نکته یی برای یاد آوری (1 و 2)

نکته یی برای یاد آوری (1 و 2)

ایرج شکری، وبلاگ درفش، بیست و سوم اکتبر 2013: … خیلی از فرمایشات صوتی و یا پیامهای مکتوب «رهبر مقاومت»، به کلی محو و از آرشیوهای رسانه یی مجاهدین پاکسازی شده است و هیچ جا یافت نمی شود. حکمت فرستادن پیامها و سخنرانی های کسل کننده و منگ کننده، به شکل ویدئویی(همراه با تصویر گذاری و اضافه کردن موزیک که تاثیر چندانی در کم کردن خسته کنندگی آن «چل تکه دوزی»های تکراری مسعود رجوی از …

سرود تروریستی”سر کوچه کمینه” سازمان مجاهدین خلق
(سروده شده بعد از انقلاب، بیاد بود ترور افسران امریکایی)

نکته یی برای یاد آوری –2
لینک به منبع

ایرج شكری

در مطلبی که با عنوان «سالگرد درگذشت مرضیه…» نوشته بودم، ضمن اشاره به وجود ویدئویی از مراسم بزرگداشت مرضیه در سایت مجاهدین، این را هم یاد آور شده بودم که پیام مسعود رجوی در مورد کشتار اشرف را که خیلی با تاخیر گذاشته بودند؛ خیلی زود برداشتند. حالا امروز 21 اکتبر برابر با 29 مهر دیدم که دوباره پیام مسعود رجوی (با تیتر «اسطوره اشرف» که همان پیام در مورد کشتار اشرف است)، در سایت مجاهدین در جای سابقش قرار گرفته که در آن جا مطلبی در مورد «رئیس جمهور شدن» مریم گذاشته بودند. در عوض بالای صفحه اصلی به شکل نواری به «30 مهر» و تصویر مهرتابان آزادی اختصاص دارد و با کلیک کردن روی آن صفحه یی باز می شود که پرحرفی ها و ادعاهای بی ربطی در این زمنیه که فقط برای خودشان و مریدان ممکن است خواندنی باشد، درج شده است.

به هرحال اینها با این تاکتیک احمقانه(برداشتن و دوباره گذاشتن پیام) شاید قصدی جز این نداشته اند که نویسنده این سطور را دروغگو جلوه دهند. ممکن است است از گیجی و بلاتکلیفی خودشان هم باشد، و نمی دانند تکلیفشان با پیامی که باید جای مهمی در زمان انتشارش به آن می دادند و نداده بودند و نگارنده این مساله را زیر ذره بین گذاشت، چکار بکنند. به هر حال، همه دیده اند و می بینید که «پیام رهبر مقاومت» که در پایین صفحه اول سایت همبستگی ملی در قسمت چپ زیر ویدئویی از صحبتهای ابراهیم مازندرانی و ویدئوی مربوط به اعتصاب غذا در لیبرتی قرار داشت، همراه آن دو ویدئو از صفحه سایت همبستگی محو شده است.

البته همچنان که در یکی دو مطلب یاد آور شده ام خیلی از فرمایشات صوتی و یا پیامهای مکتوب «رهبر مقاومت»، به کلی محو و از آرشیوهای رسانه یی مجاهدین پاکسازی شده است و هیچ جا یافت نمی شود. حکمت فرستادن پیامها و سخنرانی های کسل کننده و منگ کننده، به شکل ویدئویی(همراه با تصویر گذاری و اضافه کردن موزیک که تاثیر چندانی در کم کردن خسته کنندگی آن «چل تکه دوزی»های تکراری مسعود رجوی از رویداهای گذشته یا از روزنامه ها و اظهارات این سناتور و آن نماینده گنگره و آن شخصیت دربدر عراقی و…نمی کند) در آن است که خودشان هم می دانند که کسی جز عناصر و هوداران تشکیلاتی خودشان، حال و حوصله نشستن پای منبرهای ایشان را ندارد و کمتر کسی از روزنامه نگاران یا عناصر فعال سیاسی ممکن است حوصله وقت گذاشتن برای شنیدن حرفهای کسی را داشته باشد که سالهاست در دنیای خودش سیر می کند و فرمایشات و روش تحلیل و ارزیابیهای ایشان، بارها غلط بودن و غیرواقعگریانه بودن خود را نشان داده است.

«خلق قهرمان» هم اگر وقتی برایش از دویدن دنبال مشکلات مانده باشد، به احتمال قوی صرف دیدن سریالهای تلویزیونی فرستنده های ماهواره یی که به فارسی دوبله شده است، از جمله سریالهای ترکیه مثل «حریم سلطان» و «عمر گل لاله» می کند تا دمی خود را خارج از فضای اختناق و حجاب و سرکوب و ارشاد اسلامی که روی سرش آوار شده است، حس کند. به هر حال به عنوان یک «اهل رسانه» و اهل استفاده از رسانه، به دست اندرکاران تبلیغاتی مجاهدین توصیه می کنم خوب است که خود را از آن خودخواهی و خودبزرگ بینی تلمبه و تنقیه شده توسط آموزشهای رهبری، خلاص کنند و کمی به آثار و عواقب کار خودشان فکر کنند و توجه داشته باشند که «پیام رهبر مقاومت» را مثل آب اماله آوردن و بردن، هم به پیایم، هم به فرستنده پیام و هم به سایتی که دچار بیماری شده لطمه می زند.

http://iradj-shokri.blogspot.fr/

نکته یی برای یاد آوری  – 1
لینک به منبع

ایرج شكری

امروز 15 اکتبر برابر با 23 مهر متوجه انتشار کلیپ پیام 27 شهریور مسعود رجوی در صفحه اصلی سایت رسمی مجاهدین شدم که در بالای صفحه در سمت چپ قرار دارد. ده روز پیش که من مقاله «واقعیت گریزی و خود محور بینی رهبری، زمینه ساز کشتار مجاهدین در اشرف» را نوشتم، در محلی که اکنون پیام مسعود رجوی قرار گرفته، جملاتی از یکی از فرمایشات بانو مریم رجوی قرار داشت و این پیام نه در سایت مجاهدین و نه در سایت همبستگی ملی نبود و من در مقاله یاد شده به این موضوع اشاره کرده بودم.

همین پیام اکنون در سایت همبستگی ملی هم در پایین صفحه در سمت چپ در زیر دو ویدئو دیگر قرار دارد. من تقریبا هر روز به این دو سایت سر می زنم. حوصله نداشتم که نگاه کنم و ببینم آیا در آن دستکاری کرده و تغییراتی داده اند یا همان که قبلا منتشر شده بود، بدون تغییر اکنون بنا بر حکمتی که بر نگارنده روشن نیست، حالا در هر دو سایت مجاهدین منتشر شده است. به هرحال دستگاه رهبری مجاهدین حساب کتابهای خودش را دارد و هیچ وظیفه یی هم برای پاسخگویی به افکار عمومی برای خودش نمی شناسد، مثل عدم اطلاع رسانی در مورد دفن اجساد قربانیان فاجعه 19 فرودین 90 در روز انجام مراسم تدفین یا با تاخیر قابل قبول(یکی دو روزه) و به تاخیر انداختن اطلاع رسانی در این مورد به مدت حدود سه ماه. این نکته را برای آن لازم بیاد آوری دیدم که بگویم اشاره من به عدم انتشار پیام 17 شهریور مسعود رجوی در سایت رسمی مجاهدین و همبستگی ملی در مقاله «واقعیت گریزی…»، اشتباه نبود.

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۲ – ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳

http://iradj-shokri.blogspot.fr

همچنین:

سالگرد در گذشت مرضیه، و آنچه باید گفته می شد و نشد

2013/10/21 by

ایرج شکری، وبلاگ درفش، بیست و یکم اکتبر ۲۰۱۳: … به محض بیان این مساله، یک کسی که عنوان «نماینده …» در شورا را یدک می کشد و «سپید دندان» مو سفید درگاه مسعود و مریم است و حدود یکماه پیش مطلبی در حمله به دو عضو مستعفی شورا نوشته بو در آن پاچه دوسه […]

اطلاعیه شورای رجوی: علی منصوری عضو مجاهدین خلق (فرقه رجوی) است

2013/10/16 by

محمد ب، وبلاگ باند رجوی، شانزدهم اکتبر ۲۰۱۳: …  در اطـلاعه مجاهدین آمده است، این فرد در یک جشن در اورسوراز بدون دعوت شرکت کرده بود و قصد داشت  به بهانه دادن نامه به مریم رجوی به او نزدیک شود که توسط مسئولین حفاظت مانع از آن شد. اینکه این فرد کیست و چه هدفی […]

مجاهدین خلق (فرقه رجوی) طی اطلاعیه ای رابطه تشکیلاتی با علی منصوری، دستگیر شده در اسرائیل، را تایید کردند

2013/10/15 by

مجاهدین مونیتور، پانزدهم اکتبر ۲۰۱۳: … چندی پیش موساد اعلام کرد که یک ایرانی ساکن بلژیک را به اتهام جاسوسی در داخل اسراییل دستگیر کرده و نامش را هم علی منصوری اعلام کردند. امروز دستگاه تبلیغاتی رجوی اطلاعیه ای داده که هراس و سراسیمگی از آن بخوبی پیداست. موضوع از آنجا آشکار می شود که […]