شیطان در آلبانی است. گزارش فرانکفورتر آلگماینه از مجاهدین خلق

شیطان در آلبانی است. گزارش فرانکفورتر آلگماینه از مجاهدین خلق

شیطان در آلبانی است. گزارش فرانکفورتر آلگماینه از مجاهدین خلقمارتین فرانک، فرانکفورتر آلگماینه (ترجمه ترور اسپرینگ)، اول ژوئیه 2020:…  توضیح ایران اینترلینک: بر خلاف تبلیغات سازمان مجاهدین خلق این مقاله نه حذف شده و نه در آن تغییری داده شده است. لینک به متن اصل گزارش در فرانکفورتر آلگماینه … مجاهدین خلق به یاری سازمان ملل، آمریکا و عربستان سعودی تا سال 2016 راهی این کشور اسلامی در غرب شبه جزیره بالکان شدند. درباره جزئیات توافقی که به عمل آمده، گزارشی رسمی منتشر نشده. گفته می­شود آلبانی تحت فشار واشنگتن به این کار تن داده و در عوض یک کمک چند میلیونی دریافت کرده است. پیش از آلبانی از رومانی خواسته شده بود به این اقدام دست بزند که قبول نکرد. ناظران در آلبانی اطمینان دارند که به دست اندرکاران سیاسی در این کشور برای قبول این همکاری رشوه پراخت شده است. آلبانی در اندکس فساد حکومتی از 180 کشور رتبه 106 را دارد. شیطان در آلبانی است. گزارش فرانکفورتر آلگماینه از مجاهدین خلق 

شیطان در آلبانی است. گزارش فرانکفورتر آلگماینه از مجاهدین خلقDevil Lives In Tirana . Mujahedin-e Khalq (MEK or Rajavi Cult)

( توضیح ایران اینترلینک: بر خلاف تبلیغات سازمان مجاهدین خلق این مقاله نه حذف شده و نه در آن تغییری داده شده است. لینک به متن اصل گزارش در فرانکفورتر آلگماینه)

شیطان در آلبانی است. گزارش فرانکفورتر آلگماینه از مجاهدین خلق

روزنامه فرانکفورتر آلگماینه: شیطان در تیرانا سکونت دارد

شیطان باید در آلبانی زندگی کند

مارتین فرانک

لینک به متن انگلیسی 

آیت الله ­ها در تهران با ملت ایران خشن برخورد می­ کنند. آنها مخالفین را زندانی می­ کنند، محکومین را اعدام می­ کنند و به زنان و مردان دستور پوشش لباس تجویز می­ نمایند و بیش از 40 سال است که در قدررت به سر می ­برند. ایرانیانی که در خارج از ایران در تبعید هستند نیز 40 سال است که برای سرنگونی رژیم ایران برنامه دارند. گروه­های متعدد ایرانی در خارج از ایران زندگی می­کنند. بزرگترین آنها گروهی به نام مجاهدین خلق می­باشد. تعداد 2500 نفر از آنها در یک کمپ در کشور آلبانی زندگی می­کنند. آنها اعلام می­کنند که در صدد سرنگونی جمهوری اسلامی و استقرار یک دولت دموکراتیک هستند. این گروه برای تغییر رژیم از حمایت مقامات بلندپایه آمریکا و نیز نمایندگان پارلمان آلمان مانند سیاستمداران CDU از جمله مارتین پت سلت برخوردارند. اعضای سازمان مجاهدین خلق در بروکسل و برلین به شدت مشغول رایزنی هستند. افراد این گروه در مقابل پارلمان این کشور ایستاده­اند و به صورت هدفمند با نمایندگان پارلمان­های این کشورها به رایزنی می­پردازند. آنها توانسته­اند از این طریق نظر پات سلت را نسبت به  “کمیته همبستگی آلمان برای یک ایران آزاد” جلب کنند. وی اکنون خواسته­های مجاهدین خلق در آلمان را پیگیری می­کند و در واقع از طریق این تشکیلات در پارلمان آلمان، آنچه مربوط به ایران می­شود، مسائل و موارد و نظرات این گروه لحاظ می­گردد.

پات سلت همچنین به عنوان عضو کمیته حقوق بشر موضوعات مجاهدین خلق را پیگیری می­کند. البته سیاستمداران دیگر آلمان هم در این زمینه فعال هستند. به عنوان مثال خانم ریتا زوس موت، رئیس اسبق پارلمان آلمان و نیز آقای اتو برن هارت، عضو هیئت مدیره بنیاد کنراد- آدنائر؛ مقالاتی در صفحه میهمان روزنامه­های آلمان درج می­کنند و با این کار عملا توجه مردم آلمان را به ایرانیان در تبعید که در آلبانی ساکن هستند، معطوف می­کنند. آنها در این راستا کنفرانس برگزار می­کنند و ایرانیان ساکن در کمپ آلبانی را ملاقات می­نمایند. پات سلت در گفتگویی با این روزنامه اظهار داشت که در صف مجاهدین خلق قرار دارد.

مجاهدین خلق چه می‌کنند ؟ – از عراق تا آلبانی

لازم به ذکر است که دیدگاه مجاهدین خلق ترکیبی ازاسلام و کمونیست می­باشد. تمام افرادی که از سازمان مجاهدین خلق جدا شده­اند، توسط این سازمان به آنها برچسب جاسوس برای ایران زده می­شود. این افراد جدا شده گزارش می­دهند که داخل کمپ شکنجه و آزار و اذیت افراد معمول می­باشد. اخیرا روزنامه گاردین با بیش از ده نفر از افراد جدا شده از سازمان مجاهدین خلق مصاحبه نموده است. این افراد اظهار می­دارند که داخل تشکیلات این سازمان شستشوی مغزی می­شوند و در درون تشکیلات یک تفکر و فرهنگ خاص حاکم است و مریم رجوی رهبر سازمان و مسعود رجوی، همسر وی- که احتمالا سال­ها پیش کشته شده است- این تفکر و فرهنگ خاص را مدیریت می­کنند. البته مریم رجوی وانمود می­کند که مسعود رجوی هنوز زنده است. مریم رجوی خود را رئیس جمهور در تبعید ایران می­داند.

یکی از افراد جدا شده از این سازمان به این روزنامه انگلیسی اظهار داشته است که در این کمپ زنان و مردان به صورت جدا از یکدیگر زندگی می­کنند. شب­ها گروه­های کوچک تشکیل می­شود و یک فرمانده به آنها تمرین درس ایدئولوژی می­دهد و اینکه این افراد باید اعتراف کنند که چه نوع تفکرات جنسی را در مغز خود داشته­اند. آنا بر این باورند که اعتراف کردن به تفکرات جنسی باعث ایجاد شرم در شخص می­شود. سپس فرمانده بر سر آن شخص فریاد می­زند: “تو چگونه می­خواهی ایران را آزاد کنی در حالی که هر روز خود ارضایی می­کنی؟!”

اعضای این گروه اجازه تماس با اعضای خانواده خود را ندارند. آنها همچنین اجازه ندارند موبایل داشته باشند ولی ارتباط آنها با دنیای خارج کاملا قطع نیست. ده­ها نفر از آنها همه روزه در اینترنت مشغول تبلیغات برای سازمان هستند. نماینده پارلمان آلمان؛ پات سلت این موضوع را که آنها یک «فرقه» هستند نمی­پذیرد. او این زندگی مشترک مجاهدین خلق را بیشتر به سبک زندگی کلیسایی می­پندارد که خودشان را وقف مبارزه با ایران و آزادسازی کشورشان کرده­اند و به همین خاطر یک زندگی سخت همراه با مقررات خاص را پذیرفته­ و مطیع شده­اند.

تاریخ مجاهدین پیچیده است: این جنبش در دهه 1960 در ایران بوجود آمد. آنها در تلاش برای سقوط شاه در سال 1979 تا اندازه زیادی شرکت داشتند، اما نتوانستند موضع سیاسی برتری اتخاذ کنند. آنها طی سال­های بعد زیرزمینی شدند و از جمله علیه آیت الله خامنه­ای رهبر فعلی جمهوری اسلامی بمب گذاری کردند. بین سال­های 1979 تا 1981 صدها تن از اعضای آنها کشته شدند و هزاران تن به زندان افتادند. آنگاه مجاهدین به عراق گریختند و شانه به شانه در کنار صدام حسین علیه هموطنان خود جنگیدند. دیکتاتور عراق آنها را مسلح کرد و تازه در سال 2003 بود که مجاهدین ناچار شدند به دنبال تهاجم نیروهای آمریکایی، سلاح­های خود را به آنها تسلیم کنند.

آلبانی از سال 2013 به مجاهدین که در عراق چندین بار در معرض حمله قرار گرفته و در آنجا دیگر امنیت نداشتند، پناه داد. مجاهدین خلق به یاری سازمان ملل، آمریکا و عربستان سعودی تا سال 2016 راهی این کشور اسلامی در غرب شبه جزیره بالکان شدند. درباره جزئیات توافقی که به عمل آمده، گزارشی رسمی منتشر نشده. گفته می­شود آلبانی تحت فشار واشنگتن به این کار تن داده و در عوض یک کمک چند میلیونی دریافت کرده است. پیش از آلبانی از رومانی خواسته شده بود به این اقدام دست بزند که قبول نکرد. ناظران در آلبانی اطمینان دارند که به دست اندرکاران سیاسی در این کشور برای قبول این همکاری رشوه پراخت شده است. آلبانی در اندکس فساد حکومتی از 180 کشور رتبه 106 را دارد.

مجاهدین خلق (فرقه رجوی)؛ دوستان پرسش‌برانگیز واشینگتن

با وجود این مارتین پاتسلت تاکید می­کند که آلبانیایی­ها از روی مهمان نوازی با اسکان مجاهدین موافقت کرده­اند. این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی به اتفاق ریتا زوس موت در سال 2018 از اردوگاه مجاهدین خلق در آلبانی بازدید کرده­ است. پاتسلت در آنجا شعار سر داد که: «دیکتاتوری مذهبی در ایران باید نابود گردد.» مجاهدین در مانزا که در 30 کیلومتری تیرانا قرار دارد، زندگی می­کنند. در اردوگاه آنها یک بیمارستان، یک کارگاه نجاری و یک اتاق کامپیوتر برقرار شده­اند.

یک خانم روزنامه نگار پژوهشگر آلبانیایی که مایل نیست نامش فاش شود، می­گوید: «در کشور هیچکس موافق نیست گروهی را بپذیرد که قادر به انجام حملات تروریستی است. هیچکس نمی­تواند بگوید که آنها چه موقع دوباره فعال می­شوند.» او معتقد است برای این سازمان، دست یابی مجدد به اسلحه در آلبانی کار دشواری نیست.

البته در میان مجاهدین خلق به ندرت افرادی دیده می­شوند که زیر 50 سال سن داشته باشند. با وجود این سرویس مخفی خارجی ایران آنها را زیر نظر دارد. آنها در آمریکا و اروپا سالیان متمادی در لیست سازمان­های تروریستی قرار داشتند. درآلبانی گفته می­شود در میان اعضای سازمان اکثرا افراد تحصیل کرده، مهندس­ها و پزشکانی نیز مشاهده می­شوند که ده­ها سال پیش به واحدهای مبارز مقاومت ایران پیوسته­اند. اما آنها از توان نظامی قابل ملاحظه­ای برخوردار نیستند. به لحاظ سیاسی هم این گروه از حمایت در داخل ایران برخوردار نیست. برخی از ناظران حتی معتقدند که مجاهدین خلق در داخل ایران «شدیدا منفور» هستند. حتی پاتسلت، نماینده مجلس فدرال هم بعید می­داند که آنها روزی بتوانند نظام سیاسی جمهوری اسلامی را ساقط کنند.

برای بسیاری از آلبانیایی­ها، این ایرانیان در کشور مشکلی دائمی ایجاد کرده­اند. حضور سازمان مجاهدین خلق از مدت­ها پیش یک دعوای سیاسی با ایران به راه انداخته است. در دسامبر 2018 سفیر ایران ناچاربه ترک کشور گردید. وزیر خارجه آلبانی دلیل اخراج او را «آسیب به امنیت ملی» عنوان کرد. در اواسط ژانویه 2020هم این کشور دو دیپلمات دیگر ایرانی را نیز اخراج کرد. آنها متهم شده­اند سوء قصدی به مجاهدین را برنامه ریزی کرده و با سلیمانی، ژنرال ایرانی که بعد به قتل رسید، در ارتباط بوده­اند. در وزارت دفاع آمریکا از اخراج این دو نفر استقبال و در عین حال- به نوشته سخنگوی این وزارتخانه در توییتر- هشدار داده شد که: رژیم ایران کماکان از نهادهای دیپلماتیک در اروپا و سایر نقاط استفاده می­کند تا حملات تروریستی را تدارک ببیند.»

دولت تیرانا قتل سلیانی را مثبت ارزیابی کرده بود. آلبانی عضو ناتو است و متحد واشنگتن به شمار می­رود. در تیرانا حتی یک خیابان را به نشانه دوستی عمیق با آمریکا خیابان جرج بوش نام نهاده­اند. در عوض آیت الله علی خامنه­ای رهبر مذهبی ایران به تازگی از یک «کشور بسیار کوچک اما شیطانی در اروپا که آمریکایی­ها در آنجا با خیانتکاران به ایران همکاری می­کنند.» سخن گفت. برای رهبران تهران مجاهدین خلق تروریست محسوب می­شوند. اما کاخ سفید نظر دیگری دارد: رودی جولیانی، وکیل  دونالد ترامپ و جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی تاکنون چندین بار در تجمعات این سازمان سخنرانی کرده­اند. جولیانی در اوایل سال جاری در گفتگو با سایت خبری آمریکایی The Daily Beast گفت: «من یکی از آن کسانی هستم که معتقدم باید در ایران تغییر رژیم صورت گیرد.» برای مجاهدین انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری یک عطیه آسمانی محسوب می­شد. اما شانس آنها از آن موقع تا به حال برای اینک روزی به تهران اسباب کشی کنند، بیشتر نشده است.

مسعود خدابنده در گفت‌وگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی (قسمت دوم و پایانی)

لینک به منبع

شیطان در آلبانی است. گزارش فرانکفورتر آلگماینه از مجاهدین خلق

***

American Hostages and MEK(Iraq shelters terrorist groups including the Mujahedin-e-Khalq Organization (MKO), which has used terrorist violence against Iran and in the 1970s was responsible for killing several U.S. military personnel and U.S. civilians)

MEK Assassinated AmericansThe MEK’s dirty past includes the anti-Imperialist inspired murder of six Americans in pre-revolution Iran which it later celebrated in songs and publications

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/جرجی-تاناسی-محقق-آلبانیایی-من-عاشق-کشو/

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

جرجی تاناسی محقق آلبانیاییبالکان پست (ترجمه راه نو)، دوازدهم می 2020:…  وزارت بهداشت آلبانی یا دبیرخانه های آن در دورس هیچ ارتباطی (با مجاهدین) ندارند. این اردوگاه با داشتن بیش از ۲۰۰۰ زندانی، به راحتی از لیست وزارت بهداشت ما حذف شده است. من می توانم  ثابت کنم پزشکان آلبانی حتی یک بار هم از اردوگاه مجاهدین خلق بازرسی نکرده اند… جرجی تاناسی، ساکن استان دورس در نزدیکی اردوگاه مجاهدین خلق گفت: «من تصمیم گرفتم که برای کشورم در مورد تهدید مجاهدین خلق برای آلبانی و آلبانیایی ها کار کنم. من به خودم افتخار می کنم، زیرا آنچه که من به انجام آن ادامه می دهم، صرفاً روزنامه نگاری نیست. این میهن پرستی نیز هست.» جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم 

طومار درخواست خانواده ها - اطلاع رسانی به مشاور نخست وزیر آلبانیخواسته خانواده ها حق است . زیر علم مرزبندی با رژیم از نقض حقوق بشر در فرقه رجوی دفاع نکنید

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

بالکان پست، مصاحبه، ۹ مه ۲۰۲۰: خبرنگار آلبانیایی می گوید، من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی می دانم

اردوگاه مجاهدین خلق که به میزان بالایی از نقض قوانین آلبانی برخوردار است، همانند اردوگاه خلیج گوانتانامو در برابر قانون کوبا می باشد.

وزارت بهداشت آلبانی یا دبیرخانه های آن در دورس هیچ ارتباطی (با مجاهدین) ندارند. این اردوگاه با داشتن بیش از ۲۰۰۰ زندانی، به راحتی از لیست وزارت بهداشت ما حذف شده است. من می توانم  ثابت کنم پزشکان آلبانی حتی یک بار هم از اردوگاه مجاهدین خلق بازرسی نکرده اند.

جرجی تاناسی، ساکن استان دورس در نزدیکی اردوگاه مجاهدین خلق گفت: «من تصمیم گرفتم که برای کشورم در مورد تهدید مجاهدین خلق برای آلبانی و آلبانیایی ها کار کنم. من به خودم افتخار می کنم، زیرا آنچه که من به انجام آن ادامه می دهم، صرفاً روزنامه نگاری نیست. این میهن پرستی نیز هست.»

لینک به متن انگلیسی گزارش :

متن مصاحبه در زیر آمده است:

بالكان پست: از مجاهدین خلق از زمان شیوع بیماری كرونا ویروس چه خبر دارید؟

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی

جرجی تاناسی روزنامه نگار و محقق آلبانیایی

جرجی تاناسی: خوب، ارائه یک پاسخ دقیق دشوار است. فرقه بسیار بسته است. بدست آوردن اطلاعات (از منظر روزنامه نگاری، نه جاسوسی) از آنچه در اردوگاه اشرف ۳ می گذرد کار آسانی نیست. قبل از شیوع بیماری ویروس کرونا، برخی از اعضای رده های پائین مجاز به رفتن به تیرانا (پایتخت) بودند.

(۲۰-۲۵ کیلومتر دور از اردوگاه) برای انجام برخی از خریدها، زیارت قبرهای اعضای کشته شده مجاهدین خلق، برای دیدن یک پزشک و غیره. آنها باید در گروه هایی متشکل از حداقل ۳ نفر سفر کنند. به فرماندهان اجازه داده شده تا آزادانه به تیرانا و شهرهای دیگر مراجعه کنند. اعضای بدنه سازمان با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به تیرانا می روند، فرماندهان از اتومبیل های شخصی استفاده می کنند (یک شاسی بلند با رنگ سبز قدیمی، یک شاسی بلند با رنگ سفید و غیره). فرماندهان برای سفر به مرکز شهر کوچک مانز یا برای رسیدن به بزرگراه مجاور که تیرانا را به دورس (بندر اصلی آلبانی) وصل می کند از چند موتور سیکلت استفاده می نمایند. تا پایان سال ۲۰۱۷، اعضای رده پائین هر دو ماه یکبار مجاز به سفر یک روزه تفریحی با اتوبوس (اتوبوس ۵۰-۵۵ صندلی) به شهرهای مختلف آلبانی مانند دورس، برات (یک شهر تحت حمایت یونسکو) و کروجا (پایتخت قرون وسطای آلبانی) و غیره بودند. اعضای بدنه سازمان اجازه داشتند بستنی بخورند، چای را در کافه های محلی بنوشند، در چنین سفرهای تفریحی از مغازه های محلی خرید نمایند.

پس از شیوع بیماری، هیچ یک از اعضای رده پائین مجاز به رفتن به تیرانا نیستند، مگر برای فوریت های پزشکی. اما فرماندهان همچنان از هتل های مجلل تیرانا در میدان اسکندر بیگ استفاده می کنند.

می توان با دیدن صاحبان خودروهایی که وارد اردگاه مجاهدین خلق می شوند و صحبت با آنها یا از طریق سوال کردن از آلبانیایی هایی که برای کار در این اردوگاه استخدام شده اند، در مورد این گروه اطلاعاتی را  کسب کرد.

تعداد آلبانیایی که برای انجام کارهای عجیب در اردوگاه مجاهدین خلق استخدام شده و کار می کنند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به طور کلی، آنها به هیچ وجه صحبت نمی کنند. آنها بسیار مایل به صحبت کردن از تجربه خود در مورد کارهایشان در اردوگاه نیستند. برای انتخاب گفتگو با آنها، باید یک آبجو، یک فنجان چای یا قهوه را به آنها تعارف کرد و با احتیاط سؤالاتی راجع به کارشان در اردوگاه پرسید. آنها پاسخ های بسیار کوتاهی را برای شما ارائه می دهند. آنها همیشه حرفهای خودشان را در رابطه با مجاهدین خلق می زنند مانند: ایرانیان اردوگاه افراد خوبی هستند. آنها افراد بسیار خوبی هستند. آنها به ما خوب پرداخت می كنند (۱۰۰۰ لك در روز حدود ۸ الی ۹ یورو).

در طول شیوع بیماری، جمعیت اردوگاه به طور مرتب مواد غذایی را دریافت می کنند. زباله های تولید شده توسط ساکنان اردوگاه مثل همیشه با کامیون های زباله حمل می شوند. آنها در مقایسه با سال قبل، یک جشن نسبتا کم اهمیت برگزار کردند – آنچه ما در آلبانی روز سلطان نوروزی می نامیم.

البته هر جشن و هرگونه فعالیت مذهبی (عید پاک، ماه رمضان) هنوز در آلبانی به طور رسمی ممنوع است. اما قوانین و مقررات آلبانی با قدرت در دروازه جلوی اردوگاه مجاهدین خلق متوقف می شوند.

اردوگاه مجاهدین خلق که به میزان بالایی از نقض قوانین آلبانی برخوردار است، نزدیک به اردوگاه خلیج گوانتانامو در برابر قانون کوبا می باشد.

بالکان پست: دولت آلبانی در حال حاضر و با توجه به شیوع بیماری ویروس کرونا چگونه با مجاهدین خلق برخورد دارد؟

جرجی ناتاسی: به هیچ وجه سر و کار ندارند. دولت آلبانی، یا بهتر بگویم پلیس ما، به دستور نخست وزیر ادی راما، دوچرخه و اتومبیل را توقیف می کند، جریمه برای افرادی که قوانین و مقررات را نقض می کنند صادر می شود (برخی از آنها به شدت غیرقانونی است)، اما آنچه برای آلبانی ها ارزش دارد، برای ایرانیان اردوگاه اشرف ۳ ارزش ندارد.

وزارت بهداشت آلبانی یا دبیرخانه های آن در دورس هیچ ارتباطی (با مجاهدین) ندارند. این اردوگاه با داشتن بیش از ۲۰۰۰ زندانی، به راحتی از لیست وزارت بهداشت ما حذف شده است. من می توانم  ثابت کنم پزشکان آلبانی حتی یک بار هم از اردوگاه مجاهدین خلق بازرسی نکرده اند.

براساس دستورالعمل اخیر دولت ادی راما، شهرداری دورس همه مدارس، مؤسسات بهداشتی، مهد کودک، ارتش، پلیس یا مراکز ارتباطی دورس از جمله دفاتر پست، بندر دورس و ترمینال مسافربری آن و غیره را ضد عفونی کرده است.

آنها از نمایندگان مجاهدین خلق خواستند همین کار را در اردوگاه آنها نیز انجام دهند ولی با روشی بسیار مودبانه پیشنهادشان رد شد. در زیر می توانید عکسهای مربوط به اقدامات ضد عفونی کننده را در منطقه شهرداری مانز مشاهده کنید. اردوگاه اشرف ۳ در منطقه شهرداری مانز است، اما هنوز هیچ کار ضدعفونی توسط شهرداری دورس در اردوگاه مجاهدین خلق انجام نشده است (طبق قانون آلبانی).

خلاصه اینکه، وزارت بهداشت یا شهرداری دورس در اجرای اقدامات ضد شیوع بیماری ویروس کرونا در اردوگاه اشرف ۳ حرفی برای گفتن ندارند. اردوگاه در حیطه اختیارات مقامات مرکزی یا محلی آلبانی نیست.

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

MEK National Security Threat to Albaniaجرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

MEK National Security Threat to Albaniaجرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

بالکان پست: شما گفتید “مجاهدین خلق پزشک، پرستار و دندانپزشک خود را دارند. هنگامی که آنها بیمارانی جدی دارند، آمبولانس های خصوصی را برای انتقال آنها به یک بیمارستان عمومی در تیرانا بکار می گیرند”. آیا می توانید جزئیات بیشتری از درون این گروه فرقه ای برای ما بگویید؟

جرجی تاناسی: ارائه جزئیات بیشتر بسیار دشوار است. آنها در پرداخت پول برای تأمین هزینه خدمات اقتصادی دچار مشکلاتی هستند. بعضی اوقات آنها برای پرداخت هزینه های شرکت های دولتی که به آنها آب (همچنین تصفیه فاضلاب) یا برق را تأمین می کنند، دو ماه عقب افتادگی دارند.

در اواخر ماه اوت آنها از والبونا ساکو (شهردار دورس در آن زمان) از قیمت بالای انرژی برق که به آنها تأمین می شود شکایت کردند. معمولاً آنها برای وسایل نقلیه خود سوخت عمده فروشی می خرند و ترجیح می دهند به صورت نقدی بپردازند، اگرچه از نظر فنی این خلاف قانون پولشویی در آلبانی است.

به تازگی، آنها کنترل بر اعضای بدنه سازمان را سخت تر کرده اند. به عنوان مثال، آنها به دوست (این زن نیز یك عضو مجاهدین خلق بود) یك عضو متوفی مجاهدین خلق اجازه دادند تا به مزار دوستش که در یك قبرستان محلی مانز دفن شده بود برود. او فقط برای چند دقیقه به همراه دو زن مجاهد خلق دیگر به قبرستان شهر کوچک مانز که کمتر از ۳۰۰ متر با دروازه جلوی اردوگاه اشرف ۳ فاصله دارد رفت.

در ابتدای شیوع بیماری، ما در آلبانی کمبود ماسک صورت، الکل و سایر مواد ضد عفونی کننده را تجربه کردیم. هیچ کس نمی داند که آیا چنین اقلامی توسط  فرماندهی اردوگاه اشرف ۳ خریداری شده است یا نه؟ یا آنها در اردوگاه هزاران ماسک تولید کرده اند، یا اینکه آنها به راحتی تعداد ماسک های بسیار محدودی را برای چند نفر از پرسنل منتخب وارد کرده اند و بدین ترتیب آیین نامه را نقض می کنند (حکم نخست وزیر برای استفاده اجباری از ماسک در صورت تجمعات عمومی، در مغازه ها، داروخانه ها، کارخانه های تولید مواد غذایی، پلیس یا پرسنل پزشکی و غیره).

هیچ کس نمی داند که آیا آنها تاکنون ساختمان ها، مسیرها و میادین موجود در اردوگاه خود را ضد عفونی کرده اند یا نه؟ هیچ کس نمی داند (و هرگز مقامات آلبانی از آن مطلع نخواهند شد) که منبع درآمد پولی که برای پرداخت مواد غذایی، آب و برق، اینترنت، سوخت، نگهبانان مسلح خصوصی آلبانیایی اردوگاه اشرف ۳ صرف می شود از کجاست؟ هیچ کس نمی داند فرماندهان مجاهدین خلق از چه نوع مدارک هویتی استفاده می کنند (چه مرجعی برای آنان چنین مجوزهایی صادر کرده اند) حتی اینکه در ساعاتی برای تردد به بیرون از اردوگاه خارج می شوند.

هر زمان که فرماندهان از اردوگاه خود به سمت تیرانا سفر می کنند، ارتش و پلیس در حداقل دو نقطه از بزرگراه در حال بازرسی از معابر هستند و مدارک آنها را بررسی می کنند. حتی به آنها اجازه می دهند در ساعات غیر تردد، در حالی که اکثر آلبانی ها به شدت ممنوع التردد هستند، به بیرون از اردوگاه تردد می کنند.

بالکان پست:  شما اخیراً مورد حمله ی مجاهدین خلق قرار گرفتید که شما را به عنوان “مأمور ایران” توصیف کردند. پاسخ شما چیست؟

جرجی تاناسی:  تا بهار سال ۲۰۱۸، رسانه های مجاهدین خلق برچسب عامل جمهوری اسلامی ایران به من زدند. در پاییز ۲۰۱۸، من به درجه جاسوس ایران ارتقا یافتم. در آوریل ۲۰۱۹، بر اساس ادعای رسانه های مجاهدین خلق، من جرجی تاناسی درگیر “جاسوسی و فعالیت های کثیف علیه اعضای مجاهدین خلق  در آلبانی” بودم.

در آغاز ماه ژوئن، بهزاد صفاری ، یک فرمانده مجاهدین خلق، نامه ای را به سردبیر روزنامه نروژیDB  نوشت و مرا به «جاسوس بدنام رژیم آخوندها و وابسته به سفارت ایران در تیرانا» متهم کرد.  بعداً نامه ای به وزیر دادگستری پادشاهی نروژ ارسال کرد و مرا به «جاسوس بدنام ایران» متهم كرد (به نقل از نامه بهزاد صفری). اواخر اوت ۲۰۱۹، من علیه بهزاد صفری به خاطر افترا (جاسوس ایران) در دادگاه محلی دروس شکایت کردم…

در فوریه ۲۰۲۰، مجاهدین خلق نه تنها من را به عنوان جاسوس ایران متهم كردند، بلكه از مقامات آلبانی خواستند تا مرا تحت تعقیب قرار دهند (كمیته امنیت و مبارزه با تروریسم شورای ملی مقاومت بار دیگر بر دخالت تاناسی در جاسوسی و جرائم تروریستی تأكید می كند و خواستار تعقیب و مجازات وی توسط دادگاههای صالحه آلبانی می باشد).

برای شخص وطن پرستی مثل من بسیار توهین آمیز است که دولت آلبانی از کسانی (مثل مجاهدین خلق) حرف شنوی داشته باشد که به عنوان پناهجو به کشور من آمده اند تا سرپناهی داشته باشند.

اکنون این افراد بدون تابعیت در کشور من به ارگانهای دادگستری کشور من دستور می دهند که گویی آنها یک نیروی اشغالگر هستند و با سیستم قضایی یک کشور اشغال شده سرو کار دارند.

من از مجاهدین خلق (شخصاً فرمانده بهزاد صفاری) شکایت کرده ام. من به تحقیق درباره مجاهدین خلق و فعالیت های آنان در آلبانی ادامه می دهم. وقتی روزنامه نگاران و فیلمبرداران به آلبانی می آیند، من با روزنامه نگاران خارجی در کادر مترجم همکاری می کنم.

من همچنان در مورد مجاهدین خلق . . . می نویسم. من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی برای کشورم می دانم. من تصمیم گرفته ام تا در مورد تهدید مجاهدین خلق برای آلبانی و آلبانیایی ها برای کشورم کاری انجام دهم. من به خودم افتخار می کنم زیرا آنچه که من انجام می دهم صرفاً حرفه روزنامه نگاری نیست. این یک میهن پرستی نیز هست.

مترجم: سحر نیامنش

لینک به منبع

جرجی تاناسی محقق آلبانیایی : من عاشق کشورم هستم و مجاهدین خلق را یک تهدید امنیت ملی میدانم

( شیطان در آلبانی است ، مجاهدین خلق ایران )

***

Saddam’s Private ArmySaddam’s Private Army
How Rajavi changed Iran’s Mojahedin from Armed Revolutionaries to an Armed Cult

life of camp AshrafThe Life of Camp Ashraf
Mojahedin-e Khalq – Victims of Many Masters

مسعود خدابندهمسعود خدابنده : منابع مالی سازمان منافقین از کجا تامین می‌شود؟/ دیدار ماموران سیا با رجوی در پاریس/ نظر یکی از بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق درباره فرقه رجوی

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/ژرژی-تاناسی-نویسنده-آلبانیایی-به-خانو/

جرجی  تاناسی محقق آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند

ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشندانجمن نجات، چهارم مارس 2020:… به عنوان یک آلبانیایی که اطلاعات جامعی در خصوص مجاهدین خلق و مقر شبه نظامی آنان در نزدیکی شهر مانز Manez (اردوگاه اشرف 3) دارد، من برای اعضای عادی مجاهدین خلق متأسفم که مانند برده برای صاحب خود، مریم رجوی پیر بی وطن درنده خو، می مانند. به عنوان یک آلبانیایی من فعالیت های رجوی در آلبانی را تهدیدی برای امنیت ملی وطنم و نقض آشکار حقوق بشر اعضای فرقه می دانم. به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند. عزیزان آنان در حال حاضر به واقع اسیر هستند. فرار از یک زندان ساده تر از ترک اردوگاه اشرف 3 است. رفتار بخش های مهمی از دولت آلبانی و همچنین اپوزیسیون شرم آور است که مانند سگ دست آموز آن زن شریر یعنی مریم رجوی عمل می کنند. ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند. 

 .

جرجی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند

واکنش به استمداد انجمن نجات

انجمن نجات مرکز تهران 13 اسفند 1398

لینک به متن انگلیسی:

آقای جرجی تاناسی Gjergji Thanasi، نویسنده و فعال حقوق بشر در آلبانی، به استمداد مدیرعامل انجمن نجات ایران واکنش نشان داد:

ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند

او نوشت:

به عنوان یک آلبانیایی که اطلاعات جامعی در خصوص مجاهدین خلق و مقر شبه نظامی آنان در نزدیکی شهر مانز Manez (اردوگاه اشرف 3) دارد، من برای اعضای عادی مجاهدین خلق متأسفم که مانند برده برای صاحب خود، مریم رجوی پیر بی وطن درنده خو، می مانند.

به عنوان یک آلبانیایی من فعالیت های رجوی در آلبانی را تهدیدی برای امنیت ملی وطنم و نقض آشکار حقوق بشر اعضای فرقه می دانم.

به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند. عزیزان آنان در حال حاضر به واقع اسیر هستند. فرار از یک زندان ساده تر از ترک اردوگاه اشرف 3 است. رفتار بخش های مهمی از دولت آلبانی و همچنین اپوزیسیون شرم آور است که مانند سگ دست آموز آن زن شریر یعنی مریم رجوی عمل می کنند.

در حال حاضر کار چندانی نمی شود کرد. عملا دریافت ویزای آلبانی برای دارندگان گذرنامه های ایرانی غیر ممکن است. تنها ایرانیانی که گذرنامه های اتحادیه اروپا، بریتانیا، آمریکا، کانادا، استرالیا و زلاند نو را دارند می توانند وارد آلبانی شوند. حتی آنان نیز به دلیل تعرض پلیس ما اذیت و آزار خواهند دید.

هیچ اقدام خاصی که توسط وکلای آلبانیایی شما قابل اجرا باشد نمانده است. آنان با کارزار جدی انواع تهمت ها مواجه بوده اند. معمولا به آنان برچسب “جاسوس رژیم ملایان”، “تروریست های نیروی قدس”، حتی در خصوص شهروندان ارشد 70 ساله یا مسن تر، می زنند.

پایان

ژرژی تاناسی نویسنده آلبانیایی : به خانواده ها بگویید که صبر کنند و امید داشته باشند

روحی پلید در تیرانا ، مجاهدین خلق ایران

( شیطان در آلبانی است ، مجاهدین خلق ایران )

لینک به منبع

***

MEK_Maryam_Rajavi_Terrorists_Thugs_Tirana_AlbaniaMEK assault parents then send tens of thugs to hunt down ex-members in Tirana

Albania: MEK rebrands by assassinating unwanted membersAlbania: MEK rebrands by assassinating unwanted members

همچنین: