مجاهدین خلق از عراق تا آلبانی

مجاهدین خلق از عراق تا آلبانی

مجاهدین خلق از عراق تا آلبانیراه نو، اقتصاد نیوز و هابیلیان به نقل از نیوزویک، سی و یکم اوت 2019:… پس از سرنگونی صدام  در سال ۲۰۰۳ نیروهای آمریکایی عراق را اشغال كردند ، آنها “مجاهدین» خلق را خلع سلاح كردند و ۳،۴۰۰ عضو «مجاهدین» خلق را تحت حمایت ایالات متحده قرار دادند. در همان سال ، مسعود رجوی به طرز مرموزی ناپدید شد و مریم رهبری تنها گروه را به عهده گرفت. مقامات آمریكا به NBC News گفتند كه طی یك دوره پنج ساله از سال ۲۰۰۷ ، گروه تروریستی «مجاهدین» كه توسط سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل تأمین مالی ، آموزش دیده و مسلح شده بودند – نیمی از دانشمندان هسته ای ایران را كشته اند. مجاهدین خلق از عراق تا آلبانی 

قتل خاشقچی قاشقچی مجاهدین خلق مریم رجوی عربستان سعودی جنایت قتل خاشقجی، معیاری جهت سنجش ارزش ها

مجاهدین خلق از عراق تا آلبانی

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

1-نیوزویک: عربستان سعودی تامین کننده مالی گروه تروریستی «مجاهدین» است

راه نو (لینک به منبع)

جان بولتون ، مشاور امنیت ملی احمق ترامپ نیز گفته است 180،000 دلار بابت سخنرانی هایش از «مجاهدین» خلق پول دریافت کرده است . . . مقامات آمریكا به NBC News گفتند كه طی یك دوره پنج ساله از سال 2007 ، گروه تروریستی «مجاهدین» كه توسط سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل تأمین مالی ، آموزش دیده و مسلح شده بودند – نیمی از دانشمندان هسته ای ایران را كشته اند.

مجاهدین خلق از عراق تا آلبانی

توضیح:

نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی، فهرستی از برخی مقامات پیشین و فعلی آمریکایی را منتشر کرده که به‌ خاطر سخنرانی در گردهمائی های گروه تروریستی «مجاهدین»، از این گروه پول دریافت کرده‌اند. این نشریه علیرغم اینکه در گزارش خود مواضعی ضد ایرانی دارد ولی در قسمت هایی از آن به واقعیت هایی از گروه تروریستی «مجاهدین»  اشاره کرده که در خور توجه است. ترجمه بخش هایی از این مقاله بشرح زیر می باشد.

. . . جولیانی مانند سایر مقامات سابق ایالات متحده ، طی چند سال گذشته یک سخنران مکرر و بسیار پردرآمد در «مجاهدین» بود. جان بولتون ، مشاور امنیت ملی احمق ترامپ نیز که گفته است ۱۸۰،۰۰۰ دلار بابت سخنرانی هایش از «مجاهدین» خلق پول دریافت کرده است.

طبق گفته جوآن استکر ، سردبیر،  وی کارشناس «مجاهدین» خلق است. سال گذشته بولتون هنگام تصدی پست كاخ سفید ، همکاری خود را با این گروه متوقف كرد.

 اما بولتون در آخرین سخنرانی خود با «مجاهدین» خلق در تظاهرات پاریس در سال ۲۰۱۷ ، با جدیت ادعای این گروه را به عنوان جذاب ترین بدیل برای رژیم ایران تأیید کرد. “ افشای مالی بولتون نشان داد كه وی ۴۰،۰۰۰ دلار برای این سخنرانی درآمد داشته است.

«مجاهدین» خلق . . .  این گروه را به عنوان یک سازمان سکولار ، دموکراتیک و غیر خشونت آمیز با پشتیبانی گسترده مردمی در داخل ایران معرفی کرده اند.

ولی بسیاری از مقامات سابق ایالات متحده و کارشناسان ایرانی اعتبار دموکراتیک “مجاهدین» خلق و همچنین عمق پایگاه پشتیبانی این کشور در داخل ایران را زیر سوال می برند. در واقع ، تقریباً هر ادعایی که از طرف «مجاهدین» خلق مطرح شده است ، از سوی این مقامات رد شده است.

«مجاهدین» خلق که در سال ۱۹۶۵ توسط دانشجویان ایرانی مخالف سلطنت امشب شاه محمدرضا پهلوی تأسیس شد ، تأسیس كرد و از یك هیبرید عجیب ماركسیسم و اسلام حمایت كرد. این اولین گروه مخالف بود که علیه غرب و شاه و هوادارانش در غرب اسلحه گرفت. در دهه ۱۹۷۰ ، طبق اطلاعات آمریكایی ، «مجاهدین» خلق سه سرهنگ ارتش آمریكا را به قتل رساندند ، سه پیمانکار دیگر آمریكایی را به قتل رساند و نهایتا واشینگتن آنها را  در لیست سازمانهای تروریستی خارجی قرار داد.

در سال ۱۹۸۱ ، پس از آغاز یک قیام ناعادلانه علیه رژیم خمینی ، «مجاهدین» خلق مجبور به فعالیت  زیرزمینی شد در حالی که رهبران ارشد آن ، تیم زن و شوهر مسعود و مریم رجوی ، برای جلوگیری از دستگیری به پاریس گریختند.

بسیاری از محققان مستقل می گویند اتحاد «مجاهدین» خلق با صدام در آن جنگ طولانی و خونین این گروه را از نظر بیشتر ایرانیان به خیانت تبدیل کرده است. در دهه ۱۹۹۰ ، رجوی ها اقدامات مختلفی مانند فرقه برای جلوگیری از نقص برجام اعمال کردند. براساس گزارش دیده بان حقوق بشر در سال ۲۰۰۵ که بر اساس مصاحبه هایی که با چندین (عضو جدا شده از این گروه ) انجام شده است ، اعضا موظف بودند كه از همسر خود طلاق بگیرند و فرزندان خود را برای فرزندخواندگی به خارج از كشور بفرستند ، مبادا تعهدات خانواده توجه خود را از مبارزه علیه جمهوری اسلامی منحرف كند.

پس از سرنگونی صدام  در سال ۲۰۰۳ نیروهای آمریکایی عراق را اشغال كردند ، آنها “مجاهدین» خلق را خلع سلاح كردند و ۳،۴۰۰ عضو «مجاهدین» خلق را تحت حمایت ایالات متحده قرار دادند. در همان سال ، مسعود رجوی به طرز مرموزی ناپدید شد و مریم رهبری تنها گروه را به عهده گرفت.

در سال ۲۰۰۹ ، او یک کمپین چند میلیون دلاری را از دفتر مرکزی خود در پاریس آغاز کرد تا “مجاهدین» را از لیست تروریستی واشنگتن خارج کند . . . این گروه مبلع  ۵۰،۰۰۰ دلار به چهره های برجسته سیاسی و نظامی ایالات متحده برای سخنرانی پرداخت تا بر آنچه گروه گفته است صحه بگذارند.

علاوه بر بولتون و جولیانی ، لیست سخنرانان پرداخت شده “مجاهدین» خلق شامل: اندرو کارد، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید؛ فرن تاونسند، مشاور پیشین کاخ سفید در امور تروریسم؛ مایکل موکیسی، دادستان کل پیشین؛ تام ریج، وزیر سابق امنیت داخلی؛ لوئیس فریه، مدیر سابق اف‌بی‌آی؛ پرتر گاس، مدیر سابق سیا؛ جان سانو، معاون سابق مدیر سیا؛ ژنرال ریچارد مایرز، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا؛ ژنرال وسلی کلارک، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا؛ ژنرال آنتونی زینی، فرمانده پیشین نیروهای سنتکام؛ هوارد دین، فرماندار پیشین ایالت ورمونت؛ اد رندل، فرماندار پیشین ایالت پنسیلوانیا؛ سناتور سابق، رابرت توریسلی؛ سناتور سابق، اوان بای؛ نماینده سابق، جان لوئیس؛ نماینده سابق، پاتریک کندی.

باربارا اسلوین ، رئیس پروژه آینده ایران در شورای اقیانوس اطلس ، گفت: برخی از مردم این کار را فقط برای پول انجام می دهند ؛ آنها می دانند این گروهی است که خوب پول پرداخت می کند.

هنگامی که نیوزویک گزارش داد که جستجوی پس از جنگ اسلحه برای کشتار جمعی در عراق ، اسناد کشف شده از صدام حسین . . . چگونگی استفاده «مجاهدین» از فروش نفت عراق را برملا کرده است.

براساس اسناد افشا شده بشکه های نفت به واسطه های خارج از کشور برای چهار سال قبل از حمله ایالات متحده توسط «مجاهدین» ارسال می شده است. گزارشی از چارلز دولفر، بازرس ارشد اسلحه در ایالات متحده ، تخمین زده است که «مجاهدین» خلق ۱۶ میلیون دلار از فروش کوپن های نفت عراق  به دست آورده است. پس از سقوط صدام ، بسیاری از کارشناسان حدس می زنند که عربستان سعودی ، رقیب ایران بودجه این گروه را به عهده گرفته است.

مقامات آمریكا به NBC News گفتند كه طی یك دوره پنج ساله از سال ۲۰۰۷ ، گروه تروریستی «مجاهدین» كه توسط سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل تأمین مالی ، آموزش دیده و مسلح شده بودند – نیمی از دانشمندان هسته ای ایران را كشته اند.

دولت ترامپ فرقه تروریستی رجوی را از انحلال نجات داد

دانیل بنیامین ، هماهنگ کننده وزارت امور خارجه برای مقابله با تروریسم در آن زمان ، به نیوزویک گفت که حذف این پرونده (خارج کردن «مجاهدین» از لیست گروههای تروریستی آمریکا) به اختیار وزیر امور خارجه از دغدغه های بشردوستانه انجام شده است زیرا هیچ کشوری آنها را بدلیل فعالیت های تروریستی قبول نمی کرد . . .

مترجم: سحر نیامنش

منبع: نشریه آمریکایی نیوزویک

2- افشاگری نیوزویک درباره ارتباط مقامات آمریکایی و گروهک مجاهدین + فهرست اسامی

اقتصاد نیوز (لینک به منبع)

اقتصادنیوز؛ نشریه نیوزویک آمریکا در گزارشی با انتشار فهرستی از برخی مقامات آمریکایی که از گروهک تروریستی مجاهدین خلق پول دریافت کرده‌اند، منتشر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ نشریه نیوزویک در ضمن گزارشی، فهرستی از برخی مقامات پیشین و فعلی آمریکایی منتشر کرده که به‌ خاطر سخنرانی در نشست‌های گروهک تروریستی مجاهدین خلق، از این گروهک پول دریافت کرده‌اند.

سازمان مجاهدین خلق، منفورترین در طول تاریخ ایران

بنابراین گزارش، نیوزویک در گزارش مفصل خود که بخش‌هایی از آن نیز جنبه ضدایرانی دارند، علاوه بر «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «رودی جولیانی»، وکیل شخصی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، از این افراد به‌عنوان کسانی که به‌خاطر سخنرانی در نشست‌های مجاهدین خلق پول دریافت کرده‌اند، نام برده است:

اندرو کارد، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید؛

فرن تاونسند، مشاور پیشین کاخ سفید در امور تروریسم؛

مایکل موکیسی، دادستان کل پیشین؛

تام ریج، وزیر سابق امنیت داخلی؛

لوئیس فریه، مدیر سابق اف‌بی‌آی؛

پرتر گاس، مدیر سابق سیا؛

جان سانو، معاون سابق مدیر سیا؛

ژنرال ریچارد مایرز، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا؛

ژنرال وسلی کلارک، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا؛

ژنرال آنتونی زینی، فرمانده پیشین نیروهای سنتکام؛

هوارد دین، فرماندار پیشین ایالت ورمونت؛

اد رندل، فرماندار پیشین ایالت پنسیلوانیا؛

سناتور سابق، رابرت توریسلی؛

سناتور سابق، اوان بای؛

نماینده سابق، جان لوئیس؛

نماینده سابق، پاتریک کندی.

نیوزویک خود اذعان کرده که این اسامی، تنها بخشی از اسامی کسانی است که از گروهک تروریستی منافقین پول دریافت کرده‌اند. این نشریه در خصوص منابع مالی منافقین که باعث می‌شود بتواند پرداخت‌های زیادی به سخنرانان داشته باشد، ضمن اشاره به خدمات این گروه تروریستی به رژیم صدام حسین و پول‌هایی که از این رژیم دریافت کرده بود، نوشته است: «پس از سرنگونی صدام، بسیاری از کارشناسان گمانه‌زنی کرده‌اند که عربستان سعودی، رقیب ثروتمند ایران، حمایت مالی از این گروه را بعهده گرفته است.»

3- روایت منافقین ضدروایت‌های زیادی دارد

نیوزویک
شهریور 07, 1398

بنیاد هابیلیان (لینک به منبع)

در گزارش نیوزویک آمده است که رهبران و هواداران منافقین طی دهه گذشته، گروهک خود را به‌مثابه سازمانی سکولار، دموکراتیک و صلح‌طلب معرفی کرده‌اند که از حمایت گسترده در داخل ایران برخوردار است. هرچند، به‌اذعان نگارنده این گزارش، این ادعا را بسیاری از مقامات سابق آمریکایی و کارشناسان ایران رد کرده‌اند. به‌نوشته بوردر، هر ادعایی که منافقین مطرح می‌کنند، با ردیه‌ها و ضدروایت‌های بسیار روبرو می‌شود.

به گزارش سرویس بین‌الملل هابیلیان، مجله آمریکایی نیوزویک روز سه‌شنبه 27 آگوست، در گزارشی مفصل وضعیت گروهک منافقین و حلقه حامیان آن در دولتمردان سابق آمریکا را بررسی کرده است.

در ابتدای این گزارش که به قلم جاناتان بوردر، گزارشگر قدیمی نیوزویک در امور دفاعی و سیاست خارجی، منتشر شده است، به سخنرانی ماه جولای رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ، در جمع اعضای گروهک منافقین در آلبانی اشاره می‌شود.

براساس این گزارش، جولیانی در سخنرانی خود در کمپ منافقین در حومه تیرانا، جایی که به گفته وی تحت حفاظت شدید نیروهای امنیتی قرار دارد، به حدود 3400 نفر از اعضای منافقین که در کمپ حضور داشته‌اند، تضمین داده است که ترامپ آن‌ها را به مثابه جایگزین مناسب برای حکومت ایران درنظر دارد.

در این گزارش آمده است که جولیانی از جمله مقامات آمریکایی است که طی چند سال گذشته بارها در مراسم منافقین حاضر شده‌اند و در ازای سخنرانی برای این گروهک مبالغ کلانی را دریافت کرده‌اند. این گزارش، یکی دیگر از این مقامات را جان بولتون، مشاور امنیت ملی جنگ‌طلب ترامپ معرفی می کند که به گفته جوان استاکر، گزارشگر دیفنس پست و کارشناس منافقین، برای سخنرانی های خود در جمع منافقین 180 هزار دلار پول گرفته است. به اذعان نگارنده این گزارش، بولتون از زمان ورود به کاخ سفید در سال گذشته، بنا به مصلحت از حضور و سخنرانی در جمع منافقین خودداری کرده است. به گفته جاناتان بوردر، بولتون در آخرین سخنرانی خود در جمع منافقین در سال 2017، در سخنانی به تأیید این ادعای منافقین پرداخته بود که آن‌ها بهترین گزینه برای جایگزینی حکومت ایران هستند. بوردر می‌افزاید جان بولتون برای آن سخنرانی چهل هزار دلار دریافت کرده است.

مجاهدین خلق (فرقه رجوی)؛ دوستان پرسش‌برانگیز واشینگتن

به اعتقاد گزارشگر نیوزویک، جولیانی و بولتون ادعاهای خود را در خصوص حساب‌ بازکردن ترامپ بر روی منافقین در حالی مطرح کرده‌اند که اوایل امسال دولت ترامپ رسماً اعلام کرد این گروهک را به‌مثابه بدیل حکومت کنونی ایران در نظر نمی‌گیرد.

در گزارش نیوزویک آمده است که رهبران و هواداران منافقین طی دهه گذشته، گروهک خود را به‌مثابه سازمانی سکولار، دموکراتیک و صلح‌طلب معرفی کرده‌اند که از حمایت گسترده در داخل ایران برخوردار است. هرچند، به‌اذعان نگارنده این گزارش، این ادعا را بسیاری از مقامات سابق آمریکایی و کارشناسان ایران رد کرده‌اند. به‌نوشته بوردر، هر ادعایی که منافقین مطرح می‌کنند، با ردیه‌ها و ضدروایت‌های بسیار روبرو می‌شود.

به‌اذعان گزارشگر نیوزویک، بسیاری از پژوهشگران مستقل معتقدند منافقین با هم‌دوشی با صدام در جریان جنگ هشت ساله و خونین عراق علیه ایران و اجرای عملیات متعدد علیه نیروهای ایرانی در جریان جنگ، در نگاه اکثر ایرانیان، خائن به‌شمار می‌آیند.

جاناتان بوردر بخشی از گزارش خود را به بررسی ماهیت فرقه‌گون گروهک منافقین اختصاص داده است. وی دراین‌باره می‌نویسد در دهه 90 میلادی، مسعود و مریم رجوی برخی تدابیر مختص فرقه‌ها را به‌منظور جلوگیری از جداشدن نیروها به‌کار بستند. به‌گفته گزارشگر نیوزویک، براساس گزارش دیدبان حقوق بشر در سال 2005 که برپایه مصاحبه‌های متعدد با جداشدگان از منافقین صورت گرفته است، از جمله کارهایی که اعضای این گروهک در عراق ملزم به انجام آن بوده‌اند، طلاق اجباری زوجین از یکدیگر و فرستادن کودکان به خارج بوده است؛ برای این‌که تحت تکفل خانواده‌های اروپایی قرار بگیرند. دیدبان حقوق بشر می‌نویسد رهبران منافقین به‌این دلیل اعضا را ملزم به این کارها می‌کرده‌اند که مبادا توجه نیروها از مبارزه علیه جمهوری اسلامی به تعهدات خانوادگی منحرف شود.

گزارشگر نیوزویک می‌نویسد پس از آنکه ارتش آمریکا در سال 2003 صدام را سرنگون و عراق را تصرف کرد، آمریکایی‌ها با خلع سلاح منافقین آن‌ها را تحت حمایت خود قرار دادند. در همان سال بود که مسعود رجوی به‌طور مرموزی ناپدید شد و مریم رجوی رهبری گروه را برعهده گرفت.

براساس این گزارش، مریم رجوی در سال 2009 از محل دفتر مرکزی خود در پاریس کارزاری چند میلیون دلاری را برای خارج‌کردن منافقین از فهرست تروریستی واشنگتن به‌راه انداخت. نگارنده این گزارش دراین‌باره می‌نویسد علی‌رغم این‌که منافقین رسماً گروهی تروریستی به‌شمار می‌رفت، آن‌ها آزادانه در محل دفاتر خود در نشنال پرس کلاب فعالیت می‌کردند و جنگ‌طلبان آمریکایی هم به‌گرمی از آن‌ها استقبال می‌کردند. جاناتان بوردر می‌افزاید منافقین در کاپیتول هیل با برگزاری نشست‌های پرخرج، تا پنجاه هزار دلار به مقامات سیاسی و نظامی پرداخت می‌کردند تا در حمایت از خارج‌شدن آن‌ها از فهرست تروریستی سخنرانی کنند.

به‌گزارش نیوزویک، فهرست مقامات آمریکایی‌ای که در ازاء سخنرانی برای منافقین پول دریافت کرده‌اند، علاوه‌بر جولیانی و بولتون، شامل افراد ذیل می‌شود: اندرو کارد، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید؛ فران تاونسند، مشاور پیشین کاخ سفید در امور تروریسم؛ مایکل موکازی، دادستان کل سابق آمریکا؛ تام ریج، وزیر سابق امنیت داخلی؛ لوئیس فری، مدیر سابق اف‌بی‌آی؛ پرتر گاس، مدیر سابق سیا؛ جان سانو، معاون سابق مدیر سیا؛ ژنرال ریچارد مایرز، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا؛ ژنرال وسلی کلارک، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا؛ ژنرال آنتونی زینی، فرمانده پیشین نیروهای سنتکام؛ هوارد دین، فرماندار پیشین ایالت ورمونت؛ اد رندل، فرماندار پیشین ایالت پنسیلوانیا؛ رابرت توریچلی و اوان بای، سناتورهای سابق؛ و جان لوئیس و پاتریک کندی، نمایندگان  سابق مجلس نمایندگان.

نگارنده این گزارش درباره انگیزه این افراد به گفته باربارا اسلاوین، مدیر پروژه «آینده ایران» در اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک، استناد می‌کند که گفته است برخی از آن‌ها تنها برای پول از منافقین حمایت می‌کنند و برخی به‌دلیل نفرت از جمهوری اسلامی.

به گزارش جاناتان بوردر، این پرسش را که منافقین پول‌های کلان پرداختی به سخنران‌ها را از کجا تأمین می‌کنند، نیوزویک قبلاً تاحدودی پاسخ داده است. بوردر مشخص می‌کند که منظورش گزارش تحقیقاتی نیوزویک درباره اسناد منتشرشده درباره سلاح‌های کشتار جمعی ادعایی عراق است که نشان می‌داد صدام در چهار سال منتهی به حمله آمریکا به عراق، کپن‌هایی را برای فروش بيش از 38 ميليون بشكه نفت به واسطه‌های خارجی، در اختیار منافقین قرار داده است. خبرنگار کهنه‌کار نیوزویک در ادامه به گزارش چارلز دالفر، بازرس تسلیحاتی ارشد آمریکا در پرونده سلاح‌های کشتار جمعی ادعایی صدام، اشاره می‌کند که برآورد کرده بود منافقین از محل فروش این کپن‌ها شانزده میلیون دلار به جیب زده‌اند. بوردر همچنین به این نکته اشاره می‌کند که به‌باور بسیاری از کارشناسان، از زمان سقوط صدام، عربستان سعودی تأمین مالی این گروه را عهده‌دار شده است.

بوردر بخش پایانی گزارش خود را به خارج‌شدن منافقین از فهرست تروریستی وزارت خارجه آمریکا اختصاص داده است. به‌نوشته وی، دنیل بنجامین، هماهنگ‌کننده مقابله با تروریسم وقت در وزارت خارجه آمریکا، در گفتگو با نیوزویک عنوان کرده است که به‌دلیل حضور منافقین در فهرست تروریستی، هیچ کشوری حاضر به پذیرش آن‌ها نمی‌شد؛ لذا آن‌ها این گروهک را از فهرست خارج کرده‌اند تا جان اعضا به‌خطر نیافتد. بنجامین تصریح کرده است تصمیم آن‌ها ربطی به این نداشته است که طرز فکر منافقین تغییر کرده یا نه. به‌نوشته بوردر، بنجامین در این‌باره گفته بود منافقین تلاش زیادی می‌کنند تا خودشان را دموکرات نشان دهند، ولی در عمل هیچ تغییری در افکار آن‌ها دیده نشده است. درخصوص حمایت ایرانی‌ها از منافقین هم، بوردر به‌نقل از بنجامین می‌نویسد که این گروهک پایگاه اجتماعی قابل ملاحظه‌ای در داخل ایران ندارد.

(پایان)

مجاهدین خلق از عراق تا آلبانی

*** 

پیام  مسعود رجوی ،  اخبار کانالهای تلویزیونی آمریکارجوی پول شیخ عربستان و دیکتاتور عراق را خرج ترور مردان و تجاوز به زنان ایرانی کرد

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/سفرهای-اروپایی-ظریف-و-جیغ-و-دادهای-فرقه/

سفرهای اروپایی ظریف و جیغ و دادهای فرقه رجوی

سفرهای اروپایی ظریف و جیغ و دادهای فرقه رجویراه نو، بیست و هفتم اوت 2019:… جیغ و دادهای وطن فروشانه مسعود و مریم رجوی از دعوت ظریف از سوی اروپاییان بحدی بود که حدس و گمان می کردند با جاری شدن افاضات ارباب آمریکایی شان هیچ دولتی جرات دعوت از آقای ظریف را بابت تحریم  آمریکا نخواهند داشت. لذا در استهکلم با تجمع ۱۰۰ نفره قصد مزاحمت های غیرقانونی و شکستن شیشه مجتمع مزبور را داشتند که با برخورد بموقع پلیس سوئد مواجه شدند. چند روز قبل نیز مجاهدین با انجام آکسیون خیابانی و پلاکاردهایی مخالفت خود را از سفر ایشان به سوئد تکرار می کرد سفرهای اروپایی ظریف و جیغ و دادهای فرقه رجوی 

رجوی بازیگری خیالی در دنیای سیاست امروزیسازمان مجاهدین خلق ؛ از توهم تا واقعیت

سفرهای اروپایی ظریف و جیغ و دادهای فرقه رجوی

سفرهای اروپایی ظریف و جیغ و دادهای فرقه رجوی

آقای ظریف روز ۳۰ مرداد به دعوت بعضی کشورهای اروپایی وارد هلسینکی پایتخت فنلاند شد. قبل از این سفر ایشان با سران کشورهای کویت و قطر نیز دیدار داشتند. وی در سفرش به فنلاند مهمترین اهداف خود را پیگیری مطالبات ایران از پیمان برجام مطرح کرد. ایشان بعدا به سوئد نیز عزیمت نموده و با همتای سوئدی خود نیز ملاقات و گفتگو کرد.  سپس عازم نروژ شد تا با مقامات این کشور نیز به بحث و تبادل نظر در خصوص برجام و دیگر مسائل بین دو کشور پردازد. کشور فرانسه مقصد بعدی سفر آقای ظریف بود. آقای ظریف در این  سفر با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه فرانسه هم دیدار کرد.

آقای ظریف بعد از این دیدار در توئیتی نوشت: علیرغم تلاش های آمریکا برای تخریب دموکراسی، امروز با رئیس جمهور فرانسه، امانول ماکرون و ژان ایو لوردیان در پاریس دیدار کردم. با یورونیوز، خبرگزاری فرانسه و فرانس ۲۴ مصاحبه کردم . چندجانبه گرایی را باید حفظ کرد. سفرهای بعدی ام ، بعد از یک روز ماندن در تهران، پکن، توکیو، و کوالالامپور خواهد بود.»

یک مقام دیپلماتیک دولت انگلیس نیز گفت: «بوریس جانسون» در نشست جی ۷ تحت تاثیر سخنان ترامپ قرار نمی گیرد و لندن همچنان حامی برجام خواهد بود.

امروز سفیر چین در ایران نیز گفت: «. . . روابط ایران و چین یک رابطه مشارکت جامع راهبردی است. سایر کشورها حق دخالت ندارند . . . »

جیغ و دادهای وطن فروشانه مسعود و مریم رجوی از دعوت ظریف از سوی اروپاییان بحدی بود که حدس و گمان می کردند با جاری شدن افاضات ارباب آمریکایی شان هیچ دولتی جرات دعوت از آقای ظریف را بابت تحریم  آمریکا نخواهند داشت. لذا در استهکلم با تجمع ۱۰۰ نفره قصد مزاحمت های غیرقانونی و شکستن شیشه مجتمع مزبور را داشتند که با برخورد بموقع پلیس سوئد مواجه شدند.

چند روز قبل نیز مجاهدین با انجام آکسیون خیابانی و پلاکاردهایی مخالفت خود را از سفر ایشان به سوئد تکرار می کرد. یادمان نرود که چگونه مسعود رجوی در پیام چهارده خود و اشاراتش در خصوص تحریم آقای ظریف و شادمانی و قمپوز درکردنش برای توجیهات همیشه دروغ برای سرنگونی، اظهار خرسندی غیرقابل وصف می نمود. تحلیلی که بیش از هر زمان دیگری مورد مضحکه و خنده مخاطبان قرار می گیرد.

اصلا در پیام  مسعود رجوی تحریم آقای ظریف همانند آچمز شدن پاشنه آشیل دیپلماسی ایران تلقی، و تلاش شده بود امید هیجانی به نگون بختان حاضر در اردوگاه این گروه در آلبانی داده شود. مثلا این که  بزودی سرنوشت حکومت ایران یکسره خواهد شد ؟؟!!…

رجوی در یک حرکت ضد ایرانی و برای روحیه دادن  بیشتر به نیروهای بازنشسته و بیمار خود تنها راه چاره را استناد به سماجت های جنایتکارانه جان بولتون، افزوده بود؛ «مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا به درستی ظریف را «یک کلاهبردار و حقه‌باز بی‌سر و پا و بلندگوی رژیمی نامشروع» توصیف می کند.»

ملاحظه می شود موازی کاری غیر قابل بخشش و خائنانه مسعود رجوی تا کجا پیش رفته است.

آقای ظریف در بالاترین ظرفیت های دیپلماتیک و حفظ عزت ملی کشورمان و با تلاش برای مهار طرح آمریکا در خلیج فارس،  با اقتدار به همتایان اروپایی خود اعلام نمودند که نفت را با روشهای مناسب بالاخره عرضه و شرف ملی را بدست خواهند آورد. و با آمریکاییان مذاکره بعمل نخواهد آمد.

بالاخره اینکه، گزینه ملت و دولت ایران؛ مقاومت در قبال هر فشاری از سوی آمریکا خواهد بود و امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکان ناپذیر نیست.

در همین حال وضعیت کشتی  آدریان دریا (گریس ۱) با اعتراضات حقوقی و بین المللی و اقتدار نمایش داده شده در خلیج فارس، با عزت و سربلندی و علیرغم توصیه آمریکا و فشارهای غیرقانونی آن به کشور انگلیس و دولت محلی جبل الطارق تغییر و با رفع توقیف بسوی مقصد اولیه خود ادامه مسیر داد. یعنی اینکه ایران بعد از چهل سال از یک سرفصل جدی و آنهم در چالش با قوی ترین قدرت جهانی عبور و اقتدار سیاسی خود را به پشتوانه اقتدار نظامی و مردمی اش  در منطقه و جهان را بدست آورده است.

همه اینها با بور شدن وحشتناک دونالد ترامپ در خودسر شدن کشورهای اروپایی در قبال تحریم آقای ظریف ازسوی آمریکا و شکست مفتحضانه گروه تروریستی مجاهدین خلق از ارائه تحلیل های آبکی همراه بود.

می توان گفت فرصت های آتی سیاسی و بعبارتی دیگر ظرفیت های فرصت طلبی های ضد مردمی مسعود رجوی با نزدیک شدن به اتمام دوره ریاست جمهوری ترامپ بشدت در حال اضمحلال و نابودی است.

بدین ترتیب باید گفت: علیرغم حضور ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا که بیشترین حمایت  از سوی این کشور در قبال فرقه رجوی را در چهل سال اخیر بوجود آورده است، هیچ سودی به احوالات نذار مریم رجوی نداشته است. از این پس  دیگر نه آمریکا آن آمریکای سابق خواهد بود. و نه فرقه رجوی فرصت و شانس چنین جولانی در عرصه مزدوری و وطن فروشی را خواهد داشت.

سفرهای اروپایی ظریف و جیغ و دادهای فرقه رجوی

لینک به منبع

***

آیا رهبر فرقه مجاهدین، امید خود را ازدست داده است؟آیا رهبر فرقه مجاهدین، امید خود را ازدست داده است؟

همچنین: