مریم عضدانلو، داس را بر کلید ترجیح می دهد

مریم عضدانلو، داس را بر کلید ترجیح می دهد

تحریریه ایران فانوس، سی ام ژوئن 2013: … جان کلام این که رهبران مجاهدین نه در تاکتیک بلکه استراتژیک، نه در ایران بلکه در همه جای جهان به طور ایدئولوژیک و تاریخی، معتقد به داس بوده اند. داس نیز یک بازی کهنه و دو طرفه است. اگر طرف مقابل داس به دست بگیرد، نان مجاهدین در روغن است و اگر طرف مقابل کلید به دست بگیرد، نان مجاهدین آجر خواهد شد. وادار کردن حاکمان جدید ایران به استفاده از ابزار خشونت و به ویژه …

لینک به منبع

می گویند، تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد. آقای حسن روحانی، شعار انتخاباتی اش کلید تدبیر بود و اتفاقاً با کلید و تدبیرش، در انتخابات و از کاندیداهای دیگر برنده شد. پس از آن و در جلسه ای، خبرنگاری از وی سئوال کرد وقتی مسئولیت قوه مجریه را به دست گرفتید، با مسئولین دولت قبلی چه خواهید کرد، آقای روحانی به صراحت جواب داد، من کلید دارم و داس ندارم.

بایست اذعان کرد اگر آقای روحانی به جای کلید، از شعار و آرم و نشان داس استفاده می کرد، به احتمال زیاد اقبال چندانی در انتخابات و بعد از انتخابات، نداشت. مردم تا کنون فوایدی که از کلید دیده اند، از هیچ داسی ندیده اند.

اما یکی است دقیقاً بر عکس مردم، فکر و عمل می کند. مریم عضدانلو، ابزار رسیدن به قدرت را داس می داند و او با تمام قوا با کلید و هر چه تدبیر است، مخالف است. او طی سخنرانی پر طمطراق و پر هزینه اش در روز 23 ژوئن در ویلپنت پاریس، نتوانست خشم و عصبانیت جدیدش را کتمان نماید. او ضمن زیر سئوال بردن کلید و هر آنچه میانه روی و اعتدال است، اذعان داشت که موشکباران اخیر اردوگاه لیبرتی نیز از جانب حسن روحانی است. و این در حالی است که ایشان هنوز قدرت اجرایی در ایران ندارد و همگان می دانند که موشکها از زمین عراق به لیبرتی شلیک شده و اگر تلفاتی داشته بی شک مسئول اولش رهبران مجاهدین هستند که اعضای خود را در زمینی بازی داده اند که این نوع موشکها و خطرات جانی، چندان به دور از انتظار نیست.

اما چرا مریم عضدانلو می خواهد موشکباران اخیر لیبرتی که تقریباً به داستان مضحک چوپان دروغگو شباهت پیدا کرده به رییس جمهور جدید ایران نسبت دهد و در تبلیغاتش وی را جانی بنامد، واقعیت قضیه به همان کلید یا میانه روی و اعتدالی بر می گردد که آقای روحانی آن را شعار انتخاباتی و ابزار عمل خود قرار داده است. واقعیت این است که اگر همچنان آقای روحانی بخواهد و بتواند از کلید تدبیر در سیاستهای داخلی و خارجی استفاده کند، دکان تبلیغاتی مجاهدین و دکان جنگ شان تخته خواهد شد.

رهبران مجاهدین از هم اکنون بویی از ماجرا برده و در این رابطه خیل نیروهای خود را به صحنه آورده اند تا در راستای عدم ریزش نیروها، آنها با نوشتن تهمت و توهین نامه علیه مخالفین، جدیت و وفاداری مجدد خود را به ثبوت برسانند.

چون که رهبران مجاهدین نیک می دانند، از این پس جنگ و جدلی در کار نیست و نخواهند توانست نزد اربابان خارجی مسایل داخل ایران را متشنج و متزلزل نشان دهند و خود را کاندید قدرت در ایران معرفی کنند.

جان کلام این که رهبران مجاهدین نه در تاکتیک بلکه استراتژیک، نه در ایران بلکه در همه جای جهان به طور ایدئولوژیک و تاریخی، معتقد به داس بوده اند. داس نیز یک بازی کهنه و دو طرفه است. اگر طرف مقابل داس به دست بگیرد، نان مجاهدین در روغن است و اگر طرف مقابل کلید به دست بگیرد، نان مجاهدین آجر خواهد شد.

وادار کردن حاکمان جدید ایران به استفاده از ابزار خشونت و به ویژه در ارتباط با مجاهدین، سیاست تبلیغاتی و ترفند جدید آنان خواهد بود چون که اگر نتوانند در این میدان بازی کنند، هر گونه جرقه ای از جانب آنان که به استاد جرقه زدن معروفند، به خاموشی خواهد گرایید.

از یاد نبریم وقتی که دولت محمد خاتمی در سال 1376 به قدرت رسیده بود، مجاهدین آن را فتنه نامیدند و با همه قوای موجود و مشکوک، به مصافش شتافتند تا بلکه سیاستهای اصلاح طلبانه و صلح دوستانه محمد خاتمی را با خشونت مواجه ساخته و به بن بست بکشانند. در این رابطه، رهبران مجاهدین از طریق بغداد به تهران، جاده ای نه چندان مالرو، ساخته بودند و رزمندگان مسئله دار را با خمپاره های 60 بر دوش، عازم ماموریت جنگی به تهران می کردند تا بلکه به زعم خود بتوانند سیاستهای اصلاح طلبانه را به سیاستهای افراطی و جنگی بدل کنند.

تحریریه ایران فانوس

همچنین:

چند شکست و هیچ پیروزی

2013/06/24

تحریریه ایران فانوس، بیست و چهارم ژوئن ۲۰۱۳: …  بیش از ۹۸% از دعوت شدگان، غیر ایرانی بوده و شناختی از مجاهدین خلق نداشته و بعضاً با هزینه زیاد و از اقصی نقاط جهان به پاریس فراخوانده شده و کسانی که حتی نمی دانستند ایران در کجای نقشه جهان قرار دارد و همچنین آشنایی به […]

شکست جنگ و پیروزی صلح

2013/06/17

تحریریه ایران فانوس، هفتدهم ژوئن ۲۰۱۳: …  واما دومین شکست رهبری سازمان که اخیراً در ارتباط با شرایط ایران اتفاق افتاد، فروپاشی سیاسی شورا و حذف حداقل چهار تن از سران شورا بود. این شکست نیز به دنبال سالها تحلیل های غلط و امید به جنگ از جانب رهبری مجاهدین بود که حاصلی جز ناامیدی […]

خانوم من رو ندیدید؟

2013/06/10

تحریریه ایران فانوس، دهم ژوئن ۲۰۱۳: …  نگاه رهبر این جریان نسبت به زن، بسیار سخیف تر و حقیرتر از این است. از نگاه مسعود رجوی، زن به مثابه یک پیراهن است و تا روزی تازه است، مریم و فهیمه و مژگان و صدیقه و کبری و صغری هستند، ولی همین که کهنه شد، بدل […]

The Life of Camp Ashraf,
Mojahedin-e Khalq Victims of Many Masters