سازمان مجاهدین خلق ؛ از توهم تا واقعیت

سازمان مجاهدین خلق ؛ از توهم تا واقعیت

سازمان مجاهدین خلق ؛ از توهم تا واقعیتبنیاد هابیلیان به نقل از کانترپانچ، سوم اوت 2019:… نویسنده این مقاله با اشاره به عکس‌های درزشده از فعالیت تیم سایبری منافقین در درون کمپ منافقین در آلبانی و مشهود بودن سن بالای اغلب افراد موجود در عکس، نتیجه می‌گیرد امیدواری و اشتیاق سال‌هاست که از اردوگاه منافقین رخت بربسته و به سختی می‌توان تصور کرد که رهبران این گروه بتوانند توده‌های مردم ایران را علیه نظام جمهوری اسلامی بسیج کنند. سازمان مجاهدین خلق ؛ از توهم تا واقعیت 

آیا رهبر فرقه مجاهدین، امید خود را ازدست داده است؟آیا رهبر فرقه مجاهدین، امید خود را ازدست داده است؟

سازمان مجاهدین خلق ؛ از توهم تا واقعیت

امیدواری و اشتیاق سال‌هاست که از منافقین رخت بربسته است

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

کانترپانچ

مرداد 12, 1398

عکس‌های درز‌شده از درون کمپ مجاهدین که در آن اعضای این گروه پشت مانیتور کامپیوترهایشان سخت مشغول کارند، نشان می‌دهد بیشتر این افراد پیش از انقلاب ایران متولد شده‌اند.

سازمان مجاهدین خلق ؛ از توهم تا واقعیت

به گزارش سرویس بین‌الملل هابیلیان، پایگاه خبری کانترپانچ در مقاله‌ای با عنوان «سازمان مجاهدین خلق؛ از توهم تا واقعیت» که در تاریخ 2 آگوست (11 مرداد) به‌قلم رابرت فانتیانا منتشر شده است فعالیت گروهک تروریستی منافقین در شبکه‌های اجتماعی را که با استفاده از حساب‌های کاربری جعلی انجام می‌شود، مورد بررسی قرار داده است.

مریم رجوی حشمت علوی ، اقدام علیه مصالح عالیه امریکا 

نویسنده این مقاله با اشاره به عکس‌های درزشده از فعالیت تیم سایبری منافقین در درون کمپ منافقین در آلبانی و مشهودبودن سن بالای اغلب افراد موجود در عکس، نتیجه می‌گیرد امیدواری و اشتیاق سال‌هاست که از اردوگاه منافقین رخت بربسته و به سختی می‌توان تصور کرد که رهبران این گروه بتوانند توده‌های مردم ایران را علیه نظام جمهوری اسلامی بسیج کنند. آنچه در ادامه می‌آید، گزیده‌ای از این مقاله است که در اختیار خوانندگان هابیلیان قرار می‌گیرد:

«سازمان مجاهدین خلق ایران این روزها بسیار پرکار است. بعضی از اعضای این گروه، که اغلب مسن به نظر می‌رسند، از تکنولوژی سر در می‌آورند و از رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر برای پیشبرد هدف خود که سرنگون‌کردن حکومت مردمی ایران است، استفاده می‌کنند. منتها، آن‌ها با نام واقعی خود در این رسانه‌ها فعالیت نمی‌کنند؛ بلکه حساب‌های کاربری فراوانی را با نام‌های مختلف ایجاد کرده‌اند و با آن‌ها توییت می‌کنند و پست می‌گذارند؛ به‌این‌منظور که القا کنند سازمان مجاهدین حامیان زیادی دارد.

رهبران فعلی این گروه، یعنی مریم و مسعود رجوی، در حالی خود را حاکمان آینده ایران می‌دانند که خارج از سازمان خود، هواداران زیادی در میان ایرانیان ندارند و می‌توان گفت در نقطه مقابل خواست هشتاد میلیون ایرانی قرار دارند. هرچند، آمریکا خوشحال می‌شود که آن‌ها را به‌عنوان دست‌نشانده خود در ایران به قدرت برساند.

سازمان مجاهدین خلق ؛ از توهم تا واقعیت

[…] حتماً ماجرای حشمت علوی، نویسنده پرکار مقالات ضدایرانی را که اصلاً وجود خارجی نداشته است، شنیده اید. درست است! آن اعضای فعال سازمان مجاهدین در فضای مجازی، او را خلق کرده‌اند تا بتوانند مقالات زیادی را با نام او در رسانه‌های ضدایرانی منتشر کنند.

عکس‌های درز‌شده از درون کمپ مجاهدین که در آن اعضای این گروه پشت مانیتور کامپیوترهایشان سخت مشغول کارند- احتمالاً درحال نوشتن مقالاتی هستند که به‌نام نویسنده‌ای خیالی منتشر خواهد شد یا مشغول توییت‌کردن و پست‌گذاشتن از حساب‌های مربوط به افراد غیرواقعی‌اند- نشان می‌دهد بیشتر این افراد پیش از انقلاب ایران متولد شده‌اند. نگارنده این مقاله با بررسی پنج مورد از این عکس‌ها و ده‌ها نفری که در آن دیده می‌شوند، متوجه شده است شاید تنها دو نفر زیر شصت سال داشته باشند. پیربودن عیبی ندارد؛ کمااینکه دانایی اغلب (ولی مطمئناً نه همیشه) پس از میانسالی حاصل می‌شود، اما امیدواری و اشتیاق جوانی سال‌هاست که ازین افراد رخت بربسته. به‌سختی می‌توان تصور  کرد ‌که از دل چنین گروهی، رهبری پرتکاپو سر بر بیاورد که بتواند توده‌های مردم ایران را به قیام علیه حکومت خود تحریک کند.»

سازمان مجاهدین خلق ؛ از توهم تا واقعیت

لینک به منبع

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/حضور-مجاهدین-خلق-در-آلبانی-مذاکرت-پیوس/

حضور مجاهدین خلق در آلبانی مذاکرت پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا را دچار مشکل کرده است

حضور مجاهدین خلق در آلبانی مذاکرت پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا را دچار مشکل کرده استبنیاد هابیلیان به نقل از ورلد‌پالتیکس‌رویو، بیست و دوم ژوئیه 2019:… نویسنده ورلد‌پالتیکس‌رویو ، بااشاره به رویارویی ایران با آمریکا و عربستان سعودی و حمایت مقامات بلندپایه دولت ترامپ از گروهک منافقین، حضور این گروهک در آلبانی را «ازجمله خطرناک‌ترین بحران‌های ژئوپلیتک حال حاضر در جهان» توصیف می‌کند که این کشور ناخواسته در آن قرار گرفته است. شورای اروپا به آلبانی از طرف اتحادیه اروپا هشدار می‌دهد . مجاهدین خلق آلبانی اتحادیه اروپا 

.

Mojahedin Khalq MEK Rajavi Iranian Cult The shadowy cult Trump advisors tout as an alternative to the Iranian government

حضور مجاهدین خلق در آلبانی مذاکرت پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا را دچار مشکل کرده است

حضور منافقین زنگ خطر را برای آلبانی به صدا در آورده است

نویسنده ورلد‌پالتیکس‌رویو ، بااشاره به رویارویی ایران با آمریکا و عربستان سعودی و حمایت مقامات بلندپایه دولت ترامپ از گروهک منافقین، حضور این گروهک در آلبانی را «ازجمله خطرناک‌ترین بحران‌های ژئوپلیتک حال حاضر در جهان» توصیف می‌کند که این کشور ناخواسته در آن قرار گرفته است.

حضور مجاهدین خلق در آلبانی مذاکرت پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا را دچار مشکل کرده است

به‌گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، نشریه آمریکایی ورلد‌پالتیکس‌رویو در گزارشی بااشاره‌به حضور رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ در آلبانی برای سخنرانی در گردهمایی سالانه منافقین در تیرانا و همزمانی این رویداد با وضعیت سیاسی بغرنج آلبانی و مشکلات عدیده‌ای که دولت ادی راما با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کند، درباره تبعات ادامه حضور این گروهک در آلبانی هشدار داده است.

این مقاله که در تاریخ 18 ژولای به‌قلم فریده قتیس، تحلیلگر مسائل بین‌المللی و ستون‌نویس سی‌ان‌ان و واشنگتن‌پست، منتشر شده است، بااشاره به رویارویی ایران با آمریکا و عربستان سعودی و حمایت مقامات بلندپایه دولت ترامپ از گروهک منافقین، حضور این گروهک در آلبانی را «ازجمله خطرناک‌ترین بحران‌های ژئوپلیتک حال حاضر در جهان» توصیف می‌کند که این کشور ناخواسته در آن قرار گرفته است.

به‌اعتقاد نگارنده این مقاله، آلبانی درحال‌حاضردر دل یک «بحران سیاسی تمام‌عیار» قرار دارد که در مواردی به اعمال خشونت منجر شده و چشم‌انداز روشنی برای آن متصور نیست. فریده قتیس بااشاره‌به تلاش نافرجام چندین‌وچندساله آلبانی، درجایگاه یکی از اعضای ناتو، برای پیوستن به اتحادیه اروپا، می‌نویسد بحران داخلی حال حاضر در آلبانی رسیدن به این هدف را دور و دورتر می‌کند. وی دراین‌باره می‌افزاید مشکلات گریبانگیر آلبانی، این کشور را به هدفی مطلوب برای بازیگران مخرب تبدیل کرده است که به‌دنبال سوءاستفاده از یک کشور متزلزل و بحران‌زده‌اند.

نویسنده ورلد‌پالتیکس‌رویو معتقد است میزبانی از گروهک منافقین آلبانی را در کانون توجه ایران قرار داده است و این موضوع باتوجه‌به شرایطی که آلبانی در آن قرار دارد، زنگ خطر را برای این کشور به صدا در می‌آورد. وی بااشاره‌ به از انزوا خارج‌شدن منافقین پس از روی‌کارآمدن ترامپ، درحالی که پیش ‌از آن و از هنگام انتقال به آلبانی این گروهک در سطح بین‌المللی گوشه‌گیر شده بود، می‌نویسد حمایت مقامات بلندپایه دولت ترامپ به‌ویژه جان بولتون و جولیانی از منافقین، بدون شک توجه تهران را به شرایط سیاسی خطرناک در آلبانی جلب می‌کند.

فریده قتیس شرایط بحرانی‌ای را که دولت ادی راما با آن دست‌به‌گریبان است، این‌گونه توصیف می‌کند: «دولت آلبانی در اوایل سال جاری وارد بحران شد، زمانی که احزاب مخالف از پارلمان خارج شدند و با متهم‌کردن نخست‌وزیر ادی راما به فساد، اعمال نفوذ در انتخابات و ارتباط با جرایم سازمان‌یافته، خواستار استعفای او شدند. حزب سوسیالیست مرکزی راما اکثریت کرسی‌های پارلمان را از آن خود دارد، درحالی‌که مخالفان از احزاب چپ و راست تشکیل شده اند. از زمان پایان حکومت کمونیستی، فساد در همه دولت‌های آلبانی وجود داشته است، اما راما تا حد زیادی از حمایت ایالات متحده و بسیاری از دولت‌های اروپایی برخوردار است [و به‌ این ‌دلیل بر فساد او سرپوش می‌گذارند.]»

به‌نوشته قتیس، تنش‌ها در تیرانا در ماه گذشته و پس‌ از افشاگری بیلد با انتشار یک نوار صوتی از راما که از نقشه او و حزب سوسیالیست در توطئه‌چینی با گروه‌های مجرم برای دستکاری در انتخابات 2016 پرده برمی‌داشت، به اوج خود رسید. اگرچه راما و هم‌حزبی‌هایش منکر این اتهام شدند، اما انکار آن‌ها مانع از آن نشد که مخالفان آن‌ها به خیابان بریزند و جنگی خیابانی میان معترضین از یک سو با کوکتل مولوتوف و پلیس از سوی دیگر با ماشین آب‌پاش در گرفت.

این خبرنگار و تهیه‌کننده سابق سی‌ان‌ان با اشاره به ضرب‌الاجل تعیین‌شده توسط شورای اروپا برای تصمیم‌گیری در خصوص آغاز مذاکرات الحاق آلبانی به اتحادیه اروپا در اکتبر، به دولت این کشور هشدار می‌دهد که زمان برای آن‌ها درحال ‌از دست‌رفتن است. وی به مقامات آلبانیایی گوشزد می‌کند که جنگ‌های خیابانی، دستکاری در انتخابات و توطئه‌چینی با باندهای مجرم همگی شواهدی است دال بر صحت دیدگاه‌هایی است که می‌گوید وضعیت دموکراسی در آلبانی بلوغ و پایداری لازم را برای پیوستن به اتحادیه اروپا پیدا نکرده است. قتیس در پایان تصریح می‌کند آلبانی باید به تمام این مخاطرات، منافقین و خطر پاسخ متقابل احتمالی از سوی ایران را بیافزاید.

 مجاهدین خلق آلبانی اتحادیه اروپا

***

رد پای سازمان مجاهدین خلق رجوی از محمدرضاکلاهی قاتل تا علی معتمد مقتولرد پای سازمان مجاهدین خلق رجوی از محمدرضا کلاهی قاتل تا علی معتمد مقتول

اشک تمساح مریم رجوی مجاهدین خلق ایران برای قربانیان سیل در ایراناشک تمساح ریختن مریم قجر (رجوی، رهبر مجاهدین خلق) برای سیل زدگان کشورمان

همچنین: