وحشت مریم رجوی از احتمال تمدید بررسی لایحه فاتف – اف.ای.تی.اف

وحشت مریم رجوی از احتمال تمدید بررسی لایحه فاتف – اف.ای.تی.اف

وحشت مریم رجوی از احتمال تمدید بررسی لایحه اف.ای.تی.اف - فاتفصابر تبریزی، ایران اینترلینک، چهاردهم دسامبر 2020:… در هر صورت، رجوی جریانی نیست که قدرت مانور وبهره برداری ازاین مسائل را داشته باشد وبرایش مناسب تر است که تجدید نظر اساسی درروابط کاملا مستبدانه ی تشکیلاتی خود داشته وبه خانواده هایی که حدود 4 دهه است که کمرشان زیر درد فراق خم شده، اجازه ی ملاقات با فرزندانشان را بدهد. یعنی تنها به برداشتن سنگی مشغول شود که ازعهده اش بر میآید و بداند که دخالت در فاتف واین قبیل قضایا، برای او زیادیست. وحشت مریم رجوی از احتمال تمدید بررسی لایحه فاتف – اف.ای.تی.اف 

مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشوییمجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

وحشت مریم رجوی از احتمال تمدید بررسی لایحه فاتف – اف.ای.تی.اف

چرا رذیلانه و به چه دلیل عقب نشینی؟

24/09/1399

وحشت مریم رجوی از احتمال تمدید بررسی لایحه اف.ای.تی.اف - فاتف

وحشت مریم رجوی از احتمال تمدید بررسی لایحه اف.ای.تی.اف – فاتف

صحبت هایی درمورد تمدید بررسی لایحه اف.ای.تی.اف (فاتف) ازطرف عده ه ای ازرسانه ها مطرح شده  والبته نتایج این بررسی ها نه برای من ونه امثال باند رجوی روشن نیست که صدالبته من شخصا امیدوارم که نتایج این بررسی ها بنفع منافع ملی ایران باشد.

اما فرقه ی  رجوی که مانند غریقی به هر چیزی دست میاندازد، این مسئله را ازنوع عقب نشینی وآنهم بشکل رذیلانه اش ارزیابی نموده والبته اگر تمدیدی درکار نبود، بازهم بنفع خود وبضرردولت وملت ایران قلمداد میکرد.

باین خاطر قلمداد میکرد که قرار است  طبق اعتقادات رجوی،هر حرکتی بمفع او وفرقه اش باشد ! چرا که درقاموس آنها شکستی برای خودشان متصور نیست.

آنها تمام پدیده ها را سیاه یا سفید میبینند و قدرت اندیشیدن در زمینه های خاکستری را – که عینی وزمینی تر است- ندارند و معتقدند که تمام سفیدی ها مال آنها وسیاهی ها ازآن کسانی است که کوچکترین زاویه ای با این گروه منحرف و وطن فروش دارند.

میزبانی از مجاهدین آلبانی را وارد لیست مقابله با پولشویی کرد. چرا؟

خبر  کوتاه ومربوطه ی زیر را از رسانه های مجازی رجوی میخوانیم :

” رسانه‌های حکومتی ایرنا و ایلنا صبح روز یکشنبه ۲۳آذر از تمدید بررسی اف.ای.تی.اف با اجازهٔ خامنه‌ای خبر دادند. خبرگزاری سپاه پاسداران نوشت: هفته پیش محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از نامه دولت به خامنه‌ای درباره FATF خبر داده بود. حالا معاون حقوقی روحانی به روزنامه ایران گفته است خامنه‌ای با این نامه مبنی بر تمدید مهلت بررسی لوایح باقی مانده اف‌.ای‌.تی.‌اف در مجمع تشخیص مصلحت موافقت کرده و موضوع را به مجمع ارجاع دادند “.

ضمن اینکه از حالا وآنهم بطور قاطع نمیتوان گفت که این شور ومشورت های مجمع چه نتایجی خواهند داشت ، اما یک چیز روشن است وآن اینکه سیاست علم عمل به ممکنات است و اگر زمانی تشخیص داده شده تمدید مهلت لازم نیست، لابد تحلیل هایی درکار بوده و حالا هم که بر ضرورت تمدید تاکید میگردد، نشانه هایی از تغییر ضرورت هایی که آن زمان لازم دیده میشده ، کمتر شده ویا ازبین رفته  وازاین رو عاقلانه است که تغییر روش هایی مطابق با طلب زمان صورت گیرد واین عین واقع نگری سیاسی است.

بازهم :

” آخوند مجید انصاری نیز در گفتگو با خبرگزاری حکومتی ایلنا گفت: با موافقت خامنه‌ای مبنی بر تمدید بررسی لوایح اف.ای.تی.اف جلسات مجمع مجدداً در این رابطه برگزار می‌شود. ممکن است با برخی ملاحظات، دو لایحه باقیمانده تصویب شود”.

با اینکه این سیاستمدار نسبتا ورزیده از واژه ی ” ممکن است ” استفاده کرده ، با اینحال میتوان تصوراتی کم وبیش واقعی ازمسئله داشت.

وآن اینکه چکیده ی مسئله ی لایحه ی  فاتف که اکثریت کشورها آنرا امضاء کرده اند این است که با استفاده از اما واگرها ومحدودیت های آن ، با پولشوئی مبارزه شده ومثلا  اجازه داده نشود که پول های بی هویت شسته شده دراختیار تروریست ها قرار گیرد.

شورای ملی مقاومت ایران یا مامورین پولشویی برای مافیای ارتجاعی اسپانیا علیه اتحادیه اروپا ؟

اما مشکل اینجاست که خود آمریکا بیش ازهمه ازاین نوع پول ها برای توسعه و تسلیح تروریزم استفاده میکند وفعلا – تا زمانی که موعد آن با توجه به وضع پرتنش روبه تزایدد آن دیر نخواهد بود- ضمن گرفتن موضع حق به جانبی، درنقض فاتف جلودار است.

البته جمهوری اسلامی ایران عمدتا به چند نمونه از نهضت های رهائی بخش کمک میکند و این عمل نه تنها ارتباطی با تروریزم که هدف فاتف درتنگنا قرار دادن آن است ، ندارد ، بلکه ازقماش مبارزه با تروریزم است و ایران بشرط قبول شرایط فاتف ، حامی  تروریزم شناخته نخواهد شد وباکی نیست که وارد این پیمان شده ودرعین حال براین سیاست خارجی اش که در درجه ی اول بنفع منافع ملی ایران ودرمضیقه گذاشتن تروریزم است ، ادامه دهد واین کار ابدا معنی عقب نشینی رذیلانه را نمیدهد.

بخصوص اینکه کشورهای معتبری که خواستار تداوم وتوسعه ی روابط خود با ایران هستند ، برای باز شدن دستشان  وگرفتن بهانه ها ازدست آمریکا ، باین اقدام ایران اظهار نیاز نموده اند وحتی اروپای لرزان وگریزپا هم بنوعی چنین توقعی ازما دارد تا که با درد سر کمتری با ما معامله وهمکاری کند.

پولشویی منبع درآمد سازمان و فضای مجازی حیطه فعالیت اعضای باقیمانده – ابراهیم خدابنده

پرواضح است که باید عملا مشاهده نموددد که این تمدید های درنظر گرفته شده ازچه عمق وماهییتی برخوردار خواهد شد تا به اظهار نظر صریح تری دراین مورد پرداخت.

در هر صورت، رجوی جریانی نیست که قدرت مانور وبهره برداری ازاین مسائل را داشته باشد وبرایش مناسب تر است که تجدید نظر اساسی درروابط کاملا مستبدانه ی تشکیلاتی خود داشته وبه خانواده هایی که حدود 4 دهه است که کمرشان زیر درد فراق خم شده، اجازه ی ملاقات با فرزندانشان را بدهد.

یعنی تنها به برداشتن سنگی مشغول شود که ازعهده اش بر میآید و بداند که دخالت در فاتف واین قبیل قضایا، برای او زیادیست.

صابر  تبریزی

پولشویی در کانادا تحت نام انجمن ایران دموکراتیک

وحشت مریم رجوی از احتمال تمدید بررسی لایحه فاتف – اف.ای.تی.اف

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/مجاهدین-خلق-لندن-شرکت-های-ساختگی-پولشو/

مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

مجاهدین خلق، شرکت های ساختگی و پولشویی در لندنسارا زهیری، سایت خبری ایرانیان (کانادا و امریکا)، NITV ، به نقل از دیلی بیست:… این پوشش مطلوبیب رای مجاهدین خلق  و شورای ملی مقاومت طی سالها بوده است. اما روابطی میان آنها وجود دارد. با توجه به اطلاعات ثبت دامنه، وب سایت ایران فوکوس توسط محمد حنیف جزایری نگهداری می شود، که وب سایت NCRI جزایری را بعنوان سخنگوی رسمی خود معرفی می کند- حداقل تا سال 2015- زمانی که سایت آن اطلاعات ثبت نام را شناسایی کرد. نه Iran Focus و نه جزایزی هیچکدام به سوالات ما در مورد رابطه خبری با NCRI و مجاهدین خلق پاسخی نداده اند. مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

Source of MEK cash in London?Saudi Arabia’s Covert Funding of Iranian Terror Group (Mojahedin Khalq, Rajavi cult)

لینک به منبع

مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

سارا زهیری-گزارش دیلی بیست از شرکت های ساختگی مجاهدین در لندن جهت پولشویی و پروپاگاندا

سارا زهیری | می 20, 2019

مجاهدین خلق، شرکت های ساختگی و پولشویی در لندن

سارا زهیری سایت خبری ایرانیان کانادا و امریکا

سارا زهیری، سایت خبری ایرانیان کانادا و امریکا

گزارش دیلی بیست از شرکت های جعلی جهت پولشویی و سایت های ساختگی مجاهدین خلق در لندن و شبکه بین المللی فاسد آن به همراه افشای سایتهایی مانند ایران فوکوس، و مزدورانی مانند محمد حنیف جزایری، سهیلا علیقلی مایلزاده و امثال آنها در لندن .

در این گزارش که در سایت اینترلینک منتشر شده است از “صفحات فیسبوک” به عنوان بخشی از تلاشهای بزرگتر آمریکا جهت پیشبرد نفوذ سیاست ها خود علیه ایران نامبرده شده است.

دیلی بیست در گزارش خود نوشته است: همانطور که سیاستگذاران ایالات متحده از پاسخ به افزایش تجاوز ایران در خلیج فارس وزن می گیرند، یک ملیت آلمانی مستقر دریک محله کوچکی از شمال غرب لندن بی سر و صدا یک برنامه تبلیغاتی را طراحی می کند که سیاستی قدرتمندانه از ایالات متحده در قبال تهران را تأمین کند.

فردی که در پشت این کمپین قرار داردو تحت پوشش خبرهای مستقل و تحلیلی کار می کند سهیلا علیقلی مایلزاده است که قبلا خودش را به عنوان یک لابیگر برای شورای ملی مقاومت ایران (سازمان مجاهدین)، یک گروه مخالف پیشرو در ایران معرفی کرده است. از ماه مارس، یک شرکت متعلق به Mayelzadeh،ده ها تبلیغ تبلیغاتی فیس بوک را برای کاربران در ایالات متحده جهت ترویج مقابله تهاجمی تر با ایران خریداری کرده است.

این تبلیغات که هزینه آن پرداخت شده در دو صفحه فیس بوک اجرایی می شود. یکی از صفحات صفحه رسمی مجاهدین خلق ایران، یک گروه مخالف مارکسیستی ستیزه جو در کشور است که پیوندهای عمیقی با NCRI دارد و معمولا با اختصار فارسی، مجاهدین خلق شناخته می شود.صفحه دیگر یک سازمان خبری مستقل به نام Iran Focus است.

کمپین تبلیغاتی که قبلا گزارش نشده است، نشان می دهد که چگونه برخی از مخالفان پیشرو دولت فعلی ایران در حال تلاش برای سرمایه گذاری در ایالات متحده برای یک سیاست تهاجمی نسبت به ایران هستند. و این نشان می دهد که تا امروز تلاش برای ارائه این مبارزات لابیگرانه نه به عنوان کار یک بلوک سیاسی سازمان یافته بلکه ظاهرا بعنوان یک تحلیل گر مستقل سیاست گذاری خارجی عمل می کند!

هر دو کشور ایران و عراق مجاهدین خلق را یک گروه تروریستی می دانند. تروریستی خواندن این گروه قبلا توسط ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کانادا و اتحادیه اروپا به عنوان مثال تایید شده بود.اما اکنون تمام این کشورها این گروه را از فهرست های مربوط به سازمان های تروریستی خارجی حذف کرده اند و از آنها حمایت می کنند.

از آن به بعد، مجاهدین خلق در پی فشار برای تغییر رژیم ایران، نقش یکی از متحدان بحرانی ایالات متحده را به دست آورده است. به ویژه برای جان بولتون.

بولتون در مصاحبه با سازمان مجاهدین خلق در سال 2017 در پاریس گفت: “مخالفان قابل اعتماد در برابر حکومت آیت الله ها وجود دارد ؛ و این مخالفت امروز در این اتاق متمرکز است. “

بولتون در حال حاضر یکی از مدافعان پیشرو در دولت ترامپ برای مقابله تهاجمی تر با ایران است. می توان او را در راستای اهداف سیاست فوری ایالات متحده کنار سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت قرار داد که به طور گسترده ای به عنوان بازوی سیاسی مجاهدین خلق شناخته می شود. شورای ملی مقاومت چهره خود را با دیگر بازیکنان دنیای ترامپ نیز معرفی کرده است: رودی جولیانی و Newt Gingrich.

به نظر می رسد صفحات فیسبوک مجاهدین خلق و ایران فوکوس بخشی از تلاش های بزرگتر برای تکان دادن و نفوذ ایالات متحده درباره سیاست هایش مربوط به ایران است.

مجاهدین خلق، شرکت های ساختگی و پولشویی در لندن

با توجه به آرشیو تبلیغاتی سیاسی فیس بوک، هر دو صفحات در اواخر ماه مارس در همان روز شروع به تبلیغ نمودند. از آن به بعد دهها تبلیغات ارائه شده اند و در حالی که نه صفحه بسیار محبوب است – کمتر از 4،000 “like” – و مبلغ صرف شده در آن تبلیغات نسبتا کوچک است، در حدود 7.500 دلا- اما آنها موفق به رسیدن به بین 500،000 و 1.4 میلیون کاربر فیس بوک در دو ماه گذشته شده اند!

همه پول برای آن تبلیغات، بر اساس بایگانی فیس بوک، از یک شرکت واحد به نام “همه برای آزادی” آمده است. وب سایت این شرکت در لندن می گوید که “با سازمان های خیریه و سازمان های غیر انتفاعی کار می کند تا به مدیران آنها برای مدیریت رویدادها و سایر خدمات برای دستیابی به اهداف خیرخواهانه و بشردوستانه شان! کمک کند.”

پرونده های شرکت در لندن “مایلزاده” را در فهرست یک ملیت آلمانی نشان می دهد که تنها کارمند یا مامور All for Freedom است و ارتباط “مایلزاده” با شورای ملی مقاومت را طی چند دهه نشان میدهد و او را بعنوان یک شاغل در شورای ملی مقاومت معرفی کرده است:

مجاهدین خلق، شرکت های ساختگی و پولشویی در لندن

تلاش برای رسیدن به مایلزاده موفقیت آمیز نبود. ایمیل فرستاده شده به آدرس ذکر شده در وب سایت
All for Freedom پاسخ داده نشد.

اکثرآگهی های فیس بوک که این شرکت تأمین مالی کرده است، صفحات و وب سایت های مجاهدین خلق و شرکت ایران فوکوس را ارتقا داده است که همه آنها خط مشی آمریکا در قبال تهران را دربر می گیرند.با این حال، بعضی از تبلیغات، خط های خاصی را ارائه می دهند که دیدگاه اپوزیسیون ایران را در مورد این موضوع پیش می برد.

یک آگهی اخیر در صفحه مجاهدین خلق، یک کنفرانس مطبوعاتی NCRI در اوایل ماه مه و پوشش بعدی این رویداد توسط واشنگتن تایمز. در کنفرانس مطبوعاتی، یک مقام ارشد NCRI از ایالات متحده خواست تا سرویس اطلاعاتی ایران را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی معرفی کند و عموما “موضع قویتری نسبت به رژیم خونین و خشونت آمیز ایران” به دست آورد.

این رویداد همچنین در Iran Focus نیز نوشته شده است که خود را بعنوان «ارائه دهنده خدمات خبری غیر انتفاعی مستقل با شبکه ای از متخصصان ” که بر وقایع ایران، عراق و خاورمیانه متمرکز است، توصیف می کند.

مجاهدین خلق، شرکت های ساختگی و پولشویی در لندن

پوشش آن دراین اواخر به شدت به سوی ایالات متحده متمرکز شده است تا یک درگیری نظامی با دولت ایران ایجاد کند. از آخرین نوشته هایشان این است: ” به نظر می رسد ایران فقط یک زبان، زبان زور را درک می کند.
“آنها به زبان جهانی قلدرها سخن می گویند و همه ما می دانیم چه اتفاقی می افتد وقتی که شما روبروی یک قلدر ایستادید …

به نظر میرسد این وب سایت کمتر از آنچه ادعا می کند “مستقل” است!

این پوشش مطلوبیب رای مجاهدین خلق  و شورای ملی مقاومت طی سالها بوده است. اما روابطی میان آنها وجود دارد. با توجه به اطلاعات ثبت دامنه، وب سایت ایران فوکوس توسط محمد حنیف جزایری نگهداری می شود، که وب سایت NCRI جزایری را بعنوان سخنگوی رسمی خود معرفی می کند- حداقل تا سال 2015- زمانی که سایت آن اطلاعات ثبت نام را شناسایی کرد.

نه Iran Focus و نه جزایزی هیچکدام به سوالات ما در مورد رابطه خبری با NCRI و مجاهدین خلق پاسخی نداده اند.دومی برای رسانه های خارجی اش، پروپاگاندا هایش و توانایی هایش در لابیگری مشهور است. اطلاعات دیپلماتیک سرقت شده از سوی ایالات متحده که توسط ویکیلیکس منتشر شده، نشان می دهد که کارکنان وزارت امور خارجه بارها از توانایی سازمان مجاهدین خلق برای تبلیغ پیام خود در خارج از کشور ابراز شگفتی کرده اند.

در یکی از اطلاعات افشا شده توسط ویکیلیکس به ارتباط بسیار پیچیده یک گروه با رسانه های بین المللی و دستگاه های لابیگری اشاره شده است.

(پایان)

مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

*** 

آذر اسماعیل زاده،لیلا جزایری و . . . چه کسانی هستند و چه می کنند؟ اعظم ملا حسنی کهنه (لیلا جزایری) مادر محمد حنیف جزایری در لندن 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/به-اصطلاح-خیریه-مجاهدین-خلق-،-نقض-قوانی/

به اصطلاح خیریه مجاهدین خلق ، نقض قوانین غیر سیاسی بودن کمیسیون خیریه انگلستان

خیریه مجاهدین خلق مریم رجوی در لندن برای پولشویی و تروریسم در خاورمیانهابراهیم خدابنده، انجمن نجات، بیست و یکم مارس ۲۰۱۹:… یک سازمان خیریه ای ثبت شده در لندن موسوم به “انجمن بین المللی کتابخانه” یک کارزار گسترده را تحت عنوان “حمایت از صدای خلق” برای جمع آوری کمک مالی برای کانال تلویزیونی متعلق به سازمان مجاهدین خلق براه انداخته است. این به اصطلاح سازمان خیریه ای این واقعیت را پنهان نمی سازد که از اهداف سازمان مجاهدین خلق، یک فرقه تروریستی که نه تنها حامی خشونت و خونریزی برای تغییر رژیم در ایران است بلکه ۱۲۰۰۰ نفر از مردم ایران را از سال ۱۹۸۱ کشته است، حمایت می نماید. و در تمامی این سالها، لندن مرکز فعالیت های اقتصادی غیرقانونی مجاهدین خلق از خیریه های ساختگی گرفته تا مجتمع ها و هتل ها و فروشگاه های زنجیره ای که ظاهرا به این خیریه ها به عنوان کمک مالی منتقل شده اند بوده است. مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

al_Ahwaz_Arab_People_Democratic_Front_Mojahedin_Khalq_Rajavi_Cult_Terrorists_2018_1Concern over UK-based Iranian TV channel’s links to Saudi Arabia

لینک به متن انگلیسی

به اصطلاح خیریه مجاهدین خلق ، نقض قوانین غیر سیاسی بودن کمیسیون خیریه انگلستان

مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

یک سازمان خیریه ای ثبت شده در لندن موسوم به “انجمن بین المللی کتابخانه” یک کارزار گسترده را تحت عنوان “حمایت از صدای خلق” برای جمع آوری کمک مالی برای کانال تلویزیونی متعلق به سازمان مجاهدین خلق براه انداخته است.

لینک به سایت متعلق به مجاهدین خلق در این رابطه:

http://iliberty.org.uk/what-we-do/support-the-voice-of-the-iranian-peoples-human-rights/

خیریه مجاهدین خلق مریم رجوی در لندن برای پولشویی و تروریسم در خاورمیانهمسعود کلانی، یک عضو رده بالای مجاهدین خلق و مجری تلویزیون ماهواره ای آنان، درخواست کمک مالی برای فرقه می نماید.

این به اصطلاح سازمان خیریه ای این واقعیت را پنهان نمی سازد که از اهداف سازمان مجاهدین خلق، یک فرقه تروریستی که نه تنها حامی خشونت و خونریزی برای تغییر رژیم در ایران است بلکه ۱۲۰۰۰ نفر از مردم ایران را از سال ۱۹۸۱ کشته است، حمایت می نماید. و در تمامی این سالها، لندن مرکز فعالیت های اقتصادی غیرقانونی مجاهدین خلق از خیریه های ساختگی گرفته تا مجتمع ها و هتل ها و فروشگاه های زنجیره ای که ظاهرا به این خیریه ها به عنوان کمک مالی منتقل شده اند بوده است.

لندن به عنوان بهشت فعالیت های پولشویی مجاهدین خلق طی سالیان گذشته معرفی گردیده است. در دهه ۱۹۸۰ میلادی ثابت شد که یک سازمان خیریه ای ثبت شده به نام “ایران اید”، که حمایت بسیاری از سیاستمداران انگلیسی را هم داشت، یک گروه پوششی برای مجاهدین خلق بوده که برای فریب و کلاهبرداری تأسیس گردیده است. در کمال تعجب مقامات انگلیسی اجازه فعالیت بدون برخورد با هیچ چالشی را به این سازمان های خیریه ای که توسط مجاهدین خلق گشایش یافته و به ثبت رسیده اند می دهند.

خیریه مجاهدین خلق مریم رجوی در لندن برای پولشویی و تروریسم در خاورمیانهلندن به عنوان بهشت فعالیت های پولشویی مجاهدین خلق طی سالیان گذشته شناخته میشود

برای همه کسانی که با مجاهدین خلق آشنایی دارند روشن است که هدف از به ثبت رساندن این گونه خیریه ها پول شویی است. پول کثیف به عنوان کمک مالی توسط چک یا به صورت نقد در ارقام کلان به حساب این خیریه ها واریز گشته و سپس به دوبی در امارات متحده عربی برای فعالیت های به اصطلاح خیریه ای منتقل می گردد و سپس در آن نقطه تمامی رد این پول ها پاک می شود. خیریه های مجاهدین خلق به اسم اعضای رده پائین سازمان به ثبت می رسند که به راحتی چنانچه هر زمان مشکلی پیش بیاید ناپدید می گردند و سپس یک خیریه دیگر فورا به ثبت می رسد تا جایگزین گردد. مجاهدین خلق همچنین در کار قاچاق انسان علاوه بر پولشویی فعالیت دارند.

خیریه مجاهدین خلق مریم رجوی در لندن برای پولشویی و تروریسم در خاورمیانهآیا رسم انگلستان است که گروه تروریستی بتواند خیریه به ثبت رسانده و کمک مالی برای برنامه های افراطی خود جمع نماید؟

آیا رسم کشور انگلستان بر این است که یک گروه تروریستی – یا حتی یک سازمان سیاسی – بتواند یک ارگان خیریه ای را به ثبت رسانده و کمک مالی برای مصرف برنامه های تبلیغات سیاسی – خصوصا برنامه های افراطی – جمع نماید؟ آیا کمیسیون خیریه انگلستان (ارگانی که در این کشور ناظر بر فعالیت های ارگان های خیریه ای می باشد) چنین رفتاری که ناقض قواعد خودش است را تأیید می نماید؟ قطعا، سازمان مجاهدین خلق یک گروه ناشناخته نیست. کمیسیون خیریه انگلستان باید مطمئن گردد که تحقیقات کامل در خصوص این نقض آشکار قوانین خودش به عمل آید.

ابراهیم خدابنده

مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

***

Rudy_Giuliani_Maryam_Rajavi_Terrorists_MEK_Albanian_Mafia_The MEK’s man inside the White House (Maryam Rajavi cult, Mojahedin Khalq)

زهره قائمی فرمانده ترور صیاد شیرازیBBC: Who are the Iranian dissident group MEK? (Mojahedin Khalq, MKO, PMOI, …) 

Are The MEK And Regime Change Finally Running Out Of RoadAre The MEK And Regime Change Finally Running Out Of Road?

