شروع رسیدگی قوه قضاییه عراق به جرایم جنایی مجاهدین خلق، فرقه رجوی

شروع رسیدگی قوه قضاییه عراق به جرایم جنایی مجاهدین خلق، فرقه رجوی
.
ایران اینترلینک، بغداد، دوازدهم فوریه 2010: … سی و هفت دستور بازداشت بر علیه افراد مشخص از اعضای سازمان مجاهدین صادر گردیده که جرائم مربوطه در زمان کشتار اکراد در سال 1991 اتفاق افتاده است. همچنین دستورات بازداشت های بین المللی نیز بر علیه برخی از اعضای این سازمان صادر گردیده است. علاوه بر این پرونده هایی بر علیه افراد مشخص در رابطه با خسارات وارده توسط …
ایران اینترلینک، بغداد، دوازدهم فوریه 2010
لینک به متن اصلی (انگلیسی)
http://www.iran-interlink.org/?mod=view&id=7703
قوه قضاییه عراق پروسه رسیدگی به انبوهی دادخواهی (شامل اتهمات جنایی) که طی سالهای اخیر بر علیه سازمان مجاهدین خلق و اعضای آن تسلیم دادگاه شده است را آغاز نمود. اتهامات مورد رسیدگی شامل مجموعه ای از جرائم می گردد که طی دو دهه حضور سازمان مجاهدین خلق در عراق بوقوع پیوسته اند.
زمینهای کشاورزی توسط صدام حسین مصادره و تحت نام قرارگاه اشرف بعنوان قرارگاه اصلی سازمان تروریستی مجاهدین خلق طی بیست و سه سال مورد سو استفاده قرار گرفته است. صاحبان زمین های کشاورزی مورد نظر شکایت نامه های رسمی مبنی بر وقوع جرم دزدی زمین تسلیم دادگاه کرده اند.
سی و هفت دستور بازداشت بر علیه افراد مشخص از اعضای سازمان مجاهدین صادر گردیده که جرائم مربوطه در زمان کشتار اکراد در سال 1991 اتفاق افتاده است. همچنین دستورات بازداشت های بین المللی نیز بر علیه برخی از اعضای این سازمان صادر گردیده است. علاوه بر این پرونده هایی بر علیه افراد مشخص در رابطه با خسارات وارده توسط آنها به شهر “توز خورماتو” در همین فاصله زمانی به جریان افتاده است.
در زمان حرکت دولت عراق برای افتتاح مرکز پلیس در کمپ اشرف در جولای 2009 یک فرد کشته شده است که خانواده وی از سازمان مجاهدین خلق به جرم کشتن فرزندشان به دادگاه شکایت کرده. همچنین یکی از اعضای جدا شده و خارج شده از این کمپ شکایت نموده که سازمان مجاهدین خلق حقوق اولیه بشری وی را نقض نموده است.
دادگاه همچنین در حال رسیدگی به شکایتهایی مربوط به حضور با یونیفورم افراد سازمان مجاهدین خلق در داخل کمپ سازمان مجاهدین خلق می باشد. در جولای 2009 و ورود نیروهای دولتی به این کمپ مقادیری لوازم نظامی از افراد سازمان بدست آمد و توقیف گردید. این با وجود اعلام نیروهای امریکایی مبنی بر خلع سلاح کامل سازمان مجاهدین خلق در سال 2003 بود. خودروهای بدون شماره نظامی که متعلق به ارتش عراق بوده است توسط این سازمان در کمپ مخفی گردیده بود. همچنین یک رژه نظامی در فوریه 2008 توسط این گروه در کمپ تدارک دیده شد که این حرکت نیز از نظر مقامات عراقی عملی غیر قانونی محسوب می گردد.
سازمان مجاهدین خلق و اعضای آن همچنین متهم هستند که در این کمپ نشست ها و کنفرانس هایی را برای برخی گروه های سیاسی عراقی ترتیب داده اند. افراد جدا شده از این کمپ شرکت کنندگان و جهت گیری این نشست ها وکنفرانس ها را مربوط به حامیان رژیم سابق صدام و حزب ممنوعه بعث وی شناسایی و معرفی کرده اند. آنها همچنین رابطه هایی بین این نشست ها با گروه های تروریستی که شامل القاعده نیز می گردد را شناسایی و معرفی کرده اند.
از جمله شکایات دیگری که در مجموعه تحقیقات قضایی موجود قرار دارد، اتهام مقاومت خشونت بار سازمان مجاهدین در قبال برنامه دولت عراق برای انتقال ساکنین این کمپ به نقاط دیگر کشور است. برنامه ای که با همکاری و حمایت صلیب سرخ جهانی دنبال می گردد.
همچنین و به موازات رسیدگی های قضایی سوالی که اکنون در حال بررسی است مربوط به چگونگی برخورد با کسانی است که توانسته اند خود را از این سازمان نجات داده و کمپ را ترک کنند. برخی از این افراد هنوز تحت رسیدگی های دولت عراق قرار دارند. برخی خانواده های افراد مستقر در کمپ اشرف از دادگاه خواسته اند تا به آنها کمک شود بتوانند افراد خانواده خود را از تحت کنترل رهبران سازمان مجاهدین خلق خارج سازند.
مقامات ذیربط برای اطلاعات بیشتر می توانند با ایران اینترلینک تماس برقرار نمایند

(مریم رجوی مستفر در قرارگاه مرکزی گروه تروریستی در پاریس)
————–
به منظور حفظ حق حاکمیت و امنیت عراق
.
سفیر جمهوری عراق در بلژیک و اتحادیه اروپا مقاله ای تحت عنوان “به منظور حفظ حق حاکمیت و امنیت عراق” در خصوص سازمان مجاهدین خلق نوشته که در روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن و بسیاری رسانه های عربی زبان دیگر عینا انعکاس یافته است. این مقاله توسط بنیاد خانواده سحر ترجمه گردیده که در زیر از نظرتان میگذرد:
محمد جواد الدورکی، سفیر جمهوری عراق در اتحادیه اروپا، روزنامه الشرق الاوسط، ترجمه بنیاد خانواده سحر، نوزدهم ژانویه 2010
http://saharngo.com/
به منظور حفظ حق حاکمیت و امنیت عراق
محمد جواد الدورکی، سفیر جمهوری عراق در بلژیک و اتحادیه اروپا
اردوگاه عراق نوین (نام جدید اردوگاه اشرف) یکی از پسمانده های رژیم دیکتاتوری سابق را به ارث برده است. رژیمی که نه تنها به قلع و قمع ملت عراق و ایجاد گورهای دستجمعی و آغاز جنگ های ویرانگر دست یازید بلکه اردوگاهی را مملو از تروریست های مزدور سازمان مجاهدین خلق بجای گذاشت. گروهی که هم پیمان با رژیم سابق بطور وحشیانه در قتل عام و کشتار عراقیان اعم از کرد و عرب در جریان انتفاضه شعبانیه 1991 پس از شکست صدام حسین در حمله به کشور برادر کویت مشارکت جست.
ملت عراق نسبت به روابط عمیق این سازمان با افراد رژیم سابق، ائتلاف راهبردی بین آنها و پشتیبانی مالی و نظامی که از رژیم سابق دریافت داشته آگاهی دارد و در عین حال فراموش نکرده که چگونه خون فرزندانشان بدست تروریست های سازمان مجاهدین خلق ریخته شده است بر همین اساس است که ملت عراق اصرار دارد اعضای این گروه به دست عدالت سپرده شوند.
سازمان تروریستی مجاهدین خلق به جنایات خود علیه مردم عراق در زمان رژیم سابق اکتفا نکرده بلکه جنایات خود را این بار با همدستی شبکه های تروریسم مذهبی در استان دیالی و با دخالت در امور داخلی عراق دنبال کرده و پادگان محل استقرار خود را با هدف گسترش جنگ مذهبی حفظ کرده است.
دولت وحدت ملی عراق با توجه به وظایفش در حفظ سیادت، امنیت، و استقرار عراق و همچنین حفاظت از وحدت و امنیت ملی و از آنجا که به روابط حسنه با دولتهای همسایه بر اساس احترام متقابل تأکید دارد و با توجه به قوانین عراق بویژه قانون اساسی که عراق را محمل استقرار گروه های تروریستی نمیداند و با عنایت به وصف تروریستی که دولت عراق به این گروه داده است افراد مستقر در اردوگاه عراق نوین (اشرف سابق) راهی بجز بازگشت داوطلبانه به کشورشان و یا رفتن به کشورهای دیگر ندارند.
در این راستا دولت عراق با نظارت صلیب سرخ جهانی، سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی و با رعایت حقوق بشر اقدام به انتقال افراد به مکان دیگری می نماید که دارای امنیت بیشتری باشد تا زمینه خروج آنان از کشور فراهم آورد.
اشخاصی که برای این سازمان گریه و زاری می کنند بهتر است به جای آن، از دولت عراق بخواهند که افراد سازمان را در خاک خود نگهدارد یا به کشور های متبوع خود فشار بیاورند تا آنها را بعنوان پناهنده یا هر وصف دیگری بپذیرند.
از کسانی که راجع به قانون و معیارهای بین المللی صحبت می کنند می پرسم که آیا می پذیرند که به سیادت کشورشان ضرری برسد ،هر کسی به کشورشان وارد شده و استقرار یابد و امرو نهی نماید .
کسانی که علاقه مندند از موارد پایمال شدن حقوق بشر در پادگان اشرف مطلع شوند به سایت اینترنتی دیدبان حقوق بشر و ایران اینترلینک مراجعه نمایند تا بتوانند سخنان افرادی که از جهنم سازمان مجاهدین فرار کرده اند را بخوانند ؛ جهنمی که افراد با انواع فشارهای روانی و ارعاب فرماندهان سازمان روبرو هستند.
———-
معاون رييس شوراي استانداري ديالي عراق:
اعضاي گروهک تروريستي منافقين در آستانه انتقال به منطقه «الخضرا» هستند
.
… به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) صادق الحسيني در زمان بازديد از شهر کربلا در گفت‌وگو با سايت عراقي نون بيان کرد، اعضاي اين گروهک از سلاح جديد و خطرناکي براي باقي ماندن در پادگان اشرف استفاده مي کنند که اين سلاح اعتصاب غذا تا حد مرگ، حمله به يکديگر با استفاده از چاقو و خوردن سم است …
ایسنا، یازدهم ژانویه 2010
http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1470739
خبرگزاري دانشجويان ايران
معاون رييس شوراي استانداري ديالي عراق گفت، اعضاي گروهک تروريستي منافقين در آستانه خروج از پادگان اشرف و انتقال به يکي از مناطق داخل منطقه الخضراء هستند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) صادق الحسيني در زمان بازديد از شهر کربلا در گفت‌وگو با سايت عراقي نون بيان کرد، اعضاي اين گروهک از سلاح جديد و خطرناکي براي باقي ماندن در پادگان اشرف استفاده مي کنند که اين سلاح اعتصاب غذا تا حد مرگ، حمله به يکديگر با استفاده از چاقو و خوردن سم است.
وي ادامه داد، مساله انتقال اين افراد از اين استان نزديک است اما افراد اين گروهک به منظور جلوگيري از اين انتقال از روشهايي چون اعتصاب غذا، نوشيدن سم و غيره استفاده مي کنند.
به گفته الحسيني، دولت مرکزي به زودي اين افراد را به يکي از مناطق داخلي منطقه الخضراء در بغداد منتقل خواهد کرد چرا که بسياري از استانهاي عراق از پذيرش اين گروه امتناع کردند
———–
عراق: ورود نیروهای عراقی به پادگان اشرف گام اول برای انتقال افراد به بغداد است
.
… خانم وجدان سالم توضیح داد که وصف پناهنده با عناصر سازمان مجاهدین خلق منطبق نیست و همچنین افراد آن مشمول قوانین کنوانسیون ژنو نیستند. اما اعلامیه جهانی حقوق بشر در این جهت که ناظر بر تعامل انسانی، تهیه مایحتاج زندگی، و عدم اجبار آنان به بازگشت به کشورشان می باشد با وضعیت آنان انطباق دارد …
بنیاد خانواده سحر، به نقل از رادیو نوا ، بغداد، دسامبر 2009
http://saharngo.com/
برنامه انتقال پادگان اشرف به داخل بغداد
خانم وجدان سالم وزیر حقوق بشر عراق روز یکشنبه گفت که ورود نیروهای عراقی به پادگان اشرف گام اول برای ابلاغ عزم دولت عراق برای انتقال افراد مستقر در پادگان به داخل بغداد است.
وی به خبرگزاری اصوات العراق گفت که دولت عراق این گام ها را در راستای انتقال ساکنان پادگان اشرف به بغداد زیر نظر نمایندگان سازمان ملل در عراق، صلیب سرخ، و نیروهای آمریکایی برداشته است.
خانم وجدان سالم توضیح داد که وصف پناهنده با عناصر سازمان مجاهدین خلق منطبق نیست و همچنین افراد آن مشمول قوانین کنوانسیون ژنو نیستند. اما اعلامیه جهانی حقوق بشر در این جهت که ناظر بر تعامل انسانی، تهیه مایحتاج زندگی، و عدم اجبار آنان به بازگشت به کشورشان می باشد با وضعیت آنان انطباق دارد.
———-
عراق: بستن کمپ مقدمه ای برای انحلال نهایی گروه مجاهدین خلق است
از هر کشوری که خواستار تحویل گرفتن آنها باشد استقبال می کنیم
.
… در راستای حفاظت از وحدت عراق، امنیت عراق و استقلال عراق این گروه نمی تواند جایی در عراق داشته باشد. این ها حرکت های آغازین ما برای انحلال نهایی آنها در عراق است. ما با کشورهای جهان صحبت کرده ایم و به آنها اعلام کرده ایم که هر کدام که بخواهند میهماندار این گروه باشند ما از آنها استقبال می کنیم …
تلویزیون العراقیه (ترجمه ایران اینترلینک)، هفدهم دسامبر 2009
لینک به متن ترجمه انگلیسی (متن کامل مصاحبه)
http://www.iran-interlink.org/index.php?mod=view&id=7435
بغداد، تلویزیون العراقیه، کنفرانس خبری نخست وزیر عراق آقای نوری المالکی در محل ساختمان مرکزی شورای وزرای عراق، مصاحبه زنده بمدت پنجاه و دو دقیقه:
… در پاسخ به سوال در مورد برخی از اخبار در کانالهای مطبوعاتی در مورد “تناقض” بین بیانیه نخست وزیر و سخنگوی رسمی دولت عراق که آیا این افراد سازمان مجاهدین خلق به بیرون بغداد منتقل خواهند شد یا این که به ساختمان هایی در درون بغداد منتقل می گردند و آیا این حرکتی است در جهت اخراج نهایی آنها از کشور.
آقای المالکی گفت: “این سازمان تاریخچه بسیار بدی در عراق دارد و جنایات بسیاری بر علیه ملت عراق انجام داده است. رژیم سابق از اینها بعنوان ابزار امنیتی خود استفاده می نمود. این سازمان در نماز جمعه نمازگزاران در کفری و کلار دست به کشتار مردم کردستان زده است. در بسیاری از کشورهای جهان سابقه تروریستی آن ثبت گردیده و بعنوان یک گروه تروریستی به آن نگاه می شود. بر اساس قانون اساسی و سیاست هایمان، ما هرگز اجازه نخواهیم داد عراق دو باره به مرکزی یا مسیری برای گروههای تروریستی تبدیل گردد.”
وی افزود: “قانون اساسی و سیاست مان به ما چنین اجازه ای را نمی دهد تا میهماندار کسانی باشیم که در صدد تولید بحران برای کشورهای دیگر در جهان هستند. بنابراین ما جلوی بسیاری از این ها را که بدنبال استفاده از کشور عراق برای صدمه زدن به دیگر کشورهای عربی بوده اند را گرفته ایم و به آنها اعلام کرده ایم که چنین اجازه ای را به این گروه ها نخواهیم داد. با توجه به این مقدمه و با توجه به این تاریخچه و سابقه و در راستای حفاظت از وحدت عراق، امنیت عراق و استقلال عراق این گروه نمی تواند جایی در عراق داشته باشد. این ها حرکت های آغازین ما برای انحلال نهایی آنها در عراق است. ما با کشورهای جهان صحبت کرده ایم و به آنها اعلام کرده ایم که هر کدام که بخواهند میهماندار این گروه باشند ما از آنها استقبال می کنیم. البته ما این گروه را به اجبار به ایران نخواهیم فرستاد و آنها را به زور تحویل نخواهیم داد ولی ما همچنین می گوییم که به این گروه با سابقه تروریستی معلومش اجازه نخواهیم داد تا در عراق باقی بماند. من فکر نمی کنم “تناقضی” در بیانیه ها باشد. انتقال اینها از این کمپ در جهت اخراج آنها از عراق است و به هر کشوری که بخواهد اینها را بپذیرد و یا شاید استفاده آنها از موقعیت استثنایی عفو عمومی داده شده از طرف دولت ایران به آنها” …
———–
مالکی: صدامیان مقصر کشتار این هفته مردم بودند
طالبانی: صالح المطلک در صورت انتخاب مجدد هم تا اتمام تحقیقات در مورد روابطش با صدامیان نمی تواند کرسی پارلمان را اشغال کند
.
… کمپ سازمان تروریستی مجاهدین خلق در استان دیاله واقع است (که تا پایان دسامبر سال 2008 تحت حفاظت نیروهای امریکایی فعالیت می نمود!!). این کمپ تا قبل از انتقال مسئولیت آن به نیروهای عراقی در اوت 2009 سالهای سال میزبان و مرکز ملاقات های گروه های تروریستی و صدامیان بود …

(مسعود و مریم رجوی در قرارگاه اهدایی صدام حسین)
ایران اینترلینک، بغداد، سوم فوریه 2010
لینک به متن اصلی (انگلیسی)
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=7673
دادگاه تجدید نظر عراق امروز ممنوعیت شرکت صدها کاندید نمایندگی پارلمان عراق را لغو نمود تا بتوانند در انتخابات روز هفتم مارس شرکت کنند. این تعداد از طرف کمیته بعث زدایی عراق بخاطر ارتباط با رژیم ساقط شده صدام حسین مورد ضن مقامات بوده اند. این ممنوعیت اعتراضات برخی سیاستمداران سنی مذهب را به همراه داشت که مدعی شده بودند که دولت اکثریتی شیعه عراق سعی در حذف سنی ها دارد
آقای جلال طالبانی ریاست جمهوری عراق در همین رابطه گفت که کاندید های مشمول می توانند در انتخابات شرکت کنند ولی در صورت انتخاب شدن، تا زمان پایان یافتن تحقیق در مورد روابطشان با صدامیان کرسی های نمایندگی را اشغال نخواهند کرد.
یک مقام عراقی امروز به ایران اینترلینک گفت که صالح المطلک که اکنون نماینده پارلمان عراق است اکنون اجازه دارد تا بعنوان کاندیدای نمایندگی مجلس عراق وارد انتخابات شود ولی اگر وی مجددا انتخاب شود باید قبل از هر چیز موضع خود را در قبال روابط مالی با دختر صدام حسین (مستقر در اردن)، حمایتش از سازمان تروریستی مجاهدین خلق که بصورت غیر قانونی در عراق حضور دارد و یک مورد حمایت علنی از حزب ممنوعه بعث صدام را روشن و روابطش با صدامیان را نفی نماید.
امروز حملات تروریستی توسط بمب گذاری در یک ماشین در کربلا به کشته شدن 23 تن از زائرین شیعه انجامید که شامل زنان و کودکان می گردید
دو روز قبل هم حمله تروریستی دیگری در مسیر شیعیان بوقوع پیوست که آقای نوری المالکی نخست وزیر عراق مسئولیت آن را بر عهده حزب بعث و بقایای صدام حسین گذاشت. وی گفت که “ما بعثی ها و تکفیری ها (القاعده) را مسئول این کشتار می دانیم”.
سخنگوی وزارت دفاع عراق، ژنرال محمد العسگری گفت که یک زن از استان دیاله در شمال شرق بغداد این عمل تروریستی انتحاری را انجام داده است. مرکز القاعده عراق قبلا در استان دیاله بود و هم اکنون نیز القاعده در این استان حضور دارد.
کمپ سازمان تروریستی مجاهدین خلق در استان دیاله واقع است (که تا پایان دسامبر سال 2008 تحت حفاظت نیروهای امریکایی فعالیت می نمود!!). این کمپ تا قبل از انتقال مسئولیت آن به نیروهای عراقی در اوت 2009 سالهای سال میزبان و مرکز ملاقات های گروه های تروریستی و صدامیان بود
————–
اعتراف کتبی منافقین به کشتار 25 هزار نفر از مردم عراق
… به نقل از سایت خبری شبکه ماهواره ای الفیحاء در این بیانیه که در راس آن به امضا مراجع این استان، علمای دینی، شیوخ عشایر، ریش سفیدان و کارکنان موسسات ملی از قبیل بنیاد شهید رسیده ، خطاب به دولت وحدت ملی به ریاست نوری مالکی اعلام شده که زمان اخراج منافقین – که در زمان صدام جنایت های زیادی مرتکب شده اند و در حال حاضر در پادگان اشرف مخفی شده اند – فرا رسیده است …
هابیلیان، شانزدهم ژانویه 2010
http://www.habilian.com/view.asp?ID=04997
گروه های منتخب مردم استان دیالی با انتشار بیانیه ای خطاب به نخست وزیر عراق، برای اولین بار و بر خلاف تکذیب های پیاپی منافقین مبنی بر عدم جنایت و کشتار درعراق، از سند اعتراف کتبی سران این فرقه مبنی بر کشتار 25 هزار عراقی در زمان حکومت صدام توسط این فرقه پرده برداشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور) و به نقل از سایت خبری شبکه ماهواره ای الفیحاء در این بیانیه که در راس آن به امضا مراجع این استان، علمای دینی، شیوخ عشایر، ریش سفیدان و کارکنان موسسات ملی از قبیل بنیاد شهید رسیده ، خطاب به دولت وحدت ملی به ریاست نوری مالکی اعلام شده که زمان اخراج منافقین – که در زمان صدام جنایت های زیادی مرتکب شده اند و در حال حاضر در پادگان اشرف مخفی شده اند – فرا رسیده است.
در قسمت هایی از این بیانیه آمده است: دراسناد به دست آمده از استخبارات و ادارات امنیتی عراق – بعد از سقوط صدام – سران این سازمان تروریستی اعلام کرده اند 25 هزار نفراز مردم عراق را در دفعات و مسائل مختلفی قتل عام کرده اند.
این بیانیه می افزاید: این سازمان مزدور – بر طبق اسناد موجود – در تمامی جنایت های صدام بر علیه مردم مظلوم عراق مشارکت داشته است و ما به نمایندگی از جانب ملت مظلوم عراق خواهان اخراج آنها از کشورمان هستیم و در این راه تمام امید ما به نخست وزیر عراق خلاصه می شود.
سایر گروه های امضا کننده این بیانیه شامل جمعی از علمای دینی دیاله، شورای همیاری عشایری دیاله، جمعی از فرهیختگان و اساتید دانشگاه دیاله، سازمان هنرمندان و ادبای دیاله، فدراسیون های ورزشی دیاله، جمعی از متنفذین و ریش سفیدان، شوراهای شهر استان دیاله و اتحادیه اسلامی دانشجویان عراق در استان دیاله می باشند.
———-
معاون رييس شوراي استانداري ديالي عراق:
اعضاي گروهک تروريستي منافقين در آستانه انتقال به منطقه «الخضرا» هستند
.
… به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) صادق الحسيني در زمان بازديد از شهر کربلا در گفت‌وگو با سايت عراقي نون بيان کرد، اعضاي اين گروهک از سلاح جديد و خطرناکي براي باقي ماندن در پادگان اشرف استفاده مي کنند که اين سلاح اعتصاب غذا تا حد مرگ، حمله به يکديگر با استفاده از چاقو و خوردن سم است …
ایسنا، یازدهم ژانویه 2010
http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1470739
خبرگزاري دانشجويان ايران
معاون رييس شوراي استانداري ديالي عراق گفت، اعضاي گروهک تروريستي منافقين در آستانه خروج از پادگان اشرف و انتقال به يکي از مناطق داخل منطقه الخضراء هستند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) صادق الحسيني در زمان بازديد از شهر کربلا در گفت‌وگو با سايت عراقي نون بيان کرد، اعضاي اين گروهک از سلاح جديد و خطرناکي براي باقي ماندن در پادگان اشرف استفاده مي کنند که اين سلاح اعتصاب غذا تا حد مرگ، حمله به يکديگر با استفاده از چاقو و خوردن سم است.
وي ادامه داد، مساله انتقال اين افراد از اين استان نزديک است اما افراد اين گروهک به منظور جلوگيري از اين انتقال از روشهايي چون اعتصاب غذا، نوشيدن سم و غيره استفاده مي کنند.
به گفته الحسيني، دولت مرکزي به زودي اين افراد را به يکي از مناطق داخلي منطقه الخضراء در بغداد منتقل خواهد کرد چرا که بسياري از استانهاي عراق از پذيرش اين گروه امتناع کردند
——–
نامه سرگشاده به نخست وزیر بریتانیا، گوردن براون
با محدود کردن فعالیت های تروریستی مجاهدین خلق در لندن همبستگی خود با مردم ایران را نشان دهید
.
… مسعود خدابنده در نتیجه گیری نامه سرگشاده به نخست وزیر بریتانیا می نویسد:” ما از شما و دولت شما توقع داریم که در این مرحله حساس با سرعت عمل در این رابطه اقدام نموده و جلوی اعمال خشونت و تروریسم سازمان مجاهدین خلق از داخل خاک بریتانیا را بگیرید. بدین ترتیب شما همچنین خواهید توانست ابزار اصلی سرسختان ایران را از دستشان خارج کرده و اجازه بدهید تا مردم با ابراز و پیگیری خواسته های مشروعشان تغییرات مورد نظر خودشان در کشورشان را بوجود آورند”…
شبکه سی. ان. بی. سی، چهارم ژانویه 2010
لینک به متن اصلی (انگلیسی)
http://www.iran-interlink.org/?mod=view&id=7518
لینک به سی ان بی سی:
http://www.cnbc.com/id/34686287
لینکه به رویترز:
http://www.reuters.com/article/
idUS99721+04-Jan-2010+PRN20100104
امروز مسعود خدابنده، مدیر موسسه مشاورین استراتژی خاورمیانه از مرکز خود در شهر لیدز در نامه ای سرگشاده به نخست وزیر بریتانیا آقای گوردن براون از دولت بریتانیا خواست تا جلوی تحرکات گروه تروریستی مجاهدین را که از لندن برنامه های ماهواره ای در تشویق و پشتیبانی از خشونت و ترور در ایران پخش می کنند را بگیرد. مسعود خدابنده در این نامه گفت: “تظاهرات شجاعانه و صلح طلبانه مردم ایران برای بدست آوردن آزادی های طبیعی و حقوق حقه شان بخاطر اقدامات مضری که از داخل خاک بریتانیا انجام می گیرد صدمه دیده است”.
خدابنده گفت که سازمان مجاهدین خلق از طریق شبکه ماهواره ای خود بنام سیمای آزادی از لندن برنامه هایی در تشویق ترور و خشونت پخش می کند. این گروه (که بعد از تغییرات بنیادی در سال 1985 به فرقه ای مخرب تبدیل شد و بنام رهبر فرقه، فرقه رجوی نام گرفته است) منابع مالی خود را نیز از طریق شعب بانکهای مستقر در لندن جابجا می کند.
خدابنده گفت:” اکنون بریتانیا با دنباله روی کور کورانه از رهبران واشنگتن متهم به حمایت از تروریسم شده است. این به نفع منافع ملی ما نیست”.
سرسختان دولت ایران دیروز پایان تحمل در قبال تظاهرات خیابانی را اعلام کردند. این حرکت پس از آن صورت گرفت که منابع اعلام نمودند تعدادی از اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق برای به خشونت کشیدن حرکت های مردمی به ایران اعزام شده اند.
مسعود خدابنده در اوت 2009 پس از مشاوره با مقامات دولت عراق گزارش دوم خود از کمپ اشرف را منتشر نمود. دولت عراق خواستار اخراج اعضای گروه از کشور است. یک مقام عراقی امروز تاکید کرد که پس از تحویل گرفتن کمپ محل اسقرار مجاهدین در عراق از نیروهای امریکایی در ژانویه 2009 تیم های ترور سازمان دیگر نمی توانند از این کمپ به ایران ارسال شوند.
اگرچه سازمان مجاهدین خلق هنوز در لیست تروریستی ایالات متحده است ولی این گروه با آزادی تمام در پاریس، لندن و شهرهای آلمان فعالیت می کند. اعضای فعال گروه در اروپا آموزش های عملی و ایدئولوژیکی ترور را در سیستم صدام حسین دیده و اراده خود برای استفاده از خشونت و ترور را بارها به نمایش گذاشته اند.
خدابنده در این نامه عنوان می کند که:” با توجه به مسئله اتمی ایران، تغییر رژیم می تواند نتیجه مناسبی برای دولت بریتانیا باشد ولی این نمی تواند از طریق ترور و استفاده از گروه های تروریستی دنبال شود”. خدابنده اضافه می کند:”ما نمی توانیم از یک گروه تروریستی بخواهیم تا خشونت و ترور را نفی کند ولی می توانیم از شما و دولت شما بخواهیم تا فعالیت های آنها را در راستای قوانین داخلی بریتانیا و سیاست اعلام شده ضد تروریستی دولت محدود نمایید”.
مسعود خدابنده در نتیجه گیری نامه سرگشاده به نخست وزیر بریتانیا می نویسد:” ما از شما و دولت شما توقع داریم که در این مرحله حساس با سرعت عمل در این رابطه اقدام نموده و جلوی اعمال خشونت و تروریسم سازمان مجاهدین خلق از داخل خاک بریتانیا را بگیرید. بدین ترتیب شما همچنین خواهید توانست ابزار اصلی سرسختان ایران را از دستشان خارج کرده و اجازه بدهید تا مردم با ابراز و پیگیری خواسته های مشروعشان تغییرات مورد نظر خودشان در کشورشان را بوجود آورند”.
پایان
.
مسعود خدابنده مدیر مشاورین استراتژی خاورمیانه است. مشاورین استراتژی خاورمیانه مسئولیت سایت خبررسانی ایران اینترلینک را نیز بر عهده دارند. آقای خدابنده بیش از سی سال سابقه کار و تحقیق مشخص بر روی سازمان تروریستی مجاهدین خلق ایران را دارد و در سالهای اخیر بدنبال تصمیم دولت عراق بر اخراج گروه تروریستی خارجی از کشورشان بعنوان مشاور دولت عراق فعالیت می کند
*   *   *
متن کامل نامه مسعود خدابنده:
http://www.iran-interlink.org/fa/?mod=view&id=7519
لینک به متن اصلی (انگلیسی)
http://www.iran-interlink.org/?mod=view&id=7518

|