شکست مریم رجوی در عرصه سیاسی – اجتماعی در سالروز فروغ جاویدان

شکست مریم رجوی در عرصه سیاسی – اجتماعی در سالروز فروغ جاویدان

شکست مریم رجوی در عرصه سیاسی – اجتماعی در سالروز فروغ جاویدانحامد صرافپور، انجمن نجات، مرکز فارس، بیست و پنجم ژوئیه 2020:… هفته گذشته در سالروز پذیرش قطعنامه 598 و اعلام آتش بس میان ایران و عراق، مریم رجوی مراسم گسترده ای برگزار نمود تا از این طریق حمایت دولت های غربی-عربی را به سمت خود معطوف و تیم های ترور و آشوب خود را تحت عنوان «کانون های شورشی» به آنان تحمیل کند تا بودجه و اعتبار بیشتری برای ایران ستیزی و اقدامات تروریستی دریافت نماید. با وجود حمایت رسانه ای و ساپورت مالی که عربستان و برخی دول غربی از مریم داشتند، این پروژه با چنان شکست مفتضحانه در عرصه سیاسی-اجتماعی مواجه شد که توجیه و بهانه تراشی شبکه های ذیربط هم نتوانست از هجوم اعتراضی گسترده ایرانیان جلوگیری کند و قضیه از کنترل صاحبان این پروژه استعماری خارج شد . شکست مریم رجوی 

مریم رجوی نگران شاخ شکسته عربستان سعودیتلاش مجاهدین در کمرنگ کردن ضربه یمن به عربستان

شکست مریم رجوی در عرصه سیاسی – اجتماعی در سالروز فروغ جاویدان

انجمن نجات مرکز فارس4 مرداد 1399

قطعنامه 598 و عملیات فروغ جاویدان (27 تیر تا 4 مرداد 1367)

هفته گذشته در سالروز پذیرش قطعنامه 598 و اعلام آتش بس میان ایران و عراق، مریم رجوی مراسم گسترده ای برگزار نمود تا از این طریق حمایت دولت های غربی-عربی را به سمت خود معطوف و تیم های ترور و آشوب خود را تحت عنوان «کانون های شورشی» به آنان تحمیل کند تا بودجه و اعتبار بیشتری برای ایران ستیزی و اقدامات تروریستی دریافت نماید. با وجود حمایت رسانه ای و ساپورت مالی که عربستان و برخی دول غربی از مریم داشتند، این پروژه با چنان شکست مفتضحانه در عرصه سیاسی-اجتماعی مواجه شد که توجیه و بهانه تراشی شبکه های ذیربط هم نتوانست از هجوم اعتراضی گسترده ایرانیان جلوگیری کند و قضیه از کنترل صاحبان این پروژه استعماری خارج شد که در ادامه به آن خواهم پرداخت.

شکست مریم رجوی در عرصه سیاسی – اجتماعی در سالروز فروغ جاویدان

درست 32 سال پیش از این برنامه، مسعود رجوی سرمست از پیروزی در عملیات چلچراغ که با کمک ارتش صدام صورت گرفت، رجز «امروز مهران فردا تهران» سر داده بود، ولی بناگاه خود را با خطر بزرگی مواجه دید که می توانست در کوتاه مدت، چندین سال سرمایه گذاری روی ارتش آزادیبخش را بکلی نقش برآب کند. به همین خاطر تصمیم گرفت تا کل مجاهدین را وارد بزرگترین جنگ نابخردانه و ضدانسانی نماید. جنگی که در عرض چند روز 1400 مجاهد که اکثرشان فرماندهان مجرب بودند را به مسلخ مرگ کشانید و هزاران نفر دیگر را دچار انواع آسیب های جسمانی و روانی کرد. صدها خانواده در این جریان از هم پاشید و کودکان زیادی را یتیم کرد. جنگی که آسیب آن البته فقط به مجاهدین وارد نشد و هزاران خانواده ایرانی نیز در آتش آن سوختند و عزیزان خود را از دست دادند. و البته در آن شرایط حساس سیاسی، کشور را نیز وارد یک بحران گسترده نمود.

شکست مریم رجوی در عرصه سیاسی – اجتماعی در سالروز فروغ جاویدان

عملیات فروغ جاویدان کمتر از یک هفته پس از اعلام آتش بس، در تاریخ 4 مرداد 1367 آغاز گردید. بهانه رجوی برای آغاز چنین جنگی این بود که اگر امروز نتوانیم وارد عملیات شویم، فردا و فرداها خیلی دیر خواهد بود. اما هیچگاه آشکار نشد که اگر فردا و فرداها این عملیات انجام نمی شد، چه تأثیری برای مجاهدین داشت جز اینکه بدون رفتن به این جنگ بی سرانجام، جان هزاران نفر حفظ می شد و اینهمه مصیبت به خانواده های مجاهدین و یا به مردم ایران وارد نمی گردید؟ شکست بزرگ مجاهدین در یک عملیات نظامی گسترده که هیچگونه تدبیر و طراحی مناسب و عقلانی نظامی و کلاسیک در آن به چشم نمی خورد (و مسعود رجوی بناچار آنرا «حرکت عاشوراگونه» نامید تا از فضاحت آن کاسته شود)، آغازی بود بر سلسله سرکوب ها و شکنجه های روحی و جسمی بر تک تک اعضای تشکلی که پس از مدتی کوتاه دچار ریزش شدید نیرو شده بود. 15 سال پس از آن، ساقط شدن صدام حسین و تسلیم رجوی به ارتش آمریکا که مواضع سازمان را بکلی چرخاند و آنان را از یک سازمان ضدامپریالیستی به آلت دست صهیونیسم و امپریالیسم مبدل ساخت، آشکار کرد که عملیات شکست خورده فروغ جاویدان، چیزی جز ننگ و رسوایی برای رجوی در بر نداشته است و سرانجام مجاهدین را با خود به قهقرا کشید.

شکست مریم رجوی در عرصه سیاسی – اجتماعی در سالروز فروغ جاویدان

سالها بعد مسعود رجوی که با لرزش اعضای شورای ملی مقاومت مواجه، و برخی از آنان نسبت به مبارزه مسلحانه دچار تردید شده بودند به صراحت گفت که اگر مبارزه مسلحانه را نفی کنیم، به این معناست که در انجام عملیات فروغ جاویدان اشتباه کرده ایم، و اگر بپذیریم که عملیات فروغ جاویدان اشتباه بوده، پس در تأسیس ارتش آزادیبخش اشتباه کرده ایم، و اگر این اشتباه را بپذیریم، باید بگوییم که در 30 خرداد 1360 اشتباه کرده ایم… به این ترتیب به روشنی گفت که نمی توانیم کوتاه بیاییم چون گام به گام باید از سیاست های پیشین خود نیز ابراز پشیمانی کنیم و در نهایت بگوییم که ورود ما به جنگ مسلحانه اشتباه بوده است. او بخوبی می دانست که در کدام نقطه اشتباه کرده و هرگز به اشتباه خود اعتراف نکرد چون قداست او زیر پای مجاهدین له می شد.

شکست مریم رجوی در عرصه سیاسی – اجتماعی در سالروز فروغ جاویدان

انقلاب ایدئولوژیک مجاهدین با شاخص مریم رجوی، این پیام مهم را برای مجاهدین داشت که مسعود رجوی، برگزیده خدا و آیت حقانیت راه مجاهدین است چون مسعود بود که در خطیرترین شرایط، 30 خرداد را رقم زد و راه جدیدی برای مردم ایران گشود. حال اگر به اولین اشتباه خود اقرار می کرد، بنیاد انقلاب ایدئولوژیک نیز زیر سوآل می رفت و قداست او از هم می پاشید و باید جایگاهی که اشغال کرده بود را کنار می گذاشت… و این مرزسرخ مسعود رجوی بود.

کنفرانس ویدیویی – اینترنتی 17 جولای (27 تیرماه 1399)

