مذاکرات برجام ، وضعیت منطقه و تأثیر آن بر فرقه رجوی

مذاکرات برجام ، وضعیت منطقه و تأثیر آن بر فرقه رجوی

مذاکرات برجام ، وضعیت منطقه و تأثیر آن بر فرقه رجویعبدالکریم ابراهیمی، ایران فانوس، چهارم می 2021:… اين روزها زمزمه هايى از كاسته شدن تقابل عربستان و ايران به گوش می ‌رسد و برای آرامش و صلح در منطقه به فال نیک گرفته می شود اما یک قضیه هم هست، بن سلمانی که وهابیت را رهبری می ‌کند و با مردم ایران کینه دیرینه دارد و تضاد ش با مذهب شيعه ريشه اي است چگونه در خفت و خواري رو به تمایل رابطه با ایران آورده است. یک دورانی صدام دیکتاتور  مخلوع عراق هم نعره مستانه سر می داد و با مردم و کشور ایران از سر خصم آن هم با پشتیبانی ابرقدرت‌های جهان ‌بر آمد و عاقبت غرور و تکبر و قلدری او را به خاک ذلت نشاند و الان هم حکام سعودی سرنوشتی جز صدام در انتظارشان نیست و با دست مردم خود روزی به قعر ذلت فرستاده خواهند شد. مذاکرات برجام، وضعیت منطقه و تأثیر آن بر فرقه رجوی 

مجاهدین رجوی ، قادر به بیرون آمدن از زیر آوار مذاکرات وین نخواهند بودمجاهدین رجوی ، قادر به بیرون آمدن از زیر آوار مذاکرات وین نخواهند بود

مذاکرات برجام ، وضعیت منطقه و تأثیر آن بر فرقه رجوی

عبدالکریم ابراهیمی، ایران فانوس، 03.05.2021

عبدالکریم ابراهیمی

آقای عبدالکریم ابراهیمی

واقعیت هایی که این روزها سران فرقه رجوی بخصوص مریم رجوی با آن روبروست، بسیار برایشان سخت و دردناک است و می دانند ضربه کاری بر پیکره فرسوده تشکیلات شان از همین شرایط و وضعیت موجود خواهند خورد  چرا که تمام پنبه هایی که در سالیان متمادی به خصوص در یکی دو سال اخیر، رشته بودند به عینه دارد از هم می گسلد و پودر می شود. زمانی که بی باکانه و بصورت علنی زیر چتر حمایتی آل سعود از تروریسم در عراق و سوریه حمایت می ‌کرد و برای خود فروشی،  برای تروریست‌های سوریه و عراق که همان وحوش دولت اسلامی یا داعش بودند، سینه چاک می داد و برای مردم فقیر و پا برهنه یمن که زیر شدیدترین کشتار و بمباران های بن سلمان قرار داشتند و روزانه هزاران نفر از این انسان‌های با شرف به خاک و خون کشیده می ‌شدند، بلندگوی تبلیغاتی دولت سعودی بود و قتل عام آن ها را تشویق می ‌کرد و در بوق تبلیغاتی شیطان سازی اش جای ظالم و مظلوم را عوض کرده و حول آن شیطان سازی می نمود، گذشته است.

رجوی کلاّ چون خصلت ضد انسانی و ضد حقوق بشری دارد و با تزویر و ریا می خواهد مسیر خودش را رو به جلو باز کند و از هر جنایتی کوتاه نمیاید و نیز مشوق تروریسم و کشتار انسان‌های بی گناه است، برای هر کس که دم تکان داده و در خدمت او قرار گرفته، جز شکست و پوچی برای اربابش ارمغان دیگری نداشته است.

این روزها به عینه می بینیم که خودفروشی و آرزوی رجوی برای عراق محقق نشد که به دست داعش بیفتد و الان کشور عراق دارای دولت و قدرتی است که در سطح منطقه و جهان حرف برای گفتن دارد و از زیر هجوم وحشیانه تروریسم بیرون آمده  است.

سوريه هم بر داعش و دیگر گروهای تروریستی پیروز شد و می ‌رود که زخم های فرود آمده از خیانت و تروریسم بر بدنش را التیام بخشد، این روزها زمزمه برگشت سوریه به جامعه عرب به گوش می ‌رسد، کشورهای حامی تروریسم در سوریه یکي بعد از دیگری از در رابطه با این کشور برآمده اند و کلا چشم اندازی روشن در انتظار کشور و مردم سوریه خواهد بود.

کشور فقیر یمن هم این روزها نفس آل سعود را گرفته است. مردم با غیرت آن در جبهه های نبرد عرصه را بر بن سلمان و حامیانش تنگ کرده به طوری که بن سلمان مجبور به پیشنهاد صلح به یمن شده است که این هم از عجایب روزگار است که یک کشور سرتا پا مسلح به انواع تجهیزات پیشرفته و زیر حمایت ابرقدرت جهان، توسط رزمندگانی پا برهنه که از حیثیت و استقلال کشورشان تا پای جان مقاومت کرده و می ‌کنند، شکست خورده و به زانو درآمده اند. و شکی نیست که مردم یمن پیروز میدان خواهند بود و این جنگ و نبرد نابرابر معادله ای در جهان ترسیم کرد که این اراده انسان‌های با عقیده و مرام است پیروز میدان خواهد بود نه تسلیحات پیشرفته و غیره.

از مذاکرات برجام تا مذاکرات تهران و ریاض

اين روزها زمزمه هايى از كاسته شدن تقابل عربستان و ايران به گوش می ‌رسد و برای آرامش و صلح در منطقه به فال نیک گرفته می شود اما یک قضیه هم هست، بن سلمانی که وهابیت را رهبری می ‌کند و با مردم ایران کینه دیرینه دارد و تضاد ش با مذهب شيعه ريشه اي است چگونه در خفت و خواري رو به تمایل رابطه با ایران آورده است. یک دورانی صدام دیکتاتور  مخلوع عراق هم نعره مستانه سر می داد و با مردم و کشور ایران از سر خصم آن هم با پشتیبانی ابرقدرت‌های جهان ‌بر آمد و عاقبت غرور و تکبر و قلدری او را به خاک ذلت نشاند و الان هم حکام سعودی سرنوشتی جز صدام در انتظارشان نیست و با دست مردم خود روزی به قعر ذلت فرستاده خواهند شد.

اما بنگرید به این روزها که چشم انداز برجام و رفع تحریم های ظالمانه علیه مردم شریف ایران، افق جدیدی در رابطه با خاورمیانه و ایران به همراه دارد و ذلت و شکست دشمنان کینه توز  مردم ایران به عینه از هم اکنون دیده می شود.

در این میان فرقه رجوی بیش از دیگران زهر خیانت و جنایاتش در حق مردم ایران خواهد چشید و روزگارش رو به اتمام است. فشار این وضعیت بر تشکیلات رجوی فقط مسعود و مریم رجوی با سران جانی اش بیش از دیگران  و بیش از هر زمان دیگر حس می‌ کنند و چشم انداز به زباله انداختن شان را به عینه می بینند و حس می ‌کنند. به همین دلیل، تأثیر معاهده برجام و لغو تحریم های ظالمانه و قدرت و اقتدار  روز افزون ملت ایران و از آنطرف شکست تروریسم داعش، وضعیت رو به بهبود سوریه و همچنین کشور عراق و پیروزی مردم مظلوم یمن بر غدار عربستانی یعنی بن اره، همه و همه آواری است که بر سر مسعود و مریم رجوی خراب شده است و دیگر توان بیرون آمدن آن ها از زیر این همه آوار بسیار سخت و غیر ممکن می نماید. لذا مریم رجوی به هر ترفندی برای نگهداشتن اسیرانش رو بیاورد و به انقلاب خودش پشت پا بزند دیگر محال است بتواند جلوی فروپاشی فرقه را سد کند. آمار جدا شدن و فرار  اسیران رو به افزایش است  و نویدی بر پایان سلطه ظالمانه رجوی هاست که بیش از چهار دهه جوانان رشید ایران را فریب داده و قربانی مطامع شخصی خود کردند.

„پایان“

لینک به منبع

مذاکرات برجام، وضعیت منطقه و تأثیر آن بر فرقه رجوی 

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/رجوی-زیر-آوار-مذاکرات-ایران-با-عربستان/

رجوی زیر آوار مذاکرات ایران با عربستان و امریکا

رجوی زیر آوار مذاکرات ایران با عربستان و امریکاراه نو، آذربایجان غربی، بیست و پنجم آوریل 2021:… در حال حاضر دو ضلع از مثلث شوم (آمریکا – اسرائیل و عربستان سعودی) در حال گفتگو با ایران هستند آمریکا در وین اتریبش در موضوع برجام با مذاکره غیر مستقیم و هیأت شش نفره عربستان سعودی در بغداد با گفتگوهای مستقیم. ترس مجاهدین از این است که: اگر سرویس اطلاعاتی هر دو کشور حمایت خود از این گروه ترویستی را قطع کنند آنها چه سرنوشتی پیدا خواهند کرد؟ رجوی زیر آوار مذاکرات ایران با عربستان و امریکا 

رجوی زیر آوار مذاکرات ایران با عربستان و امریکاشکوه فرضی خیمه شب بازی مریم ، مدیون پول عربستان است

رجوی زیر آوار مذاکرات ایران با عربستان و امریکا

با مذاکرات ایران و آمریکا در وین و ایران و عربستان در بغداد، چه بر سر فرقه رجوی خواهد آمد؟

در حال حاضر دو ضلع از مثلث شوم (آمریکا – اسرائیل و عربستان سعودی) در حال گفتگو با ایران هستند آمریکا در وین اتریبش در موضوع برجام با مذاکره غیر مستقیم و هیأت شش نفره عربستان سعودی در بغداد با گفتگوهای مستقیم. ترس مجاهدین از این است که: اگر سرویس اطلاعاتی هر دو کشور حمایت خود از این گروه ترویستی را قطع کنند آنها چه سرنوشتی پیدا خواهند کرد؟

رجوی زیر آوار مذاکرات ایران با عربستان و امریکا

رجوی زیر آوار مذاکرات ایران با عربستان و امریکا

روزنامه الاخبار چاپ بیروت: این ملاقات در حالی انجام شد که تمام پرونده ‌های مورد اختلاف، چه مربوط به روابط دوجانبه و چه پرونده‌ های منطقه ‌ای و در صدر آن یمن و لبنان، روی میز دو طرف قرار داشت. این جلسه بسیار مثبت بوده و از برخی انتظارات فراتر رفته است.

سران فاسد و بدنام مجاهدین هنوز از زیر آوار مذاکرات برجام در وین بیرون نیامده گفتگو میان برخی از مقامات ایرانی و  عربستان سعودی در بغداد خبرساز شد. علیرغم اینکه تعدادی از خبرگزاریهای بین المللی آنرا انعکاس داده و از پیشرفت آن خبر داده اند. سکوت سنگین رسانه ای مجاهدین نشان میدهد که سران این گروه تروریستی تا کجا قافیه را باخته و سردگمند.

اخیراً روزنامه بریتانیایی فایننشیال تایمز از گفتگوهای مستقیم میان مقامات ارشد ایران و عربستان برای از سرگیری روابط و مصالحه میان دو کشور خبر داد، فایننشیال تایمز همچنین متذکر شده که عراق برای میانجیگری میان دو کشور اقدام کرده است.

فایننشال تایمز به نقل از منابع خود می نویسد، مقامات عالی رتبه عربستان و ایران در حال مذاکره مستقیم با هدف برقراری روابط دیپلماتیک قطع شده از پنج سال پیش هستند.

به گفته این نشریه، این گفتگوها که در روز ۹ آوریل (بیستم فروردین) در بغداد و با وساطت مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق انجام شد، اولین گفتگوی سیاسی مهم بین دو کشور از سال ۲۰۱۶ است.

از سوی دیگر آقای دکتر علائدین بروجردی عضو پنج دوره از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و رئیس سابق این کمیسیون در مجلس ایران در زمینه در تاریخ سی ام فروردین به خبرنگار اسپوتنیک در تهران گفته بود : «سیاست جمهوری اسلامی ایران کاملا شفاف و روشن است معتقدیم با همه کشورهای جهان با اولویت همسایگان و کشورهای اسلامی باید بهترین رابطه را داشته باشیم عربستان سعودی نیز از این قاعده خارج نیست . . . اگر جمهوری اسلامی ایران بتواند در پایان دادن به این مشکلات نقشی را ایفا کند و علاقه مندی از طرف درگیر وجود داشته باشد با توجه به سیاست ثابت جمهوری اسلامی ایران از این شرایط استقبال خواهیم کرد هیچ منعی برای مذاکره با عربستان نداریم و این عربستان سعودی است که باید نسبت به وضعیت تاسف بار کنونی خود تصمیم‌گیری کند.»

به گزارش اسپوتنیک بتاریخ اول اردیبهشت خبرگزاری فرانسه در گزارشی به نقل از منابعی با تأیید دیدار طرف‌ های سعودی و ایرانی در بغداد، هدف از آن را تلاش برای بهبود روابط میان ریاض و تهران اعلام کرد.

طبق این گزارش، یک منبع دولتی عراق تأکید کرده است که ریاست هیأت سعودی را خالد بن علی الحمیدان رئیس اطلاعات سعودی و هیأت ایرانی را نمایندگانی از سوی علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران برعهده داشتند.

روزنامه الاخبار چاپ بیروت هم در این باره نوشت: این ملاقات در حالی انجام شد که تمام پرونده ‌های مورد اختلاف، چه مربوط به روابط دوجانبه و چه پرونده‌ های منطقه ‌ای و در صدر آن یمن و لبنان، روی میز دو طرف قرار داشت. به ادعای الاخبار هیأت سعودی شامل ۶ نفر، از جمله مشاور عالی رتبه امنیتی ولیعهد عربستان و به سرپرستی خالد بن‌ علی الحمیدان، رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی بود.

در مورد هیأت ایرانی نیز قابل ذکر است که این هیأت ۵ نفره بود و ریاست آن را یک مقام عالی رتبه در ایران برعهده داشت و نمایندگان کلیه نهادهای ایرانی از جمله سپاه پاسداران و نیروی قدس در آن حضور داشتند.

اطلاعات الاخبار حاکی از آن است که این جلسه بسیار مثبت بوده و از برخی انتظارات فراتر رفته است. سعودی ‌ها و ایرانی ‌ها تصمیم گرفتند جلسه دوم را نیز در بغداد برگزار کنند. قرار بر این شد جلسه بعد هفته آینده باشد و در دستور کار بغداد و دو هیأت مذاکره ‌کننده قرار گرفت.

این در حالی است که گفتگوهای وین نیز در موضوع برجام بین آمریکا و ایران بطور غیر مستقیم در جریان است.

حال سوال اساسی اینجاست اگر این گفتگوها به ایجاد روابط جدیدی بین دو کشور ایران و عربستان سعودی بینجامد، چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

مسلما برخی اتفاقات می تواند بشرح زیر باشد:

اولا:  قطع کمک سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی به گروههای تروریستی ضد ایرانی از جمله مجاهدین و «الاحوازیه» که مسلما در بحث روابط دو جانبه در دستور کار قرار خواهند گرفت.

گردهمایی سالانه مجاهدین، در شهر بورژه در حومه پاریس، در تیرماه ۱۳۹۵ که بیش از هر چیز دیگر تحت الشعاع حضور و سخنان ترکی الفیصل، رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی (استخبارات) قرار گرفته بود و بنوعی سورپرایز مریم رجوی برای شاخ و شانه کشیدن به مردم ایران به حساب می آمد، حال بهار رویایی سران فاسد و بدنام مجاهدین در حال خزان است. هرچند طی شش سال اخیر و از زمانی که از قلاب سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی آویزان شد هیچ غلطی نتوانست بکند.

در این رابطه سکوت رسانه ای این فرقه رجوی نیز معنادار است. فرقه ای که شب و روز در لابلای خبرها پرسه زده و هر خبر ضد ایرانی بویژه در رابطه مذاکرات هسته ای وین را با بزرگنمایی خاص سوژه رسانه ای خود می کند اکنون که ایران و عربستان سعودی در حال گفتگو در بغداد برای ایجاد روابط جدید هستند، همچنان خفقان گرفته است.

چرا که در صورت منتهی شدن این گفتگوها به یک قرارداد دوجانبه دیگر هیچ پشتیبانی اعم از مالی و لجستیکی و رسانی ای از سوی سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی از این گروه تروریستی در کار نخواهد بود.

چه بسا سرکرده تروریست این گروه که بهمراه برخی از مسئولین آنهم که به گفته برخی محافل خبری در کشور عربستان سعودی اقامت دارند نیز به ایران مسترد شوند.

دوما:  باید سایت های خبری ضد ایرانی و حمایت های رسانه ای از گروههای تروریستی ضد ایرانی تعطیل شوند، که اگر چنین اتفاقی بیفتد، باید کارمندان آنها مثل شبکه اینترنشنال بروند سر شغل قبلی شان یعنی شستن ظروف و . . .

سوما: این روند می تواند مشکلات تشکیلاتی زیادی برای اعضای سالمند و بیمار مجاهدین مستقر در آلبانی نیز بهمراه داشته باشد و آنان را بیش از پیش سرخورده کرده و منزوی کند. چرا که دیگر دوران  چشم دوختن به سیاست های ضد ایرانی جناح های جنگ طلب آمریکا، شیوخ عربستان و اسرائیل به ایجاد جنگ در ایران و قالب کردن آن به اعضای گرفتار تحت عنوان فریبکارانه «سرنگونی بدست مجاهدین!» کارآیی خود را از دست داده است.

نتیجه اینکه: در حال حاضر دو ضلع از مثلث شوم (آمریکا – اسرائیل و عربستان سعودی) در حال گفتگو با ایران هستند آمریکا در وین اتریبش در موضوع برجام با مذاکره غیر مستقیم و هیأت شش نفره عربستان سعودی در بغداد با گفتگوهای مستقیم. ترس مجاهدین از این است که: اگر سرویس اطلاعاتی هر دو کشور حمایت خود از این گروه ترویستی را قطع کنند آنها چه سرنوشتی پیدا خواهند کرد؟

لینک به منبع

رجوی زیر آوار مذاکرات ایران با عربستان و امریکا

***

پیام  مسعود رجوی ،  اخبار کانالهای تلویزیونی آمریکارجوی پول شیخ عربستان و دیکتاتور عراق را خرج ترور مردان و تجاوز به زنان ایرانی کرد

حمایت رجوی از عربستانشکست فشار حداکثری امریکا و اراجیف مریم رجوی

همچنین: