نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق: وجه مشترک داعش و منافقین تفکر انحرافی آنهاست

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق: وجه مشترک داعش و منافقین تفکر انحرافی آنهاست

ایرنا، تهران، بیست و نهم ژوئن 2015:…  ماجد غماص معروف به ابوعارف در میزگردی با عنوان «از منافقین تا داعش» که در موسسه مطبوعاتی ایران برگزار شد، وجوه تشابه دو گروه تروریستی مجاهدین و داعش را بسیار دانست.  وی افزود:وجه اشتراک این دو جریان تروریستی، انحرافی بودن تفکر آن هاست به طوری که منافقین از سازمان معارض ضد شاه و داعش هم از القاعده منشعب شد. ابوعارف ادامه داد …

Maryam Rajavi terrorist syriaواکنش ها به خرسندی رجوی از کشتار مردم عراق

مسعود رجوی جیش العدل تروریسممسعود رجوی جیش‌العدل را برادر خود خواند

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقمجاهدین، اسرائیل، داعش و بازگشت مجاهدین به روزگار وصل خویش

لینک به منبع

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران: وجه اشتراک داعش و منافقین انحرافی بودن تفکر آنهاست

ماچد غماصتهران- ایرنا- نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران وجه اشتراک گروهک تروریستی منافقین و داعش را انحرافی بودن تفکر آن ها دانست و گفت: ارتباط با اجنبی،خشونت و قساوت بیش از حد نیز ویژگی مشترک این دو گروهک تروریستی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ماجد غماص معروف به ابوعارف در میزگردی با عنوان «از منافقین تا داعش» که در موسسه مطبوعاتی ایران برگزار شد، وجوه تشابه دو گروه تروریستی مجاهدین و داعش را بسیار دانست.

وی افزود:وجه اشتراک این دو جریان تروریستی، انحرافی بودن تفکر آن هاست به طوری که منافقین از سازمان معارض ضد شاه و داعش هم از القاعده منشعب شد.

ابوعارف ادامه داد:باید توجه کرد که اقدامات داعش حتی مورد اعتراض القاعده است و خشونت بیش از حد، وجه تمایز داعش با القاعده محسوب می شود.

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران ادامه داد: وجه تشابه دیگر این دو گروه ارتباط با اجنبی است. دیدیم که مجاهدین خلق بعد از شروع مبارزه علیه جمهوری اسلامی به عراق مهاجرت کرده و همکاری تنگاتنگی با رژیم صدام داشتند.

ابوعارف داعش را جریان اجاره ای توصیف کرد که آماده هر گونه توافق با هر دولتی هستند، به طوری که برخی کشورها هم از آن برای مقاصد شوم خود استفاده کردند.

وی با بیان این که از 10 نفر از شورای رهبری داعش 6 نفر از اعضای حزب بعث هستند، گفت: تاریخ حزب بعث شاهد بیشترین خیانت و ارتباط با اجنبی بوده است و طرز فکر آن ها به طوری است که آماده اند با هر کسی که پول بدهند، همکاری کنند.

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران، قساوت بیش از حد داعش تحت عنوان اجرای احکام اسلام از قبیل اسارت زنان، قتل کودکان، آتش زدن و غرق کردن قربانیان برای ایجاد رعب و وحشت را از ویژگی های جریان تروریستی تکفیری داعش برشمرد.

وی یادآور شد: هدف از این اقدامات، ایجاد آشوب و اضطراب بین خانواده ها برای اجبار آن ها به مهاجرت از این مناطق و تحمیل مشکلات ناشی از آن بر دولت است.

ابوعارف همچنین درباره همکاری گروهک تروریستی منافقین و داعش نیز گفت: بعد از سقوط رژیم صدام و حفظ پایگاه اشرف، یکی از اهداف آمریکایی ها این بود که جریانی ایجاد کنند که در نزدیکی مرزهای ایران اهداف شوم آن ها را دنبال کنند.

به گفته وی منافقین در این پایگاه، تحریکات شبهه ناکی داشتند و نیروهای مخالف روند جدید سیاسی در عراق را جذب می کردند و در این راستا گردهمایی ها و کنفرانس هایی نیز پایگاه برگزار می کردند.

ابوعارف ادامه داد: در این نشست ها، سیاستمدارانی که جزئی از روند سیاسی عراق بودند و پایی در دولت و پایی در گروه های تروریستی داشتند، دعوت می شدند و سخنرانی های تندی علیه فرایند سیاسی عراق ایراد می شد که یکی از مهمترین اهداف آن، ضربه زدن به این فرایند و به ویژه تدوین قانون اساسی جدید عراق بود.

طی روزهای اخیر گروهک تروریستی داعش حملات انتحاری را در کویت، تونس،فرانسه و پیشتر در عربستان انجام داده و آشکارا مردم را به حملات تروریستی تهدید می کند.

از سوی دیگر تیرماه یادآور حمله تروریستی گروهک منافقین به دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی است که در جریان آن شهید ایت الله بهشتی به همراه 72 تن از یارانش در محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند.

به همین مناسبت امروز میزگردی با حضور ابراهیم خدابنده مسئول دفتر سابق منافقین در لندن، ابوعارف نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران و روح الله لطیفی مدیر پایگاه اطلاع رسانی قربانیان ترور در موسسه مطبوعاتی ایران برگزار شد.

سیام(3)**2021**1429

انتهای پیام /*

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=14703

الجعفری: درخواست از ایران برای مقابله با داعش طبیعی است

دیپلماسی ایرانی، پانزدهم دسامبر ۲۰۱۴:…  مواضع عراق نسبت به اخبار منتشر شده درباره حملات هوایی جنگنده های ایرانی به مواضع داعش چیست؟ داعش یک تهدید منطقه ای و بین المللی است. از این رو برای مبارزه با آن نیازمند همکاری همه کشورها هستیم. ایران نیز به عنوان یک کشور همسایه اقدامات خوبی برای مقابله با داعش انجام داده است. کشورهای دیگری نیز تا کنون برای مقابله با داعش اقداماتی …

مریم رجوی داعش تروریسم ISIS supporter Maryam Rajavi attacks Obama from French parliament

لینک به منبع

ابراهیم الجعفریگفت وگوی دیپلماسی ایرانی با وزیر امورخارجه عراق: درخواست از ایران برای مقابله با داعش طبیعی است

ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی بیان می کند: درخواست از ایران برای مبارزه با داعش امری طبیعی است و در این رابطه مشکلی وجود ندارد.

دیپلماسی ایرانی: چندی پیش شبکه های خبری عربی تصاویری از حمله جنگنده های F4 ایران به مواضع داعش در نزدیکی مرز ایران و عراق منتشر کردند. انتشار این تصاویر با واکنش مسئولان پنتاگون همراه بود. البته مقامات ایرانی هیچ گاه این نوع حملات را به صراحت تایید نکردند. اما مقامات بغداد اقدامات نظامی ایران علیه داعش در نوار مرزی و حتی در برخی از مناطق عراق را تایید و اعلام کردند این نوع اقدامات در راستای درخواست های دولت عراق از کشورهای همسایه و همچنین دیگر کشورها به منظور مقابله با داعش و تروریسم صورت گرفته است. پیش از این نیز مسئولان کردستان عراق بیان کرده بودند که اولین کشوری که به درخواست آنها به منظور ارسال تجهیزات نظامی پاسخ مثبت داد، ایران بوده است. در همین رابطه در حاشیه کنفرانس “جهان علیه خشونت و افراط گری” گفت وگویی با ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق انجام دادیم که در ادامه می خوانید:

مواضع عراق نسبت به اخبار منتشر شده درباره حملات هوایی جنگنده های ایرانی به مواضع داعش چیست؟

داعش یک تهدید منطقه ای و بین المللی است. از این رو برای مبارزه با آن نیازمند همکاری همه کشورها هستیم. ایران نیز به عنوان یک کشور همسایه اقدامات خوبی برای مقابله با داعش انجام داده است. کشورهای دیگری نیز تا کنون برای مقابله با داعش اقداماتی انجام داده اند. با این حال ایران کشور همسایه و دوست عراق بوده و مانعی بر سر راه حملات ایران علیه داعش در عراق نیست.

آیا عراق از ایران درخواست حضور نیروهای نظامی داشته است؟

درخواست از ایران برای مبارزه با داعش امری طبیعی است. مشکلی وجود ندارد. همچنان که از کشورهای دیگر چنین درخواست هایی صورت گرفته و قبول کرده ایم. بنابراین درخواست ما طبیعی است، ما با ایران مرزهایی به طول ۱۰۰۰ کیلومتر داریم.

آیا حضور ایران ممکن بروز واکنش از سوی دیگر نیروهای خارجی به خصوص آمریکا نمی شود؟

ایران به دلیل هم مرز بودن به طور طبیعی نگران مساله داعش است. به همین دلیل برای دفع خطر و اینکه مبادا داعش به مرزهایش نزدیک شود، به سرعت وارد می شود. این حضور به معنای جایگزین شدن نیروهای ایرانی به جای نیروهای عراقی یا نبود اراده سیاسی نزد عراق برای مبارزه با داعش نیست.

داعش رجوی تروریست 2ذوق زدگی منافقین (مجاهدین خلق) از تصرف موصل توسط داعش (مزدوران رجوی به القاعده پیوستند)

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=13729

العبادی: منافقین (فرقه رجوی) تروریست و جنایتکاراند. اقدام لازم را انجام میدهیم

خبرگزاری مهر، تهران، بیست و یکم اکتبر ۲۰۱۴: …  وی همچنین بر گسترش همکاریها میان جمهوری اسلامی ایران و عراق در عرصه های مختلف تاکید کرد. نخست وزیر عراق همچنین با بیان اینکه دولت عراق می داند که اعضای گروهک تروریستی منافقین در جنایت علیه مردم دو کشور دست داشته اند، گفت: مسئولیت نهاد ها و سازمان های بین المللی است که زمینه خروج آنها از عراق را فراهم کنند و دولت عراق …

حیدر العبادی ظریف بغداددرد اصلی رهبری مجاهدین چیست؟ رفتن مالکی هم بحران تشکیلات رجوی را حل نکرد

لینک به منبع

العبادی: منافقین (فرقه رجوی) تروریست و جنایتکاراند. اقدام لازم را انجام میدهیم

روحانی در دیدار نخست وزیر عراق:

ایران از هیچ کمکی به ملت عراق دریغ نخواهد کرد/ مدعیان مبارزه با تروریسم کمک‌های مالی به آنها را قطع کنند

 العبادی روحانی

رییس جمهور روز سه شنبه در دیدار نخست وزیر عراق اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور که از روز نخست در کنار ملت و ارتش عراق از مبارزه با گروه‌های تروریستی حمایت کرده، تا روز آخر نیز در این مسیر باقی خواهد ماند و از ارائه هیچ کمکی به دولت عراق دریغ نخواهد کرد .

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهوری روز سه شنبه در دیدار حیدر العبادی نخست وزیر عراق اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور که از روز نخست در کنار ملت و ارتش عراق از مبارزه با گروه های تروریستی حمایت کرده، تا روز آخر نیز در این مسیر باقی خواهد ماند و از ارائه هیچ کمکی به دولت عراق دریغ نخواهد کرد.

روحانی در دیدار حیدر العبادی با اشاره به اینکه امروز تروریسم معضل بزرگ همه کشورهای منطقه است، گفت: ایران معتقد است مسئولیت اصلی مبارزه با گروه های تروریستی باید بر عهده نیروهای دولتی و مردمی عراق باشد و هر چه ملت عراق از اقوام و مذاهب مختلف در این زمینه متحدتر شوند، موفقیت آنها بیشتر خواهد شد.

رییس جمهوری با انتقاد از اینکه در پیگیری نحوه کمک رسانی به گروه های تروریستی نظیر داعش با وجود مصوبه شورای امنیت سازمان ملل اقدام خاصی انجام نشده است، گفت: مدعیان مبارزه با تروریسم و کسانی که ائتلاف تشکیل داده‌اند باید در گام نخست تلاش کنند تا کمک‌های مالی به گروه های تروریستی قطع شود.

رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مسائل منطقه یکپارچه و مرتبط با یکدیگر است، گفت: امروز تروریست ها سوریه را جولانگه فعالیت های خود قرار داده اند و لذا باید کشورهای منطقه به طور هماهنگ و یکپارچه با موضوع تروریسم روبرو شوند تا بتوانند ریشه های این پدیده را بخشکانند.

روحانی همچنین در تشریح شرایط منطقه، بمباران مواضع تروریست ها از سوی نیروهای ائتلاف را در بلند مدت به نفع داعش دانست و گفت: تروریست ها با مظلوم نمایی و برجسته کردن حمله هوایی قدرتهای بزرگ، جوانان ناپخته بیشتری را جذب کرده و به حیات خود ادامه خواهند داد.

روحانی سپس به مناسبات رو به جلو دو کشور در سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: تردید نداریم در شرایط امروز گسترش روابط صمیمانه ایران و عراق علاوه بر تامین منافع دو کشور به نفع منطقه نیز خواهد بود.

رییس جمهوری سفر نخست وزیر عراق به ایران را نقطه عطفی در همکاریهای دو جانبه ارزیابی کرد و گفت : انتخاب تهران به عنوان نخستین مقصد سفر نخست وزیر جدید عراق نشاندهنده اهمیت روابط دوستانه دو ملت و دو کشور است.

روحانی با تاکید بر گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور همسایه اظهار امیدواری کرد که ارزش مبادلات تجاری دو کشور تا پایان سال ۲۰۱۵ به رقم ۳۰ میلیارد دلار در سال نزدیک شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده است با برطرف کردن همه موانع، زمینه بهره برداری از ظرفیت های موجود در عرصه اقتصادی را فراهم آورد.

رییس جمهوری با اشاره به ضرورت فراهم شدن تسهیلات لازم برای رفت و آمد آسان تر مردم دو کشور اظهار داشت: باید شرایط به گونه ای باشد که شیعیان و بازرگانان دو کشور بتوانند به راحتی سفر کرده و به زیارت عتبات عالیات یا مشهد مقدس بروند.

وی بر گسترش روابط حوزه ها و دانشگاههای دو کشور تاکید کرد و گفت: ایران و عراق روابط دیرینه ای در حوزه های علمی و دینی داشته اند و امروز هم باید این روابط و سایر همکاریهای فرهنگی گسترش یابد.

رییس جمهوری همچنین از ادامه حضور تعدادی از اعضای گروهک تروریستی در عراق ابراز تاسف کرد وگفت: این تروریست ها در پرونده خود سابقه حمله به مردم بی دفاع و مظلوم عراق را نیز دارند.

نخست وزیر عراق نیز در این دیدار ضمن تشکر از استقبال گرم مقامات ایرانی گفت: انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان نخستین مقصد سفرمن نشاندهنده عمق مناسبات و نگاه ویژه دو کشور به آینده است.

حیدر العبادی با بیان اینکه دولت و ملت عراق ایستادگی ایران در مقابل تروریسم را ارج می نهد، گفت: تهدید تروریسم متوجه موجودیت همه کشورهای منطقه است و اطمینان داریم که ایران تا زمان نابود سازی این بیماری خطرناک در کنار ما خواهد بود.

وی روابط عراق و ایران را مکمل یکدیگر دانست و گفت: آماده ارتقاء مناسبات اقتصادی تجاری و صنعتی میان دو کشور هستیم و از هر اقدامی در جهت کاستن از موانع سفر شهروندان دو کشور استقبال می کنیم.

العبادی با اشاره به اینکه پیش از سفر به ایران در نجف به زیارت بارگاه امیرالمومنین (ع) و دیدار با آیت الله سیستانی رفته است، گفت: پیشرفت عراق و همسایگان تنها از طریق همکاری میسر می شود زیرا ملت های ما با چالش های خطرناکی روبرو هستند.

نخست وزیر عراق با اشاره به حضور وزرای دولت عراق در این سفر اظهار امیدواری کرد:افق های تازه ای در عرصه های مختلف میان دو کشور گشوده شود.

وی همچنین بر گسترش همکاریها میان جمهوری اسلامی ایران و عراق در عرصه های مختلف تاکید کرد.

نخست وزیر عراق همچنین با بیان اینکه دولت عراق می داند که اعضای گروهک تروریستی منافقین در جنایت علیه مردم دو کشور دست داشته اند، گفت: مسئولیت نهاد ها و سازمان های بین المللی است که زمینه خروج آنها از عراق را فراهم کنند و دولت عراق در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهد داد و نخواهد گذاشت این افراد علیه جمهوری اسلامی ایران از خاک عراق اقدامی انجام دهند.

***

مسعود رجوی قبل از فرارمسعود رجوی یازده سال قبل  با نزدیک شدن سقوط ولینعمتش صدام حسین از قرارگاه اشرف فرار کرد و مخفی شد

گزارش عراق در مورد مجاهدین خلق فرقه رجوی 2014وزارت حقوق بشر عراق پژوهشی پیرامون سازمان خلق تدوین کرده است 

Guliani Maryam Rajavi Mojahedin Khalq terroristsدر زیر سایه ملکه تروریست ها!

مردان ما در ایران؟

مجاهدین خلق رجوی امام امریکااز «جان نثاری و دعای سلامت برای آیت الله خمینی» علیه امپریالیزم تا «خوشرقصی برای امپریالیزم

همچنین:

مزدور رجوی: کسی ماراکنترل نکند

مجاهدین دات کام، تهران، پانزدهم اکتبر ۲۰۱۴: … اما نکته دیگری که در مورد این ادعای منافقین فارغ از صحت و سقم آن باید گفته شود این است که منافقین حاضر در کمپ لیبرتی قبل از آن که توسط نظام اسلامی کنترل شوند و تحت نظر قرار داشته باشند به شدت توسط خود گروهک و گماشته گان مریم قجر کنترل می شوندمگر سال گذشته مارتین کوبلر نمای�

مریم رجوی و ژستی که کسی آن را باور نمی کند

مریم رجوی حقوق بشرمجاهدین دات کام ، تهران، هشتم اکتبر ۲۰۱۴: …  وب سایت گروهک منافقین دیروز(سه شنبه ۱۵ شهریور) در یک اقدام نمایشی و منافقانه به نقل از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگران از اقدام دولت سوئد در شناسایی دولت مستقل فلسطینی تمجید و آن را شجاعانه خواند. به گزارش پایگاه اطلاع رس

چرا غلط کردم مریم رجوی در مورد رفتن به عراق از سایتهای منافقین (فرقه رجوی) حذف شد

سایت مجاهدینمجاهدین دات کام، تهران، پنجم اکتبر ۲۰۱۴: …  یک خبرنگار حاضر در این مراسم با طرح این سوال که نیروهای شما چه تدبیری برای تقابل با این حربه ایران اندیشیده اند از قول مریم رجوی نوشته است: “سازمان مشی مسلحانه را کنار گذاشته است”. وی همچنین از قول مریم رجوی نوشته است: “استقرار در خاک عراق یکی از ا�

آیا رجوی از مخفیگاهش بیرون می‌آید؟! (همیشه پای پاریس در میان است)

سایت مجاهدینمجاهدین دات کام، تهران، بیست و سوم سپتامبر ۲۰۱۴: …  نگرانی اروپایی‌ها بالاخص فرانسه از حضور اعضای خطرناک گروهک تروریستی منافقین در کشورهای‌شان همواره مشهود بوده است و نمود عینی آن را می‌توان در نحوه پذیرش اعضای سازمان نفاق در کشورهایشان بعنوان پناهنده ملاحظه نمود.  در روزهای اخیر گر