وقتی مجاهدین در مقام دفاع از آزادی دایه دلسوزتر از مادر می شوند؟!!

وقتی مجاهدین در مقام دفاع از آزادی دایه دلسوزتر از مادر می شوند؟!!

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقبهار ایرانی، مجاهدین دبلیو اس، دوازدهم اوت 2014: …  تحریم سازمان صدا و سیمای ایران از سوی آمریکا که پیشتر به دلیل اعمال پارازیت روی شبکه های ماهواره ای اعمال شده بود، از سوی کنگره آمریکا لغو گردیده. دلایل رفع این محدودیت را کنگره آمریکا متوقف شدن پارازیت ها از سوی ایران عنوان کرده است. این تصمیم مجاهدین را سخت آشفته و عصبانی کرده است. و به همین دلیل مجاهدین تشکل پوششی کمپین …

واکنش ها به خرسندی رجوی از کشتار مردم عراق


(Rajavi from Saddam to AIPAC)

لینک به منبع

وقتی مجاهدین در مقام دفاع از آزادی دایه دلسوزتر از مادر می شوند؟!!

این که کسانی مثل مجاهدین در این روزگار علم و کوتل مبارزه با سانسور، پارازیت و استفاده ابزاری از رسانه و … به دوش بگیرند، معنی اش این است که باید بالکل فاتحه هر آنچه با مقوله آزادی سروکار دارد را خواند.

مولف: بهار ایرانی تاریخ: 93/05/14

تحریم سازمان صدا و سیمای ایران از سوی آمریکا که پیشتر به دلیل اعمال پارازیت روی شبکه های ماهواره ای اعمال شده بود، از سوی کنگره آمریکا لغو گردیده. دلایل رفع این محدودیت را کنگره آمریکا متوقف شدن پارازیت ها از سوی ایران عنوان کرده است. این تصمیم مجاهدین را سخت آشفته و عصبانی کرده است. و به همین دلیل مجاهدین تشکل پوششی کمپین بین المللی حقوق بشر برای ایران را در مخالفت با برداشته شدن این تحریم به صحنه آورده و خواستار تمدید آن شده است.

پیشاپیش لازم است تاکید کنم نفس هر اقدامی که به محدود کردن اطلاع رسانِی و از جانب هر کس محکوم است. همچنانکه استفاده ابزاری از هر مدیا و رسانه در جهت ترور شخصیت افراد، طرح اتهامات سیاسی، اخلاقی و … پخش اعترافات تحت هرگونه فشار فیزیکی، روحی، روانی، باجگیرانه، تهدیدآمیز و … تمامی مصادیق سوء استفاده از رسانه و از جانب هر کس محکوم است؛ این اقدامات خواه از سوی یک دولت خواه از سوی یک گروه و سازمان به هر حال نه قابل دفاع هستند و نه می توان از کنار آن به هر دلیلی گذشت. نکته اینجا است که علیرغم اجماع روی این نرم ها اما آنچه از جانب سازمان و در عمل و ادعا شاهد هستیم، خود بر دنیایی تعارض و دوگانگی دلالت دارد. در بیانیه مورد اشاره کمپین پوششی، ادعاهایی در کنار پارازیت انداختن روی شبکه های ماهواره ای مطرح شده که قابل تامل هستند. از جمله مسئله استفاده ابزاری از امکانات ماهواره ای که در نقطه مقابل محدود کردن امکان استفاده از اطلاع رسانی بر سوء استفاده از آن تاکید دارد. در بیانیه کمپین پوششی سازمان مجاهدین در توضیح دلایل ادامه تحریم سازمان صداوسیمای ایران آمده است:

“این سازمان حقوق بشری همچنین صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را متهم می‌کند که با پخش برنامه‌های اعترافات اجباری فعالان سیاسی، اقلیت‌های مذهبی و فعالان جامعه مدنی، قوانین عادلانه‌ی دادرسی بین‌المللی را نقض می‌کند.

گزارش تاکید می‌کند که پخش این اعترافات تحت فشار و شکنجه معمولا تبدیل به “مدارک اصلی” برای ارائه در دادگاه‌ها می‌شود و فعالان مدنی و روزنامه‌نگاران را به حبس و تبعید محکوم می‌کند.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر همچنین تاکید می‌کند که صداوسیما علیه روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و اجتماعی به “نشر اکاذیب” دست می‌زند و اتهام‌های بی‌اساس متوجه آن‌ها می‌کند.

گزارش برنامه‌ی خبری “هشت و سی” علیه مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار ایرانی که مدیریت صفحه‌ی “آزادی‌های یواشکی زنان ایران” را برعهده دارد، یکی از این دست گزارش‌های سازمان صداوسیما است.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران همچنین تاکید کرد که صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران همچنان با شدت هر صدای مخالفی را سانسور و حذف می‌کند و “پوشش گزینشی” وقایع را همچنان ادامه می‌دهد.”

تمامی موارد ذکر شده در این بیانیه صرفنظر از این که چه کسی آن را نقض کرده باشد، محکوم است. اما مسئله اینجا است کسانی که اینچنین از نقض نرم های پذیرفته شده می نالند، نه تنها خود در صف مقدم ناقضین این نرم ها قرار دارند؛ که اساسا انگیزه سیمای آزادی مجاهدین جز با چنین هدفی موجودیت نیافته است! برای شبکه ای که بخش اعظم برنامه های اش را ترور شخصیت افراد و طرح اتهامات واهی سیاسی و اخلاقی و بر ملاکردن ریزترین مسائل فردی و خانوادگی و آن هم عمدتا به دروغ تشکیل می دهد، طرح چنین اتهاماتی برای دیگران واقعا مسخره است. برنامه های سیمای آزادی عمدتا با هدف گرفتن شخصیت های حقیقی که عمدتا روزگاری از اعضای خود سازمان بوده، از طرح رذیلانه ترین اتهامات اخلاقی و سیاسی ابایی ندارد. تا کنون حتی برای یک مورد مشاهده نشده سازمان نه تنها برای پاسخگویی امکان حضور در سیمای آزادی به آنها بدهد، که حتی از قرائت نیم صفحه جوابیه آنها هم نیز امتناع کرده است. در طی سالهای متمادی کلیه کسانی که مورد هتاکی سیمای مجاهدین بوده، اولین درخواست شان حضور در تلویزیون مجاهدین و گفتگو پیرامون اتهاماتی بوده که بطور یک جانبه و آن هم در زشت ترین و تهوع آورترین شکل مطرح شده است. پر معلوم بود اگراین افراد در وهله اول توان مالی برای طرح دعوی و دنبال کردن آن را تا انتها می داشتند، مجاهدین و دست اندرکاران تلویزیون سیمای آزادی می بایست هر روز یک پای شان در دادگاه های کشورهای اروپایی می بود.

این رویه البته به شکل گسترده تر و زشت تری در فضای مجازی نیز دنبال می شود. البته حساسیت های قانونی در اینجا به حدی هست که اگر اهتمامی برای دنبال کردن این اتهامات وجود داشته باشد، می شود جلو این اقدامات را گرفت. اما واقعیت امر این است که شرایط سخت زندگی مهاجرین و پناهجویان و بخصوص اعضای جداشده مجاهدین در اینجا آنقدر سخت و گرفتار مشکلات روزمره و خانوادگی هستند که نمی توانند وارد این نوع دادخواهی ها شوند. بعلاوه هزینه های معمول برای دنبال کردن این گونه شکایان نیز دلیل مضاعفی است که دست آنها را بالکل در مواجه با اختاپوس مالی، سیاسی، مافیایی سیمای مجاهدین بسته است. سازمان مجاهدین در حالی مدعی است که: ” صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران همچنان با شدت هر صدای مخالفی را سانسور و حذف می‌کند”

حتی برای یک بار در تمام حیات اش دیده نشده صدای منتقد و مخالفی را پخش کند، بعلاوه حتی به دلیل اعمال شدیدترین نوع سانسور و نظارت حتی یک بار اتفاق نیفتاده مخالفی توانسته باشد با دور زدن این میدان وسیع سانسور صدای اش از سیمای مجاهدین پخش شود. در برنامه های به اصطلاح زنده و پرسش و پاسخی که در سیمای مجاهدین پخش می شود، ارتباط گیری به جای این که از سوی بینندگان انجام شود، با طراحی و مهندسی از سوی مجاهدین صورت می گیرد.

علاوه بر این ها اتهامات دیگری متوجه تلویزیون مجاهدین است که مجازات آنها را چه بسا فراتر از تحریم می تواند به عنوان رسمی ترین شبکه ماهواره ای در جایگاه مدافع و مروج تروریسم و حامی گروه های تروریستی کارشان را به محاکم مبارزه علیه تروریسم بکشاند. این که کسانی مثل مجاهدین در این روزگار علم و کوتل مبارزه با سانسور، پارازیت و استفاده ابزاری از رسانه و … به دوش بگیرند، معنی اش این است که باید بالکل فاتحه هر آنچه با مقوله آزادی سروکار دارد را خواند.

***

همچنین:

ترورستهای داعش مجاهدین خلق فرقه رجوی عراقمسعود رجوی جیش‌العدل را برادر خود خواند

کشتن مسعود دلیلی آن روی سکه «رأفت رهبری»

UN must investigate Rajavi’s role in the deaths of 53 MEK victims in Camp Ashraf

توپخانه ای که با تحریف عدد ۲۷۱ به ۳۷۰ علیه ایرج مصداقی دوباره بکار افتاد !؟

بهار ایرانی، مجاهدین دبلیو اس، بیست و هفتم ژوئیه 2014: … از انتشار گزارش 93 ایرج مصداقی تا این زمان که نگارنده مشغول نگارش این یادداشت است تنها بیست و چهار ساعت می گذرد، و حقیر در این مدت موفق شده ام تنها هفتاد صفحه از این گزارش را مطالعه کنم. پیش بینی نگارنده این بود تا راه افتادن توپخانه فحاشی و ا

سرنگونی تضمینی رجوی با وام ۳ میلیون دلاری. دلارهای روسی جایگزین عنصر اجتماعی

بهار ایرانی، مجاهدین دبلیو اس، بیست و هفتم ژوئیه 2014: … ایرج مصداقی در گزارش 93 خود سندی ضمیمه کرده که طی آن سازمان مجاهدین از کمیته مرکزی حزب کمونیست شوروی درخواست 3 میلیون دلار وام در راستای سرنگونی جمهوری اسلامی نموده است. این سند یک صفحه ای درخواستی به خط و امضای فرهاد الفت ب

 داعیه حمایت جهانی از مجاهدین برای پاک کردن صورت مسئله

رجوی و گروگانهابهار ایرانی، مجاهدین دبلیو اس، بیست و چهارم ژوئیه 2014: …اینکه اکثریت چند هزار نفر حاضر در گردهم آیی ویلپنت را به اذعان و اعتراف مجاهدین غیر ایرانی ها تشکیل بدهند، امر تازه ای نیست. اما این که این حضور آنقدر تعیین کننده باشد که حضور آن چند هزار ایرانی را به اقلیتی سوال انگیز تبد