شعارهای بی محتوای رجوی در اوایل انقلاب زمینه ساز سقوط امروزش به مزدوری برای سازمان سیا

شعارهای بی محتوای رجوی در اوایل انقلاب زمینه ساز سقوط امروزش به مزدوری برای سازمان سیا

شعارهای بی محتوای رجویعلی اکرامی، انجمن نجات، مرکز خوزستان، (و رادیو فردا)  اول فوریه 2020:… اوج روشنگری آیت الله طالقانی آنجا است که خطاب به اینها به صراحت می گوید: زنان ما به توچه! زنان ما احتیاج به قیم ندارند . حق کارگر پایمال شده به توچه مربوط ؟! توکه دستت پینه نزده. نشستی و فقط شعار میدی . با برخوردهایشان رهبرانقلاب را دچار خشم کردند. چقدر ما سعی کردیم باصحبت، با نصیحت و مسامحه آنها را به مسیر درست بکشانیم. ولی نکردند حالا بکشند نتیجه اعمال خودشان را … در دهکده مانز 20 کیلومتری تیرانا پایتخت کشور آلبانی کمپی وجود دارد که افراد سالخورده با انواع و اقسام بیماری های مزمن در آن نگهداری میشوند. برخی آن را با توجه به میانگین سن بالای ساکنین آن خانه سالمندان و خود فرقه مجاهدین از این محل به نام کانون شورش و رزم آوران سناریو سرنگونی جمهوری اسلامی ایران نام می برند. شعارهای بی محتوای رجوی در اوایل انقلاب زمینه ساز سقوط امروزش به مزدوری برای سازمان سیا 

شعارهای بی محتوای رجوی در اوایل انقلابحضور مجاهدین خلق در آلبانی مذاکرت پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا را دچار مشکل کرده است

شعارهای بی محتوای رجوی در اوایل انقلاب زمینه ساز سقوط امروزش به مزدوری برای سازمان سیا

شعارهای بی محتوای رجوی

1- نگرانی بجای آیت الله طالقانی از شعارهای بی محتوای فرقه رجوی

پیام صوتی منتشر نشده از آیت الله طالقانی در مورد ماهیت مجاهدین

انجمن نجات مرکز خوزستان۱۰ بهمن ۱۳۹۸

اخیرا پیام صوتی از مرحوم آیت الله طالقانی از چهره های شاخص اوایل انقلاب و اولین امام جمعه تهران، درمورد افشای ماهیت وعملکردهای دوگانه مجاهدین خلق تحت رهبری مسعود رجوی درشبکه های اجتماعی پخش شده که کمتر دیده شده بود.

آیت الله طالقانی بدلیل اسارت سالیان در زندانهای رژیم شاه و نقش تعیین کننده اش بعد از پیروزی انقلاب بعنوان روح راستین انقلاب و پدرمعنوی مبارزان ضدشاه شناخته میشود. ایشان در برخورد با گروههای مختلف و از جمله مارکسیست ها سعی میکرد از موضع جذب و اجتناب از عمده کردن تضادها واختلاف سلیقه ها وارد شود تا ضمن حفظ وحدت این جریانات را در نهایت بسمت انقلاب و توده های مردم جذب نماید.
ولی تعدادی از این گروهها و بطور مشخص مجاهدین خلق تلاش کردند از این سعه صدر و انعطاف آیت الله طالقانی سوء استفاده نمایند .

بعنوان نمونه از همان اوایل پیروزی انقلاب تلاش کردند با تبلیغ و بزرگ کردن شخصیت و نام ایشان وی را در مقابل رهبری انقلاب آیت الله خمینی قراردهند و یا در اولین دوره ریاست جمهوری می خواستند ایشان را بعنوان کاندیدای مجاهدین خلق برای ریاست جمهوری اعلام و معرفی کنند که با مخالفت قاطعانه آیت الله طالقانی مواجه شدند.

با شدت گرفتن تضادها و تخاصمات مجاهدین خلق با دولت موقت و شورای انقلاب آیت الله طالقانی خیلی تلاش کرد از موضع پدری دلسوز آنها را از تندروی و درگیری با نیروهای طرفدار انقلاب که اکثر مردم را تشکیل می دادند منصرف و به جبهه مردم و انقلاب بکشاند ولی اصرار رجوی بر کیش شخصیت و کسب قدرت طلبی محض مانع از ان شد. بطوریکه مرحوم آیت الله طالقانی مجبور به تجدید نظر در برخوردهایش با آنها شد و چنانکه دراین کلیپ صوتی به وضوح مشخص است انها را به باد انتقاد گرفت وگفت من داشتم خودم را برای اینها فدا می کردم برخی تنگ نظرها وکوته بین ها من را متهم به حمایت از اینها می کردند وحتی رهبر به من می فرمود چرا اینقدر مسامحه میکنید.

مواضع فلاکت بار رجوی از عراق تا آلبانی

اوج روشنگری آیت الله طالقانی آنجا است که خطاب به اینها به صراحت می گوید: زنان ما به توچه! زنان ما احتیاج به قیم ندارند . حق کارگر پایمال شده به توچه مربوط ؟! توکه دستت پینه نزده. نشستی و فقط شعار میدی . با برخوردهایشان رهبرانقلاب را دچار خشم کردند. چقدر ما سعی کردیم باصحبت، با نصیحت و مسامحه آنها را به مسیر درست بکشانیم. ولی نکردند حالا بکشند نتیجه اعمال خودشان را.

رجوی از همان ابتدای پیروزی انقلاب از آنجا که می دانست آیت الله خمینی رهبرانقلاب بخوبی انها را می شناسد وحاضر به باج دادن به آنها نیست تلاش کرد از آیت الله طالقانی بسود منافع سازمان و تضعیف انقلاب و رهبری اش استفاده کند و درحقیقت آیت الله طالقانی ابزار تاکتیکی وی بمنظور تضعیف رهبری ونیروهای انقلابی بود ودرمحتوا خودش هم اعتقادی به آیت الله طالقانی نداشت ولی با توجه به پرستیژ و وجهه مثبت ایت الله طالقانی درمیان مردم بدنبال سوء استفاده از شخصیت ایشان بود.

ولی حمایت قاطعانه مرحوم طالقانی از رهبر انقلاب باعث شد که نتواند به نیت سوء خودش برسد. به همین دلیل بفکر استفاده ابزاری از نام آیت الله طالقانی در رابطه با دیگر شخصیت های انقلاب و از جمله مرحوم بهشتی افتاد و برای ترور شخصیتی ایشان تلاش کرد شعار “بهشتی طالقانی را تو کشتی” در جامعه گسترش دهد. که با هوشیاری مردم در نطفه خفه شد و بعد از انفجار تروریستی حزب جمهوری اسلامی برعکس تمامی تحلیل ها و پیش بینی های رجوی حضور گسترده مردم درمراسم تشییع ایشان نشان داد که آنها از هیچ گونه حمایت واقبال اجتماعی برخوردار نیست وترورهای کور وانفجارات هولناک نتیجه عکس برجای گذاشت و منجر به متلاشی شدن تشکیلات شد . رجوی درتمامی پروسه کوتاه فاز سیاسی تلاش کرد درپشت چهره نفاق سنگر گرفته وماهیتی دوگانه از خود بروز دهد وبخاطر همین عملکرد از طرف مردم منافق لقب گرفت .

اکرامی

لینک به منبع

2- خانه سالمندان در آلبانی و داستان های نهفته در آن

خانه سالمندان یا کانون شورش مجاهدین

انجمن نجات مرکز خوزستان۱۰ بهمن ۱۳۹۸

در دهکده مانز 20 کیلومتری تیرانا پایتخت کشور آلبانی کمپی وجود دارد که افراد سالخورده با انواع و اقسام بیماری های مزمن در آن نگهداری میشوند. برخی آن را با توجه به میانگین سن بالای ساکنین آن خانه سالمندان و خود فرقه مجاهدین از این محل به نام کانون شورش و رزم آوران سناریو سرنگونی جمهوری اسلامی ایران نام می برند.

البته خانه سالمندان هم با توجه به تعاریف وعملکرد رایج مفهوم کاملی برای این محل نیست چرا که در خانه سالمندان انسانهای سالخورده حق دیالوگ و تبادل نظر و درد دل با یکدیگر را دارند و از حق ملاقات هفتگی و یا ماهیانه با اقوام و آشنایانشان برخوردار می باشند ولی این داستان سالخوردگان کمپ و یا درحقیقت زندان مانز باهمه خانه سالمندان درسراسر جهان تفاوت اساسی دارد!

هرکدام از انها تاریخچه وسرنوشتی متفاوت دارند ولی همگی دریک چیز مشترکند . داستان اسارت در زنجیر فریب و دروغ رجوی ومجاهدین خلق.

مجاهدین خلق چه می‌کنند ؟ – از عراق تا آلبانی

درپشت این چهره های سالخورده با جسم فرتوت و لبخندهای بی رنگ ماسیده برلب و چین وچروک های نقش بسته بر صورت و حالت اغلب خمیده، رمز و داستانهایی نهفته است . داستان هایی با سرگذشت ها وسرنوشت های متفاوت. بخشی از این سالمندان دربهمن 58 جوانان پرشوری بودند که با بهره گیری از آگاهی های دوران انقلاب تصمیم گرفتند که تمامی توانمندی ها وامکانات وحتی تمایلات وخواسته هایشان را درمسیر ازادی و آبادانی و پیشرفت ایران و رفاه و خوشبختی مردمشان فدا کنند و بدین سان مجاهد لقب گرفتند.

آنها که انتخابشان متناسب با شرایط سنی و مقتضای جوانی نه بر اساس منطق و شعور بلکه احساس و شور بود درعنفوان جوانی ودرمنتهای صداقت اصلی ترین سرمایه خودشان که فدا و صداقت بود را دو دستی وبدون هیچگونه ملاحظه و محافظه کاری بدست رجوی سپردند تا درضمیر ساده و پاک خودشان رجوی نهال نورس انقلاب را از آسیب های امریکا و اضداد انقلاب حفاظت و آن را به ساحل خوشبختی و پیشرفت و آزادی رهنمون سازد. ولی رجوی که سن کم ولی توهم زیاد وبرای رهبری انقلاب نقشه ها در سر داشت و به هیچ وجه هم حاضر نبود دراین مسیر کسی را همراه خود سازد از همان ماههای اول انقلاب درحالیکه بخشی از جوانان میهن درگرما وسرما و گاها بازبان روزه در دور افتاده ترین ومحروم ترین مناطق مشغول سازندگی و آبادسازی ویرانه های بجا مانده از رژیم سلطنتی بودند هواداران جوان را درتیم های نظامی سازماندهی ودرخیابانهای تهران و دیگر استانها رژه نظامی به راه انداخت.

درحالیکه چند ماهی از عمر انقلاب نگذشته بود ودولت برامده از انقلاب با انواع واقسام دسیسه های نظامی واقتصادی از طرف دشمنان دست وپنجه نرم میکرد بعداز شکست رجوی درصحنه انتخابات و درحالیکه ایران با حمله نظامی و غیرمنتظره عراق مواجه شد و تمامی جوانان میهن برای دفع از تجاوز و دفاع از اب وخاک و شرف وناموس به سوی جبهه ها می شتافتند رجوی اشوب ها ودرگیری های داخلی را بمنظور گشودن جبهه دوم و البته بسود دشمن و در توهم انشقاق و ضعیف کردن توان نظامی ایران و بمثابه ستون پنجم عراق دامن زد.
ادامه دارد
اکرامی

لینک به منبع

3- دفاع نخست‌وزیر آلبانی از پناه دادن به «مجاهدین خلق» علیه اقدامات «شریرانه» ایران

رادیو فردا، 10 بهمن 98

ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی و دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا، روز چهارشنبه نهم بهمن در یک نشست خبری در مقر ناتو در بروکسل دربارهٔ تنش‌های اخیر بین آلبانی و ایران صحبت کرد.

آلبانی مقر بیش از دو هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق است که پس از بسته شدن اردوگاه‌های آنها در عراق، به این کشور منتقل شده‌اند.

ادی راما در یک نشست خبری تازه خود در این زمینه گفت:‌ «آلبانی مفتخر است که به چند هزار نفر که جانشان توسط رژیم در تهران تهدید شده پناه داده است.

نخست‌وزیر آلبانی ادامه داد:

«این بخشی از سنت ما است، بخشی از هویت ماست. ما تنها کشوری بودیم که پس از جنگ جهانی دوم یهودیان بیشتری نسبت به گذشته داشتیم، بنابراین، به خوبی می‌دانیم که در جریان هولوکاست آلبانی برای یهودیان یک خانه امن بود.»

او در ادامه با اشاره به پناه دادن کشورش به شهروندان ایرانی گفت که «بنابراین، ما این کار را به عنوان یک عمل بشردوستانه انجام دادیم. این اقدام، بیانیه‌ای علیه رژیم [ایران] نبود، اما ما واقعاً به هیچ وجه قصد تغییر سنت و رویکرد خود نسبت به این افراد را نداریم؛ افرادی که باید در برابر رژیمی که جانشان را تهدید می‌کند محافظت شوند.»

پلیس آلبانی پیش از این اعلام کرده است که توطئه یک شبکه شبه‌نظامی ایرانی را کشف کرده که قصد داشتند حملات برنامه‌ریزی شده‌ای علیه اعضای تبعیدی سازمان مجاهدین خلق در این کشور انجام دهند.

رجوی همیشه طرف دشمن ایرانیان را میگیرد. چرا؟

نخست‌وزیر آلبانی روز چهارشنبه در این زمینه، فعالیت‌های جمهوری اسلامی در آلبانی را «شریرانه» خواند و گفت که «موضع ما کاملاً روشن بوده است، ابتدا سفیر ایران را اخراج کرده‌ایم، و به تازگی هم افراد دیگری که درگیر فعالیت‌هایی هستند که خارج از مقررات نمایندگی دیپلماتیک است.»

ادی راما تأکید کرد که «این عملیات با همکاری آمریکا انجام شده‌است.

آلبانی در دی‌ماه ۹۸ دبیر سوم و کاردار فرهنگی در سفارت ایران در تیرانا را اخراج کرد. این کشور آذرماه سال ۹۷ نیز سفیر و یک دیپلمات ایرانی را به اتهام انجام اقدامات غیرقانونی که امنیت این کشور را تهدید می‌کرد اخراج کرد.

روزنامه گازتا اکسپرس خبر داده بود که این دو نفر به دلیل اقدامات مرتبط با «تروریسم در خاورمیانه و اروپا که امنیت ملی آلبانی را به خطر انداخته است»، اخراج شده‌اند.

آردی وِلیو رئیس پلیس آلبانی گفته است شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران یک «سلول تروریستی فعال» را اداره می‌کرد که قصد داشتند اعضای سازمان مجاهدین خلق را در این کشور هدف قرار دهند.

آلبانی از سال ۲۰۰۰ میلادی عضو ناتو و یکی از نزدیک‌ترین متحدین آمریکا در اروپاست.

شورای ملی مقاومت رجوی و ابعاد جدیدی از پولشویی برای احزاب راست افراطی علیه اتحادیه اروپا

جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر درگیر تنش‌های دیپلماتیک متعددی با کشورهای مختلف اروپایی بر سر اتهام دخالت مأموران آن در بمب‌گذاری و سوءقصد به مخالفانش بود.

فرانسه، دانمارک، هلند، آلمان، بلژیک و سوئد ایران را متهم کردند که با استفاده از ماموران دیپلماتیک و امنیتی خود علیه مخالفانش توطئه کرده است.

لینک به منبع

4- استقبال آمریکا از اخراج دو دیپلمات ایرانی از آلبانی

رادیو فردا، 27 دی 1398

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه از تصمیم دولت آلبانی برای اخراج دو دیپلمات ایرانی، به اتهام انجام اقداماتی در ارتباط با «تروریسم در خاورمیانه و اروپا»، استقبال کرده است.

مورگن اورتگاس در توییتر خود نوشته است:

«ما از تصمیم امروز دولت آلبانی برای اخراج دو تن از به اصطلاحْ دیپلمات های ایرانی قدردانی می کنیم. رژیم ایران به استفاده از امکانات دیپلماتیک خود در اروپا و نقاط دیگر به عنوان پوششی برای طرح حملات تروریستی، و تهدید و جاسوسی کردن از ایرانیان مقیم خارج استفاده می کند.»

گزارش‌ها حاکی است که که آلبانی دبیر سوم و کاردار فرهنگی در سفارت ایران در تیرانا را اخراج کرده است.

روزنامه گازتا اکسپرس خبر داد که این دو نفر به دلیل اقدامات مرتبط با «تروریسم در خاورمیانه و اروپا که امنیت ملی آلبانی را به خطر انداخته است» اخراج شده‌اند.

این کشور آذرماه سال ۹۷ نیز سفیر و یک دیپلمات ایرانی را به اتهام انجام اقدامات غیرقانونی که امنیت این کشور را تهدید می‌کرد اخراج کرد.

سرنوشت رجوی عبرت روزگار

آلبانی مقر بیش از دو هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق است که پس از بسته شدن اردوگاه‌های آنها در عراق، به این کشور منتقل شده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر درگیر تنش‌های دیپلماتیک متعددی با کشورهای مختلف اروپایی بر سر اتهام دخالت ماموران آن در بمبگذاری‌ و سوء‌قصد به مخالفانش بود.

فرانسه، دانمارک، هلند، آلمان، بلژیک و سوئد ایران را متهم کردند که با استفاده از ماموران دیپلماتیک و امنیتی خود علیه مخالفانش توطئه کرده است.

لینک به منبع

(پایان)

شعارهای بی محتوای رجوی در اوایل انقلاب زمینه ساز سقوط امروزش به مزدوری برای سازمان سیا

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/advanced-search-full/?fulltext=اکرامی&searchtitle=جستجو

مجاهدین در لیست بازیچه ها + فوت ابوالفضل قنادی

مجاهدین در لیست بازیچه ها + فوت ابوالفضل قنادیعلی اکرامی، انجمن نجات، مرکز خوزستان، بیست وششم ژانویه 2020:… ابوالفضل قنادی بعد از نزدیک به 40سال اسارت در زنجیر دروغ و فریب فرقه رجوی روز پنجشنبه 2 بهمن ماه در آلبانی با زندگی سراسر رنج و درد و مصیبت وداع کرد. فرقه ضدبشری مجاهدین و رهبران و مریم رجوی همانند موارد گذشته با تعریف و تمجید از به اصطلاح مبارزه و علاقه او به رجوی سعی کرد که از جسد وی هم بهره برداری تبلیغاتی نماید . کسانی که طی سالیان ابوالفضل را در یگانهای ترابری در قرارگاه اشرف دیده و می شناختند همگی اذعان دارند که وی همیشه زیر فشارهای روحی و روانی و جسمی تشکیلات رجوی بود. وی که یک پایش را سالیان قبل وضمن یک تصادف از دست داده بود تحت شدیدترین بیگاری ها قرار می گرفت. وی بارها با توجه به مشکلات جسمی وقتی درکارهای سخت بکارگرفته می شد اعتراض می کرد ولی هربار از طرف مسئولین فرقه به تمارض و سوء استفاده از مشکل جسمی اش متهم می شد. مجاهدین در لیست بازیچه ها + فوت ابوالفضل قنادی

Maryam Rajavi is the acting leader of the People's Mujahedin. Her husband has not been seen since 2003گزارش دویچه وله آلمان از تحقیق اشپیگل از وضعیت مجاهدین خلق در آلبانی و سابقه این گروه

مجاهدین در لیست بازیچه ها + فوت ابوالفضل قنادی

1- ابوالفضل قنادی بعد از 4 دهه اسارت در زنجیر دروغ فرقه مجاهدین با زندگی وداع کرد

انجمن نجات مرکز خوزستان۶ بهمن ۱۳۹۸

علی اکرامی انجمن نجات مرکز خوزستان

 آقای علی اکرامی انجمن نجات مرکز خوزستان

ابوالفضل قنادی بعد از نزدیک به 40سال اسارت در زنجیر دروغ و فریب فرقه رجوی روز پنجشنبه 2 بهمن ماه در آلبانی با زندگی سراسر رنج و درد و مصیبت وداع کرد. فرقه ضدبشری مجاهدین و رهبران و مریم رجوی همانند موارد گذشته با تعریف و تمجید از به اصطلاح مبارزه و علاقه او به رجوی سعی کرد که از جسد وی هم بهره برداری تبلیغاتی نماید .

کسانی که طی سالیان ابوالفضل را در یگانهای ترابری در قرارگاه اشرف دیده و می شناختند همگی اذعان دارند که وی همیشه زیر فشارهای روحی و روانی و جسمی تشکیلات رجوی بود. وی که یک پایش را سالیان قبل وضمن یک تصادف از دست داده بود تحت شدیدترین بیگاری ها قرار می گرفت. وی بارها با توجه به مشکلات جسمی وقتی درکارهای سخت بکارگرفته می شد اعتراض می کرد ولی هربار از طرف مسئولین فرقه به تمارض و سوء استفاده از مشکل جسمی اش متهم می شد.

وی حتی با وجود قطع بودن یکی از پاهایش و داشتن مشکل تردد توسط فرماندهان سنگدل رجوی درعملیات های نظامی از جمله عملیات موسوم به چلچراغ به صحنه نظامی فرستاده شد. تمام اعضای قدیمی تر که بنوعی با ابوالفضل آشنایی داشته و او را از نزدیک می شناسند گواهی می دهند که او هیچگاه نیروی ایدئولوژیکی رجوی نبود.

مجاهدین در لیست بازیچه ها + فوت ابوالفضل قنادی

مگر ابوالفضل قنادی در اسارتگاه مشترک سیا و مجاهدین خلق در آلبانی – نامی دیگر در لیست اهدایی مریم رجوی به اربابانش

درسال 1384 از تشکیلات رجوی درخواست جدایی داد وبه کمپ آمریکایی ها موسوم به تیف که محل نگهداری اعضای جداشده از فرقه مجاهدین خلق بود آمد ولی بعد از مدتی درجریان یک ملاقات با یکی از مسئولین فرقه از طرف مریم رجوی به او پیام داده شد که اگر به تشکیلات اشرف برگردد وی را مستقیم به کشور کانادا خواهند فرستاد. اعضایی که بهنگام بازگشت مجدد ابوالفضل قنادی درپادگان اشرف بودند و بعد جدا شدند می گویند که بعد از بازگشت ابوالفضل به پادگان اشرف مسئولین علیرغم اینکه به او وعده ی اعزام به کشور کانادا داده بودند اما وی را دریک محل قرنطینه کرده و روزانه دادگاه های تفتیش عقاید موسوم به عملیات جاری برایش برگزار و تحت شدیدترین برخوردها وتوهین ها قرار می گرفت.

جالب اینجاست که دراطلاعیه فرقه مجاهدین که به مناسبت مرگ وی صادر شده هیچ اشاره ای به پروسه جدایی وی و وعده های فریبنده سران فرقه برای برگرداندن مجدد او به اشرف نشده است. ابوالفضل قنادی نماد عبرت انگیزی برای دیگر اعضا است که نباید آنها به وعده های سران فرقه بخصوص مریم ومسعود اعتماد کنند. به امید اینکه دیگر اعضایی که هنوز دراسارت فرقه آزادی کش رجوی اسیرهستند سرنوشت ابوالفضل درس عبرتی برای انها شود وهرچه زودتر خود را از بند اسارت فرقه رجوی رهایی بخشند.

اکرامی

لینک به منبع

2- مجاهدین ؛ از منع ملاقات تا قرار گرفتن در لیست بازیچه ها

انجمن نجات مرکز خوزستان۱ بهمن ۱۳۹۸

سیما و سایت های خبری فرقه مجاهدین خلق دربخش های خبری خود با انتشار و زیرنویس مستمر خبر مصاحبه برایان هوک رییس میز ایران در وزارت خارجه آمریکا در مورد ضرورت استفاده و بکارگیری نیروهای مخالف رژیم درسرنگونی جمهوری اسلامی بخود می بالید که گویا دستورالعمل منع مذاکره با این سازمان از طرف وزارت خارجه لغو شده است .

این سازمان از قول برایان هوک در کنفرانس مطبوعاتی گفت خیلی از گروههای ایرانی احساسی قوی و شور زیادی از خود درمورد آینده ایران نشان می دهند. خیلی مهم است که ما با مخالفان حکومت ایران در مورد آینده ایران ملاقات کنیم و نگرانی های آنها را بشنویم. سیاست خارجی ما تضعیف رژیم ایران و نیروهای نیابتی آنهاست. ما هیچ گروهی را بر دیگری ترجیح نمی دهیم.

این صحبت های هوک درشرایطی اعلام میشود که حدود یکماه پیش پمپئو وزیر خارجه آمریکا طی یک دستورالعمل به مسئولین وزارت خارجه اعلام کردند با نمایندگان سازمان مجاهدین خلق و 5 گروه دیگر ایرانی بدون اطلاع وزارت خارجه حق ملاقات ندارند . وزارت خارجه آمریکا بخاطر سیاست متناقض و دوگانه اش درحین بکارگیری شیوه های تروریستی و نظامی درقبال ایران بقول خودش دریچه ای راهم برای انجام مذاکرات سیاسی ودیپلماتیک باز گذاشته است و به همین دلیل نمی خواهد ضمن مذاکره با گروههای ایرانی دولت ایران را تحریک و راه مذاکره احتمالی را کاملا مسدود نماید .

ایالت متحد آمریکا ودولت های جمهوری خواه ودمکرات هیچگاه به نقش مجاهدین خلق درفرایند قدرت اینده ایران اعتقادی نداشته و همواره و بخصوص از کانال وزارت خارجه اعلام کرده اند که براساس تحقیقات آنها مجاهدین خلق هیچ پایگاهی درمیان مردم ایران ندارند و مردم ایران بشدت از آنها تنفر دارند و هیچگاه بعنوان یک گزینه جدی روی آنها حساب نکرده ونمی کنند.

مضاف براینکه شیوه های ضددمکراتیک مناسبات آنها ونقش مجاهدین درترور مستشاران آمریکایی وتسخیر سفارت آمریکا موانع جدی در ارتباط آمریکا با آنها ایجاد می کند. ولی از انجایی که سیاست آمریکا درقبال مجاهدین خلق استفاده ابزاری از آنهاست هیچگاه بصورت کامل آنها را درمحاسبات ایجاد فشار بر جمهوری اسلامی حذف نکرده است.

درسال 82 و بعداز سرنگونی صدام علیرغم اینکه ارتش آمریکا آنها را خلع سلاح و وزارت خارجه آنها را درلیست تروریستی قرار داد ولی همزمان فرماندهان ارتش آمریکا از نیروهای نظامی مجاهدین درسیطره های مشترک گلوگاهها وورودی شهرها استفاده می کردند ویا بااستفاده وهمکاری اطلاعاتی مجاهدین خلق بسیاری از مقامات حزب بعث و مسئولین رژیم صدام را دستگیر کرد. ولی نکته عبرت آمیز والبته شرم آور برای رهبران مجاهدین حلق که بایک موضع گیری برایان هوک قند تودلشان اب شده وافتخار می کنند که توسط یکی از مقامات وزارت خارجه به بازی گرفته شده اند این است که گویا فراموش کرده اند این همان امپریالیستیاست که روزگاری و درلفافه انقلابی گری و ضدامپریالیست نمایی ادعای نابودی آنها را داشتند و آنها را بزرگ ترین سد تکامل زمان می دانستند. همان آمریکایی است که رهبران جمهوری اسلامی ودولت موقت انقلاب را متهم به سازش می کرد و آمریکایی می نامید. سازمانی که بافاصله گرفتن از آرمانها وشعارهای ادعایی اوایل انقلاب که با سواستفاده از ان شعارها بسیاری از جوانان پرشور واحساسی را جذب کرد الان به نقطه ای رسیده است که اشاره تلویحی برایان هوک که آنها هم می توانند توسط آمریکا ودرراستای منافعش بکار گرفته شوند این چنین عنان از کف میدهند .ایا این سرنوشت رقت برانگیز ومایه عبرت تاریخ نیست؟

اکرامی

لینک به منبع

مجاهدین در لیست بازیچه ها + فوت ابوالفضل قنادی

***

برادران مجاهد خلق و روسپی خانه های آلبانیبرادران مجاهد خلق و روسپی خانه های آلبانی

همچنین: