وصف رخساره ی خورشید ز خفاش مپرس !

وصف رخساره ی خورشید ز خفاش مپرس !

میترا یوسفی، پانزدهم دسامبر 2013: … فرزندانم مادرشان را ازسایت های شیاطین منع کرده اند! اما درخلال نوشتار همرهانم طی پیوستن و گسستن ورها شدن، ( هم چنان که طینت خیره سرانه رجوی گونه ست)، مریم رجوی راهزن طاغی ناشیانه به سودجویی از رحلت قهرمان صلح « نلسون ماندلا» دست تعدی وخیانت درازکرده است. وه چه هوس گناه آلود و ناممکنی، « ببین تفاوت ره ازکجاست تا به کجا» از رسوایی تروریستی تا …

(Maryam Rajavi directly ordered the massacre of Kurdish people)

(با تشکر از خانم یوسفی دریافت شد)

وصف رخساره ی خورشید ز خفاش مپرس !

فرزندانم مادرشان را ازسایت های شیاطین منع کرده اند! اما درخلال نوشتار همرهانم طی پیوستن و گسستن ورها شدن، ( هم چنان که طینت خیره سرانه رجوی گونه ست)، مریم رجوی راهزن طاغی ناشیانه به سودجویی از رحلت قهرمان صلح « نلسون ماندلا» دست تعدی وخیانت درازکرده است. وه چه هوس گناه آلود و ناممکنی، « ببین تفاوت ره ازکجاست تا به کجا» از رسوایی تروریستی تا مظهرصلح وصفا! چه فاصله دست نیافتنی ازانقلابی درستکاری که پشت « آپارتاید» وتبعیض هولناکی را به خاک مالید برعلیه مشتی تروریست تا مرفق آلوده بخون، به هیچ نرسیده ودرباطلاق خون وجنایت وامانده ! کوشش بی فایده تر از « وسمه بر ابروی کور» به طعنه ی سعدی باغبان بوستان و گلستان جاویدان ویا به تعبیر حافظ شیرین سخن، یاوه گویی خفاش در« وصف رخساره ی خورشید»، خفاش همیشه وناگزیر گریزان از طلوع وتابش خورشید.

آنچه از رجوی این روزها می بینیم طبیعتا همکاری ویاری جستن از حکمرانانی است که طول مبارزه ی صعب وطاقت فرسای « ماندلا»، نه تنها به نهضت برحق او کمکی نکردند، مهیب تر ازآن بی شرمانه آب به آسیاب دشمن اش، حکومت غاصب وناحق آفریقای جنوبی ریختند. رسواترین شان اسرائیل، آمریکا به سرکردگی محافظه کاران کور وکر وگنگی چون همنشین و« بوی فرند» پیرانه سرمریم رجوی درسرازیری 60 سالگی جولیانی، ( درعکس های مهوع وتاثرآور) همچنین حکومت واژگون محمدرضا پهلوی.

رجوی، بدون تردید به کمک لابی گرهای فرانسوی – آفریقایی ازقبیل پسر دانیل میتران سرگرم قاچاق فروشی سلاح ولاجرم دخالت وآتش افروزی در تروریسم، زدوخوردهای فرقه گرایانه آفریقا، کوشید اشاره ی حمایتی از قهرمان انقلابی ودرعین حال صلح گرای آفریقا بیابد که زهی ناکامی وخیال باطل. بهتروکامل تر آنک مطلب تاریخی ودرخشانی ازنقش « اولاف پالمه » شهید، انقلابی رشید وصلح طلب دیگر دریاوری « نلسون مانلدا» تقدیم کاربران شود :

جایگاه رفیع سوئد در قلب نلسون ماندلا

استکهلمیان، پانزدهم دسامبر 2013:
لینک به منبع

نلسون ماندلا و همسرش در کنار خانواده سلطنتی سوئد / 1999

جایگاه رفیع سوئد در قلب نلسون ماندلا

شاهزاده ویکتوریا ولیعهد و فردریک راینفلت نخست وزیر در مراسم خاکسپاری نلسون ماندلا

تقارن مراسم بزرگداشت ماندلا با مراسم سالانه اهدای جوایز نوبل در استکهلم

استکهلمیان – مراسم بزرگداشت رسمی نلسون ماندلا رهبر و رئیس جمهور پیشین آفریقای جنوبی در روز سه شنبه 10 سامبر با حضور مقامات بلند پایه جهان در استادیوم فوتبال “سو وتو” برگزار خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود این مراسم یکی از بزرگترین تجمعات سران دنیا برای ادای احترام به یک شخصیت سیاسی باشد.

بدلیل تقارن مراسم بزرگداشت نلسون ماندلا با مراسم سالانه اهدای جوایز نوبل که هر ساله در روز 10 دسامبر در استکهلم برگزار می شود شاهزاده ویکتوریا ولیعهد سوئد قادر به شرکت در این مراسم نخواهد بود و بعنوان جانشین رئیس کشور راهی آفریقای جنوبی خواهد شد.

فردریک راینفلت نخست وزیر سوئد نیز در مراسم خاکسپاری نلسون ماندلا حضور خواهد داشت.

جایگاه رفیع سوئد در قلب نلسون ماندلا

سوئد بواسطه تلاشهای 30 ساله اش در منزوی کردن حکومت نژادپرستان آفریقای جنوبی و حمایت از پروسه دمکراسی در این کشور و نیز کمکهای مالی هنگفتش به “آ ان س” (حزب کنگره ملی آفریقا) و اپوزوسیون آفریقای جنوبی جایگاهی ویژه در قلب ماندلا و مردم آفریقای جنوبی داشته است.

اینگوار کارلسون نخست وزیر اسبق سوئد در این رابطه می گوید:

– کمکهای مالی سوئد به آ ان س به تنهایی از جمع کمکهای مالی همه دیگر کشورهای بزرگ اروپا بیشتر بود.

این کمکها بصورت مخفیانه و در قالب پروژه های ساختگی و در حالی پرداخت شده است که بسیاری از کشورهای جهان حزب نلسون ماندلا (کنگره ملی آفریقا) را در لیست سازمان های تروریستی قرار داده بودند.

تعدادی از نزدیکترین دوستان و همرزمان نلسون ماندلا و برجسته ترین اعضای حزب کنگره ملی آفریقا در طی سالهای استیلای حکومت آپارتاید در آفریقای جنوبی در سوئد بسر برده یا در این کشور مورد درمان قرار گرفتند.

“پر وستبری” نویسنده و از اعضای آکادمی سوئد و یکی از اولین نویسندگانی که در مورد وضعیت آفریقای جنوبی قلم زده است در رابطه با کمکهای مخفیانه سوئد می گوید:

– من خودم شخصا در قاچاق میلیونها کرون پول به آفریقای جنوبی برای کمک به زندانیان سیاسی و خانواده های آنان و نیز پرداخت دستمزد وکلایی که دفاع از آنان را بر عهده داشتند دخیل بوده ام.

تنها کمکهای مخفیانه دولتی سوئد به “آ ان س” بالغ بر 2.5 میلیارد کرون تخمین زده می شود. این جدای کمکهای دیگری است که کلیساها, سندیکاهای کارگری و دیگر ارگان های غیر دولتی سوئد در طی سالهای مبارزه بر علیه نژادپرستی به “آ ان س” و اپوزوسیدن آفریقای جنوبی پرداخت کرده اند.

“پر وستبری” می گوید:

– برای انتقال پول تمام مدت از کمکهای مخفیانه افراد وشخصیت های سرشناس, رایکال و نیکوکار سوئدی استفاده می کردیم. ما همچنین دارای صندوق های پولی در سوئیس با نام های ساختگی از قبیل “آزادی از گرسنگی” و “آزادی از کار سخت” که در آفریقای جنوبی ممنوع نبودند استفاده بعمل می آوردیم.

همزمان با این تلاشها نیم میلیون نفر از مردم سوئد در سال 1964 (49 سال پیش) در طی طوماری خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی در آفریقای جنوبی شدند و با آغاز کار یک جشنواره عظیم جمع آوری کمکهای مالی برای آ ان س در سال 1985, خرید همه محصولات ساخت آفریقای جنوبی مورد تحریم مردم سوئد قرار گرفت.

متن پلاکارد یک تظاهرات حمایتی در سوئد: کالاهای آفریقای جنوبی را تحریم کنید

دعوت ویژه از رهبران حزب سوسیال دمکرات سوئد

نقش حزب سوسیال دمکرات سوئد و چهره های برجسته آن بویژه اولاف پالمه و نیز اینگوار کارلسون, دو رهبر اسبق این حزب و دو نخست وزیر پیشین سوئد, در یاری رسانی به مبارزات علیه نژاد پرستی در آفریقای جنوبی بسیار برجسته است.

بدبنال درگذشت نلسون ماندلا, حزب او “آ ان س” (کنگره ملی آفریقا) رسما از “استفان لوفن” رهبر فعلی حزب سوسیال دمکرات سوئد و “کارین یمتین” دبیر سیاسی این حزب جهت شرکت در مراسم خاکسپاری نلسون ماندلا بعنوان میهمانان ویژه دعوت بعمل آورده است و این دو نیز در کنار شاهزاده ویکتوریا ولیعهد و فردریک راینفلت نخست وزیر سوئد از دیگر شخصیت های بلند پایه سوئدی در مراسم خاکسپاری نلسون ماندلا خواهند بود.

در پارلمان سوئد 1999 / در کنار بیرگیتا داهل رئیس وقت پارلمان

قدردانی ویژه از مردم و دولت سوئد

نلسون ماندلا در مارس 1990 , تنها یک ماه پس از آزادی اش از زندان 27 ساله, به سوئد سفر کرد و در برابر جمعیتی که تمامی “گلوبن” (بزرگترین سالن کروی جهان) در استکهلم را پر کرده بودند بیان داشت:

– به شما سلام می گویم ای مردم خوش قلب و انسان دوست سوئد, من شما را بعنوان برادران و خواهرانم به سینه میفشارم.

در مورد نلسون ماندلا گفته شده که او:”هیچ فرصتی را جهت بیان قدردانی اش از سوئد از دست نمی داد.”

نخستین انخابات دموکراتیک آفریقای جنوبی که در آن همه ملت دارای حق رای بودند در تاریخ 27 آوریل 1994 برگزار شد. کنگره ملی آفریقا (آ ان س) اکثریت را در انتخابات به خود اختصاص داد، و ماندلا، به عنوان رهبر کنگره ملی آفریقا، به عنوان نخستین رئیس جمهور سیاه‌پوست کشور برگزیده شد و در دولت اتحاد ملی ” فردریک ویلهلم دکلرک” از حزب ملی‌گرا به عنوان معاون رئیس‌جمهور برگزیده شد.

ماندلابه عنوان رئیس‌جمهور از ماه می 1994 تا ژوئن 1999، رهبری انتقال از فرمانروایی اقلیت و آپارتاید را بر عهده داشت، و به خاطر حمایت از صلح ملی و بین‌المللی تحسین جهانی را برانگیخت.

نلسون ماندلا دارای “نشان سرافین”, بالاترین نشان افتخار سوئد است که از جانب پادشاه و معمولا به سران کشورها تعلق میگیرد.

نلسون ماندلا به همراه “فردریک ویلهلم دکلرک” آخرین رئیس جمهور حکومت آپارتاید, بواسطه تلاشهایشان در جهت لغو آخرین لکه ننگ نژادپرستی دولتی از دامن بشریت, در سال 1993 جایزه صلح نوبل را از آن خود ساختند.


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan Stevenson )


(Rajavi from Saddam to AIPAC)


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)

همچنین:

شیر بی یال و دم، فیل هچل هلف و آدمیزاده گان تهی از انسانیت!

2013/11/01 by

میترا یوسفی، سوئد، اول نوامبر ۲۰۱۳: …  به طریقی  طعنه آمیز یادآور جان بولتون، که در اوج تلاش مذبوحانه مریم رجوی جهت به خدمت گرفتن سربازان آمریکایی برای حفاظت قلعه ی بدنام رجوی، طی بساط سورچرانی به همین منظوراطراف پاریس، به فارسی شکرشکن – نه گذاشت و نه برداشت – صاف وپوست کنده گفت  سربازان […]

پس اندوهگین نسازدت سخن آنها. همانا دانیم آنچه را نهان دارند وآنچه را پدیدار کنند

2013/09/12 by

میترا یوسفی، سوئد، دوازدهم سپتامبر ۲۰۱۳: … ازهمانجا میشد شرایط  وبلایای کنونی را دید وخبرهای دهشتناک را شنید. اندوهناک و وحشت زده تصورکرد چهره ی مصیبت زده ی « اشرف»، مادر دلسوخته ی « یاسرحاجیان» یکی ازقربانیان توطئه ی۱۰ شهریور ویا « مهین نظری» مادر نگون بخت « امیرشمس حائری»، نمونه یی از قربانیان قطع […]

کریم حقی برادرم، مجرب دردها، همیشه وهنوز مصمم وپایدار

2013/06/20 by

میترا یوسفی، بیستم ژوئن ۲۰۱۳: … باری طی آن سفر سخنان گهربار آقای حسن حقی منیع را شنیدم وپای درد دل سنگین مادرمعصوم ات نشستم. بخاطردارم با آگاهی از ناآشنایی مصاحبش با زبان ترکی، به محاوره ی فارسی می کوشید اما میانه ی کار زبانش متمایل به ترکی می گشت، لاجرم از کمک های بی […]