لاریسون: مجاهدین خلق (فرقه رجوی) ابزار جنگ‌طلبان آمریکایی علیه ایران

لاریسون: مجاهدین خلق (فرقه رجوی) ابزار جنگ‌طلبان آمریکایی علیه ایران

ایسنا، دوم ژانویه 2016:…  این تبعیدی‌ها در آمریکا تظاهر می‌کنند که نماینده مردم ایران هستند و حامیانشان تظاهر می‌کنند که آن‌ها را باور دارند. شاید تنها چندنفر آنقدر ساده‌لوح باشند که باور کنند این فرقه تمامیت‌خواه «اپوزیسیون سکولار دموکراتیک» ایران است؛ ولی غالب آن‌ها برای اهداف خویش به این سازمان وحشتناک میدان می‌دهند. وی در ادامه به جنبش سبز اشاره کرد و گفت: جنگ‌طلبان ضدایرانی همچنین جنبش …

پنج بعلاوه یک ایران 2015توافق لوزان و نعل وارونه زدن‌های رهبری مجاهدین (بسته شدن شکاف حیاتی فرقه رجوی)

لینک به منبع

لینک به متن کامل مقاله (انگلیسی)

یک نویسنده برجسته آمریکایی:

منافقین ابزار جنگ‌طلبان آمریکایی علیه ایران هستند

یک نویسنده برجسته آمریکایی، منافقین را ابزار جنگ‌طلبان آمریکایی علیه ایران خواند که با وجود اینکه می‌دانند این گروه یک فرقه تمامیت‌خواه است ولی برای اهداف خویش به این سازمان وحشتناک میدان می‌دهند.

به‌ گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، « دانیل لاریسون »در مقاله‌ای که در نشریه «امریکن کانسروتیو» منتشر کرد، نوشت: بسیاری از سیاست‌گزاران آمریکایی آن قدر غرق در دشمنی با یک نظام خاص هستند که هرکاری انجام می‌دهند تا گروه‌های تبعیدی همفکر را بیابند هرچند می‌دانند که این تبعیدی‌ها آنچه که ادعا می‌کنند نیستند.

وی افزود: آن‌ها سپس لاف می‌زنند که این دیدگاه نشان‌دهنده «اراده» مردم آن کشور برای تغییر رژیم یک نظام خاص است درحالی‌که این سیاست جنگ‌طلبان است.

این نویسنده آمریکایی در ادامه حمایت‌های اخیر آمریکا از گروهک تروریستی منافقین را نمونه خوبی از این سیاست خواند و گفت: بسیاری از ایرانی‌ها در ایران و سایر نقاط جهان به دلایل موجهی از مجاهدین خلق نفرت دارند؛ ولی وقتی به حامیان این گروه در داخل و خارج از دولت گوش می‌دهید تصور می‌کنید که یک دولت‌ در انتظار دموکراتیک است و رهبر این فرقه مریم رجوی تجسم آزادی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، وی خاطرنشان کرد: این امر باعث شده که بسیاری از جنگ‌طلبان ضدایرانی آشکارا در کنار گروهی بایستند که بسیاری از مردم ایران در سراسر دنیا آن را قبول ندارند؛ ولی آن گروه خود را قهرمان مردم ایران معرفی می‌کند.

لاریسون ادامه داد: این تبعیدی‌ها در آمریکا تظاهر می‌کنند که نماینده مردم ایران هستند و حامیانشان تظاهر می‌کنند که آن‌ها را باور دارند. شاید تنها چندنفر آنقدر ساده‌لوح باشند که باور کنند این فرقه تمامیت‌خواه «اپوزیسیون سکولار دموکراتیک» ایران است؛ ولی غالب آن‌ها برای اهداف خویش به این سازمان وحشتناک میدان می‌دهند.

وی در ادامه به جنبش سبز اشاره کرد و گفت: جنگ‌طلبان ضدایرانی همچنین جنبش سبز را برگزیدند؛ چراکه به اشتباه خیال می‌کردند این جنبش فرصتی برای تضعیف و حتی براندازی رژیم ایران است. آن‌ها حتی اوباما را سرزنش می‌کردند که این فرصت را از دست داد و تلاش بیشتری برای حمایت از آن‌ها نکرد. برای آن‌ها اهمیت نداشت که بسیاری از معترضین حمایت آمریکا را نمی‌خواستند و به‌ دنبال تغییر رژیم نبودند.

وی افزود: جنگ‌طلبان ضدایرانی تصور می‌کردند که این تظاهرات‌ها توانایی براندازی رژیم را دارد؛ بنابراین آن را آنقدر مهم می‌دانستند که ارزش حمایت‌های آمریکا را داشت و زمانیکه دریافتند این امر شدنی نیست، منصرف شدند.

انتهای پیام

***

مریم رجوی علی صفوی تروریسماسرائیل، عربستان و منافقین بزرگترین بازندگان توافق ایران و قدرت های جهانی

2014-09-16-USIran.jpgAmerica Must Make Its Underlying Intentions Toward Iran Clear

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=22647

سازمان ملل اعلام کرد، روند اخراج منافقین از عراق سرعت گرفته است

ایسنا، شانزدهم دسامبر ۲۰۱۵:…  به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا ، کمیساریای سازمان ملل در گزارش روز گذشته خود درخصوص انتقال اعضای گروهک منافقین به خارج از عراق آورد: تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی (اوایل ماه آینده) بیش از ۱۱۰۰نفر از ساکنان کمپ لیبرتی به کشورهای ثالث منتقل خواهند شد. این گزارش افزود: وضعیت انتقال این افراد از ابتدای شروع فرایند در حالتی روبه‌رشد قرار دارد و حدود نیمی از کل …

پارلمان عراق در حمایت از خانواده های گروگانهای رجوی در کمپ لیبرتیIraqi Parliament take action to aid families of Liberty residents Iraq

خانواده ها کمپ لیبرتی سپتامبر 2015Rajavi tortures Camp Liberty residents in Iraq by denying family contact

لینک به منبع

لینک به متن کامل گزارش کمیساریا (انگلیسی)

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد

روند اخراج منافقین از عراق سرعت گرفته است

کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل متحدکمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد که بیشترین میزان خروج اعضای گروهک منافقین از عراق در سال ۲۰۱۵ میلادی انجام شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا ، کمیساریای سازمان ملل در گزارش روز گذشته خود درخصوص انتقال اعضای گروهک منافقین به خارج از عراق آورد: تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی (اوایل ماه آینده) بیش از ۱۱۰۰نفر از ساکنان کمپ لیبرتی به کشورهای ثالث منتقل خواهند شد.

این گزارش افزود: وضعیت انتقال این افراد از ابتدای شروع فرایند در حالتی روبه‌رشد قرار دارد و حدود نیمی از کل انتقال‌ها در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ میلادی رخ داده است.

این گزارش در ادامه تعداد اعضای این گروهک تروریستی را که با شروع سال جدید میلادی در کمپ لیبرتی عراق باقی می‌مانند ۱۹۷۰ نفر خواند.

به‌دنبال تفاهم‌نامه‌ای که بین یونامی و عراق در دسامبر سال ۲۰۱۱ میلادی به امضا رسید مقرر شد که اعضای گروهک منافقین در کمپ اشرف ابتدا به کمپ لیبرتی منتقل شوند. مطابق این تفاهم‌نامه منافقین از کمپ اشرف به کمپ لیبرتی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد منتقل شدند و از آن زمان تاکنون در انتظار پذیرش از سوی کشورهای ثالث هستند.

انتهای پیام

***
همچنین:
عراق از حذف نام مجاهدین خلق و رهبران ترویست آن در نظریه غیر الزام آور سنای امریکا استقبال می کند

ایران اینترلینک، هشتم دسامبر ۲۰۱۵:… ما بخصوص متوجه شدیم که در این مطلب منتشر شده رسمی از طرف سنای امریکا هیچ نامی از مجاهدین خلق و یا نامهای دیگر آن و یا نامی از رهبران تروریست آن (رجوی – م) برده نشده است” و باید بگوییم که “این کمک کار ترین موضعی گیری است که در دوازده سال اخیر از طرف امریکا دریافت کرده و شاهد بوده ایم … ما این موضع گیری را بعنوان چراغ سبزی قلمداد می کنیم …

پارلمان عراق در حمایت از خانواده های گروگانهای رجوی در کمپ لیبرتیIraqi Parliament take action to aid families of Liberty residents Iraq

لینک به متن انگلیسی

عراق از حذف نام مجاهدین خلق و رهبران ترویست آن در نظریه غیر الزام آور سنای امریکا استقبال می کند

بخشی از گزارش مرتبط با بودجه دفاعی تصویب شده در سنای امریکا (گزارش ۱۱۴-۲۲۷۰) مطلبی است تحت عنوان “احساس (یا نظر) کنگره در رابطه با حفاظت از مخالفان ایرانی در کمپ لیبرتی عراق” – ترجمه آن در زیر این مطلب آمده است

ایران اینترلینک توانست با برخی از مسئولین اخراج این افراد از عراق صحبتی تلفنی داشته باشد. مقام ذیربط با شرط ذکر نکردن نام وی اعلام نمود که “عراق با تمامی هفت بند این بخش توافق کامل دارد”. وی تاکید کرد که ورای این توافق ” ما بخصوص متوجه شدیم که در این مطلب منتشر شده رسمی از طرف سنای امریکا هیچ نامی از مجاهدین خلق و یا نامهای دیگر آن و یا نامی از رهبران تروریست آن (رجوی – م) برده نشده است” و باید بگوییم که “این کمک کار ترین موضعی گیری است که در دوازده سال اخیر از طرف امریکا دریافت کرده و شاهد بوده ایم … ما این موضع گیری را بعنوان چراغ سبزی قلمداد می کنیم که به ما اجازه می دهد تا بدون دخالت بیرونی بتوانیم به کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل متحد کمک کنیم تا بتواند به وضعیت تک تک این افراد بصورت منفرد و فارغ از هر گونه وابستگی یا دخالت گروهی و سازمانی رسیدگی کند”.

مقام مذکور همچنین بیان داشت که دولت عراق در کلیت آن “خود را موظف میداند” تا با همکاری نزدیک با مقامات امریکایی در بغداد و دیگر نقاط تمامی بند های هفت گانه این ضمیمه غیر الزام آور سنا را محقق سازد. وی افزود که “در همین رابطه عراق بسیار خوشحال خواهد شد تا برای تمامی کسانی که بخواهند به هر طریق کمکی به خروج این افراد از کشور کنند سریعا ویزا صادر کند که البته خانواده های این افراد را نیز شامل میگردد” والبته “در ورای آن از حضور تمامی نمایندگان و افراد غیروابسته و مستقلی که بتوانند کمک کنند نیز استقبال می کنیم”.

سالهاست که دولت عراق و نمایندگی سازمان ملل در عراق (یونامی) سعی کرده اند تا بر طبق قوانین عراق و همچنین قوانین بین المللی بصورت فرد  به فرد به مسائل مستقرین در کمپ رسیدگی کنند ولی این کوشش و سعی همواره با سد لابی های سازمان مجاهدین خلق و نیروهای خارجی به هدر رفته است و این نیروها عملا سدی بین ارتباط سازمان ملل و نفرات کمپ بوده اند. این خبر بسیار خوشحال کننده ای است که در گزارش منتشر شده اخیر سنای امریکا نام سازمان مجاهدین، اسامی دیگر و نامهای لابی های آن بصورتی چشمگیر کاملا حذف شده است.

در ادامه به ترجمه بخش ۱۲۲۷ (بخش “نظر غیر الزام آور” در مورد لیبرتی) از گزارش ۱۱۴-۲۷۰ کنگره در رابطه با بودجه دفاعی سال ۲۰۱۶ ایالات متحده توجه بفرمایید:

بخش ۱۲۲۷٫ احساس (نظر) کنگره در رابطه با حفاظت مخالفان ایرانی مستقر در کمپ لیبرتی عراق.

احساس و نظر (غیر الزام آور- م) کنگره این است که ایالات متحده امریکا باید:

۱- گامهای سریع و مناسب و منطبق با توافقنامه های بین المللی بردارد تا کمکی به امنیت فیزیکی و حفاظت از ساکنان کمپ لیبرتی در عراق باشد

۲- از دولت عراق تقاضا کند تا به تعهداتش و توافقنامه با ایالات متحده عمل کرده و از ایمنی و رفاه مستقرین در کمپ لیبرتی اطمینان حاصل کند.

۳- از دولت عراق تقاضا کند تا از وجود غذا، آب تمیز، خدمات پزشکی، برق و سایرنیازهای انرژی، و دیگر تجهیزات و لوازم لازم برای ساکنان در زمانهایی که ممکن است محاصره شده یا تحت حمله نیروهای خارجی قرار گیرند اطمینان حاصل کند.

۴- با استرداد اجباری ساکنان لیبرتی به ایران مخالفت کند

۵- به جامعه بین المللی برای اجرای طرح جابجایی ایمن و مطمئن و دائمی ساکنان کمپ لیبرتی کمک کند. شامل کمک در طراحی کامل و قدم به قدم برای کشورهای دریافت کننده آنها، ایالات متحده امریکا، کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل و مستقرین در کمپ که به کشورهای دریافت کننده منتقل می گردند.

۶- تشویق ساکنان کمپ لیبرتی به ادامه همکاری کامل و نزدیک با مقامات جهت تسریع فرایند انتقال آنها

۷- کمک به کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل متحد در تسریع پروسه انتقال ساکنین کمپ لیبرتی به اماکنی امن در خارج از عراق

رحوی اعضای مجاهدین خلقرهبری مجاهدین و اعضا- دشمنانش (خیانت همیشه در اوج اعتماد اتفاق می افتد؛)

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=22456

کوه لابی مجاهدین موش زایید! (لایحه الحاقی چه دردی دوا خواهد کرد؟)

ایران دیدبان، هفتم دسامبر ۲۰۱۵:…  نکته قابل تأمل دیگر این که وضعیت امروز مجاهدین در عراق، حاصل مواقتنامه هایی است که اعضای این گروه با آمریکا امضا کردند و تعهداتی است که این کشور در قبال آنها پذیرفته است، پروسه انتقال نیز چیزی خارج از این روند نیست و به طور کلی آمریکا تمام راههای ممکن برای انتقال آنها را رفته است و آنچه در حال حاضر انجام می شود نتیجه توجه و تلاش آمریکاست. بنابراین به طور …

العبادی روحانیحیدر العبادی: منافقین (فرقه رجوی) تروریست و جنایتکاراند. اقدام لازم را انجام میدهیم

لینک به منبع

لایحه الحاقی سنای آمریکا چه دردی از مجاهدین را دوا خواهد کرد؛

کوه لابی مجاهدین موش زایید!

پیش از لایحه بودجه دفاعی که حاوی توصیه هایی غیرالزام آور از سوی کنگره به دولت آمریکا برای حفاظت از گروه تروریستی مجاهدین در عراق است، دولت آمریکا تعهداتی را در این زمینه و در قبال جابجایی و حفاظت ازاین گروه تروریستی را قبول کرده بود که عمدتاٌ در حین خروج نیروهای نظامی ایالات متحده از عراق، به دولت این کشور واگذار شد.

گرچه انجام همان تعهدات و اجرای حفاظت از مجاهدین با کشاندن پای سازمان ملل عامل بقای تشکیلاتی این گروه در عراق بوده است، اما هیچگاه رهبران مجاهدین را راضی نکرده و همواره در طول ۱۰ سال گذشته از دولت آمریکا خواسته اند که دخالت بیشتری به نفع استقرار آنها در عراق انجام دهد و از این ابایی نداشتند که برای خارج شدن از عراق امتناع ورزند ویا به اشکال مختلف در این مسیر سنگ اندازی نمایند.

برکسی پوشیده نیست که موضوع عراق و حفاظت از کمپ لیبرتی بهانه است، بهانه ای که مجاهدین به وسیله آن در پی به دست آوردن حمایتهای سیاسی آمریکا هستند، لابی گروه تروریستی مجاهدین در صدد است که به انحاء گوناگون نام این گروه را در مقابل دیدگان سیاستمداران آمریکایی بیاورد. از این منظر شاید این لایحه را که به امضای رئیس جمهور آمریکا نیز رسیده است، یک گام در مسیر پیشبرد چنین سیاستی تلقی کرده و از آن استقبال کنند. اما آنچه مسلم است فاصله خواستهای مجاهدین با آنچه در متمم لایحه دفاعی آمده است بسیار طولانی است، حداقل خواسته مجاهدین، تسلیح و ماندن در عراق است، اما آنچه در توصیه های کمیته دفاعی آمده است مبنی بر بیرون رفتن از عراق است.

به ویژه توصیه های مذکور بندهای ۵و۶و۷، تماماً ناظر به تکمیل پروسه خروج مجاهدین از عراق می‌باشد که در کمال تعجب و در بند ششم تلاش آمریکا را برای همکاری نزدیک بین ساکنان کمپ با مقامات دخیل در فرآیند نقل و انتقال را درخواست می کند!

این بند در تناقض اساسی با سیاست رهبری مجاهدین برای همکاری قطره چکانی با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل است که به نیت ایجاد تأخیر در روند انتقال اعضای این گروه به خارج از عراق اعمال می شود.

در یک کلام باید گفت که روح رویکرد مجاهدین با آنچه که در لایحه بودجه دفاعی آمریکا آمده است همخوانی ندارد.

نکته قابل تأمل دیگر این که وضعیت امروز مجاهدین در عراق، حاصل مواقتنامه هایی است که اعضای این گروه با آمریکا امضا کردند و تعهداتی است که این کشور در قبال آنها پذیرفته است، پروسه انتقال نیز چیزی خارج از این روند نیست و به طور کلی آمریکا تمام راههای ممکن برای انتقال آنها را رفته است و آنچه در حال حاضر انجام می شود نتیجه توجه و تلاش آمریکاست.

بنابراین به طورکلی باید گفت آنچه در توصیه های کمیته دفاعی به دولت آمریکا آمده است، نهایت اثرگذاری لابی مجاهدین در سیاست آمریکا در باره این گروه است که به دریافت میلیونها دلار از باندرجوی محقق شده است. به همین سیاق اگر رهبری مجاهدین در پی کسب حمایت آمریکا و جلب نظر این کشور است باید میلیاردها دلار خرج کند و یک دهه دیگر صبر کند، شاید کسانی را که برای بند و بست با دولت آمریکا پیش می کند بتوانند درد اصلی مجاهدین را با صراحت بیشتری بیان کنند و رسماً درخواست حضانت این گروه را با آمریکا مطرح سازند.

***

مزدور پرویز خزایی مجاهدین خلق ارتش خصوصی صدام حسینگزارش پرویز خزائی و طرح یک پرسش: مخاطب اصلی “گزارش تا این تاریخ” چه کسی است؟ (+ آینده فرقه رجوی)

***

همچنین:

رد پای متحد مجاهدین در حمایت مالی از داعش

ایران دیدبان به نقل از دیپلماسی ایرانی، بیست و پنجم نوامب۲۰۱۵:… یکی از راه هایی که داعش حمایت مالی یا کمک های نقدی دریافت می کرده از طریق عربستان سعودی بوده است. به این ترتیب که یک شرکت تجاری وابسته به طارق الهاشمی، معا

درخواست باند رجوی از غرب؛ به خاک ایران حمله کنید!

ایران دیدبان، بیست و سوم نوامبر ۲۰۱۵:…  اما غربیها نه آنقدرابله اند و نه دلشان می خواهد که فریب دار و دسته منفور رجوی را بخورند، زیرا می دانند که اولاً ایران، عراق نیست، دوماً آن «ارتش تروریستی» تحت حمایت اربابان وهابی – تکفیری رجوی است. در پایان این عضو باندرجوی، عاجزانه و ملتمسانه می

فرمان قتل و غارت و آدمسوزی و کشتار توسط خلیفه مجاهدین. چه کسی داعشی است؟

ایران دیدبان، نوزدهم نوامبر ۲۰۱۵:… هم‌ جبهگی با داعش بالاتر از این که رجوی اذعان می کند قصد انحراف افکار غربیها از خطر داعش را داشته است. البته این اعترافی از سر درد و سوزش است که ناتوان از به راه انداختن جنگی علیه کشورمان به بهانه بنیادگرایی غربی‌ها را م