نگاهی به اختتام پرونده ۱۷ ژوئن مریم رجوی در فرانسه (مریم رجوی در دادگاه: هیچ مسئولتی در مجاهدین نداشتم)

نگاهی به اختتام پرونده ۱۷ ژوئن مریم رجوی در فرانسه (مریم رجوی در دادگاه: هیچ مسئولتی در مجاهدین نداشتم)

مریم رجوی هفدهم ژوتنمحمد علوی، آریا ایران، هجدهم سپتامبر ۲۰۱۴: …  سال گذشته نیز آخرین گام ها در باره این پرونده برداشته شد. مریم رجوی و محمد سید المحدثین به دادگاه فراخوانده شدند و شهادت دادند که در موارد مطرح شده از طرف قاضی ضد تروریستی، هیچ گونه مسئولیتی در سازمان مجاهدین نداشته اند.مریم رجوی شهادت دروغ داد و خود را تبرئه نمود. اکنون پس از ۱۱ سال، دادگاهی در فرانسه روز سه شنبه …

مریم رجوی هفدهم ژوتنوزارت خارجه فرانسه، ژوئن ۲۰۱۴: مجاهدین خلق بواسطه استفاده از خشونت شناخته می شود. این گروه هیچ گونه حضور قانونی در فرانسه ندارند.

لینک به منبع

نگاهی به اختتام پرونده ۱۷ ژوئن مریم رجوی در فرانسه

پرونده ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ سازمان مجاهدین و رهبران فرقه رجوی در اورسوراواز، پس از ۱۱ سال برای همیشه در فرانسه بسته شد.

یازده سال پیش در روز ۱۷ ژوئن ٢٠٠٣، پلیس مسلح فرانسه به دفاتر و پایگاه های مجاهدین در اطراف پاریس حمله ور شده، مریم رجوی و یکصد و شصت و چهار تن از اعضای سازمان را بازداشت کردند.

به گفته منابع پلیس، در عملیات مورد نظر، که با حکم قاضی بروگر مسئول رسیدگی به پرونده های مربوط به تروریسم صورت گرفت، مقادیری فایل های کامپیوتری، وسایل مخابراتی پیشرفته و بیش از یک میلیون دلار از مراکز متعلق به مجاهدین در نزدیکی پاریس ضبط شد.

پلیس فرانسه علت دست زدن به عملیات علیه مجاهدین خلق در فرانسه را برنامه ریزی عملیات تروریستی توسط اعضا و رهبران سازمان مجاهدین خلق عنوان نمود.

بیش از ٢٠ تن از اعضای سازمان مجاهدین در واکنش به این موضوع اقدام به خودسوزی نموده که تعدادی از آنان کشته شدند.

زمان گذشت، اولین تجدید نظر موثر در باره این پرونده سال ۲۰۰۶ اتفاق افتاد. دادگاه پاریس طی حکمی رفت و آمد مریم رجوی و ۱۷ تن دیگر را در فرانسه آزاد نمود.

از آن پس هر سال از بار این پرونده کاسته شد. در دادگاهی دیگر اعضایی که خوسوزی نموده یا مشارکت در خوسوزی داشتند، تبرئه گردیدند.

همه این ها در حالی اتفاق افتاد که سازمان مجاهدین و شورا در لیست تروریستی آمریکا و اروپا قرار داشتند. آنها در ۲۶ ژانویه ۲۰۰۹ از لیست سیاه اتحادیه اروپا و سپس در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲ از لیست تروریستی آمریکا خارج شدند.

سال گذشته نیز آخرین گام ها در باره این پرونده برداشته شد. مریم رجوی و محمد سید المحدثین به دادگاه فراخوانده شدند و شهادت دادند که در موارد مطرح شده از طرف قاضی ضد تروریستی، هیچ گونه مسئولیتی در سازمان مجاهدین نداشته اند.مریم رجوی شهادت دروغ داد و خود را تبرئه نمود.

اکنون پس از ۱۱ سال، دادگاهی در فرانسه روز سه شنبه ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۴ برابر با ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ ، باقیمانده این پرونده را مختومه اعلام نموده و از مجاهدین رفع اتهام شده است!

به همین مناسبت مریم رجوی که از سال ۲۰۰۳ رهبری فرقه رجوی در اورسوراواز را به عهده دارد، ضمن خط و نشان کشیدن به قانون،بخشی از فرانسوی ها و اعضای جداشده که تعدادی از آنان شاهدان پرونده بودند گفته است؛ «به این ترتیب به رغم پمپاژ شهادتهای دروغ و اطلاعات ساختگی از سوی رژیم آخوندی و مزدورانش، بطلان کلیه اتهامها علیه مقاومت ایران مهر تأیید خورد… برای جبران فضاحت فقدان مدارک، وزارت اطلاعات در هماهنگی با یک سرویس فرانسوی هفت مأمور شناخته شده خود را به عنوان شاهد به صحنه فرستاد. آنها دهها جلسه به طور هدایت شده مورد بازپرسی قرار گرفتند تا مقاومت را به سکت، تروریسم، سرکوب کردها و شیعیان در عراق، قتلهای مشکوک، پولشویی، اختلاس، تقلب و شکنجه و قتل اعضای خود متهم کنند. …امروز پرونده یی بسته می شود، ولی پرونده دیگری باز خواهد شد. قرار گرفتن مجرمان واقعی در مقابل عدالت، کسانی که این معامله کثیف را انجام دادند، دستور دستگیریها را صادر کردند، قضاییه فرانسه را بازیچه مطامع سیاسی و اقتصادی خود قرار دادند و باعث از دست رفتن جانها شدند.»

در چند سال گذشته سیستم قضایی و وزارت امورخارجه فرانسه، بازی جدیدی را با ایران آغاز نموده اند که تاثیر گذاری آمریکا و اتحادیه اروپا در آن مشهود است. این بازی که شامل شل و سفت کردن افسار مجاهدین می باشد، از سال ۲۰۰۹ شروع شده است. انگلستان و اتحادیه اروپا ضمن معذرت خواهی از ایران و اینکه کاری در قبال حکم «دادگاه اروپایی» نمی توانند انجام دهند، مجاهدین را از لیست سیاه خارج می کنند. چند سال بعد وزارت امورخارجه فرانسه اطلاعیه شدید اللحنی نسبت به ماهیت تروریستی مجاهدین می دهد و از طرف دیگر سیستم قضایی بصورت آهسته و خیلی نرم میدان عمل آنان را باز می نماید. همزمانی این شل و سفت کردن ها با مذاکرات هسته ای و اوضاع سوریه و عراق می باشد.

در آستانه مذاکرات هسته ای دور قبل و همزمان با گردهم آیی مجاهدین در ویلپنت، رومن نادال، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه، سازمان مجاهدین خلق را – که مقرشان در فرانسه است – برای «القای افکار خشونت آمیز و غیردموکراتیک با ماهیت فرقه گرایانه»، و «کارزار فشرده برای تأثیرگذاری و تحریف اطلاعات» محکوم کرد. در این رابطه رادیو دولتی آمریکا در وب سایت خود نوشت؛ «دولت فرانسه معمولاً چنین لحن تندی به کار نمی برد.»

برخلاف دروغبافی های جدید مریم رجوی و شورا، این مسئله ربطی به «حقانیت مجاهدین» ندارد. اتفاقا «زد وبند و شیطان سازی» در پرونده یا ماهیت مجاهدین را باید در کنار مذاکرات هسته ای و رابطه ایران با آمریکا جستجو نمود.

عوامل دیگری نیز دخالت مستقیم دارند. شرکت فعال مجاهدین در حمایت از تروریست های سوری و بطور خاص داعشی ها در عراق، رابطه عمیق اطلاعاتی با کشورهای عربی مخالف ایران، رابطه اطلاعاتی با جنگ طلبان آمریکایی و اسرائیل ،چکش جنگ و گروهی آماده سازماندهی وتسلیح مجدد و همینطور میلیون ها دلار هزینه سالانه مجاهدین در فرانسه واروپا از عواملی است که دخیل بوده، فریب داده و موجب تغییر در مواضع گذشته دولت مردان اروپایی و آمریکایی شده است. وجه غالب این تغییر استفاده ابزاری از سازمان مجاهدبن به عنوان اهرم فشار علیه ایران میباشد.

فرانسوی ها و آمریکایی ها چه در باره خروج مجاهدین از لیست تروریستی و چه راجع به پرونده ۱۷ ژوئن، اسناد بسیار مهم و قاطعی در اختیار داشتند. اما از هیچ یک استفاده ننمودند.اسناد آنان هزاران بار قاطع تر و دادگاه پسند تر از گواهی جداشدگان و شاهدان پرونده بود.

چیزی که برای همیشه در این پرونده گم شد و به عبارتی وکلای قدرتمند رجوی با هزینه های سرسام آور، مخدوش و کم رنگ نمودند، ماهیت تروریستی و لایتغیر فرقه رجوی بود. پرونده مریم و ۱۶۴ تن دیگر در فرانسه، پرونده «حق و باطل از نگاه مجاهدین»، نبود. یک پرونده سیاسی بود که در لابلای شکاف های تغییر جهت غرب در قبال ایران، مذاکرات هسته ای، جنگ در سوریه وعراق، چرخید و به شکل امروزی درآمد.

خوشحالی مریم رجوی از این بابت، مدیون شکاف های سیاست بین المللی ایران در قبال غرب می باشد. وگرنه در سازمان یا «حقانیت» آنان تغییری حاصل نشده است. معیار مردم و جامعه می باشد. از نگاه مردم ایران، مجاهدین و رهبرانشان همان تروریست هایی هستند که بوده اند!

۱۸ سپتامبر ۲۰۱۴

محمد علوی

.

فرانسه از هواداران سازمان مجاهدین خلق رفع اتهام کرد

بی بی سی، هجدهم سپتامبر ۲۰۱۴
لینک به منبع

 دادستانی فرانسه از ۹ هوادار سازمان مجاهدین خلق درباره پولشویی و فساد مالی رفع اتهام کرده است. این افراد بیش از ۱۰ سال پیش و به اتهام انجام کارهایی مرتبط با فعالیت‌های تروریستی بازداشت شدند.

در جریان تحقیقات سال ۲۰۰۳، ده‌ها نفر از اعضا یا هواداران سازمان مجاهدین خلق و ‘شورای ملی مقاومت’ به ظن دست داشتن در پولشویی یا فعالیت‌های “تروریستی” بازداشت شده و یا مورد بازجویی قرار گرفتند.

۲۴ نفر، از جمله مریم رجوی، از رهبران این سازمان، رسما مورد اتهام قرار گرفته بودند.

بازداشت‌ها و تحقیقات با واکنش شدید سازمان مجاهدین خلق و هوادارانش روبرو شد. از جمله چندین نفر از هواداران این سازمان دست به خودسوزی زدند که به کشته شدن تعدادی از آنها انجامید.

با رفع برخی محدودیت‌ها علیه سازمان مجاهدین خلق در سال ۲۰۰۶، از شتاب تحقیقات در این زمینه کاسته شد و تنها بررسی اتهامات ۹ نفر باقی ماند، که امروز از این ۹ نفر نیز رفع اتهام شد.

یکی از وکلای سازمان مجاهدین خلق به خبرگزاری رویترز گفت که در سابقه حرفه‌ای خود، پرونده‌ای که اینقدر زمان برده باشد، سراغ نداشته است.

***

Rajavi Hideout Ashraf Dec 2013


http://youtu.be/SIfKfTXW_WQ?list=UU0l93Nsn8szy9D4G7mhvfEQ

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/?p=11601

برگزاری مراسم بر مزار ندا حسنی؛ کسی که به دستور رجوی ها خود را به شعله های آتش سپرد

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، تهران، بیست و پنجم ژوئن ۲۰۱۴: … یازده سال پیش در ۱۷ زوئن ۲۰۰۳ ندا ۲۵ ساله خود را به شعله های آتش سپرد تا مریم قجر عضددانلو معروف به مریم رجوی بیشتر از ۶ روز را در زندان پلیس فرانسه نگذراند. وی و صدیقه مجاوری به همراه ۱۹ تن …

آیا خودسوزی ندا حسنی بایستی به فراموشی سپرده شود؟

مریم رجوی قاتل ندا و فروغ حسنی

لینک به منبع

اقدام شرم آور فرقه رجوی

برگزاری مراسم بر مزار ندا حسنی؛ کسی که به دستور رجوی ها خود را به شعله های آتش سپرد

عوامل فرقه تروریستی مجاهدین خلق در اقدامی شرم آور به مناسبت یازدهمین سال خودسوزی ندا حسنی در ۱۸ ژوئن ۲۰۰۳ بر مزار این قربانی فرقه مراسم سالگرد برگزار کرد.

در این مراسم عنوان شد: یازده سال پیش وقتی که توطئه شروع شد علیه مقاومت ایران، توطئه یی بود که قصدش نابودی کامل مقاومت بود، شعله هایی مثل صدیقه و ندا، مجبور کرد دولت فرانسه، به این که خانم رجوی رو آزاد کنه.”

یازده سال پیش در ۱۷ زوئن ۲۰۰۳ ندا ۲۵ ساله خود را به شعله های آتش سپرد تا مریم قجر عضددانلو معروف به مریم رجوی بیشتر از ۶ روز را در زندان پلیس فرانسه نگذراند. وی و صدیقه مجاوری به همراه ۱۹ تن دیگر به دستور مسعود رجوی در اعتراض به دستگیری مریم رجوی دست به خود سوزی زدند.

مریم رجوی در اواخر ژوئن ۲۰۰۳ توسط پلیس فرانسه به اتهام پولشویی، تدارک حملات تروریستی علیه سفارت های ایران و ترور جداشده گان از فرقه بازداشت شده بود.

همین موضوع کافی بود تا رهبران فرقه مجاهدین خلق بی درنگ جهت تحت فشار قرار دادن دولتمردان فرانسوی و دستگاه قضایی این کشور دستور دهند جوانانی چون ندا حسنی به خاطر اینکه مریم رجوی چند روز بیشتر در زندان نماند جانشان را بر کف نهاده و به شکل هولناکی در ملاء عام خودسوزی کنند.

دردناکترین بخش ماجرا این بود که عوامل فرقه بر اساس برنامه از پیش تعیین شده خبرنگاران را مطلع کرده و به محل خودسوزی آورده بودند. در همین حال خود نیز اقدام به ضبط و تصویربرداری از خودسوزی ها کرده و آن را در اختیار رسانه ها قرار دادند تا شاهکارشان را رسانه ای کرده باشند.

ندا حسنی و صدیقه مجاوری که در ژوئن ۲۰۰۳ خودسوزی کردند تا مریم رجوی که به شکل قانونی و در یک کشور دموکراتیک توسط پلیس این کشور و بر اساس اتهامات روشن دستگیر شده بود فورا از زندان آزاد شود. این در حالی است که وی بلاخره با سپردن وثیقه امکان آزاد شدن موقت از زندان تا رسیدگی کامل به اتهامات وارده را می یافت. اما جان اعضاء فرقه از دید رهبران باید فدای آنها می شد.

هدف اصلی رهبران فرقه آزادی بی قید و شرط مریم رجوی بود. آنها در واقع با این خودسوزی ها می خواستند در وهله اول امکان دادگاهی شدن مریم رحوی را منتفی کرده و در صورت عدم موفقیت و در مرحله بعد روند محاکمه را را تحت تاثیر خواسته خود قرار داده باشند.

در هر صورت مسعود و مریم رجوی برای رسیدن به خواسته شان از قربانی کردن ۱۹ نفر از اعضای فرقه مجاهدین خلق از جمله ندا حسنی دریغ نکردند.

آنچه بیش از هر چیز رقت انگیز و شرم آور است این است که حال بعد از گذشت یک دهه از این فاجعه غیر انسانی (خودسوزی ها) فرقه مجاهدین خلق به شادی از ۳ ژوئیه یاد می کند و در اقدامی جنون آمیز آن را پیروزی برای خود می نامند شرم آورتر اینکه مراسم سالگرد خوسوسزی وی را نیز برگزار می کند.

خودسوزی ندا حسنی و صدیقه مجاوری و ۱۹ تن دیگر از اعضاء این فرقه در اعتراض به دستگیری میرم رجوی و بر اساس دستور مستقیم مسعود رجوی فاجعه و جنایت هولناکی است که نه تنها جای مباهات ندارد که مایه شرمساری مریم رجوی و دیگر عوامل فرقه مجاهدین خلق است. شرنوشت ندا حسنی، صدیقه مجاوری و ۱۹ تن دیگر ضرورت توجه به وضعیت اسفناک دیگر اعضای این فرقه را ایجاب می کند. هم اکنون نیز بیش از سه هزار نفر از اعضای این فرقه در کمپ لیبرتی در عراق در بدترین شرایط ممکن از نظر حقوق بشری قرار دارند. هر بار عده ای از این افراد فرار کرده و خود را تسلیم نیروهای عراقی می کنند. لازم است نهادهای حقوق بشری به صورت سازمان یافته تلاش جدی برای آزادی این افراد از ساختار فرقه ای مجاهدین خلق بکار گیرند. هنوز هستند کسانی چون ندا حسنی و صدیقه مجاوری که قربانی خواسته های تروریستی و فرقه ای مسعود و مریم رجوی می شوند.

مجاهدین خلق (فرقه رجوی) در گزارش سالانهی تروریسم ۲۰۰۷ امریکا

مریم رجوی قاتل ندا حسنی و دیگر قربانیان ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳

همچنین:

جریان مسئله داری در فرقه رجوی – قسمت چهارم (مرگ عضو ربطی به مریم ندارد ولی خواب عضو را باید گزارش کرد؟)

ابراهیم خدابنده 2014ابراهیم خدابنده، هفتدهم سپتامبر ۲۰۱۴: …  همین هوادار که با تعدادی از زنان سازمان در پاریس در ارتباط کاری می باشد ایمیل دیگری فرستاده و از قول یکی از آنان نوشته است: “این روزها بند ج در رابطه با زنان در اردوگاه لیبرتی تشدید شده و زنان را موظف کرده اند تا: ساعت ها وقت خو

دست آورد فرقه رجوی (مجاهدین خلق) یک سال پس از خروج از لیست سیاه آمریکا !!

انجمن نجات مرکز مازندران، سوم اکتبر ۲۰۱۳: … نگاهی به موقعیت فرقه به خوبی نشان می دهد که در یک سال گذشته شرایط ۱۸۰ درجه برعکس ادعای رجوی ها بوده و خروج از لیست نه تنها کمکی به آنها نکرد بلکه موقعیت امروز آنها بیانگر این است که اثرات این شیرینی مسموم هر روز خودش را …

گزارش سازمان ملل: ادامه نگرانی از نقض حقوق بشر توسط رهبری مجاهدین خلق (فرقه رجوی)

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، به نقل از اطلاعیه سازمان ملل، بغداد، بیست و سوم ژانویه ۲۰۱۴: …در گزارش یونامی آمده است که “رهبران این سازمان به شدت تلاش می کنند تا مانع از انجام گفتگوهای خصوصی با ساکنان کمپ شوند. سازمان مجاهدین خلق که دارای ساختاری دیکتاتوری و سلسله مراتبی است محدودیت های سختی را بر حقوق ساکنان کمپ لیبرتی اعمال می کند . این محدودیت ها عبارتند از محدودیت در آزادی تحرک …