مجاهدین مانز قاچاق مخفیانه را در یونان تکرار کردند

مجاهدین مانز قاچاق مخفیانه را در یونان تکرار کردند

مجاهدین مانز قاچاق در یونانژرژی تاناسی، گزتا ایمکت، سی و یکم ژانویه 2022:… این مربوط به مهدی مظلومی و بهمن رحیمی است. یونانیان با اشاره به این ضرب المثل که پلنگ نمی تواند لکه هایش را عوض کند (گرگ موهایش را عوض می کند اما عادت های خود را فراموش نمی کند) از مشارکت این دو مجاهد خلق در اقدامات تروریستی در قلمرو جمهوری یونان، یا استفاده از این افراد برای انجام اقدامات تروریستی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای متحد یونان (کشورهای عضو ناتو) بیم دارند. مجاهدین مانز قاچاق مخفیانه را در یونان تکرار کردند 

US Allies Must Control MEK Crimes in AlbaniaUS Allies Must Control MEK Crimes in Albania

مجاهدین مانز قاچاق مخفیانه را در یونان تکرار کردند

مجاهدین مانز قاچاق در یونان

گزتا ایمپکت Gazeta Impakt

نوشته ی ژرژی تاناسی Gjergji Thanasi

ترجمه ایران اینترلینک

Muxhahedinët e Manzës përsëri trafik klandestinësh me Greqinë

دستگیری دو فرمانده ارشد مجاهدین ایرانی مقیم مانز Manez (دورس Durrës) توسط پلیس آلبانی در گذشته به دلیل قاچاق انسان و قاچاق مواد مخدر، متأسفانه موجب گرفتن درس عبرت تروریست های سابق مجاهدین خلق محبوس در کمپ اشرف 3 در مانز نشد.

Iranian Exiles in Albania Arrested for Drug Trafficking and Human Smuggling

مداخله دیپلمات‌های آمریکایی در تیرانا در امور قوه قضاییه آلبانی برای بستن ماجرای مجاهدین خلق متهم به قاچاق مواد مخدر و انسان، ظاهراً به عنوان انگیزه‌ای برای ادامه تجارت سودآور قاچاق انسان در خدمت مجاهدین خلق عمل کرده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به بیانیه عمومی تحلیلگر برجسته اندی بوشاتی Andi Bushati مراجعه کنید.

از طریق روزنامه نگاران یونانی همکارم متوجه شدم که وقتی پلیس استان آتیکاAttica  و همچنین E.K.A.M.  (پلیس ویژه ضد ترور یونان) از منابع عملیاتی مطلع شدند که دو تن از اعضای این سازمان، سازمان تروریستی سابق مجاهدین خلق مستقر در اردوگاهی در نزدیکی دورس، سال هاست در یونان به کار قاچاق مشغول هستند، بسیار نگران شدند.

این مربوط به مهدی مظلومی و بهمن رحیمی است. یونانیان با اشاره به این ضرب المثل که پلنگ نمی تواند لکه هایش را عوض کند (گرگ موهایش را عوض می کند اما عادت های خود را فراموش نمی کند) از مشارکت این دو مجاهد خلق در اقدامات تروریستی در قلمرو جمهوری یونان، یا استفاده از این افراد برای انجام اقدامات تروریستی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای متحد یونان (کشورهای عضو ناتو) بیم دارند.

به گفته روزنامه نگاران یونانی، این دو عضو سازمان تروریستی سابق در تلاش هستند با باندهای جنایتکار افغان مستقر در آتن تماس بگیرند تا مدارک شناسایی جعلی اروپایی را به دست آورند. همکاران یونانی تنها یک عکس مربوط به سال ها پیش از مهدی مظلومی در کنار مادرش داشتند. این عکس برای نمایش به پست من پیوست شده است.

ادامه قاچاق توسط اعضا و فرماندهان مجاهدین خلق در آلبانی مشکلات بیشتری را برای میهن من ایجاد می کند و مشکلاتی را با اتحادیه اروپا و متحدان ناتو بوجود می آورد. من به عنوان یک روزنامه نگار و همچنین به عنوان یک وطن پرست آلبانیایی، از رئیس پلیس ایالتی، آقای گلدیس نانوGledis Nano (مدیر سابق ضد تروریسم) می خواهم تا فوراً بررسی کند که آیا دو نفر فوق الذکر اکنون در کمپ اشرف در مانز هستند یا از حصار بیرون آمده اند و آیا روزنامه نگاران یونانی حق دارند زنگ خطر قاچاق انسان (توسط اعضای فعال یک سازمان تروریستی سابق) را در آنجا به صدا در آورند؟

چنین راستی آزمایی اصلاً سخت نیست، زیرا در دوران دیکتاتوری، حتی جوجه های شرکت های تعاونی کشاورزی نیز لیست موجودی داشتند. من معتقدم که پلیس آلبانی باید “موجودی” دقیقی از تعداد و اینکه چه کسانی از مجاهدین خلق در اشرف 3 حضور دارد داشته باشد. بنابراین به راحتی می توان فهمید که آیا این دو نفر اکنون در کمپ اشرف 3 هستند یا …

من علناً از دمیان اسمیت DCM Demian Smith به عنوان یک بشردوست آمریکایی در سفارت ایالات متحده آمریکا در تیرانا می خواهم که تمام نفوذ خود را با نیت خیر بکار گیرد تا فرقه رجوی تمام فعالیت های آشکارا غیرقانونی را، که در قلمرو جمهوری آلبانی انجام می دهد، متوقف سازد.

من کاملا مطمئن هستم که چنین اقدامی از سوی دی سی ام اسمیت به تقویت روابط عالی آلبانیایی-آمریکایی کمک خواهد کرد. از این گذشته، ضرب المثل انگلیسی در مورد ما آلبانیایی ها نیز صدق می کند: “یک دوست در زمان نیاز، واقعا یک دوست است”.

آلبانی اکنون واقعاً نیاز دارد تا فرقه رجوی به تمام فعالیت های شیطانی که در خاک آلبانی، با سوء استفاده از سخاوت و مهمان نوازی آلبانیایی ها، انجام می دهد، پایان دهد!

لینک به منبع

مجاهدین مانز قاچاق مخفیانه را در یونان تکرار کردند  

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/دستگیری-اعضای-مجاهدین-در-آلبانی-به-جرم/

دستگیری اعضای مجاهدین در آلبانی به جرم قاچاق انسان و مواد مخدر

دستگیری اعضای مجاهدین در آلبانی به جرم قاچاق انسان و مواد مخدرخبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری اگزیت، تیرانا، آلبانی، چهارم دسامبر 2021:… اما این همه ماجرا نیست. در 18 جولای 2021، یک محموله مواد مخدر توسط پلیس کشف و ضبط شد و دو مقام ارشد منافقین – نرگس ابریشم چی و حسن نایب آقا – دستگیر شدند. در سند رسمی گزارش شده است که آنها به ایفای نقش محوری در سازماندهی و حمل محموله مواد مخدر به ایتالیا اعتراف کرده‌اند. این دو نفر با دستور مستقیم سفیر آمریکا در البانی آزاد شده‌اند. به گفته یک منبع رسمی که خواست نامش فاش نشود، این رویکرد جنایتکارانه به سال 2015 بازمی گردد. اسناد و منبع ادعا می کنند که اطلاعات مربوط به این جنایات نیز به سفارت آمریکا در تیرانا تحویل داده شده است. Exit  برای ارزیابی درستی سند با سفارت ایالات متحده تماس گرفت اما هیچ پاسخ رسمی داده نشده است. دستگیری اعضای مجاهدین در آلبانی به جرم قاچاق انسان و مواد مخدر 

Afghan Refugees in AlbaniaAfghan Refugees in Albania – Recruitment Fodder for the MEK

دستگیری اعضای مجاهدین در آلبانی به جرم قاچاق انسان و مواد مخدر 

لینک به متن انگلیسی گزارش:

دستگیری اعضای گروهک منافقین به جرم قاچاق انسان و مواد مخدر در آلبانی

اعضای گروهک تروریستی منافقین در آلبانی به دلیل قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و پولشویی دستگیر شده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،‌ طبق گزارش روزنامه EXIT.AL اعضای گروهک تروریستی منافقین که از سال 2013 به آلبانی پناهنده شده است، بر اساس یک سند رسمی که توسط Exit مشاهده شده است، به دلیل قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و پولشویی دستگیر شده‌اند.

دستگیری اعضای مجاهدین در آلبانی به جرم قاچاق انسان و مواد مخدر

این سند خطاب به یک گیرنده دیپلماتیک خارجی که دارای امضا و مهر مدیر اداره پلیس جنایی در پلیس ایالتی است، جزئیات یک برگه محرمانه از جرایم را ارائه می دهد که بنا بر گزارش ها شامل اعضای منافقین می شود.

در این بیانیه آمده است که دو عضو منافقین به همراه همدستان آلبانیایی و یونانی به دلیل مشارکت مستقیم در قاچاق انسان دستگیر شدند. در 11 جولای 2021، پلیس یک خودروی حامل شهروندان سوری، عراقی و کرد را متوقف کرد. تحقیقات بیشتر منجر به دستگیری اعضای اصلی باند شد.

بر اساس این سند، مشخص شد که بین سال‌های 2019 تا 2021، همین باند قاچاق تلاش کرده است حدود 400 عضو منافقین را از آلبانی به فرانسه منتقل کند.

اما این همه ماجرا نیست. در 18 جولای 2021، یک محموله مواد مخدر توسط پلیس کشف و ضبط شد و دو مقام ارشد منافقین – نرگس ابریشم چی و حسن نایب آقا – دستگیر شدند.

در سند رسمی گزارش شده است که آنها به ایفای نقش محوری در سازماندهی و حمل محموله مواد مخدر به ایتالیا اعتراف کرده‌اند. این دو نفر با دستور مستقیم سفیر آمریکا در البانی آزاد شده‌اند.

به گفته یک منبع رسمی که خواست نامش فاش نشود، این رویکرد جنایتکارانه به سال 2015 بازمی گردد. اسناد و منبع ادعا می کنند که اطلاعات مربوط به این جنایات نیز به سفارت آمریکا در تیرانا تحویل داده شده است.

Exit  برای ارزیابی درستی سند با سفارت ایالات متحده تماس گرفت اما هیچ پاسخ رسمی داده نشده است.

گروهک تروریستی منافقین که قبلاً توسط اتحادیه اروپا، کانادا، ایالات متحده و ژاپن به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می شد، اکنون از حمایت گسترده اتحادیه اروپا و ایالات متحده برخوردار هستند.

در سال 2013، دولت ایالات متحده از این گروه در تبعید درخواست کرد که در آلبانی مستقر شوند، اما گروهک منافقین در ابتدا این پیشنهاد را رد کردند. آنها در نهایت موافقت کردند که 3000 عضو را به کشور منتقل کنند و ایالات متحده 20 میلیون دلار به آژانس پناهندگان سازمان ملل برای این هدف کمک کرد. در سال 2016، 280 عضو دیگر به آلبانی به یک اردوگاه تحت حفاظت شدید در Manze، شهرستان دورس نقل مکان کردند.

لینک به منبع

دستگیری اعضای مجاهدین در آلبانی به جرم قاچاق انسان و مواد مخدر 

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/یک-روز-با-مجاهدین-خلق-در-آلبانی/

یک روز با مجاهدین خلق در آلبانی

یک روز با مجاهدین خلق در آلبانیهابیلیان به نقل از آلیس تیلور، بالکانیستا، هفدهم سپتامبر 2019:… این خبرنگار انگلیسی در بخش دیگری از یادداشت خود به توصیف مراسم گردهمایی سالانه منافقین که امسال در آلبانی برگزار شد می‌پردازد و از آن به عنوان نمایش یاد می‌کند. در بخشی از این گزارش، وی بیان می‌کند یکی از مسئولین برگزاری همایش پس از اینکه مطلع می‌شود او خبرنگار است، به وی تذکر می‌دهد که اشتباهاً به این مراسم دعوت شده و با عصبانیت به او می‌گوید نباید در همایش حضور پیدا می‌کرده است. تیلور در این باره می‌نویسد: «در این لحظه بود که به دور و اطراف با دقت بیشتری نگاه کردم و هیچ خبرنگار دیگری را مشاهده نکردم و تنها وسایل فیلمبرداری گران‌قیمت و چند عکاس که به نظر می‌آمد از اعضای مجاهدین خلق [منافقین] باشند در آنجا حضور داشتند.» یک روز با مجاهدین خلق در آلبانی 

Nobody Can Be “Comfortable” With Regime Change Involving MEKNobody Can Be “Comfortable” With Regime Change Involving MEK

یک روز با مجاهدین خلق در آلبانی

دستگیری اعضای مجاهدین در آلبانی

هیچ خبرنگار مستقلی اجازۀ ورود به مراسم منافقین (مجاهدین خلق)  را ندارد

روایت خبرنگار انگلیسی از گردهمایی منافقین (مجادین خلق) در آلبانی

شهریور 25, 1398

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

آلیس تیلور، مدیر بلاگ بالکانیستا و خبرنگار مستقل انگلیسی که در آلبانی زندگی می‌کند، روایتی از حضور خود در گردهمایی منافقین در آلبانی را به نگارش درآورده است که در آن به تدابیر شدید امنیتی محل استقرار منافقین، رفتارهای عجیب اعضای این گروه و عدم امکان حضور خبرنگاران مستقل در این مراسم اشاره می‌کند.

یک روز با مجاهدین خلق در آلبانی

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور)، این خبرنگار انگلیسی که طبق اظهارات خود توسط یکی از اعضای منافقین (مجاهدین خلق) برای شرکت در یک همایش حقوق بشری به مقر این گروهک دعوت شده بود، از این گروهک تروریستی با عنوان یک سازمان سیاسی‌نظامی جنجالی یاد می‌کند که تا پیش از حضور در مقر آنان، اطلاعات زیادی دربارۀ آن‌ها نداشته و از روی کنجکاوی دعوت را پذیرفته است.

وی در ابتدای یادداشت خود به توصیف مشخصات فیزیکی پایگاه مجاهدین خلق در نزدیک روستای مانز در آلبانی می‌پردازد و بیان می‌کند مردم آن منطقه از حضور منافقین ( مجاهدین خلق ) در نزدیکی محل زندگی خود رضایتی ندارند اما به دلیل ساخت‌و‌سازهای مرتبط با مقر منافقین و ایجاد شغل برای برخی از مردم محلی، با حضور آنان کنار آمده‌اند.

بر اساس این یادداشت، تدابیر شدید امنیتی اطراف محل استقرار مجاهدین خلق و نگهبانان مسلح از جمله نکاتی است که توجه آلیس تیلور را در بدو ورود به مقر مجاهدین خلق به خود جلب کرده است. نکتۀ دیگری که به نظر نویسندۀ این یادداشت عجیب آمده است ممنوعیت ورود هرگونه لوازم آرایشی شخصی به مقر منافقین در آلبانی است به گونه‌ای که در بخشی از این یادداشت می‌نویسد: «در بدو ورود، رژ لب، پودر صورت، سیگار و فندک من را ضبظ کردند و درون پلاستیکی قرار دادند و اعلام کردند در هنگام خروج می‌توانم آن‌ها را پس بگیرم.»

پوشش متحدالشکل اعضای مجاهدین خلق، جدایی محل رفت و آمد و همچنین محل استقرار مردان و زنان، حجاب یکدست زنان و سبیلی که تمامی اعضای مرد سازمان بر روی صورت خود دارند، در کنار این مسئله که هیچ کدام از ساکنین کمپ منافقین زیر 50 سال سن نداشته‌اند، از جمله موارد دیگر است که در این یادداشت به آن‌ها اشاره شده است.

این خبرنگار انگلیسی در بخش دیگری از یادداشت خود به توصیف مراسم گردهمایی سالانه مجاهدین خلق که امسال در آلبانی برگزار شد می‌پردازد و از آن به عنوان نمایش یاد می‌کند. در بخشی از این گزارش، وی بیان می‌کند یکی از مسئولین برگزاری همایش پس از اینکه مطلع می‌شود او خبرنگار است، به وی تذکر می‌دهد که اشتباهاً به این مراسم دعوت شده و با عصبانیت به او می‌گوید نباید در همایش حضور پیدا می‌کرده است. تیلور در این باره می‌نویسد: «در این لحظه بود که به دور و اطراف با دقت بیشتری نگاه کردم و هیچ خبرنگار دیگری را مشاهده نکردم و تنها وسایل فیلمبرداری گران‌قیمت و چند عکاس که به نظر می‌آمد از اعضای مجاهدین خلق [منافقین] باشند در آنجا حضور داشتند.»

دستگیری اعضای مجاهدین در آلبانی

لینک به منبع

***

Albanian Police No Match For MEK Commanders Trained By Saddam’s MukhabaratAlbanian Police No Match For MEK Commanders Trained By Saddam’s Mukhabarat

US Forces Albania To Take IS Fighters After Hosting MEKmaruUS Forces Albania To Take IS Fighters After Hosting MEKAmerican servicemen killed by Mojahedin Khalq MEK MKO Rajavi Cult in IranThe MEK’s dirty past includes the anti-Imperialist inspired murder of six Americans in pre-revolution Iran which it later celebrated in songs and publications

همچنین: