متهم شدن سازمان مجاهدين خلق به نقض حقوق بشر در عراق و تكذيبيه اين سازمان + تحویل حکم قضایی تخلیه کمپ اشرف

متهم شدن سازمان مجاهدين خلق به نقض حقوق بشر در عراق و تكذيبيه اين سازمان + تحویل حکم قضایی تخلیه کمپ اشرف

بنیاد خانواده سحر به نقل از الیوم السابع و خبرگزاری بغداد، بیست و چهارم ژوئیه 2013: …  “مارتين كوبلر” فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد كه ماه آينده فرستاده شوراي امنيت سازمان ملل متحد در جمهوري كنگو خواهد بود، تصريح داشت كه سازمان ملل متحد شكايت هايي در خصوص فرماندهي اين سازمان ايراني در اردوگاه مذكور دريافت كرده است. كوبلر افزود “نقض حقوق بشر در …

(Massoud and Maryam Rajavi theMojahedin Khalq cult leaders)

The Life of Camp Ashraf,
Mojahedin-e Khalq Victims of Many Masters

متهم شدن سازمان مجاهدين خلق به نقض حقوق بشر در عراق و تكذيبيه اين سازمان

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (عربی)

الیوم السابع

چهارشنبه 17 ژوئيه 2013

فرستاده ويژه سازمان ملل متحد در عراق، سران سازمان مجاهدين خلق مخالف نظام ايران را به نقض حقوق بشر در اردوگاهي در عراق متهم كرد، اتهامي كه اين سازمان آن را نپذيرفته و آن را ادعايي بي پايه و عاري از حقيقت خوانده كه ممكن است خطري براي مخالفين در خارج به دنبال داشته باشد.

اعضاي اين سازمان كه در اردوگاه اشرف در شمال بغداد پايتخت عراق زندگي مي كردند، به اردوگاه لیبرتی در نزديكي بغداد منتقل شده اند و از دهها سال پيش تا سال گذشته در اردوگاه اشرف ساكن بودند.

اين براي چندمين بار است كه شوراي ملي مقاومت ايران، شاخه سیاسی سازمان خلق در اردوگاه لیبرتی از اوضاع اردوگاه و مشكلات امنيتي آن، شکایت می کند.

“مارتين كوبلر” فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد كه ماه آينده فرستاده شوراي امنيت سازمان ملل متحد در جمهوري كنگو خواهد بود، تصريح داشت كه سازمان ملل متحد شكايت هايي در خصوص فرماندهي اين سازمان ايراني در اردوگاه مذكور دريافت كرده است.

كوبلر افزود “نقض حقوق بشر در اردوگاه لیبرتی از سوي سران اين اردوگاه بسيار نگران كننده است و صدها گزارش به صورت روزانه ارائه شده که به محدوديت هاي شديد عليه زندگي ساكنان اردوگاه لیبرتی اشاره دارد”.

وي همچنين گفت: “تعداد زيادي از ساكنان اردوگاه به اطلاع ناظران سازمان ملل رسانده اند كه حق ترک اردوگاه يا مشاركت در عمليات اسكان مجدد را كه از سوي كميسارياي عالي سازمان ملل در امور پناهندگان پيشنهاد و ارائه مي شود را ندارند، كما اينكه حق برقراري ارتباط با نزديكان خود در خارج از عراق يا حتي در داخل اردوگاه را نيز ندارند.”

كوبلر اظهار داشت که برخي از ساكنان اردوگاه لیبرتی يادآور شده اند كه سران اردوگاه از دست يابي آنان به مراقبت های پزشكي ممانعت به عمل آورده اند و برخي ديگر توهين هاي لفظي و اشكال ديگري از اهانت ها به آنها شده است که این مساله به سبب اختلاف با فرماندهان اردوگاه يا به خاطر ابراز تمايل در خصوص ترك اين اردوگاه بوده است.

سازمان مجاهدين خلق كه سال گذشته از ليست سازمان هاي تروريستي ايالات متحده حذف شده است، خواستار نابودي رهبري ديني شيعه در ايران است و در صف نيروهاي صدام حسين در جنگ ايران و عراق كه از سال 1980 تا سال 1988 ادامه يافت، عليه ايران جنگيده اند.

هم اكنون نيز در سايه حكومت شيعي عراق كه پس از حمله تعدادي از قدرتها به سركردگي آمريكا به اين كشور و به دنبال نابودي حكومت صدام حسين در سال 2003 حكومت را دراين كشور به دست گرفت، اين سازمان مقبول نيست و از آن استقبال نمي شود وبرخي از مخالفان خارجي معتقدند در اينكه شايد بغداد آماده بازگرداندن آنها به ايران باشد، به اشتباه افتاده اند.

اردوگاه لیبرتی سال جاري دوبار مورد حمله موشكي قرار گرفته است كه يكي از اين حمله ها در ماه فوريه و ديگري ماه گذشته ميلادي بود و به دنبال آن حدود 10 تن از ساكنان كشته و 71 تن ديگر نيز زخمي شدند.

اين در حالي است كه “شاهين قبادی” سخنگوي شوراي ملي مقاومت ايران، درستي اظهارات كوبلر را رد كرده است. مخالفان ايراني مدتهاست كوبلر را به دروغگويي و سرپوش گذاشتن بر حقايق در خصوص اوضاع معيشتي آنها كه مي گويند در سطح پاييني قرار دارد، متهم مي كنند.

قبادی تصريح داشت “اين ادعاها بي پايه و اساس و عاري از حقيقت است و سازمان مقاومت ايران در 50 مناسبت مختلف، خواستار ارسال هيئتي مستقل براي كشف حقيقت و تحقيق در خصوص اين ادعاها و تمامي ادعاهاي دروغين ديگري كه كوبلر منتشر كرده شده است، اما نه كوبلر ونه حكومت عراق هيچ كدام با اجراي تحقيقات مستقل در اين خصوص موافقت نكرده اند.”

سخنگوي شوراي ملي مقاومت ايران افزود: “اظهارات كوبلر و ادعاهاي او، زمينه را براي حملات بيشتر به ساكنان بي گناه كمپ ليبرتي فراهم مي كند. كوبلر از طريق اين اظهارات اميد داشت كه شكايت هاي ساكنان كمپ ليبرتي به سازمان ملل متحد و نداي آنها براي تحقيق در خصوص رفتار وي مسكوت بماند” و سازمان ملل نيز از كوبلر دفاع كرد و اظهارات در خصوص سرپوش گذاشتن بر حقايق را نپذيرفت.

“مارتين نسيركي” سخنگوي سازمان ملل نيز اظهار داشت “متاسفيم كه سازمان مجاهدين خلق و دوستانش همچنان در صدد خدشه‌ دار كردن تلاش هاي سازمان ملل در جهت دست يابي به يك راه حل مسالمت آميز و انسان دوستانه در اردوگاه لیبرتی و به خصوص حمله به فرستاده سازمان ملل در عراق، هستند.”

كوبلر اظهار داشت كه همچنان 100 ايراني در اردوگاه اشرف هستند كه مخالف با انتقال از اين اردوگاه هستند و اوضاع اردوگاه را نابسامان توصيف کرد.

هفته گذشته نيز وكلاي خانواده هاي ساكن در اردوگاه لیبرتی، كنفرانسي خبري را در نيويورك به منظور تقديم خواسته هاي خود به سازمان ملل متحد برگزار كردند و در آن بازگشت فوري به اردوگاه اشرف را خواستار شدند.

سازمان مجاهدين خلق اصرار دارد كه ایالات متحده آمریکا كه نيروهاي آن در ابتدا و پس از حمله سال 2003، اعضاي اين سازمان را در جهت اسكان در اردوگاه اشرف ياري كرده، همچنان مسئول سلامتي آنان است.

شورای استان “دیالی” از وجود حکم قضائی برای تخلیه اردوگاه اشرف و تحویل آن به فرمانداری شهرستان “الخالص” خبر داد

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (عربی)

خبرگزاری بین المللی بغداد

جمعه 19-07-2013

شورای استان “دیالی” از وجود حکم قضائی برای تخلیه اردوگاه اشرف و تحویل آن به فرمانداری شهرستان “الخالص” خبر داد

“عدی الخدران” عضو شورای استان دیالی عراق روز جمعه از صدور حکم قضائی برای تخلیه اردوگاه اشرف در شمال این استان و تحویل آن به فرمانداری شهرستان “الخالص” خبر داد.

“الخدران” در گفتگو با خبرگزاری بین المللی بغداد تصریح کرد:« دادگاهی در بغداد حکمی مبنی بر تخلیه اردوگاه اشرف در نزدیکی ناحیه العظیم در شمال استان دیالی و تحویل فوری آن به فرمانداری شهرستان الخالص صادر کرده است.»

الخدران افزود: «حضور دهها تن از اعضای سازمان خلق در این اردوگاه عملیات اجرای این حکم را دچار مشکل کرده است.» وی از دستگاه های امنیتی خواست تا مفاد این حکم را بر اساس قانون اجرا کنند.

اردوگاه اشرف یا همان اردوگاه عراق جدید در نزدیکی ناحیه العظیم در استان دیالی مقر اصلی سازمان خلق مخالفان ایران به حساب می آید که اکثر اعضای این اردوگاه مکان را ترک کرده اند و اکنون صرفا تعداد اندکی از آنان در داخل اردوگاه حضور دارند.


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan stevenson )

همچنین:

اظهارات یکی از جداشدگان اخیر فرقه رجوی

2013/07/08 by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، هشتم ژوئیه ۲۰۱۳: … داستان نشست های حوض مسعود رجوی جای بحث زیادی دارد. یکسال بعد از انقلاب ایدئولوژیک نشستهای مختلفی خود رجوی گذاشت که موضوع ازدواج خودش را با مریم روشن کند. روز روشن پشت هم دروغ می بافت. در دروغگوئی و حیله گری واقعا استاد بود. میگفت یک دریا […]

نماینده فراکسیون ملی عراق، “کیسی” را متهم به دریافت پول از سازمان خلق به منظور متهم کردن به ایران به بمبگذاری های بارگاه امامین عسکریین کرد

2013/07/08 by

رادیو نوا (ترجمه بنیاد خانواده سحر)، بغداد، هشتم ژوئیه ۲۰۱۳:… “جورج کیسی” ژنرال سابق آمریکایی از سازمان مجاهدین خلق پول دریافت کرده تا ایران را متهم به بمبگذاری های بارگاه امامین عسکریین در سال ۲۰۰۶ کند. وی اینکه ایران در چنین اقدام تروریستی شریک باشد را بعید دانست. “علیوی” در بیانیه خود روز چهارشنبه اعلام […]

مقام مسئول در استان دیالی خواستار مستند ساختن جنایت های سازمان خلق (فرقه رجوی، مجاهدین خلق) شد

2013/07/08 by

خبرگزاری براثا (ترجمه بنیاد خانواده سحر)، بغداد، هشتم ژوئیه ۲۰۱۳: … “محمد صالح الشمری” در گفتگو با یکی از سایت های الکترونیکی گفت: «با مستند ساختن جنایت های سازمان تروریستی خلق همکاری این سازمان با رژیم صدام در کشتن مردم عراق و همراهی این سازمان با وی در همه جنایت هایش آشکار می گردد. » […]

فرافکنی مریم رجوی در خصوص اسرای لیبرتی

2013/07/02 by

بنیاد خانواده سحر، بغداد، دوم ژوئیه ۲۰۱۳: … مسئول جان کسانی که به اجبار در عراق نگاه داشته شده اند کسی به غیر از مسعود رجوی رهبر بلامنازع و خودانتصابی و مادام العمر فرقه مجاهدین خلق نیست. به شهادت تمامی طرف های بین المللی و عراقی، تنها کسی که بر سر راه انتقال اعضای گرفتار در […]