پیامهای بیشتر در محکومیت حمله و کشتار در کمپ عراق جدید (سابقا اشرف) در عراق

پیامهای بیشتر در محکومیت حمله و کشتار در کمپ عراق جدید (سابقا اشرف) در عراق

مسعود جابانی، کانون وبلاگ نویسان، انجمن یاران، حمید رضا سلمانی … دوم سپتامبر 2013: …  در طی گزارشات رسیده  بیش از پنجاه تن از مجاهدین ساکن پادگان اشرف  در شب گذشته مورد حمله  گروهی مسلح  قرار گرفته و بیرحمانه  به قتل رسیده اند. عکس ها و تصاویر منتشره نشان می دهد که تعدادی از آنان با دستهای بسته به رگبار بسته شده اند.  دولت عراق هیچگونه مسئولیتی را در این رابطه بعهده نگرفته و مجاهدین هم بر این اعتقادند …

کشتار بیرحمانه مجاهدین را در پادگان اشرف محکوم میکنیم

مسعود جابانی، دوم سپتامبر 2013:

در طی گزارشات رسیده بیش از پنجاه تن از مجاهدین ساکن پادگان اشرف در شب گذشته مورد حمله گروهی مسلح قرار گرفته و بیرحمانه به قتل رسیده اند.

عکس ها و تصاویر منتشره نشان می دهد که تعدادی از آنان با دستهای بسته به رگبار بسته شده اند. دولت عراق هیچگونه مسئولیتی را در این رابطه بعهده نگرفته و مجاهدین هم بر این اعتقادند که سربازان عراقی آنان را مورد حمله قرار داده اند.

امنیت پادگان اشرف از سال 2009 بعهده دولت عراق سپرده شده است و مجاهدین هم در قراردادی که با دولت عراق بسته اند می بایستی تا دسامبر 2011 این محل را بتدریج ترک می کردند.

آنچه که مسلم است دولت عراق بهیچوجه قادر به برقراری امنیت در کشور خویش نمی باشد. در عراق روزانه بر اثر انفجار بمب و عملیات انتحاری ده ها نفر کشته میشوند و این در حالیست که هنوز ناظران بین المللی در سراسر کشور حضور دارند و در مناطقی حکومت نظامی حاکم است.

گروه های مختلف جهادی و القاعده و طرفداران صدام شیعه ها و سنی های افراطی هرکدام در مناطقی حاکمیت دارند و دولت مرکزی را از اجرای قانون کشوری باز می دارند. دخالت کشورهای مختلف در این بازار آشفته هم به وخامت اوضاع می افزاید.

پس از سقوط صدام در سال 2003 توسط نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا ، مجاهدین خلع سلاح شدند و مدتی تحت حفاظت آنها قرار گرفتند. موقعیت مجاهدین در کشوری که توانسته بود پس از مدتها دیکتاتور حاکم (صدام) را از پای درآورد بسیار استثنائی بود. در آن زمان نیروهای تازه به قدرت رسیده همه دست نشاندگان صدام را دستگیر کرده و یا از بین برده بودند تنها مجاهدین که در آن زمان دست راست صدام محسوب می شدند، جان سالم بدر برده بودند و ادعای ارث و میراث هم می کردند.

آقای رجوی در طی تمامی این سالها بعنوان مهمان ناخوانده با نیروهای تازه به قدرت رسیده عراق سرجنگ را آغاز کرد و با بازمانده نیروهای صدام از طریق جمع آوری امضا و پول به مبارزه با دولت نوپا پرداخت. سیاستی که برای هیچ دولت تازه به قدرت رسیده ای قابل قبول نخواهد بود.

آقای رجوی در تمامی این سالها جان فرزندان این آب و خاک را برای مطامع سیاسی و فرقه ای اش به خطر انداخته است. رهبری که یازده سال در اختفا بسر می برد و از خون کشته شدگان بی پناه ارتزاق می کند. رهبری که هرگز به نسخه های پیچیده شده سازمان های حقوق بشری و پناهندگی برای نجان جان نیروهایش اعتنائی نکرده است رهبری که برای از هم نپاشیدن مناسبات فرقه ای اش حاضر است که صدها نفر را جلوی تیغ جلادان بیرحم و سقاوت پیشه قرار دهد.

جلادانی که به آخرین گروه بازمانده در اشرف

هجوم برده بودند قصد داشته اند که تمامی افراد ساکن اشرف را به قتل برسانند که خوشبختانه تعدادی از آنان هنوز زنده هستند و می توانند جزئیات این فاجعه هولناک را تشریح نمایند و قاتلین را به جوامع بین الملل معرفی نمایند.

آقای رجوی نیز می بایست در چنین دادگاهی به محاکمه کشیده شود و دلایل خویش را برای سرپیچی از معاهدات بین المللی و به کشتن دادن صدها مجاهدخلق بیان نماید.

کانون وبلانویسان مستقل ایرانی، دوم سپتامبر 2013
لینک به منبع

کشتار بجای رها شدن خواست کیست؟

در باره کشتار فرماندهان و اعضای بالا و نیز تعدادی از اعضای مسئله دار و مخالف فرقه مجاهدین در قرارگاه اشرف تا این لحظه اخبار ضد و نقیضی به گوش میرسد , حمله نیروهای عراقی , حمله مردم خشمگین , حمله گروههای مسلح داخلی , اختلافات داخلی و درگیری بین نیروها و نیز انفجار منابع سوخت و خشمگین شدن اعضا و حمله به نیروهای ارتش از مواردی است که گفته شده , اما بیشک این کشتار یک هدیه برای مریم و مسعود رجوی است کسانی که ارزش سازمان وفرقه خود را در شهید بیشتر میدانند و در این برهه از زمان که با فروپاشی مواجه هستند نیاز مبرم به مظلوم نمایی جهانی دارند.

اعضایی که میتوانستند در کشور ثالث پناهندگی گرفته وزندگی جدیدی را تجربه کنند به قتلگاه فرستاده شدند اعضایی که برای کشته شدن آماده شده بودندهمگی در عکسها با جلیقه های ضد گلوله و کلاه خود گویی به مصاف دشمن میرفته اند .

ما اعضای کانون وبلاگنویسان ضمن محکوم کردن این جنایت وتسلیت به بازماندگان و خانواده های منتظر تلاش برای نجات باقیماندگان این فرقه در اشرف و لیبرتی را از همه مجامع بین المللی و سازمانهای حقوق بشری و وجدانهای آگاه خواستاریم

همچنین به خانواده مرحوم هادی شمس حائری که عمری در تلاش برای دیدار فرزندانش به سر برد بابت درگذشت امیر شمس حائری فرزند ش تسلیت میگوییم , بالاخره در جهانی فارغ از جنگ و کشتار و در دنیایی بدون محدودیت های فرقه ای وحصار و بند امیر امروز میتواند پدرش را ملاقات کند

aamir

انجمن یاران، پاریس، دوم سپتامبر 2013
لینک به منبع

انجمن یاران ایران، فاجعه انسانی اخیر در کمپ اشرف را بشدت محکوم مینماید

 

logo_final_2-1

طبق آخرین اطلاعات از عراق،  تا لحظه انتشار این خبر ۳۱ نفر از قربانیان حمله موشکی به کمپ اشرف، شناسایی و تایید هویت شده اند.

آخرین به روز رسانی اسامی قربانیان به شرح زیر است :

زهره قائمی، گیتی گیوه چیان ، میترا باقرزاده، ژیلا طلاع، فاطمه کامیاب، مریم حسینی، مجید شیویاری، عظیم نارویی، رحمان منانی، حسن جباری، سعید اخوان، حسین رسولی، ناصر حبشی، علی اصغر مکانیک، علی محمودی، ابراهیم اسدی، مهدی فتح الله نژاد، علیرضا خوشنویس، محمد رضا صفوی، حمید باطبی، احمد بوستانی، احمد وشاق، قاسم رضوانی، قباد سعید پور، ناصر سرابی، حسین مدنی، اردشیر شریفیان، فریبرز شیخ الاسلام، ذکریا پور محمدی، یاسر حاجیان و حسن غلام پور

انجمن یاران ایران، بدینوسیله این اقدام تاسف بار را که آن را فاجعه انسانی مینامیم، بشدت محکوم می نماییم.

مسوولیت آنچه که در اشرف رخ داد، تنها  و تنها به عهده رجوی میباشد که بهانه فروش باقیمانده اموال، باعث چنین خونریزیهایی میشود.

کسانی که همه از اعضای نفرات حفاظت و امنیت رجوی بوده اند و در اشرف باقی مانده بودند، امروز با دستهای از پشت بسته در اشرف کشته شدند.

چه پاکنی برای پاک کردن این جنایات میتوان پیدا کرد؟

در حالی که رجوی اعضای جدا شده و پناهدگان در آلمان و آلبانی را خائن مینامند، مریم قجر در پی لابیگری برای بدست آوردن جایگاهی در سطح بین المللی است، ولی غافل از اینکه این جنایات، تصویر او را و سازمان مخوف مجاهدین را در سطح بین المللی، منفور و منفور تر میکند.

تصاویر زیر مربوط برخی از کشته شده گان در کمپ اشرف میباشد و همانطور که در تصویر نیز مشخص است، برخی قربانبان با دستهای بسته ، به قتل رسیده اند:

حمید رضا سلمانی، یاران، دوم سپتامبر 2013
لینک به منبع

تناقض در حرف ها و موضع گیری های سازمان( فرقه رجوی)

سازمان از طرفی خواهان برگشت نیروهای اسیر در چنگ فرقه به پادگان اشرف را دارد از طرف دیگر جنجال تبلیغاتی برپا میکند که اشرف در محاصره کامل نیروهای امنیتی عراق قرار دارد و جلوی ورود هرگونه مواد غذایی و حتی دارو و سوخت را میگیرند. و لیست منتشر میکنند که مدتهای مدید است که هیچ گونه سوخت و خدمات به آنها نرسیده و جلوی ورود این اقلام گرفته شده است و خواهان سهم بیشتری از آب و برق از کشور عراق هستند حتی بیشتر از سهم شهروندان عراقی چرا که چون ارباب سابق شان آنها را تافته جدا بافته میدانست و کماکان این توهم برای رهبری گروه متصور است که می تواند دوران گذشته را برگرداند. زهی خیال باطل.

اگر اشرف فاقد امکانات اولیه برای اسکان میباشد چرا سازمان درخواست بازگشت به این پادگان را دارند آیا غیر از این است که در آنجا خیال رهبری راحت تر است و می تواند هر سازی برای نیروها بزند و نیروها را کماکان اسیر خود نگه دارد و این دیوار گوشتی را برای حفاظت از رهبری سازمان حفظ کنند. از طرف دیگر در اطلاعیه خود سازمان آمده است که

یک سخنگوی هیأت سازمان ملل در عراق با زبان دوگانه به آسوشیتدپرس گفت مقامات ملل متحد در اشرف حضور ندارند و نمی توانند خبرهای قطع آب و برق را تأیید کنند

اما اسمی از این سخنگو برده نمی شود تنها به ذکر خبر پرداخته میشود تا جلوی تحقیق در این رابطه گرفته شود که مبادا دروغی برملا شود. اشرف یا لیبرته هیچ کدام فرقی با هم نمی کنند هر دو مکان برای رهبران سازمان نقش دیوار گوشتی را بازی میکنند تا مبادا به افراد سطح بالای سازمان آسیبی برسد در تمام درگیری هایی که سازمان با نیروهای عراقی بوجود آورد دیدیم که هیچ کدام از نیروهای سطح بالای سازمان آسیبی ندیدند و تنها افراد معترض و فریب خورده بودند که کشته شدند.

حمید رضا سلمانی

انجمن یاران ایران- پاریس

حمید رضا سلمانی، یاران، دوم سپتامبر 2013:
لینک به منبع

ترفند و بهانه رجوی برای سرپوش گذاشتن بر جنایت هایشان

در اطلاعیه که سازمان مجاهدین منتشر کرده است با پیش گرفتن عوامفریبی های گذشته و با

حمله ناجوانمردانه به آقای مارتین کوبلر نماینده دبیر کل ملل متحد در عراق آمده است که:

«مقاومت ایران ضمن تشکر از دولت آلبانی و نخست وزیر پریشا به خاطر این ژست انساندوستانه، با هر گونه دخالت مارتین کوبلر که خط سیاسی رژیم ایران و مالکی را پیش می برد، در موضوع بازاسکان ساکنان لیبرتی که در حیطه کمیساریای عالی پناهندگان می باشد قویاً مخالف است و آن را علیه امنیت و سلامت ساکنان می داند… تا وقتی ساکنان در لیبرتی در معرض کشتار مجدد قرار دارند، انتقال گروه های کوچک از لیبرتی به خارج از عراق تنها خطر را در مورد اکثریت قریب به اتفاقی که در لیبرتی باقی می مانند اضافه می کند.

بنابراین دو گزینه وجود دارد. گزینه اول انتقال فوری و موقت همه افراد به ایالات متحده آمریکا یا یک کشور اروپایی تا از آنجا به طور دائم باز اسکان شوند و یا بازگشت همه افراد به اشرف و ادامه پروسه انتقال از اشرف از جمله انتقال به آلبانی. هر گونه راه حل باید سریع و شامل همه جمعیت باشد…».

شرط گذاشتن یا همه یا هیچ‌کس این هم فقط به یک کشور مشخص تنها می‌تواند ترفند و بهانه برای سرپوش گذاشتن بر جنایتهای تروریستی و دیگر بلاهایی است که مشخصاً بر سر افراد آورده که اکنون در معرض افشاگری گسترده قرار گرفته و دیگر راه فراری برایشان متصور نیست لذا تنها راه فرار را در کار شکنی در جابجایی افراد می‌بیند تا بتوانند جلوی انقراض سلسه رجوی را به هر نحوی بگیرند حتی با کشته شدن همه افرادشان,

حتی با برگشتن به اشرف تا بتوانند جلوی ادامه پروسه نقل وانتقال به کشورهای ثالث را بگیرند و همه اینها برای ادامه بقای سازمان است نه حفظ جان نفرات و اسرای فرقه برای حفظ حیات ننگین رجوی است نه چیز دیگر,

حمید رضا سلمانی

پاریس انجمن یاران

همچنین:

درگیری مجدد در پادگان اشرف: ادامه ماجراجوئی های رجوی به قیمت جان گروگان ها

کمپ اشرف عراقبنیاد خانواده سحر، بغداد، اول سپتامبر ۲۰۱۳: … هشدار داده بودیم که جان گروگان های رجوی در عراق در معرض خطر جدی است. همانطور که در رسانه ها نیز منعکس گردیده است به دنبال اخطارها و هشدارهای مکرر دولت عراق مبنی بر تخلیه پادگان اشرف و بازپس دادن آن به صاحبان اصلی اش، نهایتا شب گذشته نیروهای عراقی با مجوز قانونی از مراجع قضائی و با اطلاع قبلی، اقدام به وارد شدن به این پادگان که فرقه رجوی همچنان به صورت …

فاجعه انسانی کشته شدن نزدیک به ۴۴ تن که اکثرا از فرماندهان نزدیک به رجوی بوده اند را محکوم می کنیم

زنان ایران، اول سپتامبر ۲۰۱۳: …  توجه کنید که ۱۰۰ نفر از کسانی که واقعا انتخاب رهبری بوده اند که اینها باید از بین بروند و همانگونه که در لیست هم مشاهده می شود همه از اعضای نفرات حفاظت و امنیت رجوی بوده اند بنابر ا ین تصمیم گرفته شده که این افراد باید کشته شوند وگرنه کیست که نداند اشرف جای ماندن نیست، آنوقت این سازمان جنایتکار این عده اندک را نگهداشته که اموال بفروشند! باید به رجویها گفت: شما که اینقدر …

تصویری از کشتن اسیران اشرف با دست از پشت بسته!

عاطفه اقبالعاطفه اقبال، پژواک ایران، اول سپتامبر ۲۰۱۳: … تضمین جان باقیمانده ساکنان کمپ اشرف وظیفه جامعه بین المللی است. همچنین از مجاهدین می خواهیم که تمام اطلاعات مربوط به این قتل عام و وضعیت کنونی ساکنان را لحظه به لحظه نه به انگلیسی بلکه به فارسی در اختیار عموم قرار دهد. و مردم را در جریان مسائل پشت پرده قرار دهد تا همه بتوانند با آگاهی کامل بر ضد توطئه ای که از طرف رژیم جمهوری اسلامی سازماندهی شده …

فراخوان به تمامی هموطنان خارج از کشور برای نجات جان اسیران در کمپ اشرف (اسامی کشته شدگان)

محمد کرمی، وبلاگ عیاران، پاریس، اول سپتامبر ۲۰۱۳: … سازمان مجاهدین خلق که نزدیک ۲ سال است قرار بود کمپ سابق اشرف را تخلیه کند، ۸۰ تن از فرماندهان و مسئولین را در تحت پوش فروش اموال سازمان در کمپ اشرف نگه داشته بود. در ماه های اخیر دولت عراق بارها هشدار داده بوده که مجاهدین می بایست این محل را ترک کنند وبه کمپ موقت لیبرتی بروند . اما شخص مسعود رجوی به شدت با آن مخالفت می کرد . علرغم هشدار …


Link to the full description of Mojahedin (MEK, MKO) Logo (pdf file)


(Izzat Ebrahim and Massoud Rajavi still at large)


(Washington backed Maryam Rajavi in terrorist cult’s HQ in Paris)


(Alejo Vidal-Quadras , Mojahedin Khalq logo, Struan stevenson )