سفرنامه رنج و دلتنگی (قسمتهای چهام و پایانی)

سفرنامه رنج و دلتنگی (قسمتهای چهام و پایانی)

راحله ایرانپور، بنیاد خانواده سحر، بغداد، دوم فوریه 2016:…  ما در ماشین نشسته و منتظریم .لحظه به لحظه زمان می گذرد. نفر عراقي که قرار است با ما همراه شود تا بتوانیم وارد مقر نظامی شده و به ليبرتي برویم نمی آید. لحظه ها سنگین می شوند، ثانیه ها کند می گذرند و انتظار طولانی می شود و به سر نمی آید. همراهان مرتب پرس و جو می کنند تا علت تاخیر را بدانند. پس از نزدیک به سه ساعت انتظار به ما می گویند …

انعکاس خانواده ها در بغداد ژانویه 2016حضور خانواده ها در جمع جداشدگان در بغداد (+ مدارک تطمیع از طرف رجوی و انعکاس مطبوعاتی)

لینک به قسمتهای اول، دوم و سوم

سفرنامه رنج و دلتنگی (قسمت چهارم)

لینک به منبع

راحله ایران پور

چهارشنبه 8 بهمن ماه 94

امروز با نشاط و امیدوار از خواب برخاستم. سری به کمپين مجازی خانواده های اسیران دربند زدم و پیام هایشان را خواندم. گویی آنها هم در وطن خواب ندارند و بی وقفه در سرای امیدشان، برای رصد کردن اخبار سفر خانواده ها حضور دارند.

مطابق برنامه ساعت نه صبح در مقابل هتل حاضریم و آماده رفتن به کارزار.

بارقه ی امیدی که جدا شدگان روز گذشته بر دلمان تابانده اند ما را مشتاقانه به سوی منطقه نظامی بغداد می کشاند. امروز می خواهم پرنده ی صدایم را از ورای شعارهای دیوار انسانی آنها پرواز دهم تا در گوش برادرانم آواز عشق بخواند شاید به سویم باز گردند.

ما در ماشین نشسته و منتظریم .لحظه به لحظه زمان می گذرد. نفر عراقي که قرار است با ما همراه شود تا بتوانیم وارد مقر نظامی شده و به ليبرتي برویم نمی آید. لحظه ها سنگین می شوند، ثانیه ها کند می گذرند و انتظار طولانی می شود و به سر نمی آید. همراهان مرتب پرس و جو می کنند تا علت تاخیر را بدانند. پس از نزدیک به سه ساعت انتظار به ما می گویند رفتن ممکن نیست. گل اشتیاق پژمرد.

سینه مالا مال درد است ای دریغا مرهمی …

خدایا چه کنم. خواهرم مانند اسفند روی آتش بی تاب است. بالاخره با پی گیری ها درمی یابیم سران فرقه از کميساريا خواسته اند تا مانع رفتن خانواده های دلتنگ به مقرشان شوند.

نفرتی عجیب وجودم را فرا می گیرد. این دیو صفتان اژدها خو، به خوبی دریافته اند که باطل السحرشان نفسهاي گرم ما و فریادهای مظلومانه پدران و مادران پیر و ناتوان است. لعنت به رجوی، لعنت به ژست های شیک حقوق بشری سازمان های بین المللی، لعنت بر اعضای کمیساریای عالی پناهندگان مستقر در عراق که حق مسلم ما را نادیده گرفتند و زد و بند با رجوی ها و کسب منافع مادی را بر اعاده ی حقوق شهروندان مظلوم این کره ی خاکی ترجیح دادند.

فریادهای در گلو خفته راه بر نفس هایمان بسته است گریان و زاروار به هتل برمی گردیم.

ز گریه مردم چشمم نشسته در خون است …

سفرنامه رنج و دلتنگی (قسمت پایانی)

لینک به منبع

راحله ایران پور

جمعه 10بهمن ماه 94

“آخرین برگ سفرنامه‌ی باران این است

که زمین چرکین است”

ای کره‌ی سبز به‌خون نشسته، ای مادر هزاران ساله، ای گهواره‌ی آدمی، تو را چه می‌شود که همچنان بر مدار خویش می‌چرخي و دیگر قارون‌های غارتگر عشق و آسایش را در کام خود فرو نمی‌بري.

ای زمین، ای مادر پیر، این دیو ناخلف، این جرثومه‌ی فساد و تباهی، این علف هرز را در کام خود فرو بر و لکه‌ی ننگ رجوی را از دامان خویش پاک نما.

امروز آخرین روز سفر ماست. روز گذشته خداوند مهربان توفیق زیارت و عرض ادب خدمت مولای متقیان، سیدالشهدا و ابوالفضل با وفا را نصیب من و همسفرانم کرد. خانواده‌های دلسوخته، اشک‌های خود را در دامان آزادگان جهان ریختند و دادخواهی کردند. با فرارسیدن صبحِ روز جمعه چمدان سنگین دلتنگی و کوله‌بار غم انبار درد را برداشتیم و عزم وطن کردیم.

عراق، ای سرزمین به یغما رفته، ای همسایه دیوار به دیوار، شیران در زنجيرم را به تو می‌سپارم. عراق، آنها را در آغوش زخمی و ناامن خود محافظت کن تا من و خواهرم دوباره بازگرديم و در طلب برادران زیبا و رشیدم بر سر غاصبان تو، فریاد زنیم.

جاده‌ها دست ما را می‌گیرند و با خود می‌برند و کبوتر بی‌قرار دلم نمی‌خواهد از کوی برادرانم پر بکشد.

“خواهد به سر آید شب هجران تو یا نه

ای تیر غمت را دل عشاق نشانه”

به مرز مهران می‌رسیم و وطن آغوش می‌گشاید. باور نمی‌توان کرد که در دوسوی یک خط فاصله، دو جهان متفاوت باشد. یک سو مرگ و جنگ و وحشت و بی‌نظمی و سوی ديگر زیبایی و رنگ زندگی. از همسفران دلتنگ خود جدا می‌شویم و به سوی شهرهايمان روانه. شیراز جنت طراز منتظر دختران غمزده‌ی خویش است و اشک امانمان نمی‌دهد.

“ترسم که اشک در غم ما پرده در شود

وین راز سر به مهر به عالم سمر شود”

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=23357

سری سوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش چهارم (+ بیانیه خواهران ایران پور)

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و هشتم ژانویه ۲۰۱۶:…  به قرار اطلاع سران فرقه رجوی که به شدت از حضور خانواده ها به وحشت افتاده بودند دست به دامان سفارت آمریکا در بغداد شدند تا به عراقی ها فشار بیاورند تا مانع از حضور خانواده ها در مقابل اردوگاه لیبرتی بشوند. ظاهرا سفارت آمریکا هم به درخواست فرقه رجوی پاسخ مثبت داده و پیش کمیساریا و عراقی ها رو انداخته است. جالب است که فرقه رجوی که تنها …

کمپ لیبرتی خانواده گروگانهای مجاهدین خلق فرقه رجویحمایت صدها تن از خانواده های گیلان و آذربایجان شرقی از متحصنین در لیبرتی عراق (اسامی)

لینک به منبع

سری سوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش اول
سری سوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش دوم (+ ویدئو)
سری سوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش سوم

سری سوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش چهارم

امروز صبح قرار بود که خانواده ها به اردوگاه لیبرتی مراجعه کنند و مانند روزهای قبل عزیزان خود را صدا بزنند، اما با کارشکنی عراقی ها مواجه شدند. خانواده ها به مدت سه ساعت در میدان فرناس در بغداد منتظر ماندند و به هر وسیله ممکن برای کسب مجوز متوسل گردیدند ولی متأسفانه همچنان از رفتن آنان ممانعت به عمل آمد.

به قرار اطلاع سران فرقه رجوی که به شدت از حضور خانواده ها به وحشت افتاده بودند دست به دامان سفارت آمریکا در بغداد شدند تا به عراقی ها فشار بیاورند تا مانع از حضور خانواده ها در مقابل اردوگاه لیبرتی بشوند. ظاهرا سفارت آمریکا هم به درخواست فرقه رجوی پاسخ مثبت داده و پیش کمیساریا و عراقی ها رو انداخته است.

جالب است که فرقه رجوی که تنها طرف ایرانی در تاریخ ایران است که دستش به خون آمریکائی ها آغشته شده اکنون این چنین زیر بال و پر حمایت آمریکا قرار میگیرد. چطور است که آمریکا نسبت به شعار مرگ بر آمریکا در تظاهرات مردم ایران حساس است اما نسبت به قتل آمریکائی ها در ایران حساس نیست.

درست بعد از انقلاب ۵۷ در ایران فرقه رجوی مدعی بود که جمهوری اسلامی به سمت وابستگی به آمریکا و اسرائیل پیش خواهد رفت و این سازمان مجاهدین خلق است که یگانه نیروی ضد امپریالیست و ضد صهیونیست در صحنه انقلاب ایران باقی خواهد ماند. اما حالا آنقدر درمانده و زبون شده که در برابر چند تن از خانواده ها، از دشمن اصلی سابق یاری خواسته است.

