عجز و لابه رجوی از پیروزیهای عراق تحت حمایت ایران علیه داعش

عجز و لابه رجوی از پیروزیهای عراق تحت حمایت ایران علیه داعش

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1ایران دیدبان، دوم سپتامبر 2014: … تا امروز شاهد عجز و لابه رهبری گروه تروریستی مجاهدین علیه دولت مالکی به بهانه «تکیه گاه رژیم» بودیم، اما بعد از این مواضع بقایای رجوی با چرخشی گسترده از داخل عراق به سمت جامعه جهانی و گلایه از «سهیم کردن ایران در مهار بحران عراق» خواهد بود. این شیون و زاری چیزی جز تلاش برای انکار قدرت منطقه‌ای ایران و نقش برجسته ایران علیه …ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقمجاهدین، اسرائیل، داعش و بازگشت مجاهدین به روزگار وصل خویش

کمپ اشرف سپتامبر 2013-1استراتژی که در عراق جا ماند

لینک به منبع

یک گام به پیش دو گام به پس؛ عجز و لابه رجوی از پیروزیهای عراق تحت حمایت ایران علیه داعش

رهبری ابله گروه تروریستی مجاهدین می پنداشت که دولت جناب آقای مالکی «تکیه گاه اصلی» ایران در عراق است و از این رو انتخاب فرد دیگری به نخست وزیری این کشور را «ضربه استراتژیک به نظام» ارزیابی کرد، غافل از آن که عمق نفوذ استراتژیک ایران نه تنها در عراق بلکه در منطقه، وابسته به یک شخص و یک جریان خاص نبوده، ناشی از قدرت منطقه‌ای ایران می باشد و توافق جبهه ای گسترده از نیروهای و جریانات – گاه متعارض – این کشورها را در پشت خود دارد.

در هرحال باند «بعثی – مجاهدین»، گمان داشت که با کنار رفتن آقای مالکی، می‌شود آب رفته را به جوی بازگرداند و دوران استبدادی صدام را احیا کرده و مجدداً شیعیان را از صحنه سیاسی عراق کنار زد و به تنش آفرینی با کشورهای همسایه دامن زد. اما وقایع بعدی عراق نشان داد که اولاً انسداد در روند سیاسی عراق مربوط به دولت مالکی نبوده، از قضا کسانی که وی را مانع وحدت و تشریک تمام جریانات در روند سیاسی عراق می دانستند خود بزرگترین مانع هستند و دوماً تهدید عراق در حال حاضر جریان تروریستی داعش می‌باشد که جز با حمایت ایران نمی توان در مهار آن موفق شد. به عنوان نمونه گزارشها حاکی است که یکی از موفق ترین عملیاتهای دولت عراق و نیروهای پیشمرگه کرد علیه داعش با حمایت ایران صورت گرفته است: آزادی شهر آمرلی قریب به 40 روز در محاصره نیروهای وحشی و خونریز داعش بود و نیز شهر سلیمان بیک که آن نیز تحت محاصره و اشغال این گروه بود. اخبار رسانه های مهم جهان مؤید این واقعیت است؛ در این رابطه خبرگزاری رویترز در گزارشی از مشهود بودن «نفوذ ایران» در منطقه سلیمان بیک، در اطراف شهر آمرلی عراق، در عقب راندن نیروهای «خلافت اسلامی» که ارتش عراق، پیش‌مرگه‌های کرد و شبه‌نظامیان شیعه با آنها درگیر بوده‌اند، می‌گوید. خبرنگار رویترز در محل می‌گوید دو «فارسی‌زبان» را همراه گروه شبه‌نظامی «عصائب اهل‌ الحق» دیده که لباس دیگری به جز یونیفورم نیروهای شبه‌نظامی بر تن داشته‌اند. یک فرمانده نیروهای پیش‌مرگه نیز در گفت‌وگو با رویترز نقش ایرانیان در یورش به مواضع نیروهای «خلافت اسلامی» را تائید کرده است. او گفته است ایرانی‌ها «ادوات» در اختیارشان گذاشته‌ و در «برنامه‌ریزی نظامی» به آنها کمک کرده‌اند. نام این فرمانده کرد فاش نشده است. پیشتر در پی دیدار محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، از عراق، مسعود بارزانی،‌ رئیس اقلیم کردستان عراق، گفته بود که ایران سلاح و مهمات در اختیارشان قرار داده است. آقای بارزانی گفته بود «‌ما خواستار دریافت سلاح شدیم و ایران نخستین کشوری بود که تسلیحات و مهمات در اختیار ما گذاشت».

بی بی سی نیز در این باره گزارش داد «شبه‌نظامیان شیعه و پیشمرگه‌های کرد که در دو هفته اخیر با حمایت حملات هوایی آمریکا توانسته بودند بخش‌هایی در اطراف سد موصل و تاسیسات نفتی این منطقه را از شبه‌نظامیان داعش پس بگیرند این بار گفته‌اند در شکستن محاصره آمرلی و پس گرفتن سلیمان‌بیک “کمک‌های ایران” در پیروزی‌شان موثر بوده است. آنها می گویند ایران با کمک تسلیحاتی و ارایه نقشه‌های جنگی به آنها در عقب راندن نیروهای گروه دولت اسلامی از این منطقه کمک کرده است.»

در مقابل و در حالی که چشم جهان به پیروزیها علیه داعش تحت حمایت ایران خیره شده است، مریم رجوی با عجز و لابه در مقابل نفوذ استراتژیک ایران در عراق و احتیاجی که جامعه جهانی به نقش آفرینی ایران احساس می‌کند، مذبوحانه تلاش کرد که به غرب نسبت به کمک گرفتن از ایران در عراق هشدار دهد.

مریم رجوی که در سالگرد تخلیه ذلت بار اردوگاه اشرف در پاریس سخن می‌گفت خطاب به کشورهای غربی گفت: «سهیم‌کردن رژیم ایران برای مهار بحران عراق، موجب افزایش خطر داعش و افتادن از چاله به چاه است. فجایع امروز در عراق، از آنجا ناشی می‌شود که آمریکا رژیم ایران را در حاکمیت عراق سهیم کرد و با خروج نیروهای خود، این کشور را عملاً به شبه‌نظامیان ملایان واگذارکرد. بنابراین هشدار می‌دهم. کسانی که با نادیده گرفتن این فاجعه، بازهم خواهان نقش‌دادن به ولایت فقیه در مهار بحران عراق هستند، فاجعة بزرگتری را تدارک می‌بینند.»

تا امروز شاهد عجز و لابه رهبری گروه تروریستی مجاهدین علیه دولت مالکی به بهانه «تکیه گاه رژیم» بودیم، اما بعد از این مواضع بقایای رجوی با چرخشی گسترده از داخل عراق به سمت جامعه جهانی و گلایه از «سهیم کردن ایران در مهار بحران عراق» خواهد بود. این شیون و زاری چیزی جز تلاش برای انکار قدرت منطقه‌ای ایران و نقش برجسته ایران علیه تروریسم و حقد و حسد آنان نسبت به موقعیت ایران نیست. که البته نمایشی از عقب‌ماندگی رهبری مجاهدین در تحلیل حوادث و رویدادهای عراق است.

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=12819

وزارت خارجه عراق:۸۵۰ نفر از افراد مجاهدین خلق سال جاری از عراق اخراج خواهند شد

بنیاد خانواده سحر به نقل از الرای، بغداد، بیست و نهم اوت ۲۰۱۴: … این منابع خاطر نشان ساختند که یک توافق بین عراق و این کشورها مبنی بر تقسیم افراد این سازمان تروریستی به وجود آمده که قبل از پایان سال جاری ۲۰۱۴ انتقال آنها صورت خواهد گرفت. این منابع گفتند که دولت عراق بویژه وزارت خارجه علیرغم همۀ مشکلاتی که عراق شاهد آن است با کشورهای جهان برای اخراج افراد سازمان تروریستی مجاهدین خلق …

کمپ لیبرتی ژوئیه 2014شرایط حاکم بر لیبرتی در عراق

گزارش سازمان ملل: ادامه نگرانی از نقض حقوق بشر توسط رهبری مجاهدین خلق (فرقه رجوی)

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (عربی)
۸۵۰ من عناصر خلق سیتم إخراجهم من العراق العام الحالی

وزارت خارجه عراق: ۸۵۰ نفر از افراد مجاهدین خلق سال جاری از عراق اخراج خواهند شد

الرأی

۲۷ اوت ۲۰۱۴

بغداد – سیاسة –-

منابع آگاه در وزارت خارجۀ عراق فاش کردند که تعداد ۸۵۰ نفر از افراد سازمان تروریستی مجاهدین خلق مقیم اردوگاه لیبرتی در بغداد، در کشورهای آمریکا، کانادا، آلبانی و رومانی اسکان داده خواهند شد.

این منابع خاطر نشان ساختند که یک توافق بین عراق و این کشورها مبنی بر تقسیم افراد این سازمان تروریستی به وجود آمده که قبل از پایان سال جاری ۲۰۱۴ انتقال آنها صورت خواهد گرفت.

این منابع گفتند که دولت عراق بویژه وزارت خارجه علیرغم همۀ مشکلاتی که عراق شاهد آن است با کشورهای جهان برای اخراج افراد سازمان تروریستی مجاهدین خلق گفتگو می کند. این منابع تأکید کردند که بغداد منتظر پایان حضوراین گروه جنایتکار در خاک عراق می باشد.

رهبر سازمان ترویستی مجاهدین خلق مریم رجوی برای نگهداری این افراد در عراق تلاش و در کار اخراج آنها از عراق کارشکنی می کرد.

تعداد سه هزار و هشتصد نفر (رقم درست طبق آمار ملل متحد در حال حاضر هزار و هفتصد نفر است) از افراد سازمان تروریستی مجاهدین خلق در اردوگاه لیبرتی برای آماده سازی جهت بازاسکان آنان در یک کشور ثالث طبق توافق امضا شده بین دولت عراق و سازمان ملل متحد بسر می برند.

***

همچنین:

حیدر العبادی ظریف بغداددرد اصلی رهبری مجاهدین چیست؟ رفتن مالکی هم بحران تشکیلات رجوی را حل نکرد

گزارش عراق در مورد مجاهدین خلق فرقه رجوی 2014وزارت حقوق بشر عراق پژوهشی پیرامون سازمان خلق تدوین کرده است

مریم رجوی داعش اسرائیل غزهبازار سیاست مجاهدین خلق (فرقه رجوی) همچنان بوی تعفن میدهد

کلمه: توصیف منافقین (فرقه رجوی) و رسانه‌های عربستان از اقدامات تروریستی داعش: حرکت انقلابی مردم مظلوم عراق!

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقمسعود رجوی جیش‌العدل را برادر خود خواند

درد اصلی رهبری مجاهدین چیست؟ رفتن مالکی هم بحران تشکیلات رجوی را حل نکرد

حیدر العبادی مریم رجویایران دیدبان، چهاردهم اوت ۲۰۱۴: …  بقایای رجوی، برای سرپوش گذاشتن بر بحران تشکیلاتی و حضور نامشروع و غیرقانونی شان در عراق طوری وانمود می‌کردند که گویی مشکل اصلی آنها شخص مالکی است، اما با درخواست اخیر مریم رجوی از آمریکا مشخص می شود که حضور مجاهدین در عراق از اساس با بحران همراه است و ربطی به این دولت و آن دولت ندارد و از قضا اکنون و با کنار رفتن مالکی بیش از گذشته احساس ترس …

فراخوان فوری کمیساریای عالی پناهندگان در مورد ساکنان لیبرتی

وبلاگ قربانعلی حسین نژاد، به نقل از ترجمه عاطفه اقبال، چهاردهم اوت ۲۰۱۴: …  موج درگیریها از ژوئن ۲۰۱۴ در سراسر نواحی قابل توجهی در عراق ادامه پیدا کرده است. خشونت موجب جابجایی صدها هزار نفر از عراقیها شده است که یا در داخل جابجا شده اند و یا از مرزها عبور کرده اند و در آن منطقه پناهنده شده اند. کمیساریا و شرکای آن متعابقا عملیات خود را افزایش داده اند تا به نیازهای فوری برای حفاظت و همیاری پاسخ …

شتردرخواب بیند پنبه دانه (نخست وزیر جدید عراق از حزب الدعوه هم بر اخراج منافقین، فرقه رجوی، از عراق تاکید کرده است)

حیدر العبادی مریم رجویمجاهدین دات کام، دوازدهم اوت ۲۰۱۴: …  حیدرالعبادی دارای دکترای الکترونیک از دانشگاه منچستر انگلیس، سیاستمدار شیعه از حزب الدعوه،‌ وزیر پیشین ارتباطات، معاون رئیس پارلمان و یکی از چهره های سرشناس مبارزه با حکومت صدام حسین(رفیق شفیق رجوی) دیکتاتور سابق عراق است.  اما به دنبال این تحول مهم در عراق طبق معمول گروهک تروریستی منافقین با ذوق زدگی تمام به پوشش اخبار مربوط به این …

نامه تعدادی از خانواده های گروگانهای مجاهدین خلق (فرقه رجوی) به ناوی پیلاری، کمیسر عالی حقوق بشر

کمپ لیبرتی ژوئیه 2014انجمن نجات، مرکز آذربایجان شرقی، دوازدهم اوت ۲۰۱۴: … در وبسایت سازمان مجاهدین خلق ایران که ما مردم ایران و خانواده هایی که عزیزانشان توسط رهبران این سازمان و با وعده ی تحقق بهشت آزادی و زندگی مرفه فریب خورده وربوده شده و اینک پس از کش وقوس های زیاد و شستشوی مغزی کافی به کمپ اشرف انتقال یافته وکماکان تحت همان پروسه ها و زیر نظارت مستقیم رهبران فاقد صلاحیت زندگی اسارت باری را تجربه میکنند …

نامه بنیاد خانواده سحر به خانم جین هال لوت (خانواده ها نگران آینده نفرات لیبرتی هستند)

بنیاد خانواده سحر، بغداد، اول ژوئیه ۲۰۱۴: …  اکنون حدود ۶ ماه است که شما به عنوان مشاور ویژه دبیر کل ملل متحد جهت انتقال اعضای فرقه رجوی در عراق به کشورهای دیگر منصوب شده اید. اطلاع داریم که شما در مأموریت های قبلی خود همیشه موفق عمل کرده و فردی توانا هستید. سؤال ما از شما اینست که چه اقدامات