شبکه جاسوسی مجاهدین خلق (فرقه رجوی) و اسرائیل

شبکه جاسوسی مجاهدین خلق (فرقه رجوی) و اسرائیل

مزدا پارسی، انجمن نجات مرکز فارس، بیست و هفتم اکتبر 2013: …  ظاهراً بیانیه ی مجاهدین در واکنش به آن چه در روزنامه ی بلژیکی لوسوار درج شده است ،منتشر شد. این روزنامه نوشته بود که علی منصوری ، جاسوس دستگیر شده در اسرائیل از هواداران مجاهدین خلق بوده است . دستگاه تبلیغات مجاهدین خلق با استدلال های سفسطه آمیز سعی کرد منصوری را عامل سپاه قدس ایران جا بزند که در سازمان مجاهدین خلق نفوذ کرده …

رجوی مجاهدین خلق اسرائیل

Mojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Our Men in Iran? (Seymour M. Hersh, The New Yorker, April 2012)

لینک به منبع
لینک به متن انگلیسی

شبکه جاسوسی مجاهدین خلق (فرقه رجوی) و اسرائیل

در حالی که در اوایل اکتبر اسراییل از دستگیری یک جاسوس ایرانی تبار با تابعیت بلژیکی خبرداد، مقامات ایرانی گفتند که چهار جاسوس اسرائیلی را که قصد داشته اند در سایت هسته ای خرابکاری کنند، بازداشت کرده اند. در همین حال ، سازمان مجاهدین خلق به ارتباط سازمانی با فرد دستگیر شده در اسرائیل اعتراف کرد ، هرچند که دستگاه تبلیغات سازمان ، یعنی شورای ملی مقاومت ناامیدانه سعی کرد که ارتباط فعلی این فرد با فرقه ی رجوی را انکار کند.

ظاهراً بیانیه ی مجاهدین در واکنش به آن چه در روزنامه ی بلژیکی لوسوار درج شده است ،منتشر شد. این روزنامه نوشته بود که علی منصوری ، جاسوس دستگیر شده در اسرائیل از هواداران مجاهدین خلق بوده است . دستگاه تبلیغات مجاهدین خلق با استدلال های سفسطه آمیز سعی کرد منصوری را عامل سپاه قدس ایران جا بزند که در سازمان مجاهدین خلق نفوذ کرده بوده است .علیرغم همه ی تلاش هایش، شورای ملی مقاومت با تأیید عمدی یا سهوی ارتباط نزدیک و درازمدتش با این فرد ، رسوایی تازه ای برای خود خرید.

مجاهدین با اعلام ارتباط شان با علی منصوری با افشاگری های بی شماری از سوی اعضای جدا شده مواجه شدند. بسیاری از آن ها در زمان عضویتشان در سازمان سابقه ی آشنایی با منصوری داشتند. آن ها از وی به عنوان عامل اطلاعاتی و جاسوسی سازمان علیه جمهوری اسلامی یاد می کنند.

محمد رزاقی عضو سابق گروه از تجربه ی شخصی خودش با علی منصوری زمانی که هردو عضو سازمان بودند، نوشته است . بنابه نوشته ی آقای رزاقی علی منصوری رابط سرویس اطلاعاتی سازمان مجاهدین و موساد اسرائیل بوده است . چنانچه وی می نویسد بسیاری از اعضای بخش اطلاعات جاسوسی سازمان، منصوری را به یاد می آورند چرا که هر از چندگاهی ملزم به انجام وظایفی برای وی بودند. رزاقی افشا میکند که حتی در آن روزها بر اعضا پوشیده نبوده است که وی عامل رابط میان اسرائیل و مجاهدین خلق بود و به همین دلیل بود که چندین بار شخصاً به اسرائیل مسافرت کرد.

شورای ملی مقاومت می پذیرد که علی منصوری از 1980 در ترکیه از هواداران سازمان بوده است اما رزاقی گفته های سازمان را کامل می کند:” البته علی منصوری از سال 1359 تا 1377 در ترکیه اقامت داشت از طرف فرقه مافیایی رجوی برای جمع آوری اطلاعات از مراکز حساس به داخل ایران هم اعزام می شد و سران فرقه تلاش زیادی می کردند که هیچ رد و نشانی از این که نشان بدهد علی منصوری برای فرقه کار می کند نماند.”

مسلماً علی منصوری تنها عامل موساد-مجاهدین نیست که در این سال ها شناخته شده است . چنانچه پس ازحادثه ی ترور مصطفی احمدی روشن ، مدیر سایت هسته ای نطنز،منابع موثق در دولت اسرائیل به روزنامه نگار سرشناس ریچارد سیلوراستاین گفتند ” ترور دانشمندان هسته ای ایران عملیات مشترک موساد – مجاهدین خلق ” بوده است .

از سوی دیگر، به گزارش اسوشیتدپرس، گروهی از جاسوسان اسرائیلی به تازگی در ایران محاکمه شدند. در اوایل همین ماه قاضی دادخدا سالاری اعلام کرد که این گروه سه نفره شصت نفر دیگر را برای توطئه علیه حکومت ایران به کار گرفته بودند. اما تازه ترین ماجرا از شبکه های جاسوسی اسرائیل در ایران توسط واشنگتن پست افشا شد . واشنگتن پست هفته ی گذشته در مقاله ای عنوان کرد که ترکیه عمداً پوشش حلقه ی جاسوسی اسرائیلی که در ایران کار میکرده اند را در سال 2012 افشا کرده است و ضربه ی شدیدی به دستگاه جاسوسی اسرائیل زده است. نکته ی جالب توجه اینجاست که مقامات آمریکایی هم اذعان دارند که نجاهدین خلق بازوی عمل کننده ی اسراییل در ایران هستند.

اتحاد مجاهدین خلق-اسرائیل در فوریه ی 2012 توسط ان بی سی نیوزنیز تأیید شد. این رسانه به نقل از مقامات امریکایی گفت که ” حملات مرگبار علیه دانشمندان هسته ای ایرانی توسط گروه مخالف ایرانی که توسط سرویس اطلاعاتی اسرائیل حمایت مالی، نظامی و آموزشی می شود ، انجام شده است .”

در کمپین ضد ایرانی مجاهدین خلق و اسرائیل ، خبر بازداشت مرد ایرانی–بلژیکی درست در زمان سفر نخست وزیر اسرائیل بنجامین نتانیاهو به امریکا برای ابراز نگرانی اش از بهبود احتمالی رابطه ی ایران و غرب، منتشر شد. زمان بندی هر دو طرف به خوبی سازمان یافته بود. چنانچه رویترز می نویسد: تحلیل گران اسرائیلی زمان بندی این ماجرا را زیر سئوال برده اند و معتقدند که بخشی از نمایش اسرائیل در جهت تلاش هایش برای بی اعتبار کردن گشایش های تازه ی تهران در برابر واشنگتن است. نقش علی منصوری در این ماجرا از جایی آغاز می شود که وی تبدیل به مهره ای سوخته برای مجاهدین در موساد می شود و اکنون از او به عنوان سوخت برای ماشین تبلیغاتی خود و کوبیدن بیشتر بر طبل جنگ علیه ایرانیان استفاده می شود.

در حالی که به نظر می رسد بارقه های امیدی در پیشرفت مذاکرات ایران و گروه 1+5 در ژنو قابل مشاهده بود ، مجاهدین خلق و اسرائیل مجبور هستند تلاش های خود برای کارشکنی ها را هرچه بیشتر کنند.

مزدا پارسی


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan Stevenson )


(Rajavi from Saddam to AIPAC)


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)

همچنین:

علی منصوری جاسوس یک میلیون دلاری در اسرائیل، کیست؟

2013/10/19 by

محمد علوی، آریا ایران، پاریس، نوزدهم اکتبر ۲۰۱۳: … بین سال های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۵،طی دوران سه ساله ای که مریم رجوی مجددا در اورسوراواز مسکن یافته بود، علی منصوری چند بار به فرانسه رفت و آمد داشته و همانند سایر اعضای مجاهدین حتی در نشست های ایدئولوژیک مریم رجوی شرکت می کرد. پس از […]

ترکیه عامل لو رفتن شبکه ترور دانشمندان هسته ای با طراحی اسرائیل و اجرای مجاهدین خلق (فرقه رجوی) بود

2013/10/18 by

بی بی سی، هجدهم اکتبر ۲۰۱۳: …  مجید جمالی فشی چند ماه بعد محاکمه و به اتهام محاربه و فساد فی الارض اعدام شد. سال گذشته نیز مقام‌های آمریکایی تایید کردند ترور دانشمندان ایرانی را سازمان اطلاعات اسرائیل، موساد، حمایت و طراحی و سازمان مجاهدین خلق اجرا کرده است. این مقام‌ها که نخواستند نامشان فاش […]

منابع مالی مجاهدین خلق، فرقه رجوی. (یک انجمن پوششی دیگر تروریستها در لندن لو رفت)

2013/10/26 by

بولتن نیوز به نقل از  انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، بیست و ششم اکتبر ۲۰۱۳: … در حقیقت مجاهدین خلق، با امضای این قرارداد و اشتباه در ارسال آن به آدرس نایاک که اتفاقا از مخالفان این فرقه است هویت خود را به عنوان گروهی که فعالیت های «انجمن ملی اساتید دانشگاهی ایرانی» را کنترل […]

فردی که در اسرائیل دستگیر شد عضو مجاهدین خلق (فرقه رجوی) با سی سال سابقه بود

2013/10/23 by

پرس تی وی، بیست و سوم اکتبر ۲۰۱۳: … منصوری دست‌کم به مدت ۳۰ سال عضو اصلی این سازمان بود و برای سازمان تروریستی مجاهدین خلق و سازمان جاسوسی رژیم اسرائیل، موساد، کار می‌کرد. وی افزود منصوری که بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۸ در ترکیه به سر می‌برد، به طور مرتب به عنوان یک بازرگان […]

وقتی مجاهدین خلق و موساد بدنبال سر به نیست کردن مزدور تاریخ در رفته خودشان تحت نام نیروی قدس می شوند

2013/10/19 by

تابناک، تهران، نوزدهم اکتبر ۲۰۱۳: …  این روزها آنقدر کار فرقه تروریستی منافقین و مسعود رجوی زار شده که می خواهند جداشدگان از فرقه منحوس خود را با چسبی نچسب به جمهوری اسلامی چسبانده و این تروریست های جدا شده را عامل ایران معرفی کنند.نمونه اش «علی منصوری» که سابقا از وفاداران فرقه منافقین و […]