زمان تعیین تکلیف شاهزاده رضا پهلوی با جریانات حامی مداخله نظامی – مجاهدین و تجزیه طلبان

زمان تعیین تکلیف شاهزاده رضا پهلوی با جریانات حامی مداخله نظامی – مجاهدین و تجزیه طلبان

reza-moridi-maryam-rajavi-reza-pahlavi-israel-saudiائتلاف ایرانی کانادایی برای صلح (سایت خبری ایرانیان کانادا و امریکا NITV.COM)، اول دسامبر 2016:…  زمان آن رسیده است که شاهزاده رسما د رمورد گروه جنگ طلب و ضد ملی مجاهدین رجوی و تجزیه طلبان مواضع خودش را برای هوادارانش مشخص کند . تجربه نشان داده است که بدون شفاف سازی نمی توان در سیاست ایران حضور جدی در بین مردم ایران … 

مزدور مریم رجوی شادمانی برای ترور عربستان سعودیرزومه مجاهدین برای استخدام دائم

لینک به منبع

(زمان تعیین تکلیف شاهزاده رضا پهلوی با جریانات حامی مداخله نظامی (مجاهدین و تجزیه طلبان

Time for Reza Pahlavi for a clear position on pro war Mojahedin and separatists

ائتلاف ایرانی کانادایی برای صلح

رضا پهلوی مریم رجوی رضا مریدی اسرائیل عربستان سعودی

این روزها با روی کارآ مدن ترامپ به عنوان ریس جمهور برنده الکترال ولی بازنده افکار عمومی بخشهای ای از مردم آمریکا و جهان انتخاب کابینه وی در پشت درهای بسته در جریان است . چهره هایی که با پولهای صدام حسین از سازمان ضد ملی مجاهدین رجوی حمایت کرده اند در حلقه نزدیک ترامپ قرار گرفته اند واحتمال گرفتن پست های کلیدی نیز برای انان می رفت. چهره هایی مانند رودی جولیانی – جان بولتن – نیوت گینگریج که در ازای دریافت ده ها هزار دلار پول در شوهای مجاهدین در پاریس و نیویورک شرکت کرده اند . هر چند دافعه و کارنامه سیاه مجاهدین چنان زیاد است که حتی این چهره ها هم شانس بدست گرفتن وزارتشان کمتر شده است .

نامه آقای رضا پهلوی به ترامپ سوالات جدی را ایجاد می کند . در حالیکه حلقه اصلی سیاست خارجی ترامپ را نو محافظه کاران و طرفداران جنگ و حمله به عراق و ایران تشکیل می دهند در خواست شاهزاده رضا پهلوی از ترامپ برای حمله نکردن به ایران در حالیکه دو ماه تا سوگند خوردن وی و استقرار درکاخ سفید زمان هست ، چه نفعی برای مردم ایران می تواند داشته باشد ؟. زیرا ترامپ هیچ گاه در طول انتخاباتش خواهان حمله و جنگ با هیچ کشوری نبود . وی حتی حاضر به حمایت بدون پرداخت پول از طرف کشورهای اروپایی ناتو نشده است . درخواست کردن حمله نکردن به ایران ، در زبان سیاسی ، می تواند پیامهای سیاسی خاصی را داشته باشد .

اینکه آقای رضا پهلوی از نظر سیاسی تلاش دارد نقش خود در تیم کاخ سفید ترامپ پررنگ تر کند ، شاید از نظر ایشان قابل توجیه باشد ولی بعید بنظر می اید که شاهزاده دلواپس حضور و نقش پررنگ و دوستی عمیق خشونت طلبان مجاهدین رجوی با نو محافظه کاران آمریکایی با کمک پولهای شیخ های سعودی ها نبوده باشد .

شاهزاده در این سالها در مصاحبه ها و بیانیه شان بارها بر این موضوع تاکید کرده است که موافق حمله نظامی به ایران نبوده است . وی مسلما می داند که بر خلاف او ، مجاهدین رجوی خواهان حمله نظامی به ایران و سهم داشتن در قدرت در ایران به قیمت ویران شدن ایران مانند عراق و سوریه و افغانستان هستند .

در اینجا لازم است که شاهزاده دراین رابطه اطلاعاتش و مواضعش را شفاف برای اطلاع عموم و خصوصا هوادارانش بیان کند .

شکی نیست که مجاهدین در دورانی که درلیست تروریستی امریکاییها قرار داشتند و به کمک نو محافظه کاران از این لیست خارج شدند ، به شاهزاد و جریان سلطنت نزدیک شدند . ولی به محض خروج از لیست در سال 2013 دوباره ادعای دروغین و انحصار طلبانه شان به عنوان تنها نماینده مردم ایران را از سر گرفتند. .

اتحاد عمل سلطنت طلبان در تورنتو با گروه خشونت طلب و دیکتاتوری مجاهدین رجوی در این سالها نمونه روشن این نزدیکی است . رضا مریدی نماینده لیبرال حامی تحریم و مجاهدین همزمان که از شما در مجلس انتاریو پذیرا شد ، از مجاهدین نیز حمایت گسترده ای کرده است .

آیا بین شاهزاده و مجاهدین جبهه ای وجود داشته است ؟ اگر داشته است ؟ آِیا مذاکراتی بین شاهزاده و مجاهدین انجام شده است ؟

آیا این نامه شاهزاده رقابت بین شاهزاده و مجاهدین برای کسب کمک های مالی عربستان سعودی و نو محافظه کاران در دوره ریاست جمهوری ترامپ هست ؟

حضور تجزبه طلبان در جلساتی که توسط سلطنت طلبان تحت عنوان اسیب شناسی اپوزیسیون درتورنتو برگزار شده بود ، با ادعاهای شاهزاده در مورد اینده یک پارچه ایران ، در تناقضات جدی قرار دارد .
اینکه هزینه این جلسات توسط چه جریانی پرداخت شده است ، خود برسوالات می افزاید .

زمان آن رسیده است که شاهزاده رسما د رمورد گروه جنگ طلب و ضد ملی مجاهدین رجوی و تجزیه طلبان مواضع خودش را برای هوادارانش مشخص کند . تجربه نشان داده است که بدون شفاف سازی نمی توان در سیاست ایران حضور جدی در بین مردم ایران داشت . مردم ایران نسبت به کمک های خارجی به نیروهای سیاسی اپوزیسیون و دولتها همواره حساسیت داشته اند . بعید بنظر می رسد که شاهزاده از این حساسیت ها بی خبر باشد .

کانادا بدلیل تعریف های بلوک های سیاسی بعداز تقسیم بندی جنگ جهانی دوم ، نمی تواند بازیگر اصلی سیاست جهان و خاورمیانه باشد . به همین دلیل کانادا نمی تواند در تحولات ایران و خاورمیانه نقش جدی داشته باشد . حساب باز کردن روی ائتلاف مجاهدین و سلطنت طلبها در تورنتو ، و نقش بسیار ضعیف آنان در جامعه ایرانی در تورنتو بر شاهزاده پوشیده نیست .

24 نوامبر 2016-

*** 

مهمانی برای پناهندگان سوری با اهداف سیاسی (چهارشنبه سوری، پرداخت دین اقای مریدی به سازمان مجاهدین؟)

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=26980

جامعه‌شناسی سیاسی اپوزیسیون ایران و عربستان

jalal-ijabiجلال ایجادی، میلیون ایران، دوم اکتبر ۲۰۱۶:… آیا سیاست حزب دمکرات کردستان برپایه منافع شهروندان کرد است یا زیر نفوذ معادلات دیپلماسی دو کشور در منطقه است؟ آیا ساختار نظامی بوروکراتیک مجاهدین به منافع ملی توجه دارد یا تابع سران و در خدمت بازتولید نظم امتیازداران این سازمان است؟ …  مخالفان همیشه خواهان دمکراسی نیستند بلکه سهمی از قدرت و پول را می خواهند بدون آنکه این قدرت دمکراتیک باشد. همه اپوزیسیون رژیم، دمکرات و مترقی …

تاریخچه ۵۰ ساله سازمان مجاهدین خلق

لینک به منبع

جامعه‌شناسی سیاسی اپوزیسیون ایران و عربستان

آیا سیاست حزب دمکرات کردستان برپایه منافع شهروندان کرد است یا زیر نفوذ معادلات دیپلماسی دو کشور در منطقه است؟ آیا ساختار نظامی بوروکراتیک مجاهدین به منافع ملی توجه دارد یا تابع سران و در خدمت بازتولید نظم امتیازداران این سازمان است؟

جامعه شناسی سیاسی چیست؟

جلال ایجادیجامعه شناسی سیاسی یکی از بخش های علم جامعه شناسی است که به شکل تخصصی رابطه میان شهروندان و قدرت سیاسی و نهادهای دولتی و احزاب سیاسی را مورد مطالعه قرار میدهد. نوع مناسبات سیاسی و ایدئولوژیک میان افراد و احزاب سیاسی و قدرت، موضوع اساسی این دانش است. بنابراین جامعه شناسی سیاسی بویژه به تحلیل زمینه های زیر می پردازد: یکم، دولت و جنبه سیاسی و تاریخی و اجتماعی آن و اینکه چگونه دولت از جامعه متاثر می گردد یا تاثیر می گذارد؟ دوم، رابطه میان احزاب و قدرت سیاسی است و اینکه استراتژی تصرف قدرت از جانب نیروها و گروههای اجتماعی چگونه تعیین میشود؟ چگونه نیروها و گروههای سیاسی و اجتماعی نفوذ خود را در جامعه تعریف میکنند و چگونه این هدف قابل اجراست؟ سوم، تحلیل چرخش های تناسب قوا درجامعه و اینکه چگونه تناسب قوا میان نیروها قابل تغییر است و چگونه شهروندان این شکافها را تغییر می دهند؟ چهارم رابطه قدرت های حزبی باامر کسب قدرت سیاسی و ارزشها اخلاقی در جامعه. آیا ارزش های اخلاقی نیروها در احترام به منافع دمکراسی خواهی در جامعه است یا این ارزش ها تابع منافع نخبگان و استراتژی قدرت است. البته میان علوم سیاسی و جامعه شناسی سیاسی نزدیکی بسیار است و بقول ریمون آرون علوم سیاسی فصل سیاسی جامعه شناسی سیاسی است. بمعنای دیگر بازیگران عرصه سیاست همان بازیگران اجتماعی هستند که دارای جامعه شناسی ویژه خود بوده و از منافع و شیوه و اخلاق ویژه خود پیروی می کنند.

با توجه به مقدمه بالا نگاهی بیاندازیم به جنبه ای از سیاست اخیر حکومت های ایران و عربستان سعودی، و مواضع حزب دمکرات کردستان و سازمان مجاهدین که سمتگیری مساعد به وهابیسم را نشانه برجسته سیاست خود نموده اند. آیا سیاست حزب دمکرات کردستان برپایه منافع شهروندان کرد است یا زیر نفوذ معادلات دیپلوماسی دو کشور در منطقه است؟ آیا ساختار نظامی بوروکراتیک مجاهدین به منافع ملی توجه دارد یا تابع سران و در خدمت بازتولید نظم امتیازداران این سازمان است؟

رقابت دو رژیم اسلامی در منطقه

مقابله جوئی میان ریاض و تهران سابقه طولانی دارد. هم اکنون ما شاهد تند شدن این رقابت جوئی هستیم. چندی پیش روزنامه اقتصادی «فایننشال تایمز» نوشت: «با توجه به بحران منطقه‌ای و قیمت‌های نفت رقابت ایران و عربستان به خطرناکی انبار باروت است.» به نوشته این روزنامه «اکنون خطر یک جنگ آشکار بین ریاض و تهران رو به افزایش است.». پرسش این است که ریشه بحران در کجاست و آیا امکان جلوگیری از چنین بحرانی وجود دارد؟ هرگز روابط نزدیکی بین پادشاهی سنی عربستان سعودی و جمهوری اسلامی شیعه وجود نداشته است و این تناقض سیاسی و مذهبی همچنان ادامه دارد. رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به حادثه کشته شدن زائران و از آن میان ۴۰۰ ایرانی در «منا» در دوره گذشته، تهدید کرد که ایران «اقدام تلافی جویانه» را در نظر خواهد داشت. در دوره جدید حمله های رسانه‌ای دو رژیم علیه یکدیگر گستر‌ده‌تر شد و از جمله نامه جواد ظریف در روزنامه نیویورک تایمز، که عربستان را عامل اصلی خشونت در خاورمیانه معرفی کرد. مسئولان ریاض در پاسخگویی از حمایت جمهوری اسلامی از رژیم اسد در کشتار هزاران نفر، حرف زده و آنها حکومت ایران را بعنوان عامل خشونت در منطقه قلمداد می کنند. حضور ایران در بازار نفت و مخالفت با سیاست نفتی عربستان، جنگ نیابتی دو رژیم در سوریه و یمن و حضور ترکی الفیصل وزیر اطلاعات پیشین رژیم سعودی در نشست سالانه مجاهدین خلق در پاریس، به این درگیری‌ها فضای جدیدی داده تا آنجا که تحلیلگر روزنامه فایننشال تایمز با توجه به اظهارات تند خامنه‌ای می نویسد: «این لحن تند حاکی از گسترش تنش در سراسر منطقه است و با وضعیت اروپا چند ماه پیش از جنگ جهانی اول قابل مقایسه و به همان اندازه خطرناک است.». جنگ رقابتی دو رژیم مذهبی سنی و شیعه تا کجا گسترش پیدا خواهد کرد؟ هریک از این دو رژیم که توطئه گر و هژمونی طلب هستند به آرایش قوا دست زده و خواهان ضربه به دیگری می باشد. عربستان با توجه به خصوصیات برخی نیروهای قومگرا و محلی ایرانی در پی تشویق تجزیه طلبی در کردستان و خوزستان و بلوچستان می باشد. این وضع برای برخی نیروهای سیاسی ایرانی چه نتیجه ای داشته است؟ برخی از این نیروها، این شرایط را برای خویش مطلوب ارزیابی کرده تا خود را بیشتر مطرح ساخته و از امکانات مالی افزونتر برخوردار گردند. در واقع سیاست خارجی یک کشور انگیزه استراتژی جدید برای این نیروها می گردد. نیروهای سیاسی همیشه ادعا دارند که تحلیل مستقل آنان و منافع مردم زیر نفوذ آنان، پایه برای سیاست ریزی است. تاریخ نشان می دهد که این اصل همیشه محور باقی نبوده و ارزشهای اعلام شده تابع منافع قدرت هاست. یکی از ویژگی های احزاب سیاسی دوگانگی در سخن و رفتار است و این پنهانکاری، درک سیاست را دشوار می سازد و به بازیگران فرصت مانور بیشتری می دهد.

همسویی برخی نیروهای سیاسی ایران با عربستان

بناگاه استراتژی جدید حزب دمکرات کردستان ایران تغییر می کند و حرکات مسلحانه در ایران بعنوان خط مشی حزب مطرح می گردد. بنظر می آید این چرخش تابع سیاست سعودی هاست. مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کردستان ایران به بی‌بی‌سی گفت که پیشمرگه‌‌های حزب او در کردستان ایران با نیروهای دولتی وارد جنگ مسلحانه شده‌اند. آقای هجری پیشتر اعلام کرده بود که حزب او “مرحله نوینی” از مبارزه را در کردستان آغاز کرده است. او گفته بود که منظور از مرحله نوین مبارزه، حضور پیشمرگه‌‌های مسلح حزب در میان مردم کردستان است که «هدف آن دادن آگاهیِ سیاسی و امید به مردم و تشویق آنها به مبارزه برای حقوق ملی خود است». او می‌گوید که اعضای حزب دموکرات کردستان ایران در یک جنگ مسلحانه با نیروهای دولتی درگیر شده‌اند. دبیرکل حزب دموکرات کردستان ایران در برنامه “به عبارت دیگر” تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی می گوید حزب او قصد آغاز دور جدید مبارزه مسلحانه در کردستان نداشته ولی چون نیروهای دولتی از رفت و آمد مسلحانه پیشمرگه‌‌‌هایش جلوگیری می‌کنند، درگیری نظامی به آنها تحمیل شده است.

در این شرایط مقامات نظامی و سیاسی ایران، حزب دمکرات کردستان ایران را به دریافت کمک مالی از عربستان سعودی متهم می‌کنند و حضور نظامی پیشمرگه‌های این حزب را تحرکاتی خوانده‌اند که به نیابت از عربستان سعودی صورت می‌گیرد. مصطفی هجری در مصاحبه با بی بی سی این اتهام‌ ها را رد می‌کند. او منکر نیست که حزب او در گذشته و حال، از کشورهای خارجی تقاضای کمک کرده است، ولی می‌گوید که تا به حال پاسخ مثبتی به تقاضاهایش داده نشده است. بعلاوه آقای هجری در مصاحبه تازه با روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست»، گفته بود همانطور که جمهوری اسلامی ایران به دشمنان اسرائیل مثل حماس و حزب الله کمک می‌کند، اسرائیل هم باید به سازمان‌های ایرانی مخالف جمهوری اسلامی کمک کند. آقای هجری در برنامه بی بی سی، “به عبارت دیگر”، همچنین به صحبت‌های یکی از اعضای شناخته شده حزبش در جریان مراسم حج امسال در یکی از کانال‌های تلویزیونی وابسته به عربستان سعودی که جنجال آفرین شده بود، واکنش نشان داد و آنرا تائید می کند. البته اخبار پیامد این ماجرا نشان داد که دعوت سعودی ها گسترده بود و گروه دعوت شد ترکیبی از افراد ایرانی از آذربایجان، بلوچستان، کردستان و خوزستان بوده اند. نهادهای امنیتی سیاسی سعودی با این ترکیب پیام روشنی برای ایران فرستاده که تجزیه و آشوبهای منطقه ای در ایران امکان پذیر است. البته انگیزه های افراد این گروه از سیاسیون مهمان عربستان می تواند متفاوت باشد، ولی در یک امر آنها مشترک هستند: این افراد مخالف یکپارچگی ایران بوده از یکسو و از سوی دیگر خواست این افراد برای خدمت به سیاست تبلیغی و تهیجی و اهداف دیپلوماتیک سعودی می باشد.

آیا این تغییر سیاست حزبی و سفر این هیات رابطه ای با سیاست عربستان ندارد؟ مذاکرات پنهانی میان مقامات سعودی و حزب دمکرات بطور مسلم این سیاست ها را همسوتر ساخته است. نتیجه این سیاست مسلحانه در کردستان ایران چه خواهد بود؟ آیا تشدید سرکوب فعالان مترقی کرد توسط جمهوری اسلامی، از جمله نتایج این سیاست مسلحانه نخواهد بود؟ یادآوری کنیم که بعضی از سازمان‌های سیاسی و شماری از فعالان مدنی در کردستان ایران از تاکتیک جدید این حزب انتقاد کرده‌اند و آن را بهانه‌ای برای امنیتی کردن بیشتر فضای سیاسی و اجتماعی کردستان و جلوگیری از هرنوع فعالیت مدنی می‌دانند. علیرغم اعتراض محافل مترقی کرد و غیر کرد در ایران، حزب دمکرات روی سیاست جدید خود پافشاری نموده و پیشبرد جنگ مسلحانه را درست می داند. آیا مردم کرد موافق این جنگ هستند؟ آیا این جنگ هدف دمکراتیک دارد و راهگشای دمکراسی است؟ پاسخ منفی است زیرا منطق این جنگ تجزیه طلبی و هماهنگی با سیاست سعودی هاست. آیا «پیشمرگه» هایی که در این جنگ شرکت خواهند داشت سربازان فرمانبر و مطیع بوده یا افراد با فرهنگ و دمکراسی خواه می باشند؟ با اطمینان می توان گفت شرکت کنندگان این جنگ با پول سعودی و ایدئولوژی قومی و عقب ماندگی فکری و توهمات مزمن، سیراب شده اند. بعلاوه حضور افراد سیاسی دیگر در کنار حزب دمکرات، بیانگر یک سفر فکرشده و سازمانیافته است و با توجه به هوش و حس سیاسی و تجربه سیاسی این افراد، بروشنی درک می کنیم که این سفر یک انتخاب سیاسی در حمایت از سیاست وهابیسم در قدرت است.

یک نیروی سیاسی خواهان جنگ مسلحانه علیه قدرت حاکم است. اینگونه جنگ ها در فرهنگ چپ سنتی، اغلب جلوه ای «مترقیانه و ضد استبدادی» دارند. حال آنکه اینچنین نیست. در شرایط مشخص کنونی، این جنگ ها، در واقع جنگی هایی ایدئولوژیکی و با قوم پرستی افراطی و با منافع قبیله ای و محرکه های بین المللی می باشند. این جنگ ها تمایل به دمکراسی ندارند زیرا درعمق خود با اوهام «رهایی» و در واقع با ایدئولوژی و منافع وهابیسم و منافع آل سعود گره می خورند. این جنگ ها بیان آرمانگرایی رمانتیک نیستند بلکه نتیجه معامله دیپلوماتیک هستند. این جنگ ها مبارزه شهروندانه نبوده بلکه در خدمت رهبران قبیله با ایدئولوژی های کهنه و تمایلات مافیایی می باشند. ما می دانیم که ستمگری حکومت دینی شیعه، پیوسته در ایجاد جنگ مذهبی میان شیعه و سنی فعال بوده است، ما میدانیم که حکومت اسلامی مانع دمکراسی بوده است، و میدانیم که رژیم ولایت فقیهی، فراهم کننده پیشرفت فرهنگی و مدنی و اکولوژیکی مناطق گوناگون ایران و شکوفائی فرهنگی قومیت های گوناگون نیست. ما می دانیم این ستمگری حکومتی زمینه نارضایتی ها را همیشه دامن زده است و بیعدالتی فرهنگی را همیشه گسترده است. ولی توجه داشته باشیم که ستم حکومتی بطور اتوماتیک قربانی را دمکرات نمی کند، ستم حکومت ولایت فقیهی منجر به ایجاد اتوماتیک افراد آزادیخواه نمی شود.

مخالفان همیشه خواهان دمکراسی نیستند بلکه سهمی از قدرت و پول را می خواهند بدون آنکه این قدرت دمکراتیک باشد. همه اپوزیسیون رژیم، دمکرات و مترقی نیستند. اپوزیسیون رنگارنگ است. چپ ارکائیک، قوم پرست افراطی، جمهوری خواه اسلام پرست، اصلاح طلبان حکومتی، فعالان اپورتونیست، و نیز اشخاص جمهوری خواه لائیک و صادق، شخصیت های فرهنگی مستقل و غیره، همگی در اپوزیسیون قراردارند. ولی باید پرسید هر یک از آنها چه پروژه ای برای جامعه دارند؟ آیا پروژه آنان در ماهیت خود، در برابر الگوی حکومتی قرار می گیرد؟ بدون شک مدل اسلامی جز قهقرا چیز دیگری نیست، بدون شک ایدئولوژی چپ مکتبی جز نوعی از دیکتاتوری، مدل مدیریتی دیگری ندارد. بدون شک کسانی هستند که در پی استقرار قدرت مافیایی جدید در برابر مافیای حاکم بر ایران می باشند. الگوهای طرح شده نیروهای سیاسی اغلب الگوهای کهنه و غیر مدرن می باشند. بعلاوه الگوهای فریبنده ای نیز وجود دارد که دارای ظاهر نیکو ولی همخوان با سیاست تبهکاران نوع دیگر است.

جامعه ایران احتیاج به طرح های مدرن و مترقی و شفاف دارد. بطور طبیعی همیشه نخبگان مترقی در پی ساختمان فرهنگی و سیاسی و اکولوژیکی نظام جدیدی می باشند و هستند کسانی که در این راه تلاش جانانه می کنند. مسلم است که در برابر استبداد و توطئه های متعدد رژیم کوتاه نباید آمد ولی این مقاومت برای الترناتیو مدرن دمکراسی کافی نیست، آن مقاومتی جالب است که با دمکراسی و شهروندی همساز باشد، آن مقاومتی که با فرهنگ و فلسفه و خرد شهروندانه درآمیخته است. سمتگیری به آغوش وهابیسم سیاسی و ایدئولوژیک عربستان و یا هر کشور و قدرت طماع دیگری، هرگز مدلی دمکراسی خواه برای مردمان سراسر ایران بحساب نمی آید. از نظر جامعه شناسی سیاسی رقابت میان رژیم ها و یا نیروهای سیاسی، همراه با هدف معیین و انگیزه خاص است، ولی رقابت همیشه پایه در آزادی طلبی و صداقت ندارد.

پرسش های اساسی برای نخبگان

پیش از انقلاب حزب توده در یک دوران طولانی از پول و سیاست شوروی برخوردار بود و جریانات چریکی از کمک قذافی و صدام بهره بسیار بردند. آقاى خمینى در فرانسه با کمک کشورهاى بزرگ و بویژه آمریکا و با دلالى یزدى ها و قطب زاده ها و با پول هنکفت و با شیعه گری خود و متاثر ساختن بخش عظیم اپوزیسیون، مشغول پى ریزى استبداد شد. در تاریخ سیاسی ایران، این سنت از دیرباز ادامه دارد. مجاهدین با صدام و عربستان ساختند و امروز آقای هجری بسوی عربستان و اسرائیل دست دراز می کند. نماینده حزب دمکرات به عربستان می رود و با شرکت در حج مذهبی به مصاحبه جنجالی دست زده و از مقامات سعودی حمایت می کند. این گفته ها و حرکات یک اشتباه غیرارادی نیست، بیان همسوئی سیاست حزب دمکرات با استراتژی عربستان میباشد. بعلاوه حضور یکی از مقامات برجسته عربستان در جلسه و جشن سازمان مجاهدین، نشان دهنده ابعاد استراتژیک سیاست سعودی ها می باشد. ترکی الفیصل در نشست «بورژه» سازمان مجاهدین شرکت می کند. نشست سالانه سازمان مجاهدین، در شهر «بورژه» در حومه پاریس، بیش از هر چیز دیگر متاثر از حضور و سخنان شاهزاده ترکی الفیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی (استخبارات) قرار می گیرد. ترکی الفیصل، بعلاوه فرزند پادشاه پیشین عربستان و عضوی موثر و بانفوذ در خاندان سلطنتی این کشور هم هست. در عرصه سیاست، این حرکات جشن برای رقص و پایکوبی نیست، بلکه داستانی پرمعناست. این اقدام ها تحقیق میدانی در باره ابن سعود و اسلام نیست، بیانگر صلح طلبی و حسن نیت نیست، بلکه بازی توطئه گری در قبال حریفان است. ذهن ساده انگار، قادر به درک پیچیدگی های پشت پرده و یا کلک ها و رازهای سیاسی نیست. در دنیای سیاست و در تئاتر نمایش سیاست، حوادث ساده، در بسیاری از موارد دارای معنای عمیق هستند و منافع حیاتی بازیگران سیاسی را منعکس می کنند.

چرا برخی از نیروهای اپوزیسیون ایران بسوی عربستان روی آورده اند؟ باید اعتراف نمود در برابر حاکمیت حکومت ولایت فقیه، شکست بسیاری از سازمانهای سیاسی امری واضح است. آنها شانس نداشتند تا قدرت را بدست گیرند و حکومت اسلامی خمینی، با همراهی آمریکا، بازار، اوباشان، فقیران، و بخش وسیعی از توده های مذهبی و خرافاتی و غیردمکرات و با دستگاه شیعه گری و زنجیره مساجد، پیروز شد. در این چرخش تند حوادث، اپوزیسیون ایران به بیرون پرتاب شد و امروز بسیاری از نیروهای اپوزیسیون ایران گیج می باشند. پس از ۳۷ سال تسلط استبداد دینی حکومتی در ایران، نبود دورنمای روشن و امیدبخش، بسیاری از رهبران اپوزیسیونی را از نظرفعالیت سازمانی و حضور سیاسی، در بن بست قرار داده است. زمان میگذرد و آنها پراکننده تر می شوند، زمان میگذرد و تعداد مهمی از رهبران اپوزیسیون پیر می شوند و می بینند که اثری از خود بجای نگذاشته اند. زمان میگذرد و امیدهای تصرف قدرت به ناامیدی تبدیل می شوند. زمان میگذرد و قدرت حکومتی اسلامی با فساد و سرکوب و ایدئولوژی شیعه گری و فریب و دروغ و توطئه گری سیاسی و تبلیغاتی و پورنوگرافیک و دسیسه قتل علیه مخالفان به سلطه گری ادامه می دهد. احساس ناامیدی و ناتوانی برای برخی قابل تحمل نیست. برخی از سیاسیون اپوزیسیون، با روانی رنجیده، با احساس شکست و با نیازمادی پررنگ خود، راه را در نزدیکی با محافل پول و قدرت مخالفان جمهوری اسلامی می بینند. فرصت طلبی و مال پرستی بالا می آید، راه سقوط باز می شود.

برای این نخبگان سرخورده دشواری ها فراوان است. جامعه ایران نیز از یکسو به مصرف گرایی خو میکند و از سوی دیگر علیرغم میل به فضای دمکراتیک، از خشونت های انقلابی هراس دارد و به رهبران سیاسی اعتماد ندارد. چنین شرایطی برای بسیاری نیروها، درماندگی آور است و تخریب کننده حوصله می باشد. چگونه می توان در لیدرشیبی قرار گرفت و از رقیبان عقب نیافتاد؟ چگونه می توان در رهبری باقی ماند و به افراد عضو تشکیلات ثابت کرد که آنها رهبران خردمند و دوراندیش می باشند؟ اینگونه نخبگان مخالف حکومت با انگیزه های روانکاوانه و اگوئیسم و جاه طلبی فردی خود و در تنهایی خود، به دهلیز قدرت های دیگر نقب می زنند. زمانی که فرد سیاسی برای قدرت خود بسیاری از افراد دیگر را قربانی می کند، به فرد نارسیسیک مخرب تبدیل می شود. آیا بسیاری از این رهبران، به افراد نارسیسیک مخرب تبدیل نشده اند؟ حال وضع روانی و تمایل رفتاری این رهبران چگونه قابل تحلیل است؟ بنظر می آید تشتت و ناتوانی نیروها و سردرگمی آنها از یکسو و نیازآنها به وجود داشتن و خود را نشان دادن از سوی دیگر، زمینه مساعد برای نزدیکی به کشورهای پولدارو رقیب را بوجود آورده است. و روشن است که رژیم خامنه ای در سوریه و لبنان و یمن و بحرین، استراتژی نفوذ و هژمونی طلبانه سختی را دنبال می کند؛ هدف رژیم ایران مقابله جوئی با سعودی هاست. رژیم ریاض نیز حیثیت خود را در خطر می بیند و این رژیم سیاست یارگیری را فعال نموده است زیرا می داند که جاه طلب و فرصت طلب فراوانند. پس ناتوانی و پاتولوژی نیروها از یکسو و از سوی دیگر نیاز مقابله جوئی وهابیسم، همدیگر را پیدا می کنند و همبستر می شوند.

چرا این احزاب ایرانی و برخی شخصیت های رسانه ای با عربستان همسو می شوند؟ انگیزه آنان کسب قدرت و پول و اسلحه است؟ تبعیت سیاست این احزاب از سیاست عربهای سعودی به چه معناست؟ آیا مخالفت داشتن با حکومت خامنه ای توجیه کننده ایجاد جنگ داخلی در کردستان است؟ وضع هریک از نیروهای سیاسی در این رقابت حاد چگونه قابل تحلیل است؟ شهروندان آگاه این کشورها چه موضعی اتخاذ نموده و چه منفعتی در این جدال سیاسی دارند؟ معنای میهن پرستی و منافع ملی چیست؟ آیا در سیاست، ارزش های اخلاقی معنا دارد؟ آیا کسب قدرت به هر قیمت توجیه شده است؟ آیا سیاست تجزیه طلبی تخریبی با سیاست دفاع از منافع ویژه فرهنگی و زبانی و عدالت اجتماعی شهروندان، یکی است؟ در خاورمیانه کدام سیاست شوم و خطرناک است و کدام سیاست صلح آمیز و خردمندانه است؟ آیا سیاست می تواند خردمندانه باشد؟ معیاری های یک اپوزیسیون مترقی در زمان جدال قدرت های حاکم در منطقه، کدامند؟

اپوزیسیون پریشان و تمایل به مردگی

اپوزیسیون ایران می تواند به این پرسش ها پاسخ دهد. البته روشن است که در شرایط سلطه مطلقه رژیم، برای نیروها هیچ امیدی به برانگیختن مردم و طرح انقلاب مورد علاقه اشان، وجود ندارد. این سازمانها با چند آرزوی گنگ، با شعارهای قدیمی و نامناسب خود، با تشکیلات کهنه، با بیسوادی و دانش نازل، با بی پولی، با توده سازمانی بی اعتمادشده، قادر نخواهند بود تناسب قوا را در جامعه تغییر دهند. بسیاری ازاین سازمانها فرقه های کوچک و بزرگی هستند که طراوت و پویایی جامعه را از یاد برده اند و شکل گیری های اجتماعی و فرهنگی جدید را نمی دانند، آنها از پدیده های اساسی مانند اکولوژی و بحران زیست محیطی بی اطلاع اند و فقط همان طرح های کهنه دگماتیستی را تکرار می کنند. چپ ارکائیک و سنتی با مدل های روسی و چینی و کوبایی باقی مانده است. ناسیونالیست ها با مدل های صد ساله زندگی می کنند و گویا زمین و زمان تکان نخورده است. اصلاح طلبان دینی دوباره مدل اسلامی بزک شده را برای جامعه پیشنهاد می کنند. قبیله گرایان با عشق جداسازی و تجزیه کشور، خود را با برخی محافل جهانی همساز می کنند. حال آنکه پروژه تجزیه طلبی با ویژگی تاریخی و فرهنگی ایران خوانایی ندارد. علیرغم تمام افت و خیزها، کردها و آذریها و بلوچها و فارسها، در طول تاریخ درهم تنیده شده اند و اجزای ایران بوده اند. در واقع آسیب ها در راستای جداسازی، از جانب قدرت ها و نیروهای سیاسی و ایدئولوژی های ناسیونالیست و دینی، تولید شده اند. روند طبیعی این اقوام، همزیستی با یکدیگر بوده است.

اپوزیسیون ایران زمانی که سکولار و آزادیخواه و متحد است جالب می باشد، ولی اعتراف کنیم که اپوزیسیون دارای آسیب های فراوان است. بطور مسلم هنگامیکه رهبرانی در رسانه ها ظاهر می شوند و یا زمانی که رسانه های خارج کشور برنامه آگاهی دهنده دارند، رژیم ایران عصبانی و پر از خشم است و زمانی هم که برخی سیاسیون در هتل های سعودی ها به «تبادل نظر در باره سرنوشت ایران» می پردازند، رژیم ایران برای سیاست تبلیغاتی خود شادمان است. شرایط پیچیده ای داریم و بخشی از اپوزیسیون خود را مثله مثله می کند و بی اعتبار می سازد. تسلط حکومت اسلامی با قراردادهای اتمی تقویت شده است ولی اپوزیسیون در کجاست؟ واقعیت این است که همه این واکنش های نادرست و ناسالم از یکسو و همه گرایش های کهنه و محافظه کارانه اپوزیسیون از سوی دیگر، به تغییر دمکراتیک، نمی انجامد. باید گسست کرد. باید گرایش های فرهنگ ساز را تقویت کرد و فصل جدیدی آغاز کرد و در این فصل جدید، نقد دین اسلام و دکترین قرآنی و ایدئولوژی ها جایگاه ویژه ای دارد، انتقاد از دگماتیسم ها و توهمات عقیدتی نقش برجسته ای دارد، ژرف نمودن گرایش به آزادی و دمکراسی و شهروندی یک نیاز بنیادی است، تقویت سکولاریسم با فکر فلسفی و دانش و اکولوژی، یک امر اساسی است.

جامعه شناسی سیاسی در تحلیل نیروهای سیاسی، این واقعیت را نشان میدهد که بخش مهمی از نیروهای سیاسی ایران محافظه کارند و فاقد سیالیت فرهنگی و فکری هستند. این نیروها نگران از دست دادن چیزی هستند ولی نمی دانند که خیلی چیزها تغییر یافته است و آنها خیلی چیزها را از دست داده اند. ائتلاف بخشی دیگر با مرتجعین عربستان کج راهی بیش نیست و در تناقض با منافع ملی است. عربستان سعودی این نیروها را به یک وسیله ساده سیاست تبلیغاتی خود تبدیل می کند و آنها را وارد شطرنج بزرگ خود نمی کند. البته ورود به این بازی شطرنج، ورود به بازی شومی است که در عرصه اجتماعی و سیاسی، جز بدنامی میراث دیگری نخواهد داشت. نیروهایی که در جنگ دوم با نازیسم ساختند برای همیشه در تاریخ گم شدند. نیروهایی که در زمان شاه توسط لیبی و عراق کمک مالی و رسانه ای شدند در شرم خود باقی ماندند. سازمان مجاهدین که از امتیازات بیشماری در دوران صدام برخوردار شد، توسط جمهوری اسلامی و رژیم شیعه عراق و چراغ سبز آمریکایی ها، به بیرون از عراق پرتاب شدند و حیثیت خود را از دست دادند. امروز نیروهایی که سمتگیری بسوی عربستان، حکومت نفت و شمشیر، را در پیش می گیرند خواهان خراب کردن همه پل های پشت سر میباشند و خود را در مسلخ قرارداده اند. نیروهای سیاسی که آلت دست می شوند و جاه طلبانه به پول و قدرت بسنده می کنند، مردگان بی افتخاری بشمار می آیند.

جلال ایجادی
جامعه شناس دانشگاه فرانسه

(پایان)

*** 

سران عربستان سعود و وهابیت مسعود خدابندهIf you thought Iran’s mullahs were bad, try Saudi’s Wahhabis

مرگ مسعود رجوی
The death of Massoud Rajavi
https://youtu.be/CBJ3XiaQwT4

عربستان سعودی مجاهدین خلق داعش و تروریسمIs Saudi Arabia Pivoting Toward Iranian Radicals?

مریم رجوی مزدور عربستان سعودی گردن زدن را تایید می کنداز «ضارب دختران» تا «اعدام ضدبشری یک زندانی»! نگاهی به مواضع متناقض مریم رجوی

فروغ جاویدان مرصاد رجوی مجاهدین خلقحنیف حیدر نژاد: نگاهی به فروغ جاویدان، ۲۵ سال بعد- قسمت نهم و پایانی

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=25913

تقابل عربستان و ایران؛ ارسال پیام از مقر سازمان مجاهدین خلق 

jamshid_Barzegarجمشید برزگر، بی بی سی، دوازدهم ژوئیه ۲۰۱۶:… آقای فیصل زمانی که قصد داشت خطاب به مریم رجوی سخن بگوید و اقدامات او و همسرش مسعود رجوی را بستاید، از آقای رجوی با عنوان مرحوم یاد کرد، و پس از آنکه به دلیل تشویق حضار ناگزیر شد جمله اش را تکرار کند، مجددا از “مرحوم مسعود رجوی” سخن گفت. در آن زمان، نه مریم رجوی به عنوان مخاطب او و نه حاضران در نشست، واکنشی … 

لینک به منبع

تقابل عربستان و ایران؛ ارسال پیام از مقر سازمان مجاهدین خلق

جمشید برزگر
تحلیلگر بی بی سی در امور ایران

مریم رجوی

نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق ایران، در شهر بورژه در حومه پاریس، امسال بیش از هر چیز دیگر تحت الشعاع حضور و سخنان شاهزاده ترکی الفیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی (استخبارات) قرار گرفت.

جمشید برزگرآقای جمشید برزگر

به گفته برخی منابع نزدیک به سازمان مجاهدین خلق ایران، نشست سالانه این سازمان که معمولا در ماه ژوئن برگزار می شد، امسال به دلیل تقارن با ماه رمضان در روز شنبه نهم ژوییه برگزار شد.

رسانه های نزدیک به سازمان مجاهدین خلق و برخی رسانه های عربی که به طور زنده آن را گزارش می کردند، از حضور حدود صد هزار تن از هواداران سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت در این نشست خبر داده اند.

تقریبا در همه نشست های سالانه سازمان مجاهدین خلق، شماری از چهره های سیاسی اروپایی و آمریکایی که اغلب در زمان حضور فاقد سمت رسمی بوده اند، شرکت و از این سازمان حمایت کرده اند، حتی اگر در زمان تصدی گری خود در مقامی سیاسی، رویکردی متفاوت در قبال سازمان مجاهدین خلق داشته یا از شرکت در نشست های این سازمان خودداری کرده بودند.

امسال نیز همچون سال های گذشته شماری از چهره های سیاسی اروپایی و آمریکایی و مسلمان در نشست سازمان مجاهدین خلق ایران حضور یافتند و در سخنان خود از این سازمان حمایت کردند.

وبسایت سازمان مجاهدین خلق سخنرانان این نشست را چنین معرفی کرده است: نیوت گینگریچ رئیس پیشین کنگره آمریکا، جان بولتون سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل، مایکل موکیزی وزیر سابق دادگستری آمریکا، هوارد دین رئیس پیشین حزب دموکرات آمریکا، فیلیپ کراولی سخنگوی سابق وزارت‌خارجه آمریکا، تام ریج اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا، بیل ریچاردسون، فرماندار، سفیر و وزیر پیشین در آمریکا، ارتشبد جیمز کانوی فرمانده پیشین نیروی تفنگداران دریایی آمریکا، مارک کینزبرگ سفیر پیشین آمریکا در مراکش، ژنرال دیوید فیلپس فرمانده سابق حفاظت اشرف، لوییس فری رئیس سابق اف.بی.آی، فرانسیس تاونزند مشاور رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا، اد ملکرت نماینده پیشین دبیرکل سازمان ملل‌ متحد در عراق، استرون استیونسون رئیس پیشین هیئت رابطه با عراق در پارلمان اروپا، سیداحمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر، پاندلی مایکو نخست‌وزیر اسبق آلبانی، رامایاد وزیر پیشین حقوق‌ بشر فرانسه، اینگرید بتانکورد کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری کلمبیا و صالح القلاب وزیر پیشین تبلیغات اردن.

البته شماری از سخنرانان نیز با سمت و عنوان فعلی خود معرفی شده و در این نشست سخنرانی کرده اند: سناتور آمریکایی رابرت توریسلی، چاک والد معاون فرمانده ارتش آمریکا در اروپا، اولین یونه عضو سنای فرانسه، سر دیوید ایمس نماینده پارلمان انگلستان (بریتانیا)، آنتئا مک اینتایر نماینده پارلمان اروپا از انگلستان، پال موناهان نماینده پارلمان انگلستان، ماتیو آفورد نماینده پارلمان انگلستان، جودی اسکرو نمایندهٴ مجلس کانادا، فرانسیس ری یل نماینده پارلمان فدرال سوئیس، محمد اللحام نماینده پارلمان فلسطین، ژیلبرت میتران رئیس بنیاد «دانیل میتران» و از فرزندان فرانسوا میتران، رئیس‌جمهور فقید فرانسه، سناتور ونسان کاپوکانیرو شهردار بورژه و دو تن از رهبران مخالفان بشار اسد در سوریه.

میهمان جنجالی

ترکی فیصل

با این همه، به نظر می رسد که یک نام بیش از دیگران توانسته هم توجه رسانه ها را به خود جلب کند و هم واکنش مقامات جمهوری اسلامی را برانگیزد: شاهزاده ترکی الفیصل، فرزند پادشاه سابق عربستان سعودی و رئیس پیشین استخبارات این کشور.

درست است که ترکی الفیصل، رییس پیشین استخبارات سعودی است، اما او فرزند پادشاه پیشین عربستان و عضوی موثر و بانفوذ در خاندان سلطنتی این کشور هم هست. جایگاه و پیشینه ترکی الفیصل به ویژه در متن روابط بسیار متشنج جمهوری اسلامی ایران با شماری از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و در رأس آنان عربستان سعودی اهمیتی دوچندان به نفس حضور و سخنرانی او در نشست یکی از اصلی ترین نیروهای مخالف جمهوری اسلامی می بخشد.

تندی لحن رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی در مقابله با جمهوری اسلامی و رهبران پیشین و کنونی آن و صراحت او در تأکید بر ضرورت براندازی نظام سیاسی مستقر در ایران، هنگامی که دو کشور فاقد مناسبات سیاسی با یکدیگرند، جایی برای تفسیر و تاویل این اقدام او باقی نمی گذارد.

جمهوری اسلامی ایران هم، در درک این پیام تعلل نکرده و هم حضور و هم سخنان ترکی الفیصل را نه مواضع شخصی او، بلکه مواضع رسمی عربستان سعودی در دشمنی با خود قلمداد و آن را محکوم کرده است. اظهارات سخنگوی سپاه پاسداران و منبعی آگاه در وزارت امور خارجه ایران در واکنش به سخنرانی ترکی الفیصل به احتمال بسیار تنها سرآغاز رشته ای از واکنش های تند خواهد بود و هر دریچه و روزنه محتمل برای بهبود روابط دو کشور در آینده قابل پیش بینی را خواهد بست.

تردیدی نیست که حضور و سخنرانی ترکی الفیصل در نشست سازمان مجاهدین خلق ایران، به معنای رسمیت یافتن مناسبات و مراودات سازمان و دولت سعودی به حساب خواهد آمد.

اما چرا عربستان سعودی، که در تمامی سال های گذشته با وجود همه تنش هایش با جمهوری اسلامی در همکاری و همراهی با سازمان مجاهدین خلق احتیاط می کرد، اکنون بی مهابا، دست رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت خود را چنان باز می گذارد که در این نشست حاضر شود و با تندترین لحن ممکن از ضرورت سرنگونی نظام حاکم بر ایران سخن بگوید؟

از زمان روی کار آمدن پادشاه جدید عربستان سعودی و تیم نزدیک به او، همه اتفاقات بر شدت تیرگی روابط ایران و عربستان افزوده است. همزمان با در پیش گرفته شدن رویکردی سرسختانه تر در قبال ایران در ریاض، رهبران جمهوری اسلامی از جمله آیت الله خامنه ای و فرماندهان سپاه بر تندی لحن خود در قبال عربستان سعودی و متحدانش در منطقه افزوده اند.

اعدام شیخ نمر روابط ایران و عربستان را به شدت تیره‌تر کرد

اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی سرشناس شیعه در عربستان سعودی و حمله به سفارت این کشور در تهران، به قطع روابط دو کشور انجامید. تحولات جاری در یمن، عراق، سوریه و سرآخر دور تازه تهدیدهای رهبران ایران علیه حکومت بحرین، ظاهرا جایی برای پرده پوشی و احتیاط نزد رهبران عربستان سعودی باقی نگذاشته است.

در چنین شرایطی، حمایت آشکار و مستقیم از نیروی مخالفی که رهبران جمهوری اسلامی از همان آغاز استقرار نسبت به آن حساسیت فوق العاده ای نشان داده اند، پیامی است که تندی آن به خوبی در تهران احساس خواهد شد و ناگزیر در واکنش ها و مناسبات و تحولات منطقه ای بازتاب خواهد یافت.

از سوی دیگری، سازمان مجاهدین خلق نیز که در سال های اخیر و به دنبال از دست دادن پایگاه اصلی خود در عراق در کمپ اشرف به طور فزاینده ای تحت فشار بوده است، دلیلی نمی بیند که از این همکاری علنی و صدور چنین پیامی به تهران استقبال نکند.

هدف اصلی و اولویت غیرقابل جایگزین سازمان مجاهدین خلق ایران، برانداختن حکومت جمهوری اسلامی است. استقرار در خاک عراق، هنگام جنگ این کشور علیه ایران، به روشنی ثابت کرد که این سازمان تا کجا حاضر است برای دستیابی به هدف خود هزینه بپردازد. به همین دلیل، برای این سازمان، به ویژه در شرایط کنونی داشتن متحد یا یاریگری علنی مانند عربستان سعودی، رخدادی مثبت به حساب خواهد آمد.

‘مرحوم مسعود رجوی’؟

فارغ از لحن به شدت تند و ستیزه جویانه ترکی الفیصل در قبال رهبران جمهوری اسلامی، بخش دیگری از سخنان او نیز مورد توجه قرار گرفته است.

آقای فیصل زمانی که قصد داشت خطاب به مریم رجوی سخن بگوید و اقدامات او و همسرش مسعود رجوی را بستاید، از آقای رجوی با عنوان مرحوم یاد کرد، و پس از آنکه به دلیل تشویق حضار ناگزیر شد جمله اش را تکرار کند، مجددا از “مرحوم مسعود رجوی” سخن گفت.

در آن زمان، نه مریم رجوی به عنوان مخاطب او و نه حاضران در نشست، واکنشی نشان ندادند. با این حال در متون منتشر شده از ترکی الفیصل در رسانه های نزدیک به سازمان مجاهدین خلق، کلمه مرحوم حذف شده است و حتی شاهین قبادی، سخنگوی سازمان مجاهدین خلق، در واکنشی به رادیو فردا با استناد به گزارش های منتشر شده در روزنامه الشرق الاوسط و دو منبع عربی دیگر، گفته که از سخنان ترکی الفیصل سوء تعبیر و نتیجه گیری نادرست شده است.

برخی منابع نزدیک به سازمان مجاهدین خلق ایران نیز در گفتگویی که با آنها داشتم، بر زنده بودن رهبر سازمان خود تاکید کردند و اظهارات رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی را اشتباه خواندند.

مسعود رجوی از زمان سقوط صدام حسین در عراق، در مکانی نامعلوم به سر می برد. با این همه، او در سال های اخیر به طور پیوسته از طریق پیام های صوتی و تصویری با اعضای سازمان و هوادارانش در تماس بوده است.

آخرین پیام صوتی مسعود رجوی حدود ۲۱ ماه پیش، در ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۳ منتشر شده است. از آن هنگام تا کنون تنها پیام های مکتوبی از او منتشر شده است.

در چنین شرایطی به نظر می رسد که تردیدها در مورد سرنوشت مسعود رجوی تنها می تواند با ارسال پیام صوتی یا تصویری جدید و یا دیده شدن دوباره او برطرف شود.

اما حتی اگر چنین شود، باز این سوال همچنان مطرح خواهد بود که آیا کسی مانند رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت یک کشور، زمانی که می خواهد با یک نیروی مخالف صحبت کند، از وضعیت مرگ و زندگی رهبر آن مطلع نیست و به سادگی و به سهو می تواند مرتکب اشتباهی تا این حد خبرساز و غیرمنتظره شود؟

(پایان)

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=18746

درخواست مریم رجوی از سفیر عربستان برای استفاده از بقایای مجاهدین خلق در تجاوز به یمن 

مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسمخبرگزاری فارس، بیست و هشتم می ۲۰۱۵:…  «مریم رجوی»، رهبر سازمان تروریستی مجاهدین خلق در دیدار با «محمد آل الشیخ»، سفیر عربستان سعودی در پاریس از آمادگی این گروه تروریستی در کمک و همکاری با عربستان در تجاوزاتش علیه ملت یمن خبر داد.  رجوی در این دیدار همچنین تاکید کرد که عربستان هرگاه از مجاهدین خلق درخواست کمک کند، این سازمان آماده اجرای درخواست‌های این کشور فورا …

مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسمگاف جدی تلویزیون العربیه در مصاحبه با مریم رجوی (+ مصاحبه کامل مزدور مریم رجوی با شبکه العربیه)

لینک به منبع

در دیدار مریم رجوی با سفیر عربستان در پاریس:

«مجاهدین خلق» برای کمک به عربستان در تجاوز به یمن اعلام آمادگی کرد

سازمان تروریستی مجاهدین خلق آمادگی خود را برای هرگونه کمک و همکاری با عربستان سعودی در تجاوزاتش علیه یمن اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: «مجاهدین خلق» برای کمک به عربستان در تجاوز به یمن اعلام آمادگی کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، «مریم رجوی»، رهبر سازمان تروریستی مجاهدین خلق در دیدار با «محمد آل الشیخ»، سفیر عربستان سعودی در پاریس از آمادگی این گروه تروریستی در کمک و همکاری با عربستان در تجاوزاتش علیه ملت یمن خبر داد.

رجوی در این دیدار همچنین تاکید کرد که عربستان هرگاه از مجاهدین خلق درخواست کمک کند، این سازمان آماده اجرای درخواست‌های این کشور فورا و بدون ذره‌ای تردید است.

شبکه الغدیر نیز در این خصوص نوشت: به نظر می‌رسد، رجوی تلاش دارد، پس از طرد شدن گروه تروریستی‌اش از عراق به هر طریق ممکن جای پایی برای خود در عربستان پیدا کند.

منابع آگاه خاطر نشان می‌کنند که رجوی و آل الشیخ تاکنون چندین بار با یکدیگر در پاریس دیدار داشته‌اند و رجوی در این دیدارها از کمک‌ها و حمایت‌های مالی‌ عربستان سعودی در سال‌های گذشته از این گروه بویژه پس از طرد شدن از عراق، تقدیر و تشکر کرده است.

انتهای پیام/ز

Self Sacrifice Struan Stevenson Rajavi terroristsBehind Struan Stevenson’s book “Self Sacrifice

آن خدابنده سرگی بلیسکوPresident of MIVILUDES Serge Blisko with Anne Khodabandeh (Singleton) of the FST

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=18665

دخالت صریح و وقیحانه باند رجوی درامور داخلی سوریه

صابر ازتبریز (امضاء محفوظ)، بیست و پنجم می ۲۰۱۵:…  این ژنرال دست پروده اجنبی ها ، دشمن مردم سوریه و محبوب باند رجوی میگوید: ” مردم کشورهای عربی در برابر این ظلم و سیاستهای شنیع و رویای رژیم ایران برای تشکیل یک امپراطوری و خوابهای بی‌اساسش بسیار صبر و تحمل و پایداری کردند. و بعد از این‌که همه راهها با رژیم ایران با شکست مواجه شد، این کشورها قیام کردند و در مقابل تجاوز و فساد او …

مریم رجوی کشتار یمننعل وارونه ای بنام دخالت های ایران در امورمنطقه!

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقمجاهدین، اسرائیل، داعش و بازگشت مجاهدین به روزگار وصل خویش

(با تشکر از صابر دریافت شد – ایران اینترلینک)

دخالت صریح و وقیحانه باند رجوی درامور داخلی سوریه

سیمای ضد آزادی رجوی که حداکثر اعتبارش بیان نظرات یک گروه مافیایی است، همواره آه وفغان سر میدهد که رژیم ایران در ممنطقه وجهان دخالت میکند وباید که ارباب عمو سام دربرابر این دخالت های موهوم ایران ، جانب ” مماشات ” را رها کرده وبرخورد جدیتری با آن بکند!

اما نوبت به خود که می رسد ، خودشان را مجاز میدانند که درامور هرکشوری وازجمله سوریه و… دخالت خشنی کرده وبجای انجام نقش یک رسانه، دریک طرف دعوا قرارگرفته و اخبار را بنفع آنها جهت دار نموده و درحد وسع خود ودرهماهنگی کامل با رسانه های امپریالیستی وصهیونیستی ، درامور داخلی دیگران دخالت میکنند.

علاوه براینکه قسمت قابل توجهی از رسانه های این گروه دغلکار ، مشغول خبر سازی برعلیه سوریه وایجاد جنگ روانی برعلیه اکثریت مردم ودولت قانونی آن کشور ، اخیرا مصاحبه ای با فردی که ” سرتیب مثقال البطیش ” که دراینجا عضو شورای فرماندهی انقلاب؟! سوریه معرفی شده ، انجام داده که استعمال کلمات وادبیات خاص رجوی دراین مصاحبه بسیار عجیب وروشن است و برخواننده ایرادی وارد نیست که اگر قضاوت کند که این حرف ها به این ژنرال که خود سر درآستانه ی امپراطوری جهانی نهاده، دیکته شده وسخنان او نمونه ی بارز ” کپی برابر اصل است” میباشد!

او میگوید:

” برادران ایرانی ام، از سوریه مجروح با شما صحبت می‌کنم از میان قربانیان آن، از میان کودکان و زنان و افراد مسن، از میان ویرانی عظیم در شهرها و روستاها که خشک و تر را با هم سوزانده است . تقریبا ۵سال است که ما از این وضعیت رنج می‌بریم، وضعیتی فاجعه‌بار که علت و مسبب آن رژیم دیکتاتوری است که توسط حکومت آخوندی حاکم بر ایران و باندهای آن در منطقه حمایت می‌شود “.

اینکه مخاطب او ( برادران ایرانی) که باشند، فعلا بماند!

اما اگر شهرو روستا های سوریه ویران شده وکودکان و… قربانی شده اند، مسبب اصلی اش سران آمریکا و اروپا ست که برطبق مقررات ” نظم نوین جهانی” مایل نیستند که رژیمی مانند بشار اسد که ” نافرمان ” ودیکتاتور ” بد ” است ، برپا بماند وبجای آن کشور سوریه تکه پاره شده ودرخدمت استراتژی ایجاد خاورمیانه ی بزرگ باشد ویا یک رژیم دیکتاتوری ” خوب ” وعربستان گونه بوجود آید و ارتش آزاد؟؟ سوریه آلت فعل دست چندم اجرای این برنامه های تجاوزکارانه ، درکنار نیروهای تکفیری مهمتر ازخود مانند داعش، النصره، احرارالشام، توحید و…شده است!

دراینجا لازم است این سئوال مطرح گردد که بموجب کدام خط وبرنامه ی ارائه شده ، این گروه خودرا ارتش انقلابی میداند؟!

اگر این جریان با لحاظ عملکردهایش انقلابی محسوب گردد، دراینصورت نظام آمریکائی وسیستم صهیونیستی که انقلابی تر باید باشند!!

مصاحبه جنین ادامه پیدا میکند:

” اما اکنون روزانه شاهد شکستهای نظامی رژیم در عراق، سوریه و یمن هستیم. در سوریه اکنون هیچ جایی چه از نظر مادی و چه معنوی برای عناصر رژیم ایران وجود ندارد. کینه مردم سوریه نسبت به رژیم افزایش یافته و روز به روز کینه آنها از رژیم ایران … بیشتر می‌شود “.

بلی بشرحی که اززبان یک نشریه ی معتبر آلمانی درآخر این متن خواهد آمد، حکومت بشار اسد واقعا تحت فشارهای بیحد است و مجبور شده که در کنار تلاش برای تهیه ی ارزاق مردم، در۱۶۰ جبهه بجنگد والبته شکست های موضعی وفراز وفرودهایی درکارش خواهد بود!

قبح این ادعا دراین است که ایران درگیر جنگ مستقیم با نوکران غرب در سوریه نیست وادعای چنین چیزی که شکست خورده ، عجیب است.

ایران بعنوان متحد استراتژیک سوریه ، نقشی در این کشور دارد ولی نقش تعیین کننده مربوط به ایران نبوده و اوضاع وخیم سوریه نتیجه ی عملکرد ونقشه های دور ودراز پیچیده ی دیگران است.

به عراق که میرسیم باید گفت که بازهم این ایران نبوده که با تجاوز نظامی به عراق ، این کشور رادچار ویرانی کرده باشد وعلیرغم نفوذی که بطور طبیعی دراین کشور وجود دارد، بازهم نقش درجه اول ازآن دیگران است!

این ژنرال عضو ارتش انقلابی ؟؟!! سوریه میگوید:

” چنان‌چه شنیده باشید دیشب در جسرالشغور در بیمارستان جسرالشغور توانستیم تعداد زیادی از آنها را اسیر و تعداد بیشتری را از پای درآوریم و اکنون پیروزیها در شمال و جنوب سوریه ادامه دارد. در سوریه، شکستهای رژیم ایران و شبه‌نظامیانش به عقب‌نشینی و از دست دادن مواضع یکی پس از دیگری از مدتها پیش آغاز شده است “.

بلی این موضوع صحیح است که شما ویارانتان بیمارستانی را با بستری هایش تصرف کردید که ارتش سوریه هم دریک عمل غافلگیرانه موفق به نجات سربازان زخمی خود ازاین بیمارستان شد!

البته ما هم براین موضوع واقفیم که با روی کار آمدن ملک سلمان درعربستان، برمیزان دخالت درسوریه افزوده شده و تکفیری ها ونوکران غرب فعال تر شده اند وطبیعی است که پیش روی هایی داشته باشند.

ما این موضوع را هم میدانیم که همه ی نیروهای شما ارتش آزادی ها، درکنار داعش و…، دراردوگاهی درجنوب ترکیه مدام درحال مجهز شدن و ورود به داخل سوریه هستند وازمنابع واحدی برای کسب این پیروزی ها بهره میبرند که ازنظر شما ایرادی ندارد، فقط ایراد کار دراین است که ایران کمک های لجستیکی را نباید درحق متحد قانونی خود انجام دهد!

” سرتیب مثقال البطیش ” میگوید:

” رژیم کینه توز ایران دستاوردی جز به هدر دادن ثروتهای مردم منطقه با جنگهای خانمانسوز نداشته است هدف آن نابودی خلقهای منطقه و آواره کردن آنهاست. هدف آن افزایش کینه و فرقه‌گرایی کریه و زشت و ظالمانه در میان خلقهاست “.

این نهایت بیشرمی است که گناه های دنیای متجاوز غرب را به حساب ایران میگذارید وآیا نمیدانید که کمک های احتمالی ایران به کشور متحد خود دهها برابر کمتر ازمیزان کمک های عربستان، مرتجعین منطقه، ترکیه و جهان غرب به تکفیری ها ست ؟!

دولت سوریه ابدا فرقه گرا نیست وحمایت قانونی ازاین دولت درزمره ی کارهای فرقه گرایی محسوب نمیشود وبنابراین ایران منافعی درترویج فرقه گرایی نداشته واین طرف های مقابل وحامیان شمایند که چنین میکنند!

این ژنرال دست پروده اجنبی ها ، دشمن مردم سوریه و محبوب باند رجوی میگوید:

” مردم کشورهای عربی در برابر این ظلم و سیاستهای شنیع و رویای رژیم ایران برای تشکیل یک امپراطوری و خوابهای بی‌اساسش بسیار صبر و تحمل و پایداری کردند. و بعد از این‌که همه راهها با رژیم ایران با شکست مواجه شد، این کشورها قیام کردند و در مقابل تجاوز و فساد او در منطقه ایستادند. و توفان قاطع سر برآورد و عقب‌نشینیهای رژیم در همه سطوح آغاز شد “.

تمامی جهان میدانند که درطول این ۲۰۰سال گذشته، دولت های متعددی درایران بوده و هرگز به خاک کشوری تجاوز نکرده اند وبلکه بارها مورد تجاوز قرار گرفته اند، پس طرح این مدعا اعتباری درحد یک تهمت ودروغ بیشرمانه دارد!

وانگهی مگر سران برخی کشورهای مرتجع عرب نماینده ی مردم عرب هستند که شما کار این مرتجعین را به آن مردم بیخبر ازاوضاع، نسبت میدهید؟!

مردم یاد شده نفعی ازاین ائتلاف های ارتجاعی ندارند وبنابراین دخالتی هم دراین نوع ائتلاف های مورد بحث ندارند بحساب آنها دروغ نگویید و دامن آلوده ی باند رجوی را آلوده تر ازاین نکنید!

با عرض پوزش ازخوانندگان محترم، با آوردن نوشته ی مجله ی آلمانی درزیر، به نوشته ی خود پایان میدهم.

صابر

ارتش سوریه در ۱۶۰ جبهه می جنگد! – یونگه ولت

داعش آنچه را که آمریکا و اتحادیه اروپا آغاز کردند ادامه می دهد. ترکیه – عضو ناتو- و عربستان سعودی با آتش پشتیبان از داعش حمایت می کنند.

روز چهارشنبه پس از حمله داعش به پالمیر این شهر به تسخیر داعش در آمد. پالمیر و کریاتین در استان حلب قرار دارند که بزرگترین استان سوریه، در کنار جاده رابط بین شرق و غرب کشور است. گفته می شود در حمله به پالمیر بیش از ۵هزار نیروی داعش سهیم بوده اند. ارتش سوریه که در حال حاضر بطور همزمان در ۱۶۰ جبهه در نبرد است، نتوانست در برابر آن حمله مقاومت کند. ظاهرا چنین بنظر می رسد که ارتش قادر به دفع حمله داعش به معبر مرزی الطنف بین سوریه و عراق نیز نبوده است. دست کم، بی بی سی، ازقول رامی عبدالرحمان، از باصطلاح مرکز مشاهده حقوق بشر سوریه که در انگلستان مستقر است، این طور نقل کرده است. از سوی نیروهای نظامی سوریه در این مورد خبری منتشر نشده است. در صورتی که این خبر درست باشد دمشق کنترل خود بر آخرین گذرگاه مرزی به عراق را نیز از دست داده است. البته این نظر هم هست که ممکن است این یک عقب نشینی تاکتیکی باشد برای بدست آوردن کنترل بعدی بر این معبر مرزی.

روز جمعه نیروهای ارتش سوریه موفق شدند با یک حمله نامنتظر حلقه محاصره جبهه النصرت، همپیمان القاعده را، گرد بیمارستان ملی جسرالشغور بشکند تا سربازان مجروح را که در بیمارستان بستری بودند به محلی دیگر منتقل سازد. جبهه النصرت مورد حمایت ترکیه، قطر و عربستان سعودی است. در ماه آوریل داعش با ترکیب گروههای رزمی از چچن، قفقاز و دیگر گروههای شبه نظامی اسلامی برای حمله به ادلیب » لشگر اسلامی کشورگشا» را با شرکت هزاران مجاهد برپا کرد. ترکیه ( عضو ناتو) نیز به آنها آتش پشتیبان می دهد.

تا امروز داعش بخش های بزرگی از مناطق صحرائی میان سوریه و عراق را تحت کنترل خود در آورده است. منطقه تحت کنترل داعش از شمال محدود است به ترکیه از جنوب به عربستان سعودی. این دو کشور در عمل از شبه نظامیان داعش حمایت می کنند. بار سنگین برای سوریه در درجه اول از دست دادن منابع نفت در شرق، در مخاطره قرار گرفتن تولید گاز و حملات مکرر به امکانات برق رسانی است. در واقع همان کاری را که آمریکا و اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۰ از لحاظ اقتصادی علیه دولت پرزیدنت بشار اسد آغازکردند تا این دولت را تحت فشار قرار دهند، امروز داعش ادامه می دهد. طبق گزارش های چند خبرگزاری، داعش امروز در حدود ۵۰ درصد ازخاک سوریه را تحت کنترل خود در آورده است، اما این منابع نمی گویند که در این مناطق بزرگترین قدرت عشایر هستند. مردم غیرنظامی که پس از حمله داعش به شرق موفق به فرار شدند، به مناطقی روی آوردند که تحت کنترل ارتش سوریه است و دولت سوریه نیازمندیهای آنان را برآورده می سازد.

http://www.jungewelt.de/2015/05-23/056.php

(پایان)

محمد حنیف نژادابراهیم خدابنده: آیا کسی هنوز به رجوی چشم امید بسته است؟

مریم رجوی و سخنرانان اجاره ایاگر رجوی این انرژی را بجای مزدوری و دریوزگی، برای مردم گذاشته بود

***

همچنین:

نعل وارونه ای بنام دخالت های ایران در امورمنطقه!

صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، دهم می ۲۰۱۵:…  تسلط بر منابع خاورمیانه توسط دیگرانی که تلفات انسانی ومالی ناشی این حماقت وخیانت رهبران ودولتمردان خود را متقبل میشوند وحرکت راحت تر برای گشودن دروازه های شرق که اینک نقش مهم تری در جهان ایفا میکند! فرقه ی رجوی با هزار زجمت

کسی به آمدن مجاهدین فکر هم نمیکند!

صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، نوزدهم آوریل ۲۰۱۵:… انتشار نوشته هایی ازباند رجوی که عمدتا درصدد تولید نفرت بین اسرا وخانواده ها میباشد وطی آن با لحن تندی باشما برخورد میشود، ابدا نباید شما را به خشم آورده و با تسلیم شدن به یاس وبیعملی، سرنوشت فرزندان خود را که مسلوب الاختیار بوده وموقعیتی کمتر ازصغا

جان بولتون جزو منتصبان شِلدون گرَی اَدلسون هاست!

صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، سیزدهم آوریل ۲۰۱۵:… جریان ازاین قرار است که گویا دریکی ازرسانه های فارسی زبان مطلبی نوشته شده که طی آن این سناتور نئوکونسراتیو وصهیونیست امریکائی به پیشنهاد بمباران ایران متهم شده و رسانه های رجوی بعنوان وکیل مدافع او وارد معرکه شده و با درج م
 
 
مریم رجوی مزدور عربستان صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، دوم آوریل ۲۰۱۵:…  فرقه ی رجوی که منافع ننگین وگذرای خود را درهمراهی وهمکاری با این مرتجعین واربابان بزرگتر نئو کان آنها دانسته به تکاپو افتاده وعلاوه برتکرار شبانه روزی اخبار دروغین رسانه هایی که تحت تسلط وال استریت ، صهیونیست ها ونئو کان ها هستند، خود نی
 
 
مریم رجوی، حجاب اجباریصابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، بیست و ششم مارس ۲۰۱۵:…  باندازه ی طرف مقابل هم قابل اعتماد نیستند ؟ آیا فراموش کرده اید که جورج بوش بعد از اشغال افغانستان وعراق و علیرغم مشاهده ی اینکه ایران هیچ کمکی به رژیم های غیر نرمال این کشورها نکرد و بخاطر این برخوردش میبایست مورد تک
 
 
صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، بیست و سوم مارس ۲۰۱۵:…  اصلا چرا جای دوری برویم ، همینکه درسازمانی موسوم به مجاهدین خلق ایران ، عوامل عینی وذهنی معینی سبب شد که این سازمان ازنفی سیستم سرمایه داری مترقی تر ، به قبول روابط برده داری درمناسبات خود روی آورد ، نشان میدهد ک
 
 
صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، هشتم مارس ۲۰۱۵:…  وبسایت رسمی مجاهد نماهای خلق ایران نوشته است : “خانم خوله دنیا سخنگوی ائتلاف ملی سوریه: ریشه اصلی مشکلات منطقه رژیم ایران است ” جواب ساده وقاطع این ادعای سرتاپا دروغ این است که این ایران نبوده ونیست که نقشه ی ایجاد خاورمیانه ی بزرگ را د