سازمان خلق (فرقه رجوی) در مطبوعات عراق

سازمان خلق (فرقه رجوی) در مطبوعات عراق

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1بنیاد خانواده سحر به نقل از مطبوعات عراق، سیزدهم مارس 2014: … این گزارش حاکی از این است که سازمان خلق از راه های عجیبی حتی در قبال اعضای خود استفاده می کند. از جمله این روش ها گرفتن اعترافات روزانه در مقابل ناظران در رابطه با هرچه که به آن می اندیشند همچون طلاق اجباری و دور کردن فرزندان از پدرانشان. جدا شده های این سازمان نیز تحت پیگرد قرار می گیرند و اعلام می شود که این افراد مزدوران …

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1استراتژی که در عراق جا ماند

گزارش سازمان ملل: ادامه نگرانی از نقض حقوق بشر توسط رهبری مجاهدین خلق (فرقه رجوی)

سازمان خلق (فرقه رجوی) در مطبوعات عراق

سازمان خلق همچنان از برخی سیاستمداران عراقی که بارزترین آن ها “ظافر العانی” است، حمایت مالی می کند

لینک به منبع
لینک به متن اصلی (عربی)
منظمة خلق لا تزال تمول بعض السياسيين العراقيين ابرزهم ظافر العاني

سایت عراق القانون

“قربان علی حسین نژاد” مترجم سابق “مسعود رجوی” رهبر سازمان تروریستی خلق تصریح کرد سازمان تروریستی خلق از فعالیت های “ظافر العانی” عضو فراکسیون “متحدون” و نماینده سابق پارلمان عراق حمایت مالی نموده و همچنان این حمایت ها ادامه دارد. وی افزود فعالیت های “العانی” در زمینه به کارگیری برخی نمایندگان پارلمان در جهت تامین منافع سازمان ترورریستی خلق صورت گرفته است.

“حسین نژاد” طی اظهارات خود و در پاسخ به حمایت برخی سیاستمداران از سازمان خلق عنوان کرد: «همه آن ها توسط “ظافر العانی” نماینده اسبق پارلمان عراق که از مجلس اخراج شد، فریب خورده اند. چرا که سازمان خلق از فعالیت های “ظافر العانی” چه در کمپین های انتخاباتی خود و چه در فعالیت های حزبی و پارلمانی، سیاسی و اجتماعی از زمان سرنگونی صدام حسین تا کنون، حمایت مالی می کرده و این حمایت های مالی همچنان ادامه دارد.»

این عضو سابق سازمان که از افراد نزدیک به “مسعود رجوی” بوده همچنین خاطر نشان کرد: «من بیش از 25 سال در بخش روابط خارجی با عراق در این سازمان به عنوان مترجم فعالیت می کردم و همه نامه ها و بیانیه ها و مستندات و کتاب های فرماندهان و منشورات سازمان را ترجمه می کردم. از جمله اینکه بسیاری از نامه ها و بیانیه ها و حتی مصاحبه هایی که از قبل به زبان فارسی توسط “عباس داوری” و “حسین مدنی” (که در ماه سپتامبر گذشته در اردوگاه اشرف کشته شد) و “علی بهاری” با اسم و امضای “ظافر العانی” آماده شده بود، به زبان عربی ترجمه می کردم!! من در ماه رمضان گذشته در نامه ای که برای “ظافر العانی” نوشتم، او را نصیحت کردم که به سازمان خلق اجازه ندهد تا از نام و قدرت وی به عنوان نماینده پارلمان عراق استفاده کند تا از این طریق سازمان بتواند برای مواضع خود مبنی بر ابقای دوستان و فرزندان اسیر ما در عراق تبلیغ نماید. بلکه شما باید به ما برای نجات و انتقال آنان به خارج از عراق کمک کنید. “العانی” در پاسخ به نامه من این چنین نوشت:

«برادرم علی حسین نژاد، رمضان بر شما مبارک. از اینکه در پاسخ به نامه شما تاخیر حاصل شد عذرخواهی می کنم؛ چرا که به خاطر مشغله زیاد اکنون متوجه این نامه شدم. من درد و رنج های خانوادگی شما و مشکلات سختی که دارید را درک می کنم و من حقیقتا موافق با انتقال برادران از اردوگاه هایشان در بغداد و اشرف به هر کشور امن دیگری هستم تا بتوانند در آنجا با آسایش و امنیت زندگی کنند و افراد آنان بتوانند خود و باتوجه به طرز تفکرشان، آزادانه تصمیم بگیرند. چرا که هر گونه روش اجبار، نوعی تروریسم فکری به حساب می آید که من مخالف با آن هستم. از اینکه مرا نسبت به جعل نمودن مواضع و قرار دادن نام من در نامه ها و نسبت دادن برخی اظهارات به من، متوجه ساختید، سپاسگزارم. شما بی شک می دانی که من در زمانی که نماینده پارلمان بودم، هیچ گاه به اردوگاه اشرف نرفتم و هرگز دیداری با آنان و حتی با رهبرانشان نداشتم. این موضع گیری اصولی من است. اما من برای مبارزات آنان علیه نظام ایران احترام قائل هستم. برای شما و خانواده محترم آرزوی زندگی با کرامت و آزادانه دارم. درود برادرانه و صادقانه مرا پذیرا باشید.»

“قربان علی حسین نژاد” در ادامه اظهار داشت: «پس از آنکه نامه ظافر العانی منتشر شد؛ سازمان تروریستی خلق با “ظافر العانی” تماس گرفت و بر او خشمگین شد و به وی دستور داد که آنچه را برای من نوشته تکذیب کند و بگوید که من با دستور اطلاعات ایران با او تماس گرفتم. سایت سازمان نیز مصاحبه ای با او ترتیب داده و پیام ذیل را خطاب به ملت ایران ارسال کرد!!! :

سوال: آیا پیامی برای ملت ایران دارید؟ – دکتر “فاضل العانی”: «بله. من می خواهم پیرامون مساله مشخصی صحبت کنم. من چند روز پیش به گوشم رسید که شخصی به اطلاعات ایران پیوسته و اسم او “حسین نژاد” است. در صفحه او و صفحات سایت های “اطلاعات ایران” اظهاراتی از قول من علیه برادرانم در سازمان خلق نسبت داده شد و من اینجا تاکید می کنم این اظهارات کذب است و حقیقت ندارد. مواضع من و برادرانم مشخص است و آن تعهد و پایبندی به خواسته های شما و تمایل شما به آزادی و اینکه وطنتان یعنی ایران به سمت دموکراسی و به دور از گرایشات و تندروی های مذهبی و دینی متعصبانه که اکنون در ایران وجود دارد، حرکت کند. بنابراین من این موضوع را تکذیب می کنم و اعلام می نمایم که این مسائل تلاشی برای تخریب چهره شخصیت ها و احزاب سیاسی ملی عراق صورت می گیرد و این تلاش ها فایده ای ندارد و بر تعهد سیاسی اصولی و پایبندی ما به اصول سیاسی که با برادرانمان در مقاومت ملی ایران و مشخصا برادرانمان در سازمان خلق داریم، تاثیری نخواهد گذاشت. از شما متشکرم.»

مترجم و عضو جدا شده سازمان خلق اظهارات خود را با طرح این سوالات پایان داد: «آیا این شبیه به پیامی برای ملت ایران است؟؟ یا اجرای دستورات محول شده سازمان به اوست؟ آیا او یک سیاستمدار عراقی مستقل است یا اینکه وی تابع و مطیع سازمان و عروسک و ابزاری در دست سازمان خلق است؟»

گزارشی از تحقیق جنائی ویژه در رابطه با سازمان مجاهدین خلق

لینک به منبع
لینک به متن اصلی (عربی)
تقرير عن التحقيق الجنائي الخاص بمنظمة مجاهدي خلق

سایت الحقائق – گزارشات

ایالات متحده آمریکا – وزارت دادگستری – دفتر تحقیقات پلیس فدرال – لس آنجلس – 90042 – تاریخ 29 نوامبر 2004

تحقیقات جنائی ویژه سازمان مجاهدین خلق / بخش اول

در ذیل خلاصه ای از گزارش مفصل تحقیقات جنائی پیرامون سازمان مجاهدین خلق آمده است. این سازمان، یک گروه تروریستی خارجی است.

سازمان مجاهدین خلق از اسامی و اصطلاحات خاصی همچون مجاهدین خلق و سازمان مجاهدین خلق، شورای ملی مقاومت و ارتش آزادیبخش ملی استفاده می کند. علاوه بر این، سازمان از نام های مختصر دیگری در زبان انگلیسی استفاده می کند که در این گزارش می توان آن را ملاحظه نمود.

تاریخچه سازمان: از تاریخ 8 اکتبر 1997سازمان خلق از سوی وزارت خارجه آمریکا به عنوان سازمان تروریستی خارجی معرفی شد و این عنوان هر دو سال یک بار بدون تغییرات بر این سازمان اطلاق گردید. پایگاه اصلی این سازمان در عراق است و به شدت در تلاش برای سرنگونی حکومت فعلی ایران می باشد؛ به طوری که این سازمان به منظور رسیدن به این هدف دست به اقدامات تروریستی می زند.

سازمان خلق در سال 1963 در ایران توسط برخی اعضای جنبش آزادیخواهی تشکیل شد. این سازمان از بدو ظهور خود یک هدف اصلی داشت و آن سرنگونی “محمد رضا شاه پهلوی” بود؛ به طوری که این سازمان در آن وقت مسئولیت بسیاری از اقدامات تروریستی علیه شهروندان و منافع آمریکا را برعهده گرفت. پس از سرنگونی شاه، هدف این سازمان به سرنگونی حکومت فعلی ایران از طریق مقاومت مسلحانه و اقدامات خشونت آمیز تغییر یافت که این مساله را از طریق بیانیه ها و سایت های التکرونیکی آنان می توان مشاهده کرد.

این سازمان در گذشته اقدامات تروریستی زیادی مرتکب شده است. از جمله این اقدامات می توان به قتل ها و ترور، ربودن شهروندان ایرانی و آمریکایی، تخریب شرکت های نفتی و لوله های آن، انفجارهای تروریستی، حمله به موسسه های دیپلماتیک در بیش از 10 کشور جهان، اشاره کرد. اقدامات تروریستی آنان همچنین فرودگاه های بین المللی را نیز شامل شد.

اقدامات تروریستی کنونی این سازمان: این تحقیق جنائی تاکید دارد که سازمان مجاهدین خلق در حال حاضر اقدامات تروریستی را برنامه ریزی و به مرحله عمل می رساند. از جهتی در پایگاه های این سازمان در عراق و پاریس فرانسه و مشخصا در مقر آن ها “اور سوراواز” برای انجام عملیات تروریستی برنامه ریزی می گردد و از سوی دیگر تماس های تلفنی ضبط شده ای میان فرماندهان سازمان بدست آمده که در آن پیرامون اقدامات تروریستی همچون بمب گذاری ها بحث و تبادل نظر می کنند.

ساختار سازمان مجاهدین خلق: این سازمان از سه بخش اصلی تشکیل می شود:

ارتش آزادیبخش ملی: این بخش، پایگاه نظامی و مرکز عملیات سازمان به حساب می آید که مقر آن در عراق است به طوری که این سازمان، از حمایت و کمک های نظامی زیادی از سوی نظام صدام حسین بهره مند شد. اکثر تمرین ها برای انجام اقدامات تروریستی تحت پوشش این بخش صورت می گیرد. بسیاری از اعضای سابق در ارتش آزادیبخش ملی به ما گفتند که صدام برای مخفی نگاه داشتن اسلحه شیمیایی خود از بازرسان سازمان ملل متحد، آنها را در پایگاه های این سازمان مخفی می کرد. در این تحقیق جنائی همچنین ویدیویی وجود دارد که نحوه پنهان کردن اسلحه در داخل پایگاه سازمان را نشان می دهد که این ویدیو از طریق یکی از روزنامه نگاران کانادایی به نام “آرون ساندز” به دست ما رسیده است. “مسعود طیبی” (مسئول سابق امنیتی در اردوگاه اشرف – پیش از جدا شدن از این سازمان و فرارش از عراق) مسئول پنهان سازی این اسلحه ها در اردوگاه اشرف بود و این اطلاعات از سوی بسیاری از شاهدان در اروپا و کانادا تایید شد.

شبکه پشتیبانی: این بخش در ایالات متحده آمریکا و دیگر کشورهای جهان فعالیت دارد و مسئول ایجاد تبلیغات و تظاهرات ها و افزایش حمایت های مالی و هراس افکنی در میان طرفداران حکومت ایران و همچنین ایجاد رعب و وحشت در میان مزدوران خود سازمان را برعهده دارد. مقر این شبکه در پاریس – فرانسه است.