همچنین روزنامه عراقی کل الاخبار مصاحبه ای با خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای فرقه رجوی گرفتار در اردوگاه لیبرتی به انجام رسانده که در صفحه اول این روزنامه همراه با عکس و تفصیلات به چاپ رسیده است.

بنیاد خانواده سحر

بغداد – ۲۷ ژانویه ۲۰۱۶

 

بیانیه خواهران ایران پور

لینک به منبع

خانم ها ماه منیر و راحله ایران پور، خواهران اعضای گرفتار در فرقه رجوی احمد رضا و محمد رضا ایران پور بیانیه زیر را در صفحات اجتماعی انتشار داده اند:

به‌نام خدا

انسان‌های آزاده جهان سلام

این فریاد دادخواهی دو خواهر است؛ به فریاد ما برسید. ما راحله و ماه‌منیر ایران‌پور هستیم که به همراهی چند خانواده‌ی دیگر تنها برای ملاقات با برادران دربندمان احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور که در کمپ لیبرتی محبوس و محصورند به بغداد آمدیم.

دیروز به خواسته‌ی ناحق سران فرقه‌ی اهریمنی رجوی، کمیساریای عالی پناهندگان، نمایندگی سازمان ملل متحد در بغداد، و دولت عراق ما را چهار ساعت پشت درهای لیبرتی منتظر گذاشتند و حتی اجازه ندادند به چند صد متری برادران و عزیزانمان نزدیک شویم.

انسان‌های آزاده‌ی جهان بدانید که نمایندگانملل متحددر جلو لیبرتی حتی حاضر نشدند از اتومبیل‌های خود پیاده شده و حرف‌های ما را بشنوند؛ حتی حاضر نشدند شیشه‌های اتومبیل خود را پایین بکشند و به حرف‌های بر حق ما گوش دهند.

انسا‌های آزاده‌ی جهان بشنوید و بدانید که سازمان‌های بین‌المللی مدعی حقوق بشر، خود از همه بیشتر ناقض حقوق بشرند.

کمیساریای عالی پناهندگان در طول اقامت ما در بغداد حاضر نشد یک ملاقات کوتاه چند دقیقه‌ای با ما خانواده‌ها داشته باشد و آنها حتی نامه‌های ما را هم تحویل نگرفتند.

کمیساریا ونمایندگی ملل متحدبرخلاف ماده‌ی ششم اعلامیه‌ی حقوق بشر ملل متحد با ما رفتار کرد و با ما نسبت به فرقه‌ی رجوی رفتار دوگانه‌‌ای داشت و عدالت را رعایت نکرد.

ملاقات با اعضاء خانواده جزء ابتدایی‌ترین حقوق انسانی است که کمیساریای عالی پناهندگان در بغداد به همراهینمایندگی ملل متحدو دولت عراق، ما را از آن محروم ساخت.

ارسال نامه برای اعضاء خانواده از ابتدایی‌ترین حقوق انسان‌هاست کهنمایندگی ملل متحدو کمیساریا در حمایت یک‌جانبه از فرقه‌ی رجوی حتی اجازه ندادند ما نامه‌های خود را به عزیزان دربندمان برسانیم.

انسان‌های آزاده‌ی جهان به فریاد ما برسید و فریاد مظلومانه‌ی ما را در جهان منعکس کنید تا سازمان‌های پوشالی مدعی حقوق بشری مجبور به اعاده و استیفای حقوق حقه‌ی ما بشوند.

راحله و ماه‌منیر ایران‌پور

بغداد، ۲۸ ژانویه‌ی ۲۰۱۶

خانواده های گروگانهای رجوی در بیرون کمپ لیبرتی مجاهدین خلقAfter 12 years families of Rajavi cult hostages in Camp Liberty demand UNAMI action
Letter of SFF to the UN High Commissioner for Refugees

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=22156

سری دوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش هفتم

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و دوم نوامبر ۲۰۱۵:…  این موضوع موجب شد تا فرقه رجوی بعد از ظهر واکنش نشان دهد و لذا عده ای از عناصر فرقه که به مقابل درب اردوگاه فرستاده شده بودند شروع به پرخاش و فحاشی به خانواده ها نمودند. این اولین بار است که فرقه اینچنین در لیبرتی واکنش نشان می دهد و افرادش را می فرستند تا رو در رو و از نزدیک به مقابله با خانواده ها بپردازند که معلوم است کاملا بهم ریخته اند …

خانواده ها کمپ لیبرتی مجاهدین خلق نوامبر 2015Mrs. Akafian, Camp Liberty, 2015
Families at Camp Liberty say ‘meeting our loved ones is a fundamental human right’

لینک به منبع

نامه به UNHCR
سری دوم خانواده ها در لیبرتی (گزارشات اول و دوم)

سری دوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش سوم (+ فیلم ها، اسامی و گزارشات مرتبط)
سری دوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش چهارم
سری دوم خانواده ها در لیبرتی – گزارشات پنجم و ششم

سری دوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش هفتم

کمپ لیبرتی خانواده گروگانهای مجاهدین خلق فرقه رجوی

مأمورین عراقی امروز صبح، ظاهرا بر اساس دستورات جدید، مانع از آن شدند تا خانواده ها به اردوگاه نزدیک شوند ولی خانواده ها مصمم بودند تا صدای خود را به داخل اردوگاه برسانند. بالاخره بعد از گفتگوهای بسیار و اصرار و انکار های مکرر، خانواده ها توانستند به تدریج تا مدخل ورودی اردوگاه پیش بروند و عزیزان خود را فریاد کنند.

این موضوع موجب شد تا فرقه رجوی بعد از ظهر واکنش نشان دهد و لذا عده ای از عناصر فرقه که به مقابل درب اردوگاه فرستاده شده بودند شروع به پرخاش و فحاشی به خانواده ها نمودند. این اولین بار است که فرقه اینچنین در لیبرتی واکنش نشان می دهد و افرادش را می فرستند تا رو در رو و از نزدیک به مقابله با خانواده ها بپردازند که معلوم است کاملا بهم ریخته اند.

کمپ لیبرتی خانواده گروگانهای مجاهدین خلق فرقه رجوی

از قرار معلوم فرقه رجوی تمامی امکانات خود را بسیج کرده تا دولت عراق را تحت فشار بگذارد تا خانواده ها را برگردانند که تاکنون موفقیتی حاصل نگردیده است. آنان حتی کانال های خود در داخل بغداد را هم به سراغ سفارت آمریکا فرستاده و خواستار مداخله آمریکائی ها شده اند.

کار رجوی به جائی رسیده که چند مادر و پدر سالمند ارکان قدرتش را این چنین به لرزه در آورده و او را به تکاپو واداشته است. فرقه بعد از سه روز بر خلاف عادت همیشه هنوز هیچ موضعگیری علنی در این خصوص انجام نداده است.

همچنین روزنامه کل الاخبار عراق امروز گزارشاتی در خصوص حضور خانواده ها در مقابل اردوگاه لیبرتی و خواسته های آنان انعکاس داد که نظر افکار عمومی این کشور را به خود جلب نموده است.

کمپ لیبرتی خانواده گروگانهای مجاهدین خلق فرقه رجوی

کمپ لیبرتی خانواده گروگانهای مجاهدین خلق فرقه رجوی

بنیاد خانواده سحر

بغداد – ۲۲ نوامبر ۲۰۱۵

همچنین:

سفرنامه رنج و دلتنگی (قستهای اول، دوم و سوم)

راحله ایرانپور، بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و هفتم ژانویه ۲۰۱۶:…  ساعت ۹ صبح است. به همراه پدران و مادران پیر و دلخسته و خواهران مظلوم و غمگین عازم لیبرتی می شویم. ساعت کمی از ۱۰ گذشته است. از دیوارهای بتنی تو در تو و پیچ در پیچ می گذریم، خدایا برادران غریب

حضور خانواده ها در جمع جداشدگان در بغداد (+ مدارک تطمیع از طرف رجوی و انعکاس مطبوعاتی)

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و ششم ژانویه ۲۰۱۶:…  خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای مجاهدین خلق که برای دیدار با عزیزان گرفتارشان در فرقه رجوی در اردوگاه لیبرتی به بغداد سفر کرده اند امروز به هتل مهاجر، محل استقرار جداشدگان فرقه رجوی مراج

مطالبی از خانواده ها. هنوز بدنبال یک ملاقات. دوازده سال پس از سقوط صدام

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و ششم ژانویه ۲۰۱۶:… آسمان قدم های ما را تر کرد و بر غریبی ما گریست، باران زیبا و پر باری می بارید. جاده های ویرانه و خیابان های گل آلود ما را به بغداد و کاظمین رساندند تا در جوار حرمین شریف جوادالائمه و امام موسی کاظم چندی مقیم شویم. خانواده های خسته از رنج سفر با دلهایی درد

سری سوم خانواده ها در لیبرتی – گزارش سوم

بنیاد خانواده سحر، بغداد، بیست و پنجم ژانویه ۲۰۱۶:…  امروز صبح خانواده های رنج کشیده که اسامی و نسبت آنان با ساکنان اردوگاه لیبرتی اعلام گردید برای روز دوم به این اردوگاه مراجعه کردند تا شاید دل های سنگ شده به رحم آیند و ذهن های مسدود شده به