نامه سرگشاده به پرزیدنت بوجار نیشانی

نامه سرگشاده به پرزیدنت بوجار نیشانی

ایران فانوس، پنجم ژوئن 2015:…  اطلاع یافتیم، رهبران مجاهدین به دنبال گردهمایی در ویلپنت پاریس طی هفته آینده از شما و تعدادی دیگر از مقامات کشور آلبانی نیز دعوت به عمل آورده که متاسفانه شما به همراه هیئت همراه، به این دعوت پاسخ مثبت داده اید. لازم به ذکر است، گردهمایی سالیانه مجاهدین در ویلپنت پاریس به گرامیداشت سالروز خشونت و اعلام مبارزه مسلحانه در ایران است که طی 34 سال اخیر …

Maryam Rajavi’s annual Rally in Villepinte. This year promoting ISIS, MEK, Saddamists – Everyone Loses

لینک به منبع (و متن انگلیسی نامه)

نامه سرگشاده به پرزیدنت بوجار نیشانی

جناب رییس جمهور با درود فراوان!

ما اعضای کانون ایران فانوس که مشغول کار سیاسی ـ فرهنگی در کشور آلمان هستیم، قبل تر هر کدام دهها سال در کشور ایران و عراق، عضو سازمان مجاهدین خلق بودیم که به دلایل مناسبات غیر دموکراتیک و فرقه گرایانه و پس از سالها تلاش و تقلا از آن سازمان، جدا شده و خود را به دنیای آزاد رساندیم.

اطلاع یافتیم، رهبران مجاهدین به دنبال گردهمایی در ویلپنت پاریس طی هفته آینده از شما و تعدادی دیگر از مقامات کشور آلبانی نیز دعوت به عمل آورده که متاسفانه شما به همراه هیئت همراه، به این دعوت پاسخ مثبت داده اید.

لازم به ذکر است، گردهمایی سالیانه مجاهدین در ویلپنت پاریس به گرامیداشت سالروز خشونت و اعلام مبارزه مسلحانه در ایران است که طی 34 سال اخیر دهها هزار تن از جوانان ایرانی از هر دو طرف و بدون هیچ دستاورد سیاسی به خاک و خون کشیده شدند که هم اکنون رهبران و تبلیغاتچیهای مجاهدین با پاسداشت این روز و به ویژه دعوت از مهمانان و مقامات سیاسی و هنری، در صدد معکوس و مفید جلوه دادن رویداد فوق هستند.

لذا از شما خواهش می کنیم، نسبت به مجاهدین خلق اطلاعات بیشتری کسب نمایید و از پیشینه خونبارشان بی اطلاع نمانید و بدانید که شرکت و همکاری با فرقه ای سیاسی و نظامی که تا بن استخوان به بیگانگان و دشمنان مردم ایران وابسته و شدیداً با جهان متمدن و دموکراسی سر عناد دارد، نقض حقوق بشر و دخالت در امور داخلی مردم ایران و تثبیت مناسبات دیکتاتوری و تروریسم است و نتیجه همکاری افرادی چون کازاکا و استیونسون و دیگران که با این فرقه همکاری کرده اند، تنها به استیضاح و منفوریت شان در پارلمان اروپا منجر شده و نتیجه و ثمر مثبتی برایشان نداشته است.

همچنین باخبر هستیم که فرقه مجاهدین صدها تن از اعضای خود در کشور شما آلبانی را در شرایط سخت برده داری از هر گونه انتخاب و تماس با خانواده و دنیای آزاد، محروم کرده اند همانگونه که مابقی اعضای خود در اردوگاه لیبرتی در عراق را از حداقل نیازهای انسانی، منع و ممنوع کرده اند.

جناب رییس جمهور!

از شما و هیئت همراه تان، به جد تقاضا داریم تا از سفر و مشارکت به نمایش خونبار فرقه مجاهدین حذر نمایید چون که آنان بر خلاف شعر و شعارهای مترقی، از اشخاص خوشنام و بی خبر، استفاده ابزاری کرده و ضمناً دیگران را شریک جرم و جنایت خود خواهند کرد. موفق باشید.

***

Maryam Rajavi Saddam's private army NCRILe Figaro: Mojahedin Khalq (aka MKO, MEK, Rajavi cult) Fight alogside insurgents in Syria

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=18803

جان بولتن و جان دادن به تروریسم

ایران فانوس، اول ژوئن ۲۰۱۵:…  جان بولتن با این که یک آمریکایی است و با محافل جنگ طلب و تروریستی کار و تعامل دارد، نیک می داند که مابین منافع آمریکا و مجاهدین خلق، فرق اساسی وجود دارد. اگر قرار بر این باشد که آمریکا بر خلاف نظر و رای مردم عراق، اجاز دهد تا دوباره حکومتی از نوع بعث عراق و شبیه صدام حسین، بر سر کار بیاید و اوضاع و احوال جان بولتن و اربابان تروریستش رو به بهبودی …

 جان بولتون مجاهدین خلق تروریسممهندس میثمی: مسعود رجوی کجاست؟ مسعود رجوی امروز هم آنجاست که پرسش‌ها را پاسخ نگوید

مسعود رجوی مریم رجوی مجاهدین خلق تروریسم خیانتMojahedin Khalq (MKO, MEK, Rajavi cult) Our Men in Iran?
(Seymour M. Hersh, The New Yorker, April 2012)

لینک به منبع

جان بولتن و جان دادن به تروریسم

جان بولتن، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد و یکی از لابی های جنگ طلب هوادار مجاهدین خلق، انگار که نطق ایران هراسی و شیعه هراسی و موضوع سخنرانی دو هفته آینده خود در ویلپنت پاریس، را هم اکنون آماده کرده باشد، در تاریخ ۲۴ ماه مه، طی گفتگویی با شبکه فاکس نیوز، ضمن انتقاد از سیاستهای باراک اوباما در خاورمیانه، گفته است،

“سنی‌های عراق حاضر نیستند زیر حکومت دولت شیعه بغداد باشند و همین امر باعث پیشرفت کار گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در عراق شده است. او در مورد این کشور جدید در غرب عراق و شرق سوریه گفت که باید به وسیله یک حکومت میانه رو و یا اقتدارگرا که گرایش تند اسلامی نداشته باشد اداره شود و اضافه کرد، هدف آمریکا در شرایط کنونی باید ایجاد یک دولت سنی در غرب عراق و شرق سوریه باشد”.

جان بولتن با این که یک آمریکایی است و با محافل جنگ طلب و تروریستی کار و تعامل دارد، نیک می داند که مابین منافع آمریکا و مجاهدین خلق، فرق اساسی وجود دارد. اگر قرار بر این باشد که آمریکا بر خلاف نظر و رای مردم عراق، اجاز دهد تا دوباره حکومتی از نوع بعث عراق و شبیه صدام حسین، بر سر کار بیاید و اوضاع و احوال جان بولتن و اربابان تروریستش رو به بهبودی برود، چرا طی سالها جنگ و با هزینه سرسام آور مالی و انسانی، صدام حسین را از اریکه قدرت به پایین کشیدند. مگر آب رفته را می توان به جوی باز گرداند و در مقابل دموکراسی و اراده مردم، ایستادگی کرد.

آن روز که صدام حسین و نوکرانش حمایت می شدند تا در مقابل نیروی ایرانی بایستند، آیا جوابی داده است؟ لاجرم نه. هم اکنون نیز نظر و پیشنهاد جان بولتن در حمایت از حکومتی سنی همراه با تروریستهای سوخته، جواب و راه حل امروز عراق و مقاومت در مقابل دولت اسلامی داعش، نیست. بلکه اگر راه حلی منطقی و سیاسی وجود داشته باشد، خلاف نظر و عقیده جان بولتن است.

ضمناً کسی نیست به جان بولتن، مشاوره و اطلاعات لازم در امور و وضعیت نیروهای سنی و تروریسم را بدهد و وضعیت و چالش جهان غرب و مسیحیت را در ارتباط با آنچه که جان بولتن، راه حل می نامد، تشریح و تحلیل کند که اساساً و عمیقاً غرب و مسیحیت با اقلیت شیعه و ایران در منطقه، مشکل ندارند بلکه با اکثریت کشورهای عربی که توان و استعداد حمایت مادی و معنوی از دولت اسلامی داعش، را دارند مشکل دارند. اگر غرب هشیار باشد که عندالزوم هست و به منافعش در خاورمیانه اشراف کامل دارد، می بایست هر چه زودتر از جهان شیعه در مقابل نیروی برتر، حمایت به عمل آورد تا موازنه قوا بر علیه نیروها و کشورهای تولیدکننده دولت اسلامی داعش، به چرخد.

واقعیت تکاندهنده و خلاف نظریه جنگ طلبان آمریکایی، این است که اکثر و یا همه نیروهای تروریستی در خاورمیانه و آفریقا و آسیا، ریشه های سلفی سلف صالح، و یا وهابی محمد بن عبدالوهاب، داشته و از حیث مادی و معنوی، از ممالک غیر شیعه، حمایت و ارتزاق می شوند. مهمترین شان نیز که علناً ضد غرب بوده و منافع غرب را به خطر انداخته اند، از القاعده و طالبان و داعش و دیگران، مستقیم و غیر مستقیم و مادی و معنوی از وهابیون عربستان ارتزاق می شوند و تنها گروه تروریستی که ظاهراً ریشه سلفی و وهابی و سنی ندارد، بلکه شیعه است و به اسم مجاهدین خلق معروف است، طی ۴۰ سال اخیر از حیث مادی و معنوی از ممالک غیر شیعه در خاورمیانه و مسیحیت در غرب، رشد و نمو کرده و مورد حمایت مالی و سیاسی و نظامی و لجستیکی و معنوی قرار گرفته است.

بنابراین مهار شیعه و ایران که در ادامه اش به مهار داعش بیانجامد، سیاستهای قدیمی و از کار افتاده و تجربه شده است و دقیقاً به رشد حکومتهای دیکتاتوری از نوع صدام حسین و گروههای تروریستی از نوع مجاهدین خلق، منجر خواهد شد که این خلاف منافع ایران و عراق و غرب است و احتمالاً منافع جنگ طلبان امپریالیستی و صهیونیستی و وهابی و سلفی و مشتی دلار بگیرانی چون جان بولتن ها در آن لحاظ است و ولاغیر.

لاجرم پیشنهاد ما این است، نانی که به دست تان رسیده و آلوده به خون بی گناهان مردم منطقه است، بابت فریب دیگران دور سرتان نچرخانید. دوران جنگ و دروغ و دغل به پایان رسیده و اگر نفت به عنوان سوخت تروریسم کم ارزش یا بی ارزش شود، سوخت دیکتاتورها و تروریستهایی که جان بولتن به آنها چشم دوخته است به پایان خواهد رسید.

کانون سیاسی ـ فرهنگی ایران فانوس

***

Self Sacrifice Struan Stevenson Rajavi terroristsBehind Struan Stevenson’s book “Self Sacrifice

آن خدابنده سرگی بلیسکوPresident of MIVILUDES Serge Blisko with Anne Khodabandeh (Singleton) of the FST

مسعود آن خدابنده و روش های تبلیغاتی مجاهدین خلق فرقه رجوی
Massoud Khodabandeh
Article first published online: 27 JAN 2015
DOI: ۱۰٫۱۱۱۱/aspp.12164

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=18691

بی اشرف و بی ارتش

ایران فانوس، بیست و ششم می ۲۰۱۵:…  رهبران مجاهدین، در سالروز جنگ مسلحانه و گرامیداشت آن حادثه و تاسیس ارتش آزادیبخش در خاک عراق که کارکردش طی یک دهه به کشتار دهها هزار تن ایرانی منجر شد و ادعاهای مختلف و واهی، تصمیم به استمرار خیمه شب بازی ویلپنت در پاریس، در تاریخ ۲۳ خرداد ۹۴ مطابق با ۱۳ ژوئن ۲۰۱۵، گرفته اند. از شعر و شعارهای توخالی مثل شرکت و تایید نمایندگان ….

مخفی گاه مسعود و مریم رجوی مزدوران صدامداستان کمپ اشرف مجاهدین خلق قربانیان اربابانی بی شمار تقدیم به خانواده های تمامی قربانیان فرقه رجوی

لینک به منبع

بی اشرف و بی ارتش

رهبران مجاهدین، در سالروز جنگ مسلحانه و گرامیداشت آن حادثه و تاسیس ارتش آزادیبخش در خاک عراق که کارکردش طی یک دهه به کشتار دهها هزار تن ایرانی منجر شد و ادعاهای مختلف و واهی، تصمیم به استمرار خیمه شب بازی ویلپنت در پاریس، در تاریخ ۲۳ خرداد ۹۴ مطابق با ۱۳ ژوئن ۲۰۱۵، گرفته اند.

از شعر و شعارهای توخالی مثل شرکت و تایید نمایندگان یک میلیارد مردم جهان و غیره در راستای پیشبرد این گردهمایی که بگذریم، حفظ و روحیه دادن به نیروهای سرخورده و شکست خورده و نمایش قدرت نزد اربابان منطقه ای و غربی، دو دلیل مهم این نمایش سالیانه است.

به جهت نیرویی و پیشگیری از ریزش نیروها که از سقوط اشرف در خاک عراق، به اوج خود رسیده و سران سازمان ناچار شدند کشف هزار اشرف را راه اندازی کنند، آنان به خاطر محقق کردن شعار هزار اشرف، اقدام و تلاش مذبوحانه دارند تا در سایر نقاط و به ویژه اسارتگاه لیبرتی و آلبانی و همچنین اطراق نیروهای جدید در آلمان و فرانسه و ایتالیا و هلند و غیره را جزو هزار اشرف، تبلیغ نمایند تا از این طریق در مقابل سئوال و انفعال نیروها مقاومت کرده و به آنان روحیه داده باشند.

این نمایش همچنین در راستای تحمیق و باقی داشتن نیروهای معترض در لیبرتی و آلبانی، کارساز است به ویژه سیمای آزادی مجاهدین در کنار تبلیغ جنگ و خشونت و تسلیح شدن، به تبلیغ مقاومت در لیبرتی و آلبانی به هر قیمت، مبادرت ورزیده که این اقدامی است در راستای سرکوب و ممانعت از خروج و آزاد شدن نیروهای باقیمانده در لیبرتی و آلبانی که مستمراً شاهد فرار آنها هستیم.

پس از محاکمه مهدی ابریشم چی، سومین شخصیت قدرتمند مجاهدین طی هفته های گذشته در پاریس که اتوریته و قدرت پوشالی مجاهدین نزد نیروها و اربابان منطقه ای زیر سئوال رفته، آنان همچنین نمایش ویلپنت را خروج از لیست تروریستی و خنثی شدن طرحهای استعماری و استرداد و انقلاب حقوقی و غیره، یاد کرده و به خورد نیروها می دهند تا ضمناً پوششی جهت محاکمات قانونی سران مجاهدین باشد.

از حیث بیرونی و جلب رضایت اربابان جنگ طلب که حاتم بخشی آن اربابان برای مقاصد خاص به ویژه در ارتباط با مسایل هسته ای و مذاکرات صلح و نظایرش است، نمایش ویلپنت که از شهروندان مختلف و سخنرانان اجاره ای برگزار می گردد، همچنین در صدد جلب رضایت اربابان جنگ طلب است و همه جا از شعار تا عمل، منافع و مصالح قدرتهای امپریالیستی و صهیونیستی و وهابی را مد نظر دارد.

لهذا، نمایش ویلپنت به تاریخ ۲۳ خرداد ۹۴، ۱۳ ژوئن ۲۰۱۵ که با مبالغ هنگفت مالی و با تبلیغات پر طمطراق و مصنوعی، به اجرا در می آید در وهله اول، جز برای روحیه دادن به نیروهای سرگردان و سرخورده و سرکوب و باقی داشتن نیروهای باقیمانده در لیبرتی و آلبانی، نیست و همچنین در وهله دوم، قدرت نمایی پوشالی و خاک پاشیدن به چشم اربابان خارجی است که می خواهند به آنان بگویند، مجاهدین با به راه انداختن چنین نمایشاتی قادر به تاثیر گذاشتن بر مسایل داخلی و خارجی ایران هستند.

این در حالی است که مجاهدین خلق با به راه انداختن سالروز خشونت و فرقه گرایی در ویلپنت پاریس، نشان می دهند نه یک راه حل بلکه مشکلی در ایران و منطقه و جهان هستند که می بایست با روشهای دموکراتیک و غیر نظامی از سر راه پیشرفت مردم ایران و جهان کنار گذاشته شوند.

آن روز که مجاهدین خلق با دیکتاتورترین ارباب منطقه و صرف هزینه های سرسام آور مالی و در دست داشتن ابزارهای جنگی، اشرف و ارتش، قادر به پیشروی در هیچ زمینه ای نبودند، راه اندازی خیمه شب بازی ویلپنت، بی شک یک فرافکنی در راستای از دست دادن اشرف و ارتش، نماد فرقه گرایی و خشونت، است و توجیهی جهت عقب نشینیهای سالیان اخیر نزد نیروهای باقیمانده و اربابان مختلف، است.

کانون سیاسی ـ فرهنگی ایران فانوس

کمپ اشرف فوریه 2015جشن ارتش و سپاه بدر در کمپ عراق جدید (سابقا اشرف) در پی پاکسازی استان دیالی از تروریستها

خانواده ها: نفرت در نوشته های اخیر رجوی نگران ترمان می کند (نامه سرگشاده)

محمد حنیف نژادابراهیم خدابنده: آیا کسی هنوز به رجوی چشم امید بسته است؟

مسعود رجوی قبل از فرارمسعود رجوی دوازده سال قبل  با نزدیک شدن سقوط ولینعمتش صدام حسین از قرارگاه اشرف فرار کرد و مخفی شد

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=17415

فاز سرگردانی

ایران فانوس، بیست و چهارم مارس ۲۰۱۵:…  مجاهدین خلق طی سی و هفت سال اخیر چندین فاز را پشت سر نهادند. آنان ابتدا از فاز سیاسی شروع کردند و بعد از چند سال به فاز نظامی رسیدند و بعدها که هر دو فاز به بن بست رسید، فازهایی چون فاز ص، فاز ف، فاز ج و فازهای غیر سیاسی و غیر نظامی دیگری را تجربه کردند. همه فازهایی که شمرده شد، در عصر خود شرایط و بهانه و بودجه و وسایل و تبلیغاتش …

کمپ لیبرتی مجاهدین خلق فرقه رجویاغلب افراد تحت سیطره فرقه مجاهدین در کمپ لیبرتی دچار بیماریهایی روحی و جسمی شده اند

لینک به منبع

فاز سرگردانی

مجاهدین خلق طی سی و هفت سال اخیر چندین فاز را پشت سر نهادند. آنان ابتدا از فاز سیاسی شروع کردند و بعد از چند سال به فاز نظامی رسیدند و بعدها که هر دو فاز به بن بست رسید، فازهایی چون فاز ص، فاز ف، فاز ج و فازهای غیر سیاسی و غیر نظامی دیگری را تجربه کردند.

همه فازهایی که شمرده شد، در عصر خود شرایط و بهانه و بودجه و وسایل و تبلیغاتش وجود داشت، ولی هیچکدام جواب نداد. با این وصف آنان در شرایط کنونی که بر خواهم شمرد به ویژه از آغاز سال ۱۳۹۴ شمسی، به ناچار وارد فاز جدیدی خواهند شد. فازی که نه جنگ، نه عراق و نه رهبری در آن نقشی ندارند و همه بار و کارش بر دوش مریم قجر و تتمه تشکیلات برون مرزی اش خواهد بود.

آنان نه این که نتوانند خود را با شرایط و فاز جدید وفق دهند، اما این شرایط و فاز جدید چشم انداز روشنی برایشان ندارد. مثلاً اگر مسایل و مشکلات مابین ایران و غرب، حل و فصل شود، در اثر آن و دفعتاً مجاهدین ابزارهای مهمی چون جنگ و عراق و رهبری خود را از دست خواهند داد. نتیجه اش حداقل همین می شود.

اما فاز جدید چیست؟ فاز جدید، عبارت از اروپاگردی مریم قجر تا بتواند دوباره و بدون پرداخت خسارت و قیمت، به دوران سه دهه قبل و به فاز سیاسی برگردد.

شرایط آن روز با امروز، زمین تا آسمان فرق دارد. آن روز، آنان در ملاء خود و از امکانات مردم استفاده می کردند ولی امروز نه مردمی دارند و نه نیروهایی که کارایی مثبت داشته باشند. مریم قجر، مشکلاتش کم نیست، اما بزرگترین مشکلش این است که اگر او پاسخگوی تلفات و هزینه فاز نظامی هم باشد، قادر به حمل و حل و فصل معضلی به نام رهبری، نیست. مسعود رجوی، دورانش با تمام شدن فازهایش به سر رسید. او همان طور که نشان داد، نه این که قادر نیست وارد فاز و دنیای جدید بشود، بلکه همه تقلا و حرف حسابش این است که می بایست جامعه ایران و جهان و شرایط را با شرایط و وضعیت او منطق کرد. ایران و جهان را به چهار تا پنج دهه به عقب برد تا دوباره روز از نو آغاز شود!

مریم قجر که از ۱۲ سال قبل یکی از کارها و برنامه هایش در اروپا قلاب کردن رهبری بود و او این شانس و تجربه را داشت که با رهبری، مشکلاتش افزون و بدون رهبری، آسانتر به حل و فصل مسایل و عبور از فازهای قدیمی و ورود به دنیای جدید است، با وسایل و موقعیتی که پیش رو دارد، کار و تبلیغات چندانی از او ساخته نیست. در اروپاگردی و سخنرانی هایش، می خواهد چه بگوید؟ وقتی جنگ و اتمی و اطلاعات و غیره وجود ندارند، او جز به مواردی چون زنان در ایران، چه تجربه ای برای پیشبرد تبلیغاتش خواهد داشت؟

موضوع زنان در ایران، یک بحث پیچیده است. اما موضوع زنان مجاهد و همراه مریم قجر، بسیار ساده است. زنان در ایران، اگر در مواردی از حقوق کمتری از مردان برخوردارند، در موارد دیگری آن قدر حقوق و مزایا دارند که نمونه اش در جهان وجود ندارد. همین دو هفته قبل خبری از زنان به مناسبت روز جهانی زن در ایران، رسانه ای شد. یک دختر ۲۰ ساله ظرف مدت دو سال ۱۰ بار ازدواج کرد و طلاق گرفت و ماحصل ازدواج و طلاقش بیش از یک میلیارد تومان سود برد. حالا این یک دختر ۲۰ ساله بود که حقوق نداشت و تجربه نداشت و حق طلاق هم نداشت!

در طرف مقابل اما، مریم قجر در اروپاگردی مثلاً می خواهد همراه زنان مجاهد اعاده حقوق از زنان ایران بکند و به زعم خود دیکتاتوری زنان را مبلغ باشد، حق و حقوق زنان مجاهد در همه موارد و همه عرصه ها منفی بوده و در حد کنیز و برده نیز حقوقی ندارند.

آنان حق انتخاب هیچ چیز را ندارند. حق انتخاب سیاسی و خروج از تشکیلات را ندارند. حق برخورد و تعامل با مردان را ندارند. حق عاشق شدن و ازدواج را ندارند. حق داشتن فرزند و دیدار با خانواده را ندارند. حق انتخاب پوشش و آرایش را ندارند. آنان بعضاً حق و حقوق جنسی و داشتن رحم خود را نیز ندارند و بسیاری از حقوقی که زنان ایران، دارند و زنان مجاهد در خواب نیز حق دیدن آن را ندارند.

در فاز جدید و فاز آخرین، مریم قجر با چنین زنانی که هیچ ندارند، می خواهد برای معکوس جلوه دادن اعمال گذشته و کسب مشروعیت و ابراز وجود نزد محافل زنان و فمینیست، مروج دیکتاتوری زنان در ایران باشد.

پیشنهاد ما اما این است، مریم قجر به جای حل مشکل جامعه ایران و زنان، بهتر است اول به حل مشکلات خود و زنان و مردان مجاهد بپردازد که آنان در مجموع هر روز که می گذرد، باری بر دوش جامعه ایرانی و جهانی افزوده اند و بر نداشته اند.

کانون سیاسی ـ فرهنگی ایران فانوس

***

همچنین:

دعا کنیم (این مقاله یازده سال قبل نوشته شد که برای نوروز امسال به روز می شود)

مهدی خوشحال، ایران فانوس، بیست و یکم مارس ۲۰۱۵:…  چند سال قبل، یک زن مجاهد از کشور مرگ و گورهای دستجمی، عراق، به هلند مامور شده بود. او وقتی به هلند رسید، آن قدر بی اراده و تهی و ترسو شده بود که حتی خودش را فراموش کرده بود. به هر حال پس از چند روز از اقامتش در هلند، یاد گرفت که می تواند. می تواند به آن چه که نمی خواهد، اعتراض ک

خطرناکترین فرقه و بدخیم ترین دیکتاتور

عبدالکریم ابراهیمیعبدالکریم ابراهیمی، ایران فانوس،  هفدهم مارس ۲۰۱۵:… سازمان مجاهدین که مسعود رجوى آنرا به انحطاط کشانده و روزگارى این سازمان الگوى مبارزاتى جوانان و تحصیل کرده ها بر ضد دیکتاتورى و استبداد بود، براى تحقق آزادى تمام عیار، اما متأسفانه این آرمان توسط شخص رجوى بعد از بر ا�

جهان در سالی که گذشت

مهدی خوشحال بغدادمهدی خوشحال، ایران فانوس، دوازدهم مارس ۲۰۱۵:…  سالی که گذشت، جهان تحولات و رویدادهای مختلفی را پشت سر گذاشت که بررسی همه آنها وقت و حوصله و نوشتار زیادی را می طلبد ولی تنها به چهار موضوع که در کشورهای عراق و ترکیه و چین و هلند، اتفاق افتاد می پردازم که ذهنم را بیشتر مشغو�

اعتراض به حضور مریم رجوی در آلمان (نامه های آقایان غلامی و فتاحیان به آنگلا مرکل)

سایتهای فانوس و یاران ایران، دوازدهم مارس ۲۰۱۵:…  و همچینن اخیرا از طریق دوستان قدیمی ام که به تازگی از سازمان مجاهدین جدا شدن و از کمپ لیبرتی فرار کردن مطلع شدم که مسعود رجوی به همه افراد در لیبرتی دستور و پیام داده که همه باید تعهد بدهند که در عراق بمانند و هر کس هوس کشور ثالث کرد

نگاهی کوتاه به خیمه شب بازی مریم رجوی در کشور آلمان

کریم غلامی، ایران فانوس، یازدهم مارس ۲۰۱۵:…  مریم رجوی با سابقه طولانی از سرکوب زنان در سازمان مجاهدین، از سربه نیست کردن زنان معترض تا خارج کردن رحم زنان و عقیم گذاشتن آنان، سرکوب عواطف مادرانه و زنانه آنان به بهانه انقلاب ایدئولوژیک و فاجعه ساخت حرم سرا برای مسعود رجوی، باید به عنوان جنایتکار جنگی شناخته شود. روز �