وقتی وطن‌فروشان نگران منافع ملی می‌شوند

وقتی وطن‌فروشان نگران منافع ملی می‌شوند

وقتی وطن‌فروشان نگران منافع ملی می‌شوندخبرگزاری فارس، تهران، اول آوریل 2021:… واقعیت این است که توافق راهبردی ایران و چین به زعم کارشناسان امور بین الملل، راهبردی مهم برای بی اثر کردن تحریم های آمریکا علیه کشورمان است. موضوعی که رسانه‌های مطرح جهان هم برآن صحّه می‌گذارند و آن را توافقی نگران کننده برای آمریکا می‌دانند. اما همزمان با واکنش‌های عصبی مقامات و رسانه های آمریکایی، صهیونیستی و سعودی در قبال این توافق، واکنش‌های ضد انقلاب در این رابطه بسیار جالب توجه و عبرت آموز است. این جریان که در یک دهه گذشته مدام خواهان تحریم ایران توسط آمریکا شده بود در اقدامی مضحک ناگهان نگران منافع مردم شده و تلاش می کند با وارونه نمایی وقایع بنا به میل اربابان آمریکایی خود به هر شکل ممکن مانع این اقدام راهبردی شود. وقتی وطن‌فروشان نگران منافع ملی می‌شوند 

هذیان گویی رجوی از ترس مکافاتاستحاله سازمان مجاهدین خلق هم چاره کار رجوی نشد

وقتی وطن‌فروشان نگران منافع ملی می‌شوند

دور جدیدی از هجمه‌ها علیه توافق راهبردی ایران و چین در فضای مجازی به راه افتاده که میان‌داری این جریان را عده‌ای‌ از وطن‌فروشان بر عهده گرفته‌اند.

وطن‌فروشان نگران منافع ملی - چین و ایران

از شایعه تا واقعیت: از زمان انتشار خبر «وانگ‌یی» وزیر امورخارجه چین به کشورمان، هجمه‌‌ها علیه ایران و سیاست جمهوری اسلامی شدت گرفت؛ هجمه‌های تکراری ای که تیرماه سال گذشته همزمان با مطرح شدن این توافق نیز صورت گرفته بود(اینجا).

وطن‌فروشان نگران منافع ملی - چین و ایران

شبکه‌ای ماهواره‌ای فارسی زبان و کاربران ضدانقلاب در فضای مجازی بدون آن که اصلا از مفاد سندراهبردی مطلع باشند شروع به انتشار شایعات و دروغ‌هایی در فضای مجازی کردند. آن ها طبق یک جریان سازماندهی شده از واژه هایی مانند ترکمانچای دیگر؛ مستعمره شدن ایران و …  استفاده کردند تا با احساسات مردم، حقیر شدن مردم ایران را در اذهان عمومی جا بیاندازند ودر ادامه دروغ‌هایی مانند فروش جزیره کیش، قشم و یا ورود نظامیان چینی به ایران را مطرح کردند.

وطن‌فروشان نگران منافع ملی - چین و ایران

واقعیت این است که توافق راهبردی ایران و چین به زعم کارشناسان امور بین الملل، راهبردی مهم برای بی اثر کردن تحریم های آمریکا علیه کشورمان است. موضوعی که رسانه‌های مطرح جهان هم برآن صحّه می‌گذارند و آن را توافقی نگران کننده برای آمریکا می‌دانند.

وطن‌فروشان نگران منافع ملی - چین و ایران

اما همزمان با واکنش‌های عصبی مقامات و رسانه های آمریکایی، صهیونیستی و سعودی در قبال این توافق، واکنش‌های ضد انقلاب در این رابطه بسیار جالب توجه و عبرت آموز است.

این جریان که در یک دهه گذشته مدام خواهان تحریم ایران توسط آمریکا شده بود در اقدامی مضحک ناگهان نگران منافع مردم شده و تلاش می کند با وارونه نمایی وقایع بنا به میل اربابان آمریکایی خود به هر شکل ممکن مانع این اقدام راهبردی شود.

نکته تعجب بر نگیز آن جا است که این ها همان افرادی هستند که مستقیم یا غیر مستقیم خواهان تحریم مردم ایران بوده و هستند(اینجا) و یا طرفداران و سلطنت‌طلبانی هستند که پیش از این خاک ایران را به فروش گذاشته بودند.

وطن‌فروشان نگران منافع ملی - چین و ایران

ناراحتی چهره‌هایی که خواهان افزایش تحریم‌ها علیه ایران بودند از توافق با چینبخش تامل‌برانگیز دیگر؛ نگرانی خبرنگار و مجریان شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان از «استقلال ایران» است؛ چهره‌های وابسته‌ای که زندگی و هویتشان را از آل‌سعود، آمریکا و انگلیس دارند و از هیچ هجم‌ای علیه ایران کوتاهی نکردند حالا نگران استقلال ایران شدند و دم از وطن پرستی می‌زنند!

وطن‌فروشان نگران منافع ملی - چین و ایران

البته در این رابطه تلاش های گسترده شبکه BBC فارسی و سعودی اینترنشنال و تحرکات آلبانی نشین منافق در روزهای گذشته با دعوت از مردم برای تجمع علیه این توافق ناکام ماند.

به گزارش خبرنگار فارس به دنبال فراخوان گسترده ضدانقلاب روز گذشته حوالی ساعت ۱۷ حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر با شعارهای مخالفت با چین در تهران و کرج تجمع محدودی داشتند و به هدفشان نرسیدند و برعکس مورد تمسخر قرار گرفتند.

وطن‌فروشان نگران منافع ملی - چین و ایران

بسیاری از مردم در فضای مجازی این تجمع را خنده‌دار عنوان  کردند و حتی ذیل همین پست‌های شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان که این تجمع چند ده نفره را پوشش داده بودند کامنت‌های جالبی منتشر کردند.

واکنشها به ضدیت علیه ایران و چین

تمسخر تجمع کنندگان در کامنت های رسانه های ضدانقلاب

واکنشها به ضدیت علیه ایران و چین

تمسخر تجمع کنندگان در کامنت های رسانه های ضدانقلاب

البته فعال شدن برخی سلبریتی‌های خارج نشین و انتشار سازماندهی شده مطالب علیه این توافق هم از چشم مردم دور نماند و در فضای مجازی به آن پاسخ دادند.

وطن‌فروشان نگران منافع ملی - چین و ایران

استوری ها و توییت های متععد فراهانی علیه توافق ایران و چین

وطن‌فروشان نگران منافع ملی - چین و ایران

واکنش کاربران به اقدامات گلشیفته فراهانی

در پایان و با نگاهی به میزان تجارت سایر کشورها با چین شاید پاسخ این هجمه‌ها و حملات به توافق راهبردی ایران و چین مشخص شود؛ جدولی که نشان می‌دهد آمریکا درصدر جدول ارتباط تجاری با چین قرار دارد.

وقتی وطن‌فروشان نگران منافع ملی می‌شوند

انتهای پیام/

لینک به منبع

وقتی وطن‌فروشان نگران منافع ملی می‌شوند

***

#MassoudRajavi disappeared 2 decades ago. #Saudi benefactors announced him dead but MEK wants us to believe he is alive….

Posted by Massoud Khodabandeh on Wednesday, 31 March 2021

همچنین:
https://iran-interlink.org/wordpressfa/قرارداد-چین-و-ایران-نگرانی-شدید-فرقه-ر/

قرارداد چین و ایران – نگرانی شدید فرقه رجوی

قرارداد چین و ایران - نگرانی شدید فرقه رجویصابر تبریزی، ایران اینترلینک، بیست و نهم مارس 2021:… کدامیک از ازموارد بالا به ضرر ایران است؟ البته که نیست ودشمنی باند رجوی و اربابانش درست ازهمین بابت است. چرا وصل شدن ایران به کریدور های استراتژیک جهانی که چین را به اروپا وآفریقا وصل میکند و منافع سرشاری را عاید ما میکند، وطن فروشانه است ؟ تولید انرژی پاک در کویر که ما عملااستفاده ای ازاین پهناورترین دشت ایران نمیکنیم ، چگونه میتواند برعلیه منافع ملی ما باشد؟ قرارداد چین و ایران – نگرانی شدید فرقه رجوی 

دروغ گفتن علیه ایران مبارزه نیست مزدوری استدروغ گفتن علیه ایران به پشتوانه دشمنان استقلال ما مبارزه نیست مزدوری است

قرارداد چین و ایران – نگرانی شدید فرقه رجوی 

نگرانی شدید فرقه رجوی از قرار داد تاریخی ایران با چین

08/01/1400

طبق انتظاری که میرفت ، هم باند رجوی وهم اربابان غربی آنها بعد از شنیدن خبر مورد بحث به تکاپو و وحشت افتاده وبا انتشار اخبار ونوشته هایی، درصدد برآمدند که این قرار داد را تخطئه کنند.

فرقه ی رجوی آنرا وطن فروشی وشبیه قرار داد ترکمانچای نامید و رئیس جمهور آمریکا چین را ازاین بابت که به روند تحریم های آمریکا برعلیه ایران لطمه وارد میکند،مورد مذمت وتهدید قرار داد.

رسانه های باند رجوی دراین مورد نوشته اند :

” … یورونیوز افزود: سایت پترولیوم اکونومیست پیش از آن به حضور پنج هزار نیروی امنیتی چین در خاک ایران در چهارچوب این توافق برای حفاظت از پروژه‌های چین اشاره کرده بود و روزنامه نیویورک تایمز نیز ادعا کرده بود که چین در قبال مشارکت در پروژه‌های اقتصادی و نظامی ایران، نفت ایران را برای مدت ۲۵سال با تخفیفی ویژه خواهد خرید “.

ما هنوز ازجزئیات قرار داد اطلاع کافی نداریم ومیدانیم که اگر ایران دراجرای قرار داد سودی به قیمت صنعتی کردن تدریجی خود و شکستن دیوار تحریم ها وتروریزم اقتصادی آمریکا دارد ، پرواضح است که طرف دیگر قرار داد هم باید سود ومزایایی داشته باشد وگرنه در عالم سیاست وبده وبستان ها،هیچ کس عاشق چشم وابروی کس دیگری نیست.

ازاین رو وباتوجه به متن منتشر شده ی سال قبل ، میتوان متوجه شد که آمریکا وشرکایش به شرایطی که چین برعهده گرفته ، هرگز تن نداده اند تا قرار دادی هم با آنها امضاء شود.

قرارداد چین و ایران - نگرانی شدید فرقه رجوی

قرارداد چین و ایران – نگرانی شدید فرقه رجوی

نقطه ی اتکای باند رجوی دراین پاراگرافف 5 هزار نیروی امنیتی چین است که گویا مسئول حفظ امنیت پروژه های خودشان بوده و کار دیگری- ازجمله دخالت درامور داخلی وسیاسی ایران- ندارند.

بقیه پاراگراف ، اقدامات بنیادی ای در ارتقاء صنعت و وقدرت ایران است که البته باند رجوی وشرکایش بعنوان دشمنان ایران باید ازآن ناراضی باشند!

مثلا :

” همچنین بر اساس اخبار مذکور ارتقای همکاری های بانکی، مالی و بیمه ای و گشایش شعبات بانک های ایران و تاسیس بانک مشترک ایران و چین به ویژه ایجاد پیام رسان ملی میان دو کشور ،کمک به ساخت خط آهن در نقاط مختلف کشور، افزایش صادرات فراورده های نفتی به چین، کمک و سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های انرژی فسیلی، سرمایه گذاری در تقویت کریدورهای راهبردی که از ایران می گذرند، سرمایه گذاری برای توسعه تولید و صادرات انرژی از ایران به کشورهای منطقه، مشارکت در توسعه سواحل مکران، سرمایه گذاری برای تولید انرژی های پاک در مناطق کویری ایران و …از جمله بخش های مهم سند است “.

کدامیک از ازموارد بالا به ضرر ایران است؟

البته که نیست ودشمنی باند رجوی و اربابانش درست ازهمین بابت است.

چرا وصل شدن ایران به کریدور های استراتژیک جهانی که چین را به اروپا وآفریقا وصل میکند و منافع سرشاری را عاید ما میکند، وطن فروشانه است ؟

تولید انرژی پاک در کویر که ما عملااستفاده ای ازاین پهناورترین دشت ایران نمیکنیم ، چگونه میتواند برعلیه منافع ملی ما باشد؟

من درمقابل این ابراز تنفرهای فرقه ی رجوی ، قسمتی ازمتن یک نشریه ی اپوزیسیون  غیر برانداز را نقل میکنم تا خواننده ی محترم با ابعاد دشمنی این فرقه ی منحط با مردم ایران آشنائی بیشتری پیدا کنند:

” آیا فقط ایران با چین قرارداد راهبری طولانی مدت امضا کرده است ؟ برخی از کارشناسان مسائل شرق آسیا در ایران معتقد هستند که تهران باید خیلی قبل تر از این ها سند همکاری ها راهبردی با چین را به امضاء می رساند و اجرایی می کرد و مهمترین دلیل آن را وزن بسیار بالا و غیرقابل انکار چین در صحنه تحولات جهانی می دانند. این کارشناسان معتقد هستند که طی سال های اخیر وزن و جایگاه چین در مناسبات جهانی به قدری افزایش پیدا کرده است که بسیاری از کشورهای جهانی به مراتب جدی تر و خیلی قبل تر از ایران مناسبات راهبردی خود را با چین تعریف کرده اند. این کارشناسان بر این موضوع تکید دارند که لزوماً تصویب و اجرایی شدن این سند توسط این کشورها به معنی وابستگی آنها به چین نیست و تعداد قابل توجهی از این کشورها در تقابل با ایالات متحده آمریکا قرار ندارند و حتی تعدادی از این کشورها دوست و متحد جدی واشنگتن تلقی می شوند، اما نقش و نفوذ جدی چین در حوزه اقتصادی و تجاری جهانی به قدری پررنگ است که این کشورها برای کسب منافع حداکثری یا اقدام به امضای سند همکاری های راهبردی با چین کرده‌اند و یا مناسبات تجاری خود را در ابعاد بسیار کلان با پکن توسعه داده اند. به گونه ای که سطح روابط فعلی ایران و چین با هیچ کدام از این کشورها قابل قیاس نیست و ایران در این مسئله عقب تر از دیگر بازیگران جهان حرکت کرده است البته در این بین برخی مسائل مانند تحریم و سیاست فشار حداکثری آمریکا هم سبب شد که ایران نتواند تمرکز بیشتری روی اجرا و پیگیری این سند داشته باشد. به اعتقاد این کارشناسان منافع جمهوری اسلامی ایران ایجاب می‌کند که یک توازن مثبتی در تعامل با کشورهای قدرتمند ایجاد شود، چون در این صورت است که می‌توان گفت ایران به منافع حداکثری در تعامل با هر کدام از بلوک های غرب و شرق دست پیدا خواهد کرد. اگر ما به دنبال برقراری روابط بسیار خوب با برخی از ابرقدرت ها هستیم، لازمه آن این است که با رقبای آن کشورها هم روابطی حسنه و مناسبی را تعریف کنید تا نفوذ خود را در هر کدام از این بلوک های قدرت افزایش دهیم و در سایه پیگیری این مسئله است که می‌توانیم بیشترین منافع را برای خود کسب کنیم. از دیگر سو لزوماً تعریف روابط مشترک راهبردی با چین به این معنا نیست که نمی‌توان با غرب روابط خود را برقرار کرد و اگر ما به دنبال احیای مناسبات خود با غرب هستیم باید روابط خوبی با رقبای آنها از جمله چین و روسیه نیز داشته باشیم.

علت مخالفت برخی از کشورهای غربی با امضای این سند بین ایران و چین

در طی ماه های اخیر برخی از منتقدان این سند ادعا می کنند که در صورت اجرایی شدن سند همکاری های راهبردی ۲۵ ساله تهران و پکن، ایران به مستعمره چین تبدل خواهد شد در صورتی که به نظر می رسد این مسئله از همان هجمه های سیاسی و رسانه های غربی نشأت می‌گیرد، چراکه این سند به هیچ وجه منافعی برای این کشورها در پی ندارد و از دیگر سو امضا و اجرایی شدن این سند، به تقویت و افزایش مناسبات ایران و چین کمک می کند و هم وزن هر کدام از طرفین به خصوص ایران را در صحنه‌های جهانی افزایش می دهد. از دیگر سو باید توجه داشت که این سند یک نقشه راه است که بعد از امضای سند مقامات دو کشور در بخش های مختلف باید در مورد جزییات آن و راهکار های اجرایی شدن مفاد آن در راستای تامین منافع به بحث و رایزنی بپردازند بنابراین برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر واگذاری برخی از جزایر از جمله کیش ازسوی ایران به چین از اساس بی اعتبار است .

تاکید ایران بر انعقاد قراردادهای مشابه با سایر کشورهای دوست

ایران در مدت اخیر بارها اعلام کرده است که علاقمند است که چنین سندهای راهبری را با دیگر کشورهای شریک خود در صورت آمادگی طرف های مقابل به امضا برساند؛ چرا که امضای این گونه سندها در صورت در نظر گرفتن منافع دو کشور می تواند در گسترش همکاریها بین کشورها موثر باشد و روابط کشورها را از حالت روزمرگی خارج کند “.پایان نقل قول

البته گزارش اصلی ظاهرا از خبرگزاری ایسناست ولی نقل قول این سایت اپوزیسیون ازاین خبرگزاری و عدم وارد کردن انتقاد ازطرف سایت اپوزیسیون غیر برانداز ، پر معنی بوده و دراصل بمعنی استقبال ازاین قرار داد استراتژیک بوده است.

این امر نشان میدهد که میتوان مخالف حتی جدی جمهوری اسلامی شد ولی نباید منافع ملی را قربانی این کین وکدورت ها نمود که رجوی میکند.

ابراز نگرانی بایدن را هم بنقل از رایو فردا هم ملاحظه کنیم :

” جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز یک‌شنبه، ۸ فروردین، گزارش‌ها درباره مشارکت در حال شکل‌گیری چین با ایران را نگران‌کننده خواند. به گزارش وب‌سایت کاخ سفید، جو بایدن این مطلب را روز یک‌شنبه پیش از سوار شدن بر هواپیمای ریاست‌جمهوری آمریکا در پاسخ به پرسش یک خبرنگار بیان کرد.رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال که «مشارکت در حال شکل‌گیری بین چین و ایران چقدر نگران‌کننده است؟» گفت: «سال‌هاست نگران آن هستم.»

اوکه ازنظرباند رجوی دوست مردم ایران است، چرا باید نگران باشد؟

جزاینکه جرات آزار بیشتر به ایران را ازدست میدهد ؟

رایو فردا :

” وزیران خارجه ایران و چین روز هفتم فروردین، سند برنامه جامع همکاری بین دو کشور را در تهران امضا کردند. این سند فعلاً در سطح امضای اولیه است و تا عملی شدن فاصله دارد “.

اگر فاصله دارد این نگرانی ها وتهاجم های لفظی بیفایده از برای چیست؟

علاوه میکنم دولت آلمان را که چند سالی پیش با مشاهده ی زورگویی های آمریکا وپیش بینی افول این امپراطوری بی همتای قرن بیستم ، سریعا قرار دادهای بزرگی با چین بست ویا ترکیه بعنوان عضو معتبر پیمان ناتو،اعلام آمادگی های چند باره ای برای پیوستن به پیمان شانگهای تحت هدایت چین وروسیه نمود ویا کشورهای آسیای میانه که وابستگی شدیدی به آمریکا دارند، عموما به نقشه ی راه پیشنهادی چین وبعضا پیمان شانگهای پیوسته اند و باند رجوی ابدا مایل نیست که این تغییرات سیاسی مهم را باطلاع اعضای خود برساند .

چرا که میداند ، مرگ او در بالا رفتن سواد سیاسی  وآگاهی این اعضاست!

صابر  تبریزی

قرارداد چین و ایران – نگرانی شدید فرقه رجوی

***

همچنین: