ماجرا‌های عشقی مجاهدین خلق و دیگر افراطی ها

ماجرا‌های عشقی مجاهدین خلق و دیگر افراطی ها

ماجرا‌های عشقی مجاهدین خلق و دیگر افراطی هامزدا پارسی، انجمن نجات، مرکز فارس، پنجم مارس 2020:… متحدین افراطی دیگری نیز برای مجاهدین خلق وجود دارند. سال گذشته در گزارشی در وبسایت میدل ایست آی آمد: « به عنوان گروهی که مدافع برابری جنسیتی است و می‌گوید اصلی‌ترین گروه دمکراسی خواه ایرانی است، مجاهدین خلق کار چندانی برای پنهان کردن روابطش با حکومت فوق محافظه کار و استبدادی عربستان سعودی، انجام نمی‌دهد. در گردهمایی‌های مجاهدین خلق غالبا سخنرانان طرفدار سعودی‌ها یا گاهی حتی مقامات سعودی حضور دارند.» همچنین، مسعود خدابنده ، از اعضای ارشد سابق مجاهدین خلق، سال گذشته در مصاحبه ای با نشریه لبنانی البوابه از جزئیات کمک های مالی عربستان سعودی به مجاهدین خلق از جمله شبکه های قاچاق و معاملات بازار سیاه، پرده برداشت. ماجرا‌های عشقی مجاهدین خلق و دیگر افراطی ها 

ماجرا‌های عشقی مجاهدین خلق و دیگر افراطی هامجاهدین خلق (فرقه رجوی)؛ دوستان پرسش‌برانگیز واشینگتن

ماجرا‌های عشقی مجاهدین خلق و دیگر افراطی ها

انجمن نجات مرکز فارس14 اسفند 1398

لینک به متن انگلیسی:

افراط گرایی به معنای دفاع از عقاید و رفتارهای افراطی است. در جهان سیاست، گروه‌های افراطی شامل چپ‌های افراطی، راست های افراطی، رادیکال‌ها، مرتجع‌ها، بنیادگراها و متعصبین می شود. تشکیلات مجاهدین خلق می تواند به نوعی در همه این دسته ها قرار بگیرد.

پایه‌های اعتقادی مجاهدین خلق، چنان که ادعا می کنند بر مبنای جامعه بی طبقه و مارکسیسم است و این پایه‌های فکری آن‌ها را در دست چپ‌های افراطی قرار می‌دهد. آن ها در عقاید مذهبی شان به شدت مرتجع و رادیکال هستند؛ معتقد به سنتی ترین نسخه مذهب هستند که در آن زنان باید در محیط‌های کاملا جداگانه از مردان زندگی کنند؛ مردان مجرد بمانند اما رهبر مجاز است که چندین همسر داشته باشد.

این گروه ساختاری فرقه ای دارد که اعضایش متعصبانه رهبری غایب از نظرشان مسعود رجوی را می‌پرستند. نیازی نیست که یادآور شویم که مجاهدین خلق خصایص گروه های بنیادگرا را نیز در خود دارد و بدین ترتیب، بدون شک جنبشی افراط گرا است.

مطالعه سوابق و عملکرد مجاهدین خلق، نشان می دهد که این گروه با بیشتر گروه‌های افرادطی در کل گستره طیف‌های سیاسی نقاط مشترکی دارد و با مروری بر تاریخچه این گروه نی در می‌یابیم که تا حد زیادی به مثابه یک گروه افراطی عمل کرده است. تازه ترین مطلبی که در وبسایت گلوبال ریسرچ درباره این تشکیلات منتشر شده است نشان می‌دهد که خشونت افراط گرایانه در موجودیت این گروه نهادینه شده است.

ماجرا‌های عشقی مجاهدین خلق و دیگر افراطی هارابرت فانتینا در تبیین موضع رو به‌ ضعف مجاهدین به این واقعیت اشاره می‌کند که این گروه در حال از دست‌دادن پایگاه‌های خود در کشورهای اروپایی است. وی در این خصوص از دست‌رفتن جا پای مجاهدین در اسپانیا در پی افشاگری‌ها درخصوص ارتباط آن با حزب افراطی ووکس، منع آلمان از برگزاری تظاهرات در این کشور و تجدیدنظر فرانسه در اجازه‌دادن به رهبران گروه برای برگزاری مراسم سالانه در پاریس را بر می‌شمارد.

رابرت فانتینا که نویسنده و فعال بین المللی صلح و حقوق بشر است در گلوبال ریسرچ درباره اتحاد میان مجاهدین خلق و چهره‌های راست افراطی مثل رودی جیولیانی در آمریکا هشدار می‌دهد: « یک شهروند دیگر آمریکا ، شهردار سابق نیویورک رودی جیولیانی، وکیل شخصی رییس جمهور آمریکا دانلد ترامپ مجاهدین خلق را «حکومت در تبعید» می خواند. ظاهرا جولیانی توانایی تمیز دادن میان حقیقت و دورغ، خیال و واقعیت را از دست داده است؛ البته با توجه به اینکه چه کسی او را استخدام کرده است، این موضوع شگفت آور نیست.»

چنانچه فانتینا به درستی بیان می کند، گروه افراطی مجاهدین خلق مسئول مرگ دست کم 12000 ایرانی است. او در ادامه این سول را مطرح می کند: « بنابراین جیولیانی می‌گوید مشکلی ندارد که یک ملت 81 میلیونی توسط تروریست‌ها رهبری شود؟ احتمالا مشکلی ندارد چراکه او خودش هم رهبر بزرگترین سازمان تروریستی در دنیا است»

فانتینا از متحد افراطی دیگر مجاهدین خلق نیز نام می برد: اسرائیل، کشوری که دشمن ایران است و طبیعی است که دوست مجاهدین خلق باشد. این نویسنده با ارجاع به گزارش ان بی سی نیوز درباره حمایت مالی اسرائیل از مجاهدین خلق نتیجه می‌گیرد که آمریکا و اسرائیل برای حمایت از مجاهدین خلق با یکدیگر همکاری می‌کنند. وی می‌نویسد: « به‌نظر طبیعی می‌رسد چون اسرائیل هم به مانند آمریکا یک رژیم سرکوبگر و وحشی است که قوانین بین المللی بی شماری را نقض کرده است و همواره حقوق ملت فلسطین را به فجیع ترین شکل ممکن نقض می کند. و چون آمریکا سالانه 3 میلیارد دلار کمک مالی به اسرائیل می کند، می‌توان مطمئن بود که مقداری از این پول راه خود را به سوی مجاهدین پیدا می کند.» این نویسنده آلبانی را نیز ابزاری در دستان آمریکا و مکانی برای هزینه کردن پول‌ها برای حفظ مجاهدین خلق برای روز مبادا می‌داند.

متحدین افراطی دیگری نیز برای مجاهدین خلق وجود دارند. سال گذشته در گزارشی در وبسایت میدل ایست آی آمد:

« به عنوان گروهی که مدافع برابری جنسیتی است و می‌گوید اصلی‌ترین گروه دمکراسی خواه ایرانی است، مجاهدین خلق کار چندانی برای پنهان کردن روابطش با حکومت فوق محافظه کار و استبدادی عربستان سعودی، انجام نمی‌دهد. در گردهمایی‌های مجاهدین خلق غالبا سخنرانان طرفدار سعودی‌ها یا گاهی حتی مقامات سعودی حضور دارند.»

همچنین، مسعود خدابنده ، از اعضای ارشد سابق مجاهدین خلق، سال گذشته در مصاحبه ای با نشریه لبنانی البوابه از جزئیات کمک های مالی عربستان سعودی به مجاهدین خلق از جمله شبکه های قاچاق و معاملات بازار سیاه، پرده برداشت.

افشای کمک مالی هنگفت عربستان به گروهک تروریستی منافقین (مجاهدین خلق، فرقه رجوی)ا

و نهایتا تازه‌ترین افشا‌گری‌ها درباره روابط مجاهدین خلق با دیگر گروه‌های افراطی را روزنامه الپائیس اسپانیا انجام داد. در ژانویه سال جاری، این پایگاه خبری گزارش داد که دو تن از نمایندگان مجلس اسپانیا حقوق بالغ بر 65 هزار یورو از حزب افراطی راست گرای وکس دریافت کرده اند که منبع آن شورای ملی مقاومت بوده است.

ماجرا‌های عشقی مجاهدین خلق و دیگر افراطی هاروزنامه اسپانیایی “ال پائیس” ابعاد جدیدی از کمک‌های مالی مجاهدین خلق به رهبران حزب وُکس، حزب راست افراطی اسپانیا فاش ساخته است.

کاترین شکدم در سایت سیتیزن تروث سعی می کند پاسخی برای این پرسش پیدا کند که چه چیزی باعث می شود که مجاهدین خلق به عنوان یک گروه اسلامی با عقاید چپ افراطی با یک حزب ضد اسلامی راست افراطی مانند وکس – هر دو در دو سر طیف افراط گرایی—با یکدیگر همبستر می شوند. او مباحثی از یک محقق انگلیسی به نام جولیا ابنر مطرح میکند که جالب توجه است. ابنر درباره گروه های افراطی اسلامی و غیر اسلامی می گوید: « راست افراطی و اسلامگراهای افراطی هر دو زمانیکه دشمنان قسم خورده‌شان عملیات تروریستی علیه شان انجام می دهند، سود می برند. هر دوی این گروه‌ها می‌خواهند شکاف و هرج و مرج بیشتری در جامعه ببینند. هنگامی که جوامع بهراسند، هنگامیکه جوامع دچار تفرقه شوند، در برابر عقاید گروه های افراطی آسیب پذیر تر می شوند.»
به نظر می سد که برای مجاهدین خلق فرقی نمی‌کند که دوستانش از گروه‌های ضد مسلمان صهیونیستی باشند یا وهابی‌های سعودی یا راست‌های افراطی در اسپانیا و آمریکا. آن ها به دنبال نفوذ در میان شکاف‌های جوامع هستند چون به دلیل سوابق تاریک و پرخشونتشان راه مستقیمی برای جلب حمایت توده‌ها نمی‌یابند.

مزدا پارسی

ماجرا‌های عشقی مجاهدین خلق و دیگر افراطی ها

لینک به منبع

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/لابی-های-فرقه-رجوی-،-گربه-هایی-که-محض-رض/

لابی های فرقه رجوی ، گربه هایی که محض رضای خدا موش نمیگیرند

لابی های فرقه رجوی ، گربه هایی که محض رضای خدا موش نمیگیرندغفور فتاحیان، انجمن نجات از فرقه ها، پاریس، پنجم فوریه 2020:… چند روز پیش در سایت های مختلف خواندم که یک روزنامه اسپانیایی به نام «ال پائیس» ابعاد جدیدی از حمایتهای مالی سازمان مجاهدین (فرقۀ رجوی) به رهبران حزب وکس حزب راست افراطی اسپانیا را فاش ساخته است. بر اساس این روزنامه سازمان مجاهدین خلق افزون بر یک میلیون یورو کمک های گسترده برای تأسیس و استقرار این حزب راست افراطی پرداخت کرده است. یادآوری می شود که سال گذشته نیز فاش شده بود که سازمان مجاهدین (فرقۀ رجوی) به دو نفر از رهبران این حزب که اکنون نماینده کنگره اسپانیا هستند به مدت هشت ماه به طور مخفیانه حقوق ماهانه پرداخت کرده است. میزان حقوق سازمان مجاهدین به این دو رهبر حزب راست افراطی طی این مدت در حدود 65 هزار یورو بوده است. لابی های فرقه رجوی ، گربه هایی که محض رضای خدا موش نمیگیرند

