هیئت نمایندگی پارلمان اروپا در ایران با انجمن نجات دیدار نمود. انجمن نجات، تهران، دوازدهم دسامبر 2007

هیئت نمایندگی پارلمان اروپا در ایران با انجمن نجات دیدار نمود. انجمن نجات، تهران، دوازدهم دسامبر 2007

.

انجمن نجات، تهران، دوازدهم دسامبر 2007
http://www.nejatngo.org/index.php?news_id=3805&centre

.

.

روز یکشنبه 9 دسامبر 2007، هیئت نمایندگی پارلمان اروپا در ایران با اعضا و همکاران انجمن نجات در دفتر این انجمن در تهران دیدار کردند. هیئت به سرپرستی خانم آنجلیکا بیر نماینده پارلمان اروپا از آلمان (رئیس هیئت پارلمانی اروپا در خصوص ایران) شامل 24 نماینده پارلمان اروپا از احزاب و کشورهای اروپایی مختلف بود.

آقای آرش صامتی پور عضو سابق بخش نظامی سازمان مجاهدین خلق و یکی از مسئولین انجمن نجات به هیئت خوش آمد گفت و اهداف و فعالیت های انجمن را بازگو کرد. او توضیح داد که وی در آمریکا عضو گیری شد و به عراق فرستاده شد تا تعلیمات نظامی بعلاوه آموزش های ایدئولوژیک بگیرد و سپس به ایران برای اجرای ترور فرستاده شد. او تشریح کرد که از آنجا که مقامات ایرانی فهم خوبی از ماهیت فرقه ای سازمان مجاهدین خلق دارند و بخوبی آگاه هستند که پیروان این سازمان مغزشویی شده اند، آنان اعضا را قربانیان مقدم سازمان بحساب می آورند که باید به آنها کمک نمود تا اینکه مجازات کرد.

سپس آقای صامتی پور از آقایان ابراهیم خدابنده و جمیل بصام از اعضای سابق بخش سیاسی سازمان مجاهدین خلق دعوت کرد تا در خصوص تجارب خود در خصوص فعالیت های سازمان در کشور های غربی صحبت کنند. آقای خدابنده به غیبت آقای پائولا کازاکا نماینده پارلمان اروپا از پرتقال که در آخرین دقایق بخاطر فشارهای سازمان مجاهدین خلق نام خود را از لیست هیئت حذف کرده بود اشاره کرد و گفت که وی واقعا مایل بود آقای کازاکا را امروز ملاقات میکرد و به او در خصوص حقایق محض در خصوص ایران و در خصوص سازمان مجاهدین خلق میگفت. او اشاره کرد که قطعا آقای کازاکا فرصت روبرو شدن با واقعیت را از دست داد.

بعد خانم حورا شالچی یکی دیگر از مسئولین انجمن و همچنین عضو سابق بخش نظامی سازمان مجاهدین خلق بود که در خصوص فعالیت های انجمن به تفصیل صحبت کرد. او موضوع خانواده های اعضای سازمان مجاهدین خلق که در قرارگاه اشرف در عراق هستند را پیش کشید که هیچگونه ارتباطی با عزیزان خود ندارند و از پارلمانتر های اروپایی خواست تا هر کاری که ممکن است جهت مطمئن شدن از ملاقات امن و خصوصی بین خانواده ها و بستگانشان در داخل سازمان مجاهدین خلق انجام دهند.
آقای قربانعلی علیپور از استان گیلان و آقای رضا صادقی جبلی از اصفهان، هر دو عضو سابق سازمان مجاهدین خلق و اعضای فعلی انجمن نجات متعاقبا صحبت کردند. آقای جبلی به آخرین دیدار خود با آقای کازاکا در قرارگاه اشرف در عراق اشاره کرد و گفت که وی واقعا میخواست تا او را امروز ببیند چرا که با او در قرارگاه اشرف صحبت کرده بود و میخواست امروز به آقای کازاکا وجه دیگر داستان سازمان مجاهدین خلق را که وی هرگز نشنیده است بازگو کند.
خانم شهین ربیعی از بستگان یک عضو سازمان مجاهدین خلق در قرارگاه اشرف هیئت را مخاطب قرار داد و خواسته خود مبنی بر ارتباط خصوصی با برادرش سعید را در عراق بیان داشت. او گفت که وی اعتقاد دارد که برادرش بازسازی ذهنی شده و او به دنبال راهی برای کمک به او و خروجش می باشد.
سپس اعضای هیئت نمایندگی پارلمان اروپا سؤالات خود را مطرح کردند که توسط مسئولین و اعضای انجمن پاسخ داده شد. بارونس نیکلسون نماینده پارلمان اروپا از انگلستان به دیدار چهار سال پیش خود با آقای خدابنده و آقای بصام در زندان اوین به درخواست خانواده آقای خدابنده در انگلستان اشاره کرد و گفت که سازمان مجاهدین خلق تبلیغات حجیمی براه انداخت که نشان بدهد که این دو نفر تحت شدیدترین شکنجه ها قرار داشته و بزودی اعدام خواهند شد که بعدا ثابت شد ، صحت نداشته است.

اعضای هیئت همچنین مراتب تأسف خود را از بابت حضو خانم مریم رجوی در پارلمان اروپا ابراز داشتند و تأکید کردند که این افراد مانند تمامی فرقه ها هویت واقعی خود را اعلام نمیکنند و سعی میکنند افراد را برای رسیدن به اهداف خود فریب بدهند. در پایان خانم بیر از انجمن نجات برای در اختیار گذاشتن اطلاعات در خصوص سازمان مجاهدین خلق تشکر کرد. مدارک و مطالبی در خصوص سازمان مجاهدین خلق به هر یک از اعضای هیئت داده شد.

 

 

)

)

هیئت نمایندگی پارلمانی بریتانیا از انجمن نجات در تهران دیدار کرد (نوامبر 2007)

رجوی رهبر مجاهدین به اعضای فرقه اجازه ملاقات با خانواده بدهد (خدابنده، اوت 2007)

سایت رجوی: هیچکس ، واقعا هیچکس صلاحیت انتقاد به رهبران پاک باز آزادی را ندارد! (ایران دیدبان، چهارم اوت 2007)

وصلت با تروریستها؟ نه! (کنت تیمرمن، سیزده ژوئیه 2007)

استفاده ابزاری از نام مسعود رجوی در تبلیغات مجاهدین حاکی از شتاب گرفتن سقوط فرقه به فاجعه غیر قابل کنترل نهایی است (بریف ایران – اینترلینک)

گزینه هایی سخت در روند مذاکرات ایران و امریکا (مسعود خدابنده، آسیا تایمز، بیست و یکم می 2007)

انتشار گزارش جدید وزارت خارجه امریکا (مسعود خدابنده، سوم می 2007)

اظهارات ابراهيم خدابنده و جميل بصام در مورد مجاهدین خلق (فرقه رجوی) – ایسنا، هشتم آوریل 2007

مصاحبه تلویزیون کانال سه بریتانیا با آن سینگلتون در رابطه با مجاهدین خلق، فرقه تروریستی رجوی(سی و یکم مارس 2007)

 

|