سرنوشت ليبرتي و مجاهدين پس از كوپلر

سرنوشت ليبرتي و مجاهدين پس از كوپلر

محمد ب، وبلاگ باند رجوی، دوم اوت 2013: … ماه گذشته ماموريت سه ساله مارتين كوپلر نماينده سازمان ملل در امور عراق به پايان رسيد. آقاي كوپلر همچنين مسئول حل و فصل مسئله مجاهدين در عراق هم بود. كارنامه آقاي كوپلر را شايد بتوان تا حدي مثبت ارزيابي كرد. عليرغم كارشكني هاي مجاهدين توانست تقريبا تمامي ساكنان اشرف را به ليبرتي منتقل كند تا براي مصاحبه با …

لینک به منبع

ماه گذشته ماموريت سه ساله مارتين كوپلر نماينده سازمان ملل در امور عراق به پايان رسيد. آقاي كوپلر همچنين مسئول حل و فصل مسئله مجاهدين در عراق هم بود. كارنامه آقاي كوپلر را شايد بتوان تا حدي مثبت ارزيابي كرد. عليرغم كارشكني هاي مجاهدين توانست تقريبا تمامي ساكنان اشرف را به ليبرتي منتقل كند تا براي مصاحبه با نمايندگان سازمان ملل آماده گرداند. همچنين بيش از نيمي از ساكنان ليبرتي نيز به مصاحبه فراخوانده شده و مصاحبه هاي آنها انجام شده است. باز با تأكيد مي گويم عليرغم كارشكني هاي مجاهدين قريب به 135 نفر از ساكنان ليبرتي نيز به كشورهاي ثالث فرستاده شدند. اگرچه اين كارنامه چندان درخشان نيست، ولي با توجه به وضعيت عراق، ممانعت هاي مجاهدين و همچنين عدم پذيرش كشورهاي اروپايي، آنرا تا حدودي مثبت مي شود ارزيابي كرد.

نكته حائز اهميت در اين جريان تبليغات مسمومي كه مجاهدين عليه آقاي مارتين كوپلر شروع كردند، ميباشد. آنها از طريق مقامات سابق در اروپا و آمريكا كه با پولهاي هنگفت، براي مجاهدين لابي مي كنند، سعي كردند چهره آقاي كوپلر را خراب كنند. چرا؟

پاسخ به اين سئوال بسيار ساده است. رهبري مجاهدين مي خواهد به هر ترتيب شده در عراق باقي بمانند تا بتوانند تشكيلات خود راحفظ كنند. رهبري مجاهدين بخوبي مي داند كه اعضاي تشكيلات به محض اينكه از زير سيطره تشكيلاتي خارج شوند از هم گسيخته و به دنبال زندگي خود خواهند رفت. لذا براي حفظ تشكيلات خود مجبور است و تنها گزينه اين است كه در عراق باقي بماند. كما اينكه ديده ايم تاكنون بيش از صد نفر بخاطر همين سياست غلط به كام مرگ كشيده شده اند. از طرف ديگر دولت عراق و مجامع بين المللي مثل سازمان ملل و كميسارياي عالي پناهندگان هستند كه خواهان خروج آنها از عراق هستند. رجوي نمي تواند بصورت واضح و روشن در علن توضيح دهد كه ما خواهان ماندن در عراق هستيم. چون اين حرف يك حرف بسيار غير منطقي است. لذا به زبان بي زباني سعي مي كند اين خواسته خود را پيش ببرد.

نتيجه اي كه مي شود از موضوع گرفت، تعارض خواسته هاي رجوي با خواسته هاي دولت عراق و سازمان ملل و ارگانهاي ذيربط آن مي باشد. دولت عراق كه موضع آن كاملا مشخص است، بارها و بارها خواستار خروج آنها از كشورشان شده اند و حتي در درگيريهايي كه بوجود آمده افراد زيادي نيز كشته شده اند. اما سازمان ملل هم كه وظيفه آن انتقال افراد تشكيلات به خارج از عراق است، نيز در تعارض مستقيم با مجاهدين قرار دارد. رجوي به بهانه هاي مختلف سعي مي كند كه با زير فشار گذاشتن نمايندگان ملل متحد آنها را از اجراي وظايفشان باز دارد كما اينكه در مورد كوپلر سعي كردند چنين كنند ولي موفق نشدند.

هر نماينده ديگر سازمان ملل هم كه بيايد، مجبور است به وظايف خود كه انتقال ساكنان به خارج از عراق است، عمل كند در غير اين صورت از مقامات بالاتر از خود مورد مؤاخذه قرار خواهد گرفت. نتيجه اينكه اين تعارض در هر صورت وجود خواهد داشت. حال چه كوپلر باشد و چه نماينده اي ديگر.

در گزارش پاياني آقاي كوپلر به شوراي امنيت، بخشهايي از آن كه مربوط به انتقال مجاهدين است بخوبي اشاره شده است كه سران تشكيلات بشدت افراد را زير فشار قرار مي دهند تا آنچه كه خودشان مي خواهند به نفرات مصاحبه كننده بگويند. در اين گزارش تصريح شده است كه مجاهدين در مورد اعضاي خود نقض شديد حقوق بشر مرتكب مي شوند.

صحت اين ادعا را مي توان در رابطه با اعضاي تشكيلات كه موفق به فرار مي شوند ديد. آنها بلافاصله كه از تشكيلات جدا مي شوند به فشارهايي كه بر آنها وارد شده سخن مي گويند. و اين داستان تا جدا شدن آخرين نفر از تشكيلات ادامه خواهد داشت.

طي روزها و هفته هاي آينده خواهيم ديد كه چگونه رهبران مجاهدين نماينده جديد سازمان ملل را نيز به رژيم ايران منتسب مي كنند.

همچنین:

واکنشهای هیستریک و دیوانه وار نسبت به آقای مصداقی

2013/07/13 by

محمد ب، وبلاگ باند رجوی، سیزدهم ژوئیه ۲۰۱۳: … داستان برخورد تشکیلات مجاهدین که البته به فرموده عمل می کنند، با ایرج مصداقی برایم خیلی جالب شده است. این روزها در سایتهای رنگارنگ و جورواجور مجاهدین همه سراپا فحش و فضیحت است به آقای مصداقی. جرم این آقا، این بوده است که انتقادات مشخص و […]

(شیادی جدید رجوی، آزادی و انتقال قطره ای گروگانها) انتقال هفت نفر از لیبرتی به آلمان

2013/07/10 by

محمد ب، وبلاگ باند رجوی، دهم ژوئیه ۲۰۱۳: … بنابر اخباری که از درون تشکیلات به این جانب رسیده، تمامی کسانی که به آلبانی و آلمان منتقل شده اند، کسانی هستند که در تشکیلات خواهان جدایی بودند، و سازمان از آنها خواسته بود که فعلا بعنوان مهمان در کنار آنها باشند تا فرصت خارج کردن […]

آیا رجوی به انتقادات پاسخ خواهد داد؟

2013/07/08 by

محمد ب، وبلاگ باند رجوی، هشتم ژوئیه ۲۰۱۳: … این البته صرفا یک حرف نیست. این یک شیوه کار است که با شدت و حدت در تشکیلات اجرا می شود. کمااینکه ما در مورد علی زرکش و مهدی افتخاری و محمدحیاتی آنرا دیده ایم. بنابه به موقعیت شخص، خشم و غضب نسبت به او تفاوت […]


(Rajavi from Saddam to AIPAC)