شکنجه جسمی و روانی در آلبانی – استمداد خانواده اسیر 78 ساله مجاهدین خلق، رحیم کیوکان

شکنجه جسمی و روانی در آلبانی – استمداد خانواده اسیر 78 ساله مجاهدین خلق، رحیم کیوکان

شکنجه جسمی و روانی در آلبانی مجاهدین خلق رحیم کیوکانانجمن نجات، دوم ژوئن 2021:… اطلاع یافتیم که او از جانب مجاهدین خلق به شدت تحت فشار بوده تا علیه خانواده خود که دست به فعالیت برای کسب خبر از وی زده اند موضعگیری کند و کار آنان را تقبیح نماید که وی از این کار امتناع کرده و به همین دلیل تحت سرکوب و فشارهای مضاعف قرار گرفته است. آقای رحیم کیوکان، 78 ساله در سپتامبر سال 1981 به دلیل هواداری از سازمان مجاهدین خلق و به دستور سازمان از کشور خارج شد و نهایتا به عراق رفت. او سپس همراه با دیگر اعضای سازمان به کشور آلبانی منتقل شد. او مانند دیگر اعضای سازمان حق ارتباط با دنیای خارج خصوصا خانواده و دوستان را ندارد. شکنجه جسمی و روانی در آلبانی  

لیلا کیوکان فرزند رحیم کیوکان و مطلب اهانت آمیز رجویبه بهانه پاسخ به مطلب اهانت آمیز رجوی

شکنجه جسمی و روانی در آلبانی – استمداد خانواده اسیر 78 ساله مجاهدین خلق، رحیم کیوکان 

لینک به متن انگلیسی

مطلع شده ایم که وی طی سالیان خواهان ارتباط با خانواده اش بوده اما از این کار توسط مجاهدین خلق منع گردیده است

انجمن نجات مرکز تهرانسه‌شنبه 11 خرداد 1400

خانواده رحیم کیوکان، گرفتار در اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی، نامه ای خطاب به نخست وزیر آلبانی نوشته و در خصوص شرایط استقرار وی در آن کشور استمداد طلبیده اند. متن نامه که عینا در زیر می آید برای دیگر مقامات دولت آلبانی بعلاوه ارگان های بین المللی و رسانه ها نیز ارسال گردیده است.

آقای ادی راما
نخست وزیر محترم جمهوری آلبانی

با سلام و تقدیم احترام
ما خانواده بزرگ آقای رحیم کیوکان، مستقر در اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در آلبانی، شامل همسر، 4 فرزند، 2 داماد، 2 عروس و 7 نوه، مطلع شده ایم که وی طی سالیان خواهان ارتباط با خانواده اش بوده اما از این کار توسط مجاهدین خلق منع گردیده است.
اطلاعات بدست آمده حاکی است که او اکنون بدلیل فشارهای جسمی و روحی که کلا به افراد ناراضی طالب ارتباط با خانواده در مجاهدین خلق وارد می گردد بیمار گشته و در حبس بسر می برد و همچنان مجاز به ارتباط با خانواده اش نمی باشد.

شکنجه جسمی و روانی در آلبانی مجاهدین خلق رحیم کیوکان

خانواده رحیم کیوکان اسیر 78 ساله مجاهدین خلق در آلبانی

همچنین اطلاع یافتیم که او از جانب مجاهدین خلق به شدت تحت فشار بوده تا علیه خانواده خود که دست به فعالیت برای کسب خبر از وی زده اند موضعگیری کند و کار آنان را تقبیح نماید که وی از این کار امتناع کرده و به همین دلیل تحت سرکوب و فشارهای مضاعف قرار گرفته است.

آقای رحیم کیوکان، 78 ساله در سپتامبر سال 1981 به دلیل هواداری از سازمان مجاهدین خلق و به دستور سازمان از کشور خارج شد و نهایتا به عراق رفت. او سپس همراه با دیگر اعضای سازمان به کشور آلبانی منتقل شد. او مانند دیگر اعضای سازمان حق ارتباط با دنیای خارج خصوصا خانواده و دوستان را ندارد.

ما طی این سالیان تلاش بسیار کردیم و نامه های زیادی به مقامات دولت آلبانی و ارگان های بین المللی و حقوق بشری ارسال نمودیم و خواستار ارتباط با آقای رحیم کیوکان و کسب خبر از احوال او شدیم اما هیچ نتیجه ای از این تلاش ها نگرفتیم.

ما از شما طلب یاری داریم که به هر نحو ممکن ارتباط ما با آقای رحیم کیوکان، که در سازمان مجاهدین خلق اسیر بوده و حق هرگونه ارتباط از وی سلب شده و در سن کهولت بیمار هست، را برقرار نمایید تا از نگرانی خارج شویم.

ارادتمند
لیلا کیوکان از جانب خانواده
تلفن:
9127103706

لینک به منبع

شکنجه جسمی و روانی در آلبانی – استمداد خانواده اسیر 78 ساله مجاهدین خلق، رحیم کیوکان

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/لیلا-گیوکان-پدرم-و-من-تاکنون-صدای-یکدی/

لیلا گیوکان:  پدرم و من تاکنون صدای یکدیگر را نشنیده ایم

خانواده رحیم گیوکان

عاطفه نادعلیان، انجمن نجات، بیست و سوم اوت 2020:… رحیم گیوکان در اسفند ماه سال 1323 متولد شد. او در سال 1360 در حالی که هوادار سازمان مجاهدین خلق بود متواری گشت و در سال 1361 از کشور خارج و به پاکستان و سپس عراق رفت و به سازمان پیوست. آن زمان او دارای همسر و چهار فرزند بود. همسرش خانم بهجت صدیقی، فرزندانشان مژگان، مهران، محسن و لیلا را در غیاب پدر با سختی و مشکلات فراوان بزرگ کرد و به سرانجام رساند. او برای فرزندانش هم مادر و هم پدر بود. فرزندان تحصیل و ازدواج کردند و صاحب شغل و فرزند شدند و البته همیشه جای خالی پدر را در زندگی شان حس می نمودند. طی این سالیان هیچ اطلاعی از رحیم گیوکان در دست نبود. زمانی که رحیم از ایران رفت دخترش لیلا تنها دو سال داشت.  لیلا گیوکان:  پدرم و من تاکنون صدای یکدیگر را نشنیده ایم 

Anne Khodabandeh : MEK Families Petition Addressing Albanian PMMEK Families Petition Addressing Albanian PM , A Unique Opportunity To Take Control

لیلا گیوکان:  پدرم و من تاکنون صدای یکدیگر را نشنیده ایم 

انجمن نجات مرکز تهران2 شهریور 1399

لینک به متن انگلیسی:

رحیم گیوکان در اسفند ماه سال 1323 متولد شد. او در سال 1360 در حالی که هوادار سازمان مجاهدین خلق بود متواری گشت و در سال 1361 از کشور خارج و به پاکستان و سپس عراق رفت و به سازمان پیوست. آن زمان او دارای همسر و چهار فرزند بود.

لیلا گیوکان:  پدرم و من تاکنون صدای یکدیگر را نشنیده ایم

مژگان و لیلا، دختران رحیم گیوکان

عاطفه نادعلیان

خانم عاطفه نادعلیان وکیل دعاوی

همسرش خانم بهجت صدیقی، فرزندانشان مژگان، مهران، محسن و لیلا را در غیاب پدر با سختی و مشکلات فراوان بزرگ کرد و به سرانجام رساند. او برای فرزندانش هم مادر و هم پدر بود. فرزندان تحصیل و ازدواج کردند و صاحب شغل و فرزند شدند و البته همیشه جای خالی پدر را در زندگی شان حس می نمودند. طی این سالیان هیچ اطلاعی از رحیم گیوکان در دست نبود.

زمانی که رحیم از ایران رفت دخترش لیلا تنها دو سال داشت. او می گوید که پدرم و من تاکنون صدای یکدیگر را نشنیده ایم. لیلا هیچ خاطره ای از پدر ندارد. فقط یک عکس قدیمی از دوران جوانی پدر باقی مانده که وی آن را بزرگ و رنگی و قاب کرده است.

رحیم گیوکان اکنون در اردوگاه فرقه رجوی در آلبانی است. او اجازه ندارد با خانواده اش بعد از نزدیک به چهل سال دیدار داشته یا با آن ها تماس بگیرد. برخی جداشدگان اخبار و اطلاعاتی از وی رسانده اند که به خانواده اش داده شده است. او اکنون دارای 7 نوه است. آیا خودش خبر دارد؟

مژگان و لیلا در دفتر انجمن نجات تهران حاضر شدند تا خبری از پدر بگیرند و برای بقیه افراد خانواده ببرند. همچنین پیامی تصویری دادند تا شاید به نحوی به گوش پدر برسد و او بتواند حداقل یک خط نامه برایشان بنویسد.

مژگان در پیامی به پدرش رحیم می گوید: “می خواهم بدانم که چرا سازمان مجاهدین خلق به آنها اجازه نمی دهد تا با خانواده هایشان تماس بگیرند. حداقل یک تماس با خانواده هایشان داشته باشند و حال آنها را بپرسند و آنها را از حال خود با خبر سازند”.

لیلا به پدرش می گوید: “این حق یک دختر است که در سن چهل و یک سالگی صدای پدرش را برای اولین بار بشنود و کاش این حق برای شما باشد و برای ما هم در نظر گرفته شود تا ما بتوانیم با شما در ارتباط باشیم”. او ادامه می دهد که: “مادرم حالا پیر شده و ما در حسرت دیدار با شما مانده ایم”.

تنظیم: عاطفه نادعلیان

لینک به منبع

لیلا گیوکان:  پدرم و من تاکنون صدای یکدیگر را نشنیده ایم 

شکنجه جسمی و روانی در آلبانی 

***

MEK ISIS Al-Nusra and other American-backed terrorist organisationsHosting MEK in Albania Humanitarian, Not Political – Now a National Security Issue: Rama

The Life of Camp Ashraf. Mojahedin-e Khalq Anne Khodabandeh (Singleton) Massoud KhodabandehThe Life of Camp Ashraf. Mojahedin-e Khalq – Victims of Many Masters
By Anne Khodabandeh (Singleton) and Massoud Khodabandeh

The Beheshtis speak to their beloved Milad taken as a hostage in the MEK camp in Albania:

همچنین: