لحظه تاریخی که نرگس بهشتی برادر اسیرش را در مقابل کمپ لیبرتی از دور می بیند

لحظه تاریخی که نرگس بهشتی برادر اسیرش را در مقابل کمپ لیبرتی از دور می بیند

 Mojahedin Khalq Families Feb201614محمد کرمی، وبلاگ عیاران، شانزدهم می 2016:… قبل از عید نوروز امسال (95) که آخرین سری خانواده ها برای دیدار با جگر گوشگان خود به جلوی کمپ لیبرتی رفته بودند روز ها بود که در آنجا تظاهرات اعتراضی علیه اسیر کردن فرزندان ، خواهران ، برادران … جریان داشت. هر یک از آنان سالیان سال است که عزیزی در این زندان لعنتی فرقه رجوی دارد و در آرزوی دیدار ولو یک ساعته ای با عزیزش می باشد. در آن روزها که خانواده ها … 

خانواده های مجاهدین خلق بغداد 2016سفرنامه انتظار و امید

لینک به منبع

لحظه تاریخی که نرگس بهشتی برادر اسیرش را در مقابل کمپ لیبرتی از دور می بیند

در یکی از این روزها وقتی اسیران برای دشنام دادن در جلوی درب لیبرتی با صورت های پوشیده به صف بودند لحظه ای صورت مصطفی بهشتی که با پارچه سیاهی پوشانده شده بود، (شاید هم عمدا توسط خود مصطفی) باز می شود. از آنجایی که خواهرش یعنی نرگس بهشتی در همان جلو بوده از فاصله چند متری رخسار عزیز دلش را می بیند.

عکس های از مصطفی بهشتی و نرگس بهشتی

IMG_20160511_230717

IMG_20160511_234125

مصطفی بهشتی با پارچه سیاه صورت خود را پوشانده است

ذ2

قبل از عید نوروز امسال (95) که آخرین سری خانواده ها برای دیدار با جگر گوشگان خود به جلوی کمپ لیبرتی رفته بودند روز ها بود که در آنجا تظاهرات اعتراضی علیه اسیر کردن فرزندان ، خواهران ، برادران … جریان داشت. هر یک از آنان سالیان سال است که عزیزی در این زندان لعنتی فرقه رجوی دارد و در آرزوی دیدار ولو یک ساعته ای با عزیزش می باشد. در آن روزها که خانواده ها در مقابل زندان لبیرتی تجمع کرده بودند سران فرقه تعدادی از اسیران را نزدیک در ورودی آوردند تا به خانواده هایشان جلوی در دشنام داده و توهین کنند. در یکی از این روزها وقتی اسیران برای دشنام دادن در جلوی درب لیبرتی با صورت های پوشیده به صف بودند لحظه ای صورت مصطفی بهشتی که با پارچه سیاهی پوشانده شده بود، (شاید هم عمدا توسط خود مصطفی) باز می شود. از آنجایی که خواهرش یعنی نرگس بهشتی در همان جلو بوده از فاصله چند متری رخسار عزیز دلش را می بیند. همانطور که در این فیلم می بینید این خواهر با تمام قوا دارد برادرش مصطفی را صدا می کند و تشویقش می کند که بیا به این سو و خودت را نجات بده. اما متأسفانه این اسیران افسون شده هیچ گونه قدرت تصمیم گیری ندارند. این خواهر با چشم های اشک بار به وطن برمی گردد. اما با همۀ این درد و رنج بسیار خوشحال است که توانسته برای لحظه ای جگر گوشه اش را از فاصله چند متری ببیند. دیر یا زود مسعود رجوی و مریم قجر عضدانلو و دیگر سران فرقه رجوی به جرم این جنایتهای ضد بشری شان به پای میز محاکمه کشانده خواهند شد.

با هم این فیلم را می بینیم.

https://youtu.be/y2fOaEW2d40

 *** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=24948

نامۀ ۳۵ خانوادۀ اسرای فرقۀ رجوی در لیبرتی به نخست وزیر عراق

 Mojahedin Khalq Families Feb201614پیوند رهایی، پنجم می ۲۰۱۶:…  آیا در یک سازمان و یا دسته نظامی سربازان وپرسنل، طی دوران خدمت باید از دیدار خانواده هایشان محروم باشند؟؟ آیا در کجای جهان حتی زندانی از ملاقات و تماس با خانواده اش برای دهها سال محروم می شود؟ رجوی و سران فرقه اش چندین دهه است که با قوانین خشک و وحشتناک، مانع دیدار وارتباط ما با عزیزانمان شده است. جناب نخست وزیر، همۀ ما دلسوختگان دست یاری به سوی شما … 

اصغر باباپوردیدار اصغر باباپور با برادر و خواهرش بعد از ۲۸ سال

لینک به منبع

نامۀ ۳۵ خانوادۀ اسرای فرقۀ رجوی در لیبرتی به نخست وزیر عراق

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور جناب آقای حیدر العبادی نخست وزیر محترم جمهوری عراق

با عرض سلام و ادب

ما تعدادی از خانواده های اسرای نزد سازمان مجاهدین خلق MKO-OMPL)) در کمپ لیبرتی عراق هستیم. عزیزان ما بمدت ۲ یا ۳ دهه در اسارت و گروگان این سازمان منفور هستند.

آنها با اجبار فرقه ای یعنی با مغزشویی همراه با قطع ارتباط آنان با خارج تشکیلات از جمله با خانواده هایشان و در حقیقت بر خلاف خواست واقعی خود اسیر وگرفتار این سازمان به رهبری مسعود ومریم رجوی هستند.

ما سالهاست از دیدارعزیزان خود محرومیم وچه بسا پدر ومادرانی که با چشم براهی وانتظار فرزندشان چشم از دنیا فرو بستند.

سئوال ما این انست، آیا در یک سازمان و یا دسته نظامی سربازان وپرسنل، طی دوران خدمت باید از دیدار خانواده هایشان محروم باشند؟؟ آیا در کجای جهان حتی زندانی از ملاقات و تماس با خانواده اش برای دهها سال محروم می شود؟

رجوی و سران فرقه اش چندین دهه است که با قوانین خشک و وحشتناک، مانع دیدار وارتباط ما با عزیزانمان شده است.

جناب نخست وزیر،

همۀ ما دلسوختگان دست یاری به سوی شما دراز کرده وامیدواریم که بین ما واسیرانمان در لیبرتی ملاقاتی حضوری، بدون حضور عناصر شکنجه گر این سازمان میسر وفراهم کنید. فرزندان ما با بدترین شرایط جسمی وروحی در لیبرتی به بردگی واسارت گرفته شده اند. خواهشمندیم به حکم انسانیت مارا همراهی ومساعدت کنید. از خداوند منان موفقیتتان را آرزومندیم.

با تشکر قبلی از اقداماتی که جنابعالی در این مورد اتخاذ خواهید کرد.

خانواده های: حسینی٬فنودی، آتابای٬ بهشتی٬ ساسانی، هاجری٬ زبیدی٬ عرب درگی٬ ریگی٬ ایمانپور, رحمتی٬ عمومصطفی، میرواقف٬ کلاته٬ گویا، رحمتی٬ سلامی نیا٬ شعبانپور ٬شکری ٬ساجدی فر٬ نیک سیر٬ دولت پناه٬ رضایی٬ سرابی٬ کبری رضایی٬ محدثه رضایی٬ مجردی٬ شریفی٬ کریمی, دهدشت نیا, ایرانپور, فروزنده، کرد میر، حمیدفر.

رونوشت به:

– نایب رئیس پارلمان عراق آقای دکتر همام الحمودی

– سفارت آمریکا در بغداد

– دفتر هیأت نمایندگی سازمان ملل در عراق – بغداد

– دفتر کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد در عراق – بغداد

– دفترنمایندگیصلیبسرخجهانی درعراق – بغداد

ترجمه شدۀ ارسالی عربی نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوله رئیس الوزراء العراقی السید حیدر العبادی المحترم،

السلام علیکم ورحمه الله وبرکاته،

نحن عدد من عوائل الأسرى المحتجزین لدى منظمه مجاهدی خلق الإیرانیه MKO-OMPL)) فی مخیم الحریه (لیبرتی) ببغداد. یذکر أن أعزائنا یعیشون قید الأسر والاحتجاز کرهائن من قبل هذه المنظمه المنبوذه.

إنهم محتجزون کأسرى لدى هذه المنظمه بقیاده مسعود و مریم رجوی کرها وإجبارا من نوعه الطائفی أی بغسل الدماغ وقطع علاقتهم بخارج التنظیم بما فی ذلک بعوائلهم وخلافا لرغبتهم الحقیقیه.

إننا محرومون من اللقاء بأعزائنا وهناک کثیرون من الآباء والأمهات توفوا منتظرین متطلعین إلى عوده أبنائهم.

سؤالنا هل یجب حرمان أفراد منظمه أو جماعه عسکریه أو جیش سواء من الجنود أو الضباط من اللقاء بعوائلهم طیله مده الخدمه العسکریه؟ کما وفی أی مکان من العالم یتم حرمان حتى السجین من اللقاء والاتصال بعائلته لعشرات السنین؟ فیما أن رجوی وقاده زمرته یمنعون أعزاءنا من الاتصال واللقاء بنا وذلک بقوانینهم المتشدده والرهیبه.

سیاده رئیس الوزراء،

نحن المنکوبین بالحزن والمحنه نمد ید الاستغاثه والاستمداد إلیکم متأملین أن تعملوا على ترتیب لقاء لنا وجاها بأعزائنا المحتجزین فی مخیم الحریه (لیبرتی) ببغداد من دون حضور أی من عناصر المنظمه أی سجانی ومعذبی أولادنا لأن أولادنا یعیشون فی أسوأ ظروف جسدیه ونفسیه فی مخیم الحریه (لیبرتی) تماما کعبید وأسرى حرب. فنرجو سیادتکم أن تساعدونا وتساندونا بهذا الصدد بما نعرفه من سیادتک من التزام بالأخلاق والإنسانیه سائلین المولى العلی القدیر أن ینعم علیکم بمزید من النجاح والموفقیه ویجزیکم خیر جزاء فی الدارین والله عنده حسن الثواب.

نشکر سیادتکم مسبقا على ما ستتخدونه من إجراءات بخصوص مطلبنا الشرعی الإنسانی.

کل من عوائل:

حسینی٬ فنودی، آتابای٬ بهشتی٬ ساسانی، هاجری٬ زبیدی ٬عرب درکی, ریکی ٬ایمان بور٬ رحمتی٬ عمو مصطفی، میرواقف٬ کلاته ٬کویا، رحمتی٬ سلامی نیا٬ شعبان بور٬ شکری٬ ساجدی فر٬ نیک سیر٬ دولت بناه٬ رضائی٬ سرابی٬ کبری رضائی٬ محدثه رضائی٬ مجردی٬ شریفی٬ کریمی, دهدشت نیا, ایرانپور، فروزنده، کرد میر، حمیدفر.

نسخه إلی:

– نائب رئیس البرلمان العراقی الدکتور همام الحمودی

– سفاره الولایات المتحده الأمریکیه فی بغداد

– مکتب بعثه الأمم المتحده لمساعده العراق (الیونامی) – بغداد

– مکتب المفوضیه العلیا للاجئین التابعه للأمم المتحده فی العراق – بغداد

– ممثلیه الصلیب الأحمر الدولی فی بغداد

خانواده ها کمپ لیبرتی مجاهدین خلق فرقه رجوینامه بنیاد خانواده سحر به UNHCR

خانواده ها کمپ لیبرتی مجاهدین خلق فرقه رجویکیهان لندن: لیبرتی: سودای ارتش آزادی و ماجراجویی رهبرانش

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=24269

“صوت العراق” نامۀ خانم ایران پور در پاسخ به مقالۀ یاسری مزدور فرقۀ رجوی را منتشر ساخت

Mah_monir_Iranpourپیوند رهایی، بیست و سوم مارس ۲۰۱۶:…  چرا برادران من از دسترسی به اینترنت و تلفن همراه و شبکه‌های مجازی محرومند؟؟؟ برای این ادعا نیز ده‌ها شاهد زنده دارم. اگر راست می‌گویید چرا برادران من در فیس بوک فعال نیستند؟؟؟ چرا در شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام و … فعال نیستند؟؟؟؟ اینترنت «بخشی اساسی از زندگی روزمره» است و از این‌رو منع استفاده از آن شایسته نیست؛ پس چرا برادرانم ازین موهبت … 

انعکاس خانواده ها در بغداد ژانویه 2016سفر نامه رنج و دلتنگی 

لینک به منبع

انتشار پاسخ دندان شکن یکی از خانواده ها به یک قلم به مزد فرقۀ رجوی او را در صحنۀ سیاسی و مطبوعاتی عراق رسوا کرد

“صوت العراق” نامۀ خانم ایران پور در پاسخ به مقالۀ یاسری مزدور فرقۀ رجوی را منتشر ساخت

سایت “صوت العراق” نامۀ خانم ماه منیر ایران پور را در پاسخ به مقالۀ صافی یاسری مزدور فرقۀ رجوی علیه نامۀ او به نخست وزیر عراق مبنی بر درخواست دیدار با دو برادرش که در دست فرقۀ رجوی در کمپ لیبرتی در بغداد اسیر هستند منتشر ساخت. متن فارسی و عربی نامۀ خانم ایران پور به نخست وزیر عراق قبلا در “پیوند رهایی” در لینگ زیر منشر شده بود:

http://peyvande-rahaee.fr/index.php/typography/333-2016-01-17-94-10-27

به دنبال آن سایتهای عراقی «کتابات فی المیزان»، «شفق نیوز» و«صوت العراق» نامۀ مذکور را منتشر کردند که خشم و کین فرقۀ رجوی را برانگیخت تا اینکه مزدور عراقی خود صافی یاسری را که مدعی است یک روزنامه نگار مستقل می باشد مأمور نوشتن پاسخ!! به این نامه نمود در حالیکه اگر در این ادعای مستقل بودنش صادق بود به نامه ای که هیچ ربطی به او ندارد به اصطلاح «پاسخ» نمی نوشت. این مقالۀ صافی یاسری را که به همۀ سایتهای فوق فرستاده بود تنها سایت «صوت العراق» منتشر کرد و دو سایت دیگر از انتشار آن خودداری کردند. سایت «صوت العراق» مقالۀ یاسری را در لینگ زیر منتشر کرد که ترجمۀ فارسی آن را در آخر این نوشته بعد از نامۀ جوابیۀ خانم ایران پور درج کرده ایم.

http://www.sotaliraq.com/mobile-item.php?id=202022#axzz41hVPldHS

این امر خانم ماه منیر ایران پور را وادار به نوشتن پاسخی بر آن مقالۀ یاسری نمود که سایت « صوت العراق» آن را نیز به طور کامل منتشر کرد و در نامه ای به نویسندۀ نامۀ جوابیه تأکید نمود که دیگر مقاله ای از صافی الیاسری منتشر نخواهد کرد. اینک متن فارسی نامۀ خانم ایران پور را که سایت «صوت العراق» روز شنبه ۱۹ مارس ۲۰۱۶ منتشر کرده در زیر می آوریم و بعد از آن متن عربی نامۀ جوابیه را به آن صورت که سایت «صوت العراق» منتشرش کرده است درج می کنیم و در أخر نیز ترجمۀ فارسی مقالۀ مزدور فرقۀ رجوی یعنی صافی الیاسری را درج خواهیم کرد تا خوانندگان، خودشان در مورد حق و حقیقت داوری کنند.ـ

 ماه منیر ایرانپورپاسخ به مقالۀ آقای صافی الیاسری علیه نامۀ من به نخست وزیر عراق

به قلم: ماه منیر ایران پور

صوت العراق – ۱۹ مارس ۲۰۱۶

ای صافی؛ مردم مکه دره های آن را بهتر از هر کسی می شناسند (مثل عربی)

به نام خدا

انسان‌های آزاده‌ی جهان پاسخ مرا به صحبت‌های آقای صافی الیاسری بشنوید و خود به عدالت و انصاف به قضاوت بنشینید.

من ماه‌منیر ایران‌پور هستم. یک معلم ساده. در دبیرستان فلسفه درس می‌دهم و مانند همۀ معلمان کشور از وزارت آموزش و پرورش ایران حقوق می‌گیرم و در دانشگاه تهران در دوره‌ی دکترا در رشته‌ی فلسفه تعلیم و تریت درس می‌خوانم مزدور هیچکس نیستم از کسی حقوق نمی‌گیرم تا ادعای ناحق کنم. من تنها یک خواهرم که خواهان ملاقات با برادران خود می‌باشد. ادعاهای من هم قابل تحقیق و اثباتند. من و خواهران و مادرم را هیچکس مجبور نکرده به عراق بیاییم. محرک ما تنها عشقی است که خدا به‌ما ارزانی داشته.

آقای صافی الیاسری بر شما سلام و درود‌ها. من شما را نمی‌شناسم و تاکنون شما را ندیده‌ام و مطلبی از شما نخوانده‌ام. اما میدانم که ظاهرا پیشه‌ی شما خبرنگاری است. پیش‌فرض من این است که ژورنالیست‌ها در جستجوی حقیقتند؛ پس انصاف بود که قبل از پاسخگویی به نامه‌ی من به‌عنوان یک خواهر مسلمان و هم‌کیشت به سراغم می‌آمدید و با من مصاحبه می‌کردید و به‌طور دقیق با عقاید، مواضع و خواسته‌هایم آشنا و مطلع می‌شدید و سپس دست به قلم شده و قضاوت می‌کردید. من هفته‌ی قبل عراق بودم و در دسترس و اکنون هم چیزی از دست نرفته من حاضر به مصاحبه با شما هستم هر زمان که بخواهید می‌توانید با من مصاحبه کنید.

آقای صافی الیاسری عزیز اولا شما تیتر مقاله‌تان را «پاسخ به نامۀ خانم ماه‌منیر ایران‌پور» قرار داده‌اید؛ اکنون این سوال مطرح می‌شود که مگر من نامه را به شما نوشته ام؟؟!! نامه‌ی من خطاب به نخست وزیر عراق آقای حیدر العبادی بود و علی‌الاصول می‌بایستی نخست‌وزیر محترم عراق و یا مسئولین سازمان مجاهدین خلق به نامۀ من پاسخ می‌دادند. آیا شما نماینده یا سخنگوی دولت عراق هستید و یا نماینده و سخنگوی سازمان مجاهدین خلق؟؟؟ مسلما هیچکدام. نمی‌دانم خواسته‌های من از آقای نخست‌وزیر عراق و شکایت‌هایم از رفتارهای غیر قانونی و ضد حقوق بشر رهبران سازمان مجاهدین خلق چه ربطی به شما به‌عنوان یک روزنامه نگار عراقی دارد که شما به‌خود اجازه داده‌اید تا به آن «پاسخ» دهید؟؟؟ لذا به‌نظر می‌رسد مقاله‌ی‌ شما حتی پاسخ به نامه‌ی من هم نیست بلکه تنها در ضدیت با آن بدون هیچ صلاحیتی در قضاوت در مورد محتوای آن بوده است. شما در قاموستان مزدور را چگونه تعریف می‌کنید؟؟؟ آیا من که برای رهایی برادرانم تلاش می‌کنم و صاحب حق در موضوع هستم مزدورم؟؟؟ به‌نظر می‌رسد تعریف صحیح مزدور این باشد: مزدور به کسی می گویند که در ازای دریافت پول استخدام می‌شود تا در موضوعی که هیچ ربطی به او ندارد دخالت کند. بطور مثال دولت یک کشور یا یک دستگاه و یا یک سازمان ممکن است در یک جنگ یا فعالیتی که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند از نیروها و سربازان خودشان استفاده کنند یا برای تقویت نیروهایشان؛ یک یا چند خارجی را استخدام ‌کنند تا در آن زمینه به ازای دریافت مزد فعالیت کنند.

صلاحیت قضاوت در مورد من و خانواده‌ام و نیز برادرانم را تنها اعضای خانواده‌ی ایران‌پور دارند. برادران من از گوشت و پوست من هستند؛ هم خون من هستند؛ فرزندان پدر من هستند؛ از سینه‌ی مادر من شیر نوشیده‌اند و در دامن من و خواهرانم بزرگ شده‌اند من بهتر از شما می‌دانم برادرانم هرگز و هرگز و هرگز افراد سیاسی نبودند. اهل سیاست نبودند و سازمان مجاهدین خلق را نمی‌شناختند. برادران من قصد رفتن به غرب و اروپا را داشتند این را من و دیگر اعضای خانواده می‌دانیم نه شما جناب آقای صافی الیاسری.

