شکایت آقای محمد آق آتابای به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

شکایت آقای محمد آق آتابای به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

شکایت آقای محمد آق آتابای به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد انجمن نجات، نهم ژانویه 2021:… آقای محمد آق آتابای، که برادرش حمید محمد آق آتابای در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی اسیر می باشد، شکایت نامه ای از دولت آلبانی، به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد، بر اساس کنوانسیون بین المللی ملل متحد برای حمایت از همه افراد در برابر ناپدید شدن اجباری، ارسال نمود و ضمن شرح ماجرای برادر خود خواستار پیدا کردن او و فراهم نمودن امکان وصل ارتباط با وی گردید. شکایت آقای محمد آق آتابای به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد 

Appealing To Human Rights Organizations For HelpAppealing To Human Rights Organizations

شکایت آقای محمد آق آتابای به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

لینک به متن انگلیسی 

آقای محمد آق آتابای، که برادرش حمید محمد آق آتابای در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی اسیر می باشد، شکایت نامه ای از دولت آلبانی، به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد، بر اساس کنوانسیون بین المللی ملل متحد برای حمایت از همه افراد در برابر ناپدید شدن اجباری، ارسال نمود و ضمن شرح ماجرای برادر خود خواستار پیدا کردن او و فراهم نمودن امکان وصل ارتباط با وی گردید.

شکایت آقای محمد آق آتابای به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

آقای محمد آق آتابای

متن شکایت نامه به شرح زیر است:

کار گروه ناپدید شدگان اجباری یا غیر ارادی ملل متحد WGEID
کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد CED
دفتر کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد

با سلام و عرض احترام
اینجانب محمد آق آتابای ساکن شهر گنبد کاووس در استان گلستان در شمال ایران می باشم. برادرم حمید محمد آق آتابای بیش از 35 سال پیش در جنگ ایران و عراق توسط سازمان مجاهدین خلق اسیر شد و اجبارا به اردوگاه این سازمان در عراق منتقل گردید.

من برای پیدا نمودن وی و ارتباط با او در سال 2013 میلادی بهمراه تعدادی از خانواده هایی که عزیزان آنها نیز در عراق ناپدید شده بودند به مقر کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد در ژنو در سوئیس مراجعه نمودم. یکی از مسئولین کمیته به من گفت که چون عراق امضا کننده کنوانسیون بین المللی ملل متحد برای حمایت از همه افراد در برابر ناپدید شدن اجباری نیست و در این خصوص به کمیته پاسخگو نمی باشد نمی توانند کاری برایمان انجام دهند.

شکایت آقای محمد آق آتابای به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

اکنون مدت 4 سال از حضور سازمان مجاهدین خلق در کشور آلبانی گذشته و یقینا برادر من هم همراه با این سازمان اجبارا به آلبانی منتقل شده است. کشور آلبانی یکی از امضا کنندگان کنوانسیون مربوطه می باشد و بر اساس مفاد این کنوانسیون مسئول و پاسخگوی اعمال سازمان ها و گروه هایی همچون مجاهدین خلق است که در آن کشور مستقر شده و تحت حمایت کامل آن قرار دارند.

طی این سالها با ارسال نامه و پیام برای تمامی مسئولین اجرایی و ذی ربط دولت آلبانی خواستار یافتن برادرم و فراهم نمودن امکان ملاقات یا حداقل ارتباط تلفنی با وی بوده ام. اما تلاش های من تماما بی نتیجه مانده و هیچ پاسخی از جانب مسئولین آلبانی دریافت نکردم. لازم به ذکر است که دولت آلبانی به اتباع ایرانی به خواست مجاهدین خلق ویزا نمی دهد و لذا امکان سفر به آن کشور و پیگیری موضوع از مقامات قضایی آنجا برایم غیر ممکن است.

شکایت آقای محمد آق آتابای به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

با شیوع بیماری ناشی از ویروس کووید-19 و اطلاعات بدست آمده مبنی بر فوت چند ده نفر از افراد گرفتار در اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در آلبانی طی هفته های اخیر نگرانی من نسبت به وضعیت برادرم دو چندان شده است.

خواست من اینست که به شکایت من از دولت آلبانی که می بایست بر اساس “کنوانسیون بین المللی ملل متحد برای حمایت از همه افراد در برابر ناپدید شدن اجباری” پاسخگوی اعمال سازمان مجاهدین خلق در کشور خود باشد رسیدگی نموده و ردی جهت ارتباط با برادرم که به صورت غیر ارادی ناپدید شده است پیدا نمایید تا بتوانم به او وصل شده و از سلامت او مطمئن گردم.

با تشکر فراوان
محمد آق آتابای، برادر حمید محمد آق آتابای اسیر در اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در آلبانی
گنبد کاووس – گلستان – ایران

لینک به منبع

شکایت آقای محمد آق آتابای به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/بحران-کرونا-در-مجاهدین-خلق-مستقر-در-آلب/

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانیابراهیم خدابنده، انجمن نجات، سیزدهم دسامبر 2020:…  از جانب خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای سازمان مجاهدین خلق مایلم توجه شما را به بروز یک فاجعه انسانی به دلیل گسترش بیماری ناشی از کووید 19 در اردوگاه بسته و دورافتاده مجاهدین خلق در کشور آلبانی جلب نمایم. خبرهای بسیار نگران کننده از داخل اردوگاه حاکی است که جمع بسیاری که تخمین زده می شود بالغ بر نیمی از ساکنان باشند مبتلا به بیماری شده و حال برخی بسیار وخیم است. به قرار اطلاع حال افراد سرشناسی همچون محمود عطایی، احمد حنیف نژاد، جواد خراسان، شهین حائری، انسیه گلدوست، فرزانه میدانشاهی، مرضیه حسینی، و بسیاری دیگر که در سنین بالایی قرار دارند نامناسب می باشد. بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی

Corona Crisis In MEK Camp In AlbaniaMEK Hinders Coronavirus Detection In Albania

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی

بحران کرونا در اردوگاه بسته و دورافتاده مجاهدین خلق در آلبانی

اعلام آمادگی خانواده ها برای ارسال هرگونه کمک ممکن

شکایت به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

لینک به متن انگلیسی:

انجمن نجات مرکز تهرانیکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹

نامه مدیر عامل انجمن نجات ایران به مسئول بهداشت جهانی در آلبانی

ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات

ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات

نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در آلبانی

با سلام و تقدیم احترام

از جانب خانواده های دردمند و رنج کشیده اعضای سازمان مجاهدین خلق مایلم توجه شما را به بروز یک فاجعه انسانی به دلیل گسترش بیماری ناشی از کووید 19 در اردوگاه بسته و دورافتاده مجاهدین خلق در کشور آلبانی جلب نمایم.

خبرهای بسیار نگران کننده از داخل اردوگاه حاکی است که جمع بسیاری که تخمین زده می شود بالغ بر نیمی از ساکنان باشند مبتلا به بیماری شده و حال برخی بسیار وخیم است. به قرار اطلاع حال افراد سرشناسی همچون محمود عطایی، احمد حنیف نژاد، جواد خراسان، شهین حائری، انسیه گلدوست، فرزانه میدانشاهی، مرضیه حسینی، و بسیاری دیگر که در سنین بالایی قرار دارند نامناسب می باشد.

گزارشات تأکید دارند که فضای ترس و اضطراب بسیار بالایی بر اردوگاه حاکم است. ناگفته نماند که بعد از باخت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات و چشم انداز تیره و تاری که نسبت به وضعیت آینده این سازمان در برابر انظار اعضا ظاهر گردید، فضای ترس و اضطراب شکل گرفت که بر تشدید غلبه بیماری می افزاید. عدم دسترسی به دنیای خارج، اعضا و خانواده ها را به شدت نگران کرده است.

همچنین اطلاع کسب کردیم که مقداری دارو از آلمان بطور خاص برای اردوگاه ارسال شده که ظاهرا کافی نیست و رسیدگی ها و مراقبت های بسیار بیشتری نیاز است. خانواده ها تمایل بسیار دارند تا راهی بیابند تا بتوانند به اعضای داخل اردوگاه یاری رسانند و کمک های خود را ارسال نمایند.

موضوع دیگر پنهان نمودن اخبار داخل اردوگاه توسط مجاهدین خلق است که بر نگرانی خانواده ها می افزاید. لازم به ذکر است که بین سالهای 2016 که حضور مجاهدین خلق در آلبانی تکمیل شد تا 2019 به طور متوسط هر دو ماه یک نفر در اردوگاه فوت نموده است. اما تصاویر اخیر قبرستان مجاهدین خلق در کشور آلبانی نشان می دهد که در پنج هفته گذشته حداقل 10 نفر جدید فوت کرده اند.

قبرستان مجاهدین خلق درکشور آلبانی

قبرستان مجاهدین خلق درکشور آلبانی – فوتی های جدید کرونایی 

قبرستان مجاهدین خلق درکشور آلبانی ( فوتی های جدید کرونایی )

بر اساس اطلاعات کسب شده افرادی همچون حسن زارعی، حسن صلاح اندیش، غلامرضا پورهاشم، افسانه پیچگاه، روح الله راموز، خلیل حق حسینی، مهدی حق حسینی، محمد قلی احسانی، و تعدادی دیگر در هفته های اخیر بر اثر ابتلا به کرونا فوت نموده اند.

قربانیان کرونا در مجاهدین خلق

تعدادی از قربانیان کرونا در اردوگاه مجاهدین خلق

یک مشکل جدی در خصوص اردوگاه مجاهدین خلق زندگی جمعی و فشرده و عدم رعایت ضوابط بهداشتی است که سرعت انتقال بیماری را بسا بیشتر می کند. همچنین نبود نظارت بر عملکرد داخل اردوگاه نیز مزید بر علت شده و روند رشد بیماری را سرعت بخشیده است.

در این رابطه لازم است تا دولت آلبانی و سازمان بهداشت جهانی در این کشور وارد شده و موضوع را تحت بررسی قرار دهند و نظارت های لازم را به اجرا گذارند. همچنین ضروری است تا امکان ارتباط خانواده ها با افراد داخل اردوگاه که سازمان مجاهدین خلق با پشتیبانی دولت آلبانی مانع از آن شده است برقرار گردد تا خانواده ها بتوانند از وضعیت سلامت عزیزان خود آگاه گردند.

ابراهیم خدابنده
مدیر عامل انجمن نجات ایران
تهران

رونوشت به:
رئیس سازمان بهداشت جهانی
نمایندگی سازمان بهداشت جهانی در ایران

لینک به منبع

بحران کرونا در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی

شکایت به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد 

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/نامه-دوم-به-کمیته-ناپدید-شدگان-اجباری-م/

نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحدابراهیم خدابنده، انجمن نجات، دوم دسامبر 2020:… در مکاتبات خود درباره شکایت خانواده های اعضای سازمان مجاهدین خلق از دولت آلبانی پاسخ داده اید که: “کمیته ناپدید شدگان اجباری (CED) مجموعه ای از متخصصان مستقل است که بر اجرای کنوانسیون توسط کشورهای عضو نظارت می کند.” جمهوری آلبانی یک کشور عضو بوده و کنوانسیون را امضا کرده است. بنابراین، این کنوانسیون در مورد آلبانی اعمال می شود. در کنوانسیون اشاره شده است که همه کشورهای عضو موظفند گزارشاتی را درباره شکایات و نحوه اجرای رفع حقوق ضایع شده به کمیته ارائه دهند. نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

Anne Khodabandeh : MEK Families Petition Addressing Albanian PMCoronavirus gives Albanian PM Edi Rama unique opportunity to control MEK

نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

نامه دوم مدیر عامل انجمن نجات ایران به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

اعضای سازمان مجاهدین خلق در آلبانی اجبارا ناپدید شده اند و خانواده های رنج دیده آنان راهی برای ارتباط با عزیزانشان ندارند.

انجمن نجات چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

لینک به نامه اول 

نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

اعضای سازمان مجاهدین خلق در آلبانی اجبارا ناپدید شده اند و خانواده های رنج دیده آنان راهی برای ارتباط با عزیزانشان ندارند

کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد
بخش دادخواستها و سوالات
دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر
دفتر ملل متحد در ژنو
1211 ژنو 10، سوئیس

با سلام و عرض احترام

در مکاتبات خود درباره شکایت خانواده های اعضای سازمان مجاهدین خلق از دولت آلبانی پاسخ داده اید که:

“کمیته ناپدید شدگان اجباری (CED) مجموعه ای از متخصصان مستقل است که بر اجرای کنوانسیون توسط کشورهای عضو نظارت می کند.”

جمهوری آلبانی یک کشور عضو بوده و کنوانسیون را امضا کرده است. بنابراین، این کنوانسیون در مورد آلبانی اعمال می شود. در کنوانسیون اشاره شده است که همه کشورهای عضو موظفند گزارشاتی را درباره شکایات و نحوه اجرای رفع حقوق ضایع شده به کمیته ارائه دهند.

لازم به ذکر است که مطابق ماده 31، یک کشور عضو با پذیرش مفاد کنوانسیون اعلام می دارد که صلاحیت کمیته را برای دریافت و بررسی ارتباطات از طرف یا به نمایندگی از افراد تحت صلاحیت خود که ادعا می کنند قربانی نقض حقوق انسانی در این کشور عضو هستند، می پذیرد.

خانواده هایی که به شما نامه نوشتند و از آلبانی شکایت کردند این کار را به نمایندگی از افراد قربانی نقض حقوق انسانی در مجاهدین خلق مستقر در آلبانی انجام می دهند که عزیزان آنها را پنهان می کند و ارتباط آنها را با دنیای خارج، به ویژه با خانواده های آنها، قطع نموده است.

شما همچنین پیشنهاد کردید که “علاوه بر روش شکایت فردی، ماده 32 کنوانسیون رسیدگی به شکایات بین دولتی توسط کمیته را هم پیش بینی کرده است”.

صدها خانواده شاکی ترجیحاً آرزو داشتند که جمهوری اسلامی ایران شکایت آنها را به صورت جمعی از طرف آنها طرح نماید و خانواده ها با نوشتن نامه به مقامات مختلف خواستار این امر شدند. اما متأسفانه به نظر می رسد که دولت ایران چندان مشتاق صرف وقت و تلاش در این زمینه نیست.

شما همچنین “اطلاعات مربوط به اقدامات انجام شده داخلی” را درخواست کردید. در همه موارد، این خانواده ها با مقامات مختلف آلبانیایی نامه نگاری کرده و خواستار هر نوع ارتباط با عزیزانشان شده اند. متأسفانه تمام این نامه ها و ایمیل ها بی پاسخ مانده اند.

شاید بدانید که دولت آلبانی بنابر تقاضای مجاهدین خلق به شهروندان ایرانی ویزا نمی دهد. بنابراین، خانواده ها نمی توانند به آلبانی سفر کنند تا موضوع را در داخل کشور بیشتر دنبال نمایند.

ابراهیم خدابنده گردهمایی سراسری انجمن نجات

ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات

بار دیگر من، به نمایندگی از صدها خانواده رنج دیده که شکایات خود را به همراه عکس و اسناد مربوطه به صورت جداگانه ارسال کرده اند، از شما می خواهم که روند رسیدگی به پرونده ها را تسریع کرده و راهی برای برقراری ارتباط با عزیزانشان که اجبارا در آلبانی ناپدید شده اند، پیدا کنید.

با احترام،
ابراهیم خدابنده
مدیرعامل انجمن نجات ایران

لینک به متن انگلیسی:

نامه دوم به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

شکایت به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد 

***

With Trump gone, is the MEK finishedWith Trump gone , is the MEK finished

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/شکایت-از-جانب-خانواده-ها-درخواست-تسریع/

درخواست تسریع در رسیدگی به صدها شکایت از جانب خانواده ها

شکایت از جانب خانواده های مجاهدین خلق آلبانیابراهیم خدابنده، انجمن نجات، ششم نوامبر 2020:… اخیراً، سازمان مجاهدین خلق به شکایات این خانواده ها به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد در رسانه های خود واکنش نشان داده و سعی کرده است از هزاران عضو خود، چند نفر را نشان داده و وانمود کند که آنها ناپدید نیستند بلکه در مکان مشخصی حضور دارند. با این حال، خانواده های آنها هنوز ارتباطی با آنها نداشته و هیچگونه دسترسی به آنها ندارند. صدها نامه توسط این خانواده ها به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ارسال شده است. تعداد کمی پاسخ داده شده که صرفا درخواست تکمیل توضیحات و اسناد شده که بلافاصله انجام گردیده است، اما به نظر می رسد که روند کار بسیار کند است. درخواست تسریع در رسیدگی به صدها شکایت از جانب خانواده ها 

شکایت از جانب خانواده های مجاهدین خلق آلبانیگامی فراتر از صدام حسین!

درخواست تسریع در رسیدگی به صدها شکایت از جانب خانواده ها

شکایت به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد 

نامه مدیرعامل انجمن نجات ایران به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

انجمن نجات چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹

کمیته ناپدید شدن اجباری ملل متحد
دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر ملل متحد
دفتر ملل متحد در ژنو
1211 ژنو 10، سوئیس
3 نوامبر 2020

از طرف خانواده های رنج دیده اعضای سازمان مجاهدین خلقMEK) ، MKO)، که عزیزانشان به این سازمان پیوسته اند و اکنون هیچ اطلاعی از وضعیت آنها ندارند، می خواهم به شما اطلاع دهم که بیش از شش ماه پیش این خانواده ها صدها شکایت را با اسناد و توضیحات کامل ارسال کردند. آنها خواستار بررسی وضعیت عزیزانشان شدند که به عضویت مجاهدین خلق درآمده اند.

شکایت از جانب خانواده های مجاهدین خلق آلبانی

مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف در عراق در زمان صدام حسین مستقر بودند و در کنار عراقی ها علیه ایران می جنگیدند. پس از سقوط صدام حسین، این قرارگاه تحت حمایت ایالات متحده قرار گرفت و سپس به عنوان “آخرین سنگر باقی مانده از دوران صدام حسین” به نیروهای عراقی تحویل داده شد.

با اصرار دولتهای مختلف عراق و با تلاش ملل متحد، برنامه اخراج مجاهدین خلق آغاز شد که اسامی هر گروه که از عراق خارج و به آلبانی وارد می شدند اعلام می گردید. روند کار کند و در تعداد بسیار کمی صورت می گرفت. اما ناگهان، در اواخر تابستان سال 2016، این سازمان اعلام نمود که بقیه افراد (می بایست چند صد نفر از نزدیک به 3000 نفر باقی مانده باشند) نیز به آلبانی منتقل شده اند. اسامی این افراد هرگز منتشر نشد.

اعضای مجاهدین خلق در اردوگاهی دور افتاده و جدا در آلبانی اسکان داده شدند که ساکنان آن دور از دسترس و ارتباط هستند. خانواده های صدها نفر از اعضای مجاهدین خلق هیچ اطلاعی از وضعیت عزیزانشان ندارند.

همچنین بسیاری از این خانواده ها به دلیل ناپدید شدن این افراد با مشکلات اقتصادی و حقوقی مختلفی از جمله مسائل مربوط به ارث روبرو بوده اند و عدم دسترسی به این افراد مشکلات زیادی را طی سالیان برای آنها ایجاد کرده است. اعضای مجاهدین خلق امکان انجام کارهای حقوقی یا دادن وکالت ندارند.

اخیراً، سازمان مجاهدین خلق به شکایات این خانواده ها به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد در رسانه های خود واکنش نشان داده و سعی کرده است از هزاران عضو خود، چند نفر را نشان داده و وانمود کند که آنها ناپدید نیستند بلکه در مکان مشخصی حضور دارند. با این حال، خانواده های آنها هنوز ارتباطی با آنها نداشته و هیچگونه دسترسی به آنها ندارند.

صدها نامه توسط این خانواده ها به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ارسال شده است. تعداد کمی پاسخ داده شده که صرفا درخواست تکمیل توضیحات و اسناد شده که بلافاصله انجام گردیده است، اما به نظر می رسد که روند کار بسیار کند است.

لازم به ذکر است که در تاریخ 6 فوریه 2007، آلبانی کنوانسیون بین المللی ملل متحد برای حمایت از همه افراد در برابر ناپدید شدن اجباری را که در 20 دسامبر 2006 در نیویورک تصویب شد، امضا کرد و از 8 نوامبر 2007 به اجرا درآمد.

طبق ماده 31 کنوانسیون، یک کشور عضو باید در مورد ناپدید شدن اجباری هر شخص خاص در کشور خود همکاری کند. ماده 32 نیز بر این موضوع و مسئولیت کشورهای عضو تأکید دارد.

این خانواده ها نامه های زیادی را با توضیحات و مدارک لازم به دولت آلبانی ارسال کرده و طوماری را به امضا بیش از 11000 نفر رسانده اند. اصل امضاها در 550 صفحه به سفارت آلبانی در پاریس تحویل داده شده، اما متأسفانه تاکنون هیچ پاسخی از طرف دولت آلبانی دریافت نگردیده است.

بنابراین، کمیته ملل متحد باید تعهدات خود را در مورد شکایاتی که دریافت کرده روشن نماید و برای حل این مسئله اقدامات قانونی بعمل آورد.
من به نمایندگی از خانواده ها می خواهم پیشاپیش از کمیته ناپدیدشدگان اجباری تشکر کنم و مشتاقانه منتظر پاسخ از جانب شما هستم.

ابراهیم خدابنده
مدیرعامل انجمن نجات
تهران، ایران

لینک به منبع

درخواست تسریع در رسیدگی به صدها شکایت از جانب خانواده ها

به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد

***

Mojahedin Khalq MEK Rajavi Iranian Cult The shadowy cult Trump advisors tout as an alternative to the Iranian government

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/گردهمایی-سراسری-انجمن-نجات-گزارش/

گردهمایی سراسری انجمن نجات – گزارش 

ابراهیم خدابنده گردهمایی سراسری انجمن نجاتانجمن نجات، هجدهم ژوئیه 2020:… خدابنده سپس به واکنش فرقه رجوی به این درخواست پرداخت و گفت که عکس العمل در برابر این خواسته، مثل همه فرقه های مخرب کنترل ذهن، صرفاً فحاشی و تهمت و توهین بود. او مادری را مثال زد که بیش از 30 سال است صدای فرزند را نشنیده است و سپس ادامه داد که این مادر سال های سال است که به شکل های مختلف و با نامه نگاری به هر کجا که به ذهنش می رسید خواستار صرفاً یک تماس از جانب فرزند شده است، ولی بعد از همه این ماجراها فرقه رجوی فرزند را به تلویزیون می آورد و او به جای چند کلام صحبت محبت آمیز که مادر را خوشحال کند شروع به فحاشی می نماید و او را مزدور و تروریست و “به اصطلاح مادر” می خواند. گردهمایی سراسری انجمن نجات . 

گردهمایی سراسری انجمن نجات در 26 تیرماه 1399 برگزار گردیدگردهمایی انجمن نجات در 26 تیرماه 1399 برگزار گردید

گردهمایی سراسری انجمن نجات – گزارش مدیر عامل انجمن نجات

به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد 

انجمن نجات28 تیر 1399

“ا نجمن نجات، در همبستگی با خانواده های اعضای دربند فرقه رجوی در آلبانی، یک گردهمایی سراسری با شرکت تعدادی از نمایندگی های استان ها و حضور برخی از خانواده ها به تاریخ پنجشنبه 26 تیر 99 برگزار نمود.”

این گردهمایی در ساعت 10:30 صبح آغاز شد و به مدت سه ساعت و نیم ادامه داشت که از سایت نجات به صورت زنده پخش گردید. تعداد محدودی از خانواده های جمعاً 20 استان توانستند در این برنامه صحبت کرده و پیام های خود را از جانب تمامی خانواده ها برسانند. تعدادی از استان ها به دلیل ضیق وقت موفق به وصل ارتباط و شرکت در گردهمایی نشدند.

ابتدا مهندس ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات در خصوص اقدامات اخیر خانواده ها و انجمن نجات توضیحاتی داد. او ضمن تشکر و قدردانی از مسئولین انجمن نجات در تمامی استان ها و همچنین خانواده هایی که همیشه با حمایت های خود پیشتیبان انجمن بوده اند به گزارش شمه ای از فعالیت های انجمن نجات پرداخت.

ابراهیم خدابنده گردهمایی سراسری انجمن نجات

او عنوان نمود که با شروع بیماری ناشی از ویروس کرونا بر نگرانی خانواده ها نسبت به شرایط فرزندان و بستگانشان در اردوگاه بسته و دور افتاده مجاهدین خلق در آلبانی افزوده شد و آن ها به حق نگران سلامت عزیزانشان شدند و نامه هایی برای مسئولین سازمان بهداشت جهانی و مقامات آلبانی و همچنین مسئولین بین المللی نوشتند و خواهان ارتباط با عزیزان خود گردیدند.
وی همچنین به پویش امضای طومار توسط خانواده ها اشاره نمود که از نخست وزیر آلبانی به عنوان مسئول مجاهدین خلق خواسته است تا موانع ارتباط با اعضای داخل اردوگاه مجاهدین خلق را برطرف نموده و اجازه دهد تا این ارتباط به صورت حضوری یا تصویری یا حداقل صوتی با خانواده ها به صورت مستمر برقرار شود.
لازم به ذکر است که این طومار نزدیک به 11500 امضا از جانب خانواده ها و بستگان و نزدیکان و دوستان و آشنایان اعضای گرفتار در فرقه رجوی از سراسر دنیا داشته است که خواسته آن ها چیزی به غیر از وصل ارتباط با عزیزانشان در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی نیست.

” خدابنده سپس به واکنش فرقه رجوی به این درخواست پرداخت و گفت که عکس العمل در برابر این خواسته، مثل همه فرقه های مخرب کنترل ذهن، صرفاً فحاشی و تهمت و توهین بود. او مادری را مثال زد که بیش از 30 سال است صدای فرزند را نشنیده است و سپس ادامه داد که این مادر سال های سال است که به شکل های مختلف و با نامه نگاری به هر کجا که به ذهنش می رسید خواستار صرفاً یک تماس از جانب فرزند شده است، ولی بعد از همه این ماجراها فرقه رجوی فرزند را به تلویزیون می آورد و او به جای چند کلام صحبت محبت آمیز که مادر را خوشحال کند شروع به فحاشی می نماید و او را مزدور و تروریست و “به اصطلاح مادر” می خواند. “

مدیرعامل انجمن نجات مطرح نمود که سازمان مجاهدین خلق و مریم رجوی می توانند از صبح تا شب فریاد دموکراسی خواهی و آزادی طلبی و حقوق بشر و عدالت اجتماعی و غیره بزنند و مدام کنفرانس و سمینار برگزار کنند و با صرف هزینه های میلیونی سناتورهای جنگ طلب آمریکایی را به صحنه بیاورند، اما در عمل حتی از بیان یک حرف محبت آمیز از جانب فرزند به یک مادر پیر که با انواع بیماری ها دست و پنجه نرم می کند و خودش را در آخرین روزهای عمر می بیند و آرزویش تنها شنیدن صدای فرزندانش است عاجز هستند.
خدابنده نتیجه گیری کرد که تمام آن شعارهای دفاع از آزادی و حقوق خلق در عمل از همین خانواده ها شروع می شود و وقتی مجاهدین خلق با خانواده خود چنین می کنند و همچنین تاب تحمل کوچک ترین حرف مخالف را ندارند، معلوم است که چه مدل دموکراسی و حقوق بشری را وعده می دهند.

این برنامه به صورت زنده از سایت نجات پخش گردید و هم زمان امکان درج نظرات و وارد شدن به سیستم چت (گفتگو) وجود داشت که بسیاری از خانواده ها خود را معرفی کرده و پیام های خود را در این قسمت نوشتند. پیام های محبت آمیز آنان موجب دلگرمی فعالان انجمن نجات است.
خانواده ها در خلال صحبت های خود عنوان نمودند که فقط یک خواسته حقوق بشری و انسانی دارند و پرسیدند که چه اشکالی دارد که سازمانی که می تواند 2000 نقطه را به هم وصل کند تا گفتگوی تصویری داشته باشند یک ارتباط تصویری ساده هم برای عضو خود با خانواده اش برقرار نماید و آن ها را خوشحال کند. مگر این خانواده ها جزو مردم نیستند؟
صحبت جالب یکی از خانواده ها این بود که عزیز وی تا زمانی که در اردوگاه اسرای عراق و اسیر صدام حسین بود مدام نامه هایش می آمد و از احوالش با خبر می شدند اما از زمانی که او را تحویل مجاهدین خلق دادند دیگر هیچ گونه امکان ارتباط وجود نداشت.

” خدابنده در بیانات خود به بهانه های فرقه رجوی برای ممانعت از دیدار اعضایش با خانواده ها اشاره کرد و مطرح نمود که سازمان برای دیدار خانواده ها بهانه بیماری ناشی از ویروس کرونا را می آورد. او پرسید مگر مسئولین سازمان دیدار و تردد ندارند؟ مگر مدام بین فرانسه و ایتالیا و آلبانی در سفر نیستند. مگر در یک اردوگاه بسته زندگی گروهی فشرده ندارند؟ “

او ادامه داد که بهانه دیگر فرقه رجوی تهدیدات امنیتی است که باید پرسید پدران و مادران سالخورده چه تهدید امنیتی می توانند برای مجاهدین خلق در خاک آلبانی داشته باشند؟ تهدید امنیتی همیشه از ابتدا بهانه ای برای جدا کردن فرد از خانواده در فرقه رجوی بوده است.

” مدیرعامل انجمن نجات در خصوص ممانعت از ارتباط اعضا با خانواده هایشان عنوان نمود که واقعیت به ماهیت فرقه ای مجاهدین خلق برمی گردد. فرقه ها نه تنها اجازه ارتباط با خانواده را نمی دهند بلکه عضو مربوطه را وادار می کنند تا از خانواده و هر کس که ممکن است عواطفی نسبت به وی داشته باشد متنفر باشند. به همین دلیل فرقه اجازه نمی دهد عضوش رابطه محبت آمیز و عاطفی با خانواده برقرار کند، بلکه باید با اهانت و تهمت با او روبرو گردد تا مبادا عواطف ذاتی زنده شده، و مانع روند مغزشویی گردد. “

ابراهیم خدابنده سپس وارد مبحث یک دوراهی شد که مجاهدین خلق در برابر آن قرار گرفته اند. او مطرح نمود که فعالیت های انجمن نجات موجب شده تا فرقه رجوی بر سر یک دوراهی قرار گیرد. سازمان یا باید به خواسته خانواده ها و ارتباط اعضا با خانواده ها گردن بگذارد که مطلوب ما هم همان است و این نشان می دهد که سازمان مجاهدین خلق این ظرفیت را دارد که از خانواده ها و عواطف خانوادگی وحشت نداشته باشد، یا این که به روش فعلی خود ادامه دهد که لذا روز به روز بیشتر و بیشتر ماهیت ضد مردمی اش را برای عموم برملا می کند و معلوم می شود که شعارهایش تماماً پوچ و توخالی است و در عمل چیز دیگری است.
در مبحث بعدی، به پیشنهاد فرقه رجوی برای دیدار یک هیأت بین المللی با خانواده ها در ایران و تهیه گزارشی در این رابطه پرداخته شد. خدابنده در این خصوص از جانب تمامی خانواده ها اعلام کرد که از این پیشنهاد استقبال می کنند و خانواده ها حاضرند با هر هیأت خارجی دیدار و گفتگو داشته باشند و البته متقابلاً این هیأت از اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی هم دیدار داشته و با اعضا گفتگو نموده و نامه های خانواده ها را به آنان رسانده و پاسخ آنان را برای خانواده ها بیاورند.

در پایان ضمن پوزش از استان ها و خانواده هایی که نوبت به آنان برای صحبت نرسید خواسته های خانواده ها جمع بندی گردید که همان خواسته ایست که در پویش طومار خانواده ها با نزدیک به 11500 امضا خطاب به دولت آلبانی به عنوان مسئول مجاهدین خلق مطرح شد، یعنی صحه گذاشتن بر حق ارتباط خانواده ها با عزیزانشان در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی و رفع موانع در جهت برقراری این ارتباط.
حدود 2000 نفر اعضای مجاهدین خلق در اردوگاه فرقه در آلبانی مستقر هستند که از حقوقی چون حق ارتباط با دنیای خارج خصوصاً با خانواده و دوستان، حق ازدواج و تشکیل خانواده، حق خروج و جدا شدن از فرقه، حق انتقاد به رهبر فرقه و به عملکرد سازمان، حق داشتن امور شخصی و خصوصی و بسیاری از حقوق پایه ای دیگر محروم هستند.
میزان وحشت فرقه رجوی از خانواده ها به عنوان بخشی از مردم ایران و واکنش های هیستریک و غیر منطقی که بروز می دهد واقعاً قابل تأمل است. همین وحشت ثابت می کند که تا چه حد ضد مردمی است و تا چه حد پتانسیل سرکوب دارد.
در این همایش بار دیگر صدای خانواده ها به هر آن کس که مربوط می شود رسانده شد و باز تکرار خواهد شد. فرقه رجوی هم با هیچ تهدید و شانتاژی از دادخواهی مادران و پدران سالخورده که به حق تاکنون ماهیت ضد مردمی این فرقه را افشا کرده اند خلاصی نخواهند داشت.

لینک به منبع

گردهمایی سراسری انجمن نجات – گزارش مدیر عامل انجمن نجات

به کمیته ناپدید شدگان اجباری ملل متحد 

***

خانواده ها چالش فرقه رجویپیام خانواده بهمن محمدنژاد اسیر فرقه رجوی در آلبانی

Maryam Rajavi AlbaniaOpen Letter to the Negotiators for Albania’s Accession to the EU

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/تماس-مجاهدین-با-خانواده-هایشان-در-ایرا/

تماس مجاهدین با خانواده هایشان در ایران بدنبال پویش طومار و سیل نامه ها به نخست وزیر آلبانی

تماس مجاهدین با خانواده هایشان در ایران بدنبال پویش طومار و سیل نامه ها به نخست وزیر آلبانیابراهیم خدابنده، انجمن نجات، بیست و چهارم ژوئن 2020:… خانواده ها از یک طرف با شنیدن صدای عزیزان خود به وجد آمده و هیجان زده می شدند و از طرف دیگر می پرسیدند که اگر امکان تماس وجود دارد چه مانعی بر سر راهشان هست که تماس نمی گیرند و خانواده های خود را خوشحال نمی کنند و از نگرانی بیرون نمی آورند، و چرا حالا که دست به فعالیت گسترده زده اند این امکان فراهم شده است. در گزارشات اکثر خانواده ها آمده است که عزیزانشان به شدت عصبی بوده و فضای راحتی نداشتند و حتی با لحنی تهدید آمیز بعد از سالیان با خانواده خود برخورد می نمودند و طوری رفتار می کردند که گویی به غیر از انجمن نجات هیچ مشکل دیگری در دنیا وجود ندارد.. تماس مجاهدین با خانواده هایشان 

ابراهیم خدابنده مخاطب واکنش های عصبی فرقه مجاهدین کیستواکنشهای عصبی فرقه مجاهدین . مخاطب کیست؟ قسمت سوم

تماس مجاهدین با خانواده هایشان در ایران بدنبال پویش طومار و سیل نامه ها به نخست وزیر آلبانی

درخواست تسریع در رسیدگی به صدها شکایت از جانب خانواده ها

تماس برخی اعضای سازمان مجاهدین خلق با خانواده هایشان در ایران

اقدامی هراس آلود در برابر پویش طومار و سیل نامه های خانواده ها

انجمن نجات مرکز تهران3 تیر 1399

بر اساس گزارشات متعددی که از چندین استان و از جانب خانواده های اعضای گرفتار در فرقه تروریستی رجوی در آلبانی به دست ما رسیده است، برخی از اعضا با خانواده های خود تماس گرفته و آنان را از هرگونه ارتباط با انجمن نجات برحذر داشته و حتی گستاخانه و خام خیالانه دعوت به همکاری آنهم از نوع جاسوسی نموده اند.

تماس مجاهدین با خانواده هایشان در ایران بدنبال پویش طومار و سیل نامه ها به نخست وزیر آلبانی

افراد در این تماس ها از یک طرف تلاش داشتند وانمود کنند که شرایط زندگی شان در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی بسیار مطلوب و ایده آل است و کاملا از وضعیت خود راضی هستند و از طرف دیگر سعی می نمودند همکاری با انجمن نجات را خیانت جلوه داده و حتی بازخواست می کردند که مبادا طومار انجمن نجات را امضا کرده باشند چون در این صورت هرگز آنان را نخواهند بخشید.

خانواده ها از یک طرف با شنیدن صدای عزیزان خود به وجد آمده و هیجان زده می شدند و از طرف دیگر می پرسیدند که اگر امکان تماس وجود دارد چه مانعی بر سر راهشان هست که تماس نمی گیرند و خانواده های خود را خوشحال نمی کنند و از نگرانی بیرون نمی آورند، و چرا حالا که دست به فعالیت گسترده زده اند این امکان فراهم شده است.

در گزارشات اکثر خانواده ها آمده است که عزیزانشان به شدت عصبی بوده و فضای راحتی نداشتند و حتی با لحنی تهدید آمیز بعد از سالیان با خانواده خود برخورد می نمودند و طوری رفتار می کردند که گویی به غیر از انجمن نجات هیچ مشکل دیگری در دنیا وجود ندارد.

جالب تر اینکه در بعضی موارد فرد ثالثی از جانب عضو سازمان با خانواده او تماس گرفته و همان تکالیف را برای آنان مشخص کرده است که برخورد خانواده ها به این صورت بوده که اگر کسی می تواند از آلبانی مستقیما تماس بگیرد چرا نمی تواند آن فرد فرزند آنان باشد.

واقعیت اینست که فضای پویش طومار خانواده ها و سیل نامه های ارسالی به ادی راما نخست وزیر آلبانی، که از نظر خانواده ها دولت وی مسئول مجاهدین خلق در حال حاضر می باشد، به میان اعضا و هواداران فرقه رجوی در آلبانی و دیگر کشورها رفته و جو مسئله داری موجود در داخل سازمان را تشدید نموده است.

بسیاری از هواداران سازمان حتی در اروپا از مسئولین فرقه سؤال می کنند که براستی یک تماس تلفنی با خانواده و دادن خبر سلامتی یا حتی دیدار با خانواده در آلبانی چه مشکلی ایجاد می کند که سازمان این میزان حساسیت روی آن نشان می دهد و مادران و پدران سالخورده را جاسوس و مزدور و تروریست می خواند.

ابراهیم خدابنده

لینک به منبع

شکایت به کمیته ناپدیدشدگان اجباری ملل متحد

***

Families Of Mujahedin-e Khalq (MEK or Rajavi Cult) Members In Albania Cry For HelpMy Children In Albania And Their Basic Human Rights

Albania Stops Iranian Families Meeting Their Relatives in MEK. Why?

MEK ISIS Al-Nusra and other American-backed terrorist organisationsHosting MEK in Albania Humanitarian, Not Political – Now a National Security Issue: Rama

The Life of Camp Ashraf. Mojahedin-e Khalq Anne Khodabandeh (Singleton) Massoud KhodabandehThe Life of Camp Ashraf. Mojahedin-e Khalq – Victims of Many Masters
By Anne Khodabandeh (Singleton) and Massoud Khodabandeh

The Beheshtis speak to their beloved Milad taken as a hostage in the MEK camp in Albania:

همچنین: