نامه سرگشاده به نخست وزیر عراق آقای حیدر العبادی

نامه سرگشاده به نخست وزیر عراق آقای حیدر العبادی

انجمن فانوس سپتامبر 2014ایران فانوس، دوم سپتامبر 2014: …رهبران این گروه نیز در راستای منافع اربابان و گروههای تروریستی، در صدد سر به نیست کردن نیروهای خود هستند و در این رابطه از هر دولت و یا نهادهای بین المللی که صدایش در راستای کمک به قربانیان این گروه بلند شود، به مخالفت پرداخته و عملاً ثابت کرده اند که ضمن مخالفت برای نجات و جابجایی نیروهای مستقر در عراق، همچنین صلاحیت و توان حراست و جابجایی …

انجمن فانوس سپتامبر 2014

اطلاعیه کانون فانوس در ارتباط با داعش

لینک به منبع

نامه سرگشاده به نخست وزیر عراق آقای حیدر العبادی

آقای حیدر العبادی نخست وزیر عراق!

ضمن تبریک به حضورتان در راس دولت جدید عراق، شایان ذکر است که ما گروهی از شهروندان ایرانی ـ آلمانی، روزگاری نه چندان دور در عراق به سر می بردیم و جملگی از اعضای مجاهدین خلق بودیم که پس از سالها رنج و مشقت و تلاش عبث، پی به کژروی و انحراف رهبرانمان برده و راه خود را از آنان جدا کرده و هم اکنون در قالب انجمنهای سیاسی ـ فرهنگی در آلمان، در تلاش برای آزادی دوستان و خویشاوندان باقیمانده در عراق و گروه مجاهدین، هستیم.

شما نیز نیک از سابقه این گروه واقف هستید که آنها روزگاری تمام عیار در خدمت صدام حسین بوده و پس از سقوط صدام حسین در سال 2003، سریعاً با دشمنان مردم ایران و عراق ائتلاف کرده و شروع به تبلیغات و ضدیت علیه حکومت عراق نمودند، چون که اربابان جدیدشان این طور می خواستند.

لابد باز هم در جریان هستید که آنان در تلاش برای سرنگونی دولت نوری المالکی، در کنار نیروهای تروریستی داعش از هیچ کوششی علیه منافع مردم عراق کوتاهی نکرده و در این رابطه ضمن ضدیت با دولتهای بر آمده از مردم، در تلاشند تا نیروهای خود را به زیر تیغ دشمنان خود در عراق فرستاده تا از این طریق نزد اربابان شان، شاکی باشند.

آقای نخست وزیر!

ما با تجربه حضور سالیان نزد مجاهدین خلق، دریافتیم که رهبران این گروه برای نیروهای دربند خود ارزشی جز قربانی شدن، قائل نیستند و بسیاری از 3000 تن نیروی باقیمانده در عراق، ناراضی و یا از مناسبات سیاسی و دنیای خارج از عراق، بی خبرند.

رهبران این گروه نیز در راستای منافع اربابان و گروههای تروریستی، در صدد سر به نیست کردن نیروهای خود هستند و در این رابطه از هر دولت و یا نهادهای بین المللی که صدایش در راستای کمک به قربانیان این گروه بلند شود، به مخالفت پرداخته و عملاً ثابت کرده اند که ضمن مخالفت برای نجات و جابجایی نیروهای مستقر در عراق، همچنین صلاحیت و توان حراست و جابجایی نیروهای خود از زیر خطر را ندارند لذا، ما انجمن سیاسی ـ فرهنگی ایران فانوس که سالهاست برای نجات جان اعضای دربند در مجاهدین خلق می کوشیم از شما استدعا داریم که حساب کار نیروهای پایین و قربانی مجاهدین را که تنها دستاویز حوادث در عراق شده اند با حساب رهبران شان که دستی در ناآرامی و خون مردم عراق را دارند، جدا کرده و حقوق انسانی و امنیت آنان را در راستای خروج از کشور عراق فراهم نمایید.

با تشکر و آروزی توفیق برای نخست وزیر و مردم عراق

کانون سیاسی ـ فرهنگی ایران فانوس

Offener Brief

Sehr geehrter Herr Ministerpräsident des Iraq, Heidar Al-Ebadi,

wir gratulieren Ihnen zu Ihrer Ernennung zum neuen irakischen Ministerpräsidenten.

Es ist erwähnenswert, dass wir, eine Gruppe von deutsch-iranischen Bürgern, vor einiger Zeit im Irak gelebt haben.

Wir waren alle schon mal Mitglieder der Volkmojahedin-Organisation, von der wir uns nach jahrelangem Leiden getrennt haben. Wir versuchen heute in Form von kulturellen und politischen Vereinigungen in Deutschland, unsere Freunde und Verwandten im Irak zu befreien.

Sie kennen die Geschichte der Gruppe. Sie waren im Dienste von Saddam-Hossein. Nach dem Sturz von Saddam Hussein im Jahr 2003 arbeiteten die Mojahedin unmittelbar mit den Feinden des iranischen und irakischen Volks zusammen.

Sie versuchten, die Regierung von Nouri al-Maliki zu stürzen und mit der terroristischen Gruppe IS gegen das irakische Volk zusammenzuarbeiten.

Herr Ministerpräsident,

mit unserer langjährigen Erfahrung bei der MKO, fanden wir heraus, dass die Führer dieser Gruppe dem Leben ihrer Mitglieder keinen Wert beimessen und die restlichen 3000 Dissidenten im Irak von den politischen Ereignissen in der Außenwelt isolieren.

Die Führer dieser Gruppe werden es zulassen, dass im Interesse der Terrorgruppen auch ihre eigenen Anhänger vernichtet werden und versuchen in dieser Hinsicht alle Stimmen der Regierungen oder internationalen Organisationen, die diese Opfer unterstützen wollen, zum Schweigen zu bringen. Sie sind nicht fähig, selbst für die Rettung und die Umsiedelung ihrer Anhänger im Irak zu sorgen. Deshalb versuchen wir, die kulturelle und politische Vereinigung, die seit Jahren, die inhaftierten Mitglieder der Volksmojahedin zu retten. Wir fordern, die Rechte der einfachen Mitglieder dieser Terrorgruppe anzuerkennen, damit sie aus dem Irak gerettet werden können.

Die Führer der Mojahedin hingegen haben die Unruhen und Gewalt im Irak gefördert und deswegen klebt Blut an ihren Händen.

Wir bedanken uns bei Ihnen und wünschen den Sieg für das irakische Volk.

***

همچنین:

Maryam Rajavi Saddam's private army NCRIبزک مریم رجوی بعنوان “فعال حقوق بشر” مصداق دقیق انتخاب ابزاری غلط برای کاری غلط تر است

فرقه رجوی و خط کار آینده

Maryam Rajavi terrorist syriaIntroducing Maryam Rajavi as a human rights activist is the wrong tool for the wrong job

در جستجوی دشمن (چرا رجوی نخست وزیر جدید عراق را به تخاصم دعوت می کند؟)

ایران فانوس، بیست و چهارم اوت 2014: … حالا هم با روی کار آمدن حیدر العبادی، مانده اند از کجا شروع کنند. به هر حال از همین حالا و با این که هیچ گونه خشونتی مابین دو طرف در کار نیست، سران مجاهدین بهانه جویی هایی را شروع کرده و موضوع آب و برق و فاضلاب و مهم تر از همه، تخلیه سبتیک ها را علم کردند. چون آن ها بهتر می دانند که مس�

وقتی کوتوله ها سقف می سازند

ایران فانوس، هفدهم اوت ۲۰۱۴: … مسعود رجوی وقتی موفق شد مریم و مهدی را به آنچه خود می خواهد بدل کند، در مسیر همین تلاش ها در صدد بر آمد تا دیگر اعضای جان به در برده و راست قامت را بدل به مهدی ها و مریم های دیگر کند. زمانی که نیروهایش در ایران و عراق در حال جنگ و زندان و مصائب دیگر بودند، مسعود رجوی طی انقلاب ایدئولوژیکی که

 فروپاشی از درون

ایران فانوس، نهم اوت ۲۰۱۴: …  مسعود رجوی، طی نیم قرن اخیر و بنا بر تجاربی که اندوخته تشکیلاتی و فرقه ای را بنا نهاده که اولاً نوک هرم هر روز بزرگتر و مقدس تر باشد و دوماً فرقه به تناسب بسته بودن و ضدیت کورش با جهان بیرون، از بیرون ضربه نخورد و نشکند. در این حین او که از یک فرصت تاریخی استفاده کرده و جهت حذب نیرو نیاز به

گزارش کانونهای “فانوس” و “آوا” از آکسیون اعتراض به بازداشت آقای بهزاد علیشاهی در هلند

آکسیون اعتراضی بهزاد علیشاهی ژوئیه 2014ایران فانوس،  لاهه، نوزدهم ژوئیه ۲۰۱۴: …  روز پنجشنبه ۱۷ ماه یولی، جمعی از شهروندان ایرانی، آلمانی و هلندی در شهر لاهه هلند در مقابل دادگستری و پارلمان این شهر، دست به اعتراض برای آزادی هر چه سریعتر بهزاد علیشاهی زده

باید که جمله جان شویم

تحریریه ایران فانوس، چهاردهم ژوئیه ۲۰۱۴: … داستان اعضای جداشده از مجاهدین، داستان پیچیده و غامض و دردناکی است. به ویژه بازماندگان و اعضایی که امروزه در اقصی نقاط جهان، پراکنده و با قلم و قدم شان در حال افشای جنایات فرقه تروریستی مجاهدین هستند. اینان در واقع از هفت خوان رستم گذشتند تا به اینجا برسند. مسعود رجوی،