مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر استخبرگزاری مهر به نقل از تهران تایمز، یازدهم سپتامبر 2020:… از زمان آمدن مجاهدین خلق، امنیت، حاکمیت و دموکراسی آلبانی به خطر افتاده است. بسیاری از همسایگان اروپایی به دلیل حضور مجاهدین خلق با ترس و احتیاط به آلبانی نگاه می کنند. مجاهدین خلق با باج گیری بسیاری از روزنامه نگاران، رسانه ها و سیاستمداران آلبانی را به حمایت از فعالیت های غیرقانونی مجبور کرده است. ایران و متحدان و شرکای اروپایی ما باید برای نجات آلبانی و اروپا از تهدید تروریسم و سازمان های افراطی با هم همکاری کنند. مجاهدین خلق باید منحل و ریشه کن شده و مجبور به پذیرش صلح، دموکراسی و قوانین بین المللی شود. مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است 

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر استOlsi Jazexhi Challenges Rajavi To Open Debate

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

یک روزنامه نگار آلبانیایی: منافقین به آلبانی تحمیل شده‌اند/امنیت ملی آلبانی به خطرافتاده است

اولسی یازچی گفت: مجاهدین خلق با دعوت مردم آلبانی به این کشور نیامده‌اند بلکه در سال ۲۰۱۶ توسط اوباما به آلبانی تحمیل شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روزنامه تهران تایمز، اولسی یازچی، کارشناس تاریخ و روزنامه نگار آلبانیایی، تاکید دارد که گروهک منافقین (مجاهدین خلق) با دعوت مردم آلبانی به این کشور نیامده اند، بلکه در سال ۲۰۱۶ توسط دولت اوباما به آلبانی تحمیل شدند.

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

Olsi Jazexhi : MEK Imposed On Albania

یازچی در مصاحبه با روزنامه تهران تایمز گفته است: «وقتی دولت اوباما در سال ۲۰۱۶ از رژیم ادی راما خواست تا ۳۰۰۰ جنگجوی خارجی را در آلبانی میزبانی کند، مجاهدین خلق به آلبانی تحمیل شد.»

یازچی همچنین می افزاید: «در حالی که اکثریت آلبانیایی ها مسلمان هستند اما توسط رژیم فعلی آلبانی که مورد حمایت آمریکا است در کشور خودشان به حاشیه رانده شده و تهدید انگاشته می شوند.»

متن گفت و گوی تهران تایمز با اولسی یازچی به شرح زیر است:

لطفاً به ما بگویید مردم آلبانی درباره گروه تروریستی مجاهدین خلق چه می دانند؟

آلبانیایی ها می دانند که سازمان مجاهدین خلق یک سازمان تروریستی است که تا سال ۲۰۱۲ در لیست گروه های تروریستی ایالات متحده و اتحادیه اروپا قرار داشت. آلبانیایی ها به دلیل میزبانی دولت شان از مجاهدین خلق بسیار نگران هستند. بسیاری از آنها در گذشته اعتراض کرده و خواستار اخراج آنها شده اند، اما دولت آلبانی با ارعاب شهروندان تلاش کرده تا جلوی اعتراضات را گرفته و اجازه طرح پرسش ندهد. از طرف دیگر، مجاهدین خلق و طرفداران آن سعی می کنند گروه تروریستی خود را «یک گروه دموکراتیک» مخالف نظام در ایران به تصویر بکشند. مجاهدین خلق هزینه های زیادی را صرف نشر اطلاعات غلط در میان آلبانیایی ها و تصویر سازی شیطانی از ایران در آلبانی می کنند. در ماه های گذشته، مجاهدین خلق رادیکالیزه کردن برخی از آلبانیایی ها را برای پیوستن به فعالیت های تروریستی علیه ایران شروع کرده است، با همان روشی که داعش و جبهه النصره قبلاً این کار را می کردند.

چرا آلبانی استقرار گروه تروریستی مجاهدین خلق را در خاک خودش پذیرفت؟

آلبانی کشور مستقلی نیست. پس از آنکه آمریکایی ها در سال ۱۹۹۸ کودتا کردند و حزب سوسیالیست را به قدرت رساندند، آلبانی استقلال و آزادی های دموکراتیک خود را که پس از فروپاشی کمونیسم از آن برخوردار بودیم، از دست داد. از سال ۱۹۹۸ انتخابات به سرقت رفته است و سفارت ایالات متحده این سرقت را تایید کرده و دموکراتیک می داند. با اینکه اکثریت آلبانیایی ها مسلمان هستند، وزیران آلبانی، نخست وزیر، شهردار تیرانا و رئیس جمهور آن به انجیلی های کاتولیک و صهیونیست ها گرویده اند. مسلمانان توسط رژیم فعلی مورد حمایت آمریکا به حاشیه رانده و به عنوان تهدید تلقی می شوند و ادی راما، نخست وزیر آلبانی، از بدو رسیدن به قدرت، ده ها مسلمان را به دلیل اعتقادات سیاسی خود زندانی کرده است.

حزب سوسیالیست آلبانی آخرین انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۷ و انتخابات شهرداری های سال ۲۰۱۹ را به سرقت برده است. مخالفان از پارلمان دست شسته و انتخابات شهرداری ها نیز به همین شکل است. دولت آمریکا و سفیر آن در تیرانا، که مانند یک رهبر عالی رفتار می کند، با آلبانی رفتار بدتری نسبت به سیاست هایشان در زمان مصدق با ایران دارد. نخست وزیر آلبانی، ادی راما، مانند آناستازیا سوموزا از نیکاراگوئه است. آمریکایی ها می دانند که او یک خودکامه اسلام هراس و یک دزد است، اما با او مانند رفتار فرانکلین روزولت با سوموزا برخورد می کنند.

از آنجا که دولت ادی راما انتخابات را به سرقت برده، اقتصاد کشور را نابود کرده و بیشتر وزرای وی فاسد هستند و برخی از آنها با اتهام قاچاق مواد مخدر روبرو هستند، لذا هر کاری که آمریکایی ها از آنها بخواهند انجام می دهند چون مدیون آمریکا هستند.

اگر آنها از دستورات سفیر ایالات متحده اطاعت نکنند، با زندان و آزار و اذیت روبرو خواهند شد. اگر کسی داده های ویکی لیکس در مورد آلبانی را بخواند یا درباره تاریخ دادستان کل آدریاتیک که جرأت افشای سلطه رسانه ای ایالات متحده در مورد نهاد خود را داشت، به واقعیت پی می برد.

واقعیت این است که مجاهدین خلق مورد استقبال مردم آلبانی قرار نگرفتند، بلکه در سال ۲۰۱۶ هنگامی که دولت اوباما از رژیم ادی راما خواست تا ۳۰۰۰ جنگنجوی خارجی را میزبانی کند، به آلبانی تحمیل شدند. دولت ما این تصمیم را بدون اجازه و پرسش از آلبانیایی ها یا انجام هرگونه همه پرسی در مورد این اقدام خطرناک اتخاذ کرد.

البته مردم آلبانی اعتراض کرده و خواستار عدم استقرار مجاهدین خلق در این کشور شده اند. با این حال، آمریکایی ها و رژیم مورد حمایت آنها به مردم ما اجازه انجام همه پرسی و ابراز اراده وخواست دموکراتیک خود در مورد مجاهدین خلق را ندادند.

امروز، مجاهدین خلق مانند یک ارتش اشغالگر در کشور ما عمل می کنند. آنها سیاست خارجی آلبانی در قبال ایران را در دست خود گرفته و برای اخراج دیپلمات های ایرانی به کشور فشار می آورند.

این گروه تروریستی در میان مردم اخبار جعلی را پخش می کند؛ گویی که این دولت ایران بوده که بمب گذاری های تروریستی را انجام داده، پناهجویان ایرانی را مورد تبعیض قرار داده، دستگیر و یا زندانی می کند. آنها به سیاستمداران ما دستور می دهند که اخبار جعلی علیه ایران را بخوانند و مانع بازرسی مقامات آلبانیایی از جنایات و اقدامات غیرقانونی مریم رجوی و باندش در داخل اردوگاه شبه نظامی مانزا می شوند.

احسان بیدی فرقه رجوی را افشا می کند 

درباره کشورها یا موسساتی که بودجه فرقه رجوی را تأمین می کنند، چه می دانید؟

حامیان اصلی مجاهدین خلق در آلبانی آمریکایی ها، اماراتی ها، سعودی ها و اسرائیلی ها هستند. هنگامی که جنگجویان مجاهدین خلق در سال ۲۰۱۶ به آلبانی منتقل شدند، آمریکایی ها، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و دولت ما مردم آلبانی را فریب دادند و به آنها گفتند که مجاهدین خلق به دلایل بشردوستانه به آلبانی می آید، مانند بسیاری از سوری ها، فلسطینی ها، افغانی ها و غیره. با این حال، پس از انتقال مجاهدین خلق و بی اثر سازی اعتراضات آلبانیایی ها به حضور اینها، دیدیم بسیاری از سناتورها و سیاستمداران آمریکایی مانند جان مک کین، جان بولتون و رودی جولیانی به تیرانا آمدند و از دولت آلبانی خواستند که به مجاهدین خلق اختیارات ضد قانون اساسی و غیرقانونی برای مبارزه با دولت ایران را بدهد.

از سال ۲۰۱۷، آمریکایی ها، سعودی ها، اسرائیلی ها و اماراتی ها از مجاهدین خلق، سرویس های امنیتی آلبانیایی، رسانه ها و بسیاری از سازمان های غیردولتی حمایت مالی کرده اند تا این گروه تروریستی را به عنوان «اپوزیسیون دموکراسی خواه» به تصویر بکشند.

همان تاکتیک هایی که در سوریه برای تبلیغ جبهه النصره یا داعش یا ارتش آزاد سوریه به کار گرفته شد، در آلبانی برای تصویرسازی از این جنگجویان تروریست به عنوان «دموکرات های آزادیخواه» به کار رفته است. اگرچه تا سال ۲۰۱۷، پلیس ضد ترور آلبانی، مجاهدین خلق را به عنوان یک سازمان تروریستی خطرناک با قدرت و امکان ارتکاب اقدامات تروریستی و قتل می شناخت، پس از سال ۲۰۱۸، سازمان های امنیتی ما مجبور شده اند با مجاهدین خلق و فعالیت های غیرقانونی آن کنار بیایند.

چرا وزارت امور خارجه ایالات متحده رسماً مجاهدین خلق را از لیست سازمانهای تروریستی خود خارج کرد در حالی که در ترور بسیاری از ایرانی ها نقش داشته است؟

آمریکایی ها سابقه طولانی در حمایت از سازمان های تروریستی در راستای منافع امپریالیستی خود دارند. آنها در گذشته از القاعده، داعش، جبهه النصره، ارتش آزاد سوریه و بسیاری دیگر از سازمان های تروریستی حمایت کردند. پس از نابودی سوریه، لیبی، عراق، سومالی، یمن و …، جنگ بعدی آمریکایی ها و اسرائیل علیه ترکیه و ایران است که آخرین ستون های مقاومت در برابر امپریالیسم انجیلی-صهیونیستی در خاورمیانه هستند. آمریکایی ها از مجاهدین خلق پشتیبانی می کنند مانند حمایت شان از جنبش گولنیست علیه ترکیه. این سازمان ها بهترین ابزار تروریستی هستند که برای بی ثبات کردن ترکیه و ایران در اختیار دارند. آنها مانند اسامه بن لادن همان «تروریست خوب» غرب هنگام حمله شوروی به افغانستان هستند.

بازگشت آقای بیدی به آلبانی، شکست خفتبار برای فرقه رجوی

فرقه رجوی از چه روشی برای انتشار اخبار جعلی استفاده می کند؟

باند رجوی از بسیاری جهات از اخبار جعلی استفاده می کند. آنها استاد دروغ و فریب هستند. از اینترنت، توییتر، وب سایت های جعلی، خریدن انتشاراتی ها و رشوه دادن استفاده می کنند. هنگامی که من برای ارائه شهادت خود در مورد مجاهدین خلق به پارلمان اروپا رفتم، بسیاری از نمایندگان اروپا به ما نشان دادند که چگونه یک کشور به آنها اجازه دسترسی به داخل نهادهای اتحادیه اروپا را داده، تا آنها روزانه علیه ایران دروغ بگویند و نمایندگان اروپا را فریب دهند.

در آلبانی برای تبلیغ اخبار ضد ایران پول زیادی صرف می کنند. آنها به روزنامه نگاران پول می دهند، صاحبان رسانه را مجبور می کنند که اخبار جعلی خود را در مورد ایران منتشر کنند و به بسیاری از سازمانهای جامعه مدنی برای تبلیغ داستانهای جعلی خود پول می دهند.

مجاهدین خلق به سیاستمداران ارشد آلبانیایی مانند ایلیر متا، رئیس جمهور، ادی راما، نخست وزیر، لولزیم باشا، رهبر مخالفان که پرونده های فسادشان در دادگاه در جریان است و با ترس از زندان زندگی می کنند، نزدیک شده و وعده داده اند تا در صورت بازدید از اردوگاه مجاهدین خلق و خواندن اعلامیه های شان، از وزارت امور خارجه ایالات متحده از آنها حمایت کنند. آنها نیز از سیاه نمایی استفاده می کنند. برخی از دارندگان تلویزیون و روزنامه نگاران که اخبار مربوط به جنایات مجاهدین خلق در آلبانی را منتشر کرده اند، با یک تماس فرماندهان باجگیر مجاهدین خلق اخبار خود را حذف می کنند، یا در غیر این صورت، مجاهدین خلق تهدید می کند که با آمریکا طرف هستند.

مجاهدین خلق در سالهای گذشته تعدادی اخبار جعلی تولید کرده است که توسط من و دوستم جرجی تاناسی افشا شد. آنها در سال ۲۰۱۸ ادعا کردند که ایران یک حمله تروریستی در آلبانی را برنامه ریزی کرده است، واقعیتی که ما جعلی بودن آن را برای رسانه ها ثابت کرده ایم. با این حال، مقالات جعلی آنها بعداً توسط رسانه های خبری بزرگ آمریکا مانند فاکس نیوز یا واشنگتن تایمز گرفته شده و به عنوان واقعی به خورد جهان داده شد.

آنها با اعضای رسمی خود چگونه برخورد می کنند؟ گزارش های زیادی وجود دارد که نشان می دهد فشار زیادی برای عدم سرپیچی و مخالفت وجود دارد.

مجاهدین خلق یک ببر کاغذی است. اکثر سربازان مجاهدین خلق که در داخل اردوگاه مانزا زندگی می کنند از مریم رجوی متنفر هستند و دوست دارند از این مکان فرار کنند. با این حال، سازمان مجاهدین خلق با پشتیبانی دولت آلبانی به آنها اجازه مخالفت و یا ترک اعمال تروریستی را نمی دهد.

اگر یک سرباز مجاهدین خلق بتواند از اردوگاه شبه نظامی مانزا که مانند زندان توسط پلیس امنیتی آلبانیایی و نگهبانان سازمان مجاهدین خلق محافظت می شود، فرار کند، زندگی بسیار سختی در انتظار خواهد بود. پلیس ضد ترور آلبانی از آنها باج خواهی خواهد کرد و فشار می آورد که به کمپ مریم رجوی برگردند. دولت به آنها اجازه کار نمی دهد. همزمان، مجاهدین خلق آنها را به جاسوسی برای ایران متهم کرده و از دولت می خواهد تا این افراد را به زندان بیندازد. سربازان مجاهدین خلق هیچ برگه سفر یا پولی برای ورود قاچاقی به دیگر کشورهای اروپایی ندارند. در نتیجه، اگر تصمیم بگیرند جنگ را کنار بگذارند و در صلح زندگی کنند، آنها با گرسنگی و مرگ تدریجی روبرو خواهند شد. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، که وظیفه محافظت از این پناهندگان را دارد، از اقدامات آمریکایی ها نگران است. مجاهدین خلق در آلبانی دارای اختیارات برون مرزی هستند. اگر فرماندهان مجاهدین خلق معترضین را شکنجه، زندانی یا حتی بکشند، پلیس آلبانی هیچ قدرتی ندارد و از ورود به اردوگاه و اجرای قانون ابا دارد.

یکی از مصادیق فاجعه فراریان، داستان احسان بیدی است. وی توسط مریم رجوی به دلیل مخالفت با جنایات وی به عنوان عامل ایران معرفی شد. مجاهدین خلق به بسیاری از رسانه ها پول داد تا او را به عنوان یک عامل ایران و تهدید معرفی کنند. آنها مقامات آلبانیایی را تحت فشار قرار دادند تا در سال ۲۰۱۹ پناهندگی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در سازمان ملل متحد را برداشته و به دستور مریم رجوی وی را به مدت یک سال زندانی کنند. پس از گذراندن یک سال در زندان، به دستور یا رشوه توسط مجاهدین خلق، پلیس آلبانی وی را به طور غیرقانونی در مرز یونان رها کرد، جایی که ممکن بود کشته شود. البته ما و گروهی از روزنامه نگاران و نمایندگان مجلس آلبانیا، در تیرانا به اخراج غیرقانونی وی اعتراض کردیم.

مریم رجوی خیلی مایل است که فراری های کمپ را در آلبانی حذف فیزیکی کند، با این حال، او فعلاً این کار را انجام نمی دهد؛ زیرا از واکنش آلبانیایی ها و اروپایی می ترسد، و نمی خواهد افکار عمومی اروپا در مورد ماهیت هیولایی فرقه رجوی هشیار شوند.

در حال حاضر، مریم رجوی به دولت آلبانی رشوه می دهد تا مخالفان خود را در آلبانی با فقیر سازی، زندان و ترور شخصیت از بین ببرد. رجوی مجبور است با پناهجویانی که از اردوگاه مجاهدین خلق فرار کرده اند و جنگ و تروریسم را نکوهش می کنند مقابله کند، زیرا فرار این افراد آینده مجاهدین خلق را تهدید می کند. اگر آلبانی بتواند اقتدار خود را بر اردوگاه مجاهدین خلق بازگرداند، بسیاری از پناهجویان فرار خواهند کرد و جنایاتی که در داخل این فرقه مرگ اتفاق می افتد، محکوم خواهد شد.

نظر شما در مورد استاندارد دوگانه کشورهای غربی، از جمله ایالات متحده و برخی از کشورهای اروپایی، که گروه های مقاومت در غرب آسیا را «تروریست» می نامند، در حالی که از جنایات مرتکب شده توسط اسرائیل و مجاهدین خلق حمایت می کنند، چیست؟

چند روز پیش جواد ظریف وزیر امور خارجه شما در حساب کاربری خود در توییتر پاسخ داد. آقای ظریف گفت: «به لطف مایک پمپئو، ما اکنون معیارهای امریکا را برای حذف یا در فهرست ترور قراردادن وزارت امور خارجه را می دانیم: این معیار روابط با اسرائیل است.»

امروز، غرب تبدیل به گروگان اسرائیل و روایت متعصبانه انجیلی آمریکایی آن به عنوان «قوم برگزیده خدا» شده است. صهیونیسم انجیلی باعث شده تا غرب به قرون وسطی بازگردد. دولت ایالات متحده تفکر قرون وسطایی دارد. به همین دلیل است که آنها از رژیم های قرون وسطایی مانند اسرائیل یا فرقه های مرگ روانی مانند مجاهدین خلق حمایت می کنند.

احسان بیدی مریم رجوی را سر جایش نشاند

به عنوان یک آلبانیایی، درباره حضور مجاهدین خلق در آلبانی به مردم ایران چه دارید بگویید؟

من می خواهم به مردم آزادیخواه ایران بگویم که ما مردم آلبانی ایران را دوست داریم. ایران کشوری بسیار مهم در جهان اسلام است که از فلسطین حمایت می کند.

ما فرهنگ و تاریخ یکسانی با ایران داریم. ما کشوری با اکثریت مسلمان هستیم که عناصر بسیاری از سنت ها و فرهنگ ایرانی را به ارث برده ایم. فرهنگ ایرانی در روشنگری مسلمانان امپراتوری عثمانی و بالکان بسیار موثر بوده است. من می خواهم از مردم شگفت انگیز ایران عذرخواهی کنم که کشور من به پایگاه فرقه تروریستی ضد ایرانی تبدیل شده است. ایران هیچ آسیبی به آلبانی نرسانده است تا با تهدید مجاهدین خلق از سوی ما روبرو شود. امیدوارم ایرانی ها درک کنند که ما مجاهدین خلق را دوست نداریم. سازمان مجاهدین خلق امنیت ملی آلبانی را تهدید کرده و توسط آمریکایی ها به آلبانی تحمیل شده است. مجاهدین خلق در کشور ما اختیارات فرا ملی دارند و با آلبانی به عنوان سرزمینی اشغالی رفتار می کند.

از زمان آمدن مجاهدین خلق، امنیت، حاکمیت و دموکراسی آلبانی به خطر افتاده است. بسیاری از همسایگان اروپایی به دلیل حضور مجاهدین خلق با ترس و احتیاط به آلبانی نگاه می کنند. مجاهدین خلق با باج گیری بسیاری از روزنامه نگاران، رسانه ها و سیاستمداران آلبانی را به حمایت از فعالیت های غیرقانونی مجبور کرده است. ایران و متحدان و شرکای اروپایی ما باید برای نجات آلبانی و اروپا از تهدید تروریسم و سازمان های افراطی با هم همکاری کنند. مجاهدین خلق باید منحل و ریشه کن شده و مجبور به پذیرش صلح، دموکراسی و قوانین بین المللی شود.

لینک به منبع

احسان بیدی قربانی دسیسه های مجاهدین خلق و رژیم فاسد آلبانی

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/رهبر-تروریست-سازمان-مجاهدین-خلق/

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کندجیم. د. دین نشریه وترنرنز تودی، ترجمه ابراهیم خدابنده، انجمن نجات، هشتم سپتامبر 2020:… وی گفت: “من می خواهم به شما مریم رجوی بگویم که آلبانی یک کشور دموکراتیک است، و ما یک لیبرال دموکراسی هستیم، جایی که آزادی بیان داریم.” “ما هرگز ساکت نخواهیم شد. ما می خواهیم جنایات و کارهای غیرقانونی که شما در کشور من انجام می دهید را مورد بررسی و افشاگری در برابر جامعه بین المللی و آلبانیایی قرار دهیم.” سازمان مجاهدین خلق یک سوء پیشینه کثیف از سوء قصد و بمب گذاری علیه دولت و ملت ایران دارد. در زمان جنگ سال های 1980 تا 1988 همدست دیکتاتور سابق عراق و حامی صدام حسین علیه ایران بود. حدود 17000 ایرانی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حملات تروریستی کشته شده اند، که حدود 12000 نفر قربانی اقدامات تروریستی سازمان مجاهدین خلق هستند. رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

Albanian journo challenges MKO ringleader to open debate, vows to keep exposing terroristsOlsi Jazexhi Ghergji Thanasi Discuss The Threat Of MEK To Albanians

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

هنگامی که کشورهای غربی به گروه های تروریستی “مفید” پناه می دهند، آن ها معمولاً می خواهند که نمود آن ها کم باشد، اما ایالات متحده استثنا است.

نوشته: جیم د. دین، سردبیر نشریه VT
5 سپتامبر 2020

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

نشریه آلبانی، سردسته سازمان مجاهدین خلق را به بحث و گفتگو دعوت می کند، و قول می دهد که همچنان به افشای تروریست ها ادامه دهد.

[یادداشت سردبیر جیم د. دین: این دو روزنامه نگار آلبانیایی که در مورد مجاهدین خلق که تحت حمایت کامل ایالات متحده و ناتو قرار دارد می نویسند، کاری پر سر و صدا انجام می دهند. آن ها می توانند نفرات VT باشند و آنچه را که هیچ کس دیگری جرأت نمی کند را بگویند. ما به اولسی یازچی Olsi Jazexhi و جرجی تاناسی Gjergji Thanasi درود می فرستیم.
وقتی کشورهای غربی به گروه های تروریستی “مفید” پناه می دهند، به طور کلی از آنها می خواهند تا از نمود کمی برخوردار باشند. اما ایالات متحده از این قاعده مستثنی است، زیرا رودی جولیانی، دوست ترامپ، مروج بزرگ این گروه است.
رسانه های آمریکایی و غربی به آن ها تبلیغ رایگان می دهند، بنابراین دیدن این که این دو آلبانیایی مجاهدین خلق را در کشوری افشا می کنند که می توانید با قیمت بسیار مناسب کسی را بکشید، تعجب آور است.

من از شنیدن ادعای وی مبنی بر این که نیروهای مجاهدین خلق در این کشور بیش از ارتش و پلیس هستند متعجب شدم. به نظر می رسد ویکی پدیا، با احتساب پلیس، با حدود 6000 منظم و 5000 ذخیره، با این نظر مخالف است.

اما نکته اساسی که در اینجا می توان گفت این است که یک رابطه عاشقانه طولانی مدت میان آمریکا و گروه تروریستی سازمان مجاهدین خلق جریان داشته و به این دلیل این گروه هرگز به طور رسمی یا حتی در رسانه ها محدود نشده است. این امر ممکن است منجر به جاری شدن سیل جنگ های تروریستی نیابتی شود.
این مسأله مرا یاد مادرم می اندازد، بعد از این که من را می زد، به من می گفت که چرا مرا کتک زده است. “یک اینچ در مقابل بچه عقب نشینی کن و او یک مایل جلو می آید”. در آن زمان این حرف فراتر از ذهنم بود، اما زمان مناسبی نبود که بتوانم بحث کنم یا سؤال بپرسم، در غیر این صورت دور دوم کتک ها برای فضولی شروع می شد.]

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کنداولسی یازچی (سمت راست) در حین گشت و گذار در مسجدی در شهر آکسو Aksu، در منطقه خودمختار سینا جیانگ اویغور چین (XUAR)، در 21 اوت 2019، به سخنان یک متولی گوش می دهد.

یک روزنامه نگار آلبانیایی، متعهد به افشای اقدامات جنایتکارانه گروه تروریستی مجاهدین خلق، به تهدیدهایی که از جانب رهبر گروه، مریم رجوی دریافت کرده است، پاسخ می دهد.

اولسی یازچی روز دوشنبه در یک پیام ویدئویی در یوتیوب به رجوی گفت: “من واقعاً می خواهم با شما یک مباحثه آزاد داشته باشم.”

او گفت که این فیلم را پس از این که سرانجام سرکرده مجاهدین خلق جسارت تهدید وی و جرجی تاناسی، دیگر روزنامه نگار افشاکننده آلبانیایی را از طریق دو “فرمانده” گروه پیدا کرد ساخته است. سرکرده تروریست ها تهدیدات را در دو مقاله درج شده در وب سایت های مربوط به سازمان مجاهدین خلق منعکس نموده است.

یازچی ابراز تعجب کرد که سردسته گروه تصمیم گرفته است این بار پس از سه سال “از پشت به من حمله” کند و با فشار از طریق دولت آلبانی و کارفرمای خود، او را به این روش مورد هدف قرار دهد.

وی گفت: “من بسیار خوشحالم که شما با چهره فرماندهان خود برای حمله به من بیرون آمدید” و اضافه کرد که این حملات پنهانی “زندگی من را با مشکلات زیادی روبرو کرده و از نظر اقتصادی نابود کرده است.”

“هرگز ساکت نشویم”

با این حال روزنامه نگار مربوطه متعهد شد که از تحقیق در خصوص این گروه و افشای اطلاعات در مورد آن دست نخواهد کشید.

وی گفت: “من می خواهم به شما مریم رجوی بگویم که آلبانی یک کشور دموکراتیک است، و ما یک لیبرال دموکراسی هستیم، جایی که آزادی بیان داریم.”

“ما هرگز ساکت نخواهیم شد. ما می خواهیم جنایات و کارهای غیرقانونی که شما در کشور من انجام می دهید را مورد بررسی و افشاگری در برابر جامعه بین المللی و آلبانیایی قرار دهیم.”

سازمان مجاهدین خلق یک سوء پیشینه کثیف از سوء قصد و بمب گذاری علیه دولت و ملت ایران دارد. در زمان جنگ سال های 1980 تا 1988 همدست دیکتاتور سابق عراق و حامی صدام حسین علیه ایران بود.

حدود 17000 ایرانی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حملات تروریستی کشته شده اند، که حدود 12000 نفر قربانی اقدامات تروریستی سازمان مجاهدین خلق هستند.

با این وجود، کشورهای غربی که در رأس آن ها ایالات متحده قرار دارد، این گروه را از لیست سیاه گروه های تروریستی خود خارج کرده اند.

این گروه که هم اکنون در آلبانی مستقر است، هر ساله کنفرانس های مجللی را در پاریس برگزار می کند، برخی از مقامات آمریکایی، غربی و سعودی میهمانان افتخاری آن هستند. از جمله مشاور امنیت ملی سابق ایالات متحده، جان بولتون، وکیل شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، رودی جولیانی، نخست وزیر سابق کانادا، استفان هارپر، و رئیس سابق جاسوسی عربستان سعودی، شاهزاده ترکی الفیصل در این عداد هستند.
مجاهدین خلق در سال 2016 از عراق، جایی که از حمایت و حفاظت ایالات متحده برخوردار بودند، به آلبانی، جایی که توسط تیرانا اجازه ایجاد یک اردوگاه شبه نظامی را یافتند، منتقل شدند.

یازچی گفت که از آن زمان تاکنون، نفرات این فرقه در آلبانی از حدود 3000 به حدود 7000 نفر افزایش یافته است، و او خود را به عنوان اولین کسی در آلبانی معرفی می کند که علناً از دولت خود خواسته است تروریست ها را وارد این کشور نکند.

“تروریست های خوب، پیاده نظام”

یازچی گفت که این گروه به دلیل پشتیبانی که از ایالات متحده، اتحاد نظامی ناتو و اسرائیل و همچنین پولی که از عربستان سعودی و امارات متحده عربی دریافت می کند، به موقعیت “تروریست های خوب و مفید” رسیده است.

موساد اعتراف می کند که سازمان مجاهدین خلق در توطئه علیه ایران با اسرائیل همکاری کرده است.

وی افزود که این بدان دلیل بود که “آن ها به عنوان پیاده نظام نگه داشته می شوند و آماده استفاده و استقرار در هر لحظه محسوب می شوند … هر زمان که ایالات متحده و اسرائیل بخواهند.”

این روزنامه نگار گفت: “ناتو نیاز به استفاده از آن ها در جنگ آینده ای دارد که آمریکایی ها و اسرائیل قصد دارند علیه ایران برپا کنند.”

در آلبانی، تعداد نفرات سازمان مجاهدین خلق اکنون حتی از ارتش و پلیس که تعداد کل نیروهای آن ها حدود 6000 نفر است، بیشتر است.
تروریست های سازمان مجاهدین خلق به مردم آلبانی گفته اند که آن ها “با ویزای انسان دوستی” به آنجا آمده اند در حالی که وضعیت آن ها با کسانی که از جنگ در کنار گروه های تروریستی تکفیری علیه دولت و مردم سوریه مانند داعش، جبهه النصره یا تحریرالشام بازگشتند تفاوتی ندارد.
یازچی گفت که کشورهای بالکان مانند آلبانی مجبور هستند تا به پیگرد کسانی بپردازند که پس از جنگ در خارج از کشور بازگشته اند و صدها نفر از بازگردانده شدگان تکفیری را متهم کرده و به این اتهام به زندان انداخته اند.

وی خاطرنشان کرد: “با این حال، در مورد آلبانی و از آنجا که ایالات متحده و اسرائیل با ایران در جنگ هستند، مجاهدین خلق مستقر در آلبانی مورد حمایت آمریکایی ها و دولت آلبانی قرار می گیرند.”

جیم د. دین ، سردبیر
جیم د. دین سردبیر و مدیر عامل نشریه Veterans Today (VT) است که در فعالیت مدنی و توسعه اجتماعی و نگارش مقالات مختلف مشارکت دارد، به علاوه یک برنامه فعال مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی را به اجرا در می آورد.

ترجمه ابراهیم خدابنده

لینک به منبع

رهبر تروریست سازمان مجاهدین خلق، روزنامه نگاران آلبانیایی را تهدید می کند

مجاهدین به آلبانی تحمیل شده اند. امنیت ملی آلبانی در خطر است

***

 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/روزنامه-نگاران-آلبانیایی-مجاهدین-خلق/

روزنامه نگاران آلبانیایی: مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانی

روزنامه نگاران آلبانیایی مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانیمزدا پارسی، انجمن نجات، بیست و پنجم اوت 2020:… آن ها دلیل دشمنی مجاهدین خلق با روزنامه نگاران را بیم آنها از افشا شدن مناسبات درونی تشکیلاتشان می‌دانند. جرجی تاناسی بیان می‌کند که به دلیل گزارش‌های افشاگرایانه‌ای که علیه مجاهدین خلق در رسانه ها منتشر کرده است مورد تنفر مجاهدین خلق است به طوریکه عوامل مجاهدین خلق در شهر دورس که شهر زادگاه اوست، عکسهای او را به مغازه‌داران داده اند و او را به عنوان یک «تروریست» معرفی کرده‌اند. مجاهدین خلق تاناسی را عامل جمهوری اسلامی می‌دانند چون او در گذشته به ایران سفر کرده است حال آنکه چنان که می‌گوید او در طول عمرش به ده ها کشور دیگر نیز سفر کرده است. او در پایان صحبت هایش می‌گوید: « به عنوان یک آلبانیایی وطن پرست احساس شرم میکنم وقتی که میبینم مریم رجوی شهروندان آلبانیایی در منطقه مانزا را به خدمت خود در آورده است.» او از عشق به کشورش می‌گوید و اینکه اجازه نخواهد داد مریم رجوی به مانند یک نیروی اشغالگرد در کشورش رفتار کند. روزنامه نگاران آلبانیایی: مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانی 

Gjergji Thanasi Investigative JournalistMEK National Security Threat to Albania ; Gjergji Thanasi

روزنامه نگاران آلبانیایی: مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانی

انجمن نجات مرکز فارس3 شهریور 1399

لینک به متن انگلیسی:

روز گذشته دکتر اولسی یازچی مورخ و روزنامه نگار آلبانیایی در صفحه یوتیوب خود ویدئویی منتشر کرد که در آن به همراه دیگر روزنامه نگار آلبانیایی جرجی تاناسی به بحث پیرامون تهدید مجاهدین خلق و مریم رجوی برای دمکراسی و آزادی بیان در کشورشان پرداختند.

در ابتدای این ویدئو دکتر یازچی از رقم هفت هزار و دویست نفر عضو در کمپ مجاهدین خلق در آلبانی نام می‌برد. او به نقل از یک نماینده پارلمان آلبانی عنوان می‌کند که مجاهدین خلق که در بدو ورودشان به آلبانی سه هزار نفر بودند بین سال‌های 2016 تا 2019 تعداد نیروهای خود در خاک آلبانی را به 7200 نفر رسانده‌اند. به گفته این روزنامه نگاران این افراد عمدتا از کشورهای اروپایی، کانادا و کشورهای عضو ناتو به کمپ مجاهدین خلق در آلبانی آورده شده اند تا تشکیلات شبه نظامی یا جهادی مجاهدین خلق را تکمیل کنند. جرجی تاناسی تاکید می‌کند که از آنجایی که این گروه یک فرقه است و در آن رابطه جنسی ممنوع است و زاد و ولدی صورت نمی‌گیرد ازدیاد جمعیت آن تا دو برابر بسیار بحث برانگیز است.

 

در پی این گزارش، این دو روزنامه نگار آلبانیایی دولت آلبانی را به نقد می‌کشند مبنی بر اینکه اگر مجاهدین خلق تحت عنوان کمک های انسان دوستانه به عنوان افرادی که در عراق جانشان در خطر بود در آلبانی پناه داده شدند چرا تا امروز تعداد آن ها دوبرابر شده است. جرجی تاناسی از این مقامات می پرسد: «آیا آلبانی از دیگر کشورهای اروپایی چون کرواسی، آلمان، فرانسه یا مونتنگرو برای مجاهدین خلق امن تر است؟» آن‌ها معتقدند که تشکیلات مجاهدین خلق خاک کشورشان را به مکانی برای پرورش تروریست های جهادی تبدیل کرده است. به گفته دکتر یازچی به دلیل فقدان اطلاع رسانی در دولت آلبانی مردم از حضور این تعداد نیروی جهادی در کشورشان بی خبر هستند.

آن ها با اشاره به حملات مجاهدین خلق علیه روزنامه نگاران آلبانیایی و حتی روزنامه نگاران رسانه‌های غربی چون بی بی سی و نیویورک تایمز، مجاهدین خلق را خطری برای آزادی بیان در آلبانی می دانند و نفوذ بازوی تبلیغاتی مجاهدین خلق در میان شهروندان آلبانیایی را امری خطرناک می‌دانند. یازچی و تاناسی روابط غیر عادی و فراتر از قانون میان عوامل مجاهدین خلق و دولت و پلیس آلبانی را به چالش می کشند و حضور مجاهدین خلق را «تهدیدی علیه امنیت ملی» آلبانی می‌دانند.

روزنامه نگاران آلبانیایی مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانی

آن ها دلیل دشمنی مجاهدین خلق با روزنامه نگاران را بیم آنها از افشا شدن مناسبات درونی تشکیلاتشان می‌دانند. جرجی تاناسی بیان می‌کند که به دلیل گزارش‌های افشاگرایانه‌ای که علیه مجاهدین خلق در رسانه ها منتشر کرده است مورد تنفر مجاهدین خلق است به طوریکه عوامل مجاهدین خلق در شهر دورس که شهر زادگاه اوست، عکسهای او را به مغازه‌داران داده اند و او را به عنوان یک «تروریست» معرفی کرده‌اند. مجاهدین خلق تاناسی را عامل جمهوری اسلامی می‌دانند چون او در گذشته به ایران سفر کرده است حال آنکه چنان که می‌گوید او در طول عمرش به ده ها کشور دیگر نیز سفر کرده است. او در پایان صحبت هایش می‌گوید: « به عنوان یک آلبانیایی وطن پرست احساس شرم میکنم وقتی که میبینم مریم رجوی شهروندان آلبانیایی در منطقه مانزا را به خدمت خود در آورده است.» او از عشق به کشورش می‌گوید و اینکه اجازه نخواهد داد مریم رجوی به مانند یک نیروی اشغالگرد در کشورش رفتار کند.

دکتر یازچی با ارائه توضیحاتی درباره رفتار مجاهدین خلق با جدا شده‌هایی که علیه تشکیلات رجوی صدای خود را به رسانه ها می‌رسانند، به موضوع احسان بیدی و زد و بند پلیس آلبانی با مجاهدین خلق اشاره می‌کند و در پی آن می گوید: « رجوی آلبانی را تبدیل کرده است به منطقه ای ممنوعه برای ایرانی ها، چه تاجر، چه دیپلمات و چه خانواده های {اعضای تشکیلات} باشند. برای مریم رجوی ایرانی خوب ایرانی مرده است مگر اینکه در تشکیلات او عضو باشد.»

بدین ترتیب این پرسش را مطرح می کند که مریم رجوی چگونه می تواند برای مردم ایران دمکراسی و آزادی به ارمغان بیاورد در حالیکه تاب حضور یک ایرانی غیرمجاهد را در آلبانی ندارد و سپس به موضوع سمیه محمدی و رفتار مجاهدین خلق با پدر و مادر او که شهروندان کانادا هستند، اشاره می‌کند.

این دو روزنامه نگار بر این باور هستند که مجاهدین خلق از مهمان نوازی مردمشان سو استفاده می کنند به طوریکه روزنامه نگاران این کشور در‌باره هر گونه موضوعی می‌توانند به بررسی و تحقیق و انتقاد بپردازند مگر موضوع مجاهدین خلق. آن‌ها بارها برای انتقاد به حضور غیر قانونی مجاهدین خلق در کشورشان مورد حمله آن ها قرار گرفته‌اند و متهم به جاسوسی برای حکومت ایران شده اند. جرجی تاناسی مکررا این سوال را می‌پرسد که چگونه ممکن است که او بتواند درباره قاچاقچیان کوکایین یا مقامات کشور خود یا هر موضوع چالش برانگیز دیگری قلم بزند اما درباره مجاهدین خلق با خط قرمزهای شدید مواجه شود.

این دو فعال رسانه ای کشور آلبانی تاکید می‌کنند که هرگز «حاضر نیستند چکمه های مریم رجوی را لیس بزنند» و اجازه نمی‌دهند مریم رجوی با حمایت آمریکا قوانین کشورشان را زیر پا بگذارد چراکه در حال حاضر بسیاری از شهروندان آلبانیایی به جرم همکاری با گروه های جهادی در سوریه در زندان هستند و اگر بنا به تابعیت از قانون باشد مریم رجوی و نیروهای تحت امرش نیز سزاوار محاکمه و حبس هستند.

ترجمه و تنظیم از مزدا پارسی

لینک به منبع

روزنامه نگاران آلبانیایی: مجاهدین خلق تهدیدی برای امنیت ملی آلبانی

***

A Step Further Than Saddam Hussein! Albania Accession TO EUA Step Further Than Saddam Hussein!MEK ISIS Al-Nusra and other American-backed terrorist organisationsHosting MEK in Albania Humanitarian, Not Political – Now a National Security Issue: Rama

Pershendes ish terrorristen Miriam Rajavi me kete foto te shkrepur ne IRAN MALL ne Teheran, ne shkurt 2020! Kjo foto…

Posted by Gjergji Thanasi on Monday, August 24, 2020

خروج سازمان مجاهدین خلق از عراق بعد از ۳۰ سال

مسعود خدابنده بی بی سیلینک به ویدئو در سایت بی بی سی

کیهان لندن – خداحافظ بغداد، سلام تیرانا

مسئول واقعی حمله به لیبرتی کیست؟

***
Mojahedin Khalq, MEK, Rajavi cult in Iraq No more
اتمام قائله مجاهدین خلق، فرقه رجوی در عراق
The End of the Path – Teaser 1
پایان یک راه – تیزر اول

Mojahedin Khalq, MEK, Rajavi cult in Iraq No more
اتمام قائله مجاهدین خلق، فرقه رجوی در عراق
The End of the Path – Teaser ۲
پایان یک راه – تیزر دوم 

ورود سازمان مجاهدین خلق به ‘فاز نظامی’ و پیامدهای آن

(مسعود خدابنده، بی بی سی)

آنها نه تنها شکست خوردند که سقوط اخلاقی کردند (به مناسبت درگذشت عبدالرضا نیک بین رودسری – عبدی)اآنها نه تنها شکست خوردند که سقوط اخلاقی کردند (به مناسبت درگذشت عبدالرضا نیک بین رودسری – عبدی)ا

از کمین مجاهدین سر کوچه ها برای کشتار مستشاران امریکائی تا گماشتگی برای جنگ طلبان امریکائیاز کمین مجاهدین سر کوچه ها برای کشتار مستشاران امریکائی تا گماشتگی برای جنگ طلبان امریکائی

مزدوران فرقه رجوی مجاهدین خلق در خدمت جنگ و امریکاعکس فوق: مریم رجوی در کنار سناتور جان مک کین آمریکائی
عکس زیر: خواهران و برادران مجاهد خلق به صف در مقابل پرچم آمریکا 

The Huffington Post: Khodabandeh co-authored the book ‘The Life of Camp Ashraf – Victims of Many Masters’ with his wife Anne Singleton. Much of his knowledge comes from first hand experience


مسعود خدابنده آن سینگلتون پارلمان اروپاMojahedin-E Khalq (MEK) Threat in Albania – Parliamentary Round TableEUP

مسعود خدابنده آن سیتگلتون Massoud Khodabandeh
Article first published online: 27 JAN 2015
DOI: 10.1111/aspp.12164

مسعود خدابنده، نشریه سیاست آسیا: مجاهدین خلق و روش های تولید و انتشار اخبار جعلی در مطبوعات

***


(Massoud Khodabandeh 4th report, Baghdad October 2014)(Massoud Khodabandeh 4th report, Baghdad October 2014)

همچنین: