فیس بوک صرفاً یک درصد از ظرفیت یکان سایبری فرقه رجوی را بسته است 

فیس بوک صرفاً یک درصد از ظرفیت یکان سایبری فرقه رجوی را بسته است 

یکان سایبری فرقه رجویابراهیم خدابنده، انجمن نجات، تهران، دهم آوریل 2021:… حالا پس از سال ها افشاگری، تازه حذف حدود 300 حساب کاربری جعلی سازمان مجاهدین خلق توسط شبکه اجتماعی فیس بوک، که این حساب ها تماماً از مقر این سازمان در آلبانی هدایت می شوند، فقط یک درصد از میزان کل این نوع حساب ها را در برمی گیرد. سال گذشته، در 22 آوریل 2020، شبکه اینترسپت The Intercept در مورد یک هویت جعلی تولید شده توسط مجاهدین خلق در آلبانی به نام “حشمت علوی” گزارش داد که اطلاعات غلط منتشر شده به نام وی توسط دونالد ترامپ و همچنین مایک پمپئو علیه ایران مورد استناد قرار گرفت. فیس بوک صرفاً یک درصد از ظرفیت یکان سایبری فرقه رجوی را بسته است  

یکان سایبری فرقه رجویMojahedin Khalq (MEK, MKO, NCRI, Rajavi cult) keyboard warriors target journalists, Academics, activists

فیس بوک صرفاً یک درصد از ظرفیت یکان سایبری فرقه رجوی را بسته است 

انجمن نجات مرکز تهران شنبه 21 فروردین 1400

لینک به متن انگلیسی

300 Fake MEK-Facebook Accounts Tip of the Iceberg

خبرگزاری آسوشییتدپرس Associated Press در تاریخ 7 آوریل 2021 گزارش داد که ظاهراً شبکه اجتماعی فیس بوک حدود 300 حساب کاربری جعلی مرتبط با مجاهدین خلق را که از آلبانی اداره می شوند، حذف کرده است.

این خبر به طور گسترده در رسانه های مختلف بین المللی منعکس شده است. پیروان این فرقه مخرب کنترل ذهن، که در حقیقت برده های نوین هستند، مانند ربات، بر اساس یک برنامه روزانه مشخص، درگیر تولید و انتشار شایعات و ارسال اطلاعات غلط از حساب های مختلف علیه منافع ملی مردم ایران می باشند.

ia.

Link to the detailed report by Facebook (PDF)

ابراهیم خدابنده

اقای ابراهیم خدابنده، مدیر عامل انجمن نجات

با این حال، لازم به ذکر است که طبق اطلاعات به دست آمده از تعداد زیادی از اعضای سابق فرقه رجوی در آلبانی، که در چند سال گذشته در رسانه های بین المللی نیز مطرح شده است، یکان سایبری مجاهدین خلق یا همان مزرعه ترول troll farm فرقه رجوی در این کشور مشتمل بر تقریباً 1500 نفر است که هرکدام با حدود 20 حساب کاربری جعلی (جمعا 30 هزار حساب) در فضای مجازی آرامش و امنیت جامعه ایران را هدف قرار داده اند.

حالا پس از سال ها افشاگری، تازه حذف حدود 300 حساب کاربری جعلی سازمان مجاهدین خلق توسط شبکه اجتماعی فیس بوک، که این حساب ها تماماً از مقر این سازمان در آلبانی هدایت می شوند، فقط یک درصد از میزان کل این نوع حساب ها را در برمی گیرد.

یکان سایبری (مزرعه ترول) مجاهدین خلق در آلبانی

یکان سایبری (مزرعه ترول) مجاهدین خلق در آلبانی

سال گذشته، در 22 آوریل 2020، شبکه اینترسپت The Intercept در مورد یک هویت جعلی تولید شده توسط مجاهدین خلق در آلبانی به نام “حشمت علوی” گزارش داد که اطلاعات غلط منتشر شده به نام وی توسط دونالد ترامپ و همچنین مایک پمپئو علیه ایران مورد استناد قرار گرفت.

اینترسپت همچنین در مقاله ای در تاریخ 9 ژوئن 2019 به نقل از جداشدگانی که در مدیریت این گونه حساب ها شرکت داشتند گزارش داد که حشمت علوی یک هویت ساختگی است که توسط تیمی از اعضای مجاهدین خلق مستقر در مقر این گروه در آلبانی مورد استفاده قرار می گیرد.

این مقاله می گوید:

“مطالب حشمت علوی ترکیبی از انتقاد به سیاست ایران و انتقاد به سیاست ایالات متحده (در زمان اوباما) و حمایت آشکار از مجاهدین خلق است. مقالات وی در رسانه های Daily Caller، The Hill و سایر رسانه ها و به میزان بیشتر در Forbes ارائه می شود که ترکیبی از مخالفت با رژیم ایران و ستایش مجاهدین خلق می باشد. اگرچه معروف است که مجاهدین خلق در بین ایرانیان بسیار منفور هستند، اما علوی در مقاله خود در سال 2017 در Caller Daily از این گروه به عنوان “اصلی ترین گروه مخالف ایران” نام برد.

شبکه تلویزیونی الجزیرهAljazeera ، در 15 ژوئن 2019 در گزارشی با عنوان “مباحثه آمریکا و ایران: نویسندگان جعلی و ترولینگ trolling با بودجه دولتی” عنوان نمود:

“در حالی که دولت ترامپ به سخنان فریبکارانه خود درباره ایران ادامه می دهد، ما باید بررسی کنیم که چگونه این داستان ها ساخته می شوند و توسط چه کسانی منتشر می گردند: کاخ سفید یک بار از حشمت علوی به عنوان مفسر معتبر ایران نام برد. شرم آور این که او وجود خارجی ندارد. به نظر می رسد او یک شخصیت ساختگی است که گفته می شود توسط مجاهدین خلق، یک گروه مخالف دولت ایران و مورد حمایت واشنگتن، ایجاد شده است.در این رابطه شبکه آمریکن کانسرواتیو Conservative The American در مقاله ای طولانی با عنوان “یکی دیگر از نظریه پردازان ستون نویس که جنگ با ایران را تبلیغ می کند و در واقع وجود خارجی ندارد” در تاریخ 2 سپتامبر سال 2020 در مورد این موضوع تأکید کرد که:

“لیست تاکتیک های نشر اطلاعات غیر واقعی مجاهدین خلق همچنین شامل سایت های جعلی آنلاین که در حال حاضر حذف شده اند مانند PersiaNow و ArabEye و سایت های سؤال برانگیزی مانند IranFocus است که قبلاً به نام سخنگوی شورای ملی مقاومت ثبت شده بود و اکنون به صورت ناشناس اداره می شود.”

“کارزار نفوذ سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت در فیس بوک در سال گذشته توسط لاچلان مارکی Lachlan Markey در دیلی بیست Daily Beast افشا شد. مارکی توضیح داد که چگونه سهیلا علیقلی مایل زاده، لابی گر شورای ملی مقاومت، به عنوان بخشی از کارزار تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی ایالات متحده به نفع مجاهدین خلق جهت مداخله نظامی در ایران، به ارائه تبلیغات پولی در فیس بوک مبادرت ورزیده است که به 500 هزار تا 1.4 میلیون کاربر دسترسی دارد.

“لیست جعلیات صریح اخیر در حوزه تجزیه و تحلیل سیاست خارجی قابل توجه است: ظاهراً یک شخصیت اماراتی ساختگی به نام رافائل بادانی Raphael Badani به عروسک های خیمه شب بازی مجاهدین خلق اضافه شده است. همچون حشمت علوی، که برای اولین بار توسط اینترسپت افشا شد، و همچنین الیور تیلور Oliver Taylor، فعال جعلی عمیقاً ضد فلسطینی، که مطالب آن ها در نشریات بسیار معتبر در ایالات متحده و اسرائیل درج گردید.”

شبکه آمریکن کانسرواتیو همچنین در تاریخ 6 ژانویه 2021 در مقاله ای با عنوان “مردود شناختن همیشگی سیاست تغییر رژیم ایران” نوشت:

“دولت ایالات متحده کشورهای مورد نظر را فهم نمی کند، این دولت به اطلاعات بدی متکی است که غالباً توسط افراد تبعیدی و فعالانی که خود شیرینی می کنند به دولت ارائه می شود، و در هر صورت نمی داند که چگونه می توان رابطه دولت و نهاد سازی را در چنین مقیاسی انجام داد. دهه های متمادی ایالات متحده منابع عظیمی را صرف برخی از این سیاست ها کرده است، بنابراین خنده آور است اگر فکر کنیم که مشکل اینست که منابع کافی در دسترس نیست. مواردی وجود دارد که به سادگی فراتر از توان دولت ما است. پاسخ این نیست که تغییر رژیم با قیمت ارزان انجام شود، همانطور که ایالات متحده در لیبی تلاش کرد، بلکه مردود شناختن همیشگی سیاست تغییر رژیم مطرح است.”

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت The Independent در 11 ژوئن 2019 با عنوان “دروازه حشمت علوی” (ترامپ و مجاهدین خلق) نوشت:
“شخصیتی به اسم حشمت علوی حضور پررنگی در توییتر داشت و روزنامه نگاران، دانشگاهیان و فعالان ایرانی که منتقد سازمان مجاهدین خلق، یک گروه چریکی مسلح در آلبانی، بودند را آزار و اذیت می کرد. هیچ ارتباط مشخصی بین برنامه ایران دیسینفو Iran Disinfo programme و شخصیت جعلی وی وجود ندارد. ولی حداقل در یک مورد نظرات وی توسط دولت ترامپ به عنوان اثبات عدم کارآیی توافق هسته ای دوران اوباما ذکر شد. برخی از مقالات مجاهدین خلق نیز توسط سرویس فارسی زبان صدای آمریکا که با حمایت مالی دولت ایالات متحده اداره می شود جهت پخش انتخاب شده اند.”

ابراهیم خدابنده

لینک به منبع

(پایان)

فیس بوک صرفاً یک درصد از ظرفیت یکان سایبری فرقه رجوی را بسته است 

***

EU Commissioner Ylva Johansson Ebrahim KhodabandehEU Commissioner Ylva Johansson Asked To Look Into The MEK Problem In Albania

Lucrative MEK Fake Accounts Interfering In American PoliticsLucrative MEK Fake Accounts Interfering In American Politics

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/اتاق-پژواک-در-مزرعه-ترول-های-مجاهدین-خل/

اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلق

اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلقمزدا پارسی، انجمن نجات، مرکز فارس، بیست و سوم اکتبر 2019:…  با نگاهی به اکانت های حامیان مجاهدین خلق در این شبکه ها به روشنی معنای اتاق پژواک را متوجه می شویم. اتاق پژواک رسانه ای در واقع فضایی است که در آن فرد تنها با عقاید و باور هایی که با عقاید و باورهای خودش موافق است روبرو می شود به طوری که این عقاید و باور ها دائما تقویت می شوند و نظرات جایگزینی برای آن ها متصور نمی شوند. در دنیای رسانه امروز کاربران در نوعی اتاق پژواک رسانه ای گرفتار شده‌اند که نظرات مخالف در آن پذیرفته نمی‌شود و ایده‌های همسو با جریان اصلی مدام در حال تکرار و تقویت هستند. اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلق 

اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلقمریم رجوی حشمت علوی ، اقدام علیه مصالح عالیه امریکا 

اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلق

توسط انجمن نجات مرکز فارس آخرین بروزرسانی 29 مهر 1398

شبکه های اجتماعی می توانند سلاح قدرتمندی برای افشای حقیقت باشند اما در عین حال می توانند ابزاری برای پوشاندن و حتی آسیب زدن به آن باشند. هلن بوینسیکی از راشا تودی، بر این باور است که توئیتر و فیس بوک برای دور از دسترس نگه داشتن حقیقت نهایت تلاش خود را کرده اند. با این حال او معتقد است که مردم این موضوع را درک کرده اند و در حال بازخواست از این شبکه ها برای خسارت هایی که بر حقایق وارد کرده اند، هستند.

او می نویسد:

« اگر به حجم تنفر، تفرقه و خصومتی که امروزه معمول است نگاه کنید، می بینید که ده سال پیش چنین نبود. توئیتر اصلی ترین عامل این مسائل است.» وی در شرح چگونگی عملکرد توئیتر و فیس بوک برای ایجاد این شرایط می نویسد: « توئیتر و فیس بوک، بسته به اینکه کاربرانشان تا چه اندازه با عقاید نا آشنا راحت هستند، روی پلت فرم هایشان به آن ها آنچه را دوست دارند ارائه می دهند و یک اتاق پژواک برای آن ها ایجاد می کنند که می تواند غیر قابل نفوذ باشد. اگر فردی به تعامل با کاربران دیگر طیف های سیاسی اهمیت ندهد، به سادگی می توان باور کرد که همه کشور خواستار برکناری ترامپ یا میانگین جمعیت ایران تشنه تغییر رژیم هستند.»

MEK Iran Disinfo and Heshmat Alavi

نویسنده این مطلب به ترول های مجاهدین خلق به عنوان نمونه ای از کاربرانی که پلت فرم های توئیتر و فیس بوک «اتاق پژواک» در اختیار آن ها قرار داده است، اشاره می کند: « هزاران حساب کاربری توئیتری مجاهدین خلق –فرقه تبعیدی ایرانی که بدلیل همدستی با عراق مورد تنفر هموطنانشان هستند— در حال فعالیت هستند و (معمولا به انگلیسی) درباره آرزویشان برای آنکه آمریکا رژیم را سرنگون کند، توئیت می کنند.»

بوینیسکی در ادامه می نویسد: « مطالعات نشان می دهد که پدیده اتاق پژواک در مورد محتوای سیاسی قدرتمند تر عمل می کند، و کاربران با ساکت کردن و مسدود کردن کسانی که با آن ها مخالف هستند وضع را بدتر می کنند.»

مجاهدین خلق حشمت علوی ، نفوذی ها و اهداف پشت پرده

با نگاهی به اکانت های حامیان مجاهدین خلق در این شبکه ها به روشنی معنای اتاق پژواک را متوجه می شویم. اتاق پژواک رسانه ای در واقع فضایی است که در آن فرد تنها با عقاید و باور هایی که با عقاید و باورهای خودش موافق است روبرو می شود به طوری که این عقاید و باور ها دائما تقویت می شوند و نظرات جایگزینی برای آن ها متصور نمی شوند. در دنیای رسانه امروز کاربران در نوعی اتاق پژواک رسانه ای گرفتار شده‌اند که نظرات مخالف در آن پذیرفته نمی‌شود و ایده‌های همسو با جریان اصلی مدام در حال تکرار و تقویت هستند. در واقع در این فضاها کاربران تشویق می‌شوند که عقاید مشابه به تفکر غالب را بیان کنند و جرات مخالفت و یا ابزار عقاید غیرهمسو را نداشته باشند. اما اینکه مجاهدین خلق تا چه حد در این کار موفق بوده اند قابل بررسی است.

Heshmat Alavi and MEK Example of Washington’s Ignorant Iran Experts

برای درک بهتر مطلب کافی است در فضای توئیتر #مریم_رجوی را جستجو کنید تا به انبوهی از توئیت ها برسید که در هواداری از او جملاتی نوشته و فیلم ها و عکس هایی منتشر کرده اند. برای نمونه با جملاتی این چنینی درباره مریم رجوی رهبر کیش شخصیتی مجاهدین خلق با سوابق طولانی از نقض حقوق بشر مواجه می شوید: «شاخصی برای #اسلام دموکراتیک ضد زن‌ستیزی و آنتی‌تز بنیادگرایی » یا مریم رجوی را در حال سخنرانی درباره حقوق زنان و برابری زن و مرد ببینید. تا اینجا می توان عملکرد ترول های مجاهدین خلق برای ماندن در صدر الگوریتم رسانه ای را دید.

همه این انبوه توئیت ها در اتاق پژواک رسانه ای منتشر می شوند. هر اکانت مرتبط با مجاهدین خلق دنبال کننده های بسیار اندکی دارد و معمولا تعداد لایک ها و ریت های هر پیام از شمار انگشتان دست فراتر نمی رود. در صورتی که در پاسخ به توئیت های این افراد نظر مخالفی ابراز کنید بالافاصله با پرخاش و فحاشی مواجه می شوید و نهایتا ممکن است اکانت شما مسدود شود.

مریم رجوی حشمت علوی ، اقدام علیه مصالح عالیه امریکا 

اتاق پژواک مجازی برای دو هزار عضو مجاهدین خلق در کمپ اشرف سه در آلبانی تنها منحصر به رسانه نیست بلکه بازتابی است از اتاق پژواک حقیقی هر عضو مجاهدین خلق با تمام پوست و گوشت و استخوانش آن را درک می کند. در فضای درون قرارگاه های مجاهدین خلق تنها یک صدا وجود دارد و همه باید تنها به آن گوش بدهند، صدای رهبر که همواره در حال پژواک در ذهن و روح افراد است. مهم نیست که حقوق انسانی اعضا همواره در حال نقض شدن است، مهم نیست که اعضا از خواب و خوراک کافی، زندگی خانوادگی، عشق و ازدواج محروم هستند.

مزدا پارسی

لینک به منبع

اتاق پژواک در مزرعه ترول های مجاهدین خلق

*** 

مریم رجوی حشمت علوی ، اقدام علیه مصالح عالیه امریکا MEK Cult Operatives Undermining American Democracy

همچنین: