سازمان خلق (فرقه رجوی) در مطبوعات عراق (از برنامه ریزی و حمایت از تروریسم در بروکسل تا هشدار وزارت خارجه عراق به غرب)

سازمان خلق (فرقه رجوی) در مطبوعات عراق (از برنامه ریزی و حمایت از تروریسم در بروکسل تا هشدار وزارت خارجه عراق به غرب)

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و چهارم فوریه 2014: … “سلیم الجبوری” و “حیدر الملا” متهم به تروریسم و تحریک به خشونت هستند. وی افزود که این افراد جزئی از طرح سازمان تروریستی خلق میباشند. “علی الشلاة” در اظهاراتی مطبوعاتی عنوان کرد: «سازمان تروریستی خلق با اعطای رشوه و وارد کردن برخی نمایندگان پارلمان عراق  به اتحادیه اروپا سعی در بدنام کردن عراق دارد؛ همانطور که این اتفاق در گذشته و زمانی …

در خصوص نشست اخیر رجوی با ساکنان لیبرتی: رجوی هرگز دست از فریب و دسیسه بر نمی دارد

گزارش سازمان ملل: ادامه نگرانی از نقض حقوق بشر توسط رهبری مجاهدین خلق (فرقه رجوی)

سازمان تروریستی خلق به نمایندگان پارلمان عراق رشوه می دهد

لینک به منبع
لینک به متن اصلی (عربی)
منظمة خلق الارهابية تقوم بشراء ذمم نواب عراقيين

سایت “كنوز ميديا” – بغداد

23 فوریه 2014

“علی الشلاة” رئیس کمیته “فرهنگ و رسانه” پارلمان عراق تصریح کرد که “سلیم الجبوری” رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان عراق و “حیدر الملا” نماینده فراکسیون “متحدون” در پارلمان متهم به تروریسم و تحریک به خشونت هستند. وی افزود که این افراد جزئی از طرح سازمان تروریستی خلق میباشند.

“علی الشلاة” در اظهاراتی مطبوعاتی عنوان کرد: «سازمان تروریستی خلق با اعطای رشوه و وارد کردن برخی نمایندگان پارلمان عراق به اتحادیه اروپا سعی در بدنام کردن عراق دارد؛ همانطور که این اتفاق در گذشته و زمانی که “عدنان الدلیمی” و “طارق الهاشمی” را به حضور خود پذیرفتند، رخ داد.»

نماینده “دولت قانون” در پارلمان عراق اطلاعاتی را که “سلیم الجبوری” در برابر اتحادیه اروپا در بروکسل ارائه داد را اطلاعاتی گمراه کننده و توهین به دولت عراق توصیف کرد.

گفتنی است “سلیم الجبوری” رئیس کمیته حقوق بشر در پارلمان عراق و نماینده ائتلاف “متحدون”در تاریخ 11 فوریه 2014 تلویحا به افشای مدارکی موثق در اتحادیه اروپا اشاره کرد که این مدارک دست داشتن برخی طرف ها در حمایت از گروه های تروریستی را نشان می دهد. وی همچنین عنوان کرد که پرونده مربوط به آزادی بیان و اقلیت ها را نیز با اتحادیه اروپا مورد بحث قرار خواهد داد.

“الجبوری” همچنین در تاریخ 7 فوریه 2014 اعلام کرد که دعوتی از جانب پارلمان اروپا برای سفر به بروکسل پایتخت بلژیک و مطلع ساختن جامعه بین الملل از وضعیت حقوق بشر در عراق در اواسط ماه جاری دریافت کرده است.

“هوشیار زیباری” خطاب به هیئت سازمان ملل: عراق برای حمایت از اقداماتی که در جهت تسریع در روند پناهندگی ساکنان اردوگاه لیبرتی صورت می گیرد، آماده است

لینک به منبع
لینک به متن اصلی (عربی)
زيباري لوفد أممي: العراق على استعداد لدعم جهود الاسراع في توطين سكان معسكر الحرية

خبرگزاری کل العراق

چهارشنبه , 19 فوریه 2014

[بغداد – سایت أين]

“هوشیار زیباری” وزیر امور خارجه عراق روز چهارشنبه در دیدار با “جین هول لوت” مشاور ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد پیرامون تلاش های این سازمان در جهت تسریع در روند اسکان و پناهندگی ساکنان اردوگاه لیبرتی در خارج از عراق، بحث و تبادل نظر کردند.

در بیانیه وزارت خارجه عراق که نسخه ای از آن بدست خبرگزاری “کل العراق” رسیده، آمده است: «”هوشیار زیباری” در دبیرخانه وزارت امور خارجه با مشاور ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد و همچنین “جورجی بوستون” معاون نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد (یونامی) در بغداد که وی را همراهی می کرد، دیدار داشته که در این دیدار پیرامون مساله اسکان مجدد ساکنان اردوگاه لیبرتی در خارج از عراق، بحث و تبادل نظر شد.

دو طرف در این دیدار تلاش های سازمان ملل متحد که از طریق هیئت یونامی صورت می گیرد را بررسی کردند. تلاش هایی که در زمینه پناهندگی ساکنان اردوگاه لیبرتی در خارج از عراق انجام می شود. وزیر امور خارجه عراق نیز بر حمایت کشورش از همه تلاش ها در این زمینه و ارائه هرگونه تسهیلات لازم از سوی دولت عراق تاکید کرد و افزود: «این تسهیلات با توجه به وظیفه انسان دوستانه دولت عراق ارائه می شود.»

وزیر امور خارجه عراق همچنین بر لزوم تسریع در روند حل این مساله و پایان دادن به همه جزئیات وابسته به آن تاکید کرد؛ مساله ای که راه حل آن اسکان مجدد ساکنان اردوگاه در کشورهای دیگر است. وی همچنین بر لزوم ادامه ارتباطات و مشورت ها با همه طرف ها تا زمان بسته شدن این پرونده تاکید کرد.

وزیر امور خارجه عراق همچنین عنوان کرد: «دولت عراق به همه تعهدات خود به سازمان ملل متحد پایبند بوده است و اخیرا مبلغ 500 هزار دلار به صندوق اعتباری که به پیشنهاد دبیر کل سازمان ملل متحد به منظور اسکان مجدد ساکنان اردوگاه در کشورهای سوم تشکیل شده، کمک مالی کرده است که این اقدام دولت عراق در جهت نشان دادن موضع دولت نسبت به مساله خروج همه ساکنان اردوگاه از کشور صورت گرفته است.

مردان ما در ایران؟


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

همچنین:

سازمان خلق (فرقه رجوی) در مطبوعات عراق (همکاری با تروریستهای سوریه، عملیات تروریستی در عراق، سازمان ملل و اخراج …)

بنیاد خانواده سحر، به نقل از مطبوعات عراق، بغداد، بیست و سوم فوریه 2014: … روزنامه “الاخبار” لبنان روز دوشنبه از برگزاری دیدارهایی میان فرماندهان ارتش آزاد سوریه و عناصر سازمان تروریستی خلق خبر داد و عنوان کرد که این دیدارها در یکی از کشورهای اروپایی صورت گرفته است. سرتیپ

مشاور نخست وزیر عراق: سیاستمداران حامی منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی)، شرافت ندارند

هابیلیان، بغداد، هجدهم فوریه 2014: …  مشاور نخست وزیر عراق با انتقاد از کشورهای حامی گروهک تروریستی منافقین گفت: سیاستمداران حامی منافقین ذره ای شرف ندارند. المطلبی با حمله به سیاستمدارانی که از منافقین دفاع می کنند افزود: برخی سیاسیون که پول هایی را از گروهک تروریستی خلق (منافقین) دریافت کرده اند نه تنها از آن گروه دفاع می کنند بلکه به

مقر ۴۹ مکانی برای فرماندهی یا … !؟

مراد، انجمن نجات مرکز فارس، شانزدهم فوریه 2014: … و جالبتر اینکه مسئولین این مسئله را اینگونه توجیه میکردند که زنان مجاهد خلق بدلیل ذوب شدن در ایدئولوژی سازمان به درجه ای رسیده اند که میتوانند مسئولیت خطیر حفاظت برادر مسعود را بعهده داشته باشند و ….. اما اکنون که پرده ها تا حدود زیادی کنار رفته