پاسخ دکتر کریم قصیم به اطلاعیه تهدید آمیز شورای رجوی

پاسخ دکتر کریم قصیم به اطلاعیه تهدید آمیز شورای رجوی

آریا ایران به نقل از صفحه فیسبوک کریم قصیم، دهم ژوئن 2013: …  بار دیگر تکرار می کنم ما تمام فعالیتهای گشتاپوی رژیم را همیشه رد کرده و می کنیم, از هر پروژه ای که اثباتاً بدانیم رژیم پشت آنست با نهایت قاطعیت دوری کرده عاملان آن , سیاست آن را , مجریان آن را محکوم می کنیم. اما نمی توانیم به صرف مهر زدن فوری به کسی , بلافاصله آن کس و نوشته هایش را متعلق به وزارت اطلاعات بشماریم. مجاهدین باید رک و روشن اسناد و مدارک …


Wondering at those Americans who stand under the flag of
Mojahedin Khalq (MKO, MEK, NCRI, Rajavi cult) only to
LOBBY for the murderers of their servicemen

لینک به منبع

دکتر کریم قصیم سخن میگوید , برگرفته از فیسبوک او !

دوستان و همسایگان فیسبوکی: من و آقای روحانی مدتهای مدیدی است که از ناراحتی قلبی رنج می بریم, از چند ماه پیش من خونریزی چشم(شبکیه) داشته ام و بینایی ام آسیب دیده. دبیرخانه شورا و مسئولان مجاهدین مدتهاست از هر هردوی این مشکلات با خبر بوده اند. در دوماه اخیر – به واسطه محیط متشنج و آکنده از تهمت و درگیری حالمان بدتر شده است, این را هم به آنها خبرداده ایم.

ولی در مورد اخص استعفاء نامه که چرا سکوت پیشه کرده و پیش از انتشار به آنها خبر نداده ایم گفتنی و سابقه و نوع برخورد مجاهدین به استعفا یا به انتقاد و پیشنهادهای اصلاحی ما گفتنی های فراوان داریم. سرگذشت این ماجرا و برخوردهای زشت و ظالمانه بر افراد منتقد طولانی است.

در اساسنامه هیچ ماده ای نیست که افراد ناگزیر باشند استعفایشان را پیشاپیش در اختیار دبیرخانه بگذارند. ولی ما موضوعات مندرج در استعفاء را صدها بار گفته و بعضا حتی مدت کوتاهی پیش از کناره گیری تذکر داده ایم و هرگز پاسخ قانع کننده ای دریافت نکرده ایم .

لاجرم در مقابل این دو امکان بودیم :یا کماکان ناظر اشتباهات و ندانم کاریهای آنان باشیم و یا , شوربختانه , شروع کنیم به تهیه استعفایمان. در این دوره آخر هم بیماری قلبمان تشدید شد (به سبب فشار و منگنه روحی و نظارت تشجات بیرون ) و هم – در مورد من – باردیگر خونریزی در شبکیه چشم وضع دید و بینایی را بیشتر مختل کرد. این را نیز همان یکی دو روز آخر به اطلاع دبیرخانه گذاشتیم (دراین مورد حتی یکی از مسئولان احوالپرسی کرد و دعای خیر همراهمان کرد- ایمیلش موجود است) .

درهرحال دیگر ما تصمیم گرفتیم هرچه زودتر استعفا دهیم. مایل بودیم و این حقمان بوده و هست که , بدون فشارهای گوناگون – که شرحش مثنوی هفتاد من می شود – دونفره درخلوت از تماسهای زیاد فاصله بگیریم تا بتوانیم روی استعفایمان متمرکز شویم. آیا این گناه کبیره است؟

چون من مشکل بینایی ام رو به شدت بود, به این کار سرعت بخشیدیم و بالاخره در پایان غروب ۱۵ خرداد متن را ادیت کردیم و اول از همه فرستادیم برای دبیرخانه. سپس برای این که مسکوت نماند به شماری از رسانه های خوشنام فرستادیم, چون این عادت زشت اینها را می شناختیم که خبر استعفای اعضای شورا را در رسانه های نزدیک به شورا و مجاهدین درج نمی کنند.

چه کار بایستی می کردیم. این چه فضایی است که قدیمترین اعضای شورا نمی توانند در فضای علنی اعلام استعفا کنند؟ این خلاصه ماجرا بوده است.

شگفتا که نه اکثر خوانندگان و نه دبیرخانه و نه اعضای شورا هیچکدام به محتوای بسیار مهم این استعفاء نپرداختند و فقط دنبال مچ گیری در باره وقت و …. بوده اند. بار دیگر تکرار می کنم ما تمام فعالیتهای گشتاپوی رژیم را همیشه رد کرده و می کنیم, از هر پروژه ای که اثباتاً بدانیم رژیم پشت آنست با نهایت قاطعیت دوری کرده عاملان آن , سیاست آن را , مجریان آن را محکوم می کنیم.

اما نمی توانیم به صرف مهر زدن فوری به کسی , بلافاصله آن کس و نوشته هایش را متعلق به وزارت اطلاعات بشماریم. مجاهدین باید رک و روشن اسناد و مدارک وابستگی افراد به دشمن ضد بشری را اثبات کنند. همین طوری مجاز نیستند به هر کس که سئوالی دارد و مشکلی را مطرح می کند برچسب رژیمی و وزارت اطلاعاتی بزنند. . . .

باز هم تکرار می کنیم ما از سر خیر خواهی از خود گذشتیم که مسأله و ضرورت بحث اصلاح و گشایش و بهبود روشهای کاری و هزار مشگل دیگر که در شورا و مجاهدین وجود دارد در ملاء عام مطرح شود. پیشنهاد می کنم از شخصیتهای مورد اعتماد عمومی , از مفاخر ملی و ادبی سیاسی ایرانیان کسانی پیشقدم شوند و این استعفاء, جوانب گوناگون آن و قانونیت آن را مورد تحقیق قرار دهند. تا سیه رو شود هرکه در او غش باشد.

کریم قصیم

فراخوان مستقل برای خروج انسانی ساکنین لیبرتی از عراق

این نوشته تیتر مناسب مطلب نداشت-تیتر از آریا ایران

همچنین
سخنی با اقایان روحانی و دکتر کریم قصیم
آقایان کریم قصیم و محمد رضا روحانی کار بسیار بجا و درستی کردند ولی جای نگرانی از وضعیت گروگانهای رجوی در این اطلاعیه خالی است
دو عضو بلند پایه مجاهدین خلق (فرقه رجوی) از این سازمان جدا شدند
در حاشیه استعفای کریم قصیم و محمد رضا روحانی از “شورای “وابسته به مجاهدین خلق


The Life of Camp Ashraf,
Mojahedin-e Khalq Victims of Many Masters