من تاکنون برای دیدن عزیزان دربندم شش بار به عراق آمده‌ام آیا شما ازین موضوع مطلع بودید که نوشته‌اید من تاکنون کجا بوده‌ام و تاکنون دنبال برادرانم نبوده‌ام؟؟؟؟ من از زمان ریاست کوفی عنان بر سازمان ملل متحد تاکنون، مدام برای مجامع بین‌المللی و حقوق بشری نامه نوشته‌ام و درخواست کمک و ملاقات کرده‌ام و شما به‌دلیل بی‌اطلاعی ازین موضوع، نوشته‌اید که من به‌دنبال برادرانم نبوده‌ام.

مادر من نیز ده بار برای دیدن عزیزانش به عراق سفر کرده است پس شما که ازین موضوع اطلاع ندارید نمی‌توانید ادعا کنید ما به‌دنبال آنها نبوده‌ایم.

من باز هم می‌گویم و باز به حق ادعا می‌کنم که برادران من سیاسی نبودند آنها به ترکیه رفتند تا به غرب مهاجرت کنند و زندگی را برای خودشان بسازند. به شهادت ده‌ها تن از جداشدگان از سازمان مجاهدین خلق در داخل و خارج از ایران، برادران من را صیادان انسان که برای سازمان مجاهدین خلق آدم‌ربایی می‌کردند فریب داده؛ ربوده و به عراق و اشرف بردند. سازمان در مقابل برادران من پول به قاچاقچیان پرداخت کرده است و در واقع اقدام به برده‌داری به‌شکل نوین نموده است. من برای ادعاهای خود ده‌ها شاهد زنده دارم که حاضرند در هر دادگاه صالحی شهادت دهند آیا شما نیز برای ادعاهای خود گواهی دارید؟؟؟؟

با چه استدلال و با چه منطقی و بر اساس کدام مدارک مستند محکمه پسند ادعا می‌کنید که جداشدگان از سازمان مجاهدین مزدور و خودفروخته و آلت دست وزارت اطلاعات ایران هستند؟؟؟

این تنها ادعایی بی سند است که کاربردی جز برای فریب اذهان عمومی ندارد. چرا هرکس که این سازمان را به‌هر دلیل قبول ندارد مزدور می‌نامید؟؟؟

آیا شما می‌دانید برادرم احمدرضا ایران‌پور در دسامبر ۲۰۰۲ فقط ۱۷ سال داشت و در حالی‌که به سن قانونی نرسیده بود قاچاقی از ترکیه به عراق و به اشرف برده شد و این از لحاظ بین‌المللی آدم‌ربایی محسوب شده و یک جرم به‌شمار می‌رود؟؟؟؟

چرا از خودتان و از وجدان انسانیتان سوال نمی‌کنید که مگر می‌شود بیش از هزار تن از جداشدگان که در ایران و خارج از ایران به‌سر می‌برند همه با هم دروغ بگویند؟؟!!! بالاخره از میان این جماعت حداقل چند نفر راست می‌گویند. قدری بخود بیایید و جانب انصاف را بگیرید.

آقای صافی الیاسری من شما را دعوت می‌کنم به بیداری. دعوت می‌کنم به انصاف. دعوت می‌کنم به انسانیت. من شما را دعوت می‌کنم به راستگویی و آزادگی. امام سوم ما شیعیان امام حسین علیه السلام روز عاشورا خطاب به سپاه دشمن گفت: اگر دین ندارید اگر به‌خدا و آخرت و جزای عمل معتقد نیستید لااقل آزادمرد باشید؛ شما هم به عنوان یک روزنامه نگار لا اقل با آزادگیحقایق مستند و مستدل را منتشر کنید. روزی بالاخره حقایق برای جهانیان روشن خواهد شد و بزودیِ زود برادران من ان‌شاالله رها خواهند شد و حقایق را بیان خواهند کرد؛ نکند خدای ناکرده در آن روز به‌خاطر عدم جستجوی حقیقت و یا کتمان حقیقت سرافکنده بشوید. پس دوستانه از شما می‌خواهم در راه اعتلای حقیقت به‌عنوان یک ژورنالیستِ با وجدان و با اخلاق، ازین سازمانی که حتی به وطن خودش وفا نکرد؛ دست کشیده و دفاع نکنید که خیانتکاران به خدمت‌گزاران خود نیز وفا نمی‌کنند و روزی از پشت به آنها خنجر می‌زنند.

و اما جواب من ماه‌منیر ایران‌پور به نمایندگی از خاندان ایران‌پور به سازمان مجاهدین خلق که جناب صافی الیاسری، در دفاع از ایشان مقاله نوشته است:

بر اساس ماده‌ی ۱ اعلامیه‌ی حقوق بشر ملل متحد عزیزان من احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور هم مانند تمام انسان‌های دیگر باید از تمام حقوق و آزادی‌ها‌ی انسانی برخوردار باشند؛ از جمله حق عبور و مرور و انتخاب آزادانه‌ی محل اقامت. پس چرا آنها را قبلا در اشرف و اکنون در لیبرتی محصور و محبوس کرده‌اید و اجازه‌ی بیرون آمدن ندارند؟؟؟

براساس ماده‌ی ۱۶ اعلامیه‌ی حقوق بشر ملل متحد برادران من مانند سایر ابناء بشر حق ازدواج و زناشویی دارند؛ پس چرا سازمان مجاهدین خلقایشان را از این حق محروم ساخته است؟؟؟

براساس ماده‌ی ۲۰ اعلامیه‌ی حقوق بشر هیچکس نباید مجبور به عضویت در یک تشکیلات یا انجمنی گردد؛ پس چرا برادران من ابتدا با فریب به عراق برده شده‌اند و اکنون مدت سیزده سال است به اجبار در اشرف و لیبرتی نگه داشته شده‌اند و به اجبار به عضویت MKO درآورده شده‌‌اند؟؟؟؟ من برای اثبات ادعای خود ده‌ها شاهد زنده دارم.

بر اساس ماده‌ی ۲۴ اعلامیه‌ی حقوق بشر «هر انسانی سزاوار استراحت و اوقات فراغت، زمان محدود و قابل قبولی برای کار و مرخصی‌های دوره‌ای همراه با حقوق است» پس چرا برادرانم هیچ اوقات فراغت یا مرخصی‌ ندارند تا این اوقات را با اعضاء خانواده‌ و دوستان و فامیل خود بگذرانند؟؟؟

چرا برادران من از ابتدایی‌ترین حق خود که آزادی بیان است محرومند؟؟؟ من برای ادعای خود ده‌ها شاهد زنده از میان کسانی‌که در گذشته عضو‌ MKO بوده‌اند و اکنون از این فرقه جدا شده‌ و در ایران یا اروپا زندگی می‌کنند دارم.

چرا برادران من از حق دسترسی آزاد به اطلاعات که جزء حقوق بدیهی بشر است محرومند؟؟؟ چرا مطبوعات و جرائد روز دنیا در اختیار ایشان قرار نمی‌گیرد؟؟؟؟ من برای این ادعای خود ده‌ها شاهد زنده دارم.

امروزه‌، در عصر فناوری و ارتباطات‌، در شرایطی که جهان به دهکده جهانی تبدیل شده، چرا برادران من از دسترسی به اینترنت و تلفن همراه و شبکه‌های مجازی محرومند؟؟؟ برای این ادعا نیز ده‌ها شاهد زنده دارم. اگر راست می‌گویید چرا برادران من در فیس بوک فعال نیستند؟؟؟ چرا در شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام و … فعال نیستند؟؟؟؟

اینترنت «بخشی اساسی از زندگی روزمره» است و از این‌رو منع استفاده از آن شایسته نیست؛ پس چرا برادرانم ازین موهبت محرومند؟؟؟؟

ملاقات با اعضاء خانواده جزء ابتدایی‌ترین حقوق بشر است؛ چرا من و برادرانم را از آن محروم می‌کنید؟؟؟

من خود به این سوال پاسخ میدهم؛ چون سازمان می‌ترسد احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور با خانواده ملاقات کنند و فرقه را برای همیشه ترک کنند. روی سخنم با مسئولین سازمان است؛ شما می‌دانید که با فشارهای روانی و دروغ و تزویر برادرانم را نگهداشته‌اید؛ می‌دانید که ملاقات با خانواده مساوی است با جدایی آنها از فرقه. اگر راست می‌گویید و نمی‌ترسید؛ اگر راست می‌گویید و ادعا می‌کنید که برادران من خود نمی‌خواهند ما را ببینند پس اجازه بدهید در فضایی آزاد تحت نظارت کمیساریا و بدون حضور نیروهای ایران و نیز بدون حضور عوامل سازمان مجاهدین خلق بیایند و خودشان تنهایی و فقط با حضور من و مادرشان و دیگر خواهرانشان این خواستشان را با دلیل و علت به خانواده اشان اعلام کنند و یا حتی تماس تلفنی با ما خانواده اشان بگیرند و این خواسته شان و دلیل آن را اگر واقعا خواستۀ خود آنها است بگویند و ما هم طبق حق طبیعی و انسانی و قانونی خودمان بتوانیم با آندو در صورت حضوری بودن سه روز و یا حتی سه ساعت صحبت و بحث و جدل کنیم. آیا این جلوگیری از هر گونه ملاقات و تماس نشان نمی دهد که رهبری سازمان از اینکه این اسیران حرفی از بیرون بشنوند وحشت دارد؟. من و تمام اعضای خانواده برای عقیده و نظر برادرانم احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور ارزش و احترام قایلیم. خداوند ما را آزاد آفریده و آنها هم حق انتخاب دارند و می‌توانند هر مرام و مسلکی داشته باشند اما این منافاتی با ملاقات با اعضای خانواده ندارد. برادران من حتی اگر طالب مبارزه‌اند می‌توانند و باید پدر و مادر خود را ملاقات کنند چون پدر و مادر و اعضای درجه یک خانواده بر گردن هم حقوقی دارند که باید بجا بیاورند؛ پس ما بر ملاقات با ایشان همچنان تأکید و اصرار می‌کنیم.

من اخیرا از طریق تازه جداشده‌ها از فرقه؛ اطلاع موثق یافتم که برادر کوچکترم احمدرضا ایران‌پور مدت‌هاست از سازمان اعلام جدایی کرده. من مطلع شدم که مدت یک سال و نیم در اجرای برنامه‌های موسیقی با سازمان به نشانه‌ی اعتراض همکاری نکرده است. من مطلع شدم که برادرم احمدرضا تحت شدیدترین فشارهای روحی و روانی از طرف فرقه قرار گرفته است. اکنون اعلام می‌کنم که اگر هر اتفاق ناگواری برای وی بیفتد سوء قصد از طرف سازمان برای ساکت کردن و درگلو خفه کردن فریاد اعتراض او برای جدایی و رهایی از فرقه است. من اعلام می‌کنم که اگر هر مصاحبه‌ی تلوزیونی از برادرانم و یا اظهارات به هر شکل دیگر به نام آندو اعم از کتبی یا شفاهی پخش یا منتشر شود تحت فشار و اجبار شدید از آنان گرفته شده است. من برای سلامتی برادران خود اعلام خطر می‌کنم و از تمام سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری استمداد می‌طلبم.

من و اعضای خانواده‌ام از آمدن‌های مکرر به عراق تنها یک هدف داریم و آن ملاقات در فضایی آزاد بدون حضور عوامل سازمان مجاهدین خلق و تحت نظارت کمیساریا است و درخواست‌های قانونی ما اعضاء خانواده‌ی ایران‌پور به شرح زیر است:

۱٫۱- ملاقات با احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور تحت نظارت کمیساریا و بدون حضور اعضای فرقه MKO
۲٫۲- مکاتبه‌ی هفتگی یا ماهانه با ایشان به‌طور مستمر.
۳٫۳- مکالمه‌ی تلفنی با ایشان به‌طور مستمر.
۴٫۴- در اختیار گذاشتن تلفن همراه و کامپیوتر و نیز دسترسی به اینترنت آزاد برای احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور.
۵٫۵- ارسال عکس جدید از هر دو نفر ایشان برای خانواده.

آقای صافی الیاسری من ماه‌منیر ایران‌پور اولاً هم‌نوع تو و دوماً هم‌کیش و خواهر دینی تو هستم پس از شما تقاضا می‌کنم به حکم وظیفه‌ی انسانی و اخلاقی و نیز به حکم تعهد ژورنالیستی که در بیان حقیقت دارید صدای رسای مظلومیت من، خانواده‌ام و برادران دربندم باشید. شما به‌عنوان یک نویسنده و روزنامه نگار عراقی اخلاقا متعهد و ملزم هستید پاسخ مرا به مقالۀ خودتان به تک تک آنها که مقالۀ شما را خوانده‌اند برسانید تا در تاریخ خبرنگاری به بی‌عدالتی و عدم رعایت انصاف متهم نشوید. در پایان من برای شما از خدا توفیق در حقیقت‌یابی و توفیق بیشتر در بیان حق و جانبداری از حق را مسئلت می‌کنم.

اکنون ای آزادگان جهان عرب پاسخ‌های منطقی و مستدل من ماه‌منیر ایران‌پور به مقالۀ آقای صافی الیاسری در سایت محترم صوت العراق را دیدید و خواندید. من وجدان‌های بیدار انسان‌های آزاده‌ی جهان را به داوری و قضاوت فرا‌میخوانم.

ماه منیر ایران پور – شیراز – ایران

۱۴ مارس ۲۰۱۶

ردا على مقال السید صافی‌ الیاسری ضد رسالتی إلى رئیس‌الوزراء العراقی

بقلم: ماه منیر إیران‌بور – ۱۹-۰۳-۲۰۱۶ | (صوت العراق)
یا صافی! أهل مکه أدرى بشعابها
بسم الله الرحمن الرحیم

أرجو کل الأحرار الشرفاء قراءه ردی على مقال السید صافی‌الیاسری ثم إبداء الحکم بإنصاف وعداله. إنی ماه‌منیر إیران‌بور مدرسه بسیطه للفلسفه فی‌المدارس الثانویه فی مدینتی أی مدینه شیراز الإیرانیه وأتقاضى راتبی مثل جمیع المعلمین والمدرسین فی إیران من وزاره التعلیم والتربیه و فی‌الوقت نفسه أقوم بالدراسه فی مرحله الدکتوراه فی فرع فلسفه التعلیم‌والتربیه بجامعه طهران. لست عمیلا لأحد ولا أتقاضى راتبا من أحد یرید أن یدفعنی إلى أن أدعی بغیر حق. لست إلا شقیقه ترید اللقاء بشقیقیها وادعائی یمکن التحقیق فیه وإثباته. أحد لم یجبرنی ولم یجبر شقیقاتی و والدتی على التوجه إلى العراق والتواجد أمام مخیم الحریه (لیبرتی) محتجز شقیقیّ الاثنین. إن دافعنا لیس إلا حبا أنعمه الله علینا.

السید صافی‌الیاسری أسلم علیک. إنی لا أعرفک و لم أراک حتى الآن ولم أقرأ مقالا منک. و لکنی أعرف أنک صحافی کما یبدو و من المفترض أن یکون الصحافی باحثا عن الحقیقه، إذن یحکم الإنصاف بأن لو کنت تراجعنی باعتباری أختک المسلمه قبل الکتابه ضد رسالتی إلى رئیس الوزراء العراقی و تجری مقابله صحفیه معی لتتعرف وتطلع بالکامل على آرائی و مواقفی و مطالبی ثم تأخذ القلم للکتابه والحکم. إنی کنت فی‌العراق قبل أسبوعین فکنت فی متناول سمعک وبصرک وحتى حالیا إنی مستعده لأن تجری مقابله معی.

السید صافی الیاسری،

لاحظت فی البدایه وبالاستغراب أنک جعلت عنوان مقالک “ردا على رساله السیده ماه‌منیر” کأن لو کنت أنا قد کتبت تلک الرساله إلى حضرتک؟؟!! فیما أنها کانت رسالتی إلى رئیس الوزراء العراقی السید حیدر‌العبادی وکنت أنتظر الرد منه أو من المسؤولین فی منظمه مجاهدی خلق الإیرانیه. هل حضرتک ممثل أو متحدث لحکومه السید العبادی؟؟؟ أو ممثل ومتحدث لمنظمه مجاهدی خلق؟؟؟ بالتأکید یکون جواب حضرتک: لا.

فلا أعرف ما شأنک أنت بصفتک صحفیا عراقیا بطلباتی من السید رئیس الوزراء العراقی و شکوای إلیه من التصرفات غیر القانونیه المعادیه لحقوق الإنسان لقاده منظمه مجاهدی خلق حتى تقوم وحسب تعبیرک بـ “الرد” علیها؟؟! فعلى ذلک یبدو أن مقالک لیس حتى الرد على رسالتی وإنما هو مقال ضدها و فی تکذیبها ولکن من دون أیه أهلیه أو صلاحیه للحکم فی مضمونها.

من هو “العمیل” فی قاموس سیادتک؟؟ هل أنا المرأه والشقیقه التی تعمل على تخلیص شقیقیها وهی صاحبه الحق والقضیه وهی المعنیه بالموضوع عمیله؟؟ أعتقد أن التعریف الصحیح لمفرده العمیل هو أنها تطلق على شخص یتم توظیفه مقابل مال کأجره لعمله لیعمل فی أمر لا یعنیه بشیء ولا شأن له فیه. فعلى سبیل المثال قد تقوم حکومه أو مؤسسه أو منظمه بتوظیف أجنبی أو أجانب فی حرب أو نشاط مقابل تلقیهم أموالا لینشطوا فی أمر أو یشارکوا فی حرب أو نشاط تعزیزا لقواتها وعناصرها ولکن لا یجوز إطلاق العمیل على تلک القوات والعناصر الأهلیه.

إن أعضاء أسره “إیران‌بور” هم الذین لهم الأهلیه والصلاحیه للحکم فی ما یتعلق بی وبعائلتی وکذلک بشقیقیّ الاثنین اللذین هما من أبناء جلدتی ولی معهما اشتراک الدم واللحم وهما ابنا والدی ورضعا من صدر والدتی وکبرا وترعرعا فی حضنی وأحضان شقیقاتی فأنا على علم أکثر بکثیر من علمک بأن شقیقیّ الاثنین لم یکونا إطلاقا وقط شخصین سیاسیین ولم تکن لهما هوایه للسیاسه ولم یکونا یعرفان منظمه مجاهدی خلق مثل غالبیه شباب بلدی من الجیل الجدید. إن شقیقیّ الاثنین کانا ینویان الذهاب إلى أوربا وهذا ما نعلمه عنهما نحن أنا والأخرون من أفراد عائلتنا ولیس أنت یا حضره السید صافی الیاسری!.

إنی ولغرض اللقاء بعزیزیّ الاثنین المحتجزین سافرت إلى العراق ست مرات فهل حضرتک کنت مطلعا على ذلک؟ حتى کتبت فی مقالک متسائلا: “فاین کانت السیده ماه منیر طوال هذه الاعوام من اخویها؟؟”؟!!

إنی ومنذ رئاسه السید کوفی عنان لمنظمه الأمم المتحده وحتى الآن بعثت الرسائل باستمرار إلى المنظمه الدولیه وجمیع الأجهزه والأوساط الدولیه والمختصه بحقوق الإنسان وطلبت منهم مساعدتی للقاء بشقیقیّ الاثنین ولکنک ولسبب عدم علمک بکل هذا کتبت فی مقالک بأنی لم أتابع قضیه شقیقیّ.

کما و إن أمی هی الأخرى سافرت إلى العراق عشر مرات لزیاره ابنیها العزیزین، إذن لا یجوز لک أن تدعی أننا لم نتابع قضیتهما ولم نهتم بمصیرهما لأنک تجهل مجریات هذا الأمر ونحن أدری بشؤوننا وکما یقول المثل العربی: أهل مکه أدرى بشعابها.

إن عشرات من المنفصلین عن منظمه مجاهدی خلق داخل إیران وخارجها قد شهدوا على أن قناصی الإنسان الذین کانوا یصطادون ویختطفون أناسا بصنوف الخدعه والاحتیال من أجل منظمه مجاهدی خلق خطفوهما ونقلوهما إلى معسکر أشرف فی العراق. وقد دفعت المنظمه أموالا طائله للمهربین مقابل نقل شقیقیّ الاثنین وهذا فی الحقیقه استرقاق واستعباد ولکن على هیئه عصریه!!.

لدی ولإثبات مدعاتی عشرات من الشهود الأحیاء مستعدون للإدلاء بالشهاده أمام أیه محکمه ذات صلاحیه فهل لدیک شاهد على مدعاتک؟

بأی دلیل وبأی منطق وعقلیه وعلى أساس أیه وثیقه تصلح لتقدیمها للمحکمه تدعی زیفا أن المنفصلین عن منظمه مجاهدی خلق هم عملاء باعوا ذممهم وأدوات بید المخابرات الإیرانیه؟؟!!

هذا ادعاء یفتقر إلى أی دلیل أو مستند أو وثیقه ولا هدف منه إلا خدعه الرأی العام ومراوغه الناس. لماذا أنتم تعتبرون کل من یعارض منظمه مجاهدی خلق عمیلا؟؟؟!

هل تعرفون أن شقیقی أحمد رضا إیران بور کان فی کانون الأول (دیسمبر) عام ۲۰۰۲ یبلغ من العمر ۱۷ عاما فقط وتم نقله من ترکیا إلى العراق وإلى معسکر أشرف فیما لم یکن یبلغ السن القانونی وهذا یعتبر خطفا وجریمه حسب القانون الدولی؟؟! فمن بین کل هذه الشهود الأحیاء هناک صادقون على أقل تقدیر فارعووا وانحازوا إلى جانب الحق والإنصاف.

حضره السید صافی الیاسری أدعوکم إلى الصحوه والإنصاف وإلى الإنسانیه وإلى الصدق والحریه. قال إمامنا الثالث (إمامنا نحن الشیعه) الإمام الحسین علیه السلام یوم عاشوراء مخاطبا جند العدو: إن لم یکن لکم دین وکنتم لا تخافون یوم المعاد فکونوا أحرارا فی دنیاکم. فأنت أیضا وباعتبارک صحفیا کن حرا فی الأقل لنشر الحقائق الموثقه والمستنده والموضوعیه لأن الحقائق ستکشف لامحاله وأن شقیقیّ الاثنین سوف یتخلصان إن شاء الله فی وقت قریب وسوف یکشفان عن الحقائق فلا أرید أن تکون آنذاک مطأطئ الرأس لا سمح الله بسبب عدم بحثک عن الحقیقه أو تسترک على الحقیقه. فأدعوک کأخت لک وبصفتک صحافیا له ضمیره وله أخلاق إلى التخلی عن هذه المنظمه التی لم توف حتى بوطنها وإلى عدم الدفاع عنها لأن الخونه لن یوفوا حتى بخادمیهم وبل سیطعنهم یوما ما من الخلف.

أما جوابی أنا ماه منیر إیران بور نیابه عن أسره إیران بور على منظمه مجاهدی خلق التی کتب السید صافی الیاسری مقاله دفاعا عنها فهو کالتالی:

طبقا للماده الأولى من الإعلان العالمی لحقوق الإنسان فإن عزیزینا أحمد رضا ومحمد رضا إیران بور وشأنهم شأن کل أبناء البشر یحق لهم أن یتمتعوا بکل الحقوق والحریات الإنسانیه ومنها حق التردد والانتخاب الحر لموقع إقامتهم. فلماذا حصروهما وسجنوهما فی معسکر أشرف سابقا وفی مخیم الحریه (لیبرتی) حالیا ولا یسمحون لهما بالخروج؟؟؟

کما ووفق الماده الـ ۱۶ من الإعلان العالمی لحقوق الإنسان یحق لشقیقیّ الاثنین ومثل جمیع أبناء البشر أن یتزوجا ویشکلا العائله فلماذا حرمتهما منظمه مجاهدی خلق من هذا الحق الشرعی؟؟!

وحسب الماده العشرین من الإعلان العالمی لحقوق الإنسان لا یجب إجبار أی شخص على الانضواء فی عضویه تنظیم أو جمعیه، فلماذا تم فی البدایه نقل شقیقیّ الاثنین إلى العراق بالخدعه وحالیا هما محتجزان فی مخیم الحریه (لیبرتی) ببغداد وقبله فی معسکر أشرف فی محافظه دیالى العراقیه کرها وبالإجبار کما أجبروهما على الإنضواء فی عضویه منظمه مجاهدی خلق؟؟ ولدی عشرات من الشهود الأحیاء لإثبات مدعای.

وتقول الماده الـ ۲۴ من الإعلان العالمی لحقوق الإنسان: “کل إنسان له حق الاستراحه وأوقات الفراغ ووقت محدود ومقبول للعمل وإجازات دوریه مع الراتب”، إذن لماذا لا توجد لشقیقیّ الاثنین أوقات الفراغ أو الإجازه لیقضیا هذه الأوقات مع أعضاء عائلتهما وأهلهما وأقاربهما؟؟

لماذا حرم شقیقای من أبسط حق لهما وهو حریه التعبیر؟؟ ولإثبات ذلک لی عشرات من الشهود الأحیاء من المنفصلین عن منظمه مجاهدی خلق الذین یعیشون فی إیران أو أوربا.

لماذا حرم شقیقای من حقهما فی الوصول بحریه إلى المعلومات فیما أنه حق من حقوق الإنسان البدیهیه؟؟ لماذا لا یتم تزویدهما بالصحف والإنترنت والهاتف النقال وإمکانیه الوصول إلى شبکات التواصل الاجتماعی کالفیس بوک والتلغراف والإینستاغرام فی وقت تحول العالم فیه إلى قریه عالمیه واحده؟؟ إن الإنترنت أصبح الیوم جزءا أساسیا من الحیاه الیومیه فمن أمر غیر لائق حرمان شقیقیّ من وسائل الاتصال والتواصل العصریه هذه.

هذا وإن اللقاء بأعضاء العائله من أبسط حقوق الإنسان؛ فلماذا تم حرمانی وحرمان شقیقیّ منه؟؟

أنا نفسی أجیب على هذا السؤال: إن سبب ذلک یعود إلى خوف قیاده المنظمه من مغادره کل من أحمد رضا ومحمد رضا صفوف المنظمه وانفصالهما عنها فی حاله لقائهما أو اتصالهما بأهلهما.

أخاطب هنا قاده المنظمه لأقول لهم: أنتم تعرفون جیدا أن بقاء شقیقیّ فی صفوف المنظمه حتى الآن یأتی نتیجه الضغوط والمضایقات النفسیه التی تفرضها علیهما قیاده المنظمه ونتیجه الأکاذیب والتهم والمختلقات التی تلقنها لهما القیاده لیلا ونهارا وأنتم تعرفون أن اللقاء بالعائله یساوی الانفصال عن المنظمه التی قد تحولت الیوم إلى طائفه. فلو کنتم لا تخافون من انفصالهما وکنتم صادقین فی مزاعمکم بأن شقیقیّ الاثنین أنفسهما لا یریدان اللقاء بنا نحن أهلهما لسمحتم لهما بالظهور بوحدهما أمامی وأمام والدتهما وشقیقاتهما الأخریات فی مکان حر وبإشراف من المفوضیه العلیا للاجئین التابعه للأمم المتحده وبدون حضور عناصر إیرانیه وعناصر منظمه مجاهدی خلق لیبدیا إرادتهما هذه أی عدم رغبتهما باللقاء بنا وسبب ذلک أو حتى بالاتصال بنا نحن عائلتهما هاتفیا لیبدیا عدم رغبتهما فی اللقاء بنا وسببه لو کان ذلک إرادتهما الحقیقیه ثم نقوم نحن وبممارسه حقنا الطبیعی الإنسانی الشرعی بالنقاش والتحدث والجدل معهما لمده ثلاثه أیام أو حتى لمده ثلاث ساعات فقط فی الأقل إذا کان النقاش وجاها. أفلیس منعهما من أی لقاء أو اتصال یدل على أن قیاده المنظمه تخاف من أن یسمع هؤلاء الأسرى کلاما من خارج التنظیم؟.

أنا وکل أعضاء عائلتی نحترم رأی شقیقیّ الاثنین أحمد رضا ومحمد رضا إیران بور لأن الله خلقنا أحرارا ولهما حق الانتخاب والحق فی اختیار أی مذهب ورأی وعقیده ولکن ذلک لا ینافی اللقاء بأعضاء العائله. إن شقیقیّ الاثنین حتى إذا أرادا النضال یمکن لهما وبل یجب علیهما أن یلتقیا بوالدهما ووالدتهما لأن الوالدین وأعضاء العائله من الدرجه الأولى لبعضهم حقوق على البعض الآخر ویجب علیهم أن یؤدیها؛ إذن لا نزال نؤکد ضروره اللقاء معهما.

إنی اطلعت مؤخرا عن طریق المنفصلین الجدد عن منظمه مجاهدی خلق (زمره رجوی) على معلومات موثقه تفید أن شقیقی الأصغر أحمد رضا إیران بور أعلن منذ مده عن انفصاله عن المنظمه وهو فی داخل التنظیم، وهو فی هذا الإطار أصبح یرفض منذ سنه ونصف سنه إجراء ما یوکل إلیه من برامج موسیقیه وذلک احتجاجا على ما یفرض علیه وعلى الآخرین من ضغوط ومضایقات نفسیه شدیده من قبل قیاده الزمره. فحالیا أعلن أن أی حادث سیئ قد یتعرض له شقیقی سنعتبره محاوله من قبل المنظمه لاغتیاله وإسکات صوته بالاحتجاج والتخلص من قیود الزمره. کما أعلن أن أیه مقابله تلفزیونیه مع شقیقیّ الاثنین أو أی نوع من الحدیث المنشور أو المبثوث باسمهما لن یأتی إلا نتیجه الإجبار والضغط المفروضین علیهما. إنی أوجه الإنذار فی ما یتعلق بسلامه وأمن شقیقیّ الاثنین المحتجزین فی مخیم الحریه (لیبرتی) ببغداد وأستغیث فی ذلک جمیع المنظمات الدولیه المختصه بحقوق الإنسان.

أنا وأعضاء عائلتی لا هدف لنا من المجیئ المتکرر إلى العراق إلا اللقاء فی جو حر ومکان حر مستقل مع کل من أحمد رضا ومحمد رضا إیران بور من دون حضور عناصر منظمه مجاهدی خلق وبإشراف من المفوضیه العلیا للاجئین التابعه للأمم المتحده. وفیم یلی مطالبنا القانونیه نحن عائله إیران بور:

۱٫ اللقاء بأحمد رضا ومحمد رضا إیران بور بإشراف من المفوضیه العلیا للاجئین التابعه للأمم المتحده ومن دون حضور أعضاء وعناصر لمنظمه مجاهدی خلق.

۲٫ إمکانیه مراسلتهما أسبوعیا أو شهریا باستمرار.

۳٫ إمکانیه المکالمه هاتفیا معهما باستمرار.

۴٫ تزویدهما بالهاتف النقال والکمبیوتر وکذلک بإمکانیه وصولهما إلى الإنترنت بحریه.

۵٫ إرسال صوره جدیده لهما إلى عائلتهما.

و أخیرا أخاطب مره ثانیه السید صافی الیاسری لأقول له إنی أی ماه منیر إیران بور أطالبک کأخت لک فی الدین أو کإنسان مثلک أن تکون صوتنا البلیغ صوت عائلتنا وشقیقیّ المحتجزین بحکم واجبک الإنسانی والأخلاقی وکذلک بحکم التعهد الصحافی الذی آلیت على نفسک للتعبیر عن الحقیقه. فإن حضرتک وبصفتک کاتبا وصحفیا عراقیا ملتزم بأن توصل ردی على مقالک إلى کل من قرأ مقالک لکی لا یتم اتهامک فی تاریخ الصحافه بالظلم وعدم الإنصاف. وختاما أسأل الله العلی القدیر أن ینجحک فی تقصی الحقائق ویوفقک فی المزید من التعبیر عن الحق والحقیقه والانحیاز والوقوف إلى جانب الحق.

فحالیا أخاطب أحرار العالم العربی لأقول لهم: إنکم قرأتم ردی المنطقی المستدل ردی أنا ماه منیر أیران بور على مقال السید صافی الیاسری المنشور فی موقع “صوت العراق” الموقر. فأدعو الضمائر الحیه لأحرار العالم إلى الحکم بإنصاف وعدل والله من وراء القصد.

ماه منیر إیران‌بور – شیراز – إیران

۱۴ آذار (مارس) ۲۰۱۶

مقالۀ قلم به مزد فرقۀ رجوی صافی الیاسری علیه نامۀ خانم ایران پور به نخست وزیر عراق

(توجه: این مقاله که علیه خانم ایران پور و آقای مصطفی محمدی و اینجانب یعنی حسین نژاد با اسم بردن از ما سه نفر و به دنبال انتشار نامۀ خانم ماه منیر ایران پور به نخست وزیر عراق در رسانه های این کشور از جمله همین صوت العراق نوشته شده به قلم یک روزنامه نگار عراقی است که برای برخی روزنامه های مخالف دولت عراق مقاله می نوشت و الآن هم می نویسد. وقتی ما در اشرف بودیم بعد از سقوط صدام او را به اشرف آوردند و مرا مسئول کار با او کرده بودند. او را با زن و بچه هایش آورده و در هتل اشرف نگه داشتیم و ماهی دو هزار دلار پول بهش می دادیم تا در حمایت از سازمان هفته ای سه مقاله در مطبوعات عراق بنویسد و کتاب تألیف کند. آخرش هم بردندش کردستان عراق تا در امن باشد. چند کتاب همان موقع در اشرف برای فرقۀ رجوی نوشت که بیشتر مطالبش ترجمه های من می باشد و اسم مرا هم در یکی از کتابهایش آورده و از من تعریف و تشکر کرده است ولی بعد از جدا شدنم چندین مقاله تا کنون علیه من نوشته که من جواب داده ام و مقالات و نامه های متعدد هم من علیه او نوشته ام که در سایتهای متعدد چاپ شده و او هم جواب نوشته و من هم برایش جواب داده ام. پاسخ یاوه های او علیه اینجانب و دخترم زینب را به صورت دو کامنت در زیر مقاله اش در سایت صوت العراق نوشتم که در همان صفحه منتشر شد – حسین نژاد)

در پاسخ به نامۀ خانم ماه منیر

به قلم صافی الیاسری ۲۱ ژانویۀ ۲۰۱۶ سایت “صوت العراق (صدای عراق)

برای احقاق حق و از بین بردن باطل و افشای دروغها و جعلیات و تقلب، این مقاله را برایتان می نویسم تا ادعاهای این خانم و منبع نامه و نویسندۀ واقعی آن را افشا کنم. این نامه در حقیقت بخشی از کارزار استفاده از برگ خانواده های ساکنان لیبرتی است که توسط اطلاعات جمهوری اسلامی ایران علیه مخالفانش و در پیشاپیش آنان سازمان مجاهدین خلق به راه افتاده است. اطلاعات ایران از سال ۲۰۱۰ دهها خانوادۀ موهوم را با ادعای اینکه برخی افراد آنان در اردوگاه اشرف زندانی هستند و آنان خواستار دیدار با آنان می باشند بسیج کرد. باید دانست که برخی اسمهایی که این بسیج شدگان پشت درها و نرده های اشرف و بعد هم لیبرتی صدا می کردند از ساکنان اشرف و لیبرتی نیستند چون بعضی از آنها فوت کرده یا به کشوری دیگر رفته اند.

و اما ساکنان زندۀ اردوگاه حاضر به دیدار با این بسیج شدگان نشدند و بارزترین نمونۀ این افراد خانم سمیه محمدی است پدرش با متهم کردن رهبری سازمان به زندانی کردن «بچه» اش یک جنجال و گرد و خاک جهانی به راه انداخت. این بچه ای که وی در مورد او صحبت می کند خانم سمیه عضو سازمان مجاهدین خلق است که ۳۶ سال دارد و از دیدار با پدرش خودداری کرد و او را متهم نمود که عاملی در بسیج تبلیغاتی اطلاعات ایران علیه سازمان می باشد. من خودم شخصا با او دیدار کرده ام و او موضع خودش را برای من بدون هیچ تردیدی بازگو کرد و گفت که او به راهی که با یاران و برادران و خواهران مجاهدش برای آزاد کردن ایرانیان از یوغ رژیم دیکتاتوری انتخاب کرده است ادامه خواهد داد و او به این راه ایمان دارد. او همین حرف را به فرستادگان کانادا هم که برای تحقیق در ادعاهای پدرش آمده بودند گفت و آنها از موضع سمیه اطمینان حاصل کرده و طوفان ادعاهایی را که مصطفی محمدی بر انگیخته بود محکوم کردند. آمریکایی ها هم که اداره و حفاظت اردوگاه اشرف را بر عهده داشتند همین کار را کردند. بلافاصله بعد از این جریان، خانم سمیه محمدی کتابی نوشت که در آن جزئیات تلاشهای پدرش و مواضع خود و گواهی های آمریکا و کانادا و دیدارها و مصاحبه هایش با خبرنگاران را آورده است خبرنگارانی که به دروغهای پدرش پی بردند.

نمونۀ دیگر فردی به نام قربانعلی حسین نژاد می باشد که در سال ۲۰۱۲ از اردوگاه لیبرتی خارج شد ولی دخترش زینب نخواست با او برود. او ادعا کرده که دخترش در لیبرتی زندانی است و مدعی شده که رهبران سازمان نمی گذارند او با دخترش دیدار کند در حالیکه خانم زینب گفته که او با برادران و خواهرانش با اراده و خواست خودش در اردوگاه مانده است و او پدرش را به خدمت گرفته شده توسط اطلاعات ایران در بازی با برگ خانواده های مجاهدین می شمارد.

با توجه به این دو نمونه که رسانه های عربی و خارجی برگهای آن دو را رو کرده اند همکارانم در سایتهای شفق نیوز و صوت العراق می توانند نامۀ خانم ایران پور را بخوانند و ما به تفصیل واقعیت ادعاهایی را که در این نامه آمده است بیان خواهیم کرد.

ادعای این خانم مبنی بر زندانی شدن دو برادرش در اردوگاه لیبرتی فاقد هر گونه دلیل ومدرکی است. اطلاعات ایران مادر آن دو را به هزینۀ خودش به بغداد آورد تا او را هم وارد افرادی کند که در درب لیبرتی جمعشان کرده است ولی دو پسر او از دیدار با وی خودداری کردند و حرف سابقشان را تکرار کردند که مادرشان تسلیم فشارهای اطلاعات ایران شده تا بعد از سیزده سال حضور آن دو در تشکیلات سازمان به بغداد بیاید. خانم ماه منیر در طول این سالیان کجا بوده؟ چرا سراغ برادرانش را نمی گرفته است؟؟

ایران پور در نامه اش گفته که برادرانش در ترکیه بودند و می خواستند بروند کانادا. این صحت ندارد زیرا آن دو برادر ذیربط گفته اند که آنها به ترکیه به عنوان گذرگاهی به سوی عراق رفتند تا به قرارگاههای سازمان مجاهدین خلق بپیوندند زیرا نمی توانستند مستقیما از ایران به عراق بروند. سؤال این است که چگونه و چه کسی می تواند دو جوان عاقل و آگاه و روشنفکر و اهل سیاست را بفریبد و آنها را از ترکیه خارج کرده و با فریب و نیرنگ به بغداد ببرد؟؟

اما اینکه منبع اطلاعات این خانم کسانی است که از اردوگاههای سازمان گریخته اند فاقد هر گونه دلیل و مدرکی است بویژه همۀ کسانی که از میان این افراد به ایران رفته اند به چنگ دستگاه اطلاعات ایران افتاده و مهره ای در دست آن شده اند که هر طور می خواهد آنها را به حرکت در می آورد و اطلاعاتی دروغین و ساختگی به آنها القا می کند.

این خانم در نامه اش نوشته است: “به نظر می‌رسدکمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد مستقر در بغداد هم بطور یک‌جانبه ازفرقۀ رجویدفاع می‌کند درصورتی که مطابق قوانین حقوق بشر بایستی برای استیفاء حقوق خانواده‌ها و بویژه حق ملاقات با فرزندانشان تلاش کند اما متأسفانه علی‌رغم درخواست‌های مکرر ما که به‌صورت ارسال ایمیل و نیز تماس تلفنی بوده است؛ در این راستا کمیساریا کوچکترین همکاری با ما خانواده‌ها ننموده است”.

این سخن پرده از واقعیت موضع دو برادر خانم ماه منیر بر می دارد چرا که دفتر کمیساریا دهها مصاحبه با افراد سازمان یعنی ساکنان اشرف و لیبرتی به عمل آورده و از موضع واقعی آنها اطمینان حاصل کرده است. کمیساریا یک نهاد وابسته به سازمان ملل متحد می باشد و نمی تواند هیچکس را مجبور به رفتاری برخلاف باورهایش بکند.

همچنین سخن این خانم مبنی بر اینکه سازمان مجاهدین خلق مانع انتقال افرادش به آلبانی می شود ادعایی بیش نیست زیرا تا ماه گذشته بیش از ۱۱۰۰ مجاهد اردوگاه لیبرتی را ترک کرده و سریهای دیگری نیز طبق اظهارات دفتر یونامی و کمیساریای پناهندگان به آنان خواهند پیوست و همۀ جهان به این واقعیت واقف است واقعیتی که خانم ماه منیر در نامه اش که من یقین دارم در دفاتر اطلاعات ایران نوشته شده است می خواهد آن را بزداید.

این خانم صحبت از نگرانیش در مورد برادرانش می کند. این ادعا هم صحت ندارد زیرا همۀ آنها که اطلاعات ایران آنها را به عراق آورده و دم در اشرف و بعد هم لیبرتی جمعشان کرده است پلاکاردها و بلندگوهایی در دست داشتند که ساکنان را به منهدم کردن اردوگاه و سوزاندن آن و دار زدن تمام افراد آن تهدید می کردند و این رویدادها با صدا و تصویر ضبط شده اند. آیا این است نگرانی کسانی که ادعا می کنند خانواده های افراد مجاهدین خلق در اشرف و بعد هم لیبرتی هستند؟؟

ما با افشای این واقعیتها به تغییر مسیرهای انتقام و سوق دادن ادعاهای دروغین به سوی راههای انسانی مبنی بر رسیدگی به مسألۀ ساکنان لیبرتی فرا می خوانیم ساکنانی که به علت فشارهای اعمال شده بر آنها از سوی کمیتۀ سرکوب به ریاست مشاور امنیت ملی فالح فیاض درد و رنج شدیدی را تحمل می کنند کمیته ای که از سوی آنان متهم به فرمانبرداری از سفارت ایران در رابطه با محرومیتهای اعمال شده بر آنان می باشد و جزئیات آن در رسانه های متعدد عراقی و عربی و خارجی افشا شده است.

در پایان می خواهم به همکاران رسانه ای ام بگویم که منتشر کردن چنین نامه هایی و ادعاهای باطل مندرج در آنها بدون تحقیق و اطمینان از درست بودن آنها تنها در خدمت نقشه های اطلاعات ایران به منظور کشتار خونین ساکنان لیبرتی است و بهانه برای مزدوران محلی رژیم ایران فراهم می کند تا این افراد بی دفاع و مسالمت جو را مورد تهاجم قرار بدهند و شما تعداد حملات علیه اردوگاههای اشرف و لیبرتی را به یاد می آورید که أخرین آن در نوامبر سال گذشته بود که شبه نظامیان محلی وابسته به ایران هشتاد موشک به اردوگاه لیبرتی شلیک کردند که منجر به کشته شدن ۲۶ نفر از ساکنان اردوگاه شد.

همچنین ما از آقای نخست وزیر حیدر العبادی می خواهیم که به چنین نامه هایی توجه نکنند. باردیگر از همکاران رسانه ای ام سپاسگزارم و ارجشان می نهم و برایشان درود می فرستم و آرزوی موفقیت و پیشرفت برایشان دارم

(پایان)

*** 

خانواده ها بیرون کمپ لیبرتی ژانویه ۲۰۱۶

https://youtu.be/tpaXueZ9WAc

کیهان لندن – مسئول واقعی حمله به لیبرتی کیست؟

https://youtu.be/26Mps-OQLTU

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=23435

نامه خواهران ایران پور به کمیساریا و درخواست عکس

پیوند رهایی، اول فوریه ۲۰۱۶:…  ما سیزده سال است دو برادر عزیزمان احمدرضا و محمد رضا ایران ‌پور را ندیده‌ایم؛ اکنون درخواست می‌کنیم یک عکس جدید دونفره از آنها برای ما بفرستید تا حداقل قیافه‌ی آنها را پس از سال‌ها ببینیم. آیا کارفرمای شما فرقه‌ی رجوی (MKO) این اجازه را به‌شما می‌دهد؟؟؟ ما منتظر ارسال عکس‌ها از برادرانمان هستیم. هر زندانی هم می‌تواند برای خانواده‌اش عکس ارسال کند …

خانواده ها کمپ لیبرتی سپتامبر 2015Rajavi tortures Camp Liberty residents in Iraq by denying family contact

لینک به منبع

نامۀ خواهران ایران پور به کمیساریای عراق:

لا اقل عکس جدیدی از برادرانمان در لیبرتی برایمان بفرستید!!

بنام خداوند مهربانمان که تنها پشتیبان ما است

کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد در عراق

با سلام

ما راحله و ماه منیر ایران‌پور هستیم خواهران احمدرضا و محمد رضا ایران ‌پور که در کمپ لیبرتی اسیرند. ما مدام برای شما نامه می‌نویسیم اما تاکنون بما جواب نداده‌اید. تعداد نامه‌هایمان از شماره خارج است. ما به عراق آمدیم اما شما هیچ توحهی به‌ ما نکردید. نه تنها برادرانمان را به‌ما نشان ندادید که حتی اجازه ملاقات با خودتان را هم به‌ما ندادید. شما نامه‌های ما را هم تحویل نگرفتید.

ملاقات با اعضای خانواده جزء حقوق انسانی ماست که شما ما را از آن محروم ساختید. اکنون از شما یک خواسته‌ی بسیار کوچک داریم. آیا این خواسته‌ی کوچک دو خواهر دلتنگ را اجابت می‌کنید؟؟؟؟

ما سیزده سال است دو برادر عزیزمان احمدرضا و محمد رضا ایران ‌پور را ندیده‌ایم؛ اکنون درخواست می‌کنیم یک عکس جدید دونفره از آنها برای ما بفرستید تا حداقل قیافه‌ی آنها را پس از سال‌ها ببینیم.

آیا کارفرمای شما فرقه‌ی رجوی (MKO) این اجازه را به‌شما می‌دهد؟؟؟

ما منتظر ارسال عکس‌ها از برادرانمان هستیم. هر زندانی هم می‌تواند برای خانواده‌اش عکس ارسال کند.

شما می‌گویید این‌ها زندانی نیستند و پناهنده‌اند هیچکدام از قوانین مربوط به پناهندگان هم ناقض این درخواست نیست.

حالا که مطابق خواست فرقه‌ی رجوی(MKO) نمی‌خواهید ما برادرانمان را ببینیم پس حداقل عکس جدیدی از ایشان برای ما ارسال کنید.

راحله و ماه‌منیر ایران ‌پور از ایران، شیراز

۳۰ ژانویه ۲۰۱۶

***

خانواده ها کمپ لیبرتی مجاهدین خلق نوامبر 2015Mrs. Akafian, Camp Liberty, 2015
Families at Camp Liberty say ‘meeting our loved ones is a fundamental human right’

Mrs. Mahnaz Akafian, UK Parliament 2008
Support Iraqi Government Plans for Camp Ashraf Victims

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=22852

نامه خانم ماه منیر ایران پور به بان کی مون

ماه منیر ایرانپور، پیوند رهایی، سی ام دسامبر ۲۰۱۵:… اکنون برادران من در کمپ لیبرتی محصورند. از سال ۲۰۰۲ تاکنون خانواده‌ی ما و بویژه مادرم ده‌مرتبه به عراق برای دیدن برادرانم سفر کرده‌ایم اما سازمان MKO مانع ملاقات ما می‌شود. آقای رئیس بنظر می‌رسد؛ کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد مستقر در بغداد هم بطور یک‌جانبه از MKO دفاع می‌کند درصورتی که مطابق قوانین حقوق بشر بایستی …

Mrs. Mahmonir Iranpour, UK Parliament 2008. Support Iraqi Government Plans for Camp Ashraf Victims

نامۀ خواهر احمد رضا و محمد رضا ایران پور

از اسرای فرقۀ رجوی در لیبرتی

25

به دبیر کل ملل متحد

به نام خدا

جناب بان کی‌مون دبیرکل محترم سازمان ملل متحد؛

با سلام و احترام من ماه‌منیر ایران‌پور هستم از کشور ایران و شهر شیراز. این نامه و درخواستی ملتمسانه است برای تقاضای کمک از شما به‌عنوان دبیر کل سازمان ملل متحد. دوتن از برادران من به نام‌های احمدرضا ایران‌پور و محمدرضا ایران‌پور در دی ماه سال ۱۳۸۱ (‌دسامبر ۲۰۰۲) بقصد ساختن آینده‌ای روشن‌تر کشورمان را ترک و به ترکیه رفتند تا از آنجا عازم کانادا یا یکی از کشورهای اروپایی بشوند اما متأسفانه توسط عوامل سازمان مجاهدین خلق MKO صید و فریب خورده و به کشور عراق و کمپ اشرف برده شدند. ما تا مدت‌ها از سرنوشت ایشان بی‌اطلاع بودیم تا اینکه از طریق افرادی که آن زمان از اشرف گریخته بودند از وضعیت آنها مطلع شدیم.

اکنون برادران من در کمپ لیبرتی محصورند. از سال ۲۰۰۲ تاکنون خانواده‌ی ما و بویژه مادرم ده‌مرتبه به عراق برای دیدن برادرانم سفر کرده‌ایم اما سازمان MKO مانع ملاقات ما می‌شود. آقای رئیس بنظر می‌رسد؛ کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد مستقر در بغداد هم بطور یک‌جانبه از MKO دفاع می‌کند درصورتی که مطابق قوانین حقوق بشر بایستی برای استیفاء حقوق خانواده‌ها و بویژه حق ملاقات با فرزندانشان تلاش کند اما متأسفانه علی‌رقم درخواست‌های مکرر ما که به‌صورت ارسال ایمیل و نیز تماس تلفنی بوده است؛ در این راستا کمیساریا کوچکترین همکاری با ما خانواده‌ها ننموده است. آقای رئیس شما می‌دانید که کشور عراق بسیار ناامن است و از سویی در چندسال اخیر شاهد حمله‌های تروریستی به کمپ لیبرتی بوده‌ایم و ما به‌شدت نگران جان و سلامتی برادرانم احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور هستیم. البته ما سازمان MKO را مسئول کشته شدن تعدادی از افراد محصور در لیبرتی در حملات اخیر می‌دانیم زیرا تعلل ایشان در اعزام افراد به آلبانی باعث چنین پیامدهای دلخراشی شده است و بنظر می‌رسد برای مسئولین این سازمان جان فرزندان ما هیچ اهمیتی ندارد؛ فلذا از شما ملتمسانه درخواست می‌کنیم اولاً شرایط اعزام فرزندان ما را از کمپ لیبرتی به هر نقطه‌ی امنی که سازمان ملل تعیین کند تسریع فرمایید و ثانیاً شرایط ملاقات حضوری اعضاء خانواده‌ی ما را با احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور بدون حضور عوامل MKO فراهم نمایید.

آقای دبیر کل،

پدر و مادر من بسیار پیر و بیمار هستند و حدود سیزده سال است که فرزندان دربند خود احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور را ملاقات نکرده‌اند من ملتمسانه از شما خواهش می‌کنم به من و خانواده‌ام کمک کنید. قبلاً بخاطر توجه و مساعدتتان از شما سپاسگزاری می‌کنم و از خدای خود می‌خواهم شما را در راه وصول به اهداف بشردوستانه و انسانیتان یاری کند.

ماه‌منیر ایران‌پور

یکشنبه ۲۹ آذر۱۳۹۴ مصادف با ۲۲دسامبر ۲۰۱۵ ایران. شیرازیراز

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=22994

نامه های دیگری از خانواده های اسرای رجوی در لیبرتی به کمیساریا و سازمان ملل

پیوند رهایی، ششم ژانویه ۲۰۱۶:… اعرض سلام، خدمت شما مادری هستم که به مدت ۱۸ سال درفراق فرزندم می سوزم، او دراسارت ۳۸ سال عمرخود را از دست داده، چندین مرتبه، به اشرف رفتم وموفق به دیدار او هم نشدم تمام تلاش خودم را درحد یک مادر کردم عاجزانه خواهشمندم به فرزندمان کمک کنید کسی نمی تواند حتی حال ما را بفهمد. یاریمان کنید تا بتوانند باقی عمرشان را دروطن خودشان سپری کنند. چه کسی …

لینک به منبع (و متون انگلیسی)

نامه های دیگری از خانواده های اسرای رجوی در لیبرتی به کمیساریا و سازمان ملل

نامه های خانواده های: بهشتی، عینی، فروزنده، امینی و نوروزی

دبیر کل محترم ملل متحد جناب آقای بان کی مون؛

با سلام، اینجانب نرگس بهشتی خواهرمصطفی ومرتضی بهشتی می باشم که ۱۵ سال است درحسرت دیدار باعزیزانم می سوزم. متأسفانه درسال ۹۰ برادرعزیزم مرتضی بهشتی را در درگیری که در سال ۲۰۱۱ پادگان فرقۀ رجوی در عراق به نام «اشرف» پیش آمد از دست دادم برادر دیگرم مصطفی در لیبرتی اسیر است وسالها درانتظار دیدار یا یک تماس تلفنی هستیم من دراین سالها به تمامی مجامع بین المللی درخواست خودم را اعلام کردم دراین نامه هم ازشما درخواست می کنم هرچه زودتربرادرمن را ازچنگال رجوی آزاد کنید نگذارید عزیزان ما به سرنوشت مرتضی ها دچارشوند. این درخواست یک خواهری است که یک برادرش رادرفرقۀ رجوی ازدست داده و برادر دیگرش چندین بار در حملات زخمی شده است. خواهش میکنم وجدانهایتان را بیدار کنید وعزیزان ما را نجات دهید.

با احترام – نرگس بهشتی

۳ ژانویه ۲۰۱۶

***

ریاست محترم کمیساریای عالی پناهندگان

باسلام و ادب

ماخانواده یکی از فریب خوردگان واسیران دست سازمان مجاهدین (Mko) می باشیم. برادر ما حسین عینی ازسال ۱۳۶۸ در چنگال این سازمان مخوف گرفتار می باشد والآن درکمپ لیبرتی هیچ گونه امنیت جانی ندارد وهنگامی که در کمپ اشرف به سر می بردند بارها خواستیم که با ایشان ملاقات داشته باشیم اما سران فرقه اجازۀ هیچ گونه تماس ومراوده ای به ما ندادند لذا از شما تقاضا داریم امکان ملاقات وحتی تماس تلفنی را برای ما خانوادۀ چشم انتظار فراهم نمایید. بدیهی است این یک حق مبرهن و مشروع برای هر انسانی در حقوق بشر می باشد.

خانواده حسین عینی – قزوین- ایران

۲ ژانویه ۲۰۱۶

***


ریاست محترم کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد – ژنو

باعرض سلام، خدمت شما مادری هستم که به مدت ۱۸ سال درفراق فرزندم می سوزم، او دراسارت ۳۸ سال عمرخود را از دست داده، چندین مرتبه، به اشرف رفتم وموفق به دیدار او هم نشدم تمام تلاش خودم را درحد یک مادر کردم عاجزانه خواهشمندم به فرزندمان کمک کنید کسی نمی تواند حتی حال ما را بفهمد. یاریمان کنید تا بتوانند باقی عمرشان را دروطن خودشان سپری کنند. چه کسی جان این جگرگوشه هایمان راتضمین میکند که دوباره مورد حمله قرار نگیرند؟ هربار که حمله ای صورت میگیرد ما مادران وپدران وخواهران وبرادران تا لحظه مرگ می رویم.

با تشکر از شما

مادر شهاب فروزنده از کرمانشاه

۵ ژانویۀ ۲۰۱۶

***

photo 2016-01-04 08-24-51


جناب آقای بان کی مون، دبیر کل ملل متحد؛

با سلام وعرض تبریک سال نو میلادی،،، امیدواریم به انسانیت کسانی که در جایگاه برطرف کردن مشکلات دیگران از تمام امکانات و اختیارات خود قرار دارند و باید از هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نکنند، جناب آقای بان کی مون دبیر کل ملل متحد خواهشمندیم نسبت به ملاقات فرزندمان غلام رضا شکری که ۲۶ سال گرفتار در سازمان مجاهدین مستقر در لیبرتی عراق می باشد ما را یاری فرمایید. با تشکر فراوان.

مادر رنج دیده و چشم انتظار، زمرد امینی

۳ ژانویۀ ۲۰۱۶

photo 2016-01-04 08-23-48

***

photo 2016-01-06 06-07-29

photo 2016-01-06 06-05-22

کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان مستقر در بغداد

موضوع: درخواست ملاقات با محمد جواد نوروزی ساکن کمپ لیبرتی

این درخواستی است از سوی اینجانب محمد نقی نوروزی ساکن ایران , برای ملاقات با پسرم محمد جواد نوروزی ساکن کمپ لیبرتی عراق ,

مدت ۲۸ سال است پسرم محمد جواد نوروزی را که سابقاً در کمپ اشرف بود و فعلاً ساکن لیبرتی است ندیده ام حتی تصویرش را ندیده و صدایش را نشنیده ام، از کمیسر محترم درخواستی بشرح ذیل دارم :

۱- اولاً ترتیب ملاقات بدهید تا بتوانم پسرم را حضوری ملاقات نمایم.

۲- آدرس ایمیل و شماره تلفن مرا به ایشان برسانید. دهها بار با مدیریت تحت نظارت لیبرتی تماس گرفته ام و شماره تلفن من و نام و نام خانوادگی ام را یادداشت نموده اند.

۳- با من صوتی و تصویری ارتباط بگیرد ,مثلاً از طریق اسکایپ و غیره.

۴- با ایشان در لیبرتی ملاقات کنید و خبر سلامتی خانواده اش را به وی و متقابلاً خبر سلامتی پسرم را به من برسانید.

در پایان یادآور می شوم شما مسئول حفظ جان پسرم هستید و باید به من پاسخگو باشید. همچنین من شهروند مستقل ساده ایرانی و به هیچ یک از نهادهای دولتی و نظامی وابسته نیستم.

این درخواست من صرفاً ملاقات و دیدار خانوادگی است و از احساس عاطفی بنده نشأت می گیرد.

photo 2016-01-06 06-07-42من می خواهم پس از ۲۸ سال تنها ۲۰ دقیقه با پسرم ملاقات و دیدار داشته باشم و تعهد می نمایم در بیست و یکمین دقیقه محل ملاقات را ترک کنم.

این درخواست جزئی و قابل اجرا می باشد.لطفاً اقدام کنید.

شماره تماس : ۹۳۸۲۱۴۶۰۸۰۰۰۹۸

محمد نقی نوروزی ساکن ایران استان گیلان

۴ ژانویۀ ۲۰۱۶

***

همچنین:

جمع بندی از آخرین وضعیت کمپ لیبرتی و آلبانی (ویدئو قسمتهای اول و دوم)

پیوند رهایی، اول ژانویه ۲۰۱۶:…  شرکت کنندگان در میزگرد: آقایان قربانعلی حسین نژاد از مسئولین قدیمی و مترجم ارشد جدا شدۀ بخش روابط خارجی فرقۀ رجوی عیسی ازاده از فرماندهان و مسئولین سابق در فرقه محمد رزاقی عضو سابق فرقه و فعال حقوق بشر در فرانسه دسامب
 
 
ماه منیر ایرانپور، پیوند رهایی، سی ام دسامبر ۲۰۱۵:… اکنون برادران من در کمپ لیبرتی محصورند. از سال ۲۰۰۲ تاکنون خانواده‌ی ما و بویژه مادرم ده‌مرتبه به عراق برای دیدن برادرانم سفر کرده‌ایم اما سازمان MKO مانع ملاقات ما می‌شود. آقای رئیس بنظر می‌رسد؛ کمیساریای عالی پناهندگان
 
 
پیوند رهایی، بیست و هشتم دسامبر ۲۰۱۵:… اسلام، در سال ۱۳۶۸ هجری شمسی فرزندم جواد عرب درگی متولد ۱۳۴۸ که آن زمان نوجوان ۱۹ساله یی بیش نبود به بهانه کار پردرآمد وبه دروغ «برای مدت ۲ماه» توسط سازمان مجاهدین خلق فریب خورده وربوده وبه پادگان اشرف درعراق منتقل شد ازآن زمان تا کنون علیرغم تلاش وپیگیری و درخواستهای
 
 
پیوند رهایی، پاریس، هجدهم دسامبر ۲۰۱۵:… رام الله – دنیا الوطن: خانم فرشته خلج هدایتی از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق طی بیانیه ای جدایی خودش را از صفوف این سازمان اعلام کرد. وی به مدت سی سال در قرارگاههای مختلف سازمان در عراق عضو و مسئول بالایی بوده است. اطلاعیۀ وی که در صفحۀ
 
 
پیوند رهایی، شانزدهم دسامبر ۲۰۱۵:…  روز گذشته سه شنبه ۲۴ آذر ۹۴ برابر با ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ یک سری ۲۶ نفره توسط کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد از کمپ لیبرتی به شهر تیرانا پایتخت کشور آلبانی انتقال یافتند. بدینگونه مجموع منتقل شدگان این مرحله طی بیش از سه ماه گذشته از کمپ لیبرتی عراق به کشور