سه مطلب از آقایان ترمادو، ساغرچی و سجودی در رابطه با حمله موشکی به کمپ ترانزیت لیبرتی

سه مطلب از آقایان ترمادو، ساغرچی و سجودی در رابطه با حمله موشکی به کمپ ترانزیت لیبرتی

کانون آوا و کانون ایران قلم، دوم نوامبر 2015:… پیام مسعود رجوی اینبار به شکل مضحک و بی سر وته می ماند و گوئی افراد گرفتار در لیبرتی را به تمسخر گرفته بود، رجوی در پیام خود نفرات موجود در لیبرتی را به موجوداتی تشبیه کرده که گوئی فاقد اندیشه هستند و گوئی اگر خط و خطوط رهبر فراری نباشد آنان نمیفهمند که بایستی در شرایط حملات در سنگر بمانند با در اتاق خود باشند، یا نمی بینند که سنگرهایشان آب گرفته …

ادامه نگرانی ها و محکومیت ها توسط خانواده ها و نجات یافتگان از فرقه رجوی

ادوارد ترمادو، کانون آوا، دوم نوامبر 2015
لینک به منبع

حمله موشکی به اردوگاه لیبرتی قویآ محکوم است

خبر هولناک کشته شدن تعدادی در کمپ لیبرتی تن و جان انسان را به لرزه می اندازد، چه کسی پاسخگوی این جنایت هولناک است و اگر کسی هم پاسخگو باشد مگر این دوستان به زندگی باز می گردند؟

حمله موشکی به اردوگاه لیبرتی از سوی هر کس و هر گروه یا جریانی که باشد از نظر وجدان انسانی محکوم است و ارگانهای بین المللی بایستی سریعآ برای توقف چنین حملات انسان ستیزانه وارد عمل شوند تا فاجعه ای اینچنین بار دگر رخ ندهد و تسهیلات خروج فوری آنان را به کشوری امن سرعت بخشند.

اما اولین پاسخگو به اقدامات مشابه طبعآ رهبران فرقه مجاهدین می باشند که خود در ساعت سین فرار را برقرار ترجیح داده و در کشور امن فرانسه جاخوش کردند، مجاهدین پس از سرنگون شدن صدام این امکان را داشتند که تمامی پرسنل خود را از عراق خارج کنند اما از همان زمان بنا را بر ماندن درعراق گذاشته و گمان می کردند که تا ابد نیروهای امریکائی درعراق باقی خواهند ماند، و در این فکر و خیال بودند که ممکن است ارتش امریکا به ایران حمله کند و اینبار مجاهدین خدمات خود را به ارتش امریکا تقدیم کنند.

پس از خروج نیروهای امریکا ازعراق حملات مرگبار به اردوگاه اشرف شروع شد و تا کنون هم ادامه دارد، از همان زمان هر حمله ای که صورت گرفته توسط جداشدگان از سازمان به هر شکلی محکوم شده، و از همان ابتدا هم تمامی ما یک صدا به سران کر سازمان هشدار داه ایم که عراق کشور امنی نیست و سران سازمان بایستی نیروی خود را از عراق خارج کند، گفتیم که به جای خرج های کلان و باج دادن به پیر وپاتالهای از کار افتاده امریکائی برای خروج افراد از عراق هزینه کنید، اما رهبران خوش گذران سازمان مانند همیشه هر لوش و لجنی را که لایق خودشان بود نثار ما کردند و به هر شکل ممکن سنگ ندازی کردند تا مانع خروج آنان شوند، براستی چرا رجوی ها مایل به خارج کردن افراد خود از عراق نیستند؟

رجوی ها می دانند که خروج افراد ازعراق برایشان سودی ندارد که هیچ بلکه مشکل ساز هم هست، اولآ اکثریت اعضای باقیمانده درعراق پیر و از کار افتاده و بیمار هستند و برای سازمان هیچگونه استفاده ای در خارج از عراق ندارند، دوم اینکه هزینه کردن روی این افراد و انتقال آنان به اروپا برای رجوی هم خرج کلان است هم دردسر، چرا که به محض ورود به اروپا تعدادی از این افراد جان بر لب از تشکیلات جدا میشوند و دست به افشاگری های گسترده خواهند زد،چیزی که به مزاج رجوی خوش نمی اید، سوم و مهمتر از همه اینکه خروج افراد از عراق به معنی تخته شدن دکان تبلیغاتی سازمان در خارج از کشور می باشد چرا که با کشته افراد درعراق سلزمان دست به مانور تبلیغاتی در سطح جهان میزند و با همین بهانه موفق میشود توسط هواداران خود دست به تجمع زده و مظلوم نمائی کند، سران سازمان می دانند که اگر همین کشته ها و داستان لیبرتی نباشد هیچ بهانه ای برای فراخوان به هوداران خود ندارند،

امروز مسعود رجوی که از ترس جانش در مکانی امن پنهان شده سر از لای برف بر آورده و نوید دوباره مرگ به افراد گرفتار در اردوگاه لیبرتی می دهد، درست مثل اینکه در لانه خود کز کرده و منتظر چنین روزهائی است تا دهان خود را باز کند و با چند کلمه بلغور تعداد دیگری را برای حملات بعدی تشویق به مرگ نماید، رجوی بار دیگر در پیام خود بدون شرم خاتواده هائی که برای دیدار فرزندان خود در مقابل اردوگاه لیبرتی به انتظار نشته اند را مزدور وزارت اظلاعات خوانده در صورتی که در زمانی که بر سر قدرت بود در تمامی نشیتهای خود هزاران درود به همین پدران و مادرانی می فرستاد که امروز آنان را مزدور خطاب می کند، و ادعا می کرد که تمام اعضای خانواده شما نیروی داخل کشور ما هستند، بایستی از وی پرسید چه شد که نیروی داخل کشور از نظر شما مزدوروزارت اطلاعا ت شدند؟

پیام مسعود رجوی اینبار به شکل مضحک و بی سر وته می ماند و گوئی افراد گرفتار در لیبرتی را به تمسخر گرفته بود، رجوی در پیام خود نفرات موجود در لیبرتی را به موجوداتی تشبیه کرده که گوئی فاقد اندیشه هستند و گوئی اگر خط و خطوط رهبر فراری نباشد آنان نمیفهمند که بایستی در شرایط حملات در سنگر بمانند با در اتاق خود باشند، یا نمی بینند که سنگرهایشان آب گرفته یا نه، رجوی در پیام خود دست پیش را گرفته و اعلام می کند که حالا جدا شدگان خواهند گفت که خودشان خودشان را می کشند یا به کشتن می دهند،رجوی گمان کرده که با این ترفند می تواند مانع موضع گیری جدا شدگان از سازمانش باشد، اما نمی داند که جدا شدگان و منتقدین فرقه قرون وسطائی مجاهدین تا آنجا که در توان دارند در هر جا و در هر شرایطی دست از افشاگری و موضع گیری برنخوهند داشت تا آنجائی که سران سازمان را در یک ددگاه بین لمللی به چالش بکشند.

حمله و هجوم به لیبرتی از سوی هر کس و هر جریانی که باشد از نظر ما محکوم است و سازمانهای حقوق بشری وبین المللی بایشتی با تمام توان خود برای خروج فوری افراد حاضر در اردوگاه لیبرتی اقدام نمایند و لازمه این کار تحت فشار قرار دادن سران خوشگذران سازمان است تا به جای خرج های میلیونی در خارج و راه اندزی شوهای مسخره در پاریس هزینه خروج افراد خود را بپذیرد.

کانون آوا، دوم نوامبر 2015
لینک به منبع

مصاحبه سایت کانون آوا با آقای مهرداد ساغرچی

درباره حمله تروریستی به اردوگاه لیبرتی در عراق

کانون آوا: با سلام وتشکر سوال اول ما درباره حمله موشکی تروریستی به مقر اردوگاه لیبرتی در عراق است که تعداد ی کشته و مجروح غیر نظامی برجا گذاشت نظر شما در این باره چیست آیا این نیز مثل همیشه که مجاهدین میگویند مقصرش منتقدین مجاهدین هستند که راه را برای چنین اعمالی باز میکنندو نوشتن مقالات انتقادی باعث چنین اعمالی بر علیه مجاهدین میشود؟!!

ساغرچی: با عرض سلام و تشکر

ابتدا ضمن محکوم کردن خشونت و هرگونه ترور و عمل مسلحانه تحت هر عنوان و ضمن محکوم کردن جنایت کشتار افراد مستقردرکمپ لیبرتی در عراق که منجر به کشته و مجروح شدن افراد غیر مسلح و غیر نظامی شدو ضمن تذکر و یادآوری به دولت وقت عراق درحفظ و حراست از کسانی که به صورت موقت درکمپ لیبرتی مستقر هستند .کسی نیست که از دیدن به خاک افتادن این افراد متاثر و غم زده نشود . تمام این افرادرا من میشناختم وبا بعضی از آنها سالیان دوست بودم.چهره ها و خاطره هایشان را به یاد دارم، انسانهایی با یک دنیا آرزوهای سرکوب شده ویک دنیا حرف در گلو خفه شده، حال چه باید گفت؟ چقدر باید پیام تاسف و تسلیت و گریه و اندوه فرستاد تا اینکه باند رجوی دست از سر این افراد بر دارد. تا کی باید جان افراد بازیچه بازی های سیاسی یک عده فرصت طلب و تشنه قدرت باشد.من مطمئن هستم عاملان اصلی این جنایت که خمپاره و موشک بر سر این افراد ریختند روزی به پای میز محاکمه و عدالت کشیده خواهند شد.این کشور یعنی عراق از بیش از یک دهه پیش جایی برای زندگی پناهندگی و یا فعالیت سیاسی نیست. کشوری که با درگیریهای خونین مذهبی و قومی و فرهنگی دست و پنجه نرم میکند. کشوری که برای هیچک از شهروندان آن بخصوص در شهرهای بزرگ آن امن نیست. حال مسخره این داستان آنجاست که سالیان است مجاهدین و رهبری آن میخواهد به کل دنیا اثبات کند که حق پناهندگی و ماندن در عراق را دارد و فرض بر این باشد که همین امروز این حق را به افراد سازمان بدهند سوال این است که اولا مجاهدین بقیه افرادی را که از عراق خارج کرده اند مجدد به خاک عراق برمیگردانند؟!! یا اینکه نه میخواهند تقاضاهای دموکراتیک خودشان را از دولت وقت عراق برای گرفتن حقوق پناهندگی ادامه دهند تا بتوانند مثل کشورهای غربی که خود را موظف به حمایت و حفاظت از پناهندگان میدانند به دولت عراق نیز وظایفش را یاآوری کنند؟؟ هرگز این حرفهانباید شوخی گرفت چون شواهد نشان میدهد که رهبری مجاهدین با مغز تخم مرغی خودش چنین چیزی را در مغزشان داشته اند که تا به امروز تلاش کردند هر چقدر میشود پروسه انتقال این افراد را به تاخیر بیاندازند و حالا هم میخواهند که به هر مناسبی از محرم و عاشورا و رمضان و بهانه ها ی مختلف بصورت قطره ای این افراد را خارج کنند.

اما نکته سوال شما که گفتید این بار دیگر مجاهدین مثل دفعه قبل که چند نفرشورایی از آنها اعلام جدایی کرده بود و چند مطلب بخاطر اختلاف عقیده شان بخصوص با حضور نیروها در عراق داشتند نوشتند رهبری مجاهدین هم که هیچ توجیه و دلیلی برای این همه سهل انگاری و نداشتن تحلیل درست سیاسی از شرایط نداشت طبق معمول با به گردن نگرفتن این اتفاقات آنرا نتیجه چند مقاله منتشر شده دانست و به این صورت مجددا از پاسخگویی فرار کرد.

کانون آوا: حال این چرا باید رجوی و رهبری مجاهدین پاسخگو باشد. اگر از یک نگاه ساده ببینیم که مقصر عاملان خمپاره باران بودند؟

ساغرچی : بله همانطور که گفتید نگاه ساده و یک برخورد سطحی متفاوت است با آنچه که در دنیای کنونی وجود دارد.برای مثال چند سال قبل سفارت آمریکا در یمن مورد حمله تروریستی قرار گرفت که دو نفر فکر کنم کشته شد و تعدادی زخمی که این مساله زمانی بود که هیلاری کلینتون وزرات خارجه امریکا را سرپرستی میکرد. تمام داستان مربوط به تروریستها و جنایت آنها بود اما امسال و در استانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مسئولیت کامل این جریان به دلیل پست و مقامی که عهده دار آن بود به عهده گرفت. حال وقتی صحبت از مسئولیت میکنیم همیشه رجوی و باند او چنین تفسیر میکنند که دیگران میخواهند جرم جنایت کار را به گردن دیگری بیندازند. این همه شگرداین فرقه برای فرار از پاسخگویی و مسولیت است . توجه کنید که این رهبری تصمیم گیرنده در این فرقه هرگز به هیچ یک از کارشکنی ها وبهانه هایی که برای روند خروج سریع افراد در نظر گرفته شده بود اشاره ای نمیکند و فقط میخواهد اثبات کند کار خودش درست است و سایرین مقصر اتفاقات خونین پیش آمده هستند.برای چندمین بار توجه همه را به این مساله معطوف میکنم که حضور و نگاه داشتن افراد در کمپ لیبرتی یک تحمیل به همه آنها افراد است و ارگانهای حقوق بشری باید بدون اینکه به کارشکنی های مسئولین سازمان توجه کنند اقدام به ثبت نام افراد و خروج افراد از لیبرتی بکنند.این تنها راه ممکن برای حفظ سلامت این افراد میباشد.

کانون آوا: آیا سازمان و رهبری توان جلوگیری از فعالیتهای ارگانهای مربوطه برای رسیدگی به این افرادرا دارد؟

ساغرچی: واقعیت این است که سازمانهای تابعه ملل متحد هرگز در هیچ صورتی نمیتواند و نمیخواهد که هیچ موردی به اجبار انجام بدهند و البته وقتی که سازمان مجاهدین هم به این امر واقف است و چون مساله انسانی در میان است پیچیدگیهای خاص خودش را دارد واز این طریق نمیتوان به صورت اجبار به این سازمان چیزی را برای خروج سریعتر نیروها قبولاند.اما گروهها و طرفهای درگیر در عراق بخاطر منافع گروهی و یا وابستگیهای اعتقادی خود به جریانات و یا کشورهای درگیر در عراق نیز بدون در نظرگرفتن کمترین ملاحظه ای برای رسیدن به اهداف خود دست به هر جنایتی میزنند.اما این مساله اصلا برای رهبری مجاهدین مهم نیست که در جاییکه قانون حاکم نیست چطور میتواند ادعای حفاظت از افراد داشته باشد.در کشور عراق که رسماچند سال است در لیست ده کشور اول غیر امن قرار دارد

بسیار ادعای مسخره ای میباشد.حال باید به فرقه رجوی گفت تا کی میخواهید با خونهای ریخته مشروعیت و مظلومیت بخرید.این بازی بسیار گرانی است و امکان ندارد که بشود ازاین فرار کرد.

کانون آوا: با تشکر از شما

ساغرچی: با سپاس از وقتی که در اختیار من گذاشتید

مهدی سجودی، ایران قلم، دوم نوامبر 2015
لینک به منبع

مسعود رجوی در اوج وقاحت خانواده های قربانیان را مسئول حمله به لیبرتی اعلام کرد

مهدی سجودیهمانطور که مطلع هستیئد، چند روز پیش طی یک حمله راکتی به محل نیروهای گرفتار سازمان در کمپ لیبرتی عراق حدود بیست و پنج نفر کشته و تعداد زیادی هم زخمی شدند. بر طبق گزارش های منتشر شده یک گروه عراقی بنام المختار مسولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفته است. من ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی به ساکنان بی دفاع در کمپ لیبرتی عراق برای خانواده های کشته شدگان آرزوی صبر و بردباری می کنم. اما نکته جالب این است که بلافاصله مسعود رجوی طی یک پیام صوتی در اوج وقاحت، نه عراقی ها و نه رژیم، و نه خودش، بلکه خانواده‌های قربانیان اسیر در کمپ لیبرتی و همچنین منتقدین را را مسئول حمله به لیبرتی اعلام کرد که نشان از این است که مسعود رجوی فراری فقط با عینک کنترل نیرو می‌تواند به مسائل نگاه کند و در سایر موارد کور میشود. مثلاً مشخص نیست چرا خودش آنجا نیست. ایا مبارزه ای در کمپ لیبرتی علیه رزیم جمهوری اسلامی در جریان است؟ پس چرا مسعود رجوی آنها را از عراق خارج نمی کند. سوال این است که مقصر اصلی این اتفاقات که در گذشته هم در کمپ اشرف و هم در کمپ لیبرتی اتفاق افتاده است چه کسی می باشد؟ مسلماً از نظر سران سازمان و بطور خاص رهبری سازمان همه مقصر هستند الی خودشان. بله از نظر رجوی ؛ خانواده های نیروهای سازمان و دولت عراق و مردم عراق و کمیساریای عالی پناهندگان و سازمان های بین المللی و ارگانهای حقوق بشری و جداشدگان و منتقدان سازمان مجاهدین و خلاصه اینکه زمین و زمان مقصر هستند الی خودشان. ولی از نظر ما جدا شدگان مقصر اصلی این وضعیت اسف بار کسی جز آقای رجوی و خانم مریم رجوی رییس جمهور مادام العمر نیست ؛ چون نه تنها هیچگونه همکاری با کمیساریای عالی پناهندگان برای انتقال این نیروهای گرفتار در کمپ لیبرتی عراق نمی کند بلکه همچنان به سنگ اندازی و کار شکنی مشغول می باشد و برای انتقال نیروهای سازمان به کشور آلبانی از شیوه قطره چکان استفاده می کند و اخیراً هم دور جدید انتقال نیروهای سازمان را به بهانه محرم متوقف کرده است. در اینجا سوالم از خانم رجوی اینست که ؛ برای چه این نیروها را در کشور ناامن عراق در قتلگاه لیبرتی نگه داشته آید؟ مگر با سه هزار نیرویی که اکثریت آنها سالخورده و بیمار هستند و سلاح و قرار گاه هم ندارند می توانید برای سرنگونی بروید؟ مسلماً جواب منفی است و خودتان هم اینرا بهتر از هر کسی می دانید ولی می خواهید همچنان با اصرار بر ماندن در عراق بهانه به دست گروههای تروریستی در کشور ناامن عراق بدهید و نیروهای نگونبخت را به کشتن داده و بعدش با عکس های آنها در خارج کشور به مظلوم نمایی بپردازید. و احتمالا این سناریو را تا به کشتن دادن همه نیروهای گرفتار در کمپ لیبرتی می خواهید ادامه بدهید. من در اینجا بعنوان یک عضو جدا شده از سازمان مجاهدین که قربانی این سازمان فرقه گرا هستم ضمن اینکه این عمل تروریستی را محکوم می کنم ؛ از سازمان های حقوق بشری و مجامع بین‌المللی و کمیساریای عالی پناهندگان می خواهم که به رهبری سازمان مجاهدین فشار آورند تا هر چه زودتر با انتقال سریع همه نیروهای گرفتار سازمان در کمپ لیبرتی در کشور ناامن عراق به کشورهای امن ثالث موافقت کرده تا دیگر شاهد چنین فجایع انسانی نباشیم.

(پایان)

***

همچنین
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=21671

پیامهای تسلیت به خانواده ها و اعتراضات علیه فرقه رجوی و گروگانگیری در کمپ لیبرتی

انجمن نجات،  اول نوامبر ۲۰۱۵:… درهمینجا انجمن نجات شاخه خوزستان هم صدا با خانواده های ساکنان کمپ که سالهاست اسیر ذهنی فرقه رجوی هستند یکباردیگرمجامع ذیصلاح بین المللی را خطاب قرارداده تا آنها با فشارآوردن برسرکردگان مجاهدین به روند انتقال باقی مانده ساکنان کمپ لیبرتی به خارج ازعراق سرعت ببخشند وما معتقدیم اگر مسئولان جنایتکار رجوی که ثابت کردند ذره ای برای حفظ ساکنان کمپ ارزشی …

خانواده ها کمپ لیبرتی سپتامبر 2015کیهان لندن: لیبرتی: سودای ارتش آزادی و ماجراجویی رهبرانش

پیام تسلیت انجمن نجات خوزستان به خانواده های وادیان، گندمی و میرسالاری

انجمن نجات، مرکز خوزستان
لینک به منبع

شامگاه پنجشنبه ۷/۸/۹۴ کمپ لیبرتی هدف چندین موشک قرارگرفت که دراین حادثه تلخ شماری ازساکنان این کمپ کشته ومجروح شدند متاسفانه دربین کشته شدگان اسامی عبدالرضا وادیان ،محمد جواد میرسالاری وحسین گندمی ازخوزستان به چشم می خورد که به همین منظورانجمن نجات شاخه خوزستان به خانواده های داغدارآنها تسلیت گفته وازدرگاه خداوند منان برای آنها صبر و بردباری را خواستاراست . لازم به ذکراست که خانواده های موردنظر بارها وبارها طی سالیان گذشته به عراق و پشت کمپ اشرف وحتی آخرین باردرماه گذشته با توجه به وضعیت ناامن عراق به این کشور سفر کرده تا بتوانند فرزندانشان را حتی با هزینه شخصی خودشان به کشورثالثی اعزام کنند اما سرکردگان جنایتکار فرقه نه تنها مانع ازدیدارآنها شده بلکه با راه اندازی یک شوی تلویزیونی مضحکی اعضای نگونبخت را مجبور به توهین علیه خانواده خود کردند وحالا هم با قربانی کردن بی جهت آنها داغی همیشگی بردل خانواده هایشان گذاشت و لکه ننگ دیگری برپیشانی رجوی جنایتکار افزوده شد.

درهمینجا انجمن نجات شاخه خوزستان هم صدا با خانواده های ساکنان کمپ که سالهاست اسیر ذهنی فرقه رجوی هستند یکباردیگرمجامع ذیصلاح بین المللی را خطاب قرارداده تا آنها با فشارآوردن برسرکردگان مجاهدین به روند انتقال باقی مانده ساکنان کمپ لیبرتی به خارج ازعراق سرعت ببخشند وما معتقدیم اگر مسئولان جنایتکار رجوی که ثابت کردند ذره ای برای حفظ ساکنان کمپ ارزشی قائل نیستند اگر بعد ازاسکان اعضا درلیبرتی تاکنون روزی چند نفر را به کشور ثالث می فرستادند حالا همه آنها زنده وخیال خانواده هایشان هم ازبابت امنیت جانی عزیزانشان راحت بود اما سرکردگان خائن فرقه با اشراف به عدم امنیت جانی ساکنان لیبرتی درعراق علیرغم موافقت با انتقال برخی ازآنها بصورت قطره چکانی به کشورثالث که آن هم برای کم کردن فشاربین المللی برروی خود بوده ولی همواره برسرانتقال جمعی اعضای نگونبخت به خارج ازعراق درراستای ادامه دادن به حیات خائنانه فرقه خود سنگ اندازی ومانع تراشی کرده و می کنند .

به جای محکومیت این و آن، اسیران فرقه را از لیبرتی خارج کنید

سیروس غضنفری، انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی
لینک به منبع

درتاریخ ۰۷/۰۸/۹۴ازسایت های مجازی منجمله سایت اسرار فرقه رجوی با خبر شدم که کمپ لیبرتی مورد تهاجم موشکی قرار گرفته و…

باوجود اینکه مرگ آن اسیران برای ما جدا شده ها ناراحت کننده بوداما این خبر برای مریم رجوی خوشحال کننده بود چرا که برای او ودستگاه تبلیغاتی این فرقه مرگ نفرات خوشحال کننده است ازاین بابت که برای خودشان یک مدت کوتاه جوسازی کنند.

دراصل، این سازمان (فرقه رجوی ) برای همین کارآن نگون بخت ها را در عراق نگه داشته تا آنها سالم پا به خارج از این کمپ نگذارند .

من یادم است که مسعود خان درنشست طعمه به ما گفت که شماهایی که حفظ جان می کنید بدانید که ضرر میزنید و برای سازمان کشته شما بهترین سرمایه است و ازآن خونها هست که تا به امروز ما سرپا ماندیم واز زنده شما برای سازمان چیزی عاید نمی شود !

ازاین حرف های رهبر گروه می شود فهمید که ایدئولوژی این فرقه برپایه چه چیزی بنا شده است واین رهبران فقط کشته سازی را می خواهند وبه همین خاطر است که دراین نوع مسایل مسعود رجوی دنبال محکومیت ودریافت بیانیه محکومیت ایران را می خواهند وابدا به فکرشان خطور نمیکند که بجای این حرف ها، نفرات را از عراق خارج کنند!

نکته دوم اینکه از ساعت اولیه این ماجرا مریم رجوی حتی به خود اجازه نداد که براساس عرف معمولی درپیام خود به خانواده های این نگونبخت ها تسلیت بگوید و اینکه بگوید شوهرم و من دراین مورد تقصیراتی داریم که سعی میکنیم تلافی کنیم!

چرا؟ علت این است که مریم ومسعود خان رهبر خود خوانده این فرقه نفرات را مالکیت تمام خود می دانند وخانواده را دشمن خود و حق زندگی عادی وانسانی را برای آن نفرات قایل نیست وفقط یک سری افراد است که خانواده آنها خانواده خود فرقه است وزندگی برای آنها خوش میگذرد.

بقیه باید برای تامین زندگی این دسته فدا شوند.

اگر عراق بی خطر است چرا مریم رجوی با ۲۰۰ نفر از عراق خارج شد وبه فرانسه رفت تا با نام مسئول شورای مقاومت به زندگی مجلل خود ادامه دهد؟! مگر ایشان به عنوان رهبر ورئیس جمهوری انتخاب نشده بود که لازم بود درکنار رزمنده ها فعالیت کند؟! چطور شد دراین باره به کسی اطلاع نداده بودند؟!

اگر ۱۷ ژوین پیش نمی آمد نفرات از جای مریم هم خبر نداشتند چنانکه الان از محل مسعود خان خبری نیست ودرآن زمان یادم است که مسئولان می گفتند جان رهبری درخطر است نباید کوتاهی کنید درعراق بگوید که ما پناهنده یک کشور می شویم درآن زمان فقط پلیس آمریکا با ما مصاحبه می کرد وهنوز از محل مریم خبر نداشتیم .

نکته سوم این که فرقه پی درپی از حسین ابریشمچی ذکر خیر میکند که مثلا ازاعضای قدیمی است ودراصل برای او اشک تمساح میریزد!

سئوال من این است که اگربه او هم اعتمادی بود ایشان هم می باید الان درفرانسه بود!!

ولی این مسعود و مریم است که تصمیم میگیرند که چه کسانی را سپر بلا کنند وچه کسانی را درکنارخود نگه دارند!

حدود ۴۵ روز قبل خانواده عبدالرضا وادیان به ملاقات رفته بود اما همان مریم که میگوید دنبال آزادی ملت ایران است به این مقتول راه جنون رجوی، ملاقات نداده بودند که برای آخرین بار خانواده خود را دیدار کند!

مریم چرا این نفرات را درعراق نگه داشت ؟ به نظر من که از این فرقه رها یافتم والان هم درایران زندگی می کنم می دانم که سران این فرقه برای کشته سازی است که اینها را نگه داشته است!!

من درزمانی با ابوطالب هاشمی ( معترض به کارهای مسخره رهبران سازمان) به ماموریت های مرزی می رفتیم .او به مسئول آن زمان درنشست گفت ما با این کار وقت خودمان را هدر می دهیم مسئول مربوط بعداز خارج شدن ما ایشان را صدا کرد وگفته بود با این دید است که ما نتوانستیم رژیم را سرنگون کنیم وشما باید رهبری هر چه می گوید بگویید چشم وبروید انجام دهید حتی وقت تلف کردن هم باشد .

من همراه ابوطالب ونه نفر دیگر برای ماموریت به مرز ایران وعراق آمده بودیم درمرز فکه بودیم که نتوانستیم از مرز عبور کنیم چون گشت مرزی ایران هر دقیقه درآن محل حضور داشت موقع برگشت ما داشتیم صحبت می کردیم که از این نقطه نمی شود عبور کرد که یک مرتبه پای ابوطالب به مین خورد وآن هم والمارا بود به خاطر نداشتن چاشنی دوم مین منفجر نشد وبعداز پاک سازی از محل دور شدیم ایشان گفت اگر این مین به چاشنی دوم مجهز بود الان ما سه نفر( من ، خودش ورمضان پایکار) کشته شده بودیم وفردا درسازمان بیاینه می دادند درهنگام عبور برای آزادی خلق قهرمان سه نفر کشته وهشت نفر مجروح شدند وآن خلق قهرمان نمی دانست که ما برای هموار کردن راه آزادی به اینجا نیامده بودم فقط برای پر کردن وقت بود آری مریم ومسعودخان این نفرات را برای چاشنی تبلیغاتی خود درعراق نگه داشته است واگر این نفرات ارزش ماندن را داشتند مریم آنها را حداقل به آلبانی می برد.

من به عنوان یک فرد جدا شده از تمامی ارگان های بین الملی می خواهم کمک کنند آن نفرات نگون بخت را از عراق خارج نمایند واگرنه مریم ومسعود خان آنها را قربانی خواهند داد.

سیروس

عامل اصلی کشتار لیبرتی فقط سران سازمان مجاهدین هستند

انجمن نجات، مرکز گلستان
لینک به منبع

سران سازمان مجاهدین در گذشته اثبات نموده اند که هرگاه در فرافکنی های خود در گول زدن عناصر خود به بن بست میرسیدند و یا از ذهن مردم و سران جهان فراموش میشدند ، با ارتش عراق درگیریهای ساختگی ایجاد نموده و عناصر ناراضی خود را براحتی از بی میبردند و با این کار خود به زندگی افراد متناقض پایان میدادند و هم اینکه به ظاهر دوباره در اذهان زنده میشدند .

البته درگیریهای از پیش تعیین شده سران فرقه رجوی توجیه دیگری نیز می تواند داشته باشد و آن راضی نگه داشتن عناصر داخلی و مشغول کردن ذهن آنها با این کشتار می باشد چرا که در چند وقت قبل پیامهای زیادی از داخل لیبرتی میرسید که عناصر ناراضی فرقه اعتراضهای شدیدی نسبت به عملکرد سران و فرماندهان خود انجام داده بودند و حتی در چندین مورد درگیری نیز از داخل کمپ گزارش شده بود که حاکی از نارضایتی زندانیان فرقه رجوی نسبت به چگونگی اعزام نیروها به آلبانی و نیز چیدمان آنها بود که سران فرقه هیچگاه در رسانه های عقب مانده و یا سایتهای عصر قرون وسطی خود به آن اشاره ای نکردند تا مبادا دیگر مردم آزاده جهان از مشکلات داخلی سازمان مجاهدین باخبر شوند غافل از اینکه تمامی این اعتراضها از داخل لیبرتی به تمام نقاط جهان مخابره میشود .

کشتار روزهای گذشته در لیبرتی نیز ناشی از به بن بست رسیدن و فراموش شدن سازمان مجاهدین بود که سران کند ذهن فرقه رجوی نهایتا به این موضوع رسیده و برای آنکه در برابر توافقات هسته ای و نیز تایید شدن آن توسط کنگره امریکا که در برابر ذهن عناصر خود کم نیاورند ، اقدام به چنین حرکات جنایتکارانه ای می زنند تا بتوانند ان آبروی به باد رفته خود را دوباره بازیابند .

براستی باید از چه کسی سئوال کرد که چرا این همه انسان در برابر خواسته های ناحق سران مجاهدین براحتی کشته شوند و آن وقت چند بیانیه بی تاثیر و بی محتوا ان را حمایت کنند و عامل اصلی این جنایت که تنها خود سرکردگان فرقه رجوی میباشند در امان باشند .

چرا ارگانهایی مانند حقوق بشر که عناصری مانند احمد شهید در آن آلت دست جنایتکارانی مانند رژیم صهیونیستی و سران سازمان مجاهدین قرار گرفته اند ، نسبت به آزادی زندانیان فرقه رجوی هیچ اقدامی نمیکنند و برای رهایی آنها هیچ فعالیت و کمپینی ندارند ؟

آیا سران سازمان مجاهدین هر بار که در اهداف پلیدشان به بن بست رسیدند ، باید اینگونه افراد متناقض را به کشتن بدهند تا بتوانند خود را مطرح نموده و ذهن افراد تحت پوشش خود را مشغول نمایند ؟

اما مردم آزاده دنیا بدرستی می دانند و آگاه هستند که مقصر اصلی در تمامی این جریانها و نیز جلوگیری از انتقال زندانیان به کشور ثالث ، تنها سران سازمان مجاهدین می باشند و هیچ تردیدی در اینباره وجود ندارد و آن جنایتکاران در پیشگاه خداوند منان نیز باید پاسخگوی جنایتهای خود باشند که انشاءالله ان روز دیر نخواهد بود .

رجوی ها با کارشکنی در انتقال اعضا به کشور ثالث عامل اصلی کشته شدن آنها هستند

صالحی، انجمن نجات مرکز مازندران
لینک به منبع

تنها راه نجات بقیه اعضا این است که دولت عراق و سازمان ملل، رجوی ها و نمایندگان فرقه را از چرخه انتقال به کشور ثالث خارج کنند.

چرا خود رجوی ها و مسئولین بالای فرقه در فرانسه جا خوش کرده اند اما بدنه فرقه باید در عراق بماند ؟

سیاست های فریبکارانه و اوهام حیوانی رجوی، باز هم موجب شد تا تعداد دیگری در لیبرتی کشته شوند . در حالی که نزدیک به ۱۳ سال از سرنگونی صدام دیکتاتور می گذرد و می شد در طول این زمان بسیار طویل تمامی اعضا را از عراق به کشور ثالث برد اما رجوی های ضحاک صفت که چون انگل فقط از خون و جسد ارتزاق می کنند ، مانع از خروج شدند .

به سیل پناهندگانی که روانه اروپا شده اند بنگرید ، از زن و مرد و کودک ، به هر وسیله ای که شده خود را به اروپا می رسانند . آیا واقعا نمی شد در این سال ها این افراد را از عراق خارج کرد ؟

چطور افرادی همچون مهدی ابریشمچی،مسعود کلانی،دختر مریم قجر و بسیاری دیگر از مسئولین فرقه را با امکاناتی که رجوی ها فراهم کرده بودند بعد از سرنگونی صدام به خارج از عراق بردند اما به اعضای معمولی که می رسد هیچ کاری نکردند ؟

اگر در عراق ماندن این قدر برای فرقه حیاتی است چرا خود رجوی ها و جمعی از بالاترین فرماندهان فرقه که مورد اعتماد آنها هستند در عراق نمانده و همگی در اروپا یا آمریکا زندگی انگلی خود ادامه میدهند ؟

اما بدتر از آنچه روی داده، این است که رجوی ها قصد به کشتن دادن بقیه اعضای فرقه را دارند و هنوز که هنوز است حتی حاضر نیستند در کلام هم که شده بگویند خواهان انتقال اعضا از لیبرتی به کشور ثالث هستند .

نه در پیام و کلام رجوی ها و نه حامیان با جیره و مواجب شورایی شان و نه در تبلیغات شان ، هیچ خبری از «درخواست انتقال به کشور ثالث» نیست و فقط می گویند که خواهان تضمین حفاظت در لیبرتی هستند که معنای آن می شود «ماندن اعضا در عراق»

رجوی ها مانند دراکولای خون آشامی هستند که فقط در تاریکی و ظلمات و در بین مردگان جا دارند و رابطه شان با انسان ها فقط در این خلاصه می شود که خون آنها را بیاشامند .

هدف رجوی ها از نگه داشتن اعضا در عراق و به کشتن دادن تدریجی آنها این است که اولا تضمینی برای سلامت و امنیت خود پیدا کنند . ثانیا رجوی ها می دانند اگر بین اعضا و دنیای بیرون و منجمله خانواده های شان ارتباط برقرار شود ، مغزشویی ها بی اثر شده و سپس آنها دست به افشاگری خواهند زد . بنابراین با به کشتن دادن آنها ، راه افشاگری را می خواهند ببندند . ثالثا با این روش پلید و غیر انسانی برای دستگاه تبلیغاتی خود خوراک تهیه می کنند .

بنابراین دولت عراق و مجامع بین المللی باید رجوی ها و نمایندگان معرفی شده از سوی آنان را از چرخه کار انتقال اعضا به کشور ثالث خارج نموده و طرف حساب خود را تک تک افراد و خانواده‌های آنها قرار دهند . چرا که رجوی ها و نمایندگان پلیدش فقط و فقط دنبال کارشکنی در کار انتقال هستند .

صالحی

جاه طلبی های رجوی ملعون بار دیگر قربانی گرفت

بیژن، انجمن نجات، مرکز البرز
لینک به منبع

طی خبر رسانۀ مجاهدین موسوم به سیمای آزادی، شامگاه پنجشنبه ۷ آبان موشک هایی از طرف گروه “جیش المختار” به مقر لیبرتی اصابت نموده و ۲۳ نفر از جمله حسین ابریشمچی از کادرهای قدیمی کشته شده اند و گروه “جیش المختار” نیز مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و اطلاع رسانی کرده .

طبق شواهد وبررسی های موجود گروه متهاجم قبلا” با سازمان درگیری هایی داشته که در این اتفاق اخیر تنها افراد فریب خورده ، قربانی شده اند و رجوی همچون سابق تشنۀ این خونریزی ها بوده تا بتواند با سیاست کشته سازی و مظلوم جلوه دادن سازمان مخوف و پوشالی اش، زمان بیشتری برای اسارت و ماندن افراد در عراق بگیرد.

آری رجوی با خصایصی منحصر به فرد و جاه طلبانه برای رسیدن به اهداف پلیدش حتی به فرد وفادار خود یعنی حسین ابریشمچی نیز رحم نکرده و وی که از شکنجه گران فرقه اش بود را مانند دیگر اعضا گوشت دم توپ قرار داده.

انجمن نجات که برای نجات افراد از زندان لیبرتی سعی و تلاش مینماید هرگونه تهاجم به افراد بی سلاح این گروه را محکوم و عامل و باعث این اقدامات جنایتکارانه را فقط شخص رجوی اعلام میدارد.

بیژن

(پایان)

***

گزارش کمپ لیبرتی 4Iran Interlink Fourth Report from Baghdad

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=20751

خانواده های سکنه کمپ لیبرتی وارد بغداد شده و برای ملاقات تقاضای کمک دارند

ایران اینترلینک، بغداد، ششم سپتامبر ۲۰۱۵:… امروز بیست و چهار تن از خانواده ها از استانهای خراسان رضوی، خوزستان و یزد وارد بغداد شدند. آنها فردا صبح عازم کمپ لیبرتی هستند و امیدوارند تا بتوانند تماس کوتاهی با جگرگوشگان خود داشته باشند. این خانواده های ساکنین کمپ لیبرتی میگویند که با شنیدن اخبار جدید و نگران کننده در مورد کمپ لیبرتی، وضعیت آلبانی و احتمال انتقال بدون خبر جگرگوشگانشان …

لینک به متن انگلیسی گزارش

خانواده های سکنه کمپ لیبرتی وارد بغداد شده و برای ملاقات تقاضای کمک دارند

امروز بیست و چهار تن از خانواده ها از استانهای خراسان رضوی، خوزستان و یزد وارد بغداد شدند. آنها فردا صبح عازم کمپ لیبرتی هستند و امیدوارند تا بتوانند تماس کوتاهی با جگرگوشگان خود داشته باشند. این خانواده های ساکنین کمپ لیبرتی میگویند که با شنیدن اخبار جدید و نگران کننده در مورد کمپ لیبرتی، وضعیت آلبانی و احتمال انتقال بدون خبر جگرگوشگانشان به آلبانی صرفا خواستار یک ملاقات کوتاه با آنها هستند. آنها تاکید دارند که هیچ موضع سیاسی ای در این رابطه ندارند و به هیچ وجه مخالف یا موافق هیچ گروه و دسته ای نیستند. آنها همچنین تاکید دارند که به هیچ وجه قصد راضی کردن جگرگوشگانشان به پیگیری حرکت یا منظوری خاص را نداشته و ندارند. آنها فقط و فقط خواستار یک ملاقات کوتاه و مطمئن شدن از سلامتی اعضای خانواده خود می باشند.

خانواده ها از تمامی افرادی که به نحوی بتوانند در این زمینه کمکی بکنند و بخصوص حامیان سازمان مجاهدین خلق ایران و همکاران غربی آن تقاضای وساطت و کمک می کنند تا بتوانند در اولین فرصت ملاقاتی کوتاه داشته و متعاقبا به خانه های خود برگردند.

خانواده های مجاهدین خلق بغداد سپتامبر 2015

***

همچنین:

آقای محسن سیاکلا! دعوت ترا در بررسی اجمالی عملکرد سازمان قبول کردم!

انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، دهم سپتامبر ۲۰۱۵:…  آدم باید پررویی ای درسطح آقای سیاه کلا داشته باشد که چهره ای اینچنینی ازمریمی که بعنوان منشی مسعود رجوی ، سبب جدائی او ازهمسرش شده وخود بجای اونشست و در تکمیل پروسه ی مغز شویی و حرمسراس

در محکومیت اطلاعیه رجوی علیه خانواده های (+ بیانیه حمایت از تحصن هموطنان)

انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، نهم سپتامبر ۲۰۱۵:…  این خانواده است مسعود خان نه نیروی قدس ونه نیروی وزارت اطلاعات. اینها همان خانواده است که شما یک زمان روی آنها حساب باز کرده وبما میگفتید که اگر ارتش آزادی حرکت کنند خانواده های شما در هر استان آنجا را آزاد کردند والان این همان خ

جشن های آنچنانی مجاهدین رجوی با سنگ مفت وگنجشگ مفت! (+ نتوانستید ثابت کنید)

Guliani Maryam Rajavi Mojahedin Khalq terroristsانجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، هشتم سپتامبر ۲۰۱۵:…  آقای رجوی! چرا تصاویر زنده ی لیبرتی نشینان را که در کانکس ها وزیر گرمای ۵۵درجه ی عراق ، مجبورند که روزی بارها بمیرند وزنده بمانند، از سیمای آزادی؟! ات نشان نمیدهی

از یادادشت های سیروس غضنفری عضو سابق ارتش رهائی بخش – قسمت ۲۸، ۲۹، ۳۰ و ۳۱

انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، پنجم سپتامبر ۲۰۱۵:…  در روزهای آخر جنگ ، قرارگاه های سازمان بارها توسط نیروهای آمریکا و انگلیس بمباران شد ، اما این مسئله از نیروها پوشیده نگه داشته شد ، زیرا رجوی گفته بود در صورت بمباران به سمت ایران حرکت خواهند کرد و چون آمادگی نداشت ، نمی خواست موجبات تضعی