNBC_Massoud_KhodabandehThe MEK’s man inside the White House (Maryam Rajavi cult, Mojahedin Khalq)

MEK_MKO_Maryam_Rajavi_Cult_Faking_Social_Media_Aljazeera_2018Mojahedin Khalq (MEK, MKO, NCRI, Rajavi cult) keyboard warriors target journalists, Academics, activists

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/گزارش-همایش-ایران-قربانی-تروریسم-از-م/

گزارش همایش “ایران قربانی تروریسم. از منافقین تا داعش” ( + سخنرانی پزشکیان)ا

Iran_Victim_of_Terrorism_Tehran_2017_2بنیاد هابیلیان، بهارستان، تهران، سی و یکم اوت 2017:… طنز تلخ روزگار این است که کشور عزیزمان با آن که پیکرش از ناحیه تروریسم زخم ها برداشته است از سوی حامیان تروریسم و سازندگان گروهک‌های تروریستی به حمایت از تروریسم متهم می‌شود. این وضعیت حاکی از یک دوگانگی تثبیت شده و تبعیض آمیز درباره تروریسم و حقوق بشر است، بر اساس همین وضع می‌توان گفت که تروریسم ابزاری در دست … 

رجوی بنیانگذار تروریسم و عملیات انتحاریرجوی بنیانگذار تروریسم و عملیات انتحاری

تروریسم مجاهدین خلق فرقه رجوی در تهرانروز چهارشنبه آخرین عملیات تروریستهای داعشی در ایران بود !

طنز تلخ روزگار؛ ایران با 17هزار شهید ترور حامی تروریسم است

گزارش کاملی از همایش «ایران قربانی تروریسم؛ از منافقین تا داعش»

لینک به منبع

همایش ایران قربانی تروریسم از منافقین تا داعشَ

36 سال قبل در چنین روزی منافقین رئیس جمهور و نخست وزیر کشورمان را به شهادت رساندند اما دریغ که نه آن روز و نه امروز صدایی از دنیا در محکومیت آن برنخواست و عاملین آن در غرب با سیاستمداران آن کشورها کنفرانس دمکراسی و حقوق بشر می‌گذارند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) همایش «ایران قربانی تروریسم؛ از منافقین تا داعش» امروز هشتم شهریورماه به همت بنیاد هابیلیان و با همکاری مجلس شورای اسلامی در بهارستان برگزار شد.

در این مراسم جمعی از خانوادۀ شهدای ترور کشور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تعدادی از سفرای کشورهای مختلف مانند فلسطین و عراق و پاکستان حضور داشتند.

همایش ایران قربانی تروریسم از منافقین تا داعشَ

همایش ایران قربانی تروریسم از منافقین تا داعشَ

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان اولین سخنران این مراسم بود که ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان و خانواده‌های معزز شهدای ترور به ایراد سخنرانی پرداخت.

در ادامه متن کامل سخنرانی وی ارائه می‌شود:

جنایات امروز داعش، مصائبی است که ایران در سه دهه گذشته تجربه کرده است

شهدای واقعه تروریستی 17خرداد حرم مطهر امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی، اولین شهدایی نیستند که به دست تروریست‌ها در کشورمان به‌شهادت رسیده‌اند. جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی تاکنون با تروریسم دست به گریبان بوده است و بالغ بر 17هزار تن از دولت و ملت، مرد و زن و کودک، سنی و شیعه، مسیحی و زرتشتی و کلیمی توسط گروهک‌های تروریستی در کشورمان به‌شهادت رسیده‌اند.

روش‌هایی که امروز داعش از قتل و جنایت و قساوت در مقابل دیدگان مردم جهان به نمایش می‌گذارد، مصائبی است که در طول سه دهه گذشته توسط مردم ایران تجربه شده است و انگار که داعش از روی دست گروهک‌های تروریستی در ایران کپی‌برداری می‌کند، پوست کردن سر انسانها و زنده سوزندان مسلمانان توسط کومله و دمکرات، تا انجام عملیات‌های انتحاری، بمب گذاری و ترورهای کور توسط منافقین و سربریدن و مثله کردن توسط جندالشیطان، از جمله آن مصائب است.

36 سال قبل منافقین به نیت تصرف مجلس و سایر مراکز حساس شورش مسلحانه در تهران را به راه انداختند و از زمان رحلت امام به اینسو بارها برای بمب گذاری در حرم ایشان اقدام کردند و درست در روزهایی که منافقین در حال مذاکره با نمایندگان کنگره آمریکا در حال مذاکره بودند، داعش در اقدامی ناکام تلاش نمود تا آرزوی آنها را برآورده نماید.

36 سال قبل در چنین روزی منافقین رئیس جمهور و نخست وزیر کشورمان را به شهادت رساندند اما دریغ که نه آن روز و نه امروز صدایی از دنیا در محکومیت آن برنخواست و عاملین آن در غرب با سیاستمداران آن کشورها کنفرانس دمکراسی و حقوق بشر می‌گذارند.

همایش ایران قربانی تروریسم از منافقین تا داعشَ

طنز تلخ روزگار؛ ایران با 17هزار شهید ترور حامی تروریسم است

طنز تلخ روزگار این است که کشور عزیزمان با آن که پیکرش از ناحیه تروریسم زخم ها برداشته است از سوی حامیان تروریسم و سازندگان گروهک‌های تروریستی به حمایت از تروریسم متهم می‌شود.

این وضعیت حاکی از یک دوگانگی تثبیت شده و تبعیض آمیز درباره تروریسم و حقوق بشر است، بر اساس همین وضع می‌توان گفت که تروریسم ابزاری در دست کشورهای استعماری برای پیشبرد مقاصد و اهداف آنان است و شعار مبارزه با تروریسم از جانب کشورهای غربی دروغی بیش نیست.

وقتی که مدعیان صلح و حقوق بشر اینگونه چشم بر جنایات تروریست‌ها می‌بندند، وقتی که بر تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی در کشتار غیرنظامیان و بی‌گناهان چشم می‌بندند و مدافع تروریست‌های مزدور صدام می‌‍‌‌شوند، دیگر نباید سراغ عدالت را از جهان گرفت بلکه باید بی عدالتی را به مردم جهان نشان داد.

همین امروز آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم در سوریه، گروهک‌های تروریستی ضدایرانی را آموزش داده و تسلیح می‌کند. به اسم مبارزه با تروریسم در افغانستان به غارت اموال مردم این کشور و برآوردن منافعش در این منطقه است و علیه تمام همسایگان افغانستان توطئه می‌کند و از این رو باید منتظر به راه افتادن موج جدیدی از تروریسم در اطرافمان باشیم که می‌تواند تهدیدی هم علیه کشورمان باشد.

باید گفت همچنان که تا کنون تروریسم در کشورمان و منطقه ریشه خارجی داشته و دارد و از این رو جمهوری اسلامی بر اساس قوانین و کنوانسیونها و حقوق بین المللی بر اساس حق مقابله به مثل، حق دارد پاسخ کوبنده‌ای به تروریستها در هرگوشه جهان که پناه گرفته باشند بدهد و منتظر اجرای عدالت از سوی حامیان تروریستها نباشد.

ایران با پاسخی قاطع، دست و پای تروریست‌ها و اربابانشان را از منطقه جمع خواهد کرد

پس از سالها مظلومیت و نادیده گرفتن حقوق اساسی شهدای ترور در ایران، اکنون وقت آن است که با پاسخی قاطع (همانند حملات موشکی به لانه تروریستها در دیرالزور) به تروریستها و اربابان آنها فهماند که باید دست و پایشان را جمع کنند، پاسخی درخور شأن و عظمت مردم ایران به هر گونه تعدی و پافراگذاشتن از حدود و خطوط قرمزش.

نباید به بدخواهان و دشمنان مجال داد که گمان برند ایران همواره قربانی تروریسم خواهد ماند و منتظر اجرای عدالت از سوی حاکمان یک چشم جهان خواهد نشست.

 همچنان که در مجلس شورای اسلامی و در محضر نمایندگان ملت شریف ایران و از سوی خانواده شهدای ترور تصویب لایحه ای برای الزام دولت و قوه قضائیه به پیگرد و رسیدگی به جرائم تروریستها با استفاده از تمام ابزار ممکن را خواهانیم.

اگرچه از توجه نمایندگان مجلس به موضوع تروریسم بخصوص در تصویب لاحیه اخیر در مجلس که حامیان گروهک تروریستی داعش را تحت تعقیب قرار می‌دهد کمال تشکر راداریم اما حداقل انتظار این است که رسیدگی به جنایات صورت گرفته از ابتدای انقلاب و نیز جنایاتی که هم اکنون گروهکهای تروریستی در شرق و غرب کشور انجام می‌دهند نیز رسماً و مقتدرانه پی گیری شود.

همچنین از تمام هنرمندان، صاحبان قلم و ارباب رسانه ها می‌خواهم که به موضوع تهدیدات تروریسم به عنوان یک مسئله ملی نگاه کنند، هزینه ها و خسارتهایی که ملت ایران در این مسیر دیده است را در آثار خود به رشته تحریر در آورند و به تصویر بکشند و اجازه ندهند از حافظه تاریخی ما پاک شود و نسل جدید قربانی تروریستهایی که نقاب زده و در پشت شعارهای فریبکارانه پنهان شده است بشوند.

همایش ایران قربانی تروریسم از منافقین تا داعشَ

پس از اتمام سخنرانی دبیرکل بنیاد هابیلیان، مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت و از دخالت‌های استکبار و آمریکا در جنگ‌افروزی در منطقه انتقاد کرد.

پیام دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز به همایش رسید و غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو فراکسیون ایثارگران مجلس به نمایندگی از علی لاریجانی این پیام را قرائت کرد.

همایش ایران قربانی تروریسم از منافقین تا داعشَ

تجلیل و قدردانی از خانواده‌های معزز شهدای واقعه تروریستی 17خرداد مجلس شورای اسلامی بخش دیگر این همایش بود که با حضور مسعود پزشکیان، سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دکتر افراشته و غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی انجام شد.

همایش ایران قربانی تروریسم از منافقین تا داعشَ

در انتهای این همایش نیز بیانیه بنیاد هابیلیان به نمایندگی از خانواده‌های شهدای ترور کشور در محکومیت تروریسم قرائت شد.

مدعیان دموکراسی بگویند کدام کشور به‌اندازه ایران قربانی ترور داده است

پزشکیان در مراسم ایران قربانی تروریسم از منافقین تا داعش

لینک به منبع

همایش ایران قربانی تروریسم از منافقین تا داعشَ

چهارشنبه، 8 شهریورماه مراسم ایران قربانی تروریسم از منافقین تا داعش در محل سالن مشروطه مجلس شورای اسلامی با حضور مسعود پزشکیان و سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور)، در این برنامه که به همت بنیاد هابیلیان برگزار شد جمعی از خانواده های شهدای هفتم تیر، شهدای هشتم شهریور، شهدای هسته ای، شهدای حمله تروریستی به مجلس و سایر خانواده شهدا حضور داشتند.

قدرت های بزرگ می خواهند منابع منطقه را مجانی غارت کنند

دکتر مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از سخنرانان این مراسم بود و بیان کرد: در منطقه ای زندگی می کنیم که مملو از منابع زیرزمینی و رو زمینی است و تا زمانی که این منابع در منطقه وجود دارد قدرت های بزرگ دست از ما نمی کشند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی از کتاب ها در زمینه حضور قدرت های بزرگ در کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه افزود: آمریکایی ها در کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه منافعی دارند و به منابع موجود در این کشورها نیازمند هستند لذا نمی توانند دست از این منابع بکشند و می خواهند این منابع را مجانی غارت کنند.

ابرقدرت ها با ایجاد جنگ های منطقه ای اقدامات دشمن اصلی را از اذهان می زدایند

وی با بیان اینکه افرادی آگاه در کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه زندگی می کنند که اجازه نمی دهند ابرقدرت ها منابع آن ها را غارت کنند، ادامه داد: نتیجه این کشمکش بین ابرقدرت ها و افراد آگاه در درون کشورهای منطقه جنگ بی پایان است و آمریکا نیز از دستیابی مجانی به این منابع دست نمی کشد.

پزشکیان با اشاره به ایجاد جنگ ها و کشمکش های مختلف در منطقه یادآور شد: در نهایت قدرت های بزرگ پیروز جنگ های منطقه ای می شوند البته قدرت های بزرگ همانند آمریکا، کشورهای منطقه را از یکدیگر می ترسانند تا بتوانند به راحتی منابع را غارت کنند همانند صد میلیارد دلاری که در یک قرارداد از عربستان اخذ کردند و با این اقدامات دشمن اصلی را از اذهان می زدایند.

ابرقدرت ها ایستاده اند تا کشورهای منطقه را به ذلالت بکشند

وی با تاکید بر اینکه ابرقدرت ها ایستاده اند تا کشورهای منطقه را به ذلالت بکشند، افزود: قدرت های بزرگ می خواهند در کشورهای منطقه عده ای را اجیر کنند تا به مقاصد خود دست یابند.

وی با بیان اینکه ابرقدرت ها انسان های آگاه را از درون جامعه می چینند، اظهار کرد: 17 هزار شهید در کشور با اقدامات تروریستی به شهادت رسیده اند، باید مشاهده کرد که این افراد چه کسانی بوده اند، قطعا باید گفت آن ها کسانی بودند که اگر می ماندند اکنون با این مشکلات در کشور مواجه نمی شدیم.

ایران قربانی ترور و توطئه هایی است که دشمنان در منطقه ایجاد کرده اند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آن هایی که دم از دموکراسی می زنند بگویند که کدام کشور اندازه ایران قربانی داده است و مشخص کنند که اسلحه ها را چه کسی به این افراد می دهد.

وی با اشاره به ایجاد تفرقه در بین اقوام مختلف اعم از ترک، کرد و عرب از سوی دشمنان ادامه داد: ایران قربانی ترور و توطئه هایی است که آن ها در منطقه ایجاد کرده اند و قدم نخست برای مبارزه با آن ها ایجاد آگاهی در جامعه و وحدت در کشور است.

دولت های اسلامی نباید فریب قدرت های بزرگ را بخورند

پزشکیان تصریح کرد: افرادی را اجیر می کنند تا مردم و همچنین افرادی عالم، دانشگاهی و آگاه همانند شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید رجایی و باهنر را به شهادت برسانند تا به اهداف شوم خود دست یابند.

وی افزود: ابرقدرت ها ما را تحریک می کنند، تا فریبکان دهند، در نتیجه باید در درجه نخست در درون کشور بین اقوام و کشورهای اسلامی وحدت ایجاد کرد و دولت های اسلامی نیز نباید فریب قدرت های بزرگ را بخورند.

دشمنان، عیب ها و ایرادات ما را بزرگ می کنند تا نتوانیم اقدامی انجام دهیم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان، عیب ها و ایرادات ما را بزرگ می کنند تا نتوانیم اقدامی انجام دهیم، اظهار کرد: افرادی که شهید شده اند انتخاب شده بوده اند چرا که از بهترین ها، داناترین ها، آگاه ترین ها و ایثارگرترین ها بوده اند و تا جایی که می توانستند این افراد را شهید کردند اما یک عده را نیز با ضرب یا زور خریدند.

پزشکیان ادامه داد: این گرامیداشت ها باید به نسل جوان منتقل شود چرا که نسل جوان با بسیاری از این رفتارها بیگانه است.

این مملکت توسط افرادی اداره می شود که با تمام وجود به صحنه آمده اند

وی با بیان اینکه زنده نگهداشتن یاد شهدا به نوعی زنده نگهداشتن راه شهدا است، تصریح کرد: داعشی ها برای ایجاد ترس و وحشت به مجلس آمدند اما ذره ای باک از آن ها در بین نماینده ها ایجاد نشد چرا که ما از کشته شدن نمی ترسیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: این مملکت توسط افرادی اداره می شود که با تمام وجود به صحنه آمده اند لذا افرادی مرده به حساب می‌آیند که مانند حیوان در جامعه زندگی می کنند و خانواده شهدا منتخب هستند و باید به آن ها تبریک گفت.

(پایان)

*** 

Iran marks anniversary of 1981 bombing by Washington backed Mojahedin Khalq terroristsIran marks anniversary of 1981 bombing by Washington backed Mojahedin Khalq terrorists

کالبد شکافی اقدام تروریستی مجاهدین در ۸ شهریور ۱۳۶۰کالبد شکافی اقدام تروریستی مجاهدین در ۸ شهریور ۱۳۶۰

ISIS Attacks in Tehran Expose US-Saudi Lies About IranISIS Attacks in Tehran Expose US-Saudi Lies About Iran

Iran Unites as Tehran Struck by Middle East’s Proxy Wars Iran Unites as Tehran Struck by Middle East’s Proxy Wars 

Remember.Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) was one of the excuses of US attacking IraqRemember.Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) was one of the excuses of US attacking Iraq

BBC: Who are the Iranian dissident group MEK? (Mojahedin Khalq, MKO, PMOI, …) BBC: Who are the Iranian dissident group MEK? (Mojahedin Khalq, MKO, PMOI, …) 

Maryam Rajavi — MEK Propaganda Queen — Advertises Her Serives For Iran’s EnemiesMaryam Rajavi — MEK Propaganda Queen — Advertises Her Serives For Iran’s Enemies

Mojahedin Khalq (MKO, NCRI, Rajavi cult) terrorists openly declare support for ISIL, terror actsMojahedin Khalq (MKO, NCRI, Rajavi cult) terrorists openly declare support for ISIL, terror acts

همچنین: