نمایندگان عراق: مجاهدین خلق (فرقه رجوی) با القاعده تفاوتی ندارند. تصمیم به اخراج منافقین تصمیمی ملی و سراسری است

نمایندگان عراق: مجاهدین خلق (فرقه رجوی) با القاعده تفاوتی ندارند. تصمیم به اخراج منافقین تصمیمی ملی و سراسری است

اخراج مجاهدین خلق فرقه رجوی از عراقایسنا و فارس، هفدهم نوامبر 2013: … عباس البیاتی، عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگا فارس با هشدار به کسانی که در عراق و نیز در سطح بین‌الملل از گروهک منافقین حمایت می‌کنند، اظهار داشت: کسانی که حامی گروهک منافقین و ادامه حضور اعضای آن در خاک عراق هستند، باید آنان را به کشور خود برده و در آنجا از آنان حمایت کنند، زیرا با توجه به جنایت‌های اعضای این …

اخراج مجاهدین خلق فرقه رجوی از عراقدر نامه ای به اینجانب (حسین نژاد) سیاستمدار برجستۀ عراقی سوء استفادۀ فرقۀ رجوی از نام و موقعیتش را افشا می کند

ایسنا، هفدهم نوامبر 2013
لینک به منبع

یکی از نمایندگان عراقی: تصمیم اخراج منافقین از عراق تصمیمی ملی است

یکی از رهبران حزب اسلامی الدعوه عراق گفت که سابقه گروهک تروریستی منافقین تاریخی خونین است و نشان می‌دهد دست اعضای این گروهک به خون بیگناهان زیادی آغشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ولید الحلی از رهبران الدعوه و از نمایندگان فهرست ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق در گفت‌وگو با اشرف نیوز بیان کرد که در جریان انتفاضه شعبانیه سال 1991، منافقین در کشتار ملت عراق در استان‌های دیالی، طوزخرماتو، کربلا، بغداد و دیگر شهرها دست داشتند.

وی افزود که این گروهک جزوی از میراث نظام سابق عراق است که حضورشان در کشور با تاریخی پر از جنایت با قانون اساسی در تعارض است.

الحلی گفت که دولت عراق تصمیم به اخراج این گروهک دارد چرا که منافقین یک گروهک تروریستی است و قانون اساسی عراق هرگز اجازه ادامه حضور آنها در کشور را نخواهد داد. این تصمیم، یک تصمیم ملی و بیانگر حاکمیت دولت بر همه این سرزمین است.

خبرگزاری فارس، هفدهم نوامبر 2013
لینک به منبع

نماینده پارلمان عراق در گفت‌وگو با فارس:  گروهک منافقین با القاعده و داعش تفاوتی ندارد

همزمان با مخالفت برخی محافل رسمی عراق با ادامه حضور گروهک منافقین در خاک این کشور، یک نماینده پارلمان نیز تاکید کرد: گروهک منافقین با القاعده و «داعش» تفاوتی ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بغداد،همزمان با اعلام مخالفت برخی محافل رسمی عراق با ادامه حضور گروهک منافقین در خاک این کشور، «عباس البیاتی» عضو پارلمان این کشور نیز تاکید کرد: اعضای گروهک منافقین با تروریست‌های القاعده و «داعش» یا همان «امارت اسلامی در شام و عراق» تفاوتی ندارند.

عباس البیاتی، عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگا فارس با هشدار به کسانی که در عراق و نیز در سطح بین‌الملل از گروهک منافقین حمایت می‌کنند، اظهار داشت: کسانی که حامی گروهک منافقین و ادامه حضور اعضای آن در خاک عراق هستند، باید آنان را به کشور خود برده و در آنجا از آنان حمایت کنند، زیرا با توجه به جنایت‌های اعضای این گروهک علیه مردم عراق به هیچ وجه نمی‌توان قبول کرد که آنان همچنان در خاک این کشور حضور داشته باشند.

وی سازمان ملل را به جستجوی راه حلی برای بیرون بردن گروهک منافقین از عراق فراخوانده و گفت: ما توافقنامه‌ای را با سازمان ملل امضا کرده‌ایم که شامل سه گزینه است: بازگشت اعضای این گروهک به کشور خود و مشمول عفو شدن یا پناهندگی به کشور سوم و یا اسکان آنان در عراق بنابر شرایط امنیتی و اجتماعی مورد نظر ما، نه ادامه حضور آنان در پادگان‌ها، زیرا این افراد شامل قانون پناهندگی سیاسی نمی‌شوند.

البیانی تصریح کرد: باید از کشورهای اروپایی که برای اعضای گروهک منافقین اشک می‌ریزند، پرسید که چرا آنان را به خاک کشور خود نمی‌برند؟

وی اظهار داشت: برخی اعضای این گروهک به دلیل اقدامات جنایت‌آمیز در چند شهر عراق از جمله «کربلا»، «خانقین» و «طوز خرماتو» تحت پیگرد قانونی قرار دارند و بر اساس شکایت خانواده قربانیان باید به دادگاه‌های عراقی ارجاع داده شده و محاکمه شوند، زیرا تا زمانی‌‌که این افراد در خاک عراق هستند، باید قانون این کشور در مورد آنان اجرا شود.

این نماینده پارلمان عراق با بیان اینکه عملیات تروریستی شکل‌های متعددی دارد، تصریح کرد: گروهک منافقین با القاعده و داعش و سایر سازمان‌های تروریستی که مردم بی‌گناه عراق را به قتل رسانده و سلاح خود را به روی آنان گرفتند، هیچ تفاوتی ندارند.

البیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: از سرگیری روابط عراق و ترکیه نقطه عطفی بین دو طرف و در واقع بازنگری در روابط دو جانبه است زیرا دو طرف از قطع روابط متضرر شدند.

وی در مورد موضوع «طارق الهاشمی» متهم تحت تعقیب عراقی گفت: این موضوع و برخی مسائل دیگر باید از کانال‌های دیپلماتیک و کمیته‌های عالی بین دو کشور مورد رسیدگی قرار گیرد و با توجه به اینکه ما اکنون در برابر واقعیت جدیدی هستیم، نگاه آنکارا و بغداد نیز باید به آینده باشد.

البیاتی پیش‌بینی کرد که به زودی عراق، ایران و ترکیه در معادله‌ای سه جانبه برای ایجاد ثبات و امنیت در منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

«عدنان الشحمانی»، از دیگر اعضای کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: به زودی تکلیف اعضای گروهک منافقین روشن خواهد شد و آن دسته از اعضای آن که تحت پیگرد قضایی هستند، به دادگاه تحویل داده خواهند شد.

وی تاکید کرد: ما همچنان از ترکیه می‌خواهیم که طارق الهاشمی را تحویل عراق دهد، زیرا روابط دو کشور به سطح مورد نظر ارتقا پیدا نخواهد کرد، مگر اینکه آنکارا موضع قانونی، قاطعانه‌ و روشنی را در قبال الهاشمی در پیش بگیرد.

Were the Camp Ashraf victims bait for a more sinister goal

همچنین:

مجاهدین خلق و توصل به ترفندهای جلب توجه

2013/11/16 by

م- افتخاری، شانزدهم نوامبر ۲۰۱۳: … فروید می گوید “چنانچه غرایز انسان ارضاء نشود همه چیز برای شخص غیر قابل تحمل می گردد”. و او بر این باور است که “فقط در ارتباط با دنیای بیرون” میتوان غرایز انسانی را ارضاء نمود. و یکی از روش های معمول ارتباطی “جلب توجه” دیگران و” مطرح نمودن” […]

مسئولیت مسعود رجوی در اعتصاب غذای لیبرتی

2013/11/13 by

سعید جمالی (هادی افشار)، پژواک ایران، سیزدهم نوامبر ۲۰۱۳: …  آرزو داریم که گروگانها بهر نحوی که شده آزاد شوند. اما اگر با رژیمی طرف هستیم که جز خون و خونریزی و کشتار در ذاتش نیست، این چه امید واهی است که جان تعداد دیگری از افراد را بخطر اندازیم و از رژیم طلب آزادی […]

عاطفه اقبال : نگران نباشید ، قاب عکس های مرگ آماده شده اند!

2013/11/13 by

وبلاگ دریچه زرد، سیزدهم نوامبر ۲۰۱۳: …  بعد از این ذبح عاشورایی!!.. رئیس جمهور برگزیده به میدان خواهد آمد و با پا در میانی به اعتصاب غذا پایان خواهد داد! و با ژستی انسان دوستانه! مانع خواهد شد که مابقی ساکنان لیبرتی کشته شوند!! ..درست به همان شکل که بعد از کشته شدن فجیع آن […]

شستشوی مغزی بخشهای اول تا ششم. مغز چگونه کار میکند ؟ ضعف ها و قوت های آن کدام است ؟

2013/11/12 by

مسعود بنی صدر، انستیتوی تحقیقات در مورد فرقه های مخرب،  دوازدهم نوامبر ۲۰۱۳: …  قبل از شروع بخشهای بعدی و توضیح آخرین ویژگی فرقه های مخرب، یعنی روشهای مخدوش سازی ذهن )یا شستشوی مؽزی( توسط آنان، لازم است توضیح مختصری بدهیم که اولا” مؽز چگونه کار میکند و ثانیا” نقاط ضعؾ و قوت آن چیست؟ […]

Did Pentagon lobby for Mojahedin Khalq