نماینده سازمان ملل در آلبانی به پناهندگان سیاسی: یا برگردید به فرقه تروریستی رجوی و یا بروید سفارت ایران

نماینده سازمان ملل در آلبانی به پناهندگان سیاسی: یا برگردید به فرقه تروریستی رجوی و یا بروید سفارت ایران

Ehsan Bidi Tirana UNHCRاحسان بیدی، صفحه فیسبوک، تیرانا، روبروی دفتر کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل متحد، اول آوریل 2016:…  آقای نیکولا (مسئول کمیساریای پناهندگی سازمان ملل در کشور آلبانی) و آقای رفیع (مترجم رسمی آقای نیکولا در دفتر سازمان ملل متحد در آلبانی) میگفت که این شماره سفارت ایران و این آدرس سفارت. میتوانید مراجعه کنید و بروید ایران. … برخی از جداشدگان بارها اعتراض کرده و میگویند ما را برگردانید عراق … 

همکاری مافیای آلبانی و مجاهدین خلق، فرقه رجوی مافیای آلبانی در تدارک همکاری نزدیک تر با رجوی

لینک به صفحه فیسبوک آقای بیدی

نماینده سازمان ملل در آلبانی به پناهندگان سیاسی: یا برگردید به فرقه تروریستی رجوی و یا بروید سفارت ایران

احسان بیدی تیرانا سازمان ملل

امروز روز دوم است که میرم جلوی دفتر کمیساریا و این ترجمه متن پلاکارد است

من یک جداشده از سازمان مجاهدین خلق ایران هستم و تحت حمایت کمیساریا بودم و الان کمیساریا پول من را قطع کرده و من هیچ جان پناهی ندارم

… کمیساریا رسما به ما گفته که ما از ماه مارس دیگر هیچ حقوق و مزایایی نداریم. در صورتی که میدانند که اینجا چنین امکانی نداریم. به من دستور داده اند که امروز خانه ام را تخلیه کنم و بروم بیرون …

… اینجا آمدم نشستم که اعتراض کنم که چرا حقوق پناهندگی من را قطع کرده اید که متاسفان این مردی را که می بینید من را از منطقه بیرون انداخت و الان اینجا منتظر نشسته ام….

… توانستم با مترجم صحبت کنم که درخواست ملاقات کردم که گفت دو هفته دیگر. گفتم امشب کجا بخوابم. گفتند که به من هیچ مربوط نیست. بعد رفتند و برگشتند و گفتند که از ژنو میگویند ما به هیچ وجه هیچ پولی به شماها ندهیم. گفتم پس شما که ما را آوردید و پناهندگی دادید راهی ندارید؟ که تابحال هیچ جوابی نداده اند…

… الان نفری که جای نیکولا (مسئول کمیساریای پناهندگی سازمان ملل در کشور آلبانی) آمده که یک پاکستانی است با یک مترجم آمد و صحبت کرد با من و گفت که سازمان ملل من بعد هیچ پولی به تو نخواهد داد. روز سه شنبه قرار شد که با من صحبت کنند و راهی پیدا کنند. گفتم که این شما بودید که من را آوردید به اینجا. من را که سازمان مجاهدین نیاورده به اینجا. سازمان مجاهدین بارها علیه من اینجا فعالیت کرده و من را تهدید به مرگ کرده. من اینجا نه پولی دارم و نه خانه و محلی و … در حال حاضر چه باید بکنم؟ شروع به تهدید کرد که پلیس می بردت. گفتم من روز دوشنبه وسائلم را وقتی از خانه بیرونم کردید می آورم اینجا و می نشینم. گفت سه شنبه با تو صحبت می کنم. گفت مشکلی در آن نیست. امیدوارم که حل بشود. اینجا می ایستام تا آن وقت. میگوید پاسخ سازمان ملل این است که من بعد هیچ پولی به ما تعلق نمی گیرد و مستمری قطع شده است. گفتم لطفا این را برایم بنویس که بتوانم بدهم وکیل و غیره که این کار را نکردند.

… دیروز پلیس با من برخورد شدیدی کرد. یک خبرنگار شبکه تلویزیون که میخواست مصاحبه کند جلویش را گرفتند. یک خبرنگار شماره تلفن داد که بعد زنگ بزنم که آن را هم پلیس از دستم بزور گرفت و اجازه نمیدهند که من صحبت بکنم. من را تهدید کردند و برخوردهایی که شایسته نبود. جالب این که مترجم کمیساریا آقای رفیع که مدعی شده بود خارج از کشور است و بعد از دو هفته به کار من رسیدگی می کنند. گفتم من رسما یک پناهنده سازمان ملل هستم….

… الان با یک پلاکارت دارم باز بر میگردم جلوی درب کمیساریا. هر اتفاقی برای من بیافتد مسئول آن کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل متحد، دولت آلبانی و سازمان تروریستی مجاهدین خلق ایران است. امیدوارم صدای من دیگر جداشدگانی را که کمیساریا طبق قانون تعهد کرده حقوق بدهد و الان نمی دهد را به گوش جهانیان برسانید. ما پناهندگی سیاسی داریم و اینها قانونا باید به ما ماهیانه و مزایای پناهندگی را بدهند. جالب است که خانم آلما که مسئول کمپ است دستور داده که هیچ یک از جداشدگان حق ورود به کمپ را ندارند در صورتی که این مسئله اصلا ربطی به این شخص ندارد … جالب است که وقتی میرفتیم دنبال راهکار خیلی شیک آقای نیکولا (مسئول کمیساریای پناهندگی سازمان ملل در کشور آلبانی) و آقای رفیع (مترجم رسمی آقای نیکولا در دفتر سازمان ملل متحد در آلبانی) میگفت که این شماره سفارت ایران و این آدرس سفارت. میتوانید مراجعه کنید و بروید ایران.

… برخی از جداشدگان بارها اعتراض کرده و میگویند ما را برگردانید همانجا در عراق که ما را از آنجا آوردید. میگویند امکانپذیر نیست و خودتان با دوستانتان مسائل را حل کنید. به همین جهت تعدادی از کسانی که از سازمان جدا شده بودند مجبور شدند بخاطر فقر و نداری با وجود این که زیر نظر کمیساریای عالی پناهندگی بودند مجبور شدند تن به خفت و خاری و مزدوری سازمان مجاهدین خلق بدهند و دو مرتبه به سوی این سازمان تروریستی جذب بشوند.

من الان نزدیک دفتر هستم و برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.

فیلم هایی کوتاه. توضیحات آقای بیدی در خارج از دفتر سازمان ملل در تیرانا:

https://www.facebook.com/100011559121145/videos/141451696250134

https://www.facebook.com/100011559121145/videos/141457712916199

https://www.facebook.com/100011559121145/videos/141523696242934

https://www.facebook.com/100011559121145/videos/143504019378235

https://www.facebook.com/100011559121145/videos/143606216034682

https://www.facebook.com/100011559121145/videos/143646482697322

احسان بیدی تیرانا

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=24399

توطئه جدید رجوی علیه نجات یافتگان در آلبانی، تحصن آقای بیدی درمقابل سازمان ملل و نامه اعتراضی آقای نادری 

 Albanian_Mafia Mojahedin_Khalq Terroristsاحسان بیدی، نجات یافتگان در آلبانی، اول آوریل ۲۰۱۶:… اما پایان سال میلادی ۲۰۱۵ نماینده کمیساریا اقای نیکولا نفرات جداشده ای که ازکمیساریا پول دریافت میکردند که نزدیک به ۱۰ نفر بودند را صدا کرد واعلام کرد که ازاغازسال میلادی جدید هیچ کمک هزینه ای به ما نخواهد شد و ماموریت کمیساریا تمام شده است که وقتی از او درخواست مدرک و یا چیز رسمی شده ایم هیچ مدرکی که این حرف ازجانب کمیساریا است … 

همکاری مافیای آلبانی و مجاهدین خلق، فرقه رجوی Can Albania Meet its Obligations and De-radicalize an Influx of Terrorists into Europe?

لینک به منبع

توطئه های سازمان مجاهدین برعلیه جداشده ها در آلبانی

تحصن آقای احسان بیدی در مقابل کمیساریای عالی پناهندگان در آلبانی

احسان بیدی ـ تیرانا ـ آلبانیا

۳۱٫۰۳٫۲۰۱۶

الان نزدیک به سه سال میشود که من که یک پناهنده سیاسی هستم الان درکشور البانیا میباشم وتحت حمایت کمیساریا عالی پناهندگی هستم ونه من بلکه تمامی نفراتی که ازعراق به البانیا امده اند وان دسته ازکسانیکه ازسازمان رسما جداشده وازکمیساریا پول دریافت میکردند.
دراین مدت سه سال سازمان دست به توطئه وخیانتهایی بسیارو حتی اقدام به تهدید جان نفرات وتطمیع نفرات کرده بو دتا جداشده ها ترسیده و ترک خاک البانیا کرده و از ترس جانشان به کشورهایی اروپایی عزیمت کنند و با لابی هایی که چه درکشور امریکا وچه درکمیساریا داشت نقش قیم نفرات جداشده را بازی کرده بود که حتی کشورهایی اروپایی امده بودند که نفراتی که واجد شرایط هستند را به اروپا ببرند را سدی جلوی انها شد و این خط را نیز منحل کرد و با وعده های پوشالی و به مزدوری کشیدن دیگر نفراتی که بعنوان هوادار سازمان اعلام بریدگی کرده بودند وتحت حمایت مالی سازمان بودند به انها وعده رفتن به امریکا وکشورهای اروپایی را میداد درصورتیکه همچنان هوادار بوده وبرای سازمان کاروطومار برعلیه جداشده ها امضا وحتی دسیسه برای جداشده ها کرده وبا مرز سرخ قرار دادن و با کمک لابیان خودش دردولت وکمیساریا وامریکا زندگی را برای جداشده ها سخت کند وبه این ترتیب نفرات را به مزدوری کشانده وبا کارشکنهای پی درپی نفرات را درطور اختناق خود نیز داشته باشد..
اما پایان سال میلادی ۲۰۱۵ نماینده کمیساریا اقای نیکولا نفرات جداشده ای که ازکمیساریا پول دریافت میکردند که نزدیک به ۱۰ نفر بودند را صدا کرد واعلام کرد که ازاغازسال میلادی جدید هیچ کمک هزینه ای به ما نخواهد شد و ماموریت کمیساریا تمام شده است که وقتی از او درخواست مدرک و یا چیز رسمی شده ایم هیچ مدرکی که این حرف ازجانب کمیساریا است را به ما نداد و با یک کمک هزینه نزدیک به ۱۰۰۰ هزاردلار به این تعداد نفرات که انهم تحت عنوان خدمات اجتماعی بوده به نفراتی که شرایط من را داشتند را نیز دادند وگفتند که تاپایان ماه مارس مسایل خودتان را حل وفصل کنید وپایان مارس دیگر باید خودتان برای زندگی خودتان بجنگید که وقتی سوال ازاقای نیکولا شد که راه حل بدید چکار کینم خیلی شیک ومجلسی شماره تلفن سفارت ایران وادرس سفارت ایران را به نفرات هدیه میداد و میگفت که بروید ایران ویا با این کمک هزینه بروید خارج ازالبانیا ووقتی شرایط خودمان را توضیح میدایدیم خیلی شیک میگفت نه به من ربط دارد ونه به کمیساریا .
ناگفته نماند که الان دراین مدت سه سالی که کم وبیش همه ما اینجا هستیم هیچ مدرک قانونی نه ازطرف دولت به ما داده شده ونه کمیساریا ویا بهتر همان لابی های سازمان کاری کردند که این مسیر میسر شده وهربار که اقدام وسوال میکردیم به بهانه های مختلف تمامی ما نفرات را دور میزدند ومارا به همیدگیر پاس میدادند ووقتی ریز داستان بودیم متوجه شدیم که لابیان ودوستان سازمان تروریستی خلق ودوستان امریکایی انها وحتی نفراتی که لابی انها درکمیساریا بوده وخیلی شیک ومجلسی ادرس سفارت ایران وشماره انرا به جداشدهایی میدهد که پناهنده سیاسی محسوب میشود وکمیساریا میبایست تعهد خودش براینکه حافظ جان ومال وامنیت انها باشند ولی ازانجاییکه سازمان ترویستی با پول خرج کردن توانسته وجدانهای بیداررا به خواب ببرد توانسته خط خودش را پیش ببرد.
ناگفته نماند دراین مدت سه ماه یعنی ازاول سال جدید تاپایان ماه مارس چه من ودیگر نفراتی که ازسازمان جداشده وتحت حمایت مالی وحقوقی کمیساریا بوده تلاش کردیم که کار پیدا کنیم با توجه به اینکه مشکل زبان داشتیم وحتی حاضربودیم که کارسیاه بکنیم ولی متاسفانه بودن نفراتی که تا کار پیدا کرده سازمان فهمیده وبا شانتاژوفریب وپول خرج کردن این اجازه را نداده که نفرات جداشده روی پای خودشان باشند وحتی توسط جواد خراسان وعبدلله بارها ودیگر مزدورانش بارها با نفرات جداشده تماس تلفنی وحضوری داشتن وبه انها وعده کمک ومساعدت دادن که با کمال تاسف بودن نفراتی که بخاطر مشکلات مالی تن دادن وباز زیر یوق سازمان تروریستی مسعودرجوی رفتند..
دیگر نفراتی که شرایط مشابه هم داریم بارها به کمیساریا دراینجا وبارها من به ژنو نامه زدم ومشکلات خودم را گفتم که خوشبختانه تالان نه ژنو پاسخ داده ونه کمیساریا عالی پناهندگی که مسول حمایت همه جانبه ما میباشد ووقتی به کمیساریا رجوع میکنیم همان حرفهای قدیمی که یا بروید ایران ویا بروید پیش سازمان ویا بروید اروپا ووقتی میگوییم که شما مسول حفاطت ما هستید وشما مارا اوردید اینجا میگویند تنها کاری که ما میتوانیم بکنیم این است که ببریم شما را ایران.
من خودم با خانوم الما که مسول کمپ وعلاوه بران رییس بخشی میباشد ملاقات حضوری داشتم ودرخواست رفتن به کمپ را وقتی بارها درخواست کمک خودم را به ژنو دادم وجواب نگرفتم را شخصا وحضورابه خانوم الما تسلیم کردم که با نهایت تعجب ان خانوم گفت که دولت مادستورداده که کسی ازشماها را وارد کمپ نکنیم واین مسله به مامربوط نمیباشد وکمیساریا وسازمان مسول کارهای شما میباشد که وقتی پروسه خودم را گفتم وتهدیدهایی که شدم با کمال خونسردی گفت که به من ودولت من مربوط نمیشود ووقتی گفتم که کمیساریا به من گفته که خانه ام را ترک کنم وحتی صاحب خانه ام امده گفته باید بروم ومن نه جان پناهی دارم ونه منبع مالی وازطرفی پناهنده کشور شما میباشم وجایی ندارم باز همان حرفهای خودش را گفت که این مسله نه به شخص من ونه به دولت من مربوط میشود….
ووقتی گفتم که وسایلم را بیرون میرزند باید چکار کنم گفت این مسله به ما مربوط نمیشود ولی قول میدهم که با ژنو صحبت کنیم واینکه تنها مشکل شما نیست وهستید نفراتی که مشابه هستید
پایان ماه مارس نزدیک است وتنها کاری که کردند رسما اعلام کردند کسی ازما جداشده ها را به کمپ راه ندهند وجالب اینجا میباشد که یکی ازنفراتی که بمانند ما ازکمیساریا پول دریافت میکرده وسازمان نتوانسته تاالان انرا بخرد ودرکمپ زندگی میکند را دارند به ان هم ازسمت سازمان وهم ازسمت مسولین کمپ وشخص اول این داستان خانوم الما فشار می اورند که ازکمپ اخراج کنند ….
یک زنگ خطری که تمامی وجدانهایی بیدار چشمهایی خودشان را به جنایتهای سازمان تروریستی مسعودرجوی با پول ومسایل جانبی خریدن ونه دولت اینجا که مارا رسما پناهنده قبول کرده ونه کمیساریا عالی پناهندگی که مارا اورده اینجا ونه ژنو ونه مسولین مربوطه درامریکا این مسله مارا پیگیری نکرده وقصد دربه اوارگی ما نفرات دارند.
دراین مدت زمان بارها وبارها سازمان تروریستی مسعودرجوی با دیگر نفراتی که جداشده اند تماس شبانه روزی وحتی مزدوران خودش را به سمت انها کشانده وبا وعده دادن پول قصد دارد تا نفرات پایشان به کمپ ویا اینکه کارشان درست نشود تا دست اخر مسولیت انها را کمیساریا بپذیرد وجالب اینجا میباشد که حتی دولت اینجا ولابیان انها قصد همکاری ندارند ووقتی رجوی میشود وبازتکرار میکنم وقتی رجوع میشود به کمیساریا تنها راه کار عملی انها رفتن به ایران میباشد.

اما من نیز عزم خود را جزم کرده تا به دلیل اعتراض به عمل‌کرد کمیساریای عالی پناهندگان در آلبانی که مسئول امنیت و حل و فصل هزینه‌های مالی حداقل ما می‌باشد و الان در حال شانه خالی کردن از مسئولیت خود می‌باشد در جلوی کمپ یا کمیساریا اعتراض و تحصن می کنم.

احسان بیدی _تیرانا

اقدام دیکته شده ضد پناهندگی کمسیاریای عالی پناهندگان در آلبانی

نادر نادری، وبلاگ آیندگان، اول آوریل ۲۰۱۶:
لینک به منبع

نادر نادریکمسیاریای عالی پناهندگان

امروز مطلع شدم که یکی از دوستانم آقای احسان بیدی که سال ها در فرقه رجوی اسیر بوده و با به خطر انداختن جان خود از آن فرقه تروریستی فرار کرده و با مشقت خود را به مصر رسانده .و مدتها در مصر در اوج کشتارها در زندانهای مصر بسر برده و توسط کمسیاری عالی پناهندگان به آلبانی منتقل شده و مدت زیادی است در آلبانی بسر می برد زیر نظر کمیساریا .

و در این مدت بدلیل مسئولیت انسانی از جنایات فرقه رجوی پرده برداشت و به تازگی با یک روزنامه معتبر مصاحبه ای داشتند .

و این مصاحبه که تمامیت آن افشای جنایات فرقه رجوی بوده به مذاق سران فرقه خوش نیامده و اقدام به یک توطئه علیه این پناهنده نموده و کمسیاریای عالی پناهندگان بر خلاف معاهده های پناهندگی اقدام به قطع تمام حقوق پناهندگی آقای بیدی نموده بطوری که از محل مسکونی اش او را اخراج نموده و حقوق پناهندگی ایشان را هم از اواخر مارس قطع نموده .

که این مغایر با کنونسیون پناهندگی می باشد . ضمن محکوم کردن این توطئه کثیف از شما خواستار پیگیری عاجل می باشیم .

در صورت عدم پیگیری سریع شما جامعه ایرانی و تمام انسان های با وجدان و مدافع حقوق بشر دنیا در مقابل این بی عدالتی و نقض حقوق بشر سکوت نخواهند کرد

رو نوشت به /

کمسیاریا عالی پناهندگان ژنو

کمیساریا عالی پناهندگان در فرانسه

کمیته حقوق بشر

ترجمه فرانسه

UNHCR

Aujourd’hui, j’appris qu’un ami de M. E. Bidi cette année a été capturé dans le culte

Et en risquant leur vie pour échapper à la secte terroriste et amené en Egypte avec son propre travail.

Egypte a passé quelque temps en Egypte sur les décès dans les prisons et les réfugiés par Kmsyary transférés à l’Albanie et est longtemps resté en Albanie sous la supervision du HCR.

Et dans cette période en raison de culte de la responsabilité humaine des crimes découverts et a récemment eu un entretien avec un grand journal

L’interview qui tous exposent les crimes du culte ne bon goût et a procédé à une conspiration contre les dirigeants et les réfugiés
Contrairement réfugiés traité HCR aux réfugiés de couper tout le droit d’asile, M. Bidi façon
Qui l’a tiré de sa résidence et le droit d’asile, il a également coupé de la fin de Mars.

Ceci est contraire à la Convention sur les réfugiés. Condamnant la conspiration sale que vous appelez pour un suivi immédiat.
En l’absence de fast suivre votre communauté et toutes les personnes de conscience et de droits de l’homme dans le monde contre cette injustice et violations des droits humains ne sera pas silencieuse

CC /
HCR Genève
Haut-Commissariat pour les réfugiés en France
Comité des droits de l’homme

NADERI. nader

(پایان)

Sali-berisha Mojahedin Khalq Rajavi cultAlbania’s UN Ambassador to the Prime Minister in 2012: Don’t take Mojahedin Khalq

زهره قائمی فرمانده ترور صیاد شیرازیA list of some MEK agents trained by Saddam’s Republican Guard now operating in Tirana (In Persian)

فائزه محبت کار فرقه رجوی Faezeh Mohabatkar, Saddam’s Privat Army commander now working for Mojahedin Khalq Terrror group in Tirana

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=24131

ترجمه مصاحبه آقای احسان بیدی با روزنامه دیتا (آلبانی) 

 Ehsan Bidi Albania 3سایت نجات یافتگان در آلبانی، نهم مارس ۲۰۱۶:… نظرت درمورد مجاهدین دیگری که به آلبانی خواهند آمد چیست؟ شنیده ام که قرار است دوهزار نفر دیگر بیایند. این تعداد که آمدند نباید به آنها آزادی زیادی داده شود. مهم این است که به این افراد امکان همان فعالیتی را که درعراق داشتند، داده نشود. مطمئن باشید که سازمان مجاهدین اپوزیسیون ایران نیست، این موضوع را امریکا بوجود آورده و آنها استفاده اش را میکنند. آنها تلاش میکنند … 

اعزام مهدی ابریشمچی و زهرا مریخی به آلبانی از سوی مریم رجوی

لینک به منبع

لینک به متن اصلی (آلبانی)

لینک به ترجمه انگلیسی

متن ترجمه مصاحبه آقای احسان بیدی با روزنامه دیتا در آلبانی ۹۴/۱۲/۱۹

ترجمه بخش‌هایی از مصاحبه آقای احسان بیدی با روزنامه دیتا در آلبانی

مصاحبه احسان بیدی با نشریه دیتا در تیرانا

مقدمه خبرنگار روزنامه دیتا

احسان سه سال است که در آلبانی زندگی میکند،۳۸ ساله و مهندسی مکانیک می باشد، درسال۲۰۱۳ وارد آلبانی شده، مدتی در شهرهای الباسان و سپس لوشنیا زندگی کرده، درحال حاضر بیش از یکسال است که در خانه ایی اجاره ایی درحومه تیرانا ساکن میباشد.

درآلبانی خود را چگونه احساس می کنید، آیا خود را در امنیت می بینید؟

من از اعضای سازمان مجاهدین خلق بوده‌ام که در کمپ های این سازمان اشرف و لیبرتی حضور داشته‌ام و به خاطر اختلافاتی که داشتم از آن‌ها جدا شدم الان هم در آلبانی هستم.

تاکنون با کمک پلیس و وزارت کشور تا حدودی احساس امنیت میکنم، هرچند بعضاً احساس ترس دارم، سازمان قصد دارد از هر جهت من را بایکوت کند، به نظر من سازمان مجاهدین دیکتاتوری بزرگتر از دولت ایران است. سازمان مجاهدین طوماری به امضا رسانده است که من را از آلبانی اخراج کنند و تلاش کرده ام که جلوی این اخراج را بگیرم.

یعنی اینکه شما هم ضد دولت ایران و هم ضد سازمان هستید، نسبت به کدامیک نفرت بیشتری دارید؟

سازمان مجاهدین، آنها خطرناکتر از دولت ایران هستند. من حامی آنها بودم و با آنها زندگی کردم و شکنجه های وحشتناکی را دیده ام که از سوی سران مجاهدین انجام شده است، دوستان من توسط آنها به قتل رسیده اند. بی آبرویی آنها حد نمی شناسد، با نفرات مجاهدین مشکلی ندارم آنان افرادی مثل من میباشند، ولی رهبران آنها هستند که مشکل سازند، بی عدالتی های زیادی را تحت نام دموکراسی و آزادی انجام داده اند.

نظرت درمورد مجاهدین دیگری که به آلبانی خواهند آمد چیست؟

مصاحبه احسان بیدی در آلبانی

شنیده ام که قرار است دوهزار نفر دیگر بیایند. این تعداد که آمدند نباید به آنها آزادی زیادی داده شود. مهم این است که به این افراد امکان همان فعالیتی را که درعراق داشتند، داده نشود. مطمئن باشید که سازمان مجاهدین اپوزیسیون ایران نیست، این موضوع را امریکا بوجود آورده و آنها استفاده اش را میکنند. آنها تلاش میکنند که کلیه نفرات درآلبانی باشند. اگر دوهزار نفر اینجا بیایند و تحت کنترل نباشند آلبانی شکست خورده است. شما اهداف آنها را نمی دانید. شما فکر میکنید که آنها صرفاً ضد ایران هستند، شما نمی دانید که زیر چهره انسانی شان چند گرگ مخفی شده است.

چرا باید حرف شما را درمورد مطلبی را می گوئید باور کنیم؟

خواستید باور نکنید، ما درقرن ۲۱ هستیم و برای درک کردن و رسیدن به نتیحه لازم شما میتوانید فعالیت های این سازمان را در اروپای غربی و جهان عرب مشاهده کنید.

سازمان به شما اجازه ازدواج نمی دهد، شما خود را استثنا کرده اید، آیا درآلبانی ازدواج کرده اید؟

من نزدیک بود با یک دختر آلبانیایی درشهر لوشنیا ازدواج کنم، رابطه عاشقانه ایی هم داشتیم. ولی بخاطر دلایلی که به ما مربوط نمی شود ازهم جداشدیم. خانم های آلبانیایی بجز ظاهر زیبایی که دارند بسیار وفادار می باشند.

به خدا اعتقاد دارید؟

البته، اگر خدا نبود به اینجا نمی رسیدم، با کمک او موفق شدهام. ولی شخص بنیاد گرایی که میتوانید تصورکنید نیستم، به انسان و پس از آن به دین و مذهب او(خدا) احترام زیادی قایل هستم.

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=24279

منافقین به‌ دنبال ایجاد قلمرو مخصوص خود در آلبانی هستند 

deutsche-welle-logoبنیاد هابیلیان، به نقل از دویچه وله، بیست و چهارم مارس ۲۰۱۶:… پذیرش اعضای منافقین توسط مسئولین آلبانیایی تنها به این دلیل که آن­ها افرادی پیر و فرتوت هستند، اقدامی اشتباه است. ممکن است اعضای این گروه دیگر به عنوان نیروهای جنگی کارایی نداشته باشند اما توانایی­ها و تجارب تروریستی قابل انتقالی دارند که می­تواند در اختیار دیگر گروه‌های تروریستی قرار گیرد. برخی از اعضای این سازمان متخصص پولشویی، قاچاق … 

زهره قائمی فرمانده ترور صیاد شیرازیAnne Khodabandeh: It would be wrong to ignore the Mojahedin in Albania

لینک به منبع

لینک به متن اصلی مصاحبه (آلبانی)
لینک به ترجمه انگلیسی مصاحبه

منافقین به‌دنبال ایجاد قلمرو مخصوص خود در آلبانی هستند

یک عضو سابق گروهک منافقین در مصاحبه­ با دویچه ­وله ضمن اشاره به انتقال اعضای این گروهک تروریستی به کشورآلبانی، پذیرفتن آن‌ها توسط دولت این کشور را اشتباه خواند و بر ادامه فعالیت­های تروریستی منافقین تاکید کرد.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، ان سینگلتون، یکی از اعضای سابق گروهک تروریستی منافقین در مصاحبه‌ای با دویچه‌وله در رابطه با انتقال اعضای منافقین به کشور آلبانی گفت: اگر سازمان مجاهدین خلق[منافقین] به عنوان یک سازمان به آلبانی منتقل گردد، خطری واقعی این کشور را تهدید خواهد کرد. باید اعضای این سازمان به صورت فردی پذیرفته شده و مراحل افراط‌زدایی را طی کنند تا به شرایط معمولی بازگردند و نباید به منافقین اجازه داده شود به عنوان یک گروه شبه‌نظامی مجددا به سازماندهی بپردازد.

 Anne Khodabandehوی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با اینکه آیا با حضور منافقین در آلبانی، تهدیدی تروریستی از جانب این کشور متوجه اروپا خواهد شد یا خیر، گفت: بسیار اهمیت دارد که به یاد داشته باشیم تک تک اعضای این سازمان که به آلبانی منتقل شده ­اند تا سر حد امکان رادیکالیزه شده ­اند. آن­ها بیش از ۳۰ سال در عراق آموزش عملیات‌های تروریستی دیده ­اند و تنها به این دلیل که نامشان از فهرست گروه‌های تروریستی حذف شده به‌طورناگهانی تغییر ماهیت نمی‌دهند. اعضای این سازمان همچنان تروریست هستند. بسیاری از آنان توسط نیروهای گارد حفاظت صدام به‌ طور ویژه آموزش داده شده‌اند، آموزش­هایی از قبیل بمب­ سازی، راهبردهای تروریستی، جمع‌آوری اطلاعات و شکنجه. حتی ابداع عملیات‌های انتحاری نیز به این گروه نسبت داده شده است.

عضو سابق گروهک منافقین در ادامه گفت: پذیرش اعضای منافقین توسط مسئولین آلبانیایی تنها به این دلیل که آن­ها افرادی پیر و فرتوت هستند، اقدامی اشتباه است. ممکن است اعضای این گروه دیگر به عنوان نیروهای جنگی کارایی نداشته باشند اما توانایی­ها و تجارب تروریستی قابل انتقالی دارند که می­تواند در اختیار دیگر گروه‌های تروریستی قرار گیرد. برخی از اعضای این سازمان متخصص پولشویی، قاچاق انسان، تقلب و فساد هستند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا دولت عراق نمی‌خواهد منافقین را در کشور عراق نگه دارد، گفت: از آن­ها با عنوان ارتش خصوصی صدام نیز یاد می­شود. مسئولیت مرگ ۲۵۰۰۰ عراقی از جمله کردها در شمال و شیعیان در جنوب آن کشور بر عهده مجاهدین خلق[منافقین] است. به‌همین‌دلیل این گروه دشمنان زیادی در عراق دارد و نمی­توان امنیت آن­ها را تضمین کرد.

این عضو جدا شده منافقین افزود: پس از سقوط صدام، مجاهدین خلق[منافقین] خود را دوست ارتش آمریکا نامید و خلع‌سلاح شد. طی چندین سال، نیروهای امنیتی عراق توانسته‌اند اطلاعاتی جمع‌آوری کنند که نشان می­دهد این گروه با حمایت فعالانه از نیروهای مرتبط با القاعده و داعش همچنان تهدیدی برای صلح و ثبات منطقه است.

در بخش دیگری از این گفت‌وگو، سینگلتون در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا فکر می‌کند اکنون منافقین می‌توانند تهدیدی را متوجه آلبانی کنند، گفت: مشخص است که رهبران مجاهدین خلق[منافقین]، مسعود و مریم رجوی، در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد محیطی امن برای خود و غالب اعضای گروهشان در آلبانی هستند. آن­ها می­خواهند فضای بسته­ای را که در سایر کشورها (عراق، شمال آمریکا و اروپا) ایجاد کرده بودند احیا کنند تا مجددا بتوانند خارج از محدودیت‌های قانونی به فعالیت بپردازند. در آلبانی هم قصدشان این است که با سوء‌استفاده از وضعیت نامناسب امنیتی، اجتماعی و دولتی آن کشور، قلمرو فراقضایی مختص خود را برپا کنند.

فروغ جاویدان مجاهدین خلق مسعود رجوی مریم رجویهاشمی نژاد: حامیان مالی، امنیتی و سیاسی “قاتلین مردم کشور” تازه مدعی “حقوق بشر” و طلبکارمان هم شده اند؟!

عملیات انتحاری مجاهدین خلق فرقه رجویاسناد عملیات انتحاری منافقین

*** 

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=24090

آیا آلبانی میتواند به تعهداتش عمل نماید و مانع هجوم تروریست ها به داخل اروپا گردد؟ 

Can Albania deradicalise Mojahedin Khalq Rajavi cultمسعود خدابنده، هافینگتون پست، ششم مارس ۲۰۱۶:… این واقعیت را نمیشود نادیده گرفت که اعضای مجاهدین خلق به شدت رادیکال میباشند. آنان پناهندگان عادی نیستند. آنان به حد کافی در عراق توسط رژیم صدام حسین برای اقدامات تروریستی بعلاوه جعل، تخلیه اطلاعات، عملیات نظامی و حتی روش های شکنجه آموزش دیده اند که این واقعیت آنان را بیش از حد خطرناک می سازد. علاوه بر همه اینها، ماهیت رهبری مجاهدین  … 

What does it mean when we say ISIS operates as a mind control cult?

لینک به متن اصلی (انگلیسی)

آیا آلبانی میتواند به تعهداتش عمل نماید و مانع هجوم تروریست ها به داخل اروپا گردد؟

مسعود خدابنده – مشاوران استراتژی خاورمیانه      

Can Albania deradicalise Mojahedin Khalq Rajavi cult

کشور آلبانی در شرق اروپا واقع شده و در سال ۲۰۰۹  درخواست عضویت در اتحادیه اروپا را نموده است. به عنوان فقیرترین کشور اروپا و داشتن بالاترین میزان فساد، کار بسیار زیادی باید صورت گیرد تا این کشور ۳ میلیون نفری در اتحادیه اروپا پذیرفته شود.

دیدار اخیر وزیر خارجه آمریکا جان کری نشانگر اینست که اقداماتی در این رابطه در حال انجام شدن است. ولی کوشش های آلبانی برای ایجاد اصلاحات و تقویت وضعیت سیاسی، امنیتی، قضائی، و کشوری بعد از سالها دیکتاتوری، اگر این کشور تهدید رسیدن مجاهدین خلق از عراق را نادیده بگیرد یا به آن توجه لازم را نداشته باشد، میتواند کاملا به هدر برود.

آلبانی مقصد انتقال سازمان بدنام مجاهدین خلق به داخل اروپاست. مجاهدین خلق که در حال حاضر در عراق مستقر هستند بر اساس توافقی که با آمریکا در سال ۲۰۱۳ صورت گرفته است در حال انتقال به آلبانی هستند.

از دهه ۱۹۸۰ مجاهدین خلق توسط صدام حسین کمک مالی شده و برای اقدامات تروریستی در کوششی برای تغییر رژیم در ایران آموزش دیده اند. بعد از سقوط وی در سال ۲۰۰۳، مجاهدین خلق خود را متحد ارتش آمریکا نشان دادند. در خلال دیدار سناتور کری از آلبانی، مجاهدین خلق به عنوان گروهی که از ارتش آمریکا برای عملیات در خاورمیانه حمایت نموده و علیه تروریسم جنگیده است معرفی گردید. علاوه بر آن این گروه از رهبر سابق صدامی ها یعنی عزت ابراهیم و اخیرا از تروریست های القاعده و داعش در عراق حمایت کرده است. تمامی دولت های بعد از سقوط صدام حسین در عراق مکررا خواستار اخراج این گروه از کشورشان شده اند، ولی مجاهدین خلق به رهبری مسعود رجوی که خود یک فراری تحت پیگردهای قانونی است، به پیروان خود دستور مقاومت خونین را داد.

حتی اگر آنان بخواهند به میل خود خارج شوند، آژانس پناهندگان ملل متحد جهت یافتن کشور ثالث برای پذیرش آنان با مشکل روبروست. به نظر میرسد اگر چه کشورهای غربی به وضوح از فعالیت های بعضا خشونت آمیز آنان علیه ایران بهره برده اند، و گروه را به طور مشخص به عنوان خاری در چشم طرف ایرانی در طول مذاکرات هسته ای بکار گرفته اند، ولی مجاهدین خلق آنقدر کثیف هستند که غرب نمیخواهد حتی به عنوان پناهنده میزبان آنان باشد.  

در جهت تشویق کشورها برای پذیرفتن مجاهدین خلق، وزیر خارجه سابق آمریکا هیلاری کلینتون، نخست وزیر آلبانی سالی بریشا را در سال ۲۰۱۳ متقاعد کرد که صرفا ۲۰۰ نفر از اعضای مجاهدین خلق را به عنوان اقدامی بشردوستانه بپذیرد. این روند به اجرا گذاشته شد، ولی در حال حاضر در سال ۲۰۱۶ آلبانی انتظار میرود که تا ۳۰۰۰ نفر از این افراد را بعد از اینکه رئیس جمهور رومانی ترائیان باسسکو از پذیرش آنان در سال ۲۰۱۴ اجتناب کرد پذیرش نماید.

این توافق توجه چندانی را چه در داخل آلبانی و چه حتی در رسانه های جهان که نسبت به تروریسم و جرائم سازمانیافته حساس هستند جلب نکرد. بخشی از علت این امر آن است که انتقال افراد در گروه های کوچک، مثلا حدود ۲۰ نفر در هر نوبت، صورت میگیرد چرا که کمیساریای عالی ملل متحد برای پناهندگان UNHCR مجبور گردیده است تا در برابر خواسته های مسعود رجوی تسلیم شود تا مانع از تهدید به خشونت گردد. رجوی اعضائی را که اجازه میدهد تا انتقال یابند مشخص میکند که اغلب دارای هویت جعلی هستند. او اطمینان حاصل میکند که با هر گروه از اعضای عادی مجاهدین خلق چند مراقب که آنان را تحت کنترل داشته باشند و مانع از جداشدن آنان گردند همراه باشند. به منظور اجرای این برنامه برای جابجائی مجاهدین خلق از عراق، مقامات ملل متحد مجبور شده اند تا به انتقال پناهندگان تحت این شرایط تن بدهند، اگرچه حتی مشخص است که وضعیت اعضای مجاهدین خلق در این سازمان شرایط برده داری نوین می باشد.

زمانی که این افراد به آلبانی میرسند، رهبران مجاهدین خلق مسئولیت آنان را بدست میگیرند. اگرچه ایالات متحده مبلغ ۲۰ میلیون دلار به آژانس پناهندگان ملل متحد برای کمک به اسکان مجاهدین خلق کمک مالی نموده است، و طبق گفته مقامات وزارت خارجه آمریکا این کشور به  دولت آلبانی کمک های امنیتی و اقتصادی برای توسعه و بازسازی ظرفیت های فیزیکی برای اسکان این پناهندگان را داده است، اما هیچ یک از این امکانات متوجه فرد پناهنده نیست. در تیرانا مجاهدین خلق محوطه یک دانشگاه متروکه را تصاحب کرده اند که تازه رسیده ها را در آنجا تحویل گرفته و همان شرایط ایزوله کردن و کنترل های فرقه ای را برقرار می نماید که البته همیشه شامل حال اعضا گردیده است. آنچه که به عنوان یک ژست بشر دوستانه آغاز شد به انتقال جمع بزرگ یک گروه تروریستی به اروپا بدل گشت. سازمان مجاهدین خلق دارای شرایطی در آلبانی است که فراتر از قوانین است. درست به همان صورتی که در عراق مشاهده میگردید.

این عمل پناهندگان را دور از دسترس مقامات آلبانی قرار میدهد و از آنجا که آنان در معاشرت با جامعه آلبانی آزاد نیستند، هجوم بیش از یک هزار تروریست آموزش دیده به طرز هوشمندانه ای از دید ناظران پنهان مانده و از مباحثات دور نگاه داشته شده است.

بهرحال اگر چه به نظر میرسد که مجاهدین خلق به نوعی در سکوت موجودیت خود را حفظ کرده اند، شهروندان آلبانی حق دارند بپرسند که آیا پناهندگان جدید تهدیدی واقعی برای زندگی شهروندی، امنیت و امید آنان برای عضویت در اتحادیه اروپا بحساب نمی آیند.

برای پاسخ به این سؤال، ما باید بپرسیم که چرا دولت عراق اینقدر مصر است که آنان را از کشور خود اخراج کند و چرا سایر کشورهای غربی به شدت از پذیرش آنان اجتناب می ورزند.

به عنوان یک سازمان جنائی و خشونت طلب، مجاهدین خلق همیشه در جائی که قدرت قانون ضعیف است به تلاش می پردازند – در کشورهائی مانند عراق و آلبانی که میخواهند از گذشته آشفتگی و مشکلات خود بیرون بیایند. در چنین شرایطی مجاهدین خلق میتوانند با اقدامات جنایتکارانه و خشونت آمیز خطرناک باشند.

به عنوان تبلیغات چی ها و مانیپوله گرهای ماهر، رهبران مجاهدین خلق هیچ ابائی از ارتباط با مقامات دولتی، دلالان قدرت، و رسانه ها و رشوه دادن به آنها ندارند. واضح است که مجاهدین خلق همیشه از امکانات مالی خوبی برخوردار بوده اند. اعضای سابق مجاهدین خلق همچنین گزارش کرده اند که رهبران سازمان در حال حاضر با اشتیاق مشغول برقراری ارتباط با دسته های مافیائی آلبانی هستند. مجاهدین خلق با این گروه ها برای منافع مشترک کار میکنند همانطور که با رژیم صدام حسین کار کردند. در دراز مدت، اگر سازمان مجاهدین خلق در آلبانی شکل بگیرد – با تبانی پنهان با محافل سیاسی که از سابقه فرقه ای و تروریستی آنان سود می برند –می توانند در تیرانا آنچه که در پاریس مقدور نیست را انجام دهند. 

سازمان سیا کشور آلبانی را دارای فساد بالا ارزیابی کرده است که به یک مشکل ملی بزرگ بدل گشته است که شامل قاچاق مواد مخدر، پول شوئی و قاچاق انسان می باشد. به این صورت موقعیت کشور است که آنرا برای سازمان های جنائی بین المللی جذاب می سازد و در نتیجه مشکلات بسیاری برای آژانس های اعمال قانون بوجود می آورد. آلبانی ضرورتا به عنوان دروازه اروپا برای دیگر نقاط جهان عمل میکند.

حال، در حالیکه راههای مختلف به ترکیه، سوریه، و عراق تحت شدیدترین نظارت های امنیتی قرار دارند، فرماندهان تروریست ها از هر گروه مزدور میتوانند بدور از انظار در تیرانا آموزش و حمایت لجستیکی دریافت کند. یک گروه تروریستی زیر زمینی چه مکانی بهتر از تیرانا میتواند برای برقراری یک کمپ آموزشی پیدا کند؟ این مکان در اروپاست، ولی داخل اتحادیه اروپا نیست و لذا زیاد تحت نظارت جامعه بین المللی نمی باشد.

بعد از تغییر فضای سیاسی به دنبال توافق هسته ای بین ایران و کشورهای ۵+۱، مجاهدین خلق به دنبال دوستان جدید و حامیان جدید هستند. این گروه در حال حاضر خود را متحد ارتش آزاد سوریه کرده و کمک هائی به جنگجویان سعودی ها علیه شیعیان یمن ارائه میدهد. سازمان مجاهدین خلق دارای بیش از ۴۰ سال تجربه در فعالیت های تروریستی است. تهدید واقعی از جانب این گروه تنها به این محدود نمی شود که آنان میتوانند مجددا در آلبانی مسلح شوند، بلکه آنان میتوانند از گروه های دیگر نیز جهت دادن تعلیمات دعوت نمایند.

نگرانی این است که مجاهدین خلق گسترش یافته و برای معامله با هر گروه تروریستی دست باز دارند.

این واقعیت را نمیشود نادیده گرفت که اعضای مجاهدین خلق به شدت رادیکال میباشند. آنان پناهندگان عادی نیستند. آنان به حد کافی در عراق توسط رژیم صدام حسین برای اقدامات تروریستی بعلاوه جعل، تخلیه اطلاعات، عملیات نظامی و حتی روش های شکنجه آموزش دیده اند که این واقعیت آنان را بیش از حد خطرناک می سازد. علاوه بر همه اینها، ماهیت رهبری مجاهدین خلق فرقه ایست. این بدان معناست که پیروان در برابر دستورات رهبران حتی اگر مخالف میلشان باشد مقاومت نخواهند کرد. لذا تهدیدی وجود دارد که آنان برای فعالیت های مختلف جنائی بدون اینکه رضایت واقعی آنها شرط باشد مورد استفاده قرار گیرند. در حال حاضر نمونه هائی از افرادی وجود دارند که توسط مجاهدین خلق از غرب اروپا به داخل آلبانی قاچاق شده اند و برای فعالیت های پول شوئی مربوط به آلمان فعال گردیده اند.

بهر صورت، پناهندگان همچنین میتوانند به شدت آسیب پذیر باشند. دلیل دیگری که آنان می بایست مورد توجه قرار گیرند این است که مجاهدین خلق یک نیروی نظامی از بین رفته است، متوسط عمر جنگجویان ۶۰ سال می باشد و بسیاری بعد از سالها تعلیم و تنبیه در بیابان های عراق با مشکلات عدیده جسمی و روحی دست به گریبان هستند. ولی در حالیکه این واقعیت در خصوص اکثریت آنان وجود دارد، هنوز بسیاری از آنان که در جذب و آموزش تروریست ها مهارت دارند، کسانی که میدانند چگونه دیگران را برای مأموریت های انتحاری آماده سازند، میتوانند مهارت های خود را به سادگی به تروریسم جهانی در جهان امروز منتقل نمایند.

همه اعضائی که وارد آلبانی میشوند با مجاهدین خلق نمی مانند. یک جمع رو به گسترش جداشدگان وجود دارد – حدود ۲۰۰ نفر تا امروز – که به گروه پشت کرده اند و می خواهند به نزد خانواده های خود و زندگی عادی بازگردند. جالب است که ایالات متحده از این جمع اعضای سابق حدود ۸۰ نفر را به دقت انتخاب کرده تا در آمریکا پناهنده شوند. آنان مصاحبه های سختی را پشت سر گذاشتند تا اطمینان حاصل شود که مجاهدین خلق را کاملا رد میکنند و دیگر تهدیدی به حساب نمی آیند. برخی دیگر تحت شرایط مشابهی در کشورهای اروپائی پذیرفته شده اند ولی مابقی در شرایط دشواری در آلبانی باقی مانده اند.

با توجه به مخاطرات بسیار بالا، مقامات آلبانی می بایست مانع از ایجاد یک پایگاه مخفی تروریستی در خاک اروپا توسط این سازمان بشوند. در اولین قدم می بایست اعضای مجاهدین خلق را از منبع رادیکال کننده شان دور نمایند. اگر این اتفاق نیفتد، مشکل به سادگی به جای این که حل شود جابجا شده است.

مقامات تیرانا باید مطمئن شوند که با تمامی پناهندگان تازه رسیده به صفت افراد برخورد میشود، و نه کسانی که به رهبر مجاهدین خلق تعلق دارند. به آنان باید حمایت و کمک مالی و اقامتی داده شود چرا که افراد حق دارند آینده شان را خودشان تعیین کنند. تجربه عراق در حال حاضر نشان میدهد که زمانی که این افراد به لحاظ فیزیکی از فضای تحمیلی بوجود آمده توسط رهبران مجاهدین خلق و فشار همقطاران دور میشوند، به سرعت در می یابند که تعهد آنان به تروریسم از بین می رود و روند بازسازی آنان میتواند آغاز گردد. 

وقتی آنان با خانواده های خود تماس میگیرند کمک بزرگی به این بازسازی میشود. نمونه های بسیاری در خصوص اعضای سابق هست که توانستند از فرقه جدا شده و زندگی جدید و موفقی را از نو شروع کنند. برخی در حال حاضر در کشورهای اروپای غربی زندگی میکنند زیرا خانواده شان آنجاست که توانسته است به آنان کمک کند. برخی به ایران بازگشته اند – اگر چه ایران مایل به بازگشت آنان نیست – که در آنجا شامل عفو و سپس ایجاد یک زندگی عادی تحت نظارت ملل متحد و صلیب سرخ جهانی گردیده اند. برخی دیگر در حال حاضر در کردستان عراق زندگی میکنند و دارائی های خانوادگی شان را از ایران به آنجا منتقل کرده و کسب و کار راه انداخته اند.

زمانی که آنان از فشارهای زندگی فرقه ای خارج شوند میتوانند از طریق سازمان های حقوق بشری زندگی خود را سامان بدهند. همانطور که مقامات صلیب سرخ جهانی یک بار به نویسنده گفتند: “به عنوان افراد، ۳۰۰۰ نفر چیزی نیست، ما هر سال میلیون ها نفر را سامان می دهیم. ولی به عنوان یک گروه، نه ما و نه هیچ سازمان دیگری نمیتواند به آنان کمک کند.” این یک گزینه است که دولت آلبانی نمیتواند نادیده بگیرد، اگر هیچ اقدامی صورت نگیرد خطر همه چیز را تهدید خواهد کرد.

صفحه توئیتر مسعود خدابنده

www.twitter.com/ma_khodabandeh

*** 

https://youtu.be/26Mps-OQLTU

Massoud Khodabandeh: The Iranian Mojahedin-e Khalq (MEK) and Its Media Strategy:
Methods of Information Manufacture

Massoud Khodabandeh: Will President Rouhani meet genuine human rights advocates halfway?

2015-10-29-1446141457-4261917-syria2013Aleppo.jpgMassoud Khodabandh, Huffington post Nov. 2015:
Syrian Negotiations Won’t Provide One Winner But Will Ensure Violence Is Absolute Loser