با اتمام سخنرانی تکراری مریم رجوی که اینبار پا روی تمامیت ارضی ایران هم می گذاشت و صراحتاً از خودمختاری بخشهای مختلف ایران سخن می گفت، هجوم گسترده مردم به وی و ساپورت کنندگان شان آغاز گردید که آشکارا با هشتگ «اینترنشنال» شبکه تلویزیونی وابسته به سعودی (که بطور کامل سخنرانی وی را پوشش داده بود) را هدف قرار دادند و خواهان تحریم آن از سوی مردم ایران شدند. بسیاری از مردم که هنوز تردید داشتند این شبکه با بودجه بن سلمان تغذیه می شود، شک شان تبدیل به یقین شد. افتضاح به جایی رسید که حتی برخی میهمانان این تلویزیون ضدایرانی نیز قادر به کنترل خود نبودند و از اینترنشنال می خواستند مشخص کند که بودجه اش از کجا تأمین می شود و چرا از مریم رجوی پشتیبانی کرده است. البته سایر جریانات وابسته و ضدایرانی هم در این کارزار خشم خود را ابراز کردند که می توان به «مینا احدی» مسئول حزب کمونیست کارگری اشاره کرد که به یکی از لابی های غربی مجاهدین که از سخنرانان جلسه بود نامه نوشت و او را از شرط بندی کردن روی مجاهدین برحذر داشت.

مریم رجوی ایران اینترنشنال عربستان سعودی

اما قابل توجه ترین نکته در این رخداد سیاسی-اجتماعی، هشتگ هایی بودند که در همان ساعات اولیه پس از مراسم، در ابعاد وسیع علیه مریم رجوی توئیت شد و ترند اول توئیتر گشت، به نحوی که شبکه اینترنشنال هم نتوانست آنرا لاپوشانی کند و اجباراً آنرا به نمایش گذاشت. قبح این مسئله در حدی بود که مجری پیشاپیش گفت این هشتگ ها دارای واژه های نامتعارف هستند اما چون ترند شده نمی توان آنرا مطرح نکرد. چنین موضعگیری اجباری علیه فرقه مجاهدین (که سالهاست تلاش می کند خود را یک سازمان و آلترناتیو دمکراتیک در برابر جمهوری اسلامی قلمداد کند) آنهم توسط رسانه ای که از این گروه حمایت تبلیغی می کند، بخوبی موقعیت لرزان مجاهدین در عرصه «اجتماعی» را به نمایش گذاشت. نکته مهم این قضیه، «اجتماعی بودن» این شکست است. طی دهها سال، مجاهدین خلق به رهبری مسعود و مریم رجوی شکست های متعددی را پذیرا شده اند که می توان خیلی مختصر آنرا در چند جمله خلاصه کرد.

یکم: ورود مجاهدین به فاز عملیات های نظامی و تروریستی، نخستین شکست را برای مسعود رجوی کلید زد چون در کوتاه مدت بخش زیادی از نیروها را دچار انفعال و ریزش و بخش مهمی از جامعه ایران را از آنان منزجر کرد و حضور مادی آنان در داخل ایران را برای همیشه پایان داد. مجاهدین از آن روز دیگر حضور علنی و بعد هم حضور مادی خود در ایران را بکلی از دست دادند.

دوم: آتش بس بین ایران و عراق و عملیات فروغ جاویدان، بزرگترین شکست مجاهدین در عرصه «نظامی» بود. پس از آن هرچند مجاهدین به تسلیحات مدرن تر و آموزش های پیشرفته تر مسلح شدند، اما تنها فرصت برای عملیات های کلاسیک و سازماندهی شده را از دست دادند و مجرب ترین فرماندهان مجاهدین نیز کشته شدند.

سوم: سرکوب شدید نیروها، طلاق های اجباری و سلسله اجبارات دیگری که تحت عنوان انقلاب ایدئولوژیک به مجاهدین تحمیل می شد و راه به زندان، شکنجه و قتل مخالفان و معترضان برد، ایدئولوژی مسعود رجوی را برای همیشه به شکست کشانید. از آن پس مسعود قداست خود را گام به گام از دست داد به نحوی که در تابستان سال 1380 که سلسله نشست های دهشتناک موسوم به «طعمه» را برگزار کرد، برای بسیاری از مجاهدین مبدل به یک شیطان مجسم گردید که از برق نگاه شیطانی او بخوبی رویت می شد. شکست «ایدئولوژیک» مسعود رجوی، از داستان ازدواج با مریم قجرعضدانلو آغاز و در نشست های طعمه به انتهای خود رسید.

قتل خاشقجی، معیاری جهت سنجش ارزش ها

چهارم: سقوط صدام و فرار گروه زیادی از اعضای مجاهدین، زمینه را برای افشای چهره خشن و ضدانسانی رهبران مجاهدین مهیا ساخت. اعضای جدا شده از فرقه، طی سالها افشاگری، موفق شدند برای همیشه فرقه مجاهدین را در بین خانواده ها و بخصوص بلحاظ سیاسی در بین جریانات مختلف ایرانی بسوزانند و به رسوایی بکشانند. این مسئله، پایان حضور چشمگیر ایرانیان در کنار سازمان بود و از آن پس مجاهدین مجبور شدند به جای ایرانیان از پناهجویان و کارتنخواب های خارجی برای مراسم ها و سخنرانی ها استفاده کنند چون در عرصه سیاسی برای همیشه سوخته بودند.

پنجم: خودسوزی گروهی از مجاهدین در اروپا به دستور مریم رجوی، منفوریت او را در بین مردم اروپا افزایش داد و بهت و حیرت بسیاری از آنان را به همراه داشت. مجاهدین از آن زمان برای خیلی از مردم فرانسه و انگلیس بعنوان یک فرقه خطرناک که هرزمان ممکن است اروپا را به آتش بکشد شناخته شدند. و این نیز شکست مهمی برای مریم رجوی بود که تا آن زمان با چندین کنسرت و برنامه هنری، موفق شده بود خود را در جامعه اروپا، دمکراتیک و حقوق بشری جلوه دهد.

ششم: با افشای حضور سایبری مجاهدین در شبکه های اجتماعی به صورت «ربات و فیک نیوز» و ترند شدن انواع هشتگ های ضدایرانی که از آلبانی، ریاض، حیفا و لندن منتشر می شد، بازی پنهان مجاهدین در شبکه های مجازی لو رفت و دیگر بازی آنان بازخوردی نداشت و اکثر هشتگ ها به محض اینکه منتشر می شوند، تداعی کننده حضور مجاهدین در آن پروژه هستند که به طرز شگفتی مردم را هوشیار می کند که حداقل با هوشیاری وارد بازی ها شوند و زود در دام نیفتند. که این مسئله نیز شکست سایبری مجاهدین محسوب می شد.

شکست مریم رجوی در عرصه سیاسی – اجتماعی در سالروز فروغ جاویدان

هفتم: برنامه 17 جولای مریم رجوی و ساپورت شدن در شبکه سعودی، یک تحول بزرگ را در جامعه ایرانیان رقم زد که برای همیشه مجاهدین را در عرصه «اجتماعی» به شکست کشانید. انتشار گسترده هشتگ علیه مریم رجوی که به طرز وسیعی از داخل و خارج ایران توئیت شد، نشان داد که مجاهدین خلق اینبار در عرصه «اجتماعی» نیز به شکست کامل رسیده اند و آنرا هم لابی های غربی به عینه دیدند و هم شبکه هایی که اسپانسر آنها به حساب می آمدند.

می توان گفت، اضمحلال در این میدان، یک شکست بزرگ در معرفی «کانون های شورشی» بعنوان نمادی از مردم ایران به مقامات غربی و عربی بود. مریم درصدد بود که کانون شورشی را بعنوان نماینده بخش مهمی از جامعه ایران جا بزند و برای آن مشروعیت سیاسی ایجاد کند و از آنجا که مسعود رجوی موسس آن بود، خود را نماینده کانون شورشی و در نهایت نماینده مردم ایران معرفی کند. اما با همبستگی مردم ایران در ترند کردن هشتگ علیه شخص مریم، این نمایش به سرانجام نرسید و در سالروز شکست عملیات فروغ جاویدان، مریم شکست بزرگ دیگری را اینبار در عرصه «اجتماعی» متحمل گردید که به نظر نمی آید تا مدتها بتواند از آن سر بلند کند.

حامد صرافپور

لینک به منبع

شکست مریم رجوی در عرصه سیاسی – اجتماعی در سالروز فروغ جاویدان

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/تابستان-داغ-مریم-رجوی-ایران-اینترنشنا/

تابستان داغ مریم رجوی – سخنرانی بقایای صدام برای ایران اینترنشنال عربستان

تابستان داغ مریم رجوی ایران اینترنشنال عربستانحامد صرافپور، انجمن نجات، مرکز فارس، هجدهم ژوئیه 2020:… سخنرانی مریم رجوی در 27 تیرماه، تمام برنامه های یکماهه را به پایان برد و نشان داد که سناریوی استعماری ترتیب داده شده هیچ هدفی جز تجزیه ایران را دنبال نمی کند که در ادامه شرح خواهم داد. شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال برای سخنرانی مریم رجوی سنگ تمام گذاشت بنحوی که کیفیت آن بمراتب از «سیمای آزادی» مجاهدین بهتر بود و نشان می داد که اسپانسر اصلی این برنامه کسی جز «بن سلمان» و سازمان امنیت عربستان سعودی نیست. این تلویزیون، گردهمایی مجاهدین و به طور اخص سخنرانی مریم رجوی را به طور کامل پوشش داد و در ادامه نیز با دعوت از یک زن که او را نماینده شورای ملی مقاومت معرفی می کرد و همچین محمد سیدالمحدثین که عنوان «رئیس کمیسیون خارجه شورا» را یدک می کشد، نشان داد که این نمایش از قبل هماهنگ شده و هدفمند بوده است. تابستان داغ مریم رجوی – سخنرانی بقایای صدام برای ایران اینترنشنال عربستان 

تلویزیون ایران انیترنشنال بلندگوی عربستان سعودی استعفای جمعی از کارکنان در اعتراض به همکاری شبکه ایران اینترنشنال با مزوران صدام مجاهدین خلق (سال 2018)

تابستان داغ مریم رجوی – سخنرانی بقایای صدام برای ایران اینترنشنال عربستان

انجمن نجات مرکز فارس28 تیر 1399

تابستان داغ مریم رجوی ایران اینترنشنال عربستان

تابستان داغ

حامد صرافپور

آقای حامد صرافپور

پس از هفته ها هیاهوی تبلیغی که رسانه های مجاهدین برای ویدیو کنفرانس مریم رجوی براه انداخته بودند، تابستان داغ مریم شعله کشید و با میلیون ها یورو هزینه، به تکرار سخنانی انجامید که مردم ایران دهها بار از او شنیده بودند و چیزی جز نفرت عمومی مردم و حتی بسیاری از معاندین جمهوری اسلامی به همراه نداشت. پیش از این، جریانات متعدد ضدایرانی و شبکه های تلویزیونی فارسی زبان تلاش می کردند با کمک ایادی خودفروش داخلی، به شیوه های مختلف مردم ایران را با کلیدواژه «تابستان داغ» به شور و هیجان وادارند و به خیابان بکشانند تا به خیال خام خود، فتنه دیگری را کلید بزنند. در این میان مجاهدین خلق بیش از هر جریان دیگری آتش بیار معرکه بودند و برخی فریب خوردگان و اجیرشدگان را در داخل ایران به حرکت های ایضایی همچون آتش زدن مراتع و جنگل ها و حتی پلاکاردهای توی خیابان می کشاندند تا تحت عنوان «کانونهای شورشی» زمینه را برای بحران سازی مهیا سازند.

از سخنرانی 30 خرداد مریم در آلبانی که آنرا «بزرگداشت سرآغاز حرکت های تروریستی» می نامید تا ویدیوکنفرانس 17 ژوئیه که به قول مجاهدین به مناسبت «تشکیل شورای ملی مقاومت» و «سرآغاز قیام مردم در حمایت از دکتر محمد مصدق» برگزار می شد که همگی در وهم مریم رجوی «تداعی کننده» راهی بود که مسعود رجوی و مجاهدین خلق طی طریق می کردند (و جز خیانت و ترور مردم ایران نتیجه و محصولی نداشت)، سرمایه گذاری وسیعی برای یک شورش گسترده در ایران برنامه ریزی شده بود که بنظر می رسید اکثر کشورهای استعماری/تروریستی غربی-عربی بدنبال آن بودند. در این مسیر مجاهدین خلق نیز هدایت آنرا به دست داشتند و تبلیغات وسیعی نیز در داخل ایران براه انداخته بودند.
سخنرانی مریم رجوی در 27 تیرماه، تمام برنامه های یکماهه را به پایان برد و نشان داد که سناریوی استعماری ترتیب داده شده هیچ هدفی جز تجزیه ایران را دنبال نمی کند که در ادامه شرح خواهم داد.

تابستان داغ مریم رجوی ایران اینترنشنال عربستان

عربستان اسپانسر سخنرانی 27 تیر مریم رجوی

شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال برای سخنرانی مریم رجوی سنگ تمام گذاشت بنحوی که کیفیت آن بمراتب از «سیمای آزادی» مجاهدین بهتر بود و نشان می داد که اسپانسر اصلی این برنامه کسی جز «بن سلمان» و سازمان امنیت عربستان سعودی نیست. این تلویزیون، گردهمایی مجاهدین و به طور اخص سخنرانی مریم رجوی را به طور کامل پوشش داد و در ادامه نیز با دعوت از یک زن که او را نماینده شورای ملی مقاومت معرفی می کرد و همچین محمد سیدالمحدثین که عنوان «رئیس کمیسیون خارجه شورا» را یدک می کشد، نشان داد که این نمایش از قبل هماهنگ شده و هدفمند بوده است.

تابستان داغ مریم رجوی ایران اینترنشنال عربستان

تجزیه ایران، چکیده کلام مریم رجوی

مریم قجرعضدانلو که در این برنامه خود را «رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت» می دانست و تلویزیون سعودی نیز بر آن تأکید خاص داشت، نکات متعددی را مد نظر قرار داد که به طور خلاصه می توان آن را جمعبندی کرد.

یکم- مریم بنا به یکی از برنامه های تدوین شده شورای ملی مقاومت، تأکید کرد که مجاهدین خلق بر اصل «خودمختاری ملیت ها» در ایران پایبند است. یادآوری می کنم که در برنامه های این شورا «خودمختاری کردستان» گنجانیده شده بود که از همان دهه 60 بر آن تأکید خاص داشتند. در آن زمان جریاناتی مثل «حزب دمکرات کردستان به رهبری قاسملو» در عضویت شورا بودند و مسعود رجوی با این بند از برنامه های شورا درصدد بود تا گروه های تجزیه طلب را جذب شورا نماید. بعدها نیز گروه «خه بات» که انشعابی از حزب دمکرات بود با مجاهدین پیوند خورد و از سازمان سلاح و امکانات دیگر دریافت می کرد.

اما آنچه که در سخنرانی روز گذشته مریم جدید بود تأکید بر «خودمختاری ملیت ها» بود. یعنی مریم رجوی پا از خودمختاری «کردستان» فراتر نهاده و به خودمختاری «ملیت ها» رسیده بود. به زبان دیگر، مریم متعهد شده بود که نه تنها «کردستان»، که حداقل «خوزستان، بلوچستان، آذربایجان» را نیز از تمامیت ایران جدا و به خودمختاری برساند. کافی است بدانیم در چند دهه گذشته چه کشورهایی خواهان تجزیه ایران بوده اند تا بفهمیم که مریم رجوی خط چه کسانی را دنبال می کند. بجز آمریکا، دولت های سعودی و اسرائیل نیز چندین دهه بدنبال تجزیه ایران بوده اند و ما به طور دقیق اطلاع داریم که مسعود رجوی در دوران حاکمیت صدام حسین بر عراق، متعهد شده بود که بخشی از اروندرود را به صدام حسین ببخشد و جزایر سه گانه ابوموسی، تنب کوچک و بزرگ را نیز به درخواست ملک عبدالله که آن زمان ولیعهد عربستان بود، تحویل امارات دهد. تا پیش از سقوط صدام، خبری از خودمختاری «ملیت ها» در برنامه شورا نبود، و مسعود رجوی نیز تأکید بر این داشت که خودمختاری کردستان فقط بلحاظ وضعیت تاریخی و جنگ هایی است که مردم کردستان داشته اند. یعنی کردستان را یک استان ویژه می دانست. اما در سال های اخیر که تلاش برای تجزیه ایران از سوی قدرتهای غربی و عربی شدت گرفته، ظاهراً مریم رجوی قانع شده که جز با تحقق خواسته های کامل این دولت های ضدایرانی قادر نیست به قدرت برسد و لذا باید چندین استان را از ایران جدا کند.

دوم- مریم رجوی علاوه بر خودمختاری، روی واژه «ملیت ها» نیز تأکید ویژه داشت. باز هم لازم به یادآوری است که شورای ملی مقاومت رجوی از همان ابتدا برنامه رسیدگی به امور «ملیت ها» را در دستور داشت و برای همین آقای «محمدرضا روحانی» را به ریاست کمیسیون «امور ملیتها» گماشتند تا به این مسئله رسیدگی کند که چندسال قبل از شورا جدا شد. می دانیم که ایران در طی هزاران سال گذشته از «اقوام» مختلفی تشکیل شده که همگی «یک ملت واحد» را تشکیل داده اند. در اینکه ایران دارای «اقوام» مختلفی است هیچکس هیچگاه شکی نداشته است، اما پیش کشیدن بحث «ملیت ها» که اساساً «ملت بودن مردم ایران» را زیر سوآل می برد، باز هم ناشی از خواسته کشورهای متخاصم عربی و غربی با «ایران مقتدر» است. آنها برای پیشبرد تجزیه ایران، سالهاست داعیه ی «چند ملت» بودن ایرانیان را جار می زنند تا بگویند این کشور دارای ملیت های متعدد است و لذا باید حقوق هر ملت به رسمیت شمرده شود و هر ملت اگر خواست «کشور» خود را تشکیل دهد باید برای خواسته آنان احترام گذاشت و کمک کرد تا کشور خود را تأسیس کنند. با این بهانه بود که گروه های هویت طلب و تجزیه طلب را ساپورت و تقویت کردند تا با کمک این مزدوران، ایران را تجزیه و تضعیف کنند و بر منطقه حاکم شوند. حال مریم رجوی به طور کامل تسلیم خواسته آنها شده و پیشاپیش حکم تجزیه ایران را امضا کرده است.

همسویی با ترامپ و وزارت خارجه آمریکا

سوم- مریم در این سخنرانی تأکید زیادی روی اعدام ها داشت که آشکار کرد هیاهوی براه افتاده وزارت خارجه آمریکا و شخص ترامپ برای انتشار و تکثیر هشتگ «اعدام نکنید» از کجا ناشی شده است و چه کسانی این خط را پیش کشیده و چه کسانی آنرا جلو برده اند. و اساساً هدف از آن چه بوده است. در واقع این هیاهوی رسانه ای، نمایشی بود برای زمینه سازی سخنرانی مریم رجوی که در آن، مبحث حقوق بشر را بار دیگر پیش بکشد و آنرا به صورت به روز شده و «در دست» داشته باشد. بد نیست یادآوری کنم که در طی 24 ساعت چند میلیون هشتگ «اعدام نکنید» توئیت شد که در همان ساعات اولیه توئیتر بیش از نیمی از آنرا به خاطر «رباتیک» بودن از دور خارج نمود چون آنها را ربات ها تولید کرده بودند. ربات هایی که می دانیم اکثراً در آلبانی، سعودی، انگلیس و تا حدی در آمریکا و اسرائیل تولید و بکار گرفته می شوند و استنادات آن موجود است. و البته بخش مهمی از این هشتگ ها نیز نه در دفاع از خواسته ترامپ که علیه آن بود و ایرانیان برای ترند شدن توئیت خودشان آنرا انتشار داده بودند نه در دفاع از این سناریو.
جهت اطلاع، پس از انتشار توئیت ترامپ و وزارت خارجه آمریکا، مجاهدین خلق نیز با اکانت جعلی به میدان آمدند و از ترامپ بخاطر موضعگیری تشکر کردند (اکانت «حشمت علوی» که چند ماه قبل توسط مجاهدین تولید شده، برای بیان مواضعی است که سران فرقه رجوی قادر به ابراز آن به صورت علنی نیستند و از آن برای نظرات غیر رسمی استفاده می کنند). این موضعگیری به حدی چندش آور بود که برخی آمریکایی ها آنرا نکوهش کردند. یک خانم آمریکایی به صراحت به این اکانت جعلی مجاهدین گفته بود: «به من اعتماد کن، او به مردم تو اهمیت نمی دهد، او حتی به ما، مردم خودش اهمیت نمی دهد، او فقط در حال نوشتن این مطالب است تا خودش را خوب جلوه دهد. او کشورهای دیگر را چیزی جز کثافتی در کف کفش خود نمی بیند. تحت تأثیر ابراز همدردی دروغین او قرار نگیرید!».

تابستان داغ مریم رجوی ایران اینترنشنال عربستان

کانون های شورشی در کانون سخنرانی های مریم

چهارم- از مهمترین بخش سخنرانی مریم، که در واقع با همین هدف این کنفرانس برگزار شده بود، مطرح کردن «کانونهای شورشی» به عنوان تنها راه براندازی جمهوری اسلامی، در راستای حمایت قدرتهای خارجی از آن بود. مریم رجوی تلاش داشت با مقایسه قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق و بازگردانی او به قدرت پس از برکناری وی توسط شاه، خود را تنها جایگزین دمکراتیک برای جمهوری اسلامی معرفی کند و از «کانونهای شورشی» به عنوان بازوان مردمی خود در ایران که باید مورد حمایت مادی و سیاسی قرار گیرند یاد کند. پس از آشوب دیماه 96 که مسعود رجوی تأسیس کانونهای شورشی را اعلام کرد، تلاش مستمر مریم به رسمیت شمرده شدن آن توسط دول غربی (همانند «آشوبگران وابسته موجود در سوریه، عراق، لبنان، هنگ کنگ و ونزوئلا») بوده است. وی در صدد است تا از این اجیرشدگان و یا فریب خوردگان بعنوان بازوان مسلح آمریکا در ایران استفاده، و راه را برای آشوب های هرچه بیشتر به صورت مسلحانه در ایران باز کند. برای وی بسیار مهم است که با سوء استفاده از گروهی فریب خورده بتواند امکانات مالی و تسلیحاتی بیشتری برای کشاندن اعتراضات مردمی به سوی درگیری های مسلحانه و تروریستی، از آمریکا دریافت کند. و این همان خصلت تروریستی و خشونت طلبانه ای است که مریم رجوی سالهای طولانی تلاش داشت با لباس های زیبا و آرایش های غربی بپوشاند و خود را دمکراتیک جلوه دهد، اما پس از حدود دو دهه دوباره از میان مدهای لباس او بیرون زده و قادر به پوشانیدن آن نیست.

با همه این هزینه های نجومی و زیباسازی ها که مریم رجوی برای برگزاری نشست به انجام رساند، اما آنچه مردم ایران دیدند، وابستگی بشدت ذلت بار و ایران فروشی حقیرانه ای است که درست در دوران اقتدار و پیشرفت ایران در منطقه غرب آسیا ست. یعنی در دورانی که ملت ایران بیش از هر زمان دیگر از دل تحریم های کمرشکن غرب موفق بیرون آمده و با وجود سختی های بیشمار توانسته تا حد قابل توجهی به خودکفایی و گسترش معنوی و سیاسی خود در میان مردم جهان از خاورمیانه تا آمریکای لاتین، دست یابد و کشور را در چشم قدرتهای غربی و شرقی به عنوان یک قدرت مطرح منطقه ای و جهانی تثبیت کنند به نحوی که همتراز قدرتهایی چون چین و روسیه به عنوان خطری برای غرب معرفی شود.

قرارداد 25 ساله ایران و چین

بخشی از سخنان مریم رجوی نیز علیه «قرارداد 25 ساله با چین» بود که نشان داد وی نیز همچون دولت های متخاصم از این قرارداد به وحشت افتاده است و سالها تلاش برای درهم شکستن مقاومت مردم ایران در برابر تحریم های ظالمانه آمریکا را، شکست یافته می بیند. مردم ایران یکبار دیگر با چشمان خود دیدند که سازمان مجاهدین، برخلاف شعارهایی که تاکنون سر می داد و خود را ناجی مردم و منادی پیشرفت و اقتدار ایران می خواند، در محتوا جز به تکه پاره کردن ایران و تسلیم آن به کشورهای غربی و عربی نمی اندیشد. سخنان مریم رجوی هرچند دل سیاستمداران غربی/عربی/عبری را به شور و شادی واداشت، اما نفرت و انزجار مردم ایران از رجوی را هرچه بیشتر و عمیق تر کرد.

حامد صرافپور

لینک به منبع

تابستان داغ مریم رجوی – سخنرانی بقایای صدام برای ایران اینترنشنال عربستان

*** 

مریم رجوی عربستان سعودی افشای کمک مالی هنگفت عربستان به گروهک تروریستی منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی)ا

ترکی الفیصل مجاهدین خلق فرقه رجوی عربستان سعودیوعده “سرنگونی” پس از صدام و جولیانی و … این بار توسط ترکی الفیصل (+ الفیصل: مسعود رجوی مرده است)

همچنین:

ایران اینترلینک،