سه مطلب در مورد شرکت احتمالی محمود عباس در شوی امسال مریم رجوی در ویلپنت پاریس

سه مطلب در مورد شرکت احتمالی محمود عباس در شوی امسال مریم رجوی در ویلپنت پاریس

 Mahmoud Abbas Maryarm Rajaviآقایان قربانعلی حسین نژاد، عبدالکریم ابراهیمی و مخمد کرمی، بیست و ششم ژوئن 2017:… سال گذشته قهرمان این سیرک مریم قجر ترکی فیصل شاهزادۀ سعودی بود تا ضمن سوغاتی آوردن چند انعکاس رسانه ای برایشان به علاوۀ اندکی از شهرت و اعتبار سیاسی آن هم نه در نزد ایرانیان بلکه نزد اربابان جدید آمریکایی شان، به علت روابط حسنه ای که با اسرائیلی ها دارد حلقۀ … 

اسرائیل عربستان سعودی مریم رجوی فرقه رجوی خشونت تروریسممحمودعباس، مهمان سورپرایز امسال خیمه شب بازی مجاهدین در فرانسه ؟

سه مطلب در مورد شرکت احتمالی محمود عباس در شوی امسال مریم رجوی در ویلپنت پاریس

1- وقتی که فاحشۀ سیاسی، با واسطه گری سعودی خود را عرضه می کند!

محمد کرمی، وبلاگ عیاران، بیست و ششم ژوئن 2017
لینک به منبع

حال و وضع مریم قجر عضدانلو به عنوان یک فاحشۀ سیاسی به تمام معنی برای همگان روشن است (البته با عرض پوزش از فاحشه های معمولی چون آنها فقط جسم خودشان را می فروشند، که غالبا از روی ناچاری و نیاز زندگی به این کار روی آورده اند و حتی وقتی پای وطن پیش بیاید خود را فدای وطن هم می کنند؛ ولی فاحشۀ سیاسی شغلش وطن فروشی است). مریم قجر عضدانلو و همسرش برای به قدرت رسیدن سالیان سال در آغوش پدر معنوی شان صدام حسین بودند که بعد از او به آغوش آمریکا رفتند و همزمان دل اسرائیلی ها هم در دست داشته و دارند.

سال گذشته ترکی الفیصل، کاملا این فاحشۀ سیاسی را برای اهداف عربستان خرید. قلمزنان آنها در سایت العربیه یا در تلویزیون العربیه مشغول شدند. البته این فاحشۀ سیاسی کارهایش به همین موارد ختم نمیشود و برای به قدرت رسیدن یک سر دارد و هزار سودا و به هرکس و ناکسی خود را به حراج می گذارد.

اما روی سخن با محمود عباس:

بنا بر اخباری که از دوستان داخل تشکیلات اور سوراواز بدستم رسیده محمود عباس رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین توسط مریم قجر عضدانلو دعوت شده است که در برنامۀ شوی ویلپن در تاریخ اول ژوئیه شرکت کند. البته این بار اول نیست که محمود عباس با مریم قجر دیدار و گفتگو می کند. سال گذشته پس از شرکت ترکی الفیصل در برنامۀ شوی سالانۀ فرقۀ رجوی، با برنامه ریزی وهماهنگی قبلی وی، محمودعباس به ملاقات مریم قجر عضدانلو رفت و امسال هم باز به دستور ارباب کل آنها یعنی دربار سعودی قرار است محمود عباس در برنامۀ شوی سالانۀ فرقۀ رجوی شرکت کند.

در صورتی که محمود عباس این دعوت را بپذیرت و در شوی مریم قجر شرکت کند ، احتمال خیلی زیاد رد کردن دعوت وجود دارد با توجه به عکس العمل های سابق وی شرکت نکند .

سخن با محمود عباس این است: آیا نمایندۀ مردم فلسطین هستید یانه؟ ایا شما خود را وارث زنده یاد یاسر عرفات می دانید یاخیر؟ آیا شما مخالف هر گونه خشونت و جنگ طلبی هستید یانه؟ از نظر شما خشونت طلبی و تروریسم محکوم است یاخیر؟

پس شما چگونه با مریم قجر عضدانلو و دیگر سران فرقۀ تروریستی اش که دستانشان به خون مردم ایران و عراق و عرب آلوده است و در کشتار و سرکوب مردم مبارز کرد عراق هم شرکت داشته اند، دیدار و گفتگو می کنید. آیا در جشن سالانۀ فرقه رجوی که تا کنون در حدود 25 سال گذشته حتی یک مقام رسمی دولتی از هیچ کشوری در آن شرکت نکرده است می خواهید شرکت کنید؟ آیا می دانید با این کار چقدر خودتان را خوار و بی مقدار کرده و از اعتبار و چهرۀ خود نزد دولتها و ملتها بها می پردازید؟ این جشن مربوط به روزی است که مسعود رجوی فرمان ترور و کشتار در ایران را صادر کرد و مربوط به روزی است که مریم قجر و تعداد زیادی از نوچه هایش بوسیلۀ پلیس فرانسه و به دستور دولت وقت فرانسه در سال 2003 به جرم داشتن طرحهای تروریستی و پولشویی دستگیر شدند.

آقای محمود عباس؛ آیا این است نمایندگی مردم فلسطین که خود قربانی تروریسم و جنگ هستند؟! آیا این است پرچمداری آزادی سرزمین فلسطین و استقلال ملی آن و پاسداری از خونهای شهیدان فلسطین بویژه زنده یادان ابوعمار و ابو ایاد و ابو جهاد؟!

آخرین سوال، این دنیا چه ارزشی دارد و شما خود را به چه بهائی می فروشید و به چه کسانی؟ این با اهداف و استراتژی به حق و تاریخی شما یعنی آزادی قدس شریف به عنوان پایتخت فلسطین آزاد و مستقل چقدر همخوانی دارد؟

آیا این کار شما دقیقا در جهت عکس خواسته ها و آرمان مردم فلسطین و شهیدان سرفراز فلسطین نیست؟؟

آقای ابو مازن؛

رجویها سالها است که سازمان مجاهدین خلق ایران را تبدیل به فرقه ای تروریستی و ضد انسانی و ضد ملی کرده اند و به همین علت چنانکه در رویدادها و تحولات داخل ایران بویژه در انتخابات اخیر دیده و می بینید این فرقه هیچگونه پایگاه مردمی و اجتماعی نه در داخل ایران و نه در خارج آن و حتی در میان نیروهای اپوزیسیون ایرانی ندارد و دقیقا به همین علت دست به دامان اربابان سعودیش برای اعمال فشار به شما جهت شرکت در شوی سالانه اش شده تا با بهره برداری از وزن و چهره و اعتبار شما و آلوده کردن آن به بدنامی های خودش جای خالی شخصیتهای ایرانی و انبوه ایرانیان مقیم خارج را که از این فرقه بیزار و متنفر هستند پرکند چنانکه صندلیهای خالی این شوی سالانه را به جای ایرانیان با بسیج پولی آوارگان و پناهندگان غیر ایرانی و دانشجویان اروپای شرقی مثل هر سال پر می کنند زیرا هیچ ایرانی آگاه و شرافتمندی به این فرقه و برنامه های آن نزدیک نشده و خودش را آلوده به آن نمی سازد.

2- دعوت از محمود عباس، ترفند سوخته ای از جانب فرقه مجاهدين

عبدالکریم ابراهیمی، ایران فانوس،بیست و ششم ژوئن 2017
لینک به منبع

تبليغات فرقه مجاهدين در آستانه گردهمايى سالانه  أوج بيشترى بخود گرفته است، يك هفته مانده به روز برگذارى اين „شو“، تكاپوى دلالان و حقوق بگيران رجوى براى جمع كردن سياهى لشكر، شتاب بيشترى گرفته است و با وعده و وعيدهايى براى يك تور مسافرتى به پاريس گردى، يك عده افراد پناهنده از كشورها و مليتهاى مختلف را گِرد خود جمع كرده و حول آن هياهوى تبليغاتى براه بيندازد و به اربابان خود رخسارى نشان دهد و اينبار آمار دروغين را كه حداكثر در سنوات گذشته بيش أز دو يا سه هزار نبوده است، آمار نجومى صد هزار شركت كننده به بالا را در بوق تبليغاتى خود بنمايد و امسال هم مثل سالهاى گذشته حضور خودش را به اربابان جنگ و خشونت، و وفادارى خود را به آنها نشان دهد. از اين رو با توجه به وضعيت از هم پاشى و ريزش در تشكيلات مجاهدين در آلبانى، تلاش چند برابر ميشود كه امسال هر طور شده افرادى شاخص كه مسلماً در خدمت قدرت آمريكا و اسرائيل، هستند و براى اهداف آنها تلاش مينمايند، وارد گردهمايى سالانه خود كنند، علاوه بر لابيهاى شان كه هر ساله از آمريكا و اروپا، براى سخنرانى در اين مراسم به پاريس مى آورد و با پرداخت نجومى براى يكى دو دقيقه سخنرانى، ميخواهد به بازار كساد تبليغاتى اش رونقى بدهد و مشروعيتى كسب نمايد.

طبق شنيده ها، فرقه رجوى امسال ميخواهد از رئيس خودگردان تشكيلات فلسطين آقاى محمود عباس، براى حضور در اين جلسه دعوت نمايد.

با توجه به جبهه بنديها در خاورميانه و شكست داعش در عراق و سوريه كه اهداف اسرائيل در رابطه با خاورميانه با ناكامى روبرو شده است  و همچنين اتحادهاى ديكته شده ترامپ در كشورهاى عربى با محوريت عربستان سعودى كه به يك هرج و مرج ديگر در بحرانى كردن خاورميانه دامن ميزند، يك خط و عملى است در راستاى همان استراتژى آقاى ترامپ كه مسلماً در خدمت اهداف اسرائيل است.

لذا فرقه رجوى ثابت كرده است كه در شيادى و سؤء استفاده حداكثرى از شرائط موجود، از حضور محمود عباس كه نمايندگى مردم فلسطين را يدك ميكشد اما نشان داده است در راستاى  همان خط و اهداف اسرائيل در منطقه خاورميانه بر ضد ملت فلسطين قدم بر ميدارد، استفاده ببرد. اما مريم رجوى بداند، اگر هم آقاى عباس در اين شوى تبليغاتى آنها شركت كند، هيچ  تأثير مثبتى در اهداف شومش كه در خدمت اربابان و براى پيشبرد خط اسرائيل در منطقه است نخواهد داشت، همچنانكه در سال  گذشته حضور تركى فيصل در مراسم ويلپنت و سخنرانى چند دقيقه اى او  دردى از دردهاى بى درمان رجوى ها را دوا  نكرد، بلكه با خبر مرحوم شدن مسعود رجوى، باعث سونامى و ريزش چند برابرى در تشكيلات مجاهدین خلق شد و آن همه تبليغات حول اين حضور نهايت بر ضد فرقه مجاهدين، تمام شد و نه تنها منفعتى براى آنها نداشت، بلكه چهره كريه سران تشكيلات و رهبرى سازمان در خدمت موساد و سياه و همچنين استخبارات شيخ نشين عربستان سعودی، بيشتر رو شد و به تنفر مردم ايران از آنها افزود( ناگفته نماند آقاى محمود عباس در راستاى اين خط ترسيم شده با مريم رجوى قبلا هم ديدارهايى داشته است).

 مطمئناً سران فرقه مجاهدين به دامن هر اربابى بخزند و به هر ترفندى رو بياورند و خوش خدمتى خود را به  اسرائيل و آمريكا و عربستان سعودی، در راستاى اهداف شوم آنها در خاورميانه نشان دهند، هيچوقت ديگر تشكيلات فرقه سر بر نخواهد آورد و كسى فريب سران فرقه را نخواهد خورد كه وارد تشكيلات از هم پاشيده آنها شود تا آنها بتوانند تشكيلاتى نظامى مثل دوران صدام حسین درست كنند كه در خدمت ارباب ديگرى منجمله شيوخ عربستان سعودی قرار گيرد.

3- فرقۀ رجوی و این بار گدایی آبرو و اعتبار از رهبر فلسطین!

قربانعلی حسین نژاد، پیوند رهایی، بیست و ششم ژوئن 2017
لینک به منبع

نوشتۀ قربانعلی حسین نژاد مترجم ارشد عربی سابق در بخش روابط خارجی سازمان مجاهدین

فرقۀ رجوی که از جمله همیشه به گدایی پول و امکانات از اربابان بیگانه و جنایتکار معروف است، گدایی دیگری هم همیشه داشته و دارد و آن تکدی آبرو و اعتبار می باشد که در حضیض بی آبرویی و بی اعتباری در میان ایرانیان داخل و خارج و حتی در میان نیروهای اپوزیسیون ایرانی خارجه نشین هر سال در شوی سالانۀ مریم قجر دست به دامان شخصیتها و رجال سیاسی با هزینه های گزاف و واسطه کردن این و آن از میان اربابانش می شود تا به خیال خودش بادی از شهرت و اعتبار و وجهۀ آنها به دامن مریم قجر بخورد!! و انعکاسی در رسانه های بین المللی معروف به خاطر حضور آن شخصیت در برنامه شان پیدا کنند.

سال گذشته قهرمان این سیرک مریم قجر ترکی فیصل شاهزادۀ سعودی بود تا ضمن سوغاتی آوردن چند انعکاس رسانه ای برایشان به علاوۀ اندکی از شهرت و اعتبار سیاسی آن هم نه در نزد ایرانیان بلکه نزد اربابان جدید آمریکایی شان، به علت روابط حسنه ای که با اسرائیلی ها دارد حلقۀ وصلی دیگر و قوی تر بین مریم قجر و فرقه اش از یک سو و مقامات اسرائیلی از سوی دیگر گردد تا علاوه بر گذاشتن اطلاعات ماهواره ای بیشتر در اختیار سران فرقۀ رجوی و هر چه بلندتر کردن چوب مهدی ابریشمچی و محمد محدثین روی نقشۀ «سایتهای هسته ای رژیم» و قالب کردن آنها برای خبرنگاران ظاهرا بی خبر به عنوان اطلاعات «نیروهای نفوذی مجاهدین از داخل رژیم»!!، ماشین پنجر شدۀ و اساسا اوراق شدۀ «سرنگونی»! رجویولی نمی دانستند که ضمنا «مرحوم» شدن امام غایبشان را هم اعلام خواهد کرد!! تا به صورت بی سابقه ای نقل همۀ محافل و رسانه ها گردد! واقعا انعکاسات خیلی گسترده ای داشت!!…

اما امسال خبر می رسد که مریم قجر کاسۀ گدایی شهرت و آبرو و اعتبار نداشته اش را جلوی رهبر فلسطین محمود عباس گرفته البته با واسطه قرار دادن ارباب منطقه ای کنونی اش دربار خاندان سعودی یعنی بسا حقیرانه تر و خوارتر از هر گدای معمولی که مستقیما به طرف عابرین دست دراز می کند و کسی را واسطه قرار نمی دهد. بله مریم قجر از رهبر دولت فلسطین محمود عباس که سال گذشته با همین واسطه گری سعودی و تلاشهای تکدی سیاسی ذلیلانه با او دیدار کاملا سطحی و تشریفاتی کرده بود (دیداری که مخالفتهای بسیاری از مقامات و شخصیتهای فلسطینی را هم بر انگیخت) امسال باز با واسطه گری سعودی دعوت کرده که در سیرک سالانه اش شرکت و سخنرانی کند. البته من تا حدودی بعید و قدری نا محتمل می دانم که آقای ابو مازن به خاطر پول و حمایت سعودی از ساف و دولت فلسطین بهای آن را از شهرت و اعتبار و وجهۀ خود و سازمان آزادیبخش فلسطین و دولت فلسطین بپردازد چرا که هرگونه ظهور در کنار مریم رجوی بویژه و مشخصا برای یک مقام رسمی آن هم در حد رهبر کنونی (و نه سابق یا اسبق) ضربه ایشدید در درجۀ اول به اعتبار و وجهۀ خود او در میان مردم ایران در داخل و خارج بویژه نیروهای اپوزیسیون ایرانی و حتی در میان مردم فلسطین و کل ملت عرب و بلکه در سطح بین المللی و نزد محافل سیاسی و رسانه ای است و به همین علت تا کنون در هیچیک از برنامه ها و شوهای فرقۀ رجوی یا امضاگیری های آن هیچ مقام رسمی کنونی بالای دولتی حتی در حد وزیر و بلک معاون وزیر هم شرکت نکرده و نمی کند بلکه با یک نگاه به لیست مدعوین فرقۀ رجوی به اینگونه برنامه ها یا امضا کنندگان بیانیه های حمایت دلاری از آن در می یابیم که در میان مقامات رسمی دولتی همگی شان مقام سابق یا اسبق بوده و می باشند و هیچ مقام رسمی سر منصب بالای دولتی حاضر نمی شود با حمایت علنی از این فرقه اعتبار و وجهۀ خود و سمتش و دولتش را در برابر پول بفروشد و از بین ببرد چرا که همگان از بی پایگاهی و منفوریت و انزوای بین المللی و ایرانی و داخلی و خارجی این فرقه آگاه هستند.

(پایان)

***

واکنش مشاور ظریف به دیدار محمود عباس – مریم رجوی (+ دستمالی چرک در دست فسیل‌های عرب)

مرگ مسعود رجوی
The death of Massoud Rajavi
https://youtu.be/CBJ3XiaQwT4

محمود عباس مریم رجوی مزدوران سابق صدام وم امروز سعدیجیبوتی ِ، محمود عباس و مجاهدین

مسعود خدابنده نیکلا پدی پارلمان اروپامباحثه در پارلمان اروپا “در خصوص مجاهدین خلق ایرانی چه باید کرد؟”ا

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=26185

معمای دیدار مریم رجوی و محمود عباس 

مزدوران عربستان محمود عباس مجاهدین خلق مهرداد فرهمند، بی بی سی، قاهره، دوم اوت ۲۰۱۶:… سه هفته پس از آنکه امیر ترکی بن فیصل رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی عربستان سعودی در گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس سخنرانی کرد، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در همین شهر با مریم رجوی دیدار کرده که در غیاب همسرش، از او با عنوان رهبر سازمان مجاهدین خلق یاد می شود. توالی این دو رویداد این گمانه را تقویت … 

محمد سید المحدثین مجاهدین خلق فرقه رجویهذیان گویی های محدثین

مزدور مریم رجوی شادمانی برای ترور عربستان سعودیرزومه مجاهدین برای استخدام دائم

لینک به منبع

معمای دیدار مریم رجوی و محمود عباس

مزدوران عربستان محمود عباس مجاهدین خلق

سه هفته پس از آنکه امیر ترکی بن فیصل رئیس پیشین سازمان اطلاعاتی عربستان سعودی در گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس سخنرانی کرد، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در همین شهر با مریم رجوی دیدار کرده که در غیاب همسرش، از او با عنوان رهبر سازمان مجاهدین خلق یاد می شود. توالی این دو رویداد این گمانه را تقویت کرده که شاید اراده ای برای برجسته کردن سازمان مجاهدین خلق و سرمایه گذاری سیاسی روی آن در کار باشد.

محتوای دیدار محمود عباس و مریم رجوی را که شنبه شب گذشته (سی ام ژوئیه) انجام گرفت، تنها منابع مجاهدین خلق مخابره کردند و هیچیک از مسئولان فلسطینی توضیحی درباره این دیدار ندادند. در حالی که همه دیگر دیدارهای آقای عباس طبق روال و تشریفات مرسوم اداری به رسانه ها اطلاع داده شد، نه سخنگوی رسمی محمود عباس، نه مسئول تشریفات دفتر او و نه نماینده تشکیلات خودگردان در پاریس با وجود تماسهای پی در پی من برای توضیح در خصوص این دیدار در دسترس قرار نگرفتند. دیگر رسانه ها نیز اطلاعاتی در خصوص این دیدار و دلیل انجام گرفتن آن در بازه زمانی کنونی از مسئولان فلسطینی منتشر نکرده اند.پیشتر بارها پیش آمده است که دولتمردان یا قانونگذارانی غیرایرانی پس از آنکه دیداری با اعضا یا سران سازمان مجاهدین خلق داشته اند یا بیانیه ای در حمایت از این سازمان امضا کرده اند در پاسخ به رسانه ها گفته اند که از پیشینه این سازمان اطلاع دقیقی نداشته اند، اما محمود عباس که از هنگام پیدایش جنبش فلسطینی فتح از فعالان آن بوده با توجه به همکاری دیرینه این جنبش با سازمان مجاهدین خلق که به پیش از انقلاب ایران باز می گردد، نمی تواند از پیشینه سازمان مجاهدین خلق بی اطلاع باشد.

پیش از انقلاب، شماری از نفرات سازمان مجاهدین در اردوگاههای جنبش فتح در لبنان آموزش می دیدند و افرادی از اعضای سابق این سازمان به من گفته اند که پس از انقلاب و در سالهای جنگ داخلی لبنان در کنار اعضای جنبش فتح در این کشور بوده اند. همچنین بخشی از نیروهای جنبش فتح دوشادوش مجاهدین خلق و تحت حمایت ارتش عراق با ایران می جنگیده اند که حاصل این همکاری، از جمله عملیات موسوم به چلچراغ در واپسین هفته های جنگ بود که در آن، شهر مهران به تصرف مجاهدین خلق درآمد. من با افرادی در لبنان گفتگو کرده ام که هنوز در جنبش فتح در لبنان عضویت دارند و از حضور خود در این عملیات گفتند. برخی از آنها حتی جای گلوله هایی را به من نشان داده اند که در جنگ با نیروهای ایرانی به تن آنها اصابت کرده بود.

یاسر عرفات، رهبر سازمان فتح در سفر به ایران با مسعود رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق دیدار کرده بود

در سالهای اخیر نیز مسئولانی از جنبش فتح بیانیه هایی در حمایت از سازمان مجاهدین خلق صادر کرده اند. با وجود چنین پیشینه ای، عملکرد دفتر محمود عباس در خصوص اطلاع رسانی از دیدار وی با مریم رجوی می تواند به این شائبه دامن بزند که وی با توجه به جایگاهی که نه به عنوان عضو قدیمی جنبش فتح، بلکه به عنوان رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی دارد، شاید نه با طیب خاطر که با رودربایستی و احتمالا با ترغیب و تشویق دیگران با مریم رجوی دیدار کرده است. اما ترغیب و فشار از جانب که؟

‘می دانم چه می خواهی اما جواب نمی دهم’

نشانه ای برای رسیدن به این پاسخ را شاید بتوان در رفتار مشابه هفت نماینده مجلس مصر دید که آنها هم در گردهمایی سه هفته پیش مجاهدین خلق در پاریس حضور یافتند. پس از بازگشت این نمایندگان به مصر، یکی از آنان به نام یحیی عیسوی به روزنامه الیوم السابع (روز هفتم) گفت که سلیمان وهدان، نایب رئیس دوم مجلس مصر در گردهمایی مجاهدین سخنرانی هم کرده، اما پس از آن دیگر با وجود پافشاری پی در پی من حاضر نشد به هیچ وجه سخنی در باب حضور خود و همکارانش در این گردهمایی بگوید. در دو دیدار حضوری نسبتا طولانی حتی وقتی از او خواستم درباره حضورش در همایش مبارزه با تروریسم در پاریس که ارتباطی هم با گردهمایی مجاهدین خلق داشت مقابل دوربین سخن بگوید، به من گفت می دانم چه می خواهی از من بپرسی و جوابت را نخواهم داد.دیگر نمایندگان مصری شرکت کننده در گردهمایی مجاهدین خلق نیز یا در دسترس قرار نگرفتند یا حاضر نشدند سخنی درباره حضورشان در گردهمایی بگویند. یکی از آنان حتی نام مریم رجوی را هم بدرستی به خاطر نداشت که می تواند حاکی از این باشد که چه بسا او اطلاعات چندانی درباره سازمان مجاهدین خلق ندارد. پرسش اینجاست که چرا یک قانونگذار بدون شناخت دقیق از سازمانی که گردهمایی ای را برپا کرده، در این گردهمایی که علنی برگزار و پوشش گسترده رسانه ای به آن داده شده است شرکت می کند، اما سپس حاضر نیست درباره انگیزه خود از این حضور سخنی بگوید؟ اینجا نیز گمانه ترغیب، تشویق و نفوذ احتمالی دیگران خودنمایی می کند.

مریم رجوی و شاهنامه فردوسی

مجاهدین خلق هر ساله در ویلپنت در حومه شمالی پاریس گردهمایی برگزار می کنند و شماری از سیاستمداران غیرایرانی حامی آنان نیز در این گردهمایی حضور می یابند، اما آنچه گردهمایی امسال را برجسته کرد و در توجه رسانه ها قرار داد، شرکت و سخنرانی امیر ترکی بن فیصل در آن بود.

مریم رجوی در گردهمایی “مقاومت ایران” در پاریس

سه هفته پیش که این گردهمایی برگزار شد، برخی از ناظران بر این باور بودند که حضور امیر ترکی نمی توانسته بدون هماهنگی دربار و دولت سعودی باشد و آن را نشانه ای از این دانستند که اوج گیری تنش با ایران، سعودیها را به فکر سرمایه گذاری روی سازمان مجاهدین خلق انداخته که هنوز سازمانیافته ترین گروه مخالف نظام حاکم بر ایران است.در مقابل پاره ای دیگر از ناظران معتقد بودند که امیر ترکی هم اکنون هیچ سمت رسمی در عربستان سعودی ندارد و با توجه به تنوع و حتی گاه، اختلاف میان مواضع سیاسی اعضای خاندان بزرگ و پرشمار سلطنتی سعودی، حضور او در گردهمایی مجاهدین خلق و این را که به مریم رجوی گفته است: «تلاشهای تو و شوهر مرحومت برای رهایی مردمتان همچون شاهنامه [فردوسی] در حافظه تاریخ ثبت خواهد شد»، نباید به پای دولت و دربار سعودی نوشت و فراتر از ظرفیت و جایگاه شخصی او دید.اما اکنون و پس از گذشت سه هفته به نظر می رسد که نشانه های موجود بیشتر حاکی از این است که اگر اراده ای برای سرمایه گذاری سیاسی روی سازمان مجاهدین خلق در کار باشد، این اراده از منبعی فراتر از امیر ترکی بن فیصل سرچشمه می گیرد.

‘مهمترین خبر’

از جمله بارزترین این نشانه ها، پوشش گسترده ای بود که رسانه های عربی وابسته به نهادهای سعودی به گردهمایی مجاهدین خلق در پاریس دادند. الحیات و الشرق الاوسط، دو روزنامه بین المللی اصلی جهان عرب، با این گردهمایی به عنوان مهمترین خبری برخورد کردند که در روز شنبه نهم ژوئیه در جهان رخ داده،‌ گزارش این گردهمایی را در صدر اخبارشان در صفحه نخست نشاندند، شمار شرکت کنندگان گردهمایی را یکصد هزار نفر اعلام کردند و مریم رجوی را رهبر مخالفان جمهوری اسلامی خواندند.

رسانه‌های نزدیک به دولت عربستان سعودی پوششی گسترده به حضور امیر ترکی فیصل در گردهمایی مجاهدین خلق دادند

سلمان دوسری، سردبیر روزنامه الشرق الاوسط به من گفت که دلیل تصمیم او در قائل شدن چنین ارزش خبری برای گردهمایی مجاهدین خلق این بوده که آن را بزرگترین گردهمایی مخالفان حکومت ایران در خارج تاکنون دانسته و گردآوردن «جمعیت عظیم یکصدهزار نفری» از دید او حاکی از این است که مجاهدین خلق را نباید سازمانی عادی به حساب آورد. آقای دوسری همچنین گفت که پوشش گسترده روزنامه اش به این گردهمایی با مشورت با دو نفر از کارشناسان ایران صورت گرفته است که با این روزنامه همکاری می کنند. وی نامی از این دو «کارشناس ایران» نبرد اما در تماسی که با امیر طاهری، روزنامه نگار باسابقه ایرانی گرفتم که سالهاست ستون ثابتی در روزنامه الشرق الاوسط دارد، وی گفت که در این خصوص هیچ مشورتی با او نشده است.تلویزیون العربیه نیز که سرمایه گذار سعودی دارد همچون الحیات و الشرق الاوسط به گردهمایی مجاهدین خلق پوششی گسترده داد و شمار دیگری از رسانه های عربی نیز همسو با این رسانه های پرمخاطب عمل کردند تا آنجا که حتی گمانه هماهنگی میان این رسانه ها را به ذهن متبادر می کرد.اگر این پوشش رسانه ای احیانا با هماهنگی صورت گرفته باشد، برنامه ریزی آن فراتر از جایگاه و امکانات امیر ترکی بن فیصل به نظر می رسد که سهمی در مالکیت و اداره و نقشی در سیاستگذاری این رسانه ها ندارد. همین تحلیل در مورد گمانه ترغیب، تشویق یا اعمال نفوذ برای انجام گرفتن دیداری میان مریم رجوی و محمود عباس و همچنین حضور هفت قانونگذار مصری در گردهمایی مجاهدین خلق نیز می تواند صدق کند.در شرایطی که رابطه دو کشور چنین تیره است و مسئولان لشکری و کشوری ایران دائما و به تندی علیه عربستان سعودی سخن می‌گویند، طبیعی به نظر می رسد که عربستان سعودی هم که توان مالی و نفوذ سیاسی بسیار بیشتری از ایران دارد، روی گروههای مخالف نظام حاکم بر ایران سرمایه گذاری کند. اما سئوال اینجاست که سیاستگذاران سعودی با چه تحلیل و شناختی از سازمان مجاهدین خلق به اندیشه حمایت از آن افتاده اند؟

*** 

مریم رجوی به خبر مرگ مسعود رجوی گوش میدهداعلام مرگ مسعود رجوی درست پس از شعارهای مریم عضدانلو و مدعوینش در ستایش رهبرشان

(معرفی محمد سید المحدثین شکنجه گر زندنهای صدام)

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقبازخوانی ارتش اسارت بخش فرقه رجوی – قسمت اول و دوم

تاریخچه ۵۰ ساله سازمان مجاهدین خلق

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=25913

تقابل عربستان و ایران؛ ارسال پیام از مقر سازمان مجاهدین خلق 

jamshid_Barzegarجمشید برزگر، بی بی سی، دوازدهم ژوئیه ۲۰۱۶:… آقای فیصل زمانی که قصد داشت خطاب به مریم رجوی سخن بگوید و اقدامات او و همسرش مسعود رجوی را بستاید، از آقای رجوی با عنوان مرحوم یاد کرد، و پس از آنکه به دلیل تشویق حضار ناگزیر شد جمله اش را تکرار کند، مجددا از “مرحوم مسعود رجوی” سخن گفت. در آن زمان، نه مریم رجوی به عنوان مخاطب او و نه حاضران در نشست، واکنشی … 

لینک به منبع

تقابل عربستان و ایران؛ ارسال پیام از مقر سازمان مجاهدین خلق

جمشید برزگر
تحلیلگر بی بی سی در امور ایران

مریم رجوی

نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق ایران، در شهر بورژه در حومه پاریس، امسال بیش از هر چیز دیگر تحت الشعاع حضور و سخنان شاهزاده ترکی الفیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی (استخبارات) قرار گرفت.

جمشید برزگرآقای جمشید برزگر

به گفته برخی منابع نزدیک به سازمان مجاهدین خلق ایران، نشست سالانه این سازمان که معمولا در ماه ژوئن برگزار می شد، امسال به دلیل تقارن با ماه رمضان در روز شنبه نهم ژوییه برگزار شد.

رسانه های نزدیک به سازمان مجاهدین خلق و برخی رسانه های عربی که به طور زنده آن را گزارش می کردند، از حضور حدود صد هزار تن از هواداران سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت در این نشست خبر داده اند.

تقریبا در همه نشست های سالانه سازمان مجاهدین خلق، شماری از چهره های سیاسی اروپایی و آمریکایی که اغلب در زمان حضور فاقد سمت رسمی بوده اند، شرکت و از این سازمان حمایت کرده اند، حتی اگر در زمان تصدی گری خود در مقامی سیاسی، رویکردی متفاوت در قبال سازمان مجاهدین خلق داشته یا از شرکت در نشست های این سازمان خودداری کرده بودند.

امسال نیز همچون سال های گذشته شماری از چهره های سیاسی اروپایی و آمریکایی و مسلمان در نشست سازمان مجاهدین خلق ایران حضور یافتند و در سخنان خود از این سازمان حمایت کردند.

وبسایت سازمان مجاهدین خلق سخنرانان این نشست را چنین معرفی کرده است: نیوت گینگریچ رئیس پیشین کنگره آمریکا، جان بولتون سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل، مایکل موکیزی وزیر سابق دادگستری آمریکا، هوارد دین رئیس پیشین حزب دموکرات آمریکا، فیلیپ کراولی سخنگوی سابق وزارت‌خارجه آمریکا، تام ریج اولین وزیر امنیت داخلی آمریکا، بیل ریچاردسون، فرماندار، سفیر و وزیر پیشین در آمریکا، ارتشبد جیمز کانوی فرمانده پیشین نیروی تفنگداران دریایی آمریکا، مارک کینزبرگ سفیر پیشین آمریکا در مراکش، ژنرال دیوید فیلپس فرمانده سابق حفاظت اشرف، لوییس فری رئیس سابق اف.بی.آی، فرانسیس تاونزند مشاور رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا، اد ملکرت نماینده پیشین دبیرکل سازمان ملل‌ متحد در عراق، استرون استیونسون رئیس پیشین هیئت رابطه با عراق در پارلمان اروپا، سیداحمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر، پاندلی مایکو نخست‌وزیر اسبق آلبانی، رامایاد وزیر پیشین حقوق‌ بشر فرانسه، اینگرید بتانکورد کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری کلمبیا و صالح القلاب وزیر پیشین تبلیغات اردن.

البته شماری از سخنرانان نیز با سمت و عنوان فعلی خود معرفی شده و در این نشست سخنرانی کرده اند: سناتور آمریکایی رابرت توریسلی، چاک والد معاون فرمانده ارتش آمریکا در اروپا، اولین یونه عضو سنای فرانسه، سر دیوید ایمس نماینده پارلمان انگلستان (بریتانیا)، آنتئا مک اینتایر نماینده پارلمان اروپا از انگلستان، پال موناهان نماینده پارلمان انگلستان، ماتیو آفورد نماینده پارلمان انگلستان، جودی اسکرو نمایندهٴ مجلس کانادا، فرانسیس ری یل نماینده پارلمان فدرال سوئیس، محمد اللحام نماینده پارلمان فلسطین، ژیلبرت میتران رئیس بنیاد «دانیل میتران» و از فرزندان فرانسوا میتران، رئیس‌جمهور فقید فرانسه، سناتور ونسان کاپوکانیرو شهردار بورژه و دو تن از رهبران مخالفان بشار اسد در سوریه.

میهمان جنجالی

ترکی فیصل

با این همه، به نظر می رسد که یک نام بیش از دیگران توانسته هم توجه رسانه ها را به خود جلب کند و هم واکنش مقامات جمهوری اسلامی را برانگیزد: شاهزاده ترکی الفیصل، فرزند پادشاه سابق عربستان سعودی و رئیس پیشین استخبارات این کشور.

درست است که ترکی الفیصل، رییس پیشین استخبارات سعودی است، اما او فرزند پادشاه پیشین عربستان و عضوی موثر و بانفوذ در خاندان سلطنتی این کشور هم هست. جایگاه و پیشینه ترکی الفیصل به ویژه در متن روابط بسیار متشنج جمهوری اسلامی ایران با شماری از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و در رأس آنان عربستان سعودی اهمیتی دوچندان به نفس حضور و سخنرانی او در نشست یکی از اصلی ترین نیروهای مخالف جمهوری اسلامی می بخشد.

تندی لحن رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی در مقابله با جمهوری اسلامی و رهبران پیشین و کنونی آن و صراحت او در تأکید بر ضرورت براندازی نظام سیاسی مستقر در ایران، هنگامی که دو کشور فاقد مناسبات سیاسی با یکدیگرند، جایی برای تفسیر و تاویل این اقدام او باقی نمی گذارد.

جمهوری اسلامی ایران هم، در درک این پیام تعلل نکرده و هم حضور و هم سخنان ترکی الفیصل را نه مواضع شخصی او، بلکه مواضع رسمی عربستان سعودی در دشمنی با خود قلمداد و آن را محکوم کرده است. اظهارات سخنگوی سپاه پاسداران و منبعی آگاه در وزارت امور خارجه ایران در واکنش به سخنرانی ترکی الفیصل به احتمال بسیار تنها سرآغاز رشته ای از واکنش های تند خواهد بود و هر دریچه و روزنه محتمل برای بهبود روابط دو کشور در آینده قابل پیش بینی را خواهد بست.

تردیدی نیست که حضور و سخنرانی ترکی الفیصل در نشست سازمان مجاهدین خلق ایران، به معنای رسمیت یافتن مناسبات و مراودات سازمان و دولت سعودی به حساب خواهد آمد.

اما چرا عربستان سعودی، که در تمامی سال های گذشته با وجود همه تنش هایش با جمهوری اسلامی در همکاری و همراهی با سازمان مجاهدین خلق احتیاط می کرد، اکنون بی مهابا، دست رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت خود را چنان باز می گذارد که در این نشست حاضر شود و با تندترین لحن ممکن از ضرورت سرنگونی نظام حاکم بر ایران سخن بگوید؟

از زمان روی کار آمدن پادشاه جدید عربستان سعودی و تیم نزدیک به او، همه اتفاقات بر شدت تیرگی روابط ایران و عربستان افزوده است. همزمان با در پیش گرفته شدن رویکردی سرسختانه تر در قبال ایران در ریاض، رهبران جمهوری اسلامی از جمله آیت الله خامنه ای و فرماندهان سپاه بر تندی لحن خود در قبال عربستان سعودی و متحدانش در منطقه افزوده اند.

اعدام شیخ نمر روابط ایران و عربستان را به شدت تیره‌تر کرد

اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی سرشناس شیعه در عربستان سعودی و حمله به سفارت این کشور در تهران، به قطع روابط دو کشور انجامید. تحولات جاری در یمن، عراق، سوریه و سرآخر دور تازه تهدیدهای رهبران ایران علیه حکومت بحرین، ظاهرا جایی برای پرده پوشی و احتیاط نزد رهبران عربستان سعودی باقی نگذاشته است.

در چنین شرایطی، حمایت آشکار و مستقیم از نیروی مخالفی که رهبران جمهوری اسلامی از همان آغاز استقرار نسبت به آن حساسیت فوق العاده ای نشان داده اند، پیامی است که تندی آن به خوبی در تهران احساس خواهد شد و ناگزیر در واکنش ها و مناسبات و تحولات منطقه ای بازتاب خواهد یافت.

از سوی دیگری، سازمان مجاهدین خلق نیز که در سال های اخیر و به دنبال از دست دادن پایگاه اصلی خود در عراق در کمپ اشرف به طور فزاینده ای تحت فشار بوده است، دلیلی نمی بیند که از این همکاری علنی و صدور چنین پیامی به تهران استقبال نکند.

هدف اصلی و اولویت غیرقابل جایگزین سازمان مجاهدین خلق ایران، برانداختن حکومت جمهوری اسلامی است. استقرار در خاک عراق، هنگام جنگ این کشور علیه ایران، به روشنی ثابت کرد که این سازمان تا کجا حاضر است برای دستیابی به هدف خود هزینه بپردازد. به همین دلیل، برای این سازمان، به ویژه در شرایط کنونی داشتن متحد یا یاریگری علنی مانند عربستان سعودی، رخدادی مثبت به حساب خواهد آمد.

‘مرحوم مسعود رجوی’؟

فارغ از لحن به شدت تند و ستیزه جویانه ترکی الفیصل در قبال رهبران جمهوری اسلامی، بخش دیگری از سخنان او نیز مورد توجه قرار گرفته است.

آقای فیصل زمانی که قصد داشت خطاب به مریم رجوی سخن بگوید و اقدامات او و همسرش مسعود رجوی را بستاید، از آقای رجوی با عنوان مرحوم یاد کرد، و پس از آنکه به دلیل تشویق حضار ناگزیر شد جمله اش را تکرار کند، مجددا از “مرحوم مسعود رجوی” سخن گفت.

در آن زمان، نه مریم رجوی به عنوان مخاطب او و نه حاضران در نشست، واکنشی نشان ندادند. با این حال در متون منتشر شده از ترکی الفیصل در رسانه های نزدیک به سازمان مجاهدین خلق، کلمه مرحوم حذف شده است و حتی شاهین قبادی، سخنگوی سازمان مجاهدین خلق، در واکنشی به رادیو فردا با استناد به گزارش های منتشر شده در روزنامه الشرق الاوسط و دو منبع عربی دیگر، گفته که از سخنان ترکی الفیصل سوء تعبیر و نتیجه گیری نادرست شده است.

برخی منابع نزدیک به سازمان مجاهدین خلق ایران نیز در گفتگویی که با آنها داشتم، بر زنده بودن رهبر سازمان خود تاکید کردند و اظهارات رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی را اشتباه خواندند.

مسعود رجوی از زمان سقوط صدام حسین در عراق، در مکانی نامعلوم به سر می برد. با این همه، او در سال های اخیر به طور پیوسته از طریق پیام های صوتی و تصویری با اعضای سازمان و هوادارانش در تماس بوده است.

آخرین پیام صوتی مسعود رجوی حدود ۲۱ ماه پیش، در ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۳ منتشر شده است. از آن هنگام تا کنون تنها پیام های مکتوبی از او منتشر شده است.

در چنین شرایطی به نظر می رسد که تردیدها در مورد سرنوشت مسعود رجوی تنها می تواند با ارسال پیام صوتی یا تصویری جدید و یا دیده شدن دوباره او برطرف شود.

اما حتی اگر چنین شود، باز این سوال همچنان مطرح خواهد بود که آیا کسی مانند رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت یک کشور، زمانی که می خواهد با یک نیروی مخالف صحبت کند، از وضعیت مرگ و زندگی رهبر آن مطلع نیست و به سادگی و به سهو می تواند مرتکب اشتباهی تا این حد خبرساز و غیرمنتظره شود؟

(پایان)

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=18746

درخواست مریم رجوی از سفیر عربستان برای استفاده از بقایای مجاهدین خلق در تجاوز به یمن 

مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسمخبرگزاری فارس، بیست و هشتم می ۲۰۱۵:…  «مریم رجوی»، رهبر سازمان تروریستی مجاهدین خلق در دیدار با «محمد آل الشیخ»، سفیر عربستان سعودی در پاریس از آمادگی این گروه تروریستی در کمک و همکاری با عربستان در تجاوزاتش علیه ملت یمن خبر داد.  رجوی در این دیدار همچنین تاکید کرد که عربستان هرگاه از مجاهدین خلق درخواست کمک کند، این سازمان آماده اجرای درخواست‌های این کشور فورا …

مجاهدین خلق فرقه رجوی العربیه تروریسمگاف جدی تلویزیون العربیه در مصاحبه با مریم رجوی (+ مصاحبه کامل مزدور مریم رجوی با شبکه العربیه)

لینک به منبع

در دیدار مریم رجوی با سفیر عربستان در پاریس:

«مجاهدین خلق» برای کمک به عربستان در تجاوز به یمن اعلام آمادگی کرد

سازمان تروریستی مجاهدین خلق آمادگی خود را برای هرگونه کمک و همکاری با عربستان سعودی در تجاوزاتش علیه یمن اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: «مجاهدین خلق» برای کمک به عربستان در تجاوز به یمن اعلام آمادگی کرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، «مریم رجوی»، رهبر سازمان تروریستی مجاهدین خلق در دیدار با «محمد آل الشیخ»، سفیر عربستان سعودی در پاریس از آمادگی این گروه تروریستی در کمک و همکاری با عربستان در تجاوزاتش علیه ملت یمن خبر داد.

رجوی در این دیدار همچنین تاکید کرد که عربستان هرگاه از مجاهدین خلق درخواست کمک کند، این سازمان آماده اجرای درخواست‌های این کشور فورا و بدون ذره‌ای تردید است.

شبکه الغدیر نیز در این خصوص نوشت: به نظر می‌رسد، رجوی تلاش دارد، پس از طرد شدن گروه تروریستی‌اش از عراق به هر طریق ممکن جای پایی برای خود در عربستان پیدا کند.

منابع آگاه خاطر نشان می‌کنند که رجوی و آل الشیخ تاکنون چندین بار با یکدیگر در پاریس دیدار داشته‌اند و رجوی در این دیدارها از کمک‌ها و حمایت‌های مالی‌ عربستان سعودی در سال‌های گذشته از این گروه بویژه پس از طرد شدن از عراق، تقدیر و تشکر کرده است.

انتهای پیام/ز

Self Sacrifice Struan Stevenson Rajavi terroristsBehind Struan Stevenson’s book “Self Sacrifice

آن خدابنده سرگی بلیسکوPresident of MIVILUDES Serge Blisko with Anne Khodabandeh (Singleton) of the FST

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=18665

دخالت صریح و وقیحانه باند رجوی درامور داخلی سوریه

صابر ازتبریز (امضاء محفوظ)، بیست و پنجم می ۲۰۱۵:…  این ژنرال دست پروده اجنبی ها ، دشمن مردم سوریه و محبوب باند رجوی میگوید: ” مردم کشورهای عربی در برابر این ظلم و سیاستهای شنیع و رویای رژیم ایران برای تشکیل یک امپراطوری و خوابهای بی‌اساسش بسیار صبر و تحمل و پایداری کردند. و بعد از این‌که همه راهها با رژیم ایران با شکست مواجه شد، این کشورها قیام کردند و در مقابل تجاوز و فساد او …

مریم رجوی کشتار یمننعل وارونه ای بنام دخالت های ایران در امورمنطقه!

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقمجاهدین، اسرائیل، داعش و بازگشت مجاهدین به روزگار وصل خویش

(با تشکر از صابر دریافت شد – ایران اینترلینک)

دخالت صریح و وقیحانه باند رجوی درامور داخلی سوریه

سیمای ضد آزادی رجوی که حداکثر اعتبارش بیان نظرات یک گروه مافیایی است، همواره آه وفغان سر میدهد که رژیم ایران در ممنطقه وجهان دخالت میکند وباید که ارباب عمو سام دربرابر این دخالت های موهوم ایران ، جانب ” مماشات ” را رها کرده وبرخورد جدیتری با آن بکند!

اما نوبت به خود که می رسد ، خودشان را مجاز میدانند که درامور هرکشوری وازجمله سوریه و… دخالت خشنی کرده وبجای انجام نقش یک رسانه، دریک طرف دعوا قرارگرفته و اخبار را بنفع آنها جهت دار نموده و درحد وسع خود ودرهماهنگی کامل با رسانه های امپریالیستی وصهیونیستی ، درامور داخلی دیگران دخالت میکنند.

علاوه براینکه قسمت قابل توجهی از رسانه های این گروه دغلکار ، مشغول خبر سازی برعلیه سوریه وایجاد جنگ روانی برعلیه اکثریت مردم ودولت قانونی آن کشور ، اخیرا مصاحبه ای با فردی که ” سرتیب مثقال البطیش ” که دراینجا عضو شورای فرماندهی انقلاب؟! سوریه معرفی شده ، انجام داده که استعمال کلمات وادبیات خاص رجوی دراین مصاحبه بسیار عجیب وروشن است و برخواننده ایرادی وارد نیست که اگر قضاوت کند که این حرف ها به این ژنرال که خود سر درآستانه ی امپراطوری جهانی نهاده، دیکته شده وسخنان او نمونه ی بارز ” کپی برابر اصل است” میباشد!

او میگوید:

” برادران ایرانی ام، از سوریه مجروح با شما صحبت می‌کنم از میان قربانیان آن، از میان کودکان و زنان و افراد مسن، از میان ویرانی عظیم در شهرها و روستاها که خشک و تر را با هم سوزانده است . تقریبا ۵سال است که ما از این وضعیت رنج می‌بریم، وضعیتی فاجعه‌بار که علت و مسبب آن رژیم دیکتاتوری است که توسط حکومت آخوندی حاکم بر ایران و باندهای آن در منطقه حمایت می‌شود “.

اینکه مخاطب او ( برادران ایرانی) که باشند، فعلا بماند!

اما اگر شهرو روستا های سوریه ویران شده وکودکان و… قربانی شده اند، مسبب اصلی اش سران آمریکا و اروپا ست که برطبق مقررات ” نظم نوین جهانی” مایل نیستند که رژیمی مانند بشار اسد که ” نافرمان ” ودیکتاتور ” بد ” است ، برپا بماند وبجای آن کشور سوریه تکه پاره شده ودرخدمت استراتژی ایجاد خاورمیانه ی بزرگ باشد ویا یک رژیم دیکتاتوری ” خوب ” وعربستان گونه بوجود آید و ارتش آزاد؟؟ سوریه آلت فعل دست چندم اجرای این برنامه های تجاوزکارانه ، درکنار نیروهای تکفیری مهمتر ازخود مانند داعش، النصره، احرارالشام، توحید و…شده است!

دراینجا لازم است این سئوال مطرح گردد که بموجب کدام خط وبرنامه ی ارائه شده ، این گروه خودرا ارتش انقلابی میداند؟!

اگر این جریان با لحاظ عملکردهایش انقلابی محسوب گردد، دراینصورت نظام آمریکائی وسیستم صهیونیستی که انقلابی تر باید باشند!!

مصاحبه جنین ادامه پیدا میکند:

” اما اکنون روزانه شاهد شکستهای نظامی رژیم در عراق، سوریه و یمن هستیم. در سوریه اکنون هیچ جایی چه از نظر مادی و چه معنوی برای عناصر رژیم ایران وجود ندارد. کینه مردم سوریه نسبت به رژیم افزایش یافته و روز به روز کینه آنها از رژیم ایران … بیشتر می‌شود “.

بلی بشرحی که اززبان یک نشریه ی معتبر آلمانی درآخر این متن خواهد آمد، حکومت بشار اسد واقعا تحت فشارهای بیحد است و مجبور شده که در کنار تلاش برای تهیه ی ارزاق مردم، در۱۶۰ جبهه بجنگد والبته شکست های موضعی وفراز وفرودهایی درکارش خواهد بود!

قبح این ادعا دراین است که ایران درگیر جنگ مستقیم با نوکران غرب در سوریه نیست وادعای چنین چیزی که شکست خورده ، عجیب است.

ایران بعنوان متحد استراتژیک سوریه ، نقشی در این کشور دارد ولی نقش تعیین کننده مربوط به ایران نبوده و اوضاع وخیم سوریه نتیجه ی عملکرد ونقشه های دور ودراز پیچیده ی دیگران است.

به عراق که میرسیم باید گفت که بازهم این ایران نبوده که با تجاوز نظامی به عراق ، این کشور رادچار ویرانی کرده باشد وعلیرغم نفوذی که بطور طبیعی دراین کشور وجود دارد، بازهم نقش درجه اول ازآن دیگران است!

این ژنرال عضو ارتش انقلابی ؟؟!! سوریه میگوید:

” چنان‌چه شنیده باشید دیشب در جسرالشغور در بیمارستان جسرالشغور توانستیم تعداد زیادی از آنها را اسیر و تعداد بیشتری را از پای درآوریم و اکنون پیروزیها در شمال و جنوب سوریه ادامه دارد. در سوریه، شکستهای رژیم ایران و شبه‌نظامیانش به عقب‌نشینی و از دست دادن مواضع یکی پس از دیگری از مدتها پیش آغاز شده است “.

بلی این موضوع صحیح است که شما ویارانتان بیمارستانی را با بستری هایش تصرف کردید که ارتش سوریه هم دریک عمل غافلگیرانه موفق به نجات سربازان زخمی خود ازاین بیمارستان شد!

البته ما هم براین موضوع واقفیم که با روی کار آمدن ملک سلمان درعربستان، برمیزان دخالت درسوریه افزوده شده و تکفیری ها ونوکران غرب فعال تر شده اند وطبیعی است که پیش روی هایی داشته باشند.

ما این موضوع را هم میدانیم که همه ی نیروهای شما ارتش آزادی ها، درکنار داعش و…، دراردوگاهی درجنوب ترکیه مدام درحال مجهز شدن و ورود به داخل سوریه هستند وازمنابع واحدی برای کسب این پیروزی ها بهره میبرند که ازنظر شما ایرادی ندارد، فقط ایراد کار دراین است که ایران کمک های لجستیکی را نباید درحق متحد قانونی خود انجام دهد!

” سرتیب مثقال البطیش ” میگوید:

” رژیم کینه توز ایران دستاوردی جز به هدر دادن ثروتهای مردم منطقه با جنگهای خانمانسوز نداشته است هدف آن نابودی خلقهای منطقه و آواره کردن آنهاست. هدف آن افزایش کینه و فرقه‌گرایی کریه و زشت و ظالمانه در میان خلقهاست “.

این نهایت بیشرمی است که گناه های دنیای متجاوز غرب را به حساب ایران میگذارید وآیا نمیدانید که کمک های احتمالی ایران به کشور متحد خود دهها برابر کمتر ازمیزان کمک های عربستان، مرتجعین منطقه، ترکیه و جهان غرب به تکفیری ها ست ؟!

دولت سوریه ابدا فرقه گرا نیست وحمایت قانونی ازاین دولت درزمره ی کارهای فرقه گرایی محسوب نمیشود وبنابراین ایران منافعی درترویج فرقه گرایی نداشته واین طرف های مقابل وحامیان شمایند که چنین میکنند!

این ژنرال دست پروده اجنبی ها ، دشمن مردم سوریه و محبوب باند رجوی میگوید:

” مردم کشورهای عربی در برابر این ظلم و سیاستهای شنیع و رویای رژیم ایران برای تشکیل یک امپراطوری و خوابهای بی‌اساسش بسیار صبر و تحمل و پایداری کردند. و بعد از این‌که همه راهها با رژیم ایران با شکست مواجه شد، این کشورها قیام کردند و در مقابل تجاوز و فساد او در منطقه ایستادند. و توفان قاطع سر برآورد و عقب‌نشینیهای رژیم در همه سطوح آغاز شد “.

تمامی جهان میدانند که درطول این ۲۰۰سال گذشته، دولت های متعددی درایران بوده و هرگز به خاک کشوری تجاوز نکرده اند وبلکه بارها مورد تجاوز قرار گرفته اند، پس طرح این مدعا اعتباری درحد یک تهمت ودروغ بیشرمانه دارد!

وانگهی مگر سران برخی کشورهای مرتجع عرب نماینده ی مردم عرب هستند که شما کار این مرتجعین را به آن مردم بیخبر ازاوضاع، نسبت میدهید؟!

مردم یاد شده نفعی ازاین ائتلاف های ارتجاعی ندارند وبنابراین دخالتی هم دراین نوع ائتلاف های مورد بحث ندارند بحساب آنها دروغ نگویید و دامن آلوده ی باند رجوی را آلوده تر ازاین نکنید!

با عرض پوزش ازخوانندگان محترم، با آوردن نوشته ی مجله ی آلمانی درزیر، به نوشته ی خود پایان میدهم.

صابر

ارتش سوریه در ۱۶۰ جبهه می جنگد! – یونگه ولت

داعش آنچه را که آمریکا و اتحادیه اروپا آغاز کردند ادامه می دهد. ترکیه – عضو ناتو- و عربستان سعودی با آتش پشتیبان از داعش حمایت می کنند.

روز چهارشنبه پس از حمله داعش به پالمیر این شهر به تسخیر داعش در آمد. پالمیر و کریاتین در استان حلب قرار دارند که بزرگترین استان سوریه، در کنار جاده رابط بین شرق و غرب کشور است. گفته می شود در حمله به پالمیر بیش از ۵هزار نیروی داعش سهیم بوده اند. ارتش سوریه که در حال حاضر بطور همزمان در ۱۶۰ جبهه در نبرد است، نتوانست در برابر آن حمله مقاومت کند. ظاهرا چنین بنظر می رسد که ارتش قادر به دفع حمله داعش به معبر مرزی الطنف بین سوریه و عراق نیز نبوده است. دست کم، بی بی سی، ازقول رامی عبدالرحمان، از باصطلاح مرکز مشاهده حقوق بشر سوریه که در انگلستان مستقر است، این طور نقل کرده است. از سوی نیروهای نظامی سوریه در این مورد خبری منتشر نشده است. در صورتی که این خبر درست باشد دمشق کنترل خود بر آخرین گذرگاه مرزی به عراق را نیز از دست داده است. البته این نظر هم هست که ممکن است این یک عقب نشینی تاکتیکی باشد برای بدست آوردن کنترل بعدی بر این معبر مرزی.

روز جمعه نیروهای ارتش سوریه موفق شدند با یک حمله نامنتظر حلقه محاصره جبهه النصرت، همپیمان القاعده را، گرد بیمارستان ملی جسرالشغور بشکند تا سربازان مجروح را که در بیمارستان بستری بودند به محلی دیگر منتقل سازد. جبهه النصرت مورد حمایت ترکیه، قطر و عربستان سعودی است. در ماه آوریل داعش با ترکیب گروههای رزمی از چچن، قفقاز و دیگر گروههای شبه نظامی اسلامی برای حمله به ادلیب » لشگر اسلامی کشورگشا» را با شرکت هزاران مجاهد برپا کرد. ترکیه ( عضو ناتو) نیز به آنها آتش پشتیبان می دهد.

تا امروز داعش بخش های بزرگی از مناطق صحرائی میان سوریه و عراق را تحت کنترل خود در آورده است. منطقه تحت کنترل داعش از شمال محدود است به ترکیه از جنوب به عربستان سعودی. این دو کشور در عمل از شبه نظامیان داعش حمایت می کنند. بار سنگین برای سوریه در درجه اول از دست دادن منابع نفت در شرق، در مخاطره قرار گرفتن تولید گاز و حملات مکرر به امکانات برق رسانی است. در واقع همان کاری را که آمریکا و اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۰ از لحاظ اقتصادی علیه دولت پرزیدنت بشار اسد آغازکردند تا این دولت را تحت فشار قرار دهند، امروز داعش ادامه می دهد. طبق گزارش های چند خبرگزاری، داعش امروز در حدود ۵۰ درصد ازخاک سوریه را تحت کنترل خود در آورده است، اما این منابع نمی گویند که در این مناطق بزرگترین قدرت عشایر هستند. مردم غیرنظامی که پس از حمله داعش به شرق موفق به فرار شدند، به مناطقی روی آوردند که تحت کنترل ارتش سوریه است و دولت سوریه نیازمندیهای آنان را برآورده می سازد.

http://www.jungewelt.de/2015/05-23/056.php

(پایان)

محمد حنیف نژادابراهیم خدابنده: آیا کسی هنوز به رجوی چشم امید بسته است؟

مریم رجوی و سخنرانان اجاره ایاگر رجوی این انرژی را بجای مزدوری و دریوزگی، برای مردم گذاشته بود

***

همچنین:

نعل وارونه ای بنام دخالت های ایران در امورمنطقه!

صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، دهم می ۲۰۱۵:…  تسلط بر منابع خاورمیانه توسط دیگرانی که تلفات انسانی ومالی ناشی این حماقت وخیانت رهبران ودولتمردان خود را متقبل میشوند وحرکت راحت تر برای گشودن دروازه های شرق که اینک نقش مهم تری در جهان ایفا میکند! فرقه ی رجوی با هزار زجمت

کسی به آمدن مجاهدین فکر هم نمیکند!

صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، نوزدهم آوریل ۲۰۱۵:… انتشار نوشته هایی ازباند رجوی که عمدتا درصدد تولید نفرت بین اسرا وخانواده ها میباشد وطی آن با لحن تندی باشما برخورد میشود، ابدا نباید شما را به خشم آورده و با تسلیم شدن به یاس وبیعملی، سرنوشت فرزندان خود را که مسلوب الاختیار بوده وموقعیتی کمتر ازصغا

جان بولتون جزو منتصبان شِلدون گرَی اَدلسون هاست!

صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، سیزدهم آوریل ۲۰۱۵:… جریان ازاین قرار است که گویا دریکی ازرسانه های فارسی زبان مطلبی نوشته شده که طی آن این سناتور نئوکونسراتیو وصهیونیست امریکائی به پیشنهاد بمباران ایران متهم شده و رسانه های رجوی بعنوان وکیل مدافع او وارد معرکه شده و با درج م
 
 
مریم رجوی مزدور عربستان صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، دوم آوریل ۲۰۱۵:…  فرقه ی رجوی که منافع ننگین وگذرای خود را درهمراهی وهمکاری با این مرتجعین واربابان بزرگتر نئو کان آنها دانسته به تکاپو افتاده وعلاوه برتکرار شبانه روزی اخبار دروغین رسانه هایی که تحت تسلط وال استریت ، صهیونیست ها ونئو کان ها هستند، خود نی
 
 
مریم رجوی، حجاب اجباریصابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، بیست و ششم مارس ۲۰۱۵:…  باندازه ی طرف مقابل هم قابل اعتماد نیستند ؟ آیا فراموش کرده اید که جورج بوش بعد از اشغال افغانستان وعراق و علیرغم مشاهده ی اینکه ایران هیچ کمکی به رژیم های غیر نرمال این کشورها نکرد و بخاطر این برخوردش میبایست مورد تک
 
 
صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، بیست و سوم مارس ۲۰۱۵:…  اصلا چرا جای دوری برویم ، همینکه درسازمانی موسوم به مجاهدین خلق ایران ، عوامل عینی وذهنی معینی سبب شد که این سازمان ازنفی سیستم سرمایه داری مترقی تر ، به قبول روابط برده داری درمناسبات خود روی آورد ، نشان میدهد ک
 
 
صابر ازتبریز ( امضاء محفوظ)، هشتم مارس ۲۰۱۵:…  وبسایت رسمی مجاهد نماهای خلق ایران نوشته است : “خانم خوله دنیا سخنگوی ائتلاف ملی سوریه: ریشه اصلی مشکلات منطقه رژیم ایران است ” جواب ساده وقاطع این ادعای سرتاپا دروغ این است که این ایران نبوده ونیست که نقشه ی ایجاد خاورمیانه ی بزرگ را د