این تحقیق همچنین عنوان می کند که این شبکه در شهر “کولوگن” آلمان اقدام به خرید تعداد زیادی دوربین های مادون قرمز نموده و تامین مالی این دوربین ها از طریق نقشه های فریبکارانه و غیر قانونی صورت گرفته به طوری که سودهای جمع آوری شده به نام کودکان و با مدارک شناسایی مختلف صورت گرفته است که هر یک از این کودکان در آن واحد عضو خانواده های مختلفی هستند. این بخش سازمان در لس آنجلس آمریکا نیز با هدف افزایش دقت عملیات تروریستی خود علیه ایران، اقدام به خرید دستگاه های (جی پی اس) نمود که منبع مالی آن در لس آنجلس از طریق آنچه که آن را “مالی اجتماعی” نامیده اند، تهیه می کنند.

بخش سیاسی: که شورای ملی مقاومت ایران نیز نامیده می شود که این بخش نیز مسئول تبلیغات و تظاهرات و امور سیاسی است و تلاش دارد که از طریق تلاش ها و اقدامات روتین برای فریب اعضای کنگره آمریکا به بهانه مسائل حقوق بشر در ایران، به اهداف سیاسی خود دست یابد.

این تحقیق همچنین نشان داد که این بخش سازمان اقدامات خود را منظم و حساب شده انجام می دهد و دستورات خود را به طور مستقیم از فرماندهان خود در عراق (مسعود و مریم رجوی) دریافت می کند.

بسیاری از اعضا و رهبران سازمان مجاهدین خلق در لس آنجلس با توجه به وجود مدارک مبنی بر اقدام آن ها به عملیات تروریستی، دستگیر شدند. این گزارش به زبان انگلیسی، اسامی و اقدامات آنان و مدارکی که محکومیت آنان را ثابت می نماید، با جزییات ذکر می کند. در حال حاضر شخصیت های زیادی از سازمان مجاهدین خلق به خاطر مشارکت آنان در اقدامات تروریستی بازجویی می شوند. این گزارش، اسامی و اقدامات انان را توضیح می دهد. گزارش های متعددی نیز نشان می دهد که “صدام حسین” از این سازمان برای سرکوب معترضان کردی و انتفاضه شیعه استفاده نموده است. همچنین ساختار این سازمان هرمی است یعنی اینکه هیچ یک از رهبران پایین دست نمی توانند اقدام و تصمیمی بدون اجازه مقامات عالی رتبه اتخاذ نمایند که این مساله نشان می دهد دستورات از سوی عراق یا پاریس داده می شود و به طور مستقیم به مرحله اجرا می رسد.

نقشه های سازمان مجاهدین خلق: گزارش ها حاکی از این است که فرماندهی سازمان خلق موضوع علیه آنان تحت عنوان “سازمان تروریست خارجی” را بررسی می نمایند. لذا تلاش دارند تا از طریق تامین اطلاعات و گزارش هایی از برنامه هسته ای ایران، به غرب نزدیکتر شوند.

این رویکرد سازمان با دو هدف صورت می گیرد: هدف اول – دست اندازی و ایجاد مشکلات برای حکومت فعلی ایران . و هدف دوم– تلاش برای نشان دادن چهره خود به عنوان اینکه همپیمان ایالات متحده آمریکا هستند و می توانند به عنوان حکومت جایگزین به جای حکومت فعلی ایران عمل نمایند و بدین ترتیب مشروعیت لازم را از حکومت های غربی دریافت می کنند. این در حالی است که این سازمان همچنان اطلاعات غیر دقیقی در رابطه با حکومت ایران می دهد تا بر حکومت ها و رسانه ها تاثیر بگذارد.

سازمان خلق اقدام به داخل کردن اعضای خود به کشورهای جهان از طریق قاچاق و راه های نامشروع دیگر و مدارک غیر رسمی می نماید و در صورتی که یکی از آنان دستگیر گردد، سازمان مدعی می شود که این افراد وابسته به آنان نیستند بلکه صرفا مزدوران حکومت ایران هستند. این سازمان همچنین روش فریبنده دیگری نیز دارد و آن استفاده از پوشش نام کمیته حقوق بشر است. این سازمان از کمک های خیریه ای که به این کمیته ارسال می شود، استفاده می کند و این مساله منبع درآمدی برای سازمان به حساب می آید؛ به طوری که برخی اعضای این هیئت به عنوان پزشک و کمک یار پزشک وارد عمل شده و از سازمان های خیریه می خواهند تا به کودکان پناهنده و گرسنه کمک نمایند و سپس این کمک های مالی به عملیات تروریستی سازمان تبدیل می شود.

تحقیق جنائی در رابطه با سازمان مجاهدین خلق / بخش دوم

این گزارش حاکی از این است که سازمان خلق از راه های عجیبی حتی در قبال اعضای خود استفاده می کند. از جمله این روش ها گرفتن اعترافات روزانه در مقابل ناظران در رابطه با هرچه که به آن می اندیشند همچون طلاق اجباری و دور کردن فرزندان از پدرانشان. جدا شده های این سازمان نیز تحت پیگرد قرار می گیرند و اعلام می شود که این افراد مزدوران نظام ایران هستند. همانطور که در مطالب فوق الذکر توضیح داده شد.

این گزارش ها همچنین حاکی از این است که پیش از حمله آمریکا به عراق، سازمان خلق زندان داخلی داشت که به آن “الفندق” (هتل) می گفتند و از همین مکان بود که مدارک شناسایی بدست آمد که نشان داد این مکان برای چه منظور از آن استفاده می شد و چگونه اعضای سازمان از سوی رهبران آنان شکنجه می شدند.

اما در رابطه با کودکان دور شده از والدینشان، معمولا این کودکان به اروپا تبعید می شوند تا مغزهای آنان با هدف نهادینه کردن افکار سازمان در ذهن های این کودکان و بدون در نظر گرفتن مسائل حقوق بشر، شست و شو داده شود. سپس از این کودکان برای اقدامات فریب اجتماعی همانگونه که در مطالب فوق الذکر و در بخش اول گزارش توضیح داده شد، استفاده می کنند.

این اقدام زشت سازمان خلق با فرار کردن یکی از دختر بچه ها کشف شد؛ پس از آنکه این دختر بچه بر تخت خود بسته شده بود و توانست به یکی از مراکز پلیس خود را برساند و حقیقت را افشا نماید. وقتی کودکان بزرگ شوند برای انجام اقدامات تروریستی مورد استفاده قرار می گیرند. در تحقیق صورت گرفته با اعضای سازمان تروریستی خلق همچنین مشخص شد اگر این افراد با شرکت در اقدامات تروریستی مخالفت نمایند، به آزار و اذیت کردن والدینشان تهدید می شوند.

گزارش های جدا شدگان سازمان خلق حاکی از این است که والدین این کودکان نیز به انجام اقدامات تروریستی به همین روش یعنی تهدید به آزار و اذیت کردن فرزندانشان در صورت عدم همکاری، تهدید می شوند.

http://www.american.com/archive/2011/FBI%20-%20REPORT.pdf

)
http://www.youtube.com/watch?v=oScrIJO6q0M&list=UU0l93Nsn8szy9D4G7mhvfEQ&feature=share&index=3

Open letter to Mrs. Jane Holl Lute
بعد از بیش از سه دهه وعده و وعید، رجوی نهایتا اعضا و هواداران فرقه اش را به آخرت حواله داد

همچنین:

آقای رجوی! در پیام اخیرتان بسیار شکر خوردید

عبدالرضا رستمی، پانزدهم فوریه ۲۰۱۴:…  قسمتی اشاره کردید که قیمت بودن ما در کشورهای اروپایی را شما می پردازید بسیار شکر خوردید. قانون پناهندگی در کشورهای اروپایی از سال ۱۹۵۰ یعنی زمانیکه جنابعالی جیک جیک هم نمیکردید به تصویب رسیده است هنوز زنده هستند اعضایی از کنفدراسیون که از زمان شاه که عزیز دردانه کشورهای اروپا

صدایی از قعرچاه ویل

چاه ویل مسعود رجوی مجاهدین خلقم- افتخاری، ایران اینترلینک، چهاردهم فوریه ۲۰۱۴: …  پیام مسعود رجوی در روز بیستم بهمن و به قول او به مناسبت “تدفین مخفیانه پیکرهای شهیدان اشرف” توسط دولت عراق، بدون آگاه نمودن و خبر دادن به خانواده هایشان و مجاهدین در شبانگاه نوزدهم بهمن و پس از تقریبن صد

ته دیگ خوردن کفگیر رجوی و اقدام او به مظلوم نمایی و التماس کردن از افراد برای ماندن در سازمان

مهدی نیکبخت، ایران ستارگان، سوئیس، بیستم فوریه ۲۰۱۴: … باید به آقای رجوی گفت بهتر نیست خوب نگاه کنی و و پس از این که کمی به خود آمدی ببینی که نه این که در حال خاک شدن نیستی بلکه کاملا ناک اوت شدی و این تلاش مزبوحانه ای بیش نیست , میدانید از کی به زمین خوردید و چه شد که به اینجا رسیدید ؟ از همان جایی که تمام کسانی که تا پای