Ex members accuse @Maryam_Rajavi of coordinating routine sexual abuse. Many of these women lost their wombs.Terrorists, cultists – or champions of Iranian democracy? The wild wild story of the MEK

Farid_Totounchi_Mahoutchi_MEK_Iraq_AlbaniaFarid Totounchi (Real name: Mahoutchi) Commander of Saddam’s Private army forcing Somayeh Mohammadi to do a “Forced confession” session in Terror camp in Albania 

Channel4_News_Mojahedin_Khalq_Rajavi_Cult_MEK_MKO_The shadowy cult Trump advisors tout as an alternative to the Iranian government

Sir_David_Amess_MP__Maryam_Rajavi_Cult_MEK_Mojahedin_Khalq_Saddam_TerrorismSir David Amess MP, paid head lobby for Mojahedin khalq terrorists
(aka Maryam Rajavi cult, MKO, MEK, Saddam’s private army)
in British Parliament

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/کمک-سازمان-مجاهدین-خلق-به-حزب-راست-افرا/

کمک سازمان مجاهدین خلق به حزب راست افراطی وُکس

VOX MEK Mojahedin Khalq Terrorists Spainسارا زهیری، سایت خبری ایرانیان (کانادا و امریکا)، NITV ، دوم می ۲۰۱۹:…  می‌دانستیم که مجاهدین خلق برای باقی ماندن در عرصه سیاست بین‌المللی و معرفی خود به عنوان بدیلی برای رژیم تهران قادر است بر سر چیزهای بی‌شماری مصالحه کند، اما نه تا حد حمایت مالی از حزبی متعلق به راست افراطی اسپانیا که در آن واحد هم اسلام و هم سوسیالیسم را نفی و تحقیر می‌کند. مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

MEK, Iranian friends of the Far Right Spanish VOXMEK, Iranian friends of the Far Right Spanish VOX

لینک به متن اصلی (مدیا پارت) – اسپانیایی

کمک سازمان مجاهدین خلق به حزب راست افراطی “وُکس”

مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

حزب راست افراطی وُکس (Vox) در اسپانیا با به دست آوردن بیش از ۱۰ درصد آرا  برای اولین بار به پارلمان راه پیدا کرد. سازمان سابقاْ‌ چپ افراطی و اپوزیسیون مسلح ایرانی به حزب راست افراطی وکس در مراحل آغازین شکل‌گیری‌اش کمک‌های مالی فراوانی کرده است. آنچه در زیر می‌آید داستان فعالیت‌های حزبی است که برای رسیدن به قدرت حاضر به انجام هرکاری است.

می‌دانستیم که مجاهدین خلق برای باقی ماندن در عرصه سیاست بین‌المللی و معرفی خود به عنوان بدیلی برای رژیم تهران قادر است بر سر چیزهای بی‌شماری مصالحه کند، اما نه تا حد حمایت مالی از حزبی متعلق به راست افراطی اسپانیا که در آن واحد هم اسلام و هم سوسیالیسم را نفی و تحقیر می‌کند، یعنی چیزهایی که مجاهدین خود را با آن تعریف می‌کنند.

مجاهدین از آوریل ۲۰۰۳ و سقوط صدام حسین، یعنی فردی که اجازه تأسیس پایگاه‌های نظامی در خاک عراق و تشکیل ارتشی چند هزار نفره را به آنها داد بود، در حال سقوط آزاد بوده است. دست‌کم تا زمانی که جان بولتون در سمت مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ منسوب شد و روح تازه‌ای به کالبد این حزب دمید. البته این ظاهر ماجراست…

وقتی در سال ۲۰۱۴ مجاهدین، بنابر اخبار فاش‌شده از سوی روزنامه ال پاییس در سال ۲۰۱۹، حزب وُکس را تأمین مالی می‌کرد، در وضع بسیار اسف‌باری قرار داشت. البته، این حزب در ایالات متحده همچنان حامیان قدرتمندی دارد، کسانی نظیر رودولف جولیانی، شهردار سابق نیویورک، و نیوت گینگریچ رئیس سابق مجلس نمایندگان، که هر دو جمهوری‌خواه هستند. در اروپا، چهره این حزب به خاطر برخی اخبار فاش‌شده مبنی‌بر رویه‌های فرقه‌گرایانه آن —جدا کردنِ والدین از فرزندان‌شان و دور کردنِ فرزندان به عنوان ابزاری برای تحت‌فشار قرار دادن والدین، طلاق‌های اجباری و …— و سازوکارِ کاملاً غیردموکراتیک آن تیره و تار شده است. با این حساب، برای حزبی فاقد مشروعیت، برخورداری از هر گونه حمایت سیاسی‌ موهبتی است.

فاکتورهایی از ۶۰ تا ۳۵۵۶۰ یورو

براساس تحقیقات روزنامه اسپانیایی ال پاییس، شورای ملی مقاومت ایران، که سازمان مجاهدین خلق شاخه نظامی آن است، نه تنها ۸۰ درصد از مخارج کارزار انتخاباتی وکس در انتخابات سال ۲۰۱۴ پارلمان اروپا را، بلکه مخارج روزمره این حزب راست افراطی، نظیر مخارج حفظ و نگهداری مقر این حزب در مادرید، حقوق کارکنان، هزینه درمان سانتیاگو اباسکال، رئیس حزب در آن زمان، خرید مبلمان دفتر، کامپیوترها و …. را تأمین کرده است.

براساس دفتر روزنامه حزب، که ال پاییس به آن دسترسی داشته، حتی یک صندوق مشترک هم برای تأمین مخارج جاری وکس از زمان آغاز به کار آن در اواخر سال ۲۰۱۳ ایجاد شده بوده است.

در این زمان، این حزب راست افراطی چندان بار و اهمیتی نداشت و تنها ۱,۵۶ درصد آرا را به خود اختصاص داد.

بنا به تأیید آلخو ویدال کوادراس روکو، بنیان‌گذار و اولین رئیس این حزب، «کمک‌های مالی تبعیدیان ایرانی نه تنها به تأمین مخارج کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۴ بلکه به راه‌اندازی وکس نیز کمک کرده‌ است». ۱۷ دسامبر ۲۰۱۳ همان روزی که وکس در میان احزاب سیاسی وزارت کشور اسپانیا نام‌نویسی کرد، این حزب از شورای ملی مقاومت ایران ۱۱۵۶,۲۲ یورو دریافت نمود. حدفاصل دسامبر ۲۰۱۳ و آوریل ۲۰۱۴ مبالغ منتقل‌شده به حساب بانکی وکس افزایش یافت و به نزدیکی ۱ میلیون یورو رسید. به‌طور دقیق: ۹۷۱۸۹۰,۵۶  یورو.

VOX MEK Mojahedin Khalq Terrorists Spain

طرفداران حزب وُکس اسپانیا با پرچم این کشور منقش به سایه رودریگ دیاز ملقب به ال سید، رهبر نظامی و قهرمان ملی اسپانیا در قرون وسطی

براساس تبادلات بانکی فاش‌شده از سوی ال پاییس، می‌توان فهمید که مبالغ ذکرشده نه مستقیماً از سوی این سازمان ایرانی، بلکه به‌واسطه صدها تن از اعضایش که در سرتاسر جهان پراکنده‌اند، و به‌ کمک ۳۵ تحصیلدار به حساب وکس واریز شده است.

به این ترتیب، در طول تقریباً ۵ ماه، این تحصیلداران «اعانه‌ها» صدها فرد ناشناس را کانالیزه و فاکتورهای حزب را پرداخت کرده‌اند. کمترین مبلغ این فاکتورها ۶۰ یورو و بالاترین مبلغ ۳۵۵۶۰,۳۲ یورو بوده  که در فوریه ۲۰۱۴ توسط یک صاحب سرمایه ایرانی ساکن آمریکا پرداخت شده است. پسر این فرد نیز عضو حزب بوده و فاکتوری به مبلغ ۲۱۵۲۲,۳۵یورو را پرداخت کرده است.

استفاده از این افراد ناشناس به مجاهدین اجازه داده بتوانند قانون ممنوعیت تأمین مالی احزاب سیاسی از سوی احزاب و سازمان‌های خارجی را دور بزنند.

به‌علاوه، هیچ کدام از این نقل‌وانتقالات مالی از مرز ۱۰۰ هزار یورو اعانه سالانه از جانب هر فرد که توسط قانون سال ۲۰۱۲ مقرر شده بود فراتر نرفته است.

برای وکس، کمک مالی مجاهدین برای تولد و شکل‌گیری حزب تعیین‌کننده بوده است. چراکه مجموع بودجه عمومی اختصاص‌یافته به هر حزب سیاسی براساس میزان آرای به‌دست‌آمده توسط این حزب در انتخابات قبلی تعیین می‌شود. این سوبسیدها بر دو نوع‌اند: هزینه‌ی سازوکارهای معمول که سوبسیدهای مربوط به آن از سوی وزارت کشور به احزاب حاضر در کنگره نمایندگان اختصاص می‌یابد؛ و سوبسیدهای انتخاباتی که مخارج صرف‌شده از سوی احزاب طی کارزارهای انتخاباتی را بازمی‌گرداند. دولت ۲۱۱۶۸ یورو برای هر جلسه کنگره یا سنا پرداخت می‌کند و به این عدد باید مبلغ ۰,۸۱ سنت برای هر رأی به‌دست‌آمده در کنگره و ۰,۳۲ سنت برای هر رأی به‌دست‌آمده در سنا را اضافه کرد.

در طلب حمایت بین‌المللی:‌ از چپ تا راست افراطی

رهبران مجاهدین خلق همواره به‌لطف مهارت‌شان در روابط عمومی به‌دنبال نفوذ در احزاب سیاسی اروپا و سراسر جهان بوده‌اند. آنها مدت‌هاست که با استفاده از سوابق مبارزاتی گذشته‌شان در مخالفت با “امپریالیسم” و البته تحت پیگرد قرار گرفتن‌شان هم در رژیم شاه و هم در جمهوری اسلامی، چاپلوسی شخصیت‌های مهم و بانفوذ چپ را می‌کنند.

به این ترتیب در سال ۲۰۰۴، فرانسوآ اولاند با مریم رجوی، رهبر این حزب ملاقات کرد، کاری که باعث شد سفیر ایران در پاریس مراتب نگرانی خود را در خصوص وخامت روابط ایران و فرانسه در صورت برگزیده شدنِ اولاند در مقام ریاست‌جمهوری ابراز کند. در میان دوستان چپگرای این سازمان می‌توان از افراد نیز نام برد: ژان لوک ملانشون، ادیت کرسون، و ژان پی‌یر میشل (یکی از مؤسسان سندیکای قضات) که در یکی از نشست‌های مجاهدین اعلام کرد که آنها « نیروی سوم هستند، تنها نیرویی که می‌تواند دموکراسی، آزادی و رژیمی را برای ایران به ارمغان بیاورد و به حقوق بشر احترام بگذارد.»

در میان سایر حامیان آنها، افرادی از جناح راست به چشم می‌خورند، از جمله، دوستان فرانسوی صدام حسین، مانند ایو بونه، رئیس سابق سازمان امنیت محلی فرانسه. گروهی از ساده‌لوحان نیز مانند ژاک گایو، ژاک سِگِلا، فرانسوآز هاردی و … در زمره مدافعان این سازمان قرار دارند و در کمیته حمایت از آن در ژوئن ۲۰۰۳ و متعاقب با حکم قاضی بروگی‌یِر برای بازپرسی از هفده تن از اعضای این حزب در رابطه با فعالیت‌های تروریستی، حاضر بودند. در این زمان هم پول زیادی در دست‌وبال این سازمان بود: قاضی دستور ضبط ۸ میلیون یورو پول نقد آنها را داده بود که برای آن هیچ مدرک قابل‌استناد و معتبری وجود نداشت.

در آن سوی اقیانوس اطلس، تنها در سال ۲۰۱۲ و پس از لابی‌های گسترده و شدید هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه وقت، بود که نام مجاهدین از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی خارج شد —سه سال پس از اتخاذ چنین تصمیمی از جانب شورای اتحادیه اروپا. اما با این همه، گذشته این گروه تطهیر نشد: «وزارت کشور اعمال تروریستی صورت‌گرفته از جانب مجاهدین خلق از جمله دست داشتن آنها در قتل شهروندان آمریکایی در ایران در دهه ۱۹۷۰ و حمله تروریستی در خاک آمریکا در سال ۱۹۹۲ را نه فراموش خواهد کرد و نه خواهد بخشید.»

برخلاف وزارت خارجه آمریکا که مدت‌ها از خط زدن نام مجاهدین از لیست سیاه امتناع می‌کرد، پنتاگون پیشاپیش به‌طور فعالانه‌ای با سازمان‌ مجاهدین خلق، خصوصاً در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران، همکاری می‌کرد. در واقع، این سازمان عناصر نفوذی‌ای در دستگاه دولتی ایران داشت و از این لحاظ از مسائل مربوط به رژیم تا حدی آگاه بود.

سازمان مجاهدین خلق در سال ۱۹۶۵ توسط عده‌ای از جوانان روشنفکر و به منظور مقاومت در برابر رژیم شاه تشکیل شد؛ این سازمان خط‌ مشی چریکی داشت و مبارزان آن بهای سنگینی را در مبارزه با سرکوب ساواک پرداختند.

اعدام رهبران اولیه این سازمان از جمله سه تن از بنیان‌گذاران این سازمان در ماه مه ۱۹۷۲، کمی پیش از سفر ریچارد نیکسون به تهران، این فرصت را بعدتر در اختیار مسعود رجوی قرار داد که رهبری حزب را در دست بگیرد.

مجاهدین که مشارکت فعالی در سرنگونی سلطنت داشتند، با سلطه روحانیان شیعه بر ایران مخالفت کردند. و به این ترتیب، از سال ۱۹۸۱ دوباره سرکوب شدند و فعالیت آنها غیرقانونی اعلام شد. آنها به‌طور خاص به این اقدامات رژیم جدید با ترور رهبران حزب جمهوری اسلامی در ۲۸ ژوئن ۱۹۸۱ پاسخ گفتند؛ در طی این عملیات، مجموعاً ۷۵ نفر از جمله محمد بهشتی، از شخصیت‌های برجسته رژیم اسلامی جدید، ۴ وزیر، ۶ معاون وزیر، و یک‌چهارم از نمایندگان حزب جمهوری اسلامی در مجلس کشته شدند.

اما مسعود رجوی مرتکب خطای استراتژیک ائتلاف با صدام حسین شد و ارتش مجاهدین در کنار سربازان عراقی مقابل ایران جنگیدند. این امر تا حدی باعث نفرت مردم ایران از این سازمان و بی‌اعتبارشدنِ آن شده است. بنابراین، اعضای این سازمان نه در خیزش مردمی سال ۲۰۰۹ و نه در طول تظاهرات خیابانی دسامبر ۲۰۱۷ هیچ شانسی برای ایفای نقش نداشتند.

به‌تدریج، سازمان مجاهدین تحت فشار مریم و مسعود رجوی به فرقه‌ای تبدیل شد که فعالیت‌ها و سازوکارش از جانب بسیاری از سازمان‌های حقوق بشری محکوم شده است.

مجاهدین خلق سازمانی با ساختار فرقه‌ای و کیش شخصیت حول رهبری مریم و مسعود رجوی است. مسعود رجوی از سال ۲۰۰۳ به‌طرز مرموزی ناپدید شده  است.

کریم لاهیجی، وکیل و رئیس سابق فدراسیون بین المللی جامعه‌های حقوق بشر، که در گذشته وکیل یکی از رهبران زندانی‌شده مجاهدین در تهران بوده است، می‌گوید: «مجاهدین منطقی لنینیستی دارند: برای رسیدن به قدرت از هر وسیله‌ای می‌توان استفاده کرد. در ابتدا، آنها به‌شدت ضد اسرائیل و حامی مبارزات مردم فلسطین بودند. به خاطر دارم هنگامی که عرفات در اوایل انقلاب به ایران سفر کرده بود، رهبران مجاهدین به‌شدت خواستار ملاقات با او بودند. در حال حاضر، آنها مدت‌هاست روابط خوبی با نتانیاهو دارند.» حتی ممکن است که اعضای این سازمان برای حذف دانشمندان هسته‌ای ایران با سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل همکاری کرده باشند.

(پایان)

مجاهدین خلق لندن شرکت های ساختگی و پولشویی

***

همچنین: