نامه مسعود رجوی به گورباچف و درخواست وام سیصد میلیون دلاری

نامه مسعود رجوی به گورباچف و درخواست وام سیصد میلیون دلاری

رجوی و گروگانهاآریا ایران، پاریس، هشتم سپتامبر ۲۰۱۴: …  بنام خدا و بنام دوستی و مبارزات ضد امپریالیستی و ضد استثماری خلقهای ایران و شوروی. رهبر کشور بزرگ همسایه ما ، دبیر کل کمیته ً مرکزی حزب کمونیست اتحاد شوروی، رفیق گرامی ، میخائیل سرگئویچ گرباچف ؛ بمناسبت آغاز سال نو و در آستانه برگزاری بیست و هفتمین کنگره حزب کمونیست اتحاد شوروی، صمیمانه ترین درود ها و تبریکات مقاومت انقلابی و سراسری …

مجاهدین خلق رجوی امام امریکااز «جان نثاری و دعای سلامت برای آیت الله خمینی» علیه امپریالیزم تا «خوشرقصی برای امپریالیزم

لینک به منبع

نامه مسعود رجوی به گورباچف و درخواست وام سیصد میلیون دلاری

نامه مسعود رجوی به گورباچف و درخواست وام سیصد میلیون دلاری از او، یکی از رویدادهای شگفت انگیز سازمانی است که از زمان بنیانگذاری در سال ۱۳۴۴ مدعی میهن پرستی، استقلال و نبرد علیه استعمار غرب و شرق بود. این نامه در تاریخ پنجشنبه پنجم دی ماه ۱۳۶۴ برابر با بیست و ششم دسامبر ۱۹۸۵ نگاشته شد و توسط رابطین خاص مجاهدین به دست گورباچف رسید. اما اتحاد جماهیر شوروی به رهبری گورباچف که در مسیر فروپاشی قرار داشت، نه تنها به نامه مسعود رجوی پاسخی نداد، بلکه آن را به آرشیو حزب کمونیست شوروی سپرد و این نامه سال ها بعد از فروپاشی شوروی و جزء مجموعه اسنادی است که از طریق اسناد حزب کمونیست شوروی علنی شده است و متن نامه در آرشیو دانشگاه استنفورد موجود است.

در اسناد دانشگاه استنفورد سه نامه علنی شده از روابط مسعود رجوی و رهبران مجاهدین با اتحاد جماهیر شوروی وجود دارد؛

نامه اول، از طرف سازمان مجاهدین خلق است که می‌گوید ما زیر ضرب هستیم، افراد ما از مرز فرار می‌کنند و شما به آن‌ها به‌طور موقت پناهندگی بدهید.

نامه دوم، از طرف دفتر سیاسی سازمان مجاهدین با امضای فرهاد الفت و به عنوان نماینده مجاهدین است و تقاضای وام می‌کند.

123

نامه سوم، نامه‌ای است که از طرف رجوی به گورباچف نوشته شده و مؤید تقاضای وام سیصد میلیون دلاری است که می‌گوید ما برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران به این کمک احتیاج داریم و شما به ما قرض دهید و در اولین فرصت پول را به شما پس خواهیم داد. حتی وعده می‌دهند شاید بتوانند بخشی از پول را قبل از موفقیت انقلاب پس دهند!

124

البته باید یادآوری نمود که دی ماه ۱۳۶۴ ، زمانی است که مسعود رجوی در فرانسه حضور داشته و تحت عنوان انقلاب ایدئولوژیک با مریم عضدانلو که همسر مهدی ابریشمچی بوده ازدواج نموده است. حزب دموکرات کردستان از مجاهدین جداشده و یک سال قبل از آن نیز دکتر ابوالحسن بنی صدر به دلیل مخالفت با گرویدن رجوی به صدام حسین از او جداشده است.یک سال پس از این واقعه نیز دولت فرانسه حکم به اخراج رجوی داده و او پایگاه فرماندهی سازمان مجاهدین و شورا را به قلب عراق و زیر سایه صدام حسین منتقل می نماید.

در آستانه پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان مجاهدین خلق که از سال ۱۳۵۸ تحت قیمومیت مسعود رجوی قرار گرفته،صدام حسین سقوط نموده،قرارگاه اشرف تخلیه شده، فرهاد الفت در کمپ لیبرتی و مسعود رجوی ۱۱ سال است که از انظار عمومی فراری و در غیبت به سر می برد. مریم رجوی در همین مدت به فرانسه باز گشته و میتینگ های فراوانی با «امپریالیست» های مد نظر مسعود رجوی برگزار می نماید. ویترین نمایشی مریم رجوی پر از همان هایی است که مسعود رجوی داعیه مبارزه با آنان را یدک می کشید. قضاوت تاریخی در این مورد با مردم ایران!

Maryam-Rajavi-and-usa-lobbies,-France

عکس یادگاری مریم رجوی در اول سپتامبر ۲۰۱۴ با «دشمنان سابق!» مسعود رجوی در پاریس

متن نامه مسعود رجوی به گورباچف

مقدمه ای بر درخواست وام ۳۰۰ میلیون دلاری دفتر سیاسی مجاهدین از حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی؛

بنام خدا

و

بنام دوستی و مبارزات ضد امپریالیستی و ضد استثماری خلقهای ایران و شوروی

رهبر کشور بزرگ همسایه ما ، دبیر کل کمیته ً مرکزی حزب کمونیست اتحاد شوروی، رفیق گرامی ، میخائیل سرگئویچ گرباچف ؛

بمناسبت آغاز سال نو و در آستانه برگزاری بیست و هفتمین کنگره حزب کمونیست اتحاد شوروی، صمیمانه ترین درود ها و تبریکات مقاومت انقلابی و سراسری مردم ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران رابپذیرید.

آنچنانکه درپیام تلویزیونی ـ که در اول اکتبر گذشته در فرانسه پخش شد ـ گفتید، بیلان حزب کمونیست اتحاد شوروی در اداره و پیشرفت کشورتان طی سالهای گذشته بسیار درخشان بوده است . بنحوی که امروز شما در کشورتان بیش از یک میلیون طبیب ، ۶ میلیون مهندس ، و یک و نیم میلیون دانشمند دارید و کرایه خانه بطور متوسط تنها ۳ در صد بودجه ً خانوادگی را تشکیل می دهد . از سوی دیگر در ۲۰ سال گذشته، درآمد واقعی هر فرد ۱۰ برابر شده، اما قیمت کالاهای مصرفی در شوروی افزایش نیافته و از ۵۰ سال پیش شما با پدیده ای بنام بیکاری مواجه نیستید . یک سیستم آموزش و پروزش و بیمه های اجتماعی مجانی دارید و اتحاد شما شامل بیش از یکصد ملیت است … با این همه شما افزودید که برنامه ای برای پانزده سال آینده در نظر دارید که طی آن بایستی بهمان میزان که در ۲۰ سال گذشته در اتحاد شوروی کار شده است، باز هم کار انجام گیرد.

…سیاست اعلام شده ً شما در دفاع از صلح پایدار جهانی و مخالفت قاطعانه تان با مسابقه تسلیحاتی و ابتکارات شما در زمینه خلع سلاح بمنظور بقاء بشریت و مقابله با تشنج آفرینی های امپریالیستی، بسیار عادلانه و تحسین آمیز است.

…یک چنین بیلان ارزشمندی مبین این است که دستاورد های بیست و هفتمین کنگره حزب کمونیست اتحاد شوروی ، بیگمان در تحکیم مبانی صلح و سوسیالیسم و در برنامه ریزی برای پیشرفتهای اقتصادی ـ اجتماعی کشورتان ، نقش بسزائی خواهد داشت و ارتقاء هر چه بیشتر زندگی کارگران و زحمتکشان و همچنین کلیه ملل اتحاد شوروی را باعث خواهد گردید.

همچنین بدیهی است که توجهات همهً خلق های تحت ستم و جنبش های رهائی بخش و توجهات کلیه ملل و نیروهای طرفدار صلح در جهان امروز، در چارچوب منافع مشترک صلح جویانه و ضد امپریالیستی، به دستاورد های این کنگره معطوف می باشد، از جمله سازمان مجاهدین خلق ایران ـ سازمان رهبری کننده مقاومت سراسری مردم ایران برای صلح و آزادی که اینک همزمان با اعتلای مقاومت مردمی در داخل ایران ، بیش از پیش، تحت انواع فشار ها و هدف تیزترین حملات مقامات رسمی ایالات متحده آمریکا قرار دارد ( برخی از اسناد ضمیمه است *) و علیهذا از طریق شما همدردی و همبستگی حزب کمونیست و خلقهای کبیر اتحاد شوروی را با مردم و مقاومت ایران ، خواستار می شود.

در اکتبر گذشته همچنین از رفتار غیر منطقی دولت خمینی و مشکل بودن گفتگو با این دولت، بحق ابراز تعجب کرده بودید. بنام مقاومت سراسری و بنام انقلاب نوین مردم ایران علیه ارتجاع ضد تاریخی و ضد منطقی خمینی که تمایلات دیکتاتوریهای مذهبی ماقبل سرمایه داری را نمایندگی می کند.

۱ ـ رژیم خمینی غرق در بحرانهای مختلف اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی و قطعا ً محکوم به سقوط است . مقامات رژیم اذعان می کنند که از زمان بحکومت رسیدن ملایان توان تولیدی کشور ۸۳ درصد و درآمد ملی ۲۵ درصد کاهش داشته و قیمت کالاهای اساسی ۱۰ الی ۱۵ برابر افزایش یافته است . ۱۰ میلیون نفر فاقد مسکن هستند . ۲۵ در صد از مرغوب ترین زمین های کشاورزی به خشک زار تبدیل شده و سطح زیر کشت ۶۰ درصد کاهش یافته است . واردات کشور در سال گذشته از ۲۰ میلیارد دلار متجاوز بوده و تماماً از درآمد نفت ( که بیش از ۹۰ درصد بودجه دولت را تشکیل می دهد ) تامین گردیده است . هم اکنون در ایران ۶ میلیون نفر بیکار، ۳ میلیون آواره جنگی و بیش از یک میلیون و ششصد هزار معتاد وجود دارد . از اصلاحات اقتصادی و اجتماعی هیچ خبری نیست و رژیم با منتهای توان خود در ادامه ً دو جنگ ضد مردمی اصرار می ورزد :

الف : جنگ خارجی با عراق ـ که تا کنون بیش از یک میلیون کشته و زخمی در طرف ایران برجای گذاشته و ۵۰ شهر ایران را بطور کامل از بین برده و توسعه اقتصادی ایران را لااقل ۲۰ سال بعقب کشانده است . اکنون چند سال است که فقط خمینی خواهان ادامه ً این جنگ است ، تا سرپوشی باشد بر یک جنگ مهم تر استراتژیکی که همانا جنگ داخلی برعلیه مردم و مقاومت ایران است . اگر چه ما مسئولیت طرف عراقی را در ابتدای شروع این جنگ از نظر دور نداشته و آنرا به غایت محکوم کرده ایم .

ب : جنگ داخلی علیه مردم و مقاومت ایران ؛

با بیش از ۵۰ هزار اعدام شده و بیش از یکصد و چهل هزار زندانی سیاسی ( فهرست اسامی و مشخصات بخشی از شهدا ضمیمه است ) جنگی که رژیم خمینی ـ که ماموریت تاریخی آن به آتش کشیدن انقلاب شکوهمند دموکراتیک ـ ضد امپریالیستی ۱۹۷۹ ایران بوده است ـ هم اکنون دو سوم تمامی قوای سرکوبگر خود را صرف آن می سازد . حال اینکه تنها یک سوم قوای این رژیم صرف جنگ خارجی با عراق می گردد.

متقابلاً رژیم خمینی با از دست دادن بیش از ۱۰ هزار تن از مهمترین مهره ها و کادر ها و ایادی سرکوبگر خود در رویاروئی با قوای مقاومت ، ثبات و آینده خود را از دست داده و همچنین به اثبات رسیده است که به هیچ وجه قادر به از بین بردن سازمان مردمی ، سراسری و مسلح ما و مقاومت رو به اعتلای آن و آلترناتیو دموکراتیک ـ ضد امپریالیستی که ما معرفی نموده ایم و شورای ملی مقاومت ایران نامیده می شود ، نیست.

در این اوضاع تضاد های درونی رژیم نیز بشدت افزایش یافته و مساله جانشینی شخص خمینی را در دستور قرار داده است . اگر ما چه به دلایل متعدد تاریخی و اقتصادی و اجتماعی و در تعادل قوای بین مقاومت مردمی و رژیم نامشروع خمینی قویاً مطمئنیم که این رژیم نه رفرم پذیر است و نه آلترناتیوی در درون آن وجود دارد. ( درباره ً تضادهای داخل رژیم نامهً عده ای از نمایندگان مجلس خمینی به رئیس جمهور این رژیم بعنوان نمونه ضمیمه است . *)

۲ـ امپریالیستها ـ بویژه محافل فوق ارتجاعی و جنگ افروز آنان ـ از سیاستهای جنگ طلبانه خمینی و تروریسم صادراتی او در خاورمیانه بغایت سود برده اند. سیاست های خمینی ( که از ماهیت مادون سرمایه داری رژیم او نشات می گیرد) برغم آب و رنگ باصطلاح ضد امپریالیستی آن ، عملا در سطح منطقه خاورمیانه و همچنین در سطح جهانی پیوسته دست راستی ترین جناحهای امپریالیستی و صیهونیستی و تهاجمات نظامی آنها را تقویت نموده و بطور غیر مستقیم در خدمت اهداف هژمونی طلبانه آنها بوده است.

سیاست حراج نفت ارزان خمینی نیز چپاول هر چه بیشتر منابع نفتی ملل زیر سلطه را باعث گردیده است…. بی جهت نبود که لنین مبارزه جوئی طبقات ارتجاعی علیه امپریالیسم را ( بخاطر فقدان محتوای ترقیخواهانه آن ) افشا می نمود وهر گونه حمایت از آنرا منع می کرد . متقابلاً جای تعجب ندارد که امپریالیستها از ترس استقرار یک آلترناتیو انقلابی ـ دموکراتیک ، بطرق مختلف به ادامهً حکومت خمینی یاری می رسانند و در همان حال مجاهدین را تحت حمله و فشار قرار می دهند .

با این همه از آنجا که در اثر افشاگریهای جهانی مقاومت ، رژیم خمینی را فاقد مشروعیت و ثبات و عاری از هر آیندهً روشنی یافته اند ؛ برآنند تا بطرق مختلف در مقابل ما آلترناتیوی پوشالی از بیرون و از درون رژیم خمینی ( از طریق تقویت بقایای رژیم شاه و از طریق سرمایه گذاری بر روی محافل وابسته گرای لیبرال در داخل رژیم خمینی ) عَلَم کنند.

اگر چه بوضوح و بر اساس بسیاری شواهد عینی به یقین می دانند که مشروعیت اجتماعی ، پایگاه مردمی و سازمان نظامی و سیاسی آلترناتیو ارائه شده از جانب ما در سطح داخلی و بین المللی کاملاً تثبیت شده و بلامعارض است و بهیچ وجه نه در حال و نه در آینده نمی توان آنرا نادیده گرفت.

۳ ـ سازمان مجاهدین خلق ایران ، شورای ملی مقاومت ایران را به مثابه ً جانشین دموکراتیک ـ انقلابی برای دیکتاتوری ارتجاعی و قرون وسطائی خمینی تاسیس نموده و در سطح داخلی و بین المللی وسیعاً به معرفی آن مبادرت ورزیده است . پشتوانه مردمی و دستاورد های سیاسی و نظامی این مقاومت در داخل ایران ، مضافا بر طرح صلح این شورا در رابطه با جنگ ایران و عراق و تبلیغات افشاگرانه ً ما بر علیه رژیم خمینی ، آنچنان وزن و اعتباری به این آلترناتیو دموکراتیک ـ انقلابی بخشیده است که تا کنون نزدیک به ۱۷ هزار حزب و سازمان سیاسی و سندیکا و اتحادیه کارگری و شورای صنفی و سازمانهای دانشگاهی و مذهبی و شخصیت های مختلف سیاسی و پارلمانی و علمی و اجتماعی و فرهنگی ، شورای ملی مقاومت ایران را طی بیانیه ها و موضع گیریهای رسمی خود بعنوان نماینده مقاومت مردم ایران و جانشین دموکراتیک برای رژیم خمینی برسمیت شناخته اند ( برخی اسناد ضمیمه است ).

در این میان بیش از ۲۰۰۰ مورد از این «موضع گیریها که بعضاً متعلق به برخی مجامع بین المللی از قبیل پارلمان اروپا و شورای اروپا می باشد، معطوف به حمایت از طرح صلح شورای ملی مقاومت در رابطه با جنگ ایران و عراق می باشد.

طرح صلحی که دولت عراق نیز بدنبال ملاقات نایب نخست وزیر این کشور با اینجانب در پاریس و صدور بیانیه مشترک ( ژانویه ۸۳ ) آنرا بعنوان مبنای قابل قبول برای آغار مذاکرات صلح پذیرفته است ( مارس ۱۹۸۳ ) . بهمین مناسبت با تقدیم اسناد مربوطه (**) تقاضای بررسی این طرح صلح و حمایت از آنرا توسط بیست و هفتمین کنگره حزب کمونیست اتحاد شوروی دارم . بدیهی است که یک چنین حمایت فوق العاده ارزشمندی یک اقدام تاریخی و فراموشی ناپذیر در تاریخ دوستی میان خلقهای شوروی با مردم ایران و همچنین مردم عراق و کلیه ملل عرب خواهد بود .

مطابق برنامهً شورای ملی مقاومت و دولت موقت جمهوری دموکراتیک اسلامی ایران . ما دست در دست عموم طبقات و اقشار مردم ایران برای « صلح و آزادی » و برای « قطع همهً روابط اسارت بار امپریالیستی » در راستای یک انقلاب نوین « دموکراتیک و ضد امپریالیستی » مبارزه می کنیم که چشم انداز آیندهً آن با تاکید بر « جهت گیری و رشد ضد استثماری » به اتکاء « کارگران و دهقانان محروم ایران » مشخص می شود . ما خواستار یک ایران « دموکراتیک » و « غیر متعهد » و بدور از « پیمانهای سیاسی و نظامی استعماری » هستیم . ( برنامه و مصوبات شورای ملی مقاومت و دولت موقت ضمیمه است * . )

در ۲۴ ژوئیه گذشته ، ریچارد مورفی معاون وزارت خارجه ً آمریکا طی موضع گیری رسمی خود در کنگره آمریکا ، مجاهدین خلق ایران را سازمانی « ضد دموکراتیک » ، « ضد آمریکا ئی » ، «کلکتیویست » و « تروریست » خواند که « با شاه محمد رضا پهلوی مخالفت نموده و بخصوص با «روابط شاه با امپریالیسم آمریکا » مبارزه می کرده … و در سالهای ۱۹۷۰ در خط اول جبهه مبارزه بر علیه شاه و اصلی ترین نیروی درگیر تروریسم ضد آمریکائی و ضد غربی بوده است … » و ما البته در توضیح مواضع عادلانه گذشته و حال خود ـ عاری از هر گونه سوء تفاهم و تحریف حقایق ـ برای تمام جهانیان و همهً ملتها و دولتها بسیار کوشیده ایم و باز هم بغایت تلاش خواهیم نمود ، تا موجودیت و مشروعیت یک خلق در زنجیر دربرابر دیکتاتوریهای تروریستی شاه و خمینی مخدوش نشده و در عرصهً بین المللی هر چه وسیع تر برسمیت شناخته شود . سیاست انقلابی ما در این زمینه نه مبتنی بر « تحریک » ضدیت هائی که در تعادل قوای کنونی دقیقاً بسود رژیم خمینی است ، بلکه مبتنی بر مهار کردن و خنثی نمودن تشنجاتی است که قبل از هر کس دشمن اصلی کنونی و رودرروی خلق و میهنمان ، یعنی دیکتاتوری ویرانگر و ضد بشری خمینی از تشدید آنها بر علیه ما استقبال می کند. واضح است که رژیم خمینی از برانگیختن هر گونه ضدیت بین المللی علیه ما ، بنفع خود و برای طولانی کردن عمر رژیمش استفاده می کند ، تا خود را از انزوای بین المللی خارج نموده و متقابلاً ما را منزوی کند . به این ترتیب خمینی خواهد توانست با دست باز تر سرکوب افسار گسیخته در داخل کشور را افزایش دهد.

لذا ما در عین استواری بر سر اصول ضد استبدادی ، ضد استعماری و ضد استثماری مبارزاتی مان تلاش خواهیم کرد.

لنین بنیانگذار کبیر اتحاد شوروی و حزب شما از هر شکافی در میان دشمنان هر اندازه که کوچک باشد از هر تضاد منافع از هر امکانی هر اندازه هم که کوچک باشد با نهایت دقت ، مواظبت ، احتیاط و مهارت استفاده نمائیم تا انقلاب نوین مردم ایران به نتیجه برسد .

برای پیروزی بر دشمن مان رژیم خمینی ، ما از استراتژی قیام مسلحانه مردمی و سازمان یافته پیروی می کنیم و هم اکنون در دوران تدارک قیام هستیم و قویاً بر آنیم که در سالهای گذشته بخش اعظم جادهً پیروزی را در نوردیده ایم .

هدف مرحله ای استراتژی ما در مقطع فعلی گسترش کمی و کیفی پراتیک هسته های مقاومت سراسری برای ایجاد منافذی در دیوار اختناق خمینی است . بدین وسیله راه تنفس تودهً مردم قدری هموار می شود و قدم به قدم به حل معادلهً ارتباطات فرماندهی و تمرکز نیرو نزدیک می شویم . منافذ فوق الذکر درمسیر رشد کمی و کیفی خود به پنجره هائی تبدیل می شوند که بالمآل طلسم اختناق دیکتاتوری نظامی ـ پلیسی خمینی را در هم شکسته و دروازهً آزادی را نوید می دهد . دقیقاً برخلاف جنبش های چریکی شهری ، ما از موضع یک آلترناتیو سراسری و مقاومت فراگیر مردمی ، طی دو سال گذشته بیش از ۱۰ پراتیک از پیش اعلام شدهً سراسری داشته ایم که طی آنها هسته های مقاومت و واحد های نظامی و سیاسی بطور همزمان با اعلام قبلی به صحنه آمده و قدرت و توان مجاهدین را به نمایش گذاشته اند . ( برخی از اسناد ضمیمه است * )

آخرین نمونه پراتیک دو هفته ای مربوط به تحریم انتخابات فرمایشی ریاست جمهوری خمینی بود که بمدت دو هفته سراپای رژیم خمینی را لرزاند . بنحوی که مقامات درجه اول این رژیم در موضع گیریهای رسمی و شداد و غلاظ خود با اذعان به قدرت مجاهدین ، پیاپی علیه ما هشدار می دادند (اسناد ضمیمه است * ) و تمام قوای سرکوبگر رژیم را بحال آماده باش کامل در آورده بودند . در خاتمه این پراتیک ، ری شهری ، وزیر اطلاعات رژیم خمینی برای تقویت روحیه مزدوران رژیم ناگزیر به میدان آمد و در سپتامبر گذشته طی مصاحبه مطبوعاتی که در روزنامه های رژیم ( بتاریخ ۷ / شهریور/ ۱۳۶۴ ) منعکس شد ، به ” ۶۵۲ مورد ترور و حمله به مراکز حساس وحیاتی … که قبل از انجام کشف و خنثی شده ” اقرار نمود و از دستگیری ۳۵۲ هسته مقاومت و ۳۹ تیم نظامی و بیش از ۱۵۰۰ عدد کوکتل و بیست موشک و خمپاره و بیش از ۱۲۰۰ قبضه سلاحهای دیگر و ۲۶۰ کیلو گرم TNT ” سخن گفت .

بیلان واقعی عملیات مجاهدین از سپتامبر ۸۴ تا سپتامبر ۸۵ که اسناد آن جزء به جزء منتشر شده بقرار زیراست؛

۳۲۰ رشته عملیات موفق در تهران ، شهرستانها و کردستان .

ـ ۱۵۰۰ تن کشته و زخمی از مزدوران رژیم .

ـ انهدام یا وارد کردن خسارت جدی به ۱۴۴۰ مرکز سرکوب و شکنجه یا مراکز تبلیغاتی و اداری دشمن .

ـ انفجار ۲۵۰بمب قدرتمند تبلیغاتی در روز انتخابات فرمایشی جمهوری .

ـ پخش علنی ۴ میلیون تراکت و اعلامیه .

ـ نفوذ و تبلیغات و سابوتاژ و اجرای عملیات ضد جنگ در ۲۰۰ مرکز نظامی و انتظامی .

ـ پخش ۶۰۰ هزار تراکت و اعلامیه در پادگانهای ارتش .

ـ از کار انداختن ۲۰ فروند جنگندهً فانتوم و ۵۴۰ دستگاه نظامی دیگر در راستای مقاومت علیه جنگ افروزی ضد میهن خمینی .

طی این مدت نیروهای مقاومت ۴۰۰ در صد رشد نموده و رژیم نیز متقابلاً ۵۰۰۰ تن را اعدام کرده است . طی پراتیک های فوق الذکر که بالمآل به شکستن طلسم اختناق راه می برد وجادهً تمرکز نیرو و قیام خلق را هموار می کند ، ما به جذب نیروی جدید ، سازماندهی واحد های تازه نفس ، تبلیغات سیاسی و اجتماعی ، اجرای مانورهای مختلف و آمادگیهای نظامی و دریافت حمایت های مادی از توده های مردم می پردازیم .

ارگانهای تبلیغاتب دائمی ما علاوه بر انتشارات واطلاعیه های ضروری ، نشریه هفتگی « مجاهد » و رادیو « صدای مجاهد » است که با پوشش سراسری خود روزانه بیش از ۱۶ ساعت به پخش برنامه های مختلف اشتغال دارد که نیاز های آموزشی نیروهای گسترده اجتماعی سازمان مجاهدین را نیز تامین می کند .

مجاهدین خلق ایران از حضور نظامی فعال و کاملاً چشم گیری در کوهستانهای کردستان ایران برخوردارند که مکمل خطوط مبارزاتی ما در داخل شهرهاست . در اکتبر گذشته چند واحد از نیروهای مجاهدین در منطقه کردستان که بیش از ۲۰۰۰ تن بودند ، در ناحیه ً مرزی به مانور نظامی مبادرت ورزیدند ( تصاویر مربوطه و یک فیلم چند دقیقه ای ضمیمه است * )

۴ ـ ملاحظه می شود که مبارزهً ما یک مبارزهً عادلانه و مردمی در سراسر ایران است که بیش از ۹۰ درصد تمامی شهدا و زندانیان خلق را تقدیم نموده و به همین مناسبت سازمان مجاهدین خلق ایران از محبوبیت فوق العاده ای در میان توده های مردم برخوردار است .

مبارزه ً ما یک مبارزهً تمام خلقی است که تمام اقشار و طبقات مردم ایران را در بر می گیرد ؛ از کارگر و دهقان گرفته تا استاد و دانشجو وکارمند و بازاری و روحانیون جوان و پرسنل مردمی ارتش و زنان خانه دار و دانش آموزان دبیرستان ها هر یک صفحات مبسوطی را در فهرست شهدای مقاومت بخود اختصاص داده اند . ( فهرست اسامی بیش از ۱۲۰۰۰ تن از اعدام شدگان با مشخصات کامل ضمیمه است . )

ازآنجا که رژیم خمینی ـ بمراتب جنایتکارتر از رژیم شاه ـ دارای هیچ مشروعیت اجتماعی و سیاسی در داخل ایران نیست …

ازآنجا که در سطح بین المللی نیز اکثر ملل و دول برعدم مشروعیت این رژیم از جمله در قطعنامه اخیر مجمع عمومی ملل متحد درباره ً جنایات ضد بشری رژیم خمینی در ایران، که خوشبختانه رای مثبت اتحاد شوروی در کمیسیون سوم مجمع عمومی را نیز در برداشت ؛ گواهی داده اند …

از آنجا که این رژیم بهیچ وجه رفرم پذیر نبوده و هیج آلترناتیوی در درون آن وجود ندارد …

ازآنجا که بازگشت به رژیم سلطنتی پیشین نیز مطلقاً محال است.؛ بنابراین آلترناتیو رژیم خمینی :

اولاً : از درون نیروهای انقلاب ضد سلطنتی ایران ؛

ثانیاً : از بیرون رژیم خمینی ؛

ثالثاً : دارای مشروعیت مبارزه با هر دو دیکتاتوری شاه و خمینی ؛

رابعاً : مجهز به سلاح و سازمان کارآمد نظامی و سیاسی ؛

خامساً : دارای پایه گسترده اجتماعی ؛

سادساً : بایستی دارای برنامه مشخص سیاسی و برنامه مشخص توسعه اقتصادی ـ اجتماعی و دارای قدرت تضمین صلح ( در جنگ خارجی با عراق ) و تضمین حقوق اقلیت های ملی و مذهبی بوده و باشد . ( لطفاً به طرحهای شورای ملی مقاومت دربارهً خود مختاری کردستان ایران و دربارهً رابطهً دولت موقت با دین و مذهب که ضمیمه است توجه کنید * . )

سابعاً : با توجه به فرهنگ ویژه ً جامعهً ایران و با توجه به سوء استفادهً گسترده ً رژیم خمینی از چتر اسلام ، آلترناتیو این رژیم می بایستی برای عامهً مسلمانان مورد احترام بوده و دارای خصیصهً اسلامی باشد . اما دقیقاً برخلاف خمینی یک اسلام ترقیخواه ومردمی که مبشر صلح و دوستی و عدم دخالت در امور دیگران باشد.» او سپس نتیجه می گیرد که:

ملاحظه می شود که خصایص هفتگانه فوق که نه به تصادف ، بلکه دقیقاً بر اساس قانونمندیهای متقن تاریخی و اجتماعی استخراج شده و ویژگیهای خاص تجربهً ایران را منعکس می کند همانا قابلیت ها و سیمای ویژهً تاریخی سازمان مجاهدین خلق ایران وآلترناتیو مورد نظر آن را تداعی می کند.

دیکتاتوری مذهبی و قرون وسطائی خمینی، رژیم ماقبل سرمایه داری که تنها به جنگ سرکوب و درآمد نفت متکی است ، محققاً همچون دیکتاتوری کمپرادور شاه ، محکوم به سرنگونی است بنحوی که با اطمینان می توان گفت در کنگره بعدی حزب کمونیست اتحاد شوروی ( کنگره بیست و هشتم ) هیچ اثری از این رژیم در ایران نخواهیم یافت. ما به پیروزی مقاومت عادلانه مردم ایران در برابر رژیم ضد بشری خمینی همچون پیروزی شما در قبال فاشیسم هیتلری و در قبال دیکتاتوری تزاری یقین داریم.

اگر چه مردم ما هم اکنون روز های بسیار تیره و تاری را ـ که یکی از سیاه ترین ادوار کل تاریخ آنهاست ـ سپری می کنند . اجازه می خواهم ضمن ابراز مجدد درود ها و تبریکات خود بمناسبت سال جدید و بمناسبت برگزاری بیست و هفتمین کنگره ًحزب کمونیست اتحاد شوروی و ضمن آرزوی موفقیت و سلامت برای شما و آرزوی خوشبختی و رفاه برای مردم شوروی ، یکبار دیگر بر اهمیت و ضرورت همدردی و همبستگی فراموشی ناپذیر شما و حزب و میهن کبیرتان با مقاومت مردم ایران ، تاکید کنم .

با ایقان به پیروزی مقاومت کبیر مردم ایران برای صلح و آزادی

و با تاکید بر دوستی و همبستگی خلقهای شوروی و ایران

٢۶ دسامبر ١٩٨۵

مسعود رجوی

***

رجوی و گروگانهاداعیه حمایت جهانی از مجاهدین برای پاک کردن صورت مسئله

انتقاد شدید پاریس از گروهک منافقین (فرقه رجوی)؛ این گروه غیردموکراتیک و خشن است

کلمه: توصیف منافقین (فرقه رجوی) و رسانه‌های عربستان از اقدامات تروریستی داعش: حرکت انقلابی مردم مظلوم عراق!

همچنین:

باند تروریست رجوی، چهره ایرانی داعش!

مسعود رجوی مریم رجوی داعش حزب بعث صدام حسینمحمد علوی، آریا ایران، پاریس، اول سپتامبر ۲۰۱۴: … اما داعش تنها نیست. پیوند مستقیم و غیر مستقیم داعش با بازماندگان حزب بعث، القاعده و گروه تروریستی رجوی در عراق از مهمترین مسائلی است که باید همانند داعش با آن

گفتگوی تلویزیونی ایرج مصداقی درباره تشکیلات مجاهدین خلق و داعش

آریا ایران به نقل از تلویزیون رها، بیست و هشتم اوت ۲۰۱۴: … درباره اشرف تا حدود زیادی افشاگری انجام شده است. اما به انجمن های خارج کشوری مجاهدین کم پرداخته شده است. که چه مناسباتی درون آنها حاکم است؟ … خیل هوادارنی که اکثریت شان یا برای سرگرمی، یا نیاز کیس پناهندگی، برای زن یابی یا تعدد زوجات فعال هستند. ایشان

چگونه میتوان از بحران انسانی در کمپ لیبرتی جلوگیری کرد؟

عاطفه اقبالآریا ایران به نقل از عاطفه اقبال، کمپین برای انتقال ساکنان لیبرتی به کشور ثالث، بیست و هفتم اوت ۲۰۱۴: …  چگونه است که مکررا برای تخلیه فاضلاب ها! اطلاعیه منتشر میشود اما در رابطه با نجات جان ساکنان لیبرتی از این بحران انسانی در عراق هیچ اقدام جدی انجام نمیشود؟ مجاهدین همیشه مدعی بوده

زندان و شکنجه گاه در سازمان مجاهدین خلق ایران

آریا ایران، به نقل از پژواک ایران، بیست و پنجم اوت ۲۰۱۴: …  مسعود رجوی با فروپاشی حکومت صدام حسین، در آوریل ۲۰۰۳ میلادی از عراق فرار کرده و به اردن رفت. مسئولین ارشد وزارت امورخارجه آمریکا و بخصوص سفیر سابق آمریکا در عراق گفت که مسعود