لابی های فرقه رجوی ، گربه هایی که محض رضای خدا موش نمیگیرندNCRI MEK Terror Group Paid VOX MPs Salaries

لابی های فرقه رجوی ، گربه هایی که محض رضای خدا موش نمیگیرند

کسانی که سر و سری با فرقۀ رجوی دارند همگی از آن پول می گیرند

هیچ گربه ای در راه خدا موش نمی گیرد

نوشتۀ غفور فتاحیان عضو قدیمی جداشده از فرقۀ رجوی

چند روز پیش در سایت های مختلف خواندم که یک روزنامه اسپانیایی به نام «ال پائیس» ابعاد جدیدی از حمایتهای مالی سازمان مجاهدین (فرقۀ رجوی) به رهبران حزب وکس حزب راست افراطی اسپانیا را فاش ساخته است. بر اساس این روزنامه سازمان مجاهدین خلق افزون بر یک میلیون یورو کمک های گسترده برای تأسیس و استقرار این حزب راست افراطی پرداخت کرده است.

یادآوری می شود که سال گذشته نیز فاش شده بود که سازمان مجاهدین (فرقۀ رجوی) به دو نفر از رهبران این حزب که اکنون نماینده کنگره اسپانیا هستند به مدت هشت ماه به طور مخفیانه حقوق ماهانه پرداخت کرده است. میزان حقوق سازمان مجاهدین به این دو رهبر حزب راست افراطی طی این مدت در حدود 65 هزار یورو بوده است.

این موضوع برای ما جدا شدگان که با شیادیها و شگردهای این فرقه آشنایی کامل داریم کاملا طبیعی است زیرا این فرقه برای به دام انداختن این عناصر دو چیز دراختیار دارد یکی پول و دیگری زن که برای به دام انداختن و به خدمت گرفتن لابیها از آنها استفاده میکند همچون جولیانی که سالیان قبل توسط فیهمه اروانی به خدمت گرفته شده شده و تا همین امروز پادوی فرقۀ رجوی است و یا امثال جان بولتون و غیره زیاد است. فرقۀ رجوی همچنین افسران بازنشستۀ آمریکایی را هم زمانی که در اشرف بودند با پول خریداری می کرد و این را تمام مسئولین سازمان در اشرف به ما بیان می کردند بطوریکه وقتی می خواستند پز بدهند می گفتند توان سازمان آنقدر زیاد است که ما بولتون را خریدیم و فردای آزادی ایران هم کاری نمی تواند علیه ما بکند زیرا ما تمام اسناد و مدارک پرداخت پول را داریم یعنی اینکه هیچ کسی مفتی برای ما کار نکرده است.

آن زمان که ما در عراق بودیم بعد از سرنگونی صدام حسین و محاصرۀ پادگان اصلی سازمان یعنی قرارگاه اشرف توسط نیروهای آمریکایی وگرفتن تمام سلاحهای ارتش دست ساز رجوی که دیگر هیچ کاری برای اسیران تحت سلطه رجوی باقی نمانده بود رجوی برای سرگرمی این اسیران یک سیستم در ست کرد که کارش آوردن افراد فقیر عراقی به داخل پادگان اشرف بود و به هر کدام از این افراد پول پرداخت میکرد که بستگی به میزان همکاری طرف عراقی داشت. بسیاری از این عراقیان که بیشتر از قشر فقیر بودند به پول و غذا نیاز فوری داشتند و فرقۀ رجوی هم از همین نهایت سوء استفاده را می کرد و کار سیاسی و تبلیغاتی خودش را روی این افراد پیاده می نمود. من خودم از نزدیک شاهد بودم که بسیاری از این افراد را که سواد خواندن و نوشتن نداشتند با پوشاندن لباس مناسب به فرانسه می فرستادند و به عنوان شیخ فلان عشیرۀ عراقی نزد اروپائیان آنها را لانسه می کردند تا بدینگونه از اروپایی ها کلاه برداری سیاسی کنند که مردم عراق از ما حمایت می کنند. سران فرقۀ رجوی پول کلانی هم به این افراد عراقی تحت عنوان شیوخ عشایر می دادند در حالیکه افراد داخل تشکیلات خود فرقه که همه چیزشان را برای رهبری جنایت کار این فرقه گذاشته بودند سالها بود پشت خرید یک جفت کفش مانده بودند ولی این فرقه برای چنین کسانی با دست باز خرج می کرد. تمام افراد اسیر در تشکیلات فرقه با این سیاست ناجوانمردانۀ فرقه رجوی مخالف بودند و می گفتند کسانی که با پول برای ما کار می کنند اصلا نمی شود روی آنها حساب کرد ما فقط پولمان را هدر می دهیم. ولی مسئولین سازمان می گفتند این خط رهبری سازمان است و کسی نباید در مقابل این خط بایستد. یک بار رحمان (عباس داوری) از سران قدیمی فرقۀ رجوی در یک نشست که برای همین منظور گذاشته بود تا افراد را در رابطه با به اصطلاح دستاوردهای این کار سازمان توجیه کند بسیاری از افراد مخالف بودند و این کار را بیهوده می دانستند. در آخر رحمان ناراحت شده و گفت این کار سیاسی ما چه در عراق و چه در خارج از کشور که انجام می دهیم هیچ دستاوردی و نتیجه ای هم نداشته باشد یک کار را انجام می دهد و آن اینکه جزّ جمهوری اسلامی را در می آورد یعنی این فرقه تمام زور خودشان را می زد و آنهمه پول خرج می کرد تا جزّ جمهوری اسلامی را در بیاورد!!.

یادم می آید که سالها پیش ازاین یعنی در زمان صدام، روزی برای مأموریتی از محل کار خودم قرارگاه اشرف به مقر بدیع زادگان (واقع در غرب بغداد محل اقامت مسعود و مریم رجوی) رفته بودم و چند روز در آنجا ماندم. مسعود رجوی با تعدادی از افراد در آنجا نشست گذاشته بود که من هم چون کاری نداشتم در آن نشست شرکت کردم. مسعود رجوی می گفت: همین چند وقت پیش نزد سید الرئیس (صدام حسین) رفته بودم، من به او عکس این بهنام (محمد سید المحدثین از سران فرقه) در کنار بیل کلیتون رئیس جمهور وقت آمریکا را نشان دادم و گفتم ما کار سیاسی خیلی قوی را پیش می بریم و در این زمینه تجربه داریم که صدام در جواب من گفت کارتان خوب است ولی اگر مبنا را صد بگیرید این یک است زیرا ارتباط با مردم در داخل ایران 99 است، باید به من نشان بدهید که در داخل ایران چقدر از شما حمایت می کنند؟!

رجوی در این نشست صدام را مسخره می کرد و می گفت که سید الرئیس این صاحب خانۀ ما از لحاظ سیاسی خیلی خیلی عقب است!!

لذا معلوم بود که صدام هم در آن زمان به کارهای پوشال رجوی که هیچ دستاوردی نداشته پشیزی ارزش قائل نبوده است.

اکنون هم با گذشت زمان مشخص شده که رجوی آن همه هزینه روی دلالان سیاسی و باز نشستگان بیکار آمریکا کرد ولی از آنها هیچ آبی برای این فرقه گرم نشد.

لابی های فرقه رجوی ، گربه هایی که محض رضای خدا موش نمیگیرند

لینک به منبع

***

همچنین: