همایش سراسری انجمن نجات – گزارش روزهای اول و دوم

همایش سراسری انجمن نجات – گزارش روزهای اول و دوم

همایش سراسری انجمن نجات - گزارشانجمن نجات، هشتم اوت 2021:… خانم رقیه فرازیان فرد کهن (از تهران) مادر فریدون ندایی (اسیر در فرقه رجوی) سخنانی از عمق جان برآمده خطاب به فرزندش بیان نمود که فضایی فوق العاده احساسی ایجاد گردید. بعد نوبت به استان زنجان رسید و آقای صمد اسکندری به عنوان نماینده 42 شاکی، از مراجع قضایی بین المللی لاهه درخواست نمود تا به ندا و فریاد در گلو مانده مادران، خواهران، پدران، برادران و فرزندان چشم انتظار که در فرقه رجوی محصور و اسیر شده اند گوش فرا دهند و با عدالت نسبت به خواسته به حق تمامی اسیران، جدا شدگان و شکات این پرونده رسیدگی و رأی نهایی خود را صادر کنند. همایش سراسری انجمن نجات 

Families Of MEK Members In AlbaniaFamilies Of Mujahedin-e Khalq (MEK or Rajavi Cult) Members In Albania Cry For Help

1- سخنان ابراهیم خدابنده مدیر عامل انجمن نجات در همایش سراسری انجمن نجات

انجمن نجتت شنبه 16 مرداد 1400

مهندس ابراهیم خدابنده در همایش سراسری انجمن نجات در خصوص روند قضایی طی شده در داخل و خارج از کشور توضیحاتی به شرح زیر ارائه نمود:

بسم الله الرحمن الرحیم. عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت خانواده های محترم و دوستان عزیز، خواهران و برادران.
امروز میخواهم چند کلمه ای راجع به شکایت تعدادی از اعضاء سابق سازمان مجاهدین خلق علیه سران این سازمان و روند بین المللی که در حال طی شدن هست صحبت کنم.

برخی ابهامات وجود دارد که خواستم به اختصار به آنها پاسخ بدهم. سؤالاتی شد و نوشته ها و ایمیل هایی دریافت کردم که البته توضیحات مفصل تر را دوستانم که در این زمینه تخصص دارند و اشراف بیشتری دارند خواهند گفت.

Ebrahim Khodabandeh, CEO of Nejat Society

قبل از اینکه وارد اصل صحبت بشوم، ترجمه یک متنی را از مفاد دادگاه کیفری بین المللی در لاهه برایتان می خوانم. می دانید که یک دادگاه کیفری بین المللی International Criminal Court در لاهه هست. در این متن گفته شده است که “دادگاه کیفری بین المللی ICC درخصوص افرادی که به جرایم مورد نگرانی جامعه بین الملل متهم شده اند تحقیق کرده و در صورت تأیید آنان را محاکمه می کند.” بعضی ها پرسیده اند که آیا این دادگاه صرفاً مختص شکایت دولتهاست که به این شکل نیست و افراد هم می توانند شکایت کنند. البته روالی دارد که عرض می کنم.

این متن ادامه می دهد که “این دادگاه بعنوان آخرین مرحله، سعی در تکمیل دادگاههای ملی و نه جایگزینی آنها را دارد”. یعنی باید یک روند دادگاه ملی طی شده باشد و بعد روند تکمیلی در این دادگاه کیفری بین المللی ادامه پیدا کند که این اتفاق افتاده است. در ایران 42 نفر به مدت حدود سه سال یک پروسه قضایی را طی کرده اند تا نهایتاً دادگاهی در اواخر سال گذشته تشکیل شد و شاهدان و شاکیان و مطلعین صحبت کردند و سخنانشان استماع شد و حکم قطعی هم در اوایل امسال صادر گردید.

بعد می گوید که “دادگاه کیفری بین المللی تحت نظارت یک معاهده بین المللی بنام اساسنامه رم اولین دادگاه کیفری بین المللی دائمی در جهان است”. البته این دادگاه بین المللی لاهه که به دیوان بین المللی لاهه معروف است از سه بخش تشکیل شده است که یکی از آنها همین دادگاه کیفری هست و البته بخش اصلی، دادگاه بین المللی عدالت هست که در این متن اشاره می کند که “دادگاه بین المللی عدالت International Court of Justice (که مقر آنهم در لاهه در همان محل هست) ارگان اصلی قضایی ملل متحد می باشد و تمامی امور حقوقی بین الملل از این طریق دنبال می شود”.

آنچه اتفاق افتاد این بود که تمام مدارک مربوط به حکم دادگاه بین الملل و حقوقی تهران شامل شکایتنامه، حکم اصلی و مستندات و شواهد تماماً ترجمه رسمی شد. بعد کپی برابر اصل شد و همه اینها به خارج فرستاده شد و سه نفر از دوستان در خارج از کشور آقایان علی اکبر راستگو، غفور فتاحیان و عیسی آزاده قبول زحمت کردند و این مدارک را بردند و تحویل دادند. البته میشد به طرق دیگر هم تحویل داد. ولی دوستان خارج از کشور تلاش داشتند که این کار را همراه با یک آکسیون انجام بدهند اما بدلیل محدودیتهای کرونایی عملی نبود و اجازه چنین کاری را نداشتند و فقط به سه نفر اجازه حضور دادند.

در آنجا آقای راستگو این مدارک را به نام خودش ثبت کرد و تحویل دبیرخانه ICJ به اسم آقای کریم اسد احمد خان که دادستان کل دادگاه کیفری بین المللی هست داد. اگر دادگاه بین المللی تشکیل بشود آنوقت قضات را از کشورهای دیگر مشخص می کنند.

تمامی صفحات سه بسته ای که در آنجا تحویل داده شد بررسی اولیه و مهر گردید و به اسم آقای کریم خان ثبت شد و شماره ثبت گرفت و قرار شد که موضوع پیگیری شود. یعنی مرحله اول کار انجام شده است. بعضی ها می پرسند که آیا ما هم مثل این سه نفر می توانیم برویم و شکایت بکنیم که باید توضیح بدهم که این سه نفر شکایتی مطرح نکردند. کسی مستقیماً نمی تواند برود و شکایت بکند. این سه نفر در واقع مدارک مربوط به روال دادگاه ملی را که صورت گرفته بود برای تکمیل مرحله بعدی تحویل دادند تا بعد از بررسی در آنجا و اعلام نتیجه نهایی به دولتهای آلبانی و فرانسه ابلاغ شود.

حالا موضوع شکایت چه بوده است؟ موضوع شکایت به موضوعاتی بر می گردد که مربوط به کار دادگاه کیفری بین المللی می شود. کار دادگاه کیفری از جمله مربوط به جنایات علیه بشریت میشود که باید مورد نگرانی جامعه بین الملل باشد. در متن می گوید که “جرائم مورد نگرانی جامعه بین الملل”. به همین دلیل هم طوماری در این سایت معتبر بین المللی راه اندازی و آخرین لیست امضاءهای این طومار که بیش از 4000 امضا در آن زمان بود و الان افزایش پیدا کرده است تحویل داده شد. یعنی این هم سندی است دال بر اینکه این جرائم مورد نگرانی جامعه بین الملل هست. این لیست امضاءها در 182 صفحه همراه با سایر مدارک ارائه گردید. در این لیست از تمام کشورهای دنیا امضاءهایی با اسامی مختلف وجود دارد و همینطور الان هم افراد زیادی چه در داخل کشور چه در خارج از کشور با پیامهای صوتی، تصویری و نوشتاری و همینطور در طوماری که در سایت انجمن نجات طراحی شده مدام از این طرح شکایت حمایت می کنند.

سازمان مجاهدین خلق به کرات در مقابل این کار واکنش نشان داده و حتی مثلاً اخیراً گفته است که گویا 8000 نفر در سایت نجات از این سازمان شکایت کرده اند که چنین چیزی نیست. این ها سفسطه و مغلطه معمول این فرقه است. شکایت به این صورت مطرح نمی شود، بلکه این امضاء ها مربوط به کسانی است که بعنوان بخشی از جامعه بین الملل نسبت به جرائم انجام شده ابراز نگرانی می کنند.

دادگاه سران مجاهدین خلق ، طومار حمایت از شاکیاندادگاه سران مجاهدین خلق ، طومار حمایت از شاکیان

جرائم مربوطه چه مواردی هستند؟ اول برده داری نوین که یک جرم شناخته شده و مورد نگرانی ملل متحد و جامعه بین الملل است. بعد مغزشویی است که جرم است. فشارهای جسمی و روانی و شکنجه های روحی تحت عنوان نشست های عملیات جاری، بعد حبس انفرادی، شکنجه های جسمی، اعدام های ساختگی که عمدتاً در دهه 70 در قرارگاه اشرف در عراق تحت رژیم بعث صورت گرفت و روی حدود 700 نفر به بهانه اینکه شک داشتند که ممکن است از عوامل رژیم ایران باشند اعمال شد. این افراد شکنجه شدند و بعضی ها حتی در زیر این شکنجه ها کشته شدند که مثلاً نفوذی ها را پیدا کنند. حتی در سال 73 یک سری از افراد جدیدالورود کاملاً مفقودالاثر و سربه نیست شدند. این موارد همه مصداق جنایت علیه بشریت هست که بهرحال روال کار تا اینجا پیش رفته و ادامه خواهد یافت. حالا چه میزان در دادگاه لاهه طول بکشد و به چه نتیجه ای برسد بهرحال داریم پیگیری می کنیم.

اما هر نتیجه ای که این دادگاه داشته باشد یعنی به هر کجا که برسد، آنچه که مسلم است این است که الان در اذهان و افکار عمومی جا افتاده است که سازمانی که ادعای دفاع از حقوق بشر دارد، سازمانی که ادعای دموکراسی دارد و وعده آزادی و حقوق زنان و غیره می دهد و موادی که مدام مریم رجوی ارائه می کند، این همان سازمانی است که اعضاء خودش را شکنجه کرده و علیه شان جنایت انجام داده است. نه افراد دشمن، بلکه کسانیکه کاملاً در اختیار این سازمان بودند و برای این سازمان جانفشانی می کردند.
مثلاً نمونه هایی فرض کنیم مثل یاسر اکبری نسب که تحت فشارهای روحی در قرارگاه اشرف مجبور به خودسوزی شد. یا افرادی مثل سهیل ختار که کشته شدند. افرادی که سازمان سر به نیست کرد و بعد بعنوان کشته شدگان در بمباران های آمریکایی ها و انگلیسی ها اعلام کرد که تمام مدارک و شواهدش موجود است، و صدها از این موارد که سازمانی که این سابقه جنایت علیه اعضاء خودش را دارد بهتر است که دیگر صحبت از دفاع از حقوق زنان و حقوق بشر و حقوق ملتها نکند. تا همینجا بهرحال مقصود برآورده شده است. البته موضوع را دوستان من به جد در داخل کشور و خارج از کشور پیگیری می کنند.

طبق اساسنامه دیوان کیفری بین المللی لاهه، به جرائمی رسیدگی می شود که جنبه سیستماتیک و گسترده داشته باشد که جنایاتی که سازمان مجاهدین خلق خصوصاً در قبال اعضاء خودش انجام داده تنها در یک مورد (سال 1373) شامل حدود 700 نفر و گسترده بوده و مدام در طول زمان طبق برنامه مشخص انجام شده و سیستماتیک بوده است. همچنین باید از طریق دادگاه ملی اول اقدام بشود و بصورت تکمیلی در دادگاه بین المللی رسیدگی شود که به این صورت انجام شده است.

واکنشی که مسعود رجوی در قبال این موضوع دارد اینست که تلاش می کند طبق معمول مغلطه و سفسطه کند و طبق معمول طلبکاری کند و بگوید که فلان کس و بهمان فرد هم باید در این دادگاه محاکمه بشوند. او می تواند زحمت بکشد و علیه هر کسی که ادعا و شکایت دارد در دادگاههای فرانسه، آلبانی یا هر جایی که هست اقامه دعوی بکند. یعنی همان کاری که اعضاء سابق فرقه اش انجام داده اند را علیه هرکسی که می خواهد انجام بدهد و بعد از گرفتن حکم قطعی مسئله را به دادگاه بین المللی ارجاع بدهد.
در حال حاضر پروسه شکایت 42 نفر اعضای سابق علیه سران مجاهدین خلق در دادگاه بین المللی لاهه مورد بررسی اولیه قرار گرفته و روال کار در حال طی شدن است.

2-  گزارش اولین روز همایش سراسری انجمن نجات

انجمن نجات شنبه 16 مرداد 1400

اولین روز همایش سراسری انجمن نجات، شنبه شانزده مرداد 1400 رأس ساعت ده صبح با حضور اعضای جدا شده و خانواده های اعضای دربند به صورت آنلاین برگزار شد. در ابتدا مهندس ابراهیم خدابنده مدیرعامل انجمن نجات در خصوص روند شکایت 42 نفر از اعضای جداشده و ارجاع حکم صادره به دبیرخانه دادگاه لاهه همراه با ارائه بیش از 4000 امضای طومار مندرج در یک سایت بین المللی معبتر جهت حمایت از شکایت مذکور صحبت کرد.

همایش سراسری انجمن نجات

همایش سراسری انجمن نجات

سپس خانم رقیه فرازیان فرد کهن (از تهران) مادر فریدون ندایی (اسیر در فرقه رجوی) سخنانی از عمق جان برآمده خطاب به فرزندش بیان نمود که فضایی فوق العاده احساسی ایجاد گردید.

بعد نوبت به استان زنجان رسید و آقای صمد اسکندری به عنوان نماینده 42 شاکی، از مراجع قضایی بین المللی لاهه درخواست نمود تا به ندا و فریاد در گلو مانده مادران، خواهران، پدران، برادران و فرزندان چشم انتظار که در فرقه رجوی محصور و اسیر شده اند گوش فرا دهند و با عدالت نسبت به خواسته به حق تمامی اسیران، جدا شدگان و شکات این پرونده رسیدگی و رأی نهایی خود را صادر کنند.

آقای اسکندری از تعدادی از خانواده ها و اعضای جداشده دعوت کرد که خواسته های خود را بیان کنند و آنان به شرح شکایت از سران فرقه رجوی و ظلم و ستمی که بر آنان وارد شده پرداختند.

در پی آن خانم مهناز عکافیان (از اصفهان) مادر محمد علی ساسانی نیز با فرزند اسیر خود سخن گفت. سخنانی سراسر عشق و محبت که مادری چشم انتظار در فراق فرزند دلبندش با چشمانی اشکبار بیان نمود. در ضمن تصویری از پدر خانواده مشاهده شد که سال ها همچون کوه استوار ایستاده ولی در فراق پاره ی تن خود می گرید.

سپس نوبت به استان فارس رسید. آقای مؤمن زاده مسئول انجمن نجات فارس بعد از بیانات خود در خصوص طرح شکایت از سران فرقه رجوی، از تعدادی از خانواده ها و اعضای جداشده دعوت نمود تا به بیان درد و رنج خود سالیان خود که سران فرقه رجوی مسبب آن بوده اند بپردازند.

این همایش به مدت پنج روز در نظر گرفته شده که مشروح گزارشات اظهارات و بیانات خانواده ها و اعضای سابق به نظر خوانندگان خواهد رسید.

3- گزارش روز دوم همایش سراسری انجمن نجات

دومین روز همایش سراسری انجمن نجات، یکشنبه 17 مرداد 1400 رأس ساعت ده صبح با حضور اعضای جدا شده و خانواده های اعضای دربند به صورت آنلاین برگزار شد.

ابتدا نوبت استان لرستان بود. آقای خسروپور مسئول انجمن نجات استان لرستان در مورد افراد و خانواده های حاضر در همایش مختصری صحبت نموده و جریان شکایت 42 نفر از جداشدگان را مرور کرد.

خانم ها زیبا کاکاوند، شاه کرمی، آقایان خطیبی، فرجی، جعفرپور از استان لرستان خواهان ملاقات با عزیزان دربندشان شدند و حمایت خود را از شکایت اعضای سابق اعلام داشتند.

آقای کرمی از اعضای جداشده از فرقه رجوی، از خانواده های اعضای دربند خواست تا از دادخواهی اعضای سابق حمایت کنند تا با کمک همدیگر بتوانند احقاق حق نمایند و اسرا را نجات دهند. او گفت که سال 83 به ایران آمده، تشکیل خانواده داده و دارای فرزند می باشد. وی همچنین توصیه کرد تا خانواده ها خسته نشوند و به تلاش خود ادامه دهند. او همچنین از دوستان دربند خود خواست تا به هرطریقی شده از فرقه جدا شوند چون با ماندن در فرقه آینده ای ندارد.

آقای میرزایی عضو جداشده بازگشتی به ایران نیز از دست اندرکاران همایش تشکر کرد و از مجامع بین المللی خواست تا به خانواده های چشم انتظار کمک کنند تا فرزندان خود را ملاقات نمایند.

آقای میرزایی خطاب به اعضای دربند گفت “هشت ماه است به ایران بازگشته ام و متوجه شدم که تمام حرف های فرقه سراب بود. خانواده هایتان چشم انتظار شما هستند و دولت هم راه را برای بازگشت شما هموار کرده است.”

سپس مشاهده شد که مادر فروزنده کاکاوند با تصویر دختر اسیر خود عاشقانه سخن می گوید. سخنانی که از درد فراق و سوز درون حکایت می کند و علت این فراق نیاز به واکاوی صادقانه توسط مدعیان حقوق بشر دارد.

سپس خانم بهجت صدیقی همسر آقای رحیم کیوکان گفت که 40 سال است همسرش را ندیده است. او خطاب به همسرش گفت که “چهل سال است که از هم دور هستیم. دلم می خواهد که باز هم با هم باشیم. 4 تا بچه را گذاشتی و رفتی و الآن بچه ها بزرگ شده اند.”
خانم لیلا کیوکان دختر رحیم کیوکان می گویند: “سال 1360، زمانی که پدرم از ایران خارج شد من دو سال بیشتر نداشتم طبیعتاً من هیچ خاطره ای از پدرم ندارم. اما طبق گفته ها و شنیده ها از مادرم و اطرافیان چیزی که شنیده ام این است که پدرم کارمند هواپیمایی ایران ایر بود و هیچ سابقه سیاسی که منجر به خطر برایش باشد نداشت. سال 60 از طریق مرزهای شرقی ایران متأسفانه از ایران خارج شد.
ما هیچ وقت نتوانستیم با پدرم ارتباط برقرار کنیم. من هیچ وقت پدرم را ندیدم، صدایش را نشنیدم، هیچ خاطره ای از پدر حتی کلامی یا شنیداری هم ندارم. الآن حدود ده سالی هست که خیلی دارم تلاش می کنم. با سازمان های مختلف در تماس بودم که بتوانم یک خبری یا ردی یا نشانه ای از پدرم بگیرم. متأسفانه جایی که پدرم اسیر است و در فرقه ای که پدرم اسیر است تمام درها را به روی ما بسته اند. من فکر می کنم همینجور که درها را به روی ما بسته اند به روی پدرم هم بسته اند و ایشان هم اجازه ندارد که بخواهد با ما ارتباط بگیرد و حتی به ما بگوید که نمی خواهد ما را ببیند. در این حد هم به او اجازه نمی دهند. خیلی دارم تلاش می کنم، خدا را شکر که با انجمن نجات آشنا شدم، الآن تقریباً پنج سال است که من با انجمن نجات آشنایی دارم و به من خیلی کمک می کنند و از این بابت خیلی خوشحالم.

من هیچ وقت پدرم را صدا نکردم، هیچ وقت صدایش را نشنیدم، نمی دانم چی باید خطابش کنم پدر – آقا….. اما می گویم پدر دوست دارم صدایت را بشنوم، دوست دارم ببینمت، دوست دارم دست هایت را توی دستام بگیرم. حس می کنم به خاطر شغل سختی که داشتی دست های قوی و پرقدرتی داشته باشی، دوست دارم این دست ها را توی دستم بگیرم و واقعاً این را باور کنم که پدرم هست. من عقب نشینی نمی کنم به دنبالت هستم. تمام انرژی هایم را برایت می فرستم و می دانم در هر گوشه از دنیا که باشی این انرژی های مرا دریافت خواهی کرد. به امید روزی که بتوانم ببینمت، تمام آرزوم است. امروز یک اتفاق خوب دیگر که اینجا افتاد این است که من به همراه پسرم آمده ام. کوچکترین نوه شما، امیر حسان من هفت سالش است، این امیرحسان من است، آخرین نوه شما و پسر کوچک من. پسر بزرگم امیرحسین هفده سالش است. ما واقعاً چشم انتظاریم.

17 و 18 اسفندماه 1399 جمعی از جداشده ها شکایتی را علیه فرقه رجوی در دادگاه مطرح کردند که من هم دو روزش در دادگاه حضور داشتم. روز 18 اسفند فرصت به من رسید که من هم گوشه کوچکی از درد و رنج خودم، خانواده و مادرم را توی دادگاه به عنوان شاهد بیان کنم. خدا را شکر تمام تلاش های عزیزانی که طرح دعوی کرده بودند به ثمر نشست. الآن شکایت ما در دادگاه لاهه مورد قبول قرار گرفته و از این بابت خیلی خوشحالم. امیدوارم سران فرقه رجوی محکوم شوند و ما بتوانیم عزیرانمان را ببینیم.”

سپس بخشی از فیلم دادگاه و اظهارات خانم لیلا کیوکان نمایش داده شد.
سپس خانم زلیخا پرورش، خواهر آقای فریدون پرورش با برادر گرفتار خود سخن گفت. او همچنین از مجامع بین الملل خواست تا به وی اجازه ملاقات با برادرش را بدهند.

سپس نوبت به استان قزوین رسید. آقای اکبرزاده مسئول انجمن نجات قزوین و برادر عیسی اکبرزاده (اسیر در فرقه رجوی) راجع به درد و رنج خانواده های چشم انتظار و تلاش چهار ساله خانواده ها در پشت پادگان اشرف در عراق جهت ملاقات با فرزندانشان، توضیحاتی داد و از مجامع بین المللی سؤال کرد که “اگر این اعضای فرقه به میل خودشان در تشکیلات هستند چرا به این ها حداقل اجازه نمی دهند که با خانواده هایشان ارتباط برقرار کنند. چرا تمام مسیرهایی که اعضا می توانند با خانواده ارتباط برقرار کنند را بسته اند. ارتباط با خانواده چه خطری می تواند برای این تشکیلات داشته باشد و چرا همیشه ارتباط با خانواده مرز سرخ بوده است…”
سپس آقای روح اله کبیری عضو جداشده از فرقه رجوی به بیان ماهیت فرقه و روشنگری پرداخت.

در پی آن آقای بهروز اولادی برادر معصومه اولادی (اسیر در فرقه رجوی) در خصوص ربودن خواهرش توسط عوامل فرقه رجوی سخن گفت و حمایت خود را از شکایت اعضای سابق فرقه رجوی اعلام داشت.

این همایش به مدت پنج روز در نظر گرفته شده که مشروح گزارشات اظهارات و بیانات خانواده ها و اعضای سابق جداگانه به نظر خوانندگان خواهد رسید.

همایش سراسری انجمن نجات – گزارش 

همچنین:
لینک 

همایش سراسری انجمن نجات – محاکمه سران مجاهدین خلق

همایش سراسری انجمن نجات - محاکمه سران مجاهدین خلقانجمن نجات، پنجم اوت 2021:… به دنبال موج فزاینده درخواست خانواده های اعضای فرقه رجوی و اعضای سابق به اشکال مختلف برای محاکمه بین المللی سران این فرقه خصوصا مسعود و مریم رجوی به اتهام جنایت علیه بشریت، همایشی با حضور تعدادی از خانواده ها و اعضای سابق از استان ها و شهرهای مختلف کشور برگزار می شود. این همایش به صورت آنلاین در تاریخ شنبه 16 مرداد از ساعت 10 صبح به مدت 5 روز از “سیمای نجات“ جهت اطلاع عموم هم میهنان پخش می گردد. لطفا ساعت و لینک پخش آنرا به آگاهی دوستان و آشنایان برسانید و همچنین در فضای مجازی اطلاع رسانی نمایید. همایش سراسری انجمن نجات 

دادگاه بین‌المللی سران مجاهدین خلق مسعود مریم رجویدادگاه بین‌المللی سران مجاهدین خلق و واکنش مضحک رجوی متهم ردیف اول پرونده

1- همایش سراسری انجمن نجات 

پویش حمایت از محاکمه سران مجاهدین خلق

انجمن نجات ، سه‌شنبه 12 مرداد 1400

همایش سراسری انجمن نجات - محاکمه سران مجاهدین خلق

به دنبال اقدامات قضایی برخی از اعضای سابق علیه سران سازمان مجاهدین خلق، و گرفتن حکم قطعی از دادگاه بین الملل تهران، و ارجاع آن به دادگاه کیفری بین الملل در لاهه، و همچنین به دنبال موج فزاینده درخواست خانواده های اعضای فرقه رجوی و اعضای سابق به اشکال مختلف برای محاکمه بین المللی سران این فرقه خصوصا مسعود و مریم رجوی به اتهام جنایت علیه بشریت، همایشی با حضور تعدادی از خانواده ها و اعضای سابق از استان ها و شهرهای مختلف کشور برگزار می شود.

این همایش به صورت آنلاین در تاریخ شنبه 16 مرداد از ساعت 10 صبح به مدت 5 روز از “سیمای نجات“ جهت اطلاع عموم هم میهنان پخش می گردد. لطفا ساعت و لینک پخش آنرا به آگاهی دوستان و آشنایان برسانید و همچنین در فضای مجازی اطلاع رسانی نمایید.

برای مشاهده سیمای نجات اینجا را کلیک کنید.

لینک به منبع

همایش سراسری انجمن نجات

2 – شمار حامیان محاکمه سران مجاهدین خلق از مرز یازده هزار نفر گذشت

در هفته های اخیر نفرت مردم ایران از تشکیلات مجاهدین خلق در حمایت از خانواده های اعضای دربند این تشکیلات و اعضای سابق این گروه به عنوان قربانیان نقض حقوق بشر، نمود پیدا کرده است.

در پی راه اندازی پویشی با عنوان “محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق” در پایگاه اینترنتی انجمن نجات، تعداد امضا کنندگان این پویش از مرز یازده هزار نفر گذشت.

لینک پویش محاکمه سران مجاهدین خلق

امضا کنندگان این پویش مردمی از محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق خصوصا مسعود و مریم رجوی در دادگاه های بین المللی استقبال کرده و خواستار تحت تعقیب قرار گرفتن این افراد از سوی نهادهای قضایی بین المللی، شده اند.

امروز در مورخ 13 مرداد 1400، شمار امضاکنندگان این پویش به 11034 نفر رسید که بیانگر میزان نفرت افکار عمومی ایران از تشکیلات فرقه رجوی است.

لینک به منبع

همایش سراسری انجمن نجات 

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/محاکمه-سران-سازمان-مجاهدین-خلق/

محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق – امضاء ها از مرز 10هزار گذشت

محاکمه سران سازمان مجاهدین خلقانجمن نجات، تهران، بیست و چهارم ژوئیه 2021:… پویشی با عنوان “محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق” در پایگاه اینترنتی انجمن نجات ترتیب داده شده است که تعداد امضا کنندگان این پویش که “از محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق خصوصا مسعود و مریم رجوی در دادگاه های بین المللی استقبال نموده و درخواست تحت تعقیب قرار گرفتن این افراد را دارند” صبح امروز شنبه 2 مرداد 1400 از مرز 10 هزار گذشت. لازم به ذکر است که دادگاهی در سیستم قضایی ایران برای رسیدگی به دادخواست 42 نفر از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق، که در اردوگاه اشرف در عراق سوژه حبس انفرادی، شکنجه و آسیب های جسمی و روحی قرار گرفته بودند، در شعبه 55 دادگاه حقوقی و عمومی بین‌الملل تهران، با حضور نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی و سازمان های حقوق بشری و بین المللی در اسفند 1399 برگزار گردید. محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق 

محاکمه سران سازمان مجاهدین خلقدادگاه بین‌المللی مسعود رجوی

محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق (همایش سراسری انجمن نجات )

امضای پویش محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق از مرز 10 هزار گذشت 

انجمن نجات مرکز تهرانشنبه 2 مرداد 1400

لینک به متن انگلیسی:

پویشی با عنوان “محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق” در پایگاه اینترنتی انجمن نجات ترتیب داده شده است که تعداد امضا کنندگان این پویش که “از محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق خصوصا مسعود و مریم رجوی در دادگاه های بین المللی استقبال نموده و درخواست تحت تعقیب قرار گرفتن این افراد را دارند” صبح امروز شنبه 2 مرداد 1400 از مرز 10 هزار گذشت.

لازم به ذکر است که دادگاهی در سیستم قضایی ایران برای رسیدگی به دادخواست 42 نفر از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق، که در اردوگاه اشرف در عراق سوژه حبس انفرادی، شکنجه و آسیب های جسمی و روحی قرار گرفته بودند، در شعبه 55 دادگاه حقوقی و عمومی بین‌الملل تهران، با حضور نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی و سازمان های حقوق بشری و بین المللی در اسفند 1399 برگزار گردید.

همچنین در این دادگاه، اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق در مورد جنایت هایی که فرقه رجوی در طول مدت بیش از 30 سال بر آنها و خانواده های آنها اعمال شده بود سخن گفتند و برخی از آنها آثار آسیبهای فیزیکی که در اثر شکنجه بر آنها وارد شده بود را به قاضی دادگاه و حاضران نشان دادند.

محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق

محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق

در جریان این پویش بیش از 330 دیدگاه در حمایت از محاکمه بین المللی سران فرقه رجوی تا امروز صبح به ثبت رسیده است. برخی از دیدگاه های بیان شده به شرح زیر می باشد:

اسد پاک از اعضای سابق فرقه رجوی نوشته است:

“من اسد پاک مدت ۹سال اسیر جنگی در اردوگاههای عراق بودم و در سال ۶۹ توسط تبلیغات مسموم مجاهدین خلق به آنها پیوستم و مدت ده سال در تشکیلات آنها با سختترین شرایط بودم و در سال ۷۸ با شیوه ضد بشری به این بهانه که نفوذی و از عوامل ایران هستم مرا به زندانی در اردوگاه اشرف بردند و تحت شکنجه و اذیت و آزار قرار دادند و بعد از چند ماه مرا تحویل زندان ابوغریب در عراق دادند و مدت دو سال تحت شرایط سخت بسر بردم و در سال ۸۰ به ایران برگشتم. امیدوارم سران فرقه رجوی هر چه زودتر محاکمه شوند و حق ما از آنان گرفته شود.”

علیرضا سلیقه دار برادر خسرو سلیقه دار گرفتار در اردوگاه فرقه رجوی در آلبانی نوشته است:

“برادرم خسرو ار اعضای اسیر در فرقه رجوی و از حال مادرم بیخبر است که زمین گیر می باشد. مادری که برای در آغوش کشیدنش بارها به عراق نا امن سفر کرد ولی بی نتیجه ماند. این وسط رجوی باید پاسخگوی اقامه دعوی جداشدگان و ما خانواده ها که حامی شان هستیم، در پیشگاه عدالت باشد. آن روز دیر نیست. الیس صبح بقریب؟”

محمدرضا مبین از اعضای سابق فرقه رجوی نوشته است:

“بلاشک این یکی از پرافتخار ترین پرونده های مبارزه با تروریسم و فرقه گرایی در اروپا است، و بالاترین نقطه امید و مشوق برای آزادیخواهان و جدا شدگانی است که مثل ما سالها به جهانیان می گفتیم که سازمان مناسبات فرقه ای دارد و درون مناسبات سرکوب و شکنجه گسترده اعضاء وجود دارد و سران فرقه باید در یک دادگاه بین المللی ضد فرقه محاکمه شوند، اما دستمان به جایی نمیرسید، و همواره در اوج سرکوب فرقه، فقط دستهایمان را به سوی خداوند دراز کرده و از او کمک میخواستیم.”

محمدرضا مبین محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق

محمدرضا مبین

نوشته خانم رقیه فرازیان فرد کهن خود گویای همه چیز است:

“من مادر فریدون ندایی هستم. فرزندم در جنگ تحمیلی اسیر شد و با فریب فرقه رجوی سال هاست که در اردوگاه رجوی ها اسیرست و از او خبری ندارم. پدر فریدون در رنج فراق پسرم فوت کرد. من هر روز چشم به در دوخته ام که فریدون وارد شود. بارها به عراق رفتم ولی مانع ملاقات من با فری عزیزم شدند. بارها نامه نوشتم و خواستم شرایطی فراهم شود که پدر فریدون در بستر بیماری بتواند صدای فریدون را بشنود ولی دل سنگ مسعود و مریم رجوی با هیچ کلامی نرم نشد. من خواسته ام رهایی فریدون و تمام اسیران است. کاش صدای من به گوش فریدون برسد و بداند که منتظر شنیدن صدای او و خبر جدایی اش هستیم و با آغوش باز منتظرش می باشیم. من تا نجات پسر عزیزم از پای نخواهم نشست و تا جان در بدن دارم دست از تلاش بر نمی دارم. من یک مادرم هرگز نمی توانم پاره تنم را فراموش کنم و تنها آرزویم خوشبختی و نجات فریدون است و به امید بازگشت فری نفس می کشم.”

مادر فریدون ندایی محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق

مادر فریدون ندایی

ثریا عبداللهی مسئول تشکل مادران انجمن نجات هم در پیامی نوشت:

“تشکل «مادران، قربانیان فراموش شده فرقه رجوی»، همراه با تمامی خانواده های رنج کشیده و جداشدگان آسیب دیده از فرقه تروریستی رجوی، از شکایت اعضای سابق مجاهدین خلق علیه سران این فرقه و طرح آن در دادگاه بین المللی لاهه، با تمام توان حمایت می نماید. … تردیدی نیست که پیروزی در این مسیر تا آزادی تمامی اسیران گرفتار در اردوگاه فرقه رجوی در آلبانی ادامه خواهد داشت. دور نیست زمانی که عزیزان ما قدم به دنیای آزاد بگذارند.”

ثریا عبداللهی محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق

خانم عبدالهی مادر امیراصلان حسن زاده

لیلا کیوکان کوچکترین فرزند رحیم کیوکان اسیر در فرقه رجوی در آلبانی نوشت:

“با سلام به همه عزیزانی که مثل من و خانواده ‌ام از این فرقه تبهکار زخم خورده ‌ایم، و آرزوی سلامت و رهایی برای همه اسیران در فرقه رجوی از جمله پدر خودم آقای رحیم کیوکان را دارم و امیدوارم این جدایی تبدیل به حسرت نشود. رجوی بداند که ما تا پای جان برای رهایی عزیزانمان، پدر، مادر، برادر، و خواهر هایمان ایستادگی می کنیم و به زودی او را به زانو در خواهیم آورد.”

لیلا گیوکان محاکمه سران سازمان مجاهدین خلق

لیلا کیوکان

بهمن هاشمی برادر فرزین هاشمی اسیر در فرقه رجوی نوشت:

“برادرم فرزین در سازمان تروریستی مجاهدین خلق چندین سال است که اسیر می باشد. برادر من در خارجه همسر و دو فرزند داشت. سازمان تروریستی مجاهدین ضد خلق و دشمن مردم ایران برادرم را فریب داد و زندگی او را متلاشی کرد. مادرم در حسرت دیدن برادرم از دنیا رفت. انتقام مادرم را از رجوی و دار و دسته اش خواهم گرفت.”

لینک به منبع

(همایش سراسری انجمن نجات )

***

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/پرونده-رجوی-در-لاهه-تسلیم-مدارک/

پرونده رجوی در لاهه . درخواست کتبی محاکمه به دادگاه بین المللی تسلیم شد

پرونده رجوی در لاهه تسلیم مدارککانون آوا، لاهه، هلند، ششم ژوئیه 2021:… ارایه درخواست کتبی محاکمه مسعودرجوی به دادگاه بین المللی لاهه. جمعی از اعضا و مسئولین سابق فرقه رجوی روز دوشنبه پنجم جولای ۲۰۲۱ در مقر دادگاه بین المللی لاهه حضور پیدا کرده و یک مجموعه از شکایات، اسناد و مدارک و‌حکم‌های صادره مربو به آن، به دبیرخانه دادگاه بین المللی لاهه در هلند بصورت حضوری تحویل داده شد. در هنگام ارائه توسط یکی از اعضا دبیرخانه اسناد و مدارک مورد بررسی اولیه قرار گرفت و در دفتر دبیرخانه ثبت شد. پرونده رجوی در لاهه .

به بهانه پاسخ به مطلب اهانت آمیز رجویبه بهانه پاسخ به مطلب اهانت آمیز رجوی

پرونده رجوی در لاهه . درخواست کتبی محاکمه به دادگاه بین المللی تسلیم شد

ارایه درخواست کتبی محاکمه مسعودرجوی به دادگاه بین المللی لاهه

لاهه – دوشنبه پنجم جولای ۲۰۲۱

ارایه درخواست کتبی محاکمه مسعودرجوی به دادگاه بین المللی لاهه

جمعی از اعضا و مسئولین سابق فرقه رجوی روز دوشنبه پنجم جولای ۲۰۲۱ در مقر دادگاه بین المللی لاهه حضور پیدا کرده و یک مجموعه از شکایات، اسناد و مدارک و‌حکم‌های صادره مربو به آن، به دبیرخانه دادگاه بین المللی لاهه در هلند بصورت حضوری تحویل داده شد

در هنگام ارائه توسط یکی از اعضا دبیرخانه اسناد و مدارک مورد بررسی اولیه قرار گرفت و در دفتر دبیرخانه ثبت شد.

پرونده رجوی در لاهه علی اکبر راستگو

در ادامه تعدادی از اعضا شرکت کننده در مقابل دیوان عالی لاهه یک اکسیون برگزار کرده و بانصب بنر و پخش اطلاعیه جنایات فرقه رجوی افشا گردید که‌ مورد استقبال و توجه شهروندان هلندی قرار گرفت.

این حرکت یک اقدام بسیار بزرگ برای باز کردن پرونده جنایات مسعود رجوی و همسر تروریستش مریم قجرعضدانلو می باشد و مسلما این شکایت که همراه با اسناد متقن و همچنین حکم صادره از طرف شعبه قضایی محاکم بین المللی که شاکیان آن تعداد ۴۲نفر از اعضا سابق که توسط دژخیمان رجوی شکنجه و زندانی شده و‌فرقه رجوی ده ها سال از افراد بیگاری شبانه روزی بدون هیچگونه دستمزدی کشیده است، باید رجوی و مسئولین این جریان تروریستی در این دادگاه محاکمه علنی شده ‌وبه سزای اعمالشان برسند
مشروح این اکسیون متعاقبا به اطلاع هموطنان‌عزیز خواهد‌رسید

علی اکبر راستگو
عیسی آزاده
غفور فتاحیان
لاهه – دوشنبه پنجم جولای ۲۰۲۱

پرونده رجوی در لاهه تسلیم مدارک

پرونده رجوی در لاهه تسلیم مدارک

لینک به منبع

پرونده رجوی در لاهه . درخواست کتبی محاکمه به دادگاه بین المللی تسلیم شد 

(همایش سراسری انجمن نجات ) 

***

صمد اسکندی میهمان تلویزیون مردم تی وی واشنگتن

***

همچنین:

Copyright © 2022 Iran Interlink MEK Rajavi Cult