سوء استفاده از سمیه محمدی و عواطف خانوادگی ممنوع ، رجوی دستت کوتاه …

سوء استفاده از سمیه محمدی و عواطف خانوادگی ممنوع ، رجوی دستت کوتاه …

برای دخترم سمیه محمدیحسینی، انجمن نجات، مرکز تهران، هجدهم اوت 2014: …  سئوال این است : چرا سمیه را به کانادا نمی فرستید تا روبروی خانواده اش قرار گرفته و حرفها را خود بگوید ؟ چرا حرفهای سمیه از راه دور و با فاصله جغرافیایی ، به خانواده اش باز نشر می گردد؟ واقعیتی که در فیلم نشان داده شد این بود که سمیه هیچ حرفی برای گفتن نداشت . حتی در جایی وقتی سمیه متوجه شد پدر و مادرش بعد از بارها مورد سوء استفاده …

فیلمی ناتمام برای دخترم سمیه (نسخه کامل)- سازمان مجاهدین خلق

http://youtu.be/Ugpjh7EJluA

لینک به منبع

سوء استفاده از سمیه محمدی و عواطف خانوادگی ممنوع ، رجوی دستت کوتاه …

پخش فیلم مستند ” فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه ” که در ماه های گذشته در شبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش و به دلیل استقبال عمومی و درخواست های مکرر چندین بار باز پخش گردید . از قضا در شبکه های اجتماعی و فارسی زبان خارجی نیز انعکاسات مشابهی را دریافت نمود .

فیلم که از زاویه دید دوربین خانوادگی آقای مصطفی محمدی ، شاهد داستانی غم انگیز بود . زجر و عتاب اعتماد به جریان فرقه گرایانه ی رجوی را چو آینه ای تمام قد چنان به نقد کشیده است که سخن بی ربط هر معاندی را در دهان خشکانده است .

درنگی در صفحه فیسبوک فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه به آدرس :

https://www.facebook.com/FormydaughterSomayeh?fref=photo&filter=2

که از طرف بسیاری از اهالی فن ، چه آنانی که ساکن ایران هستند و چه آنانی که کشورهای دیگری را برای سکونت برگزیده اند ، با هر مرام و هر نظری که داشتند ، مورد نقادی قرار گرفته است . اصل داستان را نتوانستند ، نفی کنند .

اظهار نظر مسعود بهنود (کارمند تلویزیون فارسی BBC ) نیز چنین است :

” فیلم تکان دهنده ای است و این فیلم جایی ساختنی نیست “

خبر و فیلم در بسیاری از صفحات شخصی کاربران شبکه های اجتماعی چون فیسبوک Like خورد و Share شد . کامنت هایی متعددی ذیل این مطلب قرار گرفت و چون علامتهای تعجبی این سان !!! مات و مبهوت ، واقعیت انکار نشدنی این فیلم مستند را نظاره گر بودند . هیج کس نمی توانست ایرادی به اصل داستان داشته باشد . زیرا فیلم ها آنچان مستند و خانوادگی بودند که متخصصین امور واکاوی و ایراد گیری و…. را نیز یارای قلم زنی نبود . همه یک صدا فقط می نوشتند و می گفتند:

” لعنت برفرقه یا سازمان یا… رجوی “

از تاریخ اولین پخش این فیلم مستند از صدا و سیما تا کنون حدود 2 ماه می گذرد . ولی به ناگاه و در پس همه نظرات کارشناسانه صاحب نظران ، فرقه بی آبروی رجوی که خود را در باتلاق بی حیایی و چشمان بهت زده اعضا و هواداران خارجه نشین و از همه جا بی خبرش یافت . اراجیف تکراری خود را برای بار دیگر در سایت خود باز نشر داد.

و البته ، غم انگیز که قربانی اصلی این بازنشر ؛ چون گذشته ” خانم سمیه محمدی ” است.

مطالبی به سمیه محمدی نسبت داده شده است . و نامه هایی قدیمی از زبان سمیه محمدی .

سئوال این است : چرا سمیه را به کانادا نمی فرستید تا روبروی خانواده اش قرار گرفته و حرفها را خود بگوید ؟ چرا حرفهای سمیه از راه دور و با فاصله جغرافیایی ، به خانواده اش باز نشر می گردد؟

واقعیتی که در فیلم نشان داده شد این بود که سمیه هیچ حرفی برای گفتن نداشت . حتی در جایی وقتی سمیه متوجه شد پدر و مادرش بعد از بارها مورد سوء استفاده قرار گرفتن ، برای اولین دیدار با وی سرکیسه شده اند ، متعجب شده بود .

بنابراین ، در جواب به مطالبی که در سایت فرقه رجوی درج و به سمیه محمدی نسبت داده شده است . به صراحت می گوییم . سوء استفاده فرقه رجوی از اعضای گرفتار در چنگال تشکیلات ممنوع و قدغن ….

به سران فرقه رجوی به صراحت می گوییم اگر حرفی دارید با اسم و رسم خود درج کنید تا پاسخ بگیرید. تا کور شود هر که در او غش باشد .

سمیه محمدی نیز چو دیگر هم زنجیران گذشته ، که وقتی فرصت رهایی از چنگال تشکیلات رجوی می یابند، دردهای نهفته خود را مرحم می نهند . مطمئنا روزی زبان به واقعیتها باز خواهد گشود .

حسینی

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=12235

مسعود بهنود : (مستند ناتمامی برای دخترم سمیه) فیلمی که خیلی تکون دهنده بود برایم.

مسعود بهنود بی بی سینیم نگاه به نقل از  تلویزیون فارسی بی بی سی ـ برنامه دیدبان، بیست و هفتم ژوئیه ۲۰۱۴: … تا حالا این طوری درباره مجاهدین فیلم ساخته نشده بود. به نظرم مستند کردن اینکه یک آدمی به کانادا مهاجرت کرده و به قرارگاه اشرف برود و همچنین از اینکه دخترش به او گفته می خواهم بروم به قرارگاه اشرف و ببینم آنجا چه خبر است فیلم گرفته ، تو فرودگاه (کانادا) هم …

لیبرتی، اردوگاهی فراموش شده (مصاحبه با عبدالکریم لاهیجی و ایرج مصداقی)

لینک به منبع

۱۳۹۳/۵/۳

مسعود بهنود : (مستند ناتمامی برای دخترم سمیه) فیلمی که خیلی تکون دهنده بود برایم.

مسعود بهنود بی بی سی

برای دخترم سمیه محمدیمن این فیلم را سه بار دیدم هر سه بار در دقایق ششم و هفتمش بغض اجازه نمی داد فیلم را تماشا کنم. این فیلم خیلی عجیبی ست. فیلم مستندی ست از پدری که چون خودش هوادار سازمان مجاهدین بوده است و فرزندش رو تشویق کرده که او به قرارگاه اشرف برود (درعراق و به مجاهدین بپیوندد) و فرزندش در آنجا مانده است و پدرش بعدا به دیدن دخترش در قرارگاه اشرف رفته است و او تنها کسی است که توانسته است داخل اشرف برود که هم پسرش و هم دخترش در آنجا بودند. این چون خودش اهل این نوع نگرش است تمام مسائل را فیلمبرداری کرده است. فیلم تکان دهنده ای است و این فیلم جایی ساختنی نیست. کسی صحنه ارتباط خودش را با دو تا بچه اش فیلم گرفته ، اولی (پسرش) بعدها از قرارگاه اشرف آمده بیرون و حال در کانادا بسر می برد و دومی (دخترش ـ سمیه محمدی) همچنان مانده است آنجا (قرارگاه اشرف) و جز کسانی است که خانواده هایشان را دفع می کنند و بنابراین فیلم در حقیقت یک فیلم ناتمامی است که سرگذشت پدرش را در ارتباط با فرزندش به تصویر می کشد و …

فرناز قاضی زاده : و آنها از قرارگاه اشرف به کمپ لیبرتی منتقل شده اند.

مسعود بهنود : بله ، تا حالا این همه سال آنها برای همدیگر ، جمهوری اسلامی علیه مجاهدین و مجاهدین علیه جمهوری اسلامی ، حرفهایی گفته بودند و فیلم هایی ساخته بودند اما تا حالا این طوری درباره مجاهدین فیلم ساخته نشده بود. به نظرم مستند کردن اینکه یک آدمی به کانادا مهاجرت کرده و به قرارگاه اشرف برود و همچنین از اینکه دخترش به او گفته می خواهم بروم به قرارگاه اشرف و ببینم آنجا چه خبر است فیلم گرفته ، تو فرودگاه (کانادا) هم فیلم گرفته و وقتی رفته است به دیدن دخترش تنها کسی است که توانسته از توی قرارگاه اشرف هم فیلم بگیرد. به نظرم ازجمله کارهایی ست که به یادگار می ماند.

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=11733

در خصوص مستند “فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه”

برای دخترم سمیه محمدیعاطفه نادعلیان، انجمن نجات، مرکز تهران، دوم ژوئیه ۲۰۱۴: … امید است در ساختن فیلم ها و مستند هایی از این گونه همت بیشتری شود. از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و تهیه کنندگان و کارگران این مجموعه کمال تشکر را دارم و درخواست میکنم به این کار و روشنگری در خصوص فرقه های مخرب بخصوص فرقه رجوی، که خانواده های بسیاری را دردمند نموده است، ادامه دهند. همچنین از انجمن نجات درخواست دارم تا …

لینک به منبع

در خصوص مستند “فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه”

مستندی با عنوان “فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه” به کارگردانی مصطفی پایه شناس در مورد خانم سمیه محمدی و خانوادۀ رنج کشیده ایشان از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش گردید که بسیار غم انگیز و در عین حال تأثیر گذار و آموزنده بود. شجاعت کارگردان و مسئولین سیما در پرداختن به مسائل بسیار مبرم و حیاتی که در گذشته از ورود به آنها اجتناب میشد قابل تحسین است.

این مستند بسیاری از حقایق مربوط به مناسبات فرقه ای در درون سازمان مجاهدین خلق را به صراحت بیان می کند و عمق فاجعه اسارت ذهنی اعضا را آشکار می سازد. این برنامه هشداری به همه جوانان و خانواده های ایرانی است که نسبت به فرقۀ رجوی و سایر فرقه های مخرب پیرامون ما هوشیار باشند و فریب شعارهای آزادی خواهانه آنها را نخورند و به وابستگی روانی و سرسپردگی ذهنی فرقه های عصر حاضر توجه داشته باشند.

تهیه کنندگان این مستند با درایت و دانش کافی، تلاش نموده اند اندکی از درد و رنج خانوادۀ محمدی، و سایر خانواده هایی که فرزندانشان اسیر این فرقه هستند، را به تصویر بکشند. به نظر من تأثیر عمومی این مستند از کتاب های بسیاری که در این زمینه نگاشته شده بیشتر است. تجربه فرقه رجوی برای ملت ایران بسیار گران تمام شد و بهای گزافی طلبید؛ از این تجربه باید به نحو احسن برای هوشیاری نسل های آینده بهره برد.

امید است در ساختن فیلم ها و مستند هایی از این گونه همت بیشتری شود. از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و تهیه کنندگان و کارگران این مجموعه کمال تشکر را دارم و درخواست میکنم به این کار و روشنگری در خصوص فرقه های مخرب بخصوص فرقه رجوی، که خانواده های بسیاری را دردمند نموده است، ادامه دهند.

همچنین از انجمن نجات درخواست دارم تا سی دی این مستند را تکثیر نموده و به صورت گسترده در اختیار جوانان و خانواده ها قرار دهد تا مانع از به دام افتادن افراد دیگر شوند. همیشه گفته میشود که پیشگیری بهتر از درمان است. انجمن نجات تلاش میکند تا اسرای ذهنی رجوی را نجات دهد، اما مهمتر آنست که کسانی که پتانسیل گرفتار شدن در فرقه رجوی دارند را از این دام برهاند.

با تشکر و با آرزوی نابودی فرقه های مخرب

عاطفه نادعلیان

***

گزارش سازمان ملل: ادامه نگرانی از نقض حقوق بشر توسط رهبری مجاهدین خلق (فرقه رجوی)

همچنین:

جریان مسئله داری در سازمان مجاهدین خلق و سخنی با هواداران (چو می بینی که نابینا و چاه است ..)

ابراهیم خدابنده 2014ابراهیم خدابنده، تهران، بیست و هشتم ژوئن ۲۰۱۴: …  اخیرا ایمیل هایی از جانب برخی اعضا و هواداران سازمان مجاهدین خلق در اروپا، که با من آشنائی قبلی داشته اند، به دستم رسیده است که محتوای آنها شایان تأمل و تعمق است. اینکه آنان، که برخی حتی اعلام جدائی

برگزاری مراسم بر مزار ندا حسنی؛ کسی که به دستور رجوی ها خود را به شعله های آتش سپرد

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، بیست و پنجم ژوئن ۲۰۱۴: … یازده سال پیش در ۱۷ زوئن ۲۰۰۳ ندا ۲۵ ساله خود را به شعله های آتش سپرد تا مریم قجر عضددانلو معروف به مریم رجوی بیشتر از ۶ روز را در زندان پلیس فرانسه نگذراند. وی و صدیقه مجاوری به همراه ۱۹ تن …

بحران داخلی‌ عراق و وضعیت سازمان مجاهدین خلق (مصاحبه با حنیف حیدر نژاد)

رادیو پیام، کانادا، بیست و سوم ژوئن ۲۰۱۴: … انتقال افراد از اشرف به لیبرتی خودش یک دوره زمانی طولانی طول کشید. خواست امریکا  و دولت عراق و سازمان ملل برای خروج مجاهدین از عراق از سالها قبل از انتقال به لیبرتی مطرح شده بود. اما پیوسته رهبری سازمان مجاهدین مقاومت می کرد  در مقابل این