مجاهدین در لو دادن مکان صبری حسن پور در استانبول نقش داشتند

مجاهدین در لو دادن مکان صبری حسن پور در استانبول نقش داشتند

sabri_hosseinpourایران دیدبان (و  چند مطلب از منابع دیگر)، بیست و ششم آوریل 2016:…  به گفته یکی از پناهجویان مقیم در ترکیه که با حسن پور دیدار داشته است، اعضای تشکیلات اطلاعاتی مجاهدین در سرتاسر مسیر مسافرت وی از هلند تا ترکیه وی را تحت نظر داشته و در استانبول گرای وی را به نیروی امنیتی این کشور می دهند که پس از بازداشت وی به ایران مسترد شده است. شایان یادآوری است که بخش اطلاعات باندرجوی یکی از … 

Alleged Iranian spy Ali Mansouri attends a remand hearing in an Israeli court on September 30, 2013.اطلاعیه شورای رجوی: فرد دستگیر شده، علی منصوری، عضو مجاهدین خلق (فرقه رجوی) است

من توسط علی منصوری مامور دستگیر شده رجوی (مجاهدین) در اسرائیل عضو گیری شدم

ایران دیدبان، بیست و ششم آوریل 2016
لینک به منبع

مجاهدین در لو دادن مکان صبری حسن پور در استانبول نقش داشتند

صبری حسن پور

به گزارش برخی سایتهای داخلی: صبری حسن پور سخنگوی تشکل غیر قانونی کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران و مجری شبکه ضد انقلاب سیمای رهایی (فعال در هلند) که در پوشش دیدار با خانواده خود به ایران عزیمت کرده بود دستگیر شد.

انتشار خبر بازداشت صبری حسن پوردر حالی است که برخی گزارشها حاکی است وی در شهر استانبول ناپدید شده است .

به گفته یکی از پناهجویان مقیم در ترکیه که با حسن پور دیدار داشته است، اعضای تشکیلات اطلاعاتی مجاهدین در سرتاسر مسیر مسافرت وی از هلند تا ترکیه وی را تحت نظر داشته و در استانبول گرای وی را به نیروی امنیتی این کشور می دهند که پس از بازداشت وی به ایران مسترد شده است.

شایان یادآوری است که بخش اطلاعات باندرجوی یکی از اصلی ترین کارهایش زییر نظر گرفتن ایرانیانی است که به کشورهای همجوار و ایران مسافرت می کنند تا برای آنها پرونده سازی کرده و به دستگاههای اطلاعاتی کشورهایی که مقیم آن می باشند بفروشند.

(پایان)

اسماعیل وفا یغمایی، دریچه زرد
لینک به منبع

در باره سفر یا دزدیدن صبری حسن پور در ترکیه و دو گزارش

صبری حسن پور را از حدود بیست سال قبل میشناسم. سالها هوادار شورا و مجاهدین بود و در اکثر گردهمائی ها شرکت میکرد. بعدها فاصله گرفت ولی تا جائی که من مطلعم کاری به کار آنان نداشت. صبری اهل شعر و فیلم و هنر بود و در سفرها به دلیل علایق هنری بسیار گرم و با محبت برخورد میکرد. گاهی جلسات شعر را او برگزار میکرد.سیگار فراوان میکشید

و یکی دوبار قلبش را عمل کرده بود. آخرین بار در پاریس در خانه یکی از دوستان مشترک در یک مجلس مهمانی او را دیدم .این اواخر شنیدم تلویزیونی راه انداخته و …
چند بار هم از من تقاضای مصاحبه کرد که به دلیل گرفتاریها انجام نشد. مدتهاست که دیگر از او خبری نداشتم تا امروز دو گزارش در باره او دیدم. اولی متعلق به سایت وزین! آفتابکاران است، هوادار شورا و سازمان آقای رجوی، تیتر این چنین است: لینک:صبری حسن پور خائن حامی‌ تواب تشنه‌ به خون دستگیر شد.

تیتر بیشتر شبیه یک فتوای تکفیر است تا تیتر یک خبر و شادی بیرحمانه ای که از خائن شدن!! یا دستگیر شدن! از قلم خبر نویس چکیده حیرت آور است. با خود فکر کردم چه کسانی از خیانت وخائن شدن لذت میبرند و فقط ملایان نیستند و در کادر منطقی که از خیانت بهره میبرد باید گفت:

درود بر عنصر خیانت که در کنار عنصر شهادت باعث خیر و برکت است و بقول رمی های قدیم که میگفتند یا با نیزه یا بر نیزه! باید گفت یا شهادت یا خیانت و چیز دیگری وجود ندارد! و درود بر آخوند جنایتکار که دستگیر میکند یا به خیانت میکشد و بد نیست در کنار لیست شهیدان لیست دور و درازی از خائنان با ذکر سوابق زندگی و فعالیتها و بخصوص وابستگی سازمانی و علل خیانت و شمار خیانتها تهیه شود تا حقی ضایع نگردد.

من موقع خواندن مطلب با خودم فکر میکردم خیانت یا دستگیری هر چه باشد کجای به زوال رفتن یا دستگیری یک پناهنده جای شور و شادی دارد انهم کسی که بیش از بیست سال به سهم خود حامی بوده است. این سئوالات را باید از نویسنده خبر پرسید.

در تیتر چند موضوع وجود دارد:

اول «خائن بودن صبری حسین |پور!»

دوم این خائن !حامی تواب تشنه به خون است. تواب تشنه به خون هم منظور آقای ایرج مصداقی است.

اینکه صبری شخصا خائن است یا اینکه به دلیل مصاحبه با آقای مصداقی خائن شده و از چه زمانی و به چه دلائلی خائن شده روشن نیست. میتواند مجموع اینها باشد یا نباشد و خودتان بروید مقاله را بخوانید .

نکته دیگر و با قبول صحت خبر!اینکه چرا یک خائن را که حامی یک تواب بوده دستگیر کرده اند خودش معضلی دیگری است که باید به آن اندیشید.

همزمان با این نوشته وزین، نوشته دیگری با دو عکس روی فیس بوک اقای بابک آزاد منتشر شده که میگوید اقای صبری حسن پور برای دیدار اقوامش به ترکیه رفته و در آنجا توسط سربازان گمنام امام زمان ربوده شده است. قبل از این نیز در کشورهای مختلف اعضا و هواداران مجاهدین ربوده شده اند و این چیز تازه ای نیست و می تواند واقعی باشد.برای کسانی که نمیتوانند به فیس بوک آقای بابک آزاد دسترسی داشته باشند .

https://www.facebook.com/babak.azad.iran/posts/10153549784761099?__mref=message_bubble

میتوانندنوشته را در زیر بخوانند

«رسانه‌‌های رژیم جمهوری اسلامی خبری را منتشر کرده‌اند مبنی بر اینکه صبری حسن پور یکی‌ از مخالفان جمهوری اسلامی که گویا مجری یک شبکه تلویزیونی در خارج کشور است را در ایران دستگیر کرده‌اند، بنا به گزارشات رسانه‌های رژیم که همگی‌ تحت کنترل وزارت اطلاعات هستند، صبری حسن پور برای دیدن فامیلش به ایران سفر کرده بود، اما به نظر میرسد که واقعیت چیز دیگریست و او برای دیدن خواهرش به ترکیه سفر کرده بوده و نه‌ ایران و در زمانی‌ که ایشان در ترکیه بوده‌اند توسط سربازان گمنام امام زمان ربوده می‌شوند و به سرزمین امام زمان برده می‌شوند و سپس اعلام میکنند که این فرد در ایران دستگیر شده است. عکسهای صبری حسن پور و خواهرش در ترکیه نشان میدهد که ادعا‌های رژیم دروغی بیش نیست. سابقه آدم ربایی رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی در ترکیه به ۳۵ سال پیش بر میگردد. ترکیه همیشه یکی‌ از جولانگاه‌های رژیم بوده است و همواره به راحتی‌ مخالفان را شکار میکرده است. رژیم فاسد ترکیه نیز در این جنایت همیشه همکار و شریک رژیم بوده است، در سال ۱۹۸۸ که ما پایمان به ترکیه رسیده بود هر روزه شاهد ربودن مخالفان و یا دستگیری آنان و فرستادنشان به کام مرگ بودیم. در چندین مورد ماموران جنایتکار رژیم مخالفان را دستگیر و آنان را در گونی‌ میکردند و با اتومبیل از مرز به ایران می‌بردند، در یک مورد ۴۵ نفر از پناهندگان بی‌ دفاع توسط پلیس ترکیه دستگیر شدند و آنان را در مرز بازرگان به پاسداران تحویل دادند، آن جنایتکاران نیز همان‌جا همه را به گلوله بستند. ترکیه حیات خلوت رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی است و دستش برای انجام هر جنایتی باز است و تا کنون صدها تن‌ از مخالفان در ترکیه یا ترور شده‌اند یا ربوده شده‌اند و در ایران به جو‌خه‌های اعدام سپرده شده‌اند.»

***

در هر حال عجالتا چیزی روشن نیست. صبری حسین پور پناهنده قدیمی دستگیر شده است . این باعث تاسف است . خدمت یا خیانتش حتما روشن خواهد شد عجالتا صرفا یک خبر را با دو انعکاس خواهید خواند (دستگیری و ربوده شدن، خیانت)و بعد از این روشن خواهد شد که کدام انعکاس درست است. من از این ماجرا اندوهگینم.

اسماعیل وفا یغمائی

21 آوریل 2016 میلادی
———————————–

انعکاسات شگفت دستگیری صبری حسن پور در رسانه های جمهوری اسلامی و خارج کشور

بازداشت صبری حسن‌پور، مجری شبکه ماهواره‌ای در تهران
بازداشت صبری حسن پور، مجری شبکه ماهواره‌ای
برچسب ها – صبری حسن پور – مشرق
برچسب ها – صبری حسن پور – خبرگزاری میزان
بازداشت صبری حسن پور مجری شبکه سیمای رهایی در ایران …
صبری حسن پور در سیمای رهایی Rahaaee tv 01-04-2014 …
یک سایت اصولگرا از بازداشت مجری یک شبکه فارسی‌زبان در …
چرا «صبری حسن‌پور» را ربوده‌اند؟ – TributeZamaneh
آنا | صبری حسن‌پور
صبری حسن پور | فرهنگ نیوز
بالاترین: صبری حسن پور خائن حامی‌ تواب تشنه‌ به خون …
صبری حسن پور | پایگاه خبری تحلیلی آوای ماغر بهمئی
Bi ta / بی تا – صبری حسن پور / معرفی سینماگران ایران :…
:::Noandish.com::: برچسب ها – صبرى حسن پور
برچسب ها – صبری حسن پور – خانواده ایرانی
برچسب ها – صبری حسن پور – گرداب
صبری حسن‌پور | اتاق خبر
صبری حسن پور – فرازنیوز
اخبارروز, اخبار صبری حسن پور – تصنا
صبری حسن پور،شبکه ماهواره‌ای،ضدانقلاب – پایگاه خبری …
برچسب ها – صبری حسن‌پور – بولتن نیوز
مشاهده کلمات کلیدی : صبری حسن پور – صبح قزوین
صبری حسن پور – جام جم آنلاین
برچسب ها – صبری حسن‌پور – صدای ایران
برچسب ها – صبری حسن‌پور – ندای ایرانیان
بازداشت صبری حسن پور مجری شبکه ضدانقلاب “سیمای رهایی” در …
بازداشت صبری حسن پور در تهران + عکس – تی نیوز
بازداشت صبری حسن پور در تهران + عکس – اخبار فارسی
خبرگزاری هرانا | » صبری حسن پور
برچسب ها – صبری حسن پور – خبر نو
بازداشت صبری حسن پور مجری شبکه سیمای رهایی + عکس …
خبرهای صبری حسن پور – پارست
“صبری حسن پور” مجری تلویزیون سیمای رهایی بازداشت شد
صبری حسن پور | پایگاه خبری تحلیلی سمعک
صبری حسن‌پور مجری شبکه های ماهواره ای دستگیرشد+عکس
انصاف نیوز | صبری حسن پور انصاف نیوز
صبری حسن پور | امروز آنلاین
صبری حسن‌پور بایگانی – پایگاه خبری گیل نگاه | رسانه …
صبری حسن پور | کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
صبری حسن پور | کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
بازداشت ( توقیف ) صبری حسن پور مجری شبکه سیمای رهایی …
بایگانی کلیدواژه | “صبری حسن‌پور” | رادیو زمانه
صبری حسن پور | ســــــــرگرمی خـــــــــنده انه ا .
مجری یک شبکه ماهواره‌ای در تهران بازداشت شد+عکس
ربودن صبري حسنپور (مجري و مدير تلويزيون سيماي رهايي) در …
بازداشت صبری حسن پور مجری شبکه سیمای رهایی در تهران
faribفیلم سینمایی فریب به کارگردانی صبری حسن پور …
بازداشت صبری حسن پور مجری شبکه سیمای رهایی + عکس …
مجری یک شبکه فارسی زبان در هلند در ایران ‘بازداشت شد’ – BBC …
بازداشت صبری حسن پور مجری شبکه سیمای رهایی در تهران … 
پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » یک پناهنده سیاسی …
 بازداشت مجری شبکه ماهواره ای +(تصویر) / فرارو نیوز دعوای هانی حسن پور – لینک گردی
 بازداشت مجری شبکه ماهواره‌ای (+عکس) – عصر ایران
اخبار سیاسی:بازداشت مجری شبکه ماهواره‌ای در تهران | مجله ..
ایران خبر – مجری شبکه ماهواره‌ای در تهران بازداشت شد
24ساعت گذشته – فرهنگیان نیوز- تدبیر
بازداشت مجری شبکه ماهواره‌ای +عکس
یوز – آخرین اخبار مجری شبکه  
بقیه انعکاسات را در صورت علاقه روی لینک زیر یا گوگل دنبال کنید

(پایان)

رادیو فردا، بیست و ششم آوریل 2016
لینک به منبع

یک سایت اصولگرا از بازداشت مجری یک شبکه فارسی‌زبان در تهران خبر داد

وب سایت جهان نیوز، وابسته به علیرضا زاکانی نماینده تهران در مجلس، مدعی شد که صبری حسن‌پور، سخنگوی «کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران» و مجری شبکه فارسی زبان «سیمای رهایی» در هلند، در «تهران» دستگیر شده است.

این وب سایت به نقل از «یک منبع آگاه» که نام و سمت او ذکر نشده است، اعلام کرد که آقای حسن‌پور «در پوشش دیدار با خانواده خود به ایران عزیمت» و «در مدت حضور در ایران به شهرهای تهران، اهواز، اصفهان و کرج سفر کرده است».

دراین گزارش اشاره‌ای به زمان بازداشت آقای حسن‌پور در «تهران» نشده است.

پیش از این نیز گزارشی درباره سفر این مجری شبکه فارسی زبان «سیمای رهایی» به «ایران» منتشر نشده بود.

درهمین حال یک پایگاه خبری به نام «حقوق انسانی‌ و اولیه بشر» در خبری که بعد از انتشار خبر وب سایت جهان نیوز منتشر شده، مدعی شد که آقای حسن‌پور برای دیدار خانواده‌اش به «ترکیه» سفر کرده بود و در «یکی از شهرهای» این کشور «ربوده» شده است.

این وب سایت اشاره به زمان «ربوده» شدن آقای حسن‌پور و شهری که به گفته این وب سایت از آن «ربوده» شده، نکرده است.

خانواده آقای حسن‌پور و یا افراد نزدیک به او واکنشی به این گزارش‌ها نشان نداده‌اند.
تلویزیون اینترنتی «سیمای رهایی» برنامه‌هایی در انتقاد از حکومت جمهوری اسلامی پخش می‌کرد و مصاحبه‌هایی با چهره‌های منتقد حکومت داشته است.

آقای حسن‌پور که ساکن هلند است پیش از این عضو «شبکه سکولارهای سبز» بوده است.

(پایان)

رادیو زمانه به نقل از جنبش همبستگی ستم دیدگان
لینک به منبع

چرا «صبری حسن‌پور» یکی از اعضای صندوق رای آزاد و دموکراتیک و مجری تلویزیون رهایی را ربوده‌اند؟

آیا صبری حسن پور از اعضای کنگره ملی ایرانیان ومجری تلویزیون رهایی را ربوده اند وبه ایران برده اند؟ او از پیوستگان به جنبش همبستگی از امضا کنندگان بیانیه همبستگی در حمایت از صندوق رای آزاد ودموکراتیک ویکی از اعضای صندوق را ی ازاد ودموکراتیک می باشد. او تلاشگری استوار با نگاهی دموکراتیک واتحاد گراست. او با تهیه برنامه های اتحاد گرا در تلویزیون رهایی

یکی از راه های نجات از حکومت ولایت فقیه را نشان داده است. او سال گذشته هم به ترکیه رفته بود تا خواهرش را ببیند ، در اوایل ماه مارس در اسکایب به من گفت که تا اواسط ماه آپریل به سفر نوروزی می رود. او سال ها از ایران بیرون امده بود وخودش می دانست که حکومت ولایت فقیه چقدر به خون او تشنه است ؟ هرگز سخنی از رفتن به ایران نگفت.

اینکه او را در داخل ایران دستگیر کرده اند، برای من بیشتر به یک شوخی شباهت دارد.از منابعی به ما اطلاع رسیده است که او برای دیدار دوباره با خواهر ودیگر افراد خانواده به ترکیه رفته بود.در فیس بوکش بالای عکسی که در ترکیه با خواهرش برداشته اند نوشته است :(دیدار با خواهر بعد از 27 سال)

به نظر می رسد ماموران اطلاعات او را در ترکیه ربوده باشند. وبه ایران منتقل کرده باشند تا سناریوی حکومتی بر علیه یاران جنبش همبستگی را عملی کنند. عکس های او وخواهر گرامی اش در ترکیه وبه خصوص میدان تقسیم استانبول شاهدی بر این دیدار ها در ترکیه ونه در ایران دارد. از دولت هلند واتحادیه اروپا ، ودیگر دولت های دموکراتیک ونهادهای سازمان ملل ودکتر احمد شهید می خواهیم که نسبت به دستگیری وسرنوشت صبری حسن پور واکنش سریع ومسوولانه از خود نشان دهند وبرای ازادی بی قید وشرط این عضو کنگره ملی ایرانیان واز پیوستگان به جنبش همبستگی وصندوق رای آزاد ودموکراتیک تمام تلاش خود را به کار برند. در ادامه یکی از منابع خبر حکومتی واطلاعاتی در رابطه با ایشان را منتشر وارسال می کنیم.

جنبش همبستگی ستم دیده گان دادخواه ایران

4/20/2016

یک منبع آگاه به جهان نیوز خبر داد؛

مجری شبکه ماهواره‌ای ضدانقلاب “سیمای رهایی” در تهران بازداشت شد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵

صبری حسن پور، یکی از عوامل رسانه ای و مجری شبکه ماهواره ای ضد انقلاب “سیمای رهایی” در تهران بازداشت شد.

گروه سیاست جهان نیوز ـ صبری حسن پور سخنگوی تشکل غیر قانونی کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران و مجری شبکه ضد انقلاب سیمای رهایی (فعال در هلند) که در پوشش دیدار با خانواده خود به ایران عزیمت کرده بود دستگیر شد.

یک منبع آگاه با اعلام این خبر به جهان نیوز، گفت: وی بارها در سخنانش بر لزوم تغییر نظام جمهوری اسلامی سخن به میان آورده است.

وی در ادامه افزود: وی در مدت حضور در ایران به شهرهای تهران، اهواز، اصفهان و کرج سفر کرده است.

این منبع مطلع گفت: صبری حسن پور که از قبل از انقلاب در خارج از کشور به سر می برد، در ادامه صریحا علت تشکیل شبکه ماهواره ای “سیمای رهایی” را ایجاد ارتباط با جامعه ایران و انجام اقدامات لازم با استفاده از اهرم ها و امکانات موجود برای انسجام گروه های معاند و کسب اطلاعات دقیق از داخل کشور بیان می دارد که حضور وی در اهواز، اصفهان، کرج، تهران و… را می توان در راستای همین اهداف دانست.

وی با هشدار به مسئولان و متولیان فرهنگی و امنیتی گفت: مقوله نفوذ فرهنگی آنچنان که بایسته و شایسته هست جدی گرفته نشده است و جای دارد در خصوص حضور و نفوذ افراد ضد انقلاب، سلطنت طلب و معاند به داخل کشور دقت بیشتری صورت بگیرد

گفتنی است، حسن پور، در یکی از برنامه های تلویزیونی خود درباره علت شکل گیری کنگره به اصطلاح ملی ایرانیان برای نجات ایران می گوید:”به واقع سال 89 ضرورت تشکیلاتی بنام کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران از آنجا نشأت گرفت که بعد از خیزش سبز، که تعدادی انسان به خیابان ها ریختند و به بهانه “رای من کو” دشمن آزادی (منظور وی نظام جمهوری اسلامی) را به چالش کشیدند به خاطر فقدان رهبری این جنبش شکست خورد و ما از جمع بندی 30 ساله این کنگره را ایجاد کردیم که ضرورتش احساس می شد”.

وی در ادامه با دیکتاتوری نامیدن نظام به تحلیل فتنه 88 پرداخته و سعی در دادن راهکار و برنامه هایی برای فتنه های آتی می نماید. وی چنین می گوید: “جامعه پتانسیل و اهرم های لازم را برای ایجاد تغییر دارد و به دلیل عدم وجود تشکیلات سازماندهی شده هر بار که بر می خیزد به شکست کشیده می شود؛ و این نه بخاطر جنس سرکوب و بی رحمی دشمن آزادی که از مختصات هر دیکتاتور می باشد هست بلکه بخاطر نبود انسجام و عدم شناخت شرایط و ماهیت دشمن آزادی که یک ماهیت غیر متعارف دارد و دور افتادن اپوزیسیون و عدم شناخت از وضعیت جامعه است که باعث می شود نتواند تشکیلات سازی و سازماندهی کند”.

(پایان)

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=7287

اطلاعیه شورای رجوی: علی منصوری عضو مجاهدین خلق (فرقه رجوی) است 

محمد ب، وبلاگ باند رجوی، شانزدهم اکتبر ۲۰۱۳: …  در اطـلاعه مجاهدین آمده است، این فرد در یک جشن در اورسوراز بدون دعوت شرکت کرده بود و قصد داشت  به بهانه دادن نامه به مریم رجوی به او نزدیک شود که توسط مسئولین حفاظت مانع از آن شد. اینکه این فرد کیست و چه هدفی داشته و آیا اتهامات درست است و یا غلط، نه به این نوشته مربوط است و نه دلیلی هست که به آن بپردازیم. اما آنچه که در این میان مهم است واکنش …

(Massoud and Maryam Rajavi)

لینک به منبع

علی منصوری عضو مجاهدین است.

رسانه های اسرائیلی و غربی هفته گذشته اعلام کردند که یک ایرانی هنگام ورود به فرودگاه تلاویو به جرم جاسوسی دستگیر شده است. مقامات امنیتی اسرائیل این فرد را جزو سیستم امنیتی ایران معرفی کرد. روز گذشته مجاهدین خلق طی یک اطلاعیه رسمی اعلام کردند که «علی منصوری قبل از این سعی می کرده است به مجاهدین نزدیک شود» این در حالی است که تاکنون هیچ خبری در این رابطه که این فرد ممکن است وابسته مجاهدین باشد منتشر نشده است ولی سازمان مجاهدین قبل از اینکه فرد مزبور اعتراف کند، سعی کردند پیش دستی کنند و خود را از این اتهام مبرا جلوه دهند.

در اطـلاعه مجاهدین آمده است، این فرد در یک جشن در اورسوراز بدون دعوت شرکت کرده بود و قصد داشت به بهانه دادن نامه به مریم رجوی به او نزدیک شود که توسط مسئولین حفاظت مانع از آن شد. اینکه این فرد کیست و چه هدفی داشته و آیا اتهامات درست است و یا غلط، نه به این نوشته مربوط است و نه دلیلی هست که به آن بپردازیم. اما آنچه که در این میان مهم است واکنش هراس آلود مجاهدین نسبت به این خبر است در حالی که هیچ جا هنوز نامی از آنها در این داستان برده نشده بود.

آقای سعید جمالی یکی از مسئولین پیشین عالیرتبه سازمان، در مقاله افشاگرانه خود می نویسد: نفرات سازمان با اغلب سرویسهای مخفی و امنیتی غربی در تماس هستند و اطلاعات لازم را به آنها منتقل می کنند.

حال بایستی دید که فرد دستگیر شده در اسرائیل از طرف چه ارگان و سیستمی مامور شده است که به اسرائیل برود. ماموریتی که سازمان بر دوش عنصر فعال خود گذاشته تا به انجام برساند.

بنابه اظهار نظرهای مختلفی که در فیس بوک پیرامون این فرد صورت گرفته برخی نوشته اند که این فرد یکی از افراد فعال سازمان در خارج از کشور بوده است. بارها او را دیده اند که جزو دست اندرکاران و مسئولین راه اندازی مراسم بوده است.

(Mehdi Abrishamchi and Massoud Rajavi taking orders from Saddam’s head of secret services)

(Maryam Rajavi directly ordered the massacre of Kurdish people)

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=7266

مجاهدین خلق (فرقه رجوی) طی اطلاعیه ای رابطه تشکیلاتی با علی منصوری، دستگیر شده در اسرائیل، را تایید کردند

 
مجاهدین مونیتور، پانزدهم اکتبر ۲۰۱۳: … چندی پیش موساد اعلام کرد که یک ایرانی ساکن بلژیک را به اتهام جاسوسی در داخل اسراییل دستگیر کرده و نامش را هم علی منصوری اعلام کردند. امروز دستگاه تبلیغاتی رجوی اطلاعیه ای داده که هراس و سراسیمگی از آن بخوبی پیداست. موضوع از آنجا آشکار می شود که روزنامه ی لو سوار فاش می سازد که این شخص هوادار فرقه ی رجوی بوده است. و هوادار فرقه ی رجوی هم در این روز ها …
 
 
 
آقای مجاهدین، آقای موساد، لطفا از قبل هماهنگ کنید
 
چندی پیش موساد اعلام کرد که یک ایرانی ساکن بلژیک را به اتهام جاسوسی در داخل اسراییل دستگیر کرده و نامش را هم علی منصوری اعلام کردند.
امروز دستگاه تبلیغاتی رجوی اطلاعیه ای داده که هراس و سراسیمگی از آن بخوبی پیداست.
 
موضوع از آنجا آشکار می شود که روزنامه ی لو سوار فاش می سازد که این شخص هوادار فرقه ی رجوی بوده است. و هوادار فرقه ی رجوی هم در این روز ها که کوس رسوایی این گروه از بامها افتاده، مطمئنا کسی است که عقل و منطق را اجاره داده و حاضر است برای این گروه دست به هر حماقتی هم بزند.
 
از اطلاعیه ی گروه رجوی می شود دریافت که علی منصوری هوادار تشکیلات مجاهدین بوده و به این گروه پول هم پرداخت می نموده است. همچنین و الزاما برای نفی وابستگی این شخص به مجاهدین، تاکید شده است که “او یک مأمور اعزامی به بلژیک به منظور نفوذ در مجاهدین بود»
 
این شکل نفی کردن از سوی مجاهدین رجوی، نه تنها برای هواداران بلکه در خصوص اعضا نیز بکار می رود. مثلا در مورد خانم مرجان صید آبادی این گروه ابتدا وی را شهید اعلام کرد و پس از روشن شدن اینکه وی زنده است و در ایران بسر می برد هرگونه شناختی از او را نفی نمود.
 
در سناریوی حال حاضر موساد می توان اینگونه برداشت نمود که رجوی ها پس از آشکار شدن وابستگی علی منصوری به این گروه در صدد ماستمالی قضیه هستند. باقی داستانهایی هم که در اطلاعیه نگاشته شده حرف مفت و ناشی از کم آوردن است.
 
باید به سرکردگان و رجوی فراری یادآور شد که در زمانه ی اینترنت و آزادی جریان اطلاعات، سوتی های ناشیانه ی شما بخوبی رو و افشا می شوند. پس از این هم حتا اگر با کسانی که افسار را در دست دارند هماهنگ کنید، ماه پشت ابر نمی ماند.
 
 
تنها منبع متهم کردن ایران به بمب گذاری آرژانتین سازمان تروریستی مجاهدین خلق (فرقه رجوی) بوده (زاکری، روشن روان و دو مزدور دیگر)
گرت پورتر، آی پی اس، هشتم اوت ۲۰۱۳: … گرت پورتر» در مقاله‌ای که در پایگاه «آی‌پی‌اس نیوز» منتشر شد نوشت سند ۹۰۰ صفحه‌ای حکم دستگیری مقامات ایرانی که اخیراً برای اولین بار به زبان انگلیسی منتشر شده است نشان می‌دهد که تنها منابع این دادستان آرژانتینی نمایندگان منافقین بودند. این تحلیلگر برجسته آمریکایی با بی‌سروته و تکراری خواندن این گزارش افزود: این گزارش از اظهارات چهار تن از اعضای سازمان شورای ملی …
 
 
دادستان آرژانتینی به اظهارات منافقین استناد کرد
 
یک مورخ و روزنامه نگار پژوهشی آمریکایی گفت دادستان آرژانتینی «آلبرتو نیسمان» حکم بازداشت مقامات ایرانی به اتهام بمب‌گذاری مرکز یهودیان بوینس‌آیرس در سال ۱۹۹۴ را بر اساس ادعاهای اعضای سازمان منافقین صادر کرد.
 
به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، «گرت پورتر» در مقاله‌ای که در پایگاه «آی‌پی‌اس نیوز» منتشر شد نوشت سند ۹۰۰ صفحه‌ای حکم دستگیری مقامات ایرانی که اخیراً برای اولین بار به زبان انگلیسی منتشر شده است نشان می‌دهد که تنها منابع این دادستان آرژانتینی نمایندگان منافقین بودند.
 
این تحلیلگر برجسته آمریکایی با بی‌سروته و تکراری خواندن این گزارش افزود: این گزارش از اظهارات چهار تن از اعضای سازمان شورای ملی مقاومت که شاخه سیاسی مجاهدین خلق است به عنوان منابعی برای اینکه ایران را متهم به بمب‌گذاری آمیا در اوت ۱۹۹۳ کند، استفاده کرده است.
 
وی منبع اصلی این دادستان آرژانتینی را رضا ذاکری کوچکسرایی رئیس کمیته امنیت و اطلاعات شورای مقاومت ملی دانست.
 
پورتر در ادامه به شهادت این فرد در دادگاه شفاهی آرژانتین در سال ۲۰۰۳ اشاره می‌کند: در تاریخ ۱۴ اوت ۱۹۹۳ در یک جلسه‌ای در شورای امنیت ملی تصمیم به انجام این بمب‌گذاری گرفته شد. این جلسه به مدت ۲ ساعت از ساعت ۴:۳۰ تا ۶:۳۰ به طول انجامید.
 
در این گزارش یکی دیگر از اعضای باسابقه شورای به اصطلاح ملی مقاومت به نام «هادی روشن‌روان» برگزاری این جلسه را تأیید می‌کند ولی معتقد است که در ۱۲ اوت برگزار شده و ادعا می‌کند که از دستورکار جلسه هم اطلاع کامل دارد! وی ادعا می‌کند که یکی از محورهای گفتگو «استراتژی صدور بنیادگرایی در سراسر جهان» بوده و ایده حمله به آرژانتین هم در این قسمت مورد بحث قرار گرفت.
 
پورتر با اشاره به دو تن دیگر از اعضای سازمان منافقین به نام‌های احمدی و عشاقی (احتمالاً احمد وشاق از اعضای مرکزیت سازمان منافقین) که شهادت قبلی‌ها را تأیید کردند افزود: نیسمان به هیچ منبعی برای برگزاری چنین جلسه‌ای غیر از اعضای مجاهدین خلق استناد نمی‌کند و مکرراً به همین چهار عضو شورای ملی مقاومت به عنوان سندی برای شرکت هفت تن از مقامات ارشد ایران در این جلسه که حکم بازداشتشان را صادر کرده استناد می‌کند.
 
وی تصریح کرد: نیسمان ۲۹ مرتبه به کوچکسرایی، ۱۶ مرتبه به روشن‌روان و ۱۶ مرتبه به دو تن دیگر استناد می کند.
 
پورتر افزود: نیسمان به هیچ مدرک یا دلیلی که نشان دهد هر یک از اعضای مجاهدین خلق در جایگاهی بوده‌اند که از ملاقاتی در چنین سطح بالایی اطلاع داشته‌اند. گرچه مجاهدین خلق همیشه ادعا کرده است که به اسرار دسترسی دارد، ولی اطلاعاتی که ارائه تاکنون کرده‌اند در بهترین حالت از عوامل سطح پایین نظام بوده است.
 
وی افزود: نیسمان با بهره‌گیری از شهادت خشن‌ترین مخالفان نظام ایران برای متهم کردن مقامات ارشد ایران به تصمیم‌گیری برای بمب‌گذاری تروریستی آمیا، هدف سیاسی آشکار مجاهدین خلق از ارائه اطلاعات که جلب حمایت آمریکا و اروپا برای سرنگونی نظام ایران است را انکار کرد.
 
پورتر خاطرنشان کرد که نیسمان برای اعتبار بخشیدن به شهادت این افراد، اظهارات آنها را با صداقت و دقت و این اشخاص را کاملاً صادق خواند.
 
وی با بیان این مطلب افزود: مسئولین مجاهدین خلق در سالیان گذشته پشت سر هم بیانیه صادر می‌کردند که اطلاعاتی از فعالیت‌های پنهانی ایران بر روی سلاح‌های هسته‌ای، شیمیایی و بیولوژیکی دارند که تقریباً تمام آنها پس از بررسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غلط از آب درآمد.
 
این روزنامه نگار مشهور آمریکایی ضمن اشاره به به گزارش ۵۰۰ صفحه‌ای نیسمان که اخیراً منتشر شد و در آن ایران را متهم به ایجاد شبکه‌های تروریستی در آمریکای لاتین نمود، تصریح کرد: نیسمان مدت زیادی است که از جریانات سیاسی طرفدار اسرائیل و معاند ایران به عنوان منبع موثق در پرونده بمب‌گذاری آمیا و موضوع گسترده‌تر ایران و تروریسم استفاده کرده است.
 
وی با این مطلب افزود که و نیسمان با انکار غیرقابل‌اعتماد بودن آشکار این افراد نشان داد که به جای کشف حقایق درگیر یک بازی سیاسی در زمین برخی منافع قدرتمند شده است.
——–
 
 
مجاهدین خلق، فرقه رجوی، مردان ما در ایران؟
 
… مسعود خدابنده یک کارشناس کامپیوتر مقیم انگلستان که مشاور دولت عراق است یکی از مقامات سازمان مجاهدین خلق بود که در سال ۱۹۹۶ آنرا ترک کرد. او در یک مکالمه تلفنی با من تاکید کرد که دشمن آشکار سازمان مجاهدین خلق است و علیه این گروه کار کرده است. خدابنده میگوید او از قبل از سقوط شاه به عنوان متخصص کامپیوتر با سازمان بوده و بعنوان یک متخصص کامپیوتر عمیقا با فعالیت های اطلاعاتی …
 
سیمور هرش (نیویورکر) – مترجم: برهان عظیمی، اخبار روز، شانزدهم آوریل ۲۰۱۲
http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=44857
لینک به متن اصلی (انگلیسی)
https://iran-interlink.org/wordpress/?p=2488
 
• سیمور هرش در این مقاله که روز ششم آوریل در نیویورکر منتشر شده، می گوید علیرغم آن که مجاهدین خلق در لیست گروه های تروریستی دولت آمریکا قرار دارند، اما در صحرای نوادا آموزش دیده و با همکاری موساد و استفاده از اطلاعات آمریکا در عملیات تروریستی در ایران سهیم بوده اند …
 
منطقه ای که سایت امنیت ملی نوادا متعلق به دپارتمان انرژی در آن قرار گرفته، با دشت های خشک بلندش و قله کوه ها در دوردست، از هوا به شمال غربی ایران شبیه است. در این سایت که در ۶۵ مایلی شمال غربی لاس و گاس قرار گرفته است، قبلا آزمایش های هسته ای صورت میگرفت و حالا دارای مرکزی برای آموزش عملیات ضد جاسوسی و یک فرودگاه خصوصی برای جت بوئینگ ۷٣۷ است. این منطقه ای ممنوعه است که در برخی نقاط آن تابلو ها به اشخاص کنجکاو هشدار میدهند پرسنل امنیتی در صورت لزوم اجازه دارند به کسانیکه از خط ممنوع عبور کرده اند، شلیک کنند.
 
در اینجا بود که فرماندهی عملیات ویژه مشترک (Joint Special Operations Command (JSOC از سال ۲۰۰۵ آموزش اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران را آغاز کرد… وزارت خارجه آمریکا در سال ۱۹۹۷ این سازمان را در لیست گروه های تروریست خود قرار داد.
 
سازمان مجاهدین در سال ۲۰۰۲ با افشای این واقعیت که ایران غنی سازی اورانیوم را بطور محرمانه در یک منطقه زیرزمینی آغاز کرده است، تا حدودی در سطح بین المللی اعتبار کسب کرد. محمد البرادعی که در آن زمان مدیرعامل سازمان انرژی اتمی بود بعدها به من گفت که به او اطلاع داده بودند موساد منبع تامین این اطلاعات بوده است.
 
روابط سازمان مجاهدین خلق با سازمان های اطلاعاتی غرب بعد از سقوط رژیم عراق در سال ۲۰۰٣ تقویت شد و «فرماندهی عملیات ویژه» تحت تاثیر هراس بوش از اینکه ایران در یک یا چند نقطه مخفیانه مشغول بمب سازی است، عملیات در داخل ایران را آغاز کرد. منابعی بطور مخفیانه در اختیار چند سازمان مخالف قرار گرفت تا به جمع آوری اطلاعات و نهایتا عملیات تروریستی علیه رژیم اختصاص یابد. سازمان مجاهدین خلق مستقیما یا غیرمستقیما منابعی از قبیل سلاح یا اطلاعات دریافت کرد. بنا بر گفته مقامات امنیتی و مشاوران نظامی عملیات مخفیانه تحت حمایت آمریکا تا امروز ادامه دارد.
 
علیرغم ارتباطات فزاینده و تلاش های مجدانه و لابیگری فشرده وکلای سازمان مجاهدین خلق، این سازمان همچنین در لیست گروه های تروریست وزارت خارجه آمریکا باقی مانده است. این بدان معناست که آموزش در نوادا باید کاملا محرمانه میماند.
 
یک مقام امنیتی سابق به من گفت ما اینجا آنها را تعلیم میدادیم و از طریق دپارتمان انرژی برای آنها پوشش فراهم میکردیم زیرا همه زمین های جنوب نوادا متعلق به این دپارتمان است. «ما آنهارا در فواصل دور در صحرا و کوه تخلیه میکردیم و ظرفیت تماس گیری آنها را ایجاد میکردیم. هماهنگی ارتباطات مساله بزرگی است.»
 
به گفته مقام امنیتی سابق این تعلیمات اندکی قبل از اینکه اوباما اداره کشور را به دست بگیرد پایان یافت. یک ژنرال چهارستاره ی بازنشسته که مشاور امنیتی ملی در دولت های بوش و اوباما بوده است در گفتگویی جداگانه به من گفت یک آمریکایی که در برنامه ی تعلیم مجاهدین در نوادا شرکت داشت در سال ۲۰۰۵ او را در جریان این برنامه قرار داده بود. او گفت «به آنها آموزش استاندارد در حوزه های تماس گیری «commo»، استفاده از رمز «cryptography»، تاکتیک واحدهای کوچک و تسلیحات آموزش های استاندارد داده شد. این تعلیمات ۶ ماهه بود.»
 
همچنین به او گفته شد که مربیان از «فرماندهی عملیات ویژه» هستند که درسال ۲۰۰۵ به ابزار عمده دولت بوش در جنگ علیه ترور تبدیل شده بود. ژنرال بازنشسته گفت مربیان اعضای درجه اول «فرماندهی عملیات ویژه» نبودند، بلکه تمرین دهنده های دست دوم و سوم و از این قبیل و آنها شروع کردند به بیرون رفتن از پایگاه های خود: «اگر قرار است به شما تاکتیک ها را یاد بدهیم، بگذاریم اندکی چیزهای واقعا سکسی نشان تان بدهم…»
 
به گفته ژنرال بازنشسته همین تعلیمات ویژه بود که باعث افزایش نگرانی ها و تلفن های متعدد به او شد. او ضمن تایید خبرها به آنها گفته بود «این باعث دردسر همه خواهد شد مگر اینکه پایه قانونی برای آن فراهم شود. ایرانی ها در عملیات ضدجاسوسی متبحرند و این را نمیتوان محرمانه نگاه داشت». سایت نوادا در همان زمان برای تعلیمات پیشریفته واحدهای جنگی عراقی هم به کار برده میشد. [ژنرال بازنشسته فقط از آموزش مجاهدین خلق اطلاع داشت. مقام امنیتی ازتعلیماتی که تا سال ۲۰۰۷ ادامه داشت با خبر بود.]
 
آلن گرسون وکیل مدافع سازمان مجاهدین مقیم واشنیگتن به من گفت مجاهدین خلق علنا و مکررا ترور را محکوم کرده اند. گرسون گفت او در مورد آموزش ادعایی در صحرای نوادا اظهارنظر نخواهد کرد. ولی اگر چنین تعلیماتی حقیقت داشته باشد «با تصمیم وزارت خارجه به ادامه حفظ نام مجاهدین خلق در لیست گروه های تروریست هیچ تجانسی ندارد. چطور ایالات متحده میتواند کسانی را تعلیم بدهد که در لیست گروه های تروریست دولت هستند، در حالیکه یکی دیگر تنها به خاطر تهیه یک کلید با خطر کیفر جنایی روبرو میشود.»
 
رابرت بائر یک مامور بازنشسته سیا که زبان عربی را به روانی صحبت میکند و بطور محرمانه در کردستان [عراق] و در خاورمیانه کارکرده است به من گفت در اوایل ۲۰۰۴ یک شرکت خصوصی آمریکایی که به باور او برای دولت آمریکا کار میکرد با او تماس گرفت تا به عراق برگردد. او گفت «آنها میخواستند من به مجاهدین خلق کمک کنم تا در مورد برنامه اتمی ایران اطلاعات جمع کنند. آنها تصور میکردند که من فارسی بلدم که نبودم. من گفتم با آنها تماس خواهم گرفت ولی هرگز این کار را نکردم.»
باوئر که اکنون در کالیفرنیا زندگی میکند به خاطر می آورد آنموقع برای او روشن بود که عملیات دراز مدت بود نه یک کار مقطعی.
 
مسعود خدابنده یک کارشناس کامپیوتر مقیم انگلستان که مشاور دولت عراق است یکی از مقامات سازمان مجاهدین خلق بود که در سال ۱۹۹۶ آنرا ترک کرد. او در یک مکالمه تلفنی با من تاکید کرد که دشمن آشکار سازمان مجاهدین خلق است و علیه این گروه کار کرده است. خدابنده میگوید او از قبل از سقوط شاه به عنوان متخصص کامپیوتر با سازمان بوده و بعنوان یک متخصص کامپیوتر عمیقا با فعالیت های اطلاعاتی و نیز تامین امنیت برای رهبری مجاهدین درگیر بوده است. طی دهه گذشته او و همسر انگلیسی اش یک برنامه حمایتی را برای کمک به سایر کسانی که از سازمان جدا میشوند، اداره میکنند. خدابنده به من گفت او از کسانیکه اخیرا سازمان را ترک کرده اند خبر تعلیمات در صحرای نوادا را شنیده است. به او گفته اند آموزش ارتباطات در نوادا محدود به این نبود که طی حمله چگونه باید تماس را حفظ کرد بلک شامل نفوذ در مخابرات هم بود. به گفته ی او ایالات متحده زمانی موفق شد راهی برای نفوذ در سیستم های عمده ی مخابراتی ایران پیدا کرد. در همان زمان عاملان مجاهد را به ظرفیت نفوذ در مخابرات تلفنی و پیام ها در داخل ایران مجهز کرد. آنها پیام ها را ترجمه کرده و در اختیار متخصصان اطلاعاتی آمریکا قرار میدادند. او از اینکه این کار هنوز هم ادامه دارد یا نه اطلاعی ندارد.
 
پنج دانشمند ایرانی از سال ۲۰۰۷ تاکنون به قتل رسیده اند. سخنگوی مجاهدین خلق شرکت در قتل ها را تکذیب کرده است ولی اوایل ماه گذشته خبرگزاری ان بی سی از قول دو مقام دولت اوباما تایید کرد که حملات توسط واحدهای سازمان مجاهدین خلق صورت گرفته که توسط سرویس مخفی اسرائیل، موساد، تعلیم دیده و تامین مالی شده بودند. ان بی سی از قول یک مقام دولتی مشارکت آمریکا در فعالیت های سازمان مجاهدین خلق را تکذیب کرد.
مقام امنیتی سابق که من با او گفتگو کردم گزارش ان بی سی مبنی بر همکاری مجاهدین خلق با اسرائیل را تایید و اضافه کرد در عملیات از اطلاعات آمریکا استفاده شده است. او گفت که هدف ها «اینشتین» نبودند: «مقصود تاثیر روانی و اخلاقی بر ایرانی هاست» و «خراب کردن روحیه کل سیستم- وسایل نقل و انتقال هسته ای، تسهیلات غنی سازی، نیروگاه ها».حملاتی هم به لوله های نفتی صورت گرفته است.
او اضافه کرد عملیات «ابتدا توسط مجاهدین خلق و در همکاری با اسرائیلی ها صورت گرفت، ولی ایالات متحده اکنون اطلاعات را در اختیار قرار میدهد.» یکی از مشاوران عملیات ویژه به من گفت رابطه بین ایالات متحده و اقدامات مجاهدین در داخل ایران دیرپاست. «همه کارهایی که اکنون در داخل ایران انجام میگیرد توسط بدل های به خدمت گرفته شده است.»
 
منابعی که من با آنها صحبت کردم نمیدانستند آیا کسانی که در نوادا تعلیم دیده اند اکنون در عملیات داخل ایران یا جای دیگر فعالند یا نه.و لی آنها بر تاثیر حمایت آمریکا انگشت گذاردند. مشاور ارشد پنتاگون گفت «مجاهدین یک جوک کامل بودند، حالا یک شبکه واقعی در داخل ایران هستند. چطور توانسته اند به این کارایی دست پیدا کنند؟ علت را بخشا باید در تعلیمات در نوادا جستجو کرد. حمایت لجستیکی بخشا در داخل کردستان [عراق. م] قرار دارد، بخشی هم داخل ایران. مجاهدین خلق اکنون دارای ظرفیت و کارایی هستند که تا به حال سابقه نداشته است.»
 
در اواسط ژانویه، چند روز بعد از قتل یک دانشمند هسته ای ایران بوسیله بمب خودرو در تهران، وزیر دفاع لئون پانته آ در جلسه ای با سربازان مستقر در فورت بلیس تکزاس تاکید کرد دولت آمریکا «در مورد اینکه کی ممکن است این کار را کرده باشد نظر دارد، ولی ما دقیقا نمیدانیم کی اینکار را کرده است.» او اضافه کرد «ولی من میتوانم یک چیز را به شما بگویم: ایالات متحده در اینکارها دست ندارد. این کاری نیست که آمریکا میکند.»
 
نیویورکر. ۶ آوریل ۲۰۱۲
* مقاله کمی خلاصه شده است.
 
————
 
آدم های موساد در ایران
.
 
… آموزش تیم های مجاهدین خلق از سویJSOC با هدایت کارشناسان سیا انجام شده است. سابقه این آمورش ها به سال های پس از سقوط صدام حسین باز می گردد که مجاهدین در عراق با سیا همکاری می کردند. به نوشته سیمون هرش، محمد البرادعی رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی به صورت خصوصی به او گفته است که از طریق موساد در جریان فعالیت های اتمی ایران در فوردو قم قرار گرفته است. رابرت بیر کارشناس سابق سیا در خاورمیانه نیز که با هرش گفت و گو کرده در مصاحبه های دیگری یادآور شده که موساد اطلاعات مربوط به فعالیت های جدید اتمی ایران را از طریق مجاهدین خلق به دست آورده است. با تعجب، تعلیم افراد این سازمان در نوادای آمریکا در شرایطی بوده که این سازمان در لیست سیاه سازمان های تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار داشته است …
 
فرزانه روستایی، روز آنلاین، چهاردهم آوریل ۲۰۱۲
http://www.roozonline.com/persian/news/newsitem/article/-2c2c1dff70.html
froostaee(at)yahoo.com
 
سیمون هرش روزنامه نگار معروف آمریکایی که طی چند سال گذشته مقاله های بسیار معروفی پیرامون بحران روابط ایران و آمریکا نوشته است با انتشار مقاله ای در مجله معتبر نیویورکر با تیتر آدم های ما در ایران[۱] ابعاد جدیدی از فعالیت های مخفی اسراییل و آمریکا را در ایران افشا کرده است.در این مقاله سیمون هرش به جزییات روابط و همکاری سازمان مجاهدین خلق و فرماندهی مشترک عملیات ویژه آمریکا یا JSOC پرداخته است.
 
سالها بود که گزارش هایی از این نوع همکاری بین این سازمان و سیا و موساد شنیده می شد، اما وقتی سیمون هرش در نیویورکر به جزییات این همکاری می پردازد تردیدی باقی نمی گذارد که اخبار و شایعات قبلی نیز همگی صحت داشته و انقلابیون سه چهار دهه پیش به نیابت از سیا و موساد در ایران جاسوسی می کنند، بمب می گذارند، و ترور انجام می دهند.
 
به نوشته سیمون هرش گروههایی از این سازمان در سالهای آخر ریاست جمهوری بوش پسر در یک پایگاه بسیار سری و چند منظوره در ۸۰ کیلومتری شمال لاس وگاس در ایالت نوادا دوره های آموزشی ۶ ماهه گذرانده اند.از این پایگاه هنوز برای شنود و رصد اطلاعات جاسوسی از ایران استفاده می شود.این پایگاه در وسط یک بیابان چند صد کیلومتری خشک و بد آب و هوا واقع شده و کوههای مرتفعی نیز دارد. پایگاه از سوی نهادهای مرتبط با سازمان های امنیت ملی آمریکا اداره می شود ولی به وزارت انرژی آمریکا تعلق دارد. این سایت زمانی محل آزمایش های اتمی آمریکا بوده، در آن خلبانی بویینگ ۷۳۷ آموزش داده می شده و به علت تجهیزات پیشرفته جاسوسی که دارد مرکزآموزش تکنیک های جاسوسی و ضد جاسوسی بوده و هست. حفاظت از این پایگاه در حدی است که به سوی هر کسی که به آن نزدیک شود شلیک می شود.
 
آموزش تیم های مجاهدین خلق از سویJSOC با هدایت کارشناسان سیا انجام شده است. سابقه این آمورش ها به سال های پس از سقوط صدام حسین باز می گردد که مجاهدین در عراق با سیا همکاری می کردند. به نوشته سیمون هرش، محمد البرادعی رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی به صورت خصوصی به او گفته است که از طریق موساد در جریان فعالیت های اتمی ایران در فوردو قم قرار گرفته است. رابرت بیر کارشناس سابق سیا در خاورمیانه نیز که با هرش گفت و گو کرده در مصاحبه های دیگری یادآور شده که موساد اطلاعات مربوط به فعالیت های جدید اتمی ایران را از طریق مجاهدین خلق به دست آورده است.
 
با تعجب، تعلیم افراد این سازمان در نوادای آمریکا در شرایطی بوده که این سازمان در لیست سیاه سازمان های تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار داشته است. یک کارشناس امنیتی به سیمون هرش گفته است که این افراد در شرایط اقلیمی شبیه ایران تعلیم دیده اند آن هم در حالی که حتی مسئولان رده بالای فرماندهی عملیات ویژه اطلاع نداشتند که این افراد چه کسانی و از چه کشوری هستند. در جریان این دوره آموزشی شش ماهه، عملیات جاسوسی و ضد جاسوسی، کار کردن با سلاح های جدید، و جاسوسی مخابراتی به آنها آموزش داده شد. با این حال، به دلیل حساسیت ویژه ای که روی این گروه خاص وجود دارد نه مربیان آنها مربیان درجه یک واحد عملیات ویژه بودند و نه آموزش هایی که به آنها داده شد در بر گیرنده آخرین تکنیک های جاسوسی و ضد جاسوسی بود. عملا ترکیبی از آموزش های درجه دو و سه به تیم های این سازمان داده شد.
 
رابرت بیر که به علت تجربه کاری در خاورمیانه زبان عربی را نیز خوب می داند به سیمون هرش گفته است در جریان ماموریت در عراق موظف بوده تا به افراد مجاهدین خلق آموزش دهد چگونه از تاسیسات هسته ای ایران جاسوسی کنند. وی ازطریق همین ماموریت در جریان روابط گسترده و طولانی مدت این سازمان با سیا قرار گرفته است. به گفته وی افراد این سازمان از طریق آموزش هایی که دریافت کردند چند بار به سیستم مخابرات ایران وارد شدند، تلفن شنود کردند و در مواردی برای کاربران ایرانی پیام ارسال کرده اند.
 
ظاهرا اوج فعالیت های مجاهدین خلق و نقطه نهایی تعلیماتی که دریافت کردند ترور دانشمندان با کارکنان تاسیسات هسته ای ایران بوده است.هر چند NBC پس از ترور مصطفی احمدی روشن معاون بازرگانی سایت فوردو که پنجمین ترور در ایران بوده هرگونه مداخله دولت اوباما در این ترورها را نفی کرده اما یک مقام امنیتی سابق آمریکا به هرش گفته است که ترورها درنتیجه همکاری طولانی مدت مجاهدین خلق و موساد در عراق و کردستان انجام شده است. وی تاکید کرده این افراد سالهاست که برای انجام ماموریت و عملیات نیابتی در ایران ازسوی موساد کمک و تجهیزات دریافت کرده اند. بسیاری از کارشناسان معتقدند که هیچیک از افراد ترور شده در ایران انیشتن نبوده اند، اما تاثیر وجه اخلاقی و روانی این ترورها بر بدنه کارشناسی فعالیت های هسته ای ایران بسیار با اهمیت است. این ترورها امنیت شغلی و روانی همه کارکنان واحدهای هسته ایران را مختل می کند و با انجام هر ترور آشکار می شود که کسی از کارکنان غیر نظامی این تاسیسات حفاظت نمی کند و همه به تدریج قانع می شوند که افراد یا جریانهایی در داخل تاسیسات هسته ای ایران رد افراد را به خارج گزارش می دهند.
 
رابرت بیر که با هرش صحبت کرده است طی مقاله ای در گاردین [۲] یادآور شده به دلیل تشکیلات ضد جاسوسی بسیار قدرتمندی که ایرانی ها دارند انجام عملیات ترور در ایران به این سادگی ها امکان پذیر نمی باشد. به گفته وی، افراد ترور شده به دقت انتخاب و شناسایی شده اند، برای دو سه هفته تحت نظر بوده اند، رفت و آمد آنها به منزل و محل کارشان مورد مطالعه قرار گرفته تا زمان بندی یک ترور موفق انتخاب شود. به گفته بیر بعید به نظر می رسد موساد توانسته باشد از شبکه قدرتمند اطلاعاتی ایران عبور کرده و در ایران مستقر شده باشد. اما مجاهدین خلق با شناخت بومی که از ایران دارند و حمایت هایی که از موساد دریافت می کنند چنین عملیاتی را برای اسراییلی ها انجام می دهند.
 
از سویی، تاسیسات هسته ای ایران از همان ابتدا با این پیش فرض ساخته شده اند که قرار است روزی حتما مورد هجوم آمریکا یا اسراییل قرار گیرند، به همین دلیل بمباران این مراکز یا هر گونه حمله نظامی به ایران عملیات بسیار پر هزینه و پر ریسکی خواهد بود. نگرانی از افزایش افسارگسیخته قیمت نفت، خطر وارد شدن شوک اقتصادی به آمریکا، نگرانی و ترس کشورهای عربی از آینده در حالی که از همین اکنون به دلیل بهار عربی نگران آینده هستند، وحشت از عملیات انتقامی ایران، و در نهایت وارد شدن به چالشی که موازنه با چین در حال ظهور را بر هم می زند همگی عواملی هستند که محاسبه ضریب موفقیت حمله به ایران را با استرس بیشتری مواجه می کند. علاوه بر این، هم دولت اوباما و هم جورج بوش بارها به اسراییلی ها تاکید کرده اند که از عملیات یک جانبه هماهنگ نشده با آمریکا علیه ایران حمایت نخواهند کرد. در شرایطی که هیچکس قادر نیست فردای عملیات نظامی در ایران را پیش بینی کند، شناسایی و ترور افراد نزدیک به تاسیسات هسته ای ایران، آن هم از سوی مجاهدین خلق کم هزینه ترین و عقلانی ترین انتخاب و اقدامی است که موساد در ایران آغاز و هدایت می کند.
 
به رغم دشواری های فوق، حال اگر عوامل ایرانی موساد در ایران توانستند یک درگیری پیش بینی نشده احتمالی به راه اندازند، برای مثال موشکی اشتباهی به سوی اسراییل شلیک شود یا حمله ای به یکی از تاسیسات یا شناورهای آمریکایی درمنطقه خلیج فارس صورت پذیرد، در آن صورت جنگی خود به خودی به راه خواهد افتاد که اسراییلی ها برای آغاز آن، این همه به آمریکایی ها التماس کردند و مجاهدین خلق هم به زعم خود توانسته اند از جمهوری اسلامی یک انتقام تاریخی بگیرند.
 
زیرنویس
۱- Our Men in Iran
۲- Who is responsible for the Iran nuclear scientists attacks
—————-
 
ریچارد سیلورستین: مجاهدین از راه ترور کسب درآمد می کنند
.
… سیلورستین منبع درآمد مجاهدین را ترور هایی خواند که برای سازمان موساد در ایران انجام می دهند و اضافه کرد: بدون شک موساد خوب پول می دهد! من حتی احتمال می دهم ۴۰۰ میلیون دلاری را که بوش برای ایجاد بی ثباتی در ایران در سال ۲۰۰۷ میلادی اختصاص داده بود در اختیار مجاهدین یا موساد یا هر دوی آنها قرار گرفته باشد. این روزنامه نگار یهودی در ادامه ضمن انتقاد شدید از حامیان غربی این گروه گفت: معلوم نیست حمایتهای «آلن درشوویتز» وکیل آمریکایی که در حمایت از اسرائیل زبان زد است از گروه مجاهدین در قبال چه مقدار پول صورت گرفته است؟ من که شوکه می شوم اگر او خود را ارزانتر از ۵۰۰۰۰ دلار فروخته باشد …
 
 
تیکون اولام (ترجمه انجمن نجات)، یازدهم مارس ۲۰۱۱
http://www.nejatngo.org/fa/post.aspx?id=12215
لینک به متن اصلی (انگلیسی)
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=11909
 
روزنامه نگار و وبلاگ نویس مشهور یهودی در مقاله ای که در وبلاگ خود منتشر کرد، گروه مجاهدین را یک فرقه سیاسی خواند که از راه ترور کسب درآمد می کند.
«ریچارد سیلورستین» روزنامه نگار و وبلاگ نویس مشهور یهودی که در شهر سیاتل در ایالت واشنگتون زندگی میکند در مقاله ای که در وبلاگ خود منتشر کرد ضمن تروریست خواندن گروه مجاهدین از حامیان این فرقه به شدت انتقاد کرد.
 
سیلورستین منبع درآمد مجاهدین را ترور هایی خواند که برای سازمان موساد در ایران انجام می دهند و اضافه کرد: بدون شک موساد خوب پول می دهد!
 
من حتی احتمال می دهم ۴۰۰ میلیون دلاری را که بوش برای ایجاد بی ثباتی در ایران در سال ۲۰۰۷ میلادی اختصاص داده بود در اختیار مجاهدین یا موساد یا هر دوی آنها قرار گرفته باشد.
ا
ین روزنامه نگار یهودی در ادامه ضمن انتقاد شدید از حامیان غربی این گروه گفت: معلوم نیست حمایتهای «آلن درشوویتز» وکیل آمریکایی که در حمایت از اسرائیل زبان زد است از گروه مجاهدین در قبال چه مقدار پول صورت گرفته است؟ من که شوکه می شوم اگر او خود را ارزانتر از ۵۰۰۰۰ دلار فروخته باشد.
 
وی همچنین آلن درشوویتز را به واسطه نظراتش در خصوص زباله دان خواندن کمپ لیبرتی(کمپ موقت ترانزیت) و مطرح کردن آنها در کنفرانسی به میزبانی سازمان «طرح جهانی دموکراسی (GID)»، یک افسانه نویس خواند و ادامه داد: تنها حقوق بشری که برای او مهم است حقوق اسرائیل است که هر کاری که می خواهد با فلسطینیان بکند.
 
درشوویتز درباره دیگران نیز مزخرفاتی به هم میبافد که در راستای منافع اسرائیل باشد.
 
سیلورستین همچنین ضمن اشاره به تعابیری که مجاهدین درباره درشوویتز به کار می برند گفت: برایم جالب است وقتی می بینم اوباش خشنی مانند مجاهدین خلق او را مدافع حقوق بشر و برجسته ترین وکیل در پرونده های جنایی در جهان می نامند.
 
وی ضمن انتقاد از کسانی که از مجاهدین پول می گیرند تا آنها را حامی برقراری دموکراسی در ایران معرفی کنند گفت: باید ببینیم مجاهدین قبل و بعد از انقلاب ۱۹۷۹ ایران چه افرادی را کشته اند حتی برخی از این کشته شده ها آمریکایی بوده اند.
 
ریچارد سیلورستین در پایان مقاله اش ضمن تاکید بر اینکه مجاهدین برای رسیدن به اهداف خود حاضر به استفاده از هر وسیله ای هستند افزود: هنگامی که کشتن آمریکایی ها برایشان سود آور بود، آنها را کشتند و هم اکنون که کشتن دانشمندان ایرانی برایشان سودآور و درآمد زاست آنها را می کشند.
———-
 
مسعود خدابنده : مجاهدین به عوامل اسرائیلی در جنگ پنهانی با ایران کمک می کنند
.
… مسعود خدابنده در گفتگوی تلفنی با رادیو اسرائیلی ماآریو، عنوان کرد که از شنیدن نقش تروریست های مجاهدین خلق در ترور دانشمندان هسته ای ایران نباید شگفت زده شد. چندی پیش برخی مقامات امریکایی به شبکه ی ان بی سی گفتند که تروریست های مجاهدین در طی دو سال گذشته در قتل دانشمندان هسته ای ایران دست داشته اند. از ژانویه سال ۲۰۱۰ تاکنون جمعاً شش دانشمند هسته ای ایران توسط عوامل سرویس جاسوسی اسرائیل ، موصاد که تروریست های مجاهدین را برای حملات خود به کار می گیرد، به قتل رسیده اند. خدابنده افزود: “من از افشاگری ها ی اخیر شگفت زده نشدم چرا که کاملاً از روابط اسرائیل با مجاهدین آگاه هستم.” او گفت که مجاهدین روابط گسترده ای با اسرئیل دارد و عاملانش در اروپا با عوامل اسرائیل همکاری می کنند …
 
رادیو ماآریو، تلاویو، هشتم مارس ۲۰۱۲
ترجمه انجمن نجات
http://www.nejatngo.org/fa/post.aspx?id=12190
لینک به متن انگلیسی (پرس تی وی)
https://iran-interlink.org/?mod=view&id=11868شش
 
مسعود خدابنده ، عضو سابق رده بالای سازمان مجاهدین خلق می گوید که این سازمان روابط نزدیکی با عوامل اسرائیلی دارد و در عملیات های مخفیانه آن ها علیه ایران با اسرائیل همکاری می کند.
 
به گزارش پرس تی وی ، مسعود خدابنده در گفتگوی تلفنی با رادیو اسرائیلی ماآریو، عنوان کرد که از شنیدن نقش تروریست های مجاهدین خلق در ترور دانشمندان هسته ای ایران نباید شگفت زده شد.
 
چندی پیش برخی مقامات امریکایی به شبکه ی ان بی سی گفتند که تروریست های مجاهدین در طی دو سال گذشته در قتل دانشمندان هسته ای ایران دست داشته اند.
از ژانویه سال ۲۰۱۰ تاکنون جمعاً شش دانشمند هسته ای ایران توسط عوامل سرویس جاسوسی اسرائیل ، موصاد که تروریست های مجاهدین را برای حملات خود به کار می گیرد، به قتل رسیده اند.
 
خدابنده افزود: “من از افشاگری ها ی اخیر شگفت زده نشدم چرا که کاملاً از روابط اسرائیل با مجاهدین آگاه هستم.”
 
او گفت که مجاهدین روابط گسترده ای با اسرئیل دارد و عاملانش در اروپا با عوامل اسرائیل همکاری می کنند.
 
بنابر اظهارات این مقام سابق مجاهدین ، بیشتر اعضای مجاهدین زن هستند . رهبر آنها مریم رجوی، همسر عضو ارشد سازمان ، مسعود رجوی است که ۱۰ سال پیش ناپدید شد و از مکان کنونی وی هیچ اطلاعی در دست نیست.
 
خدابنده گفت که سازمان دارای ۵ هزار عضو است که از هرگونه تماس با دنیای خارج محروم و تابع محض رجوی ها هستند.
 
آن سینگلتون، همسر خدابنده و همچنین عضو سابق مجاهدین نیز عنوان کرد که سازمان مجاهدین خلق هرگز مستقل نبوده و همواره متکی بر حمایت خارجی بوده است.