موضع ‌گیری بان کی مون درباره حوادث روز گذشته پادگان اشرف

موضع ‌گیری بان کی مون درباره حوادث روز گذشته پادگان اشرف

ایسنا، چهارم سپتامبر 2013: …  سخنگوی دفتر بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در یادداشتی به رسانه‌ها اعلام کرد: دبیرکل این اتفاقات تاسف‌آور را که ظاهرا به کشته شدن 47 نفر انجامیده است محکوم می‌کند. وی ناراحتی خود را ابراز کرده و به خانواده‌های قربانیان تسلیت می‌گوید. به گزارش خبرگزاری شینهوا، بان خواستار برقراری فوری امنیت در پادگان اشرف شد و گفت که وظیفه دولت عراق است که ایمنی و امنیت ساکنان آن را تامین کند …

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

دبیرکل سازمان ملل حمله به پادگان اشراف در استان دیاله در شرق بغداد را محکوم کرد و از دولت عراق خواست امنیت را به آن‌جا باز گرداند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سخنگوی دفتر بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در یادداشتی به رسانه‌ها اعلام کرد: دبیرکل این اتفاقات تاسف‌آور را که ظاهرا به کشته شدن 47 نفر انجامیده است محکوم می‌کند. وی ناراحتی خود را ابراز کرده و به خانواده‌های قربانیان تسلیت می‌گوید.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، بان خواستار برقراری فوری امنیت در پادگان اشرف شد و گفت که وظیفه دولت عراق است که ایمنی و امنیت ساکنان آن را تامین کند.

دبیرکل سازمان ملل علاوه بر آن از دولت عراق خواست هرچه زودتر درباره این حادثه تحقیق کند و یافته‌هایش را اعلام کند.

به گزارش ایسنا، در جریان درگیری‌های صبح روز یک‌شنبه به پادگان اشرف در استان دیاله شرق بغداد تعداد زیادی از اعضای گروهک تروریستی منافقین کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

در این حمله که بنا بر ادعای گروهک منافقین از سوی ارتش عراق و نیروهای واکنش سریع (سوات) انجام شد، تعداد زیادی کشته و ده‌ها تن زخمی شدند که حال برخی از آن‌ها خطرناک توصیف شده است.

در همین حال منابع امنیتی عراق با تاکید بر بروز برخی درگیری‌ها و انفجارها در داخل پادگان اشرف، هرگونه اقدام دولت عراق در حمله نظامی به این پادگان را تکذیب کردند.

یک منبع امنیتی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: اطلاعات اولیه حاکی از بروز اختلافات داخلی در میان عناصر گروهک تروریستی منافقین است که موجب کشته شدن تعدادی از عناصر آن شده است اما تحقیقات در این زمینه هنوز در حال انجام است.

یک منبع دیگر نیز بیان کرد که تعدادی از عناصر گروهک منافقین با نیروهای ارتش که مسوول حمایت از پادگان اشرف بودند، درگیر شدند که طی آن دو تن از نیروهای ارتش کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

این منبع هم‌چنین تاکید کرد که پادگان اشرف از بیرون مورد هیچ گونه حمله‌ای قرار نگرفته است اما به نظر می‌رسد که بشکه‌هایی از مواد سوختی در داخل پادگان منفجر شده است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، این حمله در حالی است که سرکردگان گروهک منافقین پیش از این نیز اقداماتی را به منظور مظلوم‌نمایی و تلاش برای ادامه حضور در اشرف انجام داده‌اند.


Link to the full description of MKO Logo (pdf file)


(Rajavi from Saddam to AIPAC)


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)

همچنین:

از واقعیات تا تبلیغات: پشت پرده حوادث پادگان اشرف

بنیاد خانواده سحر، بغداد، سوم اوت ۲۰۱۳: …  عکس هائی از جانب فرقه رجوی مخابره شد که نشان میدهد افرادی که دست هایشان از پشت بسته شده است به قتل رسیده اند. اگر دولت عراق میخواست چنین اقدامی انجام دهد قطعا کار را یکسره میکرد و کسی را باقی نمیگذاشت که عکس تهیه کند و برای فرقه رجوی بفرستد تا آنها به فاصله بسیار اندکی از وقوع حادثه به سراسر جهان مخابره نمایند. عکس ها و همه زمینه سازی ها از قبل فراهم شده بود …

اطلاعیه های مطبوعاتی اتحادیه اروپا و دولت بریتانیا در رابطه با کشتار ساکنین کمپ اشرف

دفاتر کاترین اشتون (اتحادیه اروپا) و دفتر وزیر خارجه (بریتانیا)، سوم اوت ۲۰۱۳: …  سفارت ما در بغداد در رابطه ای نزدیک با نمایندگی سازمان ملل در عراق قرار دارد و این نمایندگی برآورد از وضعیت را آغاز کرده است. ما از فعالیت های آن حمایت می کنیم و از دولت عراق درخواست می کنیم تا حد اکثر کمک را به سازمان ملل بکند. دولت عراق همچنین باید هر کاری که برای تضمین حفاظت این ساکنین لازم است را انجام داده و از …

بی بی سی: بازرسان سازمان ملل از کمپ اشرف بازدید کردند (+ گزارش رادیو فردا)ا

بی بی سی، سوم اوت ۲۰۱۳: … یک مقام عراقی نیز که از اعضای گروهی است که از سوی نخست وزیر عراق برای تحقیق درباره این واقعه تعیین شده به خبرگزاری فرانسه گفته “صبح امروز (دوشنبه) که وارد اردوگاه اشرف شدیم با اجساد ۵۲ نفر رو به رو شدیم.” این مقام عراقی که نخواسته نامش فاش شود مدعی شده که بازرسان در داخل اردوگاه مقادیر زیادی از مواد منفجره از جمله تی ان تی در داخل خودروها، خانه‌ها و خودروهای …

درباره کشته شدن زهره قائمی، گیتی گیوه چیان زاده و …

مجاهدین دبلیو اس، اول سپتامبر ۲۰۱۳: … کنار هم گذاشتن این کدها و نشانه ها با اعلام خبر کشته شدن قائمی، گیوه چیان زاده و … در جریان درگیری روز یکشنبه ۱۰ شهریور این احتمال را قوت می بخشد که اولا مسئله دار بودن زهره قائمی، گیتی گیوه چیان زاده و … صحت داشته و این که نگه داشتن او در اشرف با در نظر گرفتن درگیری اجتناب ناپذیر با نیروهای عراقی ادامه همان سناریویی است که حالا با کشته شدن او به تعیین تکلیف مورد نظر ..