نتانیاهو و رجوی دوقلوهای جدا افتاده. مجاهدین مجبور شده اند دنبال صاحبخانه جدید بروند

نتانیاهو و رجوی دوقلوهای جدا افتاده. مجاهدین مجبور شده اند دنبال صاحبخانه جدید بروند

بهار ایرانی، مجاهدین دبلیو اس، پنجم اکتبر 2013: … اظهارات هتاکانه، مغرضانه، هیستری و ساده لوحانه و آلوده به تحریف و دروغ و تهدید و ترحم نمایی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر علیه ایران با واکنش نقادانه و منفی سریع رسانه ها و فعالان سیاسی و صاحب نظران و حتی تحلیگران سیاسی اسرائیلی مواجه شد. این اتفاق نظر همچنین درباره لحن زشت و بی ادبانه و توهین آمیز او در مقام یک سیاستمدار بر علیه رئیس جمهور …


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

لینک به منبع

نتانیاهو و رجوی دوقلوهای جدا افتاده

مجاهدین مجبور شده اند دنبال صاحبخانه جدید بروند..

اظهارات هتاکانه، مغرضانه، هیستری و ساده لوحانه و آلوده به تحریف و دروغ و تهدید و ترحم نمایی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر علیه ایران با واکنش نقادانه و منفی سریع رسانه ها و فعالان سیاسی و صاحب نظران و حتی تحلیگران سیاسی اسرائیلی مواجه شد. این اتفاق نظر همچنین درباره لحن زشت و بی ادبانه و توهین آمیز او در مقام یک سیاستمدار بر علیه رئیس جمهور ایران یکی از دلایل مضاعفی است که می تواند در عرصه دیپلماسی و بین المللی به انزوای غیرمترقبه او در میان کشورهای عضو ملل متحد منجر گردد. ابتدا به ساکن اشاره کنم موضوع این یادداشت ارزیابی سخنرانی نتانیاهو در مجمع عمومی ملل متحد نیست. می شود به لحاظ حقوقی و سیاسی اظهارات ایشان را با حوصله بیشتر بررسی و نتیجه گیری کرد؛ اما آنچه در این رابطه حائز اهمیت است انگیزه عصبانیت و بداخلاقی نتانیاهو است. در ساده ترین ارزیابی آنچه نتانیاهو را تا این اندازه از نرم های بین المللی خارج کرد، نگرانی او از احتمال تنش زدایی بین ایران و آمریکا است؛ همچنانکه ناتنیاهو پیش از آمدن به آمریکا و با رسانه های اسرائیلی مورد تاکید قرار داد؛ و البته چنین واکنشی کاملا قابل پیش بینی بود، اما نه در این سطح نازل! اما آنچه این اظهارات را تامل انگیزتر می کند مواضع مشترک نتانیاهو با رهبری سازمان مجاهدین خلق در خصوص گشایش راه حل سیاسی بین ایران و آمریکا است! در این خصوص تنها کافی است به واکنش مشابه رهبری مجاهدین و نخست وزیر اسرائیل در همه موارد اختلاف و منازعات طرفین توجه کنیم.

در موضوع پرونده هسته ای اصرار رجوی و قلم به دستان او و نخست وزیر اسرائیل بر این است که منازعه موجود راه حلی جز گزینه نظامی و در شکل حداقلی اش ادامه و تشدید همین تحریم ها تا متلاشی کردن کامل جمهوری اسلامی ندارد. یعنی مسیری که در نهایت به تغییر رژیم در ایران منجر شود. اهمیت نقطه اشتراک استراتژیکی نتانیاهو و رجوی سوای اهمیتی که چالش هسته ای از نظر حقوقی دارد در این است که به زعم نتانیاهو راه به تغییر و به زعم رجوی به سرنگونی می برند؛ و جالب اینجا است که این فرایند را جز از طریق جنگ مستقیم بر نمی تابند. تاکید نتانیاهو بر براه انداختن جنگ یک تنه علیه ایران را مقایسه کنید با ادعاهای رجوی در همین خصوص که می خواهد به اتکای ۳۰۰۰ هزار سالمند راه به سرنگونی ببرد. هر دو هم در طول ده ساله گذشته مدام شاخ و شانه کشیده و می کشند و جالب اینکه بطور سیتماتیک دارند همدیگر را جذب و به پدیده واحد تبدیل می شوند. در خصوص تلاش های مجاهدین برای فرایند سازی به این وحدت استراتژیک پیشتر به استناد نوشته های آقای حسن داعی السلام که اساس اش بر تحریف مواضع گذشته سازمان در قبال اسرائیل و تبرئه مجاهدین از اسرائیل ستیزی است، پرداخته ام.

وجه مشترک دیگر این دو نابغه قرن نگرانی شان بابت نقض حقوق بشر و دمکراسی در ایران است. این در حالی است که هر دو یکی به دلیل نقض حقوق بشر و سرکوب های درون تشکیلاتی و دیگری به دلیل نقض قطعنامه های شورای امنیت ملل متحد از سوی بالاترین مرجع جهانی مورد اتهام هستند.

وجه مشترک دیگر این دو نابغه قطبیت انگاری و قطعیت پنداری است که هم برای مرجع بودن خود و هم برای نتیجه گیری های خود قائل هستند و اتفاقا راه حل نظامی شان هم مبتنی به همین نگاه است. در حالی که آژانس هسته ای هیچگاه با قطعیت درباره ماهیت نظامی فعالیت های هسته ای ایران نظری نداده، اما به زعم این دو نابغه نیتی جز ساختن بمب اتم در کار نیست. این هم البته ربطی به توهم گرایی ندارد و ریشه اش خصومت و کینه توزی ایدئولوژیکی است و مسئله هسته ای بهانه ای است که این خصومت را ماده و توجیه می کند.

وجه اشتراک دیگر رجوی و نتانیاهو بحران زای بودن آنها است. هر دو ثابت کرده اند بدون وجود بحران قادر به ادامه حیات نیستند. دلیل اشتیاق همزمان و حیاتی این دو به حضور جریان های تندرو در ایران جز این نیست که می توانند از حضور آنها برای تشدید بحران و تنش و به فعل درآوردن جنگ کمال بهره را ببرند.

و اما آنچه این شباهت ها را در چنین اشلی بیرونی و به یکدیگر متصل کرده نگرانی و ترس از عادی شدن شرایط و خروج از وضعیت بحرانی نه جنگ و نه صلح میان ایران و آمریکا و حل مسئله هسته ای از طریق سیاسی و دیپلماسی است. این رویکرد در عرصه بین المللی تنها کسانی را نگران و عصبانی نموده که ماهیتی جنگ طلبانه و خشونت آمیز دارند. همین روحیه جنگ طلبانه است که نتانیاهو را به مظهر شرارت و جنگ طلبی و به چالش اصلی داخل اسرائیل تبدیل کرده است. در این رابطه می توان به اقدام خودسرانه نتانیاهو در خصوص فرمان آماده باش منجر به جنگ بر علیه ایران اشاره کرد که با واکنش و سرپیچی و استعفای فرماندهان اسرائیلی مواجه و به این ترتیب رسوایی سیاسی وی در داخل اسرائیل را رقم زد. همین اقدام او را هم می شود مقایسه کرد با تهدید به انتقامجویی رجوی در پیام ۲۷ شهریور که البته جنبه های کمیک آن بر جنبه های تراژیک اش کاملا می چربد.

از این شباهت ها گریزی نیست، برای همین است که مجاهدین مجبور شده اند دنبال صاحبخانه جدید بروند. برای رجوی نشانه های بسیاری حاکی از این بود که چالش هسته ای راه به گزینه نظامی نخواهد برد. به این دلیل که ماهیت ایدئولوژیکی ندارد. و رجوی بخوبی دریافته وجه مشترک اش با کسی مثل نتانیاهو همین انگیزه های ایدئولوژیکی است. برای او البته آنچه مهم است نه ماهیت این ایدئولوژی بلکه کارکرد و سرشت کینه توزانه و جنگ طلبانه آن است که به باور رجوی می تواند عامل بر هم زدن صحنه سیاسی پیش رو باشد. به بازتاب سخنان نتانیاهو در رسانه های مجاهدین توجه کنید تا ببینید اظهارات او تا چه اندازه برای مجاهدین حیاتی بوده است.

(Maryam Rajavi directly ordered the massacre of Kurdish people)

همچنین:

انزوای نکبت بار رجوی ها (مجاهدین خلق) و اسرائیل

2013/09/29 by

انجمن نجات مرکز مازندران، بیست و نهم سپتامبر ۲۰۱۳: …  فضاحت کار آنقدر زیاد بود که بلافاصله همه فهمیدند که رجوی ها چقدر بی بوته هستند . به حدی که حتی خبرنگار صدای آمریکا نیز به آن اذعان کرد و گفت که هیچ یک از گروه های ایرانی حاضر به همراهی با این فرقه در […]

چرا دیپلماسی “دکتر روحانی” به مذاق صهیونیست‌ها و گروهک منافقین خوش نمی‌آید؟

2013/09/28 by

باشگاه خبرنگاران، تهران، بیست و هشتم سپتامبر ۲۰۱۳: … “رودی جولیانی” شهردار سابق نیویورک و “جان بولتون” سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل نیز در این جمعیت حضور داشته و بر سکوی از پیش چیده شده‌ای با عکس کشته‌شدگان اخیر منافقین (مقامات و سران مستقر در پادگان اشرف) به سخنرانی پرداختند. محتوای تابلوها در این […]

نتانیاهو و مریم رجوی یک توهم ، یک بستر

2013/09/25 by

آرش رضایی ( عضو سابق مجاهدین خلق )، نیم نگاه، بیست و پنجم سپتامبر ۲۰۱۳: …  مواضع سخیف و ضد مردمی مجاهدین در سالهای پس از انقلاب ایران نشان داده است مریم رجوی و سایر سران مجاهدین خلق به منافع ملی ایرانیان هرگز اهمیتی نداده اند و همواره سعی کرده اند تا با جلب